За добу в Україні виявили 1 353 хворих на COVID-19
Протягом доби 13 серпня в Україні діагностували коронавірусну хворобу COVID-19 у 1 353 пацієнтів, свідчать дані Міністерства охорони здоров’я. Таким чином, кількість виявлених хворих продовжує зростати п’ятий день поспіль.
«За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у місті Київ (198), Харківській (138), Дніпропетровській (117), Донецькій (98) та Одеській (81)», – йдеться в повідомленні МОЗ.
Серед виявлених пацієнтів, зокрема, 99 дітей та 33 медики. Крім того, за попередню добу 641 людину діагностували, 21 людина померла, у 791 хворого встановили одужання.
Також здійснено 24 962 тести методом ПЛР, 9 121 методом ІФА та 17 068 експрес-тестів на антиген до коронавірусу.
Загалом за час пандемії в Україні захворіли понад 2,26 мільйона людей, з 53 238 померли.
Губернатор південного штату Алабама Кей Айві 13 серпня оголосив про надзвичайний стан після того, як місцеві медичні працівники заявили про «цунамі» захворюваності на COVID-19, яке призводить до серйозного тиску на лікарні.
За словами Айві, надзвичайний стан має допомогти полегшити роботи медичних працівників, але підкреслив, що не запроваджуватиме локдауну чи обов’язкового носіння масок.
Потужності лікарень також на межі в штаті Орегон на Тихоокеанському північному заході, де губернаторка Кейт Браун оголосила про план розмістити до 1 500 військових Національної гвардії при лікарнях для допомоги медикам.
За її словами, 500 службовців Національної гвардії з 20 серпня допомагатимуть із обладнанням та тестуванням у лікарнях.
Ще кілька штатів, у тому числі Гаваї, б’ють на сполох через дедалі більшу захворюваність. Губернатор Гаваїв Девід Іґе заявив, що спалах призвів до «кризового режиму» в штаті. Близько 1 170 нових хворих виявили протягом дня 13 серпня, повідомив він під час пресконференції. Це найвищий добовий показник у цьому штаті за час пандемії.
Іґе додав, що лікарні наповнюються хворими, а лікарі готуються до гіршого.
«Вони лікують все більш і більш молодих людей. Вчора, на жаль, ми повідомили про смерть чоловіка, якому не було й 40 років», – сказав губернатор, закликаючи громадян вакцинуватися.
Переважна більшість нових випадків зараження – серед невакцинованих людей, заявляють чиновники. Кампанія вакцинації в США сповільнилася на початку липня, але знову пожвавилася, і 13 серпня охопила понад 600 тисяч осіб. Все більше підприємств вимагають вакцинації працівників, які в іншому разі ризикують втратити роботу.
Третя доза, вакцини для дітей і чому зростає кількість хворих на COVID-19 попри масову вакцинацію?
Після короткого літнього затишшя почали зростати тривожні новини про коронавірус. Кількість заражених знову зростає в багатьох країнах, і уряди побоюються чергової хвилі пандемії. Ситуація погіршується у Німеччині, Франції та Фінляндії. Зростання кількості інфікованих людей в Ізраїлі призвело до того, що уряд пропонує третю дозу щеплення. У Росії кількість нових хворих вимірюється у десятках тисяч – у четвер їх було 21 932, а кількість смертей за добу перевищила рекордних 800 людей. У США середня тижнева кількість заражень зросла на 25%, і становить станом на 12 серпня 113 000 на день. В Україні фіксують повільне зростання кількості заражень – 12 серпня їх було 1 263 і 44 смерті.
Мінфін озвучив витрачену з початку року суму на боротьбу з COVID-19 в Україні
Міністерство фінансів прозвітувало, яку суму було витрачено державою за сім місяців поточного року на боротьбу з COVID-19 в Україні.
«За оперативними даними, за 7 місяців 2021 року здійснено видатків на боротьбу з COVID-19 у розмірі 29 млрд гривень», – йдеться в повідомленні.
За даними Мінфіну, найбільше коштів було витрачено на оплату послуг закладам охорони здоров’я та послуг з вакцинації – 11,7 млрд грн.
Також значні видатки держави скерувала на закупівлю вакцин (9,2 млрд грн), забезпечення лікарень киснем, виплату «лікарняних» тощо.
«У цілому на боротьбу з COVID-19 у 2021 році передбачено понад 36 млрд грн», – зазначили у відомстві.
За весь час пандемії в Україні на COVID-19 захворіли 2 263 864 людини, 53 217 – померли.
На вихідні у пунктах вакцинації та в МВЦ у Києві щепитимуть вакцинами CoronaVac та Moderna – КМДА
Цими вихідними, 14 та 15 серпня, у Центрі масової вакцинації – МВЦ, та у пунктах щеплень в медзакладах проводитимуть вакцинацію та ревакцинацію препаратом CoronaVac, а для отримання першої дози буде доступна також вакцина Moderna, повідомила пресслужба Київміськадміністрації.
«Зважаючи на те, що попереду чотири святкових вихідних з нагоди 30-ї річниці Незалежності, прийнято рішення скоротити кількість вакцинальних днів до двох. Тож 23 та 24 серпня Центр масової вакцинації та вакцинальні пункти в медзакладах не працюватимуть, але щепитися можна раніше – 21 та 22 серпня або, починаючи з 25-го. Особливо в Департаменті охорони здоров’я радять звернути увагу на цю інформацію тим киянам, у яких на 23 та 24 серпня припадає ревакцинація. Кілька днів раніше або пізніше ніяк не вплинуть на ефективність імунізації», – йдеться в повідомленні.
У Києві за минулу добу виявили 166 хворих на COVID-19, 3 людей померли. Загалом із початку пандемії в Києві з-поміж 220 931 випадків 5255 виявились летальними.
Київ є абсолютним лідером щодо охоплення вакцинацією від COVID-19 дорослого населення. У столиці, за даними МОЗ, принаймні однією дозою вакциновані майже 667 тисяч жителів, двома дозами – 395 тисяч.
Влада Росії вдруге поспіль повідомила про понад 800 померлих від COVID-19 за добу
Влада Росії вдруге поспіль повідомила про рекордні добові показники смертності від коронавірусної інфекції нового типу. За даними оперативного штабу, за добу 12 серпня в Росії померли 815 людей зі встановленим діагнозом COVID-19.
Від 6 липня показники смертності від COVID-19 у Росії не опускалися нижче від 700 за добу, чотири рази повторювався рекордний на той час показник 799 померлих за добу.
ВООЗ заявляє про створення нової групи для дослідження походження SARS-CoV-2
Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляє про створення нової групи для дослідження походження коронавірусу SARS-CoV-2. Про це йдеться в повідомленні організації 12 серпня.
ВООЗ закликала уряди країн «відмовитися від політизації ситуації та співпрацювати, аби прискорити дослідження походження (коронавірусу – ред.) і, що важливо, працювати разом, аби розробити спільний підхід до патогенів, які виникатимуть у майбутньому і потенційно призводитимуть до пандемії».
Як заявляють у відомстві, дослідження походження коронавірусу повинно здійснюватися не для того, щоб покласти на когось провину, а щоб задати стандарт для всіх наступних випадків передачі вірусів від тварин до людей.
В Україні за добу вакциновані понад 163 тисячі людей
В Україні станом на ранок 13 серпня зроблено майже 7,2 мільйона щеплень від COVID-19, повністю вакциновані (отримали дві дози вакцини) понад 2,6 мільйона людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
За даними МОЗ, за останню добу щеплення зробили 163 310 людям: одну дозу отримали понад 110 з половиною тисяч, повністю імунізовані – 52,7 тисячі.
Загалом від початку вакцинальної кампанії щеплено 4 538 443 людини.
У США схвалили додаткову дозу вакцини проти COVID-19 для людей із ослабленою імунною системою
Американські регулятори схвалили додаткову дозу вакцини проти COVID-19 для людей з ослабленою імунною системою, щоб краще захистити їх від коронавірусу.
Оголошення Адміністрації з контролю за продуктами та ліками, оприлюднене 12 серпня, стосується мільйонів американців, які особливо вразливі через пересадку органів, певні види раку чи інші захворювання.
«Все йде до того, що це буде ще один респіраторний патоген». Прогнози вірусолога щодо пандемії
Американські вчені виявили ще один варіант коронавірусу – «Йота», який володіє більш швидкою передачею від людини до людини. Яким бачать розвиток мутацій коронавірусу медичні експерти? Чи означає це, що у людей не виробиться колективного імунітету?
Відповіді тут.
Влада Росії вперше повідомила про понад 800 померлих від COVID-19 за добу. Це офіційний рекорд
Влада Росії вперше повідомила про нові рекордні добові показники смертності від коронавірусної інфекції нового типу. За даними оперативного штабу, за добу 11 серпня в Росії померли 808 людей зі встановленим діагнозом COVID-19.
Від 6 липня показники смертності від COVID-19 у Росії не опускалися нижче від 700 за добу, чотири рази повторювався рекордний на той час показник 799 померлих за добу.
Також штаб повідомляє, що 11 серпня в Росії виявили 21 932 нових випадків захворювання.
Фахівці-демографи ставлять під сумнів офіційні показники смертності від COVID-19 у Росії. Спираючись на дані статистики, багато експертів припускають, що смертність могла перевищити показник 500 тисяч від початку пандемії.
Зокрема, демограф Олексій Ракша вважає, що «зараз кожен день через ковід помирає від 2400 до 3000 людей, і це означає, що два-три тижні тому заражалося 250–300 тисяч щодня, з них приблизно половина або 60% мали звертатися до лікувального закладу, їм повинні були робити тести і виявляти у них вірус. Реальна статистика мала б бути приблизно 150–180 тисяч хворих щодня в липні», – наголосив фахівець в інтерв’ю Vot-tak.tv, проєкту телеканалу «Белсат».
МОЗ радить скоротити інтервал між щепленнями вакциною CoronaVac до двох тижнів
Міністерство охорони здоров’я рекомендує скоротити інтервал між першою та другою дозою вакцини CoronaVac від китайської компанії Sinovac Biotech до мінімально прийнятного терміну – 14 днів. Таку заяву МОЗ поширило у зв’язку з поширенням штаму коронавірусу SARS-CoV-2 «дельта» і зростанням захворюваності в Україні.
За повідомленням, експерти МОЗ проаналізували рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я та останні дослідження ефективності препарату CoronaVac за різних інтервалів між дозами. За висновками, яких дійшла Стратегічна консультативна група експертів, яка консультує ВООЗ, ефективність вакцини при щепленні з інтервалом у два тижні коливалася від 51% до 84%.
«Останнє дослідження 3-ї фази в Туреччині з інтервалом введення між дозами CoronaVac в 14 днів, опубліковане в липні 2021 року, виявило рівень сероконверсії, тобто вироблення антитіл, у 89,7%. Отже, МОЗ рекомендує медикам, які щеплюють населення, запрошувати пацієнтів на отримання другої дози вакцини CoronaVac через 14 днів після першої. До того ж самі пацієнти теж можуть просити зробити друге щеплення через цей інтервал», – повідомляють у міністерстві.
За даними МОЗ, станом на 12 серпня щеплення CoronaVac отримали понад 1,22 мільйона українців.
Загалом в Україні станом на ранок 12 серпня зроблено понад 7 мільйонів щеплень від COVID-19, повністю вакциновані (отримали дві дози вакцини) майже 2,6 мільйона людей.
Вакцини Pfizer та Moderna можна використовувати для щеплення вагітних – CDC
Американські органи охорони здоров’я закликали вагітних жінок вакцинуватися від COVID-19. Як ідеться в повідомленні Центру контролю та профілактики захворювань (CDC), дані останніх досліджень показують, що вакцини не збільшують ризик викидня.
Директорка CDC Рошель Валенскі заявила 11 серпня, що агенція заохочує пройти вакцинацію всіх вагітних жінок, тих, які планують завагітніти, а також тих, хто годує грудьми.
Як твердять науковці, аналіз поточних даних виявив, що не спостерігається підвищеного ризику викидня серед майже 2500 вагітних жінок, які отримали вакцини Pfizer чи Moderna до 20 тижня вагітності.
Ця заява пролунала у час, коли Каліфорнія стала першим штатом США, який вимагає, щоб учителі та інший шкільний персонал вакцинувалися або регулярно проходили обстеження на COVID-19.
В Україні станом на ранок 12 серпня зроблено понад 7 мільйонів щеплень від COVID-19, повністю вакциновані (отримали дві дози вакцини) майже 2,6 мільйона людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
За даними МОЗ, за останню добу щеплення зробили 162 049 людей: одну дозу отримали 103,3 тисячі, повністю імунізовані – 58,7 тисячі.
Загалом від початку вакцинальної кампанії щеплено 4 427 898 людей.
Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Усі вони передбачають введення двох доз препарату.
Число нових випадків COVID-19, виявлених в Україні, далі зростає – 1247 за добу
В Україні за добу 11 серпня зафіксували 1 247 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, це на 125 більше, ніж за добу 10 серпня, випливає з даних Міністерства охорони здоров’я.
Зокрема, захворіли 77 дітей і 41 медпрацівник.
Минулої доби шпиталізували 588 людей, 1 039 – одужали, 24 людини померли.
За добу провели понад 48 тисяч тестувань: методами ПЛР, ІФА, експрес-тестами.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (205), Харківській (93), Одеській (77), Донецькій (75) та Львівській (61) областях.
За весь час пандемії в Україні захворіли 2 262 601 людина, 53 173 – померли.
ВООЗ повідомила про тестування трьох препаратів для лікування тяжких випадків COVID-19
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила 11 серпня про початок масштабних міжнародних випробувань трьох існуючих препаратів для можливого лікування найбільш тяжких випадків COVID-19.
Організація повідомила, що три препарати були відібрані групою незалежних експертів через «потенціал в зниженні ризику смерті госпіталізованих пацієнтів з COVID-19».
«Пошук більш ефективних і доступних терапевтичних засобів для пацієнтів з COVID-19 залишається нагальною потребою, і ВООЗ пишається тим, що очолює ці глобальні зусилля», – заявив генеральний секретар ВООЗ Тедрос Гебреєсус.
Зокрема йдеться про Артесунат, який вже використовується для лікування тяжкої форми малярії, Іматиніб, що застосовують проти деяких видів раку та Інфліксімаб, який використовується для лікування деяких імунних розладів.
Мережа Solidarity PLUS, яка займатиметься тестуванням, є однією з найбільших платформ ВООЗ для співпраці між державами-членами, та об’єднує тисячі дослідників з більш ніж 600 лікарень в 52 країнах.
«У нас вже є багато інструментів для запобігання, тестування та лікування COVID-19, включаючи кисень, дексаметазон і блокатори IL-6», – сказав Тедрос Гебреєсус, додавши, що все ж потрібно більше лікувальних засобів для пацієнтів по всьому клінічному спектру – від легких до важких.
«У нас вже є багато інструментів для запобігання, тестування та лікування COVID-19, включаючи кисень, дексаметазон і блокатори IL-6», – сказав Тедрос Гебреєсус, додавши, що все ж потрібно більше лікувальних засобів для пацієнтів по всьому клінічному спектру – від легких до важких.
Федоров заявив про останній етап узгодження з ЄС COVID-сертифікатів у «Дії»
Розпочався останній технічний етап узгодження з Європейським союзом цифрових COVID-сертифікатів в додатку «Дія», повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
За його словами, йдеться про приєднання України до інфраструктури COVID-сертифікатів ЄС.
«Це спільне середовище для всіх країн, які розробляють свої сертифікати. Підключення до Європейської системи COVID-сертифікатів – це паралельний крок із політичним рішенням – прийняттям Єврокомісією так званого equivalency decision і взаємним визнанням. Після цього буде підписана угода, що дозволить українцям подорожувати з COVID-сертифікатами в «Дії», – пояснив Федоров.
Греція надасть Україні 100 тисяч доз вакцини AstraZeneca – уряд
Греція надасть Україні 100 тисяч доз вакцини AstraZeneca, повідомляє пресслужба українського уряду.
За повідомленням, про це йшлося під час телефонної розмови прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з головою уряду Греції Кіріакосом Міцотакісом.
Пресслужба Кабміну вказує, що Шмигаль подякував Греції за рішення щодо надання Україні 100 тисяч доз вакцин Astra Zeneca. Коли їх нададуть – не повідомляють.
Під час розмови також ішлося про гасіння пожеж у Греції, до яких долучилися 100 українських рятувальників, і розширення двосторонньої співпраці у торговельно-економічній та інвестиційних сферах.
За даними оперативного штабу, за добу 10 серпня в Росії померли 799 людей зі встановленим діагнозом COVID-19.
Від 6 липня показники смертності від COVID-19 у Росії не опускалися нижче від 700 за добу.
Також штаб повідомляє, що 10 серпня в Росії виявили 21 571 новий випадок захворювання.
Фахівці-демографи ставлять під офіційні показники смертності від COVID-19 у Росії. Спираючись на дані статистики, багато експертів припускають, що смертність могла перевищити показник 500 тисяч. Влада неодноразово були спіймана на маніпуляціях зі статистикою від початку пандемії.
Зокрема, демограф Олексій Ракша вважає, що «зараз кожен день через ковід умирає від 2400 до 3000 людей, і це означає, що два-три тижні тому заражалося 250–300 тисяч щодня, з них приблизно половина або 60% мали звертатися до лікувального закладу, їм повинні були робити тести і виявляти у них вірус. Реальна статистика мала б бути приблизно 150–180 тисяч хворих щодня в липні», – наголосив фахівець в інтерв’ю Vot-tak.tv, проєкту телеканалу «Белсат».
Охоплення щепленнями дітей до кінця року складе 70% замість необхідних 95% – ЦГЗ
Охоплення рутинною вакцинацією дітей за віком до кінця цього року сягне лише 70% за необхідних для формування колективного імунітету 95%, повідомив Центр громадського здоров’я МОЗ України.
«Станом на 1 липня 36,6% дітей отримали захист від туберкульозу. 38,2% дітей до 1 року вакцинували від кашлюка, дифтерії і правця, ще менше – 35% дітей у 18 місяців, 31,6% – у 6 років. Від поліомієліту щеплено 39,6% дітей до 1 року, 37,9% – у 18 місяців, 38% – у 6 років. 40,6% дітей віком до року отримали захист від кору, паротиту та краснухи (КПК)», – йдеться в повідомленні.
У ЦГЗ закликали батьків надолужити пропущені щеплення дітей за віком, «усвідомлювати та співставляти ризики й переваги вакцинації».