Бразилія скасує контракт на постачання російської вакцини проти COVID-19
Уряд Бразилії планує анулювати підписаний у березні контракт на постачання 10 мільйонів доз російської вакцини «Спутнік V». Про це заявило бразильське Міністерство охорони здоров’я.
Рішення пов’язане з затримками у наданні дозволу на використання російської вакцини з боку бразильського регулятора, агентства Anvisa.
Міністерство вважає, що програма вакцинації в країні може бути реалізована без російської вакцини. Але ситуація може змінитися, якщо Anvisa все-таки видасть ліцензію на використання «Спутніка V».
Угода про імпорт 10 мільйонів доз «Спутніка V» була підписана Російським фондом прямих інвестицій з бразильською фармацевтичною компанією União Quimica. Вона планувала виробляти російську вакцину на території Бразилії для її експорту в сусідні країни. Для цього компанії потрібно отримати дозвіл від Anvisa на використання вакцини в надзвичайних ситуаціях. Процес зупинився, тому що União Quimica не надала регулятору повної інформації про вакцину, пише «Голос Америки».
Міністр охорони здоров’я також заявив про скасування контракту вартістю 316 мільйонів доларів на постачання 20 мільйонів доз індійської вакцини Covaxin. Контракт визнаний недійсним, оскільки Anvisa не схвалила використання вакцини.
Від початку пандемії в Бразилії було зареєстровано 20 мільйонів випадків зараження і більш як 550 тисяч смертей.
У країні схвалені чотири препарати для вакцинації проти COVID-19 – Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Johnson&Johnson і Sinovac. Перше щеплення отримали 48% жителів. Повністю вакциновані близько 20%.
Японія: у трьох регіонах навколо Токіо оголосили надзвичайний стан
Японія оголосила надзвичайний стан у трьох регіонах поблизу Токіо через зростання кількості хворих на COVID-19. Влада оголосила нові надзвичайні заходи 30 після того, як Токіо зафіксував 3 300 нових захворювань за попередні 24 години. Серед них – 17 осіб, пов’язаних з Олімпійськими іграми.
При цьому чиновники заперечують, що Олімпіада зіграла якусь роль у сплеску захворюваності на COVID-19. Хоча днем раніше у трьох спортсменів виявилипозитивний результат на COVID-19. Загалом організатори Олімпійських ігор в Токіо оголосили про 27 нових випадків.
Всього з 1 липня у 225 осіб, акредитованих на Іграх в Японії, виявили COVID-19.
Попри те, що Японія уникнула руйнівного спалаху COVID-19, у Токіо нещодавно вчетверте оголосили режим надзвичайної ситуації на тлі побоювань, що тисячі спортсменів та службовців, які з’їхалися до міста, погіршать ситуацію. Місцеві органи охорони здоров’я борються проти поширення більш заразного штаму «дельта».
Італія відновлює безвіз для українців, але з обов’язковою самоізоляцією
Італія відновлює безвіз для українців з 31 липня. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
При в’їзді в країну доведеться відбути п’ять днів самоізоляції.
28липня Кулеба заявив, що для громадян України наразі відкриті кордони 124 країн світу.
Посли країн Європейського союзу 14 липня схвалили оновлений список країн, для яких скасовується пов’язане з пандемією COVID-19 обмеження на поїздки. До цього списку вперше увійшла Україна.
Рада Європейського союзу нещодавно оновила рекомендації про в’їзд іноземних туристів до країн ЄС за умов пандемії коронавірусної інфекції. Відповідно до нової версії документа, в’їзд дозволяється громадянам, які пройшли повний курс вакцинації не пізніше, ніж за два тижні до поїздки.
При цьому вакцини мають бути схвалені Європейським агентством лікарських засобів (EMA) або Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). Це вакцини Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson, а також Sinopharm.
Крім цього, члени ЄС можуть приймати туристів із країн, де число заражень COVID-19 за останні два тижні не перевищує 75 випадків на 100 тисяч людей.
В Україні дозволили в окремих випадках вакцинувати від COVID-19 дітей віком 12+
Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що затвердило рекомендації Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики щодо можливості вакцинації дітей віком від 12 років вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech.
У МОЗ заявили, що, враховуючи наявні наукові дослідження, рекомендації ВООЗ і відповідні зміни до інструкції вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech, цей препарат дозволено використовувати дітям віком від 12 років в Україні в разі, якщо дитина:
- має високі ризики тяжкого перебігу і розвитку ускладнень після хвороби COVID-19 через супутні хвороби і не має протипоказань до вакцинації,
- з метою об’єднання сім’ї виїжджає до країни, де для перетину кордону необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19 або міжнародне свідоцтво про вакцинацію,
- виїжджає на навчання в країну, де для перетину кордону або для навчання необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19 або міжнародне свідоцтво про вакцинацію,
- є учасником міжнародних спортивних змагань або інших заходів у країні, де для перетину кордону або для участі в заході необхідне міжнародне свідоцтво про вакцинацію або сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19,
- приїхала з іншої країни, де вона отримала першу дозу вакцини Comirnaty/Pfizer і має документи на підтвердження цього.
Для отримання щеплення батьки дітей 12-15 років або самі дити віком 16-17 років звертаються до педіатра чи сімейного лікаря дитини.
У МОЗ додали, що дітям віком 12+ вводять дві дози по 0,3 мл вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech з інтервалом у 21-28 днів.
Коронавірус: понад 150 тисяч людей вакцинували в Україні за добу
В Україні за минулу добу від COVID-19 вакцинували 150 253 людини. Одну дозу отримали 87 014 людей, повністю імунізовані – 63 239 людей, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.
Протягом доби працювали: 907 мобільних бригад, 2 565 пунктів щеплення, 277 центрів вакцинації.
Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, щеплено 3 437 631 людину, з них отримали одну дозу – 3 437 629 людей, повністю імунізовані й отримали дві дози – 1 938 495 людей.
Коронавірус: в Ізраїлі людям, старшим за 60 років, запропонують третю дозу вакцини
Ізраїль готується найближчим часом почати вакцинацію своїх жителів віком від 60 років третьою дозою препарату BioNTech-Pfizer, оголосив прем’єр-міністр країни Нафталі Беннет.
Агентство Reuters зазначає, що це перша держава в світі, яка пішла на такий крок.
Третю дозу вакцини зможуть отримати люди, старші за 60 років, які завершили курс вакцинації двома дозами не менше ніж п’ять місяців тому. За словами Беннета, третю дозу вже отримали 2000 людей із послабленим імунітетом, небезпечних побічних ефектів у них не виявили.
Київ: від початку року за недотримання правил карантину у метро склали 2437 адмінпротоколів
Від початку року у київському метро склали 2437 адмінпротоколів через недотримання правил карантину, більшість з них стосувалися відмови вдягнути маску. По це повідомили в Управлінні поліції у метрополітені.
«Нагадаємо, що з особами, які не дотримуються умов карантину, проводиться роз’яснювальна робота. При злісних порушеннях правоохоронці оформлюють випадок відповідно до норм законодавства», – заявили у Київському метрополітені.
У метрополітені закликали пасажирів використовувати маски та обирати безконтактні способи оплати проїзду.
У Росії 29 липня втретє за місяць влада повідомила про денний максимум смертності від COVID-19
За офіційними даними, за добу від хвороби померли 799 осіб.
Вперше за пандемію такий показник був зафіксований 16 липня, а 24 липня він повторився. За даними оперативного штабу, за півтора року від хвороби померли 156 977 осіб.
Фахівці-демографи ставлять під сумнів цю оцінку. Спираючись на дані статистики, багато експертів припускають, що смертність могла перевищити показник 500 тисяч. Влада неодноразово були спіймана на маніпуляціях зі статистикою від початку пандемії.
У березні 2020 року вже перший відомий лікарям випадок смерті від коронавірусної інфекції був списаний на тромб, що відірвався в результаті легеневої емболії (поширена причина смерті хворих з COVID-19).
Згідно з офіційною статистикою, з початку пандемії виявлено 6 218 502 випадків захворювання. Влада неодноразово визнавала, що ця оцінка може бути занижена.
МОЗ про поширення штаму «Дельта» в Україні: ситуація погіршується
Головний санітарний лікар України Ігор Кузін повідомив, що в Україні зростає кількість заражень коронавірусом штаму «Дельта», вже зареєстрували 17 випадків.
«Більшість – на рівні Києва, бо тут кращий доступ до лабораторних потужностей і більше іноземців. Два первинних випадки в нас зареєстровано в Олександрівській лікарні (Києва – УП), п’ять – у Центрі громадського здоров’я. 7 випадків – у Закарпатській області і 3 – у Львівській. Тобто Київ, Львівщина і Закарпаття – три регіони, де офіційно зареєстрована «Дельта», – сказав Кузін в інтерв’ю виданню «Українська правда».
За його словами, майже кожен із цих 17 виїжджав за кордон, зокрема до Росії.
Однак деякі випадки не пов’язані з перетином державного кордону.
«Це по суті вже вторинні випадки інфікування, що сталися під час спілкування або поширились у домашніх осередках. Тобто «Дельта» поступово поширюється в межах України», – сказав головний санлікар.
За його словами, чотири країни, з якими межує Україна, вже зареєстрували в себе цей штам – це Росія, Польща, Румунія, Словаччина. Інформацію з Угорщини та Білорусі зараз перевіряє Всесвітня організація здоров’я.
«У середньому «Дельта» заміщує штами, що вже циркулюють на території країни, за чотири тижні. Це доволі швидко. Що ми бачимо по його характеристиках: він справді є на 50% більш трансмісивним, тобто швидше передається. Він призводить до більшої кількості госпіталізацій – майже у 2,6 разів частіше за «Альфу» і до більшої потреби в невідкладній допомозі – приблизно в 1,6 разів», – наголосив Кузін.
Крім того, він додав, що вакцина діє на штам «Дельта» не так ефективно.
Про перших двох хворих, які захворіли через штам «Дельта», в Україні виявили у червні.
Рекордні 24 нові випадки COVID-19 зареєстрували на Олімпіаді в Токіо
Організатори Олімпійських ігор 2020 у Токіо повідомили про рекордну добову кількість нових випадків COVID-19 серед тих, хто пов’язаний із Олімпіадою.
Зокрема, коронавірусне захворювання виявили у трьох спортсменів.
Загальна кількість позитивних випадків COVID-19 на Олімпіаді досягла 193.
Напередодні в Токіо заявили про рекордний добовий приріст хворих на COVID-19 – 3177. У місті діє надзвичайний стан.
Збільшення кількості випадків у Токіо спонукало три сусідні регіони – Тібу, Канаґаву і Сайтаму – звернутися з проханням про запровадження надзвичайного стану.
Олімпійські ігри 2020 були відкладені на рік через пандемію.
Коронавірус: в Україні за добу вакцинували понад 143,5 тисячі людей
В Україні за добу 28 липня від COVID-19 вакцинували 143 534 людини, повідомило Міністерство охорони здоров’я. Одну дозу отримали 85 787 людей, повністю імунізовані – 57 747 людей.
Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, щеплено 3 350 502 людини, з них отримали одну дозу – 3 350 500 людей, повністю імунізовані й отримали дві дози – 1 874 958.
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, на COVID-19 захворіли 2 250 907 людей, 52 916 – померли.
В Україні виявили 846 нових випадків COVID-19 – МОЗ
В Україні за добу 28 липня зафіксовано 846 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 60 дітей і 41 медпрацівник, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Також за минулу добу шпиталізували 480 людей, 510 – одужали, 25 людей померли.
За добу здійснили понад 42,5 тисячі тестувань: методами ПЛР, ІФА, експрес-тестами.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (195), Харківській (70), Донецькій (66), Запорізькій (56) та Одеській (56) областях.
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли 2 250 907 людей, 52 916 – померли.
Штам «Дельта»: особи, які приїдуть із Росії чи Індії, підуть на самоізоляцію чи обсервацію – Ляшко
Особи, які в’їжджатимуть в Україні з Росії чи Індії після щонайменше семи днів перебування в цих країнах, підлягатимуть обов’язковій самоізоляції чи обсервації, термін яких становитиме 14 днів без можливості припинення. Про намір Кабінету міністрів ухвалити таке рішення повідомив на засіданні уряду 28 липня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
«Новий штам коронавірусу «Дельта» активно шириться Європою, великий спалах, спричинений цим штамом, циркулює на території Російської Федерації. Ми пропонуємо нові правила перетину кордону, які наберуть чинності через 7 днів після офіційної публікації, щоб знизити можливість поширення вірусу на території України, якщо хтось інфікується за межами нашої країни. Завдяки цим змінам ми зможемо робити більш якісні епідеміологічні розслідування у разі виявлення носія. Самоізоляція або обсервація невакцинованих від COVID-19 людей сприятиме контролю і зменшить шанс нового масштабного спалаху на території нашої держави», – відзначив Ляшко.
Для громадян України, які виїхали за межі країни до моменту набрання чинності пропонованою Ляшком постановою, повернення додому залишатиметься безперешкодним.
Також із серпня зміняться правила в’їзду в Україну. Іноземці завжди повинні мати негативний результат тесту, страховий поліс. У разі відсутності повного курсу вакцинації в іноземця чи хоча б одного щеплення в громадянина України при перетині кордону буде запропоновано встановити додаток «Вдома». Він розпочне контролювати самоізоляцію через 72 години, якщо за цей час людина не отримає негативний результат тесту.
У Росії за добу від COVID-19 знову померло майже 800 людей
У Росії за добу 27 липня від коронавірусної інфекції нового типу померли 798 людей, це лише на один випадок менше за добові рекорди смертності від цієї хвороби (показники 799 смертей фіксувалися 16 і 23 липня).
Число підтверджених випадків зараження COVID-19 в Росії зросло за добу на 22 420, до 6 195 232.
У Росії за добу 27 липня від коронавірусної інфекції нового типу померли 798 людей, це лише на один випадок менше за добові рекорди смертності від цієї хвороби (показники 799 смертей фіксувалися 16 і 23 липня).
Число підтверджених випадків зараження COVID-19 в Росії зросло за добу на 22 420, до 6 195 232.
«Це літо набагато вільніше в плані подорожей, ніж минуле. Серед популярних туристичних напрямків вже відкриті Албанія, Болгарія, Греція, Грузія, Домініканська Республіка, Єгипет, Кіпр, Куба, Мальдіви, Об’єднані Арабські Емірати, Сейшельські острови, Таїланд, Туніс, Туреччина, Хорватія, Чорногорія», – сказав Кулеба під час онлайн-брифінгу 28 липня.
Він додав, що сьогодні загалом відкриті 26 європейських країн (Євросоюз плюс Велика Британія).
Міністр закликав громадян подорожувати також і Україною, а під час подорожей дотримуватися заходів безпеки, насамперед, вакцинуватися і виконувати всі правила в’їзду, інформація про які є на сайті МЗС.
Посли країн Європейського союзу 14 липня схвалили оновлений список країн, для яких скасовується пов’язане з пандемією COVID-19 обмеження на поїздки. До цього списку вперше увійшла Україна.
Рада Європейського союзу нещодавно оновила рекомендації про в’їзд іноземних туристів до країн ЄС за умов пандемії коронавірусної інфекції. Відповідно до нової версії документа, в’їзд дозволяється громадянам, які пройшли повний курс вакцинації не пізніше, ніж за два тижні до поїздки.
При цьому вакцини мають бути схвалені Європейським агентством лікарських засобів (EMA) або Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). Це вакцини Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson, а також Sinopharm.
Крім цього, члени ЄС можуть приймати туристів із країн, де число заражень COVID-19 за останні два тижні не перевищує 75 випадків на 100 тисяч людей.
У Токіо знову зафіксували рекордний приріст хворих на COVID-19
У Токійському регіоні за добу зареєстрували 3177 випадків коронавірусного захворювання COVID-19, новий добовий рекорд. При цьому лише 16 із цих випадків пов’язані з Олімпійськими іграми.
За день до цього виявили 2848 хворих.
Організатори ігор у Токіо додали, що серед 16 нових випадків, зафіксованих на заході, немає спортсменів. Загалом 169 осіб, акредитованих на Іграх, отримали позитивний тест на вірус, 17 з яких – спортсмени.
Збільшення кількості випадків у Токіо спонукало три сусідні регіони – Тібу, Канаґаву і Сайтаму – звернутися з проханням про запровадження надзвичайного стану.
Різке зростання кількості хворих може зменшити зацікавленість Іграми – що відбуваються в безпрецедентних умовах, зокрема без глядачів у більшості місць.
Олімпійські ігри вже були відкладені на рік через пандемію.
В Україні за добу 27 липня від COVID-19 вакцинували 143 328 людей, повідомило МОЗ
Одну дозу отримали 86 952 людини, повністю імунізовані – 56 376 людей, йдеться в повідомленні.
Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, щеплено 3 264 715 людей, із них отримали одну дозу – 3 264 713 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 1 817 211 осіб.
МОЗ: в Україні виявили 717 нових випадків COVID-19, найбільше – в Києві
В Україні за добу 27 липня виявили 717 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 36 дітей і 97 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Минулої доби шпиталізували 507 людей, 459 – одужали, 15 людей померли.
За добу здійснили понад 46 тисяч тестувань: методами ПЛР, ІФА, експрес-тестами.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (189), Донецькій (70), Запорізькій (53), Одеській (47) і Херсонській (43) областях.
За весь час пандемії в Україні захворіли 2 250 061 людей, 52 891 – померли.
У США розглядають питання про обов’язкову вакцинацію від COVID-19 для федеральних службовців
Президент Джо Байден заявив, що його адміністрація розглядає питання про те, чи вимагати від співробітників федеральних відомств вакцинації проти COVID-19. Тим часом, Центр контролю та профілактики захворювань США рекомендував повністю вакцинованим американцям знову почати носити маски в закритих приміщеннях у деяких громадських місцях.
Такі кроки відбуваються на тлі зростання занепокоєності через більш заразний штам коронавірусу «дельта», який викликає нові хвилі захворювання на COVID-19 у всьому світі.
Протягом кількох місяців США, здавалося, тримали пандемію значною мірою під контролем, багато обмежень були зняті зі швидким проведенням вакцинації.
Проте за останній місяць число щоденних випадків COVID-19 зросло майже вп’ятеро – до 57 тисяч, а кампанія вакцинації втратила оберти через побоювання людей щепитися й інші фактори.
Хоча кількість щоденно виявлених хворих становить приблизно чверть від піку піку в січні, тенденція викликає занепокоєння в той час, коли до більшості заражень призводить «дельта», а повністю вакцинована лише половина населення країни.
У нових рекомендаціях Центр контролю та профілактики захворювань зазначив, що навіть вакциновані люди повинні мати на собі маски в загальнодоступних приміщеннях у частині країни зі «значним і високим рівнем передачі», щоб зупинити поширення «дельти» і захистити невакцинованих.
Це стосується, зокрема, таких великих міст, як Нью-Йорк, Лос-Анджелес і Вашингтон, округ Колумбія.
Оголошення скасовує травневі рекомендації, які дали змогу мільйонам вакцинованих американців зняти захисні маски у більшості місць, за винятком громадського транспорту і лікарень.
Директорка центру Рошель Валенськи заявила, що ефективність вакцини залишається високою і у випадку штаму «дельта», але нові дані «вказують, що в рідкісних випадках деякі вакциновані люди ... можуть бути заразними і поширювати вірус».
Тим часом, адміністрація Байдена розглядає можливість вимагати від федеральних працівників надати докази, що вони були вакциновані від коронавірусу, або іншим чином проходити регулярне обстеження та носити маску.
У 2020 році в країні працювало понад 4,2 мільйона федеральних працівників, включаючи військових.
Департамент у справах ветеранів 26 липня став першим федеральним агентством США, яке почало вимагати щеплень для своїх медичних працівників.
У Токіо, що приймає Олімпіаду, зафіксували рекордний приріст хворих на COVID-19
У Токіо, де відбуваються літні Олімпійські ігри, виявили 2 848 нових випадків зараження коронавірусним захворюванням COVID-19. Це перевищило попередній добовий рекорд у понад 2,5 тисячі нових хворих, зафіксований у січні цього року.
Загалом у Токіо з минулого року, коли почалася пандемія, виявили понад 200 тисяч випадків COVID-19.
У місті діє надзвичайний стан.
За час пандемії в Японії підтвердили 870 тисяч випадків зараження COVID-19, понад 15 тисяч людей померли.