Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Кузін розповів, які вакцини можна поєднувати для першого та другого щеплення від COVID-19

Головний санітарний лікар Ігор Кузін розповів в інтерв’ю Радіо Свобода, які вакцини можна використовувати як взаємозамінні для першої та другої дози вакцини.

За словами Кузіна, наразі є встановлені рекомендації щодо того, які препарати можна змішувати.

«Можна змішувати між собою мРНК-вакцини. Тобто якщо перша доза Pfizer або Moderna, то друга доза може бути зроблена також Pfizer або Moderna. І ці вакцини можна змішувати», – сказав він.

Іншою опцією, за словами головного санлікаря, є введення першої дози вакцини AstraZeneca, а другої – препарату мРНК, від Pfizer чи Moderna.

«Змішування інших типів вакцин зараз не дозволено. І зараз немає доказової бази по безпечності такого змішування», – додав він.

Крім того, Кузін зазначив, що рішення щодо змішування вакцини ухвалює лікар, а не пацієнт, тобто «неможливо прийти до центру вакцинації і замовити якийсь змішаний «коктейль» або змішану дозу».

У США число нових випадків COVID-19 знову 100 тисяч на добу

Медики в Сполучених Штатах знову в середньому фіксують понад 100 тисяч нових випадків зараження COVID-19 на день, повертаючись до показників зими. Це стається на тлі швидкого поширення штаму «дельта».

«Наші моделі показують, що якщо ми не зробимо вакцинацію, ми можемо отримати до кількох сотень тисяч випадків на день, подібно до сплеску, зафіксованого на початку січня», - сказала Рошель Валенскі, директорка Центрів контролю та профілактики захворювань (CDC), повідомляє CNN.

Представники охорони здоров’я побоюються, що інфекції та смертність продовжать зростати, якщо більшість американців не отримають щеплення. Близько 50 відсотків жителів США повністю вакциновані, а понад 70 відсотків дорослих отримали щонайменше одну дозу.

Європа затягує розгляд питання – Кузін про реєстрацію CoronaVac

Китайський препарат CoronaVac, зареєстрований Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) і використовуваний в Україні, досі не дозволений до використання в Євросоюзі, оскільки «Європа трішки затягує розгляд питання». Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

«Можливо, це пов’язано зі ставленням до самого виробника… Мені здається, що тут є політика. Тому що, наприклад, той же ж самий Pfizer або інші вакцини розглядалися ЕМА (Європейською медичною агенцією – ред.) доволі швидко. Вакцина CoronaVac вже майже 2 місяці перебуває на розгляді Європейської медичної агенції. І ми маємо надію, що ЕМА ухвалить усе ж таки виважене рішення і визнає цю вакцину вже дозволеною для використання», – сказав Кузін.

Кампанія вакцинації в Україні розпочалася наприкінці лютого – приблизно на два місяці пізніше, ніж у Європейському союзі. Водночас в Україні і в Європі дозволене використання вакцин європейського або американського виробництва. Китайська вакцина CoronaVac широко використовується в Україні, але не визнана в Євросоюзі.

МОЗ: протягом доби щеплено майже 79 тисяч людей

У Міністерстві охорони здоров’я України повідомили, що за добу 7 серпня щеплення проти COVID-19 отримали 78 965 людей. Днем раніше у відомстві заявили про новий рекорд кількості щеплень за добу – 170 602.

Одну дозу 7 серпня отримали 50 993 людини, повністю імунізовані – 27 972 людини.

Протягом доби працювали 449 мобільних бригад, 1 273 пункти щеплення, 360 центрів вакцинації.

Від початку вакцинальної кампанії щеплено 4 106 085 людей, з них отримали одну дозу – 4 106 083 людини, повністю імунізовані – 2 381 190 осіб. Загалом проведено 6 487 273 щеплення.

У Міністерстві охорони здоров’я України повідомили, що за добу 7 серпня щеплення проти COVID-19 отримали 78 965 людей. Днем раніше у відомстві заявили про новий рекорд кількості щеплень за добу – 170 602.

Одну дозу 7 серпня отримали 50 993 людини, повністю імунізовані – 27 972 людини.

Протягом доби працювали 449 мобільних бригад, 1 273 пункти щеплення, 360 центрів вакцинації.

Від початку вакцинальної кампанії щеплено 4 106 085 людей, з них отримали одну дозу – 4 106 083 людини, повністю імунізовані – 2 381 190 осіб. Загалом проведено 6 487 273 щеплення.

Кузін розповів, коли в Україні з’явиться вакцина Johnson&Johnson

Україна не має підписаних контрактів на поставку однодозової вакцини Johnson&Johnson, повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

«На жаль, це дійсно складні перемовини. Тому що компанія Johnson&Johnson виробляє доволі невеликі кількості вакцини у світовому масштабі. І дійсно вона покриває потреби лише декількох країн. Тому зараз немає підписаних контрактів, і перемовини навіть попередні по представленню певної ціни зараз ще в процесі. Зараз їх немає», – сказав Кузін, відповідаючи на запитання, чи буде вакцина Johnson & Johnson в Україні.

«Сподіваємося, що колись буде», – додав він.

На даний час в Україні, за даними МОЗ, проти COVID-19 вакциновані понад чотири мільйони людей, повністю імунізовані – понад 2,3 мільйона.

Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Всі вони передбачають введення двох доз препарату.

Понад 200 тисяч людей протестували у Франції проти нових заходів із протидії COVID-19

Понад 200 тисяч людей вийшли 7 серпня на вулиці по всій Франції на акцію протесту проти нових правил, які влада запроваджує для протидії поширенню COVID-19. Акції відбуваються четверті вихідні поспіль.

Учасники протестів заявляють, що нові правила, підтримані президентом Емманюелем Макроном, посягають на їхні свободи, бо вимагають так званих «паспортів здоров’я», що засвідчують вакцинацію або нещодавній негативний тест на COVID-19.

Протестувальники тримали плакати з написами «Ні диктатурі» і скандували «Макрон, ми не хочемо твоїх паспортів здоров’я».

Міністерство внутрішніх справ повідомило ввечері 7 серпня, що в акціях взяли участь близько 237 тисяч людей – найбільша кількість учасників з минулого місяця.

Мітинги проходили в Парижі, Ніцці й інших містах. У Ліоні поліція застосувала сльозогінний газ, щоб розігнати протестувальників.

«Паспорти здоров’я» у Франції потрібні з 21 липня для входу в такі культурні місця, як кінотеатри і музеї, а також для відвідування басейнів або нічних клубів.

З 9 серпня ця вимога буде розширена, зокрема, для походу в ресторан, доступу до нетермінової допомоги в лікарні або подорожі міжміським поїздом.

Речник уряду Габріель Аттал сказав, що згідно з чинними правилами, пропуск вимагатимуть до 15 листопада.

Президент Макрон захищає запровадження «паспортів», заявляючи, що люди несуть відповідальність за захист здоров’я інших, зокрема тих, кому щеплення протипоказані.

Рівень вакцинації у Франції зріс після того, як влада минулого місяця оголосила про наміри запровадити «паспорти здоров’я». Наразі дві третини всіх французів отримали одну дозу, а 55 відсотків повністю вакциновані.

Працівники сфери охорони здоров’я мають час до 15 вересня, щоб зробити щеплення, або їх відсторонять від роботи.

Найвищий конституційний орган Франції 5 серпня постановив, що нові правила відповідають закону.

Макрон, який на виборах наступного року змагатиметься за переобрання, сподівається подолати коронавірус, заохочуючи всіх французів зробити щеплення. Опитування показують, що більшість людей у Франції підтримують «паспорти здоров’я».

Подібні «паспорти» були запроваджені і в інших європейських країнах.

Коронавірус: Кузін пояснив, коли варто вакцинуватися тим, хто вже перехворів

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що вакцинуватися від COVID-19 потрібно навіть у разі, якщо людина вже хворіла на це захворювання.

«По-перше, зараз немає специфічної або визнаної цифри, який титр антитіл повністю захищає від коронавірусної хвороби. В процесі вивчення зараз саме ефективність набутого імунітету або імунітету після вакцинації. Це питання розглядалося національними експертами з питань імунізації. Зараз діє рекомендація така, що, незважаючи на те, чи ви перехворіли, чи ні, все рівно є успішний досвід і рекомендація провести вакцинацію після шести місяців після завершення хвороби. Це загальна рекомендація. Тобто людина одужала, шість місяців і можна вакцинуватися», – сказав він.

При цьому, за словами Кузіна, якщо людина працює в критичній інфраструктурі, якщо це, наприклад, освітянин або медичний працівник, то чекати шість місяців не варто, вакцинацію слід провести в найближчому періоді після завершення активної фази хвороби.

Кузін також заявив, що МОЗ планує вакцинувати понад 50% українців до завершення року.

На даний час в Україні, за даними МОЗ, проти COVID-19 вакциновані понад чотири мільйони людей, повністю імунізовані – понад 2,3 мільйона.

МОЗ про третю дозу вакцин: чекаємо результатів наукових досліджень

Міністерство охорони здоров’я України рекомендує зосередитися на отриманні базового курсу вакцинації від COVID-19: двох доз вакцини, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

За його словами, щодо можливості введення третьої дози у МОЗ ще чекають на результати наукових досліджень.

«Є офіційна заява ВООЗ з приводу третьої дози. ВООЗ не підтримала введення третьої, так званої бустерної дози. І саме чому? Зараз є єдина офіційна заява фармацевтичного сектору компанії Pfizer про те, що третя бустерна доза начебто ефективна. Результатів наукових досліджень ми ще чекаємо. І вони очікуються наприкінці серпня. Це результати про ефективність введення так званої бустерної або додаткової дози. Тому зараз фінального рішення не ухвалено», – сказав Кузін.

За його словами, така дискусія ведеться, деякі результати країн показують, що додаткова підсилююча імунізація може бути «потенційно більш ефективною».

Всесвітня організація охорони здоров’я поки що офіційно не рекомендувала проводити ревакцинацію третьою дозою вакцин від COVID-19 через нестачу даних про її ефективність і безпеку. ВООЗ вважає, що замість цього розвинені країни могли б поділитися надлишками вакцин із біднішими, щоб не допустити нових масштабних спалахів COVID-19 і появи нових штамів.

Але в низці країн, які почали масову вакцинацію раніше і в яких перші прищеплені отримали обидві дози багато місяців тому і вже могли частково втратити утворені антитіла, збираються йти на масову ревакцинацію третьою дозою. Таку можливість, зокрема, розглядають у Великій Британії.

А в Ізраїлі наприкінці липня заявили, що готуються найближчим часом почати вакцинацію своїх жителів віком від 60 років третьою дозою препарату BioNTech-Pfizer.

Раніше в компаніях Pfizer і Moderna заявили, що введення третьої, так званої бустерної, дози їхніх вакцин значно підвищує захист організму від COVID-19, зокрема і від найбільш заразного штаму «Дельта», який призвів до спалахів захворювання в низці країн.

На даний час в Україні, за даними МОЗ, проти COVID-19 вакциновані понад чотири мільйони людей, повністю імунізовані – понад 2,3 мільйона.

Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Всі вони передбачають введення двох доз препарату.

МОЗ рекомендує скоротити термін між введенням доз вакцини – Кузін

Міністерство охорони здоров’я України рекомендує скоротити термін між введенням доз вакцини від COVID-19, повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

«Ми зараз фокусуємося на вакцинації груп ризику. Це працівники критичної інфраструктури, освітяни, медичні працівники. Зараз вже відкритий п’ятий етап. І ми зараз намагаємося максимально швидко вакцинувати більшу кількість населення країни. Зараз МОЗ вже рекомендовано скорочення термінів між введенням доз вакцини», – сказав він.

За словами Кузіна, МОЗ при цьому керується даними наукових досліджень.

«Якщо ми подивимося за результатами наукових досліджень, візьмемо вакцину CoronaVac, то останні класичні дослідження по багатьох країнах проводилися з інтервалом у 14 діб. Зараз в Україні використовується 28 днів. І, звичайно, для того, щоб охопити більшу кількість людей, рекомендовано зараз використовувати 14-денний інтервал. І це нормально», – заявив головний санлікар.

Щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio). Станом на 5 серпня, за даними МОЗ, Україна вже отримала майже 12 мільйонів доз цих вакцин.

До кінця року Україна отримає ще 17 мільйонів доз Pfizer, але вакцинуватися краще вже зараз – Кузін

До кінця року Україна має отримати ще 17 мільйонів доз вакцини від коронавірусу виробництва Pfizer/BioNTech, однак вакцинуватися треба вже зараз. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

«Pfizer, Moderna, AstraZeneca демонструють ефективність десь на рівні 91-95%. Тобто рівень захисту умовно вище. Однак дійсно ми маємо рахувати таким чином, що вакцинуватися треба якнайшвидше і вакцинуватися треба саме тією вакциною, яка є зараз. Я ніколи не радив і не буду радити чекати можливості обирати вакцину. Дійсно, наприклад, до кінця року Україна отримає ще 17 мільйонів Pfizer. Однак спалах може статися раніше, аніж ця вакцина вже доїде і буде можливість вибирати», – наголосив Кузін.

Він додав, що до кінця року планують вакцинувати понад 50 відсотків населення.

«До кінця року. До кінця осені у нас стоїть мета зробити 10 мільйонів щеплень, тобто це вакцинувати 5 мільйонів людей», – заявив головний санлікар.

Він додав, що вже зроблено 6 мільйонів щеплень.

У МОЗ розповіли, за яких умов працюватимуть школи під час нової хвилі COVID-19

За можливої нової хвилі COVID-19 в Україні школи у «жовтій», «помаранчевій» і в «червоній» зонах працюватимуть, якщо буде вакциновано 80% педагогів, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

За його словами, у МОЗ вивчають досвід тих країн, в яких спостерігається ріст захворюваності, спричинений «Дельта»-штамом коронавірусу.

«Ми дійсно дивилися по цій статистиці, багато країн фіксують спалахи саме в закладах освіти і не серед учнів, а серед персоналу, який обслуговує або вчить, тобто саме працівників освіти. Тому зараз відповідними змінами ми будемо забороняти відкриття шкіл у «жовтій», в «помаранчевій» і в «червоній» зонах, якщо там буде вакциновано менше, аніж 80% саме педагогічного складу», – сказав Кузін.

Крім того, за його словами, багато людей інфікується «Дельта»-штамом під час подорожей, виїжджаючи за кордон під час роботи або на відпочинок.

«Тому зараз також змінені правила по перетину державного кордону. І ми намагаємося не допустити потрапляння цього вірусу у великій кількості на територію України. Ми також знаємо, що певна частина припадала саме на спалах на місцях роботи. Тобто це організовані колективи, закриті приміщення, погана вентиляція. Тому зараз пріоритезували вакцинацію організованих колективів. Тому ми вивчаємо ці уроки, імплементуємо їх в Україні», – сказав головний санлікар.

Він також висловив сподівання, що нова хвиля COVID-19 буде незначною для України.

Головний санлікар також наголосив на важливості вакцинації від COVID-19, заявивши, що висока смертність при інфікуванні коронавірусним штамом «Дельта» спостерігається саме серед невакцинованих.

6 серпня Кузін повідомив, що в Україні офіційно підтверджено 147 випадків зараження коронавірусом штаму «Дельта», з яким пов’язують нові спалахи COVID-19 у багатьох країнах. За його словами, епідеміологічна ситуація зараз по всій країні поступово погіршується.

В Україні за добу зафіксували 1054 нових підтверджених випадки коронавірусної хвороби COVID-19, госпіталізували 534 людини, 1393 – одужали, 20 людей померли. За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли понад 2,2 мільйона людей, 53 085 – померли.

«Дельта» в Україні: смертність, вакцини проти COVID, локдаун – інтерв’ю санлікаря Ігоря Кузіна

Штам коронавірусу «Дельта» все активніше поширюється Україною, визнав у «Суботньому інтерв’ю» Радіо Свобода головний санітарний лікар Ігор Кузін. Але він запевнив: при всій небезпеці «Дельти», застосовані в Україні вакцини рятують від госпіталізацій і смертей. Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Coronavac – не «шмурдяки», а якісні медпрепарати, що довели свою ефективність у державах, які вже накрила «Дельта». Коли в Україні можуть вакцинувати достатню кількість людей для набуття колективного імунітету? Навіщо щепитися перехворілим? Чи можна змішувати вакцини? Чи є сенс колоти третю дозу? Чи примушуватимуть українців вакцинуватися? Навіщо маски, якщо нові штами «корони» все заразніші? Коли можуть оголосити в Україні новий локдаун? Це лише частина запитань, на які відповів Ігор Кузін. Читайте і дивіться відеоінтерв’ю за лінком.

Хочемо відтягнути локдаун на максимально віддалений термін – санітарний лікар

Наразі влада не планує запроваджувати локдаун, а дотримуватиметься адаптивного карантину. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

«По відношенню до чергового локдауну ми використовуємо і будемо продовжувати використовувати адаптивний карантин. Адаптивний карантин – це складний механізм. Але він полягає в тому, що на рівні кожної області ми можемо відслідковувати надчутливі показники, відповідно до них впроваджувати протиепідеміологічні заходи. Ми зараз хочемо відтягнути такий локдаун на максимально віддалений термін», – наголосив Кузін.

Він зауважив, що за світовим досвідом можна побачити, що наприкінці осені і на початку зими більшість країн посилюють карантинні обмеження. Втім, Кузін відкидає повідомлення деяких ЗМІ про нібито запровадження чергового локдауну з 4 вересня.

«Ні, це не правда. Тому що зараз немає підстав говорити про погіршення ситуації. Є регіони, в яких ми дійсно спостерігаємо погіршення епідеміологічної ситуації, або ті, по відношенню до яких ми маємо більш ретельніше відстежувати контактні або слідкувати за тією або іншою ситуацією. Однак казати про те, що з 4-го або з 5-го вересня буде погіршення епідеміологічної ситуації або буде запроваджений локдаун, такої інформації зараз немає», – заявив головний санлікар.

В Україні за добу зафіксували 1054 нових підтверджених випадки коронавірусної хвороби COVID-19, госпіталізували 534 людини, 1393 – одужали, 20 людей померли. За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли понад 2,2 мільйона людей, 53 085 – померли.

МОЗ: протягом доби щеплено понад 170 тисяч людей

У Міністерстві охорони здоров’я України заявили про новий рекорд кількості щеплень за добу – 170 602.

Одну дозу отримали 101 550 людей, повністю імунізовані – 69 052 людей.

Протягом доби працювали 911 мобільних бригад, 2 705 пунктів щеплення, 316 центрів вакцинації.

Від початку вакцинальної кампанії щеплено 4 055 092 людини, з них отримали одну дозу – 4 055 090 людей, повністю імунізовані – 2 353 218 осіб. Загалом проведено 6 408 308 щеплень.

В Україні за добу зафіксували 1054 нових підтверджених випадки коронавірусної хвороби COVID-19, госпіталізували 534 людини, 1393 – одужали, 20 людей померли. За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли понад 2,2 мільйона людей, 53 085 – померли.

В Україні виявили 1054 нових випадки COVID-19 – МОЗ

В Україні за добу зафіксували 1054 нових підтверджених випадки коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 72 дитини і 13 медпрацівники, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За минулу добу госпіталізували 534 людини, 1393 – одужали, 20 людей померли.

За добу здійснили тестувань: методом ПЛР – 22 273, ІФА – 9628, експрес-тестами – 14 940.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (176), Харківській (100), Одеській (76), Дніпропетровській (75) та Херсонській (68) областях.

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли понад 2,2 мільйона людей, 53 085 – померли.

Главу карибської держави госпіталізували після атаки протестувальників проти вакцинації

Прем’єр-міністр карибської держави Сент-Вінсент і Гренадіни Ральф Гонсалвіш госпіталізований з травмою голови після атаки під час протесту проти обов’язкової вакцинації медичних працівників від коронавірусу нового типу. Імовірно, йому в голову влучив камінь, кинутий одним з учасників протестного мітингу. Про це повідомляє агентство Reuters.

Учасники мітингу зібралися біля будівлі парламенту острівної держави в четвер. Вони кидали каміння і пляшки з водою. Приводом для мітингу стали плани уряду зобов’язати більшість лікарів вакцинуватися від COVID-19. На фотографії з місця подій видно, як закривавленого Гонсалвіша відводять від протестувальників. Його відвезли до сусідньої держави Барбадос, щоб там йому зробили МРТ.

74-річний Гонсалвіш, відомий за ліві переконання прізвиськом «товариш Ральф», керує Сент-Вінсент і Гренадіни з 2001 року. Згідно з офіційною статистикою, на островах зафіксовані 2298 випадків COVID-19, 12 осіб померли. Повністю вакциновані 9 відсотків населення.

У Міністерстві охорони здоров’я України заявили про новий рекорд кількості щеплень за добу – 167 383

Одну дозу отримали 98 447 людей, повністю імунізовані – 68 936 людей.

Протягом доби працювали 894 мобільні бригади, 2 709 пунктів щеплення, 301 центр вакцинації.

Від початку вакцинальної кампанії щеплено 3 953 540 людей, з них отримали одну дозу – 3 953 540 людей, повністю імунізовані – 2 284 166 осіб. Загалом проведено 6 237 706 щеплення.

В Україні за добу зафіксовали 1 081 новий підтверджений випадок коронавірусної хвороби COVID-19, госпіталізували 516 людей, 478 – одужали, 16 людей померли. За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли понад 2,2 мільйона людей, 53 065 – померли.

В Україні виявили 1081 новий випадок COVID-19 – МОЗ

В Україні за добу зафіксовали 1 081 новий підтверджений випадок коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 74 дитини і 32 медпрацівники, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За минулу добу госпіталізували 516 людей, 478 – одужали, 16 людей померли.

За добу здійснили тестувань: методом ПЛР – 19 929, ІФА – 7546, експрес-тестами – 15 122.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (164), Херсонській (95), Одеській (92), Харківській (83) та Львівській (64) областях.

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли понад 2,2 мільйона людей, 53 065 – померли.

Кількість хворих на COVID-19 у світі перевищила 200 мільйонів

Число підтверджених випадків зараження коронавірусною хворобою COVID-19 у світі перевищило 200 мільйонів, підрахували в американському університеті Джонса Гопкінса. Число померлих сягнуло понад 4,2 мільйона.

Останнім часом темпи поширення інфекції в низці країн знову збільшилися через більш заразний штам «Дельта».

Найбільшу кількість випадків виявили у США (35 мільйонів), Індії (майже 32 мільйони) і Бразилії (20 мільйонів), Росії (6,3 мільйона).

Агентство Reuters відзначає, що COVID-19 заразилися щонайменше 2,6% населення Землі, при цьому справжнє число, як вважають, є вищим, зважаючи на обмеження в тестуванні в деяких частинах світу.

Всесвітня організація охорони здоров’я 4 серпня закликала багаті країни тимчасово відмовитися від третього щеплення проти COVID-19 і передати вивільнені дози регіонам, у яких переважна більшість населення, як і раніше, залишається без вакцини.

В Україні за добу вакциновано майже 160 тисяч людей – МОЗ

В Україні протягом минулої доби щеплення від коронавірусу зробили 159 121 людям. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Одну дозу отримали 95 690 людини, повністю імунізовані – 63 431 людина.

Протягом доби працювали 880 мобільних бригад, 2 667 пунктів щеплення, 281 центрів вакцинації.

Від початку вакцинальної кампанії щеплено 3 855 095 людини, з них отримали одну дозу – 3 855 093 людини, повністю імунізовані – 2 215 230 осіб. Загалом проведено 6 070 323 щеплення.

В Україні за добу зафіксовано 1 052 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли понад 2,2 мільйона людей, 53 049 – померли.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG