Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Коронавірус: в Україні повністю вакциновані понад 2,5 мільйони людей

В Україні станом на ранок 11 серпня повністю вакциновані (отримали дві дози вакцини) від COVID-19 понад 2,5 мільйони людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За даними МОЗ, за останню добу щеплення зробили 167 673 людини: одну дозу отримали 103,7 тисячі, повністю імунізовані – 63,8 тисячі.

Загалом від початку вакцинальної кампанії щеплено 4 324 553 людини, із них отримали одну дозу – 4 324 551 людина, повністю імунізовані й отримали дві дози – 2 521 848 людей.

Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Всі вони передбачають введення двох доз препарату.

У столиці Литви відбувся масовий мітинг проти обмежень для невакцинованих

Кілька тисяч жителів Литви провели 10 серпня у Вільнюсі акцію проти рішення влади запровадити обмеження для громадян, які не вакцинувалися від коронавірусної інфекції. Нещеплені хворі на COVID-19 не отримуватимуть допомогу у випадку безробіття.

Представниця поліції Вільнюського округу повідомила, що вдень поблизу парламенту зібралося близько 4500 осіб, акція відбулася без інцидентів, повідомляє Delfi.

Протестувальники вимагали відхилити проєкт постанови уряду, згідно з яким з 13 вересня влада хоче запровадити обмеження і заборони. Маніфестанти також наполягали на скасуванні проєкту про примусову вакцинацію дітей та дорослих. Лунали і вимоги скасувати обов’язкове тестування.

Згідно з новими обмежувальними заходами, вжитими останнім часом у Литві, люди, які прибувають з Естонії, Ісландії, Фінляндії та Швеції, повинні бути готовими до тестування і, в разі потреби, карантину. Литовська влада внесли ці країни до червоного списку територій, які зазнали останнім часом нової хвилі пандемії.

Коронавірус: «Фейсбук» закрив мережу антивакцинаторів, що керувалася «головно з Росії»

Компанія «Фейсбук» повідомила, що закрила мережу антивакцинаторів, яка поширювала неправдиві повідомлення про вакцинування проти COVID-19 і працювала головно з Росії.

Як повідомила компанія, вона закрила 65 облікових записів в однойменній соціальній мережі Facebook і ще 243 облікові записи в соцмережі Instagram. Цю мережу, пов’язану з зареєстрованою в Британії фірмою Fazze, назвали «пральнею дезінформації». За словами компанії Facebook, яка посилається на свою політику боротьби з зовнішніми втручаннями, тепер ця фірма «відлучена від нашої платформи».

Ця мережа дезінформації, яку почали створювати 2020 року, просувала антивакцинаційні твердження, спрямовані в першу чергу на Індію й Латинську Америку і меншою мірою на США. Вона використовувала меми й коментарі, аж до таких тверджень, як те, ніби вакцина проти COVID-19, створена на базі модифікованого аденовірусу шимпанзе, перетворює людей на мавп.

Агентство Reuters додає, що зверталося до компанії Fazze і її материнської фірми AdNow по коментар, але відповіді не отримало.

Соціальні мережі, серед них і компанії «Фейсбук», не раз зазнавали критики за те, що на їхніх платформах поширюється брехня про вакцинацію, що перешкоджає намаганням вакцинувати якнайбільше людей у всьому світі для боротьби з пандемією коронавірусного захворювання COVID-19.

Нове довкола COVID-19 (відео)

Лікарні у США швидко заповнюються хворими від коронавірусу штаму «Дельта»; поліція Франції почала перевірку медичних паспортів у барах та ресторанах після набуття чинності нового закону.

Кількість нових випадків COVID-19, виявлених за добу в Україні, перевищила тисячу

В Україні протягом 10 серпня зафіксували 1 122 нові підтверджені випадки коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема захворіли 54 дитини і 31 медпрацівник, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Крім того, минулої доби шпиталізували 648 людей, 1 160 – одужали, 25 людей померли.

За добу провели 53,2 тисячі тестувань: методами ПЛР, ІФА, експрес-тестами.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (186), Запорізькій (96), Донецькій (89), Харківській (81) і Дніпропетровській (70) областях.

За весь час пандемії в Україні захворіли 2 261 354 людини, 53 149 – померли.

Глава Міносвіти запевнив, що вакцинація не буде обов’язкова для вчителів

Глава Міністерства освіти та науки України Сергій Шкарлет запевнив, що обов’язкової вакцинації педагогів від коронавірусу не буде. Про це він говорив в ефірі телеканалу «1+1».

За його словами, з близько 1,08 мільйона освітян в Україні вакциновано до 35 відсотків, однак цей відсоток відрізняється залежно від регіону.

«Це від нас залежить, якщо ми хочемо мати здорову націю, хочемо мати повноцінний освітній процес, – вакцинуватися треба», – сказав Шкарлет.

Він додав, що під час встановлення «жовтого», «помаранчевого» чи «червоного» рівня епіднебезпеки школи, де вакциновано менш ніж 80 відсотків педпрацівників, будуть переводити на дистанційне навчання.

Росія: ще два пацієнти померли в лікарні, де прорвало трубу з киснем

Ще два пацієнти померли в клінічній лікарні швидкої медичної допомоги у російському місті Владикавказ, де ввечері 9 серпня зламалася система подачі кисню до реанімації з хворими на COVID-19.

Таким чином число померлих за останню добу в цьому лікувальному закладі склало 11, повідомив тимчасовий виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я республіки Північна Осетія Сослан Тебіев.

Тимчасовий виконувач обов’язків голови Північної Осетії Сергій Міняйло заявив агенції «Інтерфакс», що смерть ще двох пацієнтів лікарні у Владикавказі не пов’язана з аварією на кисневій магістралі.

«Це не пов’язані речі. Люди померли вночі, їм подавався кисень в штатному режимі, але ураження легень у них було критичне», – твердить Міняйло.

Випадки загибелі пацієнтів через брак кисню вже фіксувалися в інших регіонах Росії – Підмосков’ї та Ростові-на-Дону. У підмосковній лікарні померли три пацієнти, в ростовської, за різними даними, від п’яти до 10 людей. Ростовська влада заперечувала, що причиною смерті пацієнтів став збій подачі кисню. Після інциденту Слідчий комітет порушив справу про заподіяння смерті з необережності, міністр охорони здоров’я Ростовської області та голова управління охорони здоров’я Ростова залишили свої посади.

Коронавірус: в Україні вакцинували ще понад 140 тисяч людей

В Україні 9 серпня від COVID-19 вакцинували ще 140 008 людей. Одну дозу отримали 83 697 людей, повністю імунізовані – 56 311, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Від початку вакцинальної кампанії щеплено 4 220 770 людей, із них повністю імунізовані й отримали дві дози – 2 457 958.

Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Всі вони передбачають введення двох доз препарату.

У Франції запроваджені санітарні перепустки

У Франції санітарна перепустка (яку також називають «зеленим паспортом») з 9 серпня стала обов’язковою для всіх відвідувачів барів, ресторанів, глядачів у кінотеатрах, пацієнтів у лікарні і пасажирів на транспорті – майже у всіх громадських місцях, крім магазинів. Цифровий код можна показати контролерам у роздрукованому вигляді або зі смартфона.

Провідники в поїздах також можуть перевірити наявність перепустки у мандрівників, але, як зазначає «Євроньюс», систематична перевірка всіх пасажирів поки не проводиться.

У Міністерстві транспорту Франції розповіли, що чверть пасажирів була перевірена в понеділок не тільки біля платформ, але також у вагонах.

Що ж до цифрового коду під час відвідування лікарні, то, за словами міністра охорони здоров’я Франції, відсутність перепустки не вважатиметься перешкодою при наданні пацієнтові невідкладної допомоги.

В Австрії, Угорщині та Данії «зелені паспорти» застосовуються вже кілька тижнів.

781 новий випадок COVID-19 виявили в Україні за добу – МОЗ

В Україні за минулу добу виявили 781 новий підтверджений випадок коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема захворіли 37 дітей і 28 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За минулу добу, за даними МОЗ, шпиталізували 335 людей, 1390 – одужали, 24 людини померли.

Протягом доби зробили понад 44,5 тисячі тестувань: методами ПЛР, ІФА й експрес-тестами.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (167), Донецькій (78), Одеській (62), Харківській (60), Хмельницькій (35) і Полтавській (35) областях.

За весь час пандемії в Україні на COVID-19, за даними МОЗ, захворіли 2 260 232 людини, 53 124 – померли.

Дев’ять пацієнтів із COVID-19 померли в Росії через прорив труби з киснем

Дев’ять пацієнтів із коронавірусною інфекцією померли в лікарні російського міста Владикавказ після того, як під землею прорвалась труба, перервавши подачу кисню до відділення інтенсивної терапії. Про це повідомили 9 серпня російські інформаційні агентства.

«Всього в реанімації перебувала 71 людина», – вказало Міністерство охорони здоров’я регіону Північна Осетія.

Випадки загибелі пацієнтів через брак кисню вже фіксувалися в інших регіонах Росії – Підмосков’ї та Ростові-на-Дону. У підмосковній лікарні померли три пацієнти, в ростовської, за різними даними, від п’яти до 10 людей. Ростовська влада заперечувала, що причиною смерті пацієнтів став збій подачі кисню. Після інциденту Слідчий комітет порушив справу про заподіяння смерті з необережності, міністр охорони здоров’я Ростовської області та голова управління охорони здоров’я Ростова залишили свої посади.

У США фіксують рекордну за пів року захворюваність на COVID-19. Хворіють переважно невакциновані

У Сполучених Штатах на тлі поширення штаму «дельта» число нових випадків COVID-19 і госпіталізацій із цією хворобою сягнуло максимуму за останні пів року.

Сплеск захворюваності, який розпочався на початку липня як спалахи в деяких штатах із низьким рівнем вакцинації, зараз посилюється по всій країні. Особливо сильно страждають південні штати – Арканзас, Флорида, Луїзіана та Міссісіпі.

Число щоденних випадків у США перевищує 110 тисяч – зростання більш ніж удвічі за останні два тижні.

Понад 65 тисяч людей за день госпіталізовано, це в чотири рази більше, ніж на початку липня.

Смертність становить близько 500 людей на день, це майже на 100% більше, ніж іще два тижні тому.

Поширення вірусу відбувається попри те, що 60% жителів США віком від 12 років повністю вакциновані. Більшість нових випадків, госпіталізацій та смертей фіксується серед невакцинованих.

Україна може фінансово стимулювати вакцинацію вразливих груп населення – імунолог

Станом на 8 серпня в Україні зареєстрували 300 нових випадків зараження на COVID-19. До лікарень потрапили 400 хворих. За минулу добу зробили понад 5о тисяч щеплень. Росте кількість хворих, уражених штамом «Дельта». Який план дій має влада, і як оцінюють ситуацію і шляхи виходу з неї медичні експерти?

Нові випадки інфікування штамом «Дельта» підтвердили у Львівській та Вінницькій областях. Головна санітарна лікарка Львівщини Наталія Іванченко-Тімко повідомила у своєму фейсбуці про 7 підтверджених випадків.

«На Львівщині вже зареєстровано 7 лабораторно підтверджених випадки Дельта штаму коронавірусу. З них 2 – повернулися з Росії, 2 – з Великої Британії, 1– зі США, а 2 пані не виїжджала за межі України», – пише лікарка і припускає, що реальна кількість може бути значно більшою.

Вакцинація знижує ризик госпіталізації і тяжкого перебігу COVID-19 у 15 разів – МОЗ

Міністерство охорони здоров’я України заявляє, що вакцинація від COVID-19 знижує ризик госпіталізації і важкого перебігу хвороби в 15 разів. Відповідні дані проведеного аналізу МОЗ публікує 9 серпня.

«За попередніми даними аналізу випадків захворювання на COVID-19 в Україні за останні три місяці, лише 0,7% людей, яким діагностували коронавірусну хворобу, були щеплені двома дозами антиковідної вакцини. І лише 0,4% госпіталізованих хворих були повністю вакциновані», – йдеться в повідомленні.

За даними МОЗ, ризик захворіти серед невакцинованих – більший майже у 8,4 раза, а бути шпиталізованим – майже у 15 разів вищий.

У міністерстві вказують, що це попередні дані, які, крім того, не враховують безсимптомні захворювання і ті випадки, в яких хворі на COVID-19 люди не робили тестів і не зверталися за медичною допомогою.

Водночас, наголосили у МОЗ, ця статистика свідчить про те, що усі вакцини, які використовує Україна, ефективно запобігають тяжкому перебігу хвороби.

Від початку вакцинальної кампанії щеплено 4 137 073 людини, з них отримали одну дозу – 4 137 071 людина, повністю імунізовані й отримали дві дози 2 401 647 людей.

Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Всі вони передбачають введення двох доз препарату.

«Вакцинація в автобусі» – як в Чехії популяризують щеплення та роблять його ближчим до людей​

На початок серпня 2021 згідно з офіційною статистикою більша частина населення Чехії отримали щонайменше першу дозу вакцини проти коронавірусу. Водночас соціологічні опитування показали, що близько 25% населення країни взагалі не планують вакцинуватися. Тож у Празі вирішили вдатися до експерименту – переобладнати один з рейсових автобусів на мобільний центр вакцинації, головне завдання якого розвіювати міфи про вакцину та зробити її ближчою до людей.

В аеропорту «Бориспіль» відкрився пункт вакцинації

У Міжнародному аеропорту «Бориспіль» 9 серпня відкрився пункт масової вакцинації, де можна зробити щеплення від СOVID-19, повідомила пресслужба летовища.

«Вакцинація буде проходити в приміщенні терміналу D на 1-му поверсі, щоденно з 9:00 до 15:00. Щепитися вакциною CoronoVac (Sinovac) і Pfizer можуть всі охочі громадяни України, а також особи, які мають посвідку на постійне проживання в Україні, посвідчення біженця та особи, що потребують додаткового захисту. Вакцинація безкоштовна, без попереднього запису, у форматі живої черги», – йдеться в повідомленні.

В аеропорту уточнили, що для щеплення при собі необхідно мати паспорт громадянина України або його копію, ідентифікаційний код і мобільний телефон.

Минулого тижня пункт вакцинації відкрили також у міжнародному аеропорту «Київ» (Жуляни).

Коронавірус: за добу в Україні провели понад 50 тисяч щеплень

В Україні протягом останньої доби від коронавірусного захворювання COVID-19 вакцинували 51 445 людей. Одну дозу отримали майже 31 тисяча людей, повністю імунізовані – 20,4 тисячі, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Від початку вакцинальної кампанії щеплено 4 137 073 людини, з них отримали одну дозу – 4 137 071 людина, повністю імунізовані й отримали дві дози 2 401 647 людей.

Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Всі вони передбачають введення двох доз препарату.

У Росії за добу від COVID-19 померли 769 людей

У Росії за добу 8 серпня від коронавірусної інфекції нового типу померли 769 людей, повідомив російський оперативний штаб. Від 6 липня показники смертності від COVID-19 у Росії не опускалися нижче від 700 за добу, рекордні показники, 799 смертей, фіксувалися вже тричі.

Також штаб повідомляє, що 8 серпня в Росії виявили 22 160 нових випадків захворювання. Це мінімум за шість днів, четвертий день поспіль приріст числа інфікованих виявився меншим від 23 тисяч.

Фахівці-демографи ставлять під офіційні показники смертності від COVID-19 у Росії. Спираючись на дані статистики, багато експертів припускають, що смертність могла перевищити показник 500 тисяч. Влада неодноразово були спіймана на маніпуляціях зі статистикою від початку пандемії.

У березні 2020 року вже перший відомий лікарям випадок смерті від коронавірусної інфекції був списаний на тромб, що відірвався в результаті легеневої емболії (поширена причина смерті хворих з COVID-19).

Згідно з офіційною статистикою, з початку пандемії виявлено 6 469 910 випадків захворювання. Влада неодноразово визнавала, що ця оцінка може бути занижена.

Ціни на нафту падають через обмеження подорожей у Китаї та зміцнення долара США

Ціни на нафту 9 серпня знижуються на 2% через зростання курсу долара США та побоювання, що нові хвилі пандемії в Азії, особливо в Китаї, можуть стримати глобальне відновлення попиту на паливо. Про це повідомляє Reuters.

Ф’ючерси на нафту марки Brent впали на 1,41 долара, до 69,29 долара за барель. Це сталося після падіння минулого тижня на 6%, що стало найбільшою тижневою втратою за чотири місяці.

«Занепокоєння щодо потенційної ерозії світового попиту на нафту знову виникли із прискоренням рівня зараження варіантом «дельта», – сказав аналітик RBC Ґордон Ремзі.

Аналітики ANZ вказують на нові обмеження в Китаї, другому за величиною споживачі нафти у світі, як на основний фактор, що затьмарює перспективи зростання попиту.

Ці заходи передбачають скасування рейсів, попередження про небезпеку подорожей до 46 міст та обмеження роботи громадського транспорту та послуг таксі в 144 найбільш постраждалих районах.

МОЗ: за неділю виявили 300 нових випадків COVID-19, шпиталізованих більше

В Україні за минулу добу, 8 серпня, виявили 300 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 20 дітей і двоє медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За даними МОЗ, минулої доби шпиталізували 400 людей, 281 людина одужала, п’ятеро – померли.

Протягом доби провели понад 16,7 тисячі тестувань: методами ПЛР, ІФА, експрес-тестами.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (51), Одеській (39), Тернопільській (32), Вінницькій (24) і Чернівецькій (21) областях.

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли 2 259 451 людина, 53 100 – померли.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG