Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

У США пропонуватимуть бустер-щеплення вакцинованим Pfizer та Moderna

Представники системи охорони здоров’я Сполучених Штатів заявили 18 серпня, що людям, які вакцинувалися від COVID-19 препаратами Pfizer/BioNtech і Moderna, пропонуватимуть повторні дози для посилення імунітету.

Таке рішення ухвалили після того, як дослідження показали, що ефективність вакцини для запобігання легким і помірним випадкам захворювання знижується з часом. Чиновники вказали на три таких дослідження, які вказуються на зниження імунітету, набутого завдяки цим двом препаратам. При цьому Pfizer і Moderna є найпопулярнішими в США.

При цьому ці вакцини, за висновками дослідників, досі ефективні для запобігання важким перебігам захворювання, які вимагають госпіталізації. Але чиновники з медичної сфери вважають, що бустер-щеплення можуть допомогти зіграти на випередження проблеми.

«Ми стурбовані тим, що цей патерн зниження, який ми зараз спостерігаємо, триватиме у подальші місяці, що може призвести до послаблення імунітету від важкої хвороби, госпіталізації та смертей», – заявив головний хірург США Вівек Мерті.

Влада рекомендувала людям отримувати третю вакцину Pfizer або Moderna через вісім місяців після отримання другої вакцини. Бустер-щеплення стануть доступними у США 20 вересня.

Люди, які отримали одноразову вакцину від Johnson&Johnson, також, ймовірно, потребуватимуть додаткових щеплень. Але для запровадження такої рекомендації науковцям потрібно більше даних.

Минулого тижня представники охорони здоров’я США рекомендували щеплення для деяких людей з ослабленою імунною системою, в тому числі онкохворих та людей, що потребували пересадки органів.

Проти надання третіх доз виступає Всесвітня організація охорони здоров’я, вказуючи на те, що ще не всі країни отримали доступ до вакцин, щоб надати своїм громадянам навіть перші дозі.

Натомість американська влада заявила, що бустер-щеплення необхідні на тлі сплеску штаму «дельта», який призвів до збільшення кількості щоденних випадків так, що семиденне середнє значення зросло до 142 тисяч хворих попри те, що половина відповідного населення повністю вакцинована.

Чиновники також підкреслили, що Сполучені Штати будуть продовжувати надсилати вакцини в інші країни.

«Ми чітко усвідомлюємо нашу відповідальність в обох напрямках, і ми повинні зробити все можливе, щоб захистити людей тут, вдома, усвідомлюючи, що подолання епідемії у всьому світі буде ключовим», – сказав Мерті.

Представники Білого дому заявили, що США пожертвували 115 мільйонів доз 80 країнам – більше, ніж усі інші країни разом узяті. Сполучені Штати мають достатню кількість вакцини, щоб безкоштовно розповсюджувати бустер-щеплення для своїх громадян та продовжувати надсилати вакцину в інші країни.

Ізраїль вже пропонує щеплення для посилення імунітету від коронавірусної хвороби людям старше 50 років, щоб контролювати свій сплеск штаму «дельта». А європейські медичні регулятори сказали, що розмовляють з розробниками вакцин щодо цієї ідеї.

Ситуація з коронавірусною хворобою в центрі «Молода гвардія» під контролем – МОЗ

У дитячому центрі «Молода гвардія» в Одесі здійснюється спостереження за особами, що перебували в контакті з хворими на COVID-19, ситуація під контролем, заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

«Ми контролюємо ситуацію у дитячому центрі «Молода гвардія» і робимо все належне для таких випадків. Передусім – спостерігаємо за лікуванням і станом інфікованих, ідентифікували і здійснюємо моніторинг контактних осіб. Наступне наше завдання – вивезти здорових дітей з центру і безпечно доправити їх додому», – сказав Кузін.

У МОЗ зазначили, що за останню добу зареєстровано п’ять нових випадків захворювання серед дітей дружини «Зоряна», перебіг хвороби в них середньої тяжкості.

«Загалом станом на 17:00 18 серпня 2021 року в дитячому центрі зареєстовано 60 випадків інфікування коронавірусною хворобою (50 дітей, 10 вожатих). Вісім дітей госпіталізовані до дитячої лікарні №3 м. Одеса», – йдеться в повідомленні.

Хасиди їдуть в Україну. Пандемія їх не спиняє

Цього року до Умані для святкування Рош га-Шана можуть прибути близько 50 тисяч паломників-хасидів, повідомив голова Нацполіції Ігор Клименко.

«У нас повна взаємодія з ізраїльськими поліцейськими, які разом із нами несуть службу в Умані. На всі події, які відбуватимуться, ми будемо дуже швидко та своєчасно реагувати. Національна поліція та поліція Черкаської області зараз на посиленому варіанті несення служби», – сказав Клименко.

Також він уточнив, що наразі посилено присутність правоохоронців в аеропортах.

Минулого року святкування припали на 18-20 вересня, їм передували великі черги на кордоні з охочих потрапити в Україну хасидів на тлі коронавірусних обмежень.

Цього року Міністерство охорони здоров’я заявило, що в Умані готуються до прийому паломників-хасидів. Центр громадського здоров’я виділив 190 тисяч масок, які направлять в місто, а для тестувань на COVID-19 мають доставити 50 тисяч експрес-тестів.

Коронавірусний спалах у дитячому центрі «Молода гвардія» в Одесі – персонал виявився частково вакцинованим

Менш ніж половина від чисельності працівників дитячого центру «Молода гвардія» в Одесі, де спостерігається спалах коронавірусу отримали першу дозу вакцини, повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я одеської ОДА Наталія Одарій-Захар’єва.

«В центрі працюють 500 штатних одиниць обслуговуючого персоналу. З них першу дозу отримали 230 людей. Вчора їх перевірили на ПЛР, «ковіду» немає, сьогодні всі 230 отримають другу дозу. Всіх медиків, які зараз працюють в дитячих обласних, міських і районних лікарнях, я запрошую вакцинуватись. Пункти щеплень працюватимуть без вихідних», – заявила Наталія Одарій-Захар’єва.

На території дитячого центру працюють три відокремлених табори «Сонячний», «Зоряний» і «Прибережний». Спалах корохнавірусу зафіксований у таборі «Зоряний», де відпочивають 494 дитини і працюють 60 вожатих. В нього окремий житловий корпус, їдальня та інші приміщення. Чотири дитини госпіталізовані в одну з одеських міських лікарень, ще 33 дитини проходять лікування на території, двоє з них зараз також готуються до госпіталізації.

Всього COVID-19 зафіксовано у 50 дітей і 3 вожатих. Всі діти з табору «Зоряний» і його працівники будуть проходити обсервацію впродовж 14 діб, табір закрито для відвідувань.

«Захворювання проходить у дітей в середній тяжкості, а ті, що госпіталізовані, – в групі ризику. В них ожиріння і бронхіальна астма», – заявила директорка департаменту.

Штам «дельта» зафіксовано попередньо – тести на антиген виявились позитивними, результати будуть направлені в референс-лабораторію для виявлення самого штаму вірусу.

Загалом у центрі відпочивають 1058 дітей, але дітей з інших двох таборів, «Сонячний» і «Прибережний», поступово планують відправляти додому, повідомив головний санітарний лікар Одеської області Віталій Гончаров. Це буде зроблене у триденний термін після перевірок дітей на COVID-19 у випадку негативного результату.

«Ми вважаємо, що існує значний ризик інфікування здорових дітей. Тому ухвалене рішення на рівні ОДА щодо призупинення функціонування двох інших дружин і вивезення дітей до місця їх проживання», – заявив санітарний лікар. Проте контактні діти з інших дружин також будуть проходити обсервацію на 14 діб, зазначив Гончаров.

Дані за фактом спалаху COVID-19 в центрі «Молода гвардія» в Одесі внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею про порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційних хвороб і масових отруєнь. Проводиться досудове розслідування.

У Новій Зеландії запровадили локдаун через перший за пів року спалах COVID-19

Нова Зеландія оголосила локдаун після першого за шість місяців спалаху COVID-19, викликаним штамом «Дельта».

Як повідомив уряд країни 18 серпня, кількість заражень зросла до семи і, як очікують, продовжить зростати.

17 серпня загальнонаціональний карантин оголосили щонайменше на три дні, а в Окленді та Короманделі – принаймні на сім днів.

Прем’єр-міністр Джасінда Ардерн заявила 18 серпня, що кількість заражень штамом «Дельта» може зрости після того, як інфіковані люди побували у церкві, школі, казино й лікарні.

Ардерн додала, що стратегія країни полягала на ліквідації вірусу, а не просто стримуванні. «Так, «Дельта» становить більшу загрозу, але ті самі інструменти, які працювали раніше, знову спрацюють, якщо ми будемо дотримуватися правил», – сказала вона.

В Австралії Новий Південний Уельс, до якого входить Сідней, повідомив про рекордні 633 нові зараження, незважаючи на жорсткі обмеження в країні.

Сідней перебуває під локдауном вже майже два місяці, тоді як карантин у всьому штаті оголосили на вихідних.

Нова Зеландія, як і Австралія мали одну з найуспішніших реакцій на пандемію COVID-19.

Папа Римський Франциск 18 серпня закликав людей робити щеплення від COVID-19, наголосивши, що це дає надію на припинення пандемії

«Слава Богу і роботі багатьох, тепер у нас є вакцини, які захищають нас від COVID-19», – заявив понтифік у відеозверненні.

Папа Римський зауважив, що вакцинація – «простий, але дієвий спосіб просування загального блага і турботи один про одного, особливо про найбільш вразливих».

«Я молю Бога, щоб кожен міг внести свою маленьку піщинку, свій власний маленький жест любові», – додав Франциск.

Сам понтифік був вакцинований ще у березні.

До заклику Папи приєдналися кардинали та архієпископи з США, Бразилії, Сальвадору, Гондурасу, Мексики і Перу.

В Україні за добу щеплення від COVID-19 зробили 118 594 людям, повідомило МОЗ

Одну дозу отримала 58 441 людина, повністю імунізовані – 60 153 тисячі.

Загалом від початку вакцинальної кампанії щеплена 4 851 541 людина. Одну дозу отримали 4 581 539 людини, повністю щеплені – 2 851 458. Загалом проведено понад 7,7 мільйона щеплень.

Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Усі вони передбачають введення двох доз препарату.

В Україні за минулу добу виявили 1447 нових підтверджених випадків COVID-19

Зокрема захворіли 104 дитини та 38 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За минулу добу, за даними МОЗ, госпіталізували 677 людей, 712 – одужали, 40 – померли.

Протягом доби зробили тестувань: методом ПЛР – 27 053, ІФА – 9 171, експрес-тестами – 24 430.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (181), Донецькій (155), Одеській (130), Дніпропетровській (93) та Харківській (89) областях.

За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли понад 2,2 мільйона людей, 53 336 – померли.

Почалося бета-тестування СOVID-сертифікатів у «Дії» на одній з операційних систем – Мінцифри

Міністерство цифрової трансформації України почало бета-тестування СOVID-сертифікатів у застосунку «Дія» для пристроїв на операційній системі Android.

«Google посилив вимоги до інформації, яка пов’язана з СOVID-19. Це торкнулося і застосунків для смартфонів, що зумовило затримку. Ми виконали всі умови, які висунула компанія, й отримали підтвердження нової версії «Дії» із сертифікатами», – повідомив віцепрем’єр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram.

За його словами, з 17 серпня всі, хто реєструвався на тестування для Android, поступово отримуватимуть листи з посиланням на інструкцію і застосунок.

«Минулого тижня ми почали підключатися до продуктового середовища ЄС, де запускаються всі COVID-сертифікати. Паралельно очікуємо визнання українських сертифікатів Євросоюзом. До безпечних подорожей світом без зайвих перешкод залишилося зовсім небагато», – написав Федоров.

11 серпня Мінцифри заявило про останній етап узгодження з ЄС COVID-сертифікатів у «Дії». Повідомлялося, зокрема, про приєднання України до інфраструктури COVID-сертифікатів Євросоюзу, що має полегшити подорожі українців до Європи в умовах пандемії.

МОЗ повідомило про понад 123 тисячі щеплень від COVID-19 за добу

В Україні за добу зробили щеплення від COVID-19 зробили 123 637 людям, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Одну дозу отримали 70 405 людей, повністю імунізовані – 53 232 тисячі.

Загалом від початку вакцинальної кампанії щеплено 4 793 100 людей. Одну дозу отримали 4 793 098 людини, повністю щеплені – 2 791 098. Загалом проведено понад 7,5 мільйона щеплень.

Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Усі вони передбачають введення двох доз препарату.

За добу в Україні виявили 890 хворих на COVID-19

Україні за минулу добу виявили 890 нових підтверджених випадки коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема захворіли 81 дитина та 10 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За минулу добу, за даними МОЗ, госпіталізували 379 людей, 433 – одужали, 27 – померли.

Протягом доби зробили тестувань: методом ПЛР – 21 347, ІФА – 7655, експрес-тестами – 18 427.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (127), Одеській (111), Харківській (86), Запорізькій (74) та Луганській (68) областях.

За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли понад 2,2 мільйона людей, 53 296 – померли.

Паралімпійські ігри в Токіо пройдуть без глядачів – організатори

Організатори Паралімпійських ігор в Токіо заборонили більшості глядачів брати участь в заходах на тлі повідомлень про рівень захворюваності на COVID-19 в Японії.

За словами організаторів, місцевим муніципалітетам дозволять запрошувати школярів за умови дотримання заходів безпеки.

Рішення про проведення 16 серпня Паралімпійських змагань, які пройдуть з 24 серпня по 5 вересня, було очікуваним, і воно стало аналогічним тому, що стосувалося Олімпійських ігор, які нещодавно завершилися.

У Японії в шести регіонах діє надзвичайний стан через ситуацію з коронавірусом. Очікується, що 17 серпня уряд поширить надзвичайні заходи на ще сім регіонів і продовжить вже наявні обмеження до середини вересня. В останні дні реєструється понад 20 000 нових випадків захворювання.

Участь у Паралімпіаді візьмуть понад 4000 спортсменів з різними порушеннями.

1 вересня освітній процес ніхто не скасовуватиме при будь-якому рівні епіднебезпеки – МОН

Скасування освітнього процесу в закладах освіти з 1 вересня не буде, повідомила пресслужба Міністерства освіти і науки України. Такою заявою відомство відреагувало на повідомлення у деяких ЗМІ.

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що інформація в соціальних мережах щодо скасування освітнього процесу в закладах освіти з 1 вересня є недостовірною. Зазначимо, міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет нещодавно наголосив, що при будь-якому рівні епідемічної небезпеки освітній процес триватиме. Якщо заклад освіти не зможе працювати в очному форматі, будуть організовані інші форми (змішана чи дистанційна) та діти продовжуватимуть навчання», – йдеться в повідомленні.

З початком пандемії COVID-19 освітній процес не лише в Україні, але й у світі адаптували під ситуацію, в залежності від захворюваності на нову коронавірусну хворобу. Школярі і студенти періодично вимушені навчатися дистанційно.

В Україні за добу зробили щеплення від COVID-19 зробили 51 058 людям

Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Одну дозу отримали 31 675 людей, повністю імунізовані – 19 393 тисячі.

Загалом від початку вакцинальної кампанії щеплено 4 722 695 людей. Одну дозу отримали 4 722 693 людини, повністю щеплені – 2 738 073. Загалом проведено понад 7,4 мільйона щеплень.

Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Усі вони передбачають введення двох доз препарату.

В Україні за минулу добу виявили 417 нових підтверджених випадки коронавірусної хвороби COVID-19

Зокрема захворіли 31 дитина та 10 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За минулу добу, за даними МОЗ, госпіталізували 433 людини, 248 – одужали, 14 – померли.

Протягом доби зробили тестувань: методом ПЛР – 10 238, ІФА – 1551, експрес-тестами – 7282.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (59), Донецькій (78), Одеській (47), Вінницькій (35), Сумській (32) та Херсонській (30) областях.

За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли понад 2,2 мільйона людей, 53 269 – померли.

Іран запроваджує карантин на 6 днів через стрімке поширення COVID-19

Влада Ірану з 16 серпня запроваджує шестиденний «загальний режим карантину» у всій країні через стрімке поширення COVID-19.

Карантин передбачає закриття ринків, державних офісів, кінотеатрів, спортзалів та ресторанів у всіх іранських містах. Екстрені заходи триватимуть до 21 серпня.

Іранська Національна оперативна група з коронавірусу також наказала заборонити переміщення між усіма іранськими містами з 15 до 20 серпня.

Іран повідомив про 29 700 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію та 466 смертей за добу 14 серпня. Президент Іранської асоціації інтенсивної терапії Амір Алі Савадкухі назвав ситуацію «катастрофічною» і додав, що іноді лікарні «просто чекають смерті пацієнтів, оскільки немає доступного лікування для такого числа хворих».

У Росії четвертий день поспіль фіксують понад 800 померлих від COVID-19

У Росії четвертий день поспіль реєструється понад 800 смертей від коронавірусної інфекції нового типу. 15 серпня влада зафіксувала 816 померлих, повідомляє оперативний штаб. Цей показник на три смерті менший за рекорд, зафіксований 14 серпня.

Рік тому російська влада оголосила про перемогу над пандемією, однак через низький рівень вакцинації та поширення нових штамів захворюваність зросла в чотири рази, а смертність – у шість порівняно з попереднім літом.

За добу 14 серпня в Росії зареєстровані 21 624 нові випадки захворювання, 19 550 людей одужали. Офіційна смертність за весь час пандемії сягнула майже 170 тисяч.

Незалежні демографи і дослідники статистики дають оцінку смертності в 3,5 раза вищу, припускаючи, що вона перевищила показник 600 тисяч людей.

Зокрема, демограф Олексій Ракша вважає, що «зараз кожен день через ковід помирає від 2400 до 3000 людей, і це означає, що два-три тижні тому заражалося 250–300 тисяч щодня, з них приблизно половина або 60% мали звертатися до лікувального закладу, їм повинні були робити тести і виявляти у них вірус. Реальна статистика мала б бути приблизно 150–180 тисяч хворих щодня в липні», – наголосив фахівець в інтерв’ю Vot-tak.tv, проєкту телеканалу «Белсат».

В Україні за добу вакциновані понад 76 тисяч людей

В Україні станом на ранок 15 серпня зроблено понад 7,4 мільйона щеплень від COVID-19, повністю вакциновані (отримали дві дози вакцини) понад 2,7 мільйона людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За даними МОЗ, за останню добу щеплення зробили 76 148 людям: одну дозу отримали понад 46 тисяч, повністю імунізовані – майже 30 тисяч.

Загалом від початку вакцинальної кампанії щеплено 4 691 020 людей.

Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Усі вони передбачають введення двох доз препарату.

За добу в Україні виявили 695 хворих на COVID-19

Протягом доби 14 серпня в Україні діагностували коронавірусну хворобу COVID-19 у 695 пацієнтів, свідчать дані Міністерства охорони здоров’я.

«За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (87), Івано-Франківській (60), Одеській (59), Дніпропетровській (58) та Харківській (53) областях», – йдеться в повідомленні МОЗ.

Серед виявлених пацієнтів, зокрема, 50 дітей та 5 медиків. Крім того, за попередню добу 569 людей госпіталізували, 17 людей померла, у 238 хворого встановили одужання.

Також здійснено понад 30 тисяч тестів методами ПЛР, ІФА та експрес-тестами на антиген до коронавірусу.

Загалом за час пандемії в Україні захворіли понад 2,26 мільйона людей, з них 53 255 померли.

Влада Росії повідомила про новий добовий рекорд смертності від COVID-19 – 819 осіб

Кількість смертей в країні продовжує зростати після піку інфікування в липні. Влада каже, що причина у новому штамі «Дельта» і повільній вакцинації.

Незалежні демографи та експерти в сфері охорони здоров’я сумніваються в офіційних цифрах, заявляючи, що влада суттєво занижує як число загиблих, так і інфікованих.

У Москві в липні рівень смертності був на 70% вищим, ніж до пандемії в 2019 році, і на 60% вищим, ніж у тому ж місяці минулого року. У липні в російській столиці померли 17 237 людей – це найвищий показник за місяць з початку пандемії.

Офіційне число загиблих становить 169 683 особи. За даними Росстату, в період з квітня 2020 року по червень цього року було зареєстровано близько 315 000 смертей, пов’язаних з COVID-19.

Попри схвалення чотирьох різних вакцин, у Росії один з найнижчих показників вакцинації серед великих промислово розвинених країн.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG