В Україні 26 липня від COVID-19 вакцинували 126 096 людей, повідомило МОЗ
Одну дозу отримали 78 052 людини, повністю імунізовані – 48 044 людини.
Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, вакцинували 3 177 763 людини, з них отримали одну дозу – 3 177 761 людина, повністю імунізовані та отримали дві дози – 1 760 835 осіб.
Раніше в Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що хочуть дозволити змішувати різні види вакцин від COVID-19.
В Україні виявили 681 новий випадок COVID-19 – МОЗ
В Україні за добу 26 липня виявили 681 новий підтверджений випадок коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема захворіли 37 дітей і п’ятеро медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Також за минулу добу шпиталізували 266 людей, 515 – одужали, 27 людей померли.
За добу провели 44,7 тисячі тестувань: методами ПЛР, ІФА, експрес-тестами.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (188), Одеській (68), Донецькій (57), Харківській (42) та Луганській (41) областях.
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, на COVID-19 захворіли 2 249 344 людей. 52 876 людей померли.
Серед тих, хто захворів на коронавірус під час Олімпійських ігор у Токіо, немає українців
Про це повідомили в коментарі Радіо Свобода у пресслужбі Міністерства молоді та спорту України.
«Ні, поки що така інформація не підтвердилася, що (серед хворих на коронавірус – ред.) є українці», – заявили в міністерстві.
Організатори повідомили, що 153 людини з числа акредитованих на Олімпійські ігри в Токіо отримали позитивний тест на COVID-19. 16 з цих людей захворіли останньої доби.
Серед хворих на коронавірус – 19 спортсменів. Ці люди залишили житлові будинки з видом на Токійську затоку, щоб ізолюватися в карантинних готелях.
В Україні від COVID-19 вакцинували ще понад 49 тисяч людей – МОЗ
49 057 людей вакцинували в Україні проти COVID-19 за добу 25 липня, повідомило Міністерство охорони здоров’я. Одну дозу отримали 39 150 людей, повністю імунізовані – 9 907.
Протягом доби працювали 165 мобільних бригад, 298 пунктів щеплення, 329 центрів вакцинації, йдеться в повідомленні.
Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, щеплено 3 099 711 людей, із них отримали одну дозу – 3 099 709 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 1 712 791.
Парламент Франції ухвалив закон, який зобов’язує медиків вакцинуватися від COVID-19
Парламент Франції затвердив законодавство, яке робить щеплення від COVID-19 обов’язковим для медичних працівників і розширює перелік закладів, що вимагають так званого медичного пропуску.
Зміни ухвалили після масових протестів проти цих правил. Президент Емманюель Макрон прагне зробити щеплення основною зброєю проти COVID-19, а його уряд заявляє, що зміни необхідні для захисту вразливих груп населення і запобігання перевантаженню лікарень.
Закон, який передбачає вакцинацію працівників сфери охорони здоров’я, дає їм час до 15 вересня, щоб вакцинуватися. Якщо вони цього не зроблять, їх можуть відсторонити від роботи. Зміни до медичного пропуску Франції набувають чинності у серпні, якщо їх затвердить Конституційний суд.
Пропуски будуть містити відомості про вакцинацію, про негативний тест на коронавірус або про наявність антитіл. Його вимагають для доступу в музеї, кінотеатри, басейни й інші місця, де збирається багато людей.
Згідно з новим законодавством, його також буде потрібно показувати, щоб зайти в ресторани, бари і для подорожей на поїздах далекого сполучення й літаках.
Як і в багатьох інших країнах Європи, у Франції циркулює більш заразний штам коронавірусу «дельта». Щоденна кількість заражень тут зросла до 22 тисяч від чотирьох тисяч на початку липня. Число шпиталізованих також зростає.
Трохи менше за 50 відсотків із 67-мільйонного населення Франції повністю вакциновані. Це ще далеко від порогу, що, на думку деяких експертів, може в значній мірі стримувати передачу COVID-19.
Влада активізує зусилля, спрямовані на сприяння масовій вакцинації.
В Україні виявили 213 нових випадків COVID-19 – МОЗ
В Україні протягом минулої доби виявили 213 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема захворіли 11 дітей. Випадків захворювання серед медиків за 25 липня не було, повідомило Міністерство охорони здоров'я.
Також за минулу добу шпиталізували 256 людей, 170 – одужали, дві людини померли.
Протягом доби провели понад 15,7 тисячі тестувань: методами ПЛР, ІФА, експрес-тестами.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (71), Одеській (33), Житомирській (17), Вінницькій (14) і Харківській (12) областях.
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, на COVID-19 захворіли 2 248 663 людей, 52 849 – померли.
В Україні планують дозволити змішувати різні види вакцин від COVID-19 – Кузін
Міністерство охорони здоров’я України має намір офіційно дозволити змішувати різні види вакцин проти коронавірусного захворювання COVID-19, повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін.
За його словами, МОЗ ухвалює подібні рішення, спираючись на результати міжнародних досліджень, рекомендації виробника вакцини й аналіз аналогічного досвіду інших держав.
«Національна технічна група експертів із питань імунізації, як головний дорадчий орган МОЗ, рекомендувала дозволити так зване «мікшування (змішування) вакцини», але при чіткому дотриманні певних умов», – сказав Кузін в інтерв’ю виданню «Апостроф».
За його словами, йдеться про можливість введення другої дози препарату Comirnaty/Pfizer-BioNTech після першої дози м-РНК вакцини Moderna, якщо немає можливості закінчити вакцинацію таким же препаратом. Також, якщо у людини була важка алергічна реакція організму на першу дозу векторної вакцини від AstraZeneca, дозволяється ввести другу дозу Comirnaty за рішенням лікаря.
«Відповідне рішення групи експертів вже є, тому зараз розглядається питання про оформлення відповідного наказу та розробку детальних покрокових інструкцій в таких випадках», – додав головний санлікар.
МОЗ не виключає можливості привілеїв для вакцинованих українців під час посилення карантину
Головний санітарний лікар України Ігор Кузін не виключає, що у випадку посилення карантину вакциновані від коронавірусу громадяни можуть отримати привілеї.
«Це все буде вирішуватися відповідною постановою Кабінету Міністрів. Дійсно, ми розглядаємо в майбутньому таку можливість. Йдеться про використання «внутрішнього» ковідного сертифіката. Це електронний документ, який ви зможете згенерувати в додатку «Дія», який підтверджує факт щеплення проти COVID-19», – заявив Кузін в інтерв’ю виданню «Апостроф».
Зокрема, розповів санлікар, розглядають можливість дозволити працювати підприємства з вакцинованими співробітниками.
«І це допоможе нам зменшити навантаження на економіку, не піддаючи ризику громадян», – наголосив Кузін.
Від початку вакцинувальної кампанії в Україні була щеплена 3 060 561 людина, з них отримали першу дозу з двох необхідних 3 060 559 людей, повністю імунізовані, отримавши обидві дози, 1 702 884 особи (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 4 763 443 щеплення.
В Україні щеплення здійснюють вакцинами Comirnaty/Pfizer-BioNTech, CoronaVac/Sinovac Biotech, AstraZeneca (Covishield, SKBio) і Moderna. Усі вони вимагають отримання двох доз для повної вакцинації. Крім того, за повідомленням МОЗ, на цей час менш ніж 500 осіб в Україні отримали щеплення однодозовою вакциною Janssen/Johnson & Johnsson.
Португалія відкривається для українців з 26 липня – Кулеба
З понеділка, 26 липня, українські громадяни зможуть відвідати Португалію. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
«Португалія відкривається з 26 липня для всіх типів подорожей українців згідно з рекомендацією Ради ЄС. Країна за країною повертаємо повноцінну дію безвізу з ЄС», – написав Кулеба у твітері.
Посли країн Європейського союзу 14 липня схвалили оновлений список країн, для яких скасовується пов’язане з пандемією COVID-19 обмеження на поїздки. До цього списку вперше увійшла Україна.
Рада Європейського союзу нещодавно оновила рекомендації про в’їзд іноземних туристів до країн ЄС за умов пандемії коронавірусної інфекції. Відповідно до нової версії документа, в’їзд дозволяється громадянам, які пройшли повний курс вакцинації не пізніше, ніж за два тижні до поїздки.
При цьому вакцини мають бути схвалені Європейським агентством лікарських засобів (EMA) або Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). Це вакцини Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson, а також Sinopharm.
Крім цього, члени ЄС можуть приймати туристів із країн, де число заражень COVID-19 за останні два тижні не перевищує 75 випадків на 100 тисяч людей.
За цими даними, за добу 24 липня в Україні зафіксовано 286 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (із них дітей – 19, медпрацівників – 2).
Також за минулу добу:
◾ госпіталізовано – 422 особи;
◾ летальних випадків – 12;
◾ одужало – 159 осіб;
За весь час пандемії COVID-19 в Україні:
◾ захворіло – 2 248 450 осіб;
◾ одужало – 2 184 195 осіб;
◾ летальних випадків – 52 847.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована в Києві (85), а також Одеській (23), Дніпропетровській (21), Львівській (19) і Запорізькій (18) областях, мовиться в повідомленні.
Також за добу 24 липня в Україні була вакцинована 71 571 людина, з них першу дозу з двох необхідних отримала 50 421 людина, були повністю імунізовані обома дозами 21 150 людей.
Від початку вакцинувальної кампанії в Україні була щеплена 3 060 561 людина, з них отримали першу дозу з двох необхідних 3 060 559 людей, повністю імунізовані, отримавши обидві дози, 1 702 884 особи (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 4 763 443 щеплення.
За оцінками, населення України, за винятком окупованих на цей час територій, становить близько 41,5–41,6 мільйона осіб. Таким чином, повністю вакциновано в підконтрольній урядові частині України лише близько 4 відсотків населення.
Як вважається, для безпечного проходження наступної хвилі пандемії COVID-19, яка вже розгортається в низці країн, зокрема й у сусідній Росії, необхідна вакцинація принаймні 70 відсотків населення.
В Україні щеплення здійснюють вакцинами Comirnaty/Pfizer-BioNTech, CoronaVac/Sinovac Biotech, AstraZeneca (Covishield, SKBio) і Moderna. Усі вони вимагають отримання двох доз для повної вакцинації. Крім того, за повідомленням МОЗ, на цей час менш ніж 500 осіб в Україні отримали щеплення однодозовою вакциною Janssen/Johnson & Johnsson.
Коронавірус: у Європі протестували проти обмежень
У кількох містах у країнах Європи десятки тисяч людей вийшли 24 липня на демонстрації проти карантинних обмежень, які мають на меті вповільнити розвиток пандемії коронавірусного захворювання COVID-19.
Найбільші протести відбулися у Франції, де, за оцінками, по всій країні протестували близько 160 тисяч осіб.
Зокрема, близько 11 тисяч вийшло на вулиці у столиці Парижі. Поліція після нападу на її працівника почала розганяти юрбу подразливим газом, а потім і водометами.
Як повідомив міністр внутрішніх справ Жеральд Дарманен, були затримані дев’ять людей. Він засудив насильство демонстрантів щодо поліції і журналістів.
Протести у Франції були спрямовані проти законопроєкту, який уже схвалений нижньою палатою парламенту і перебуває на розгляді в верхній. Він має на меті розширити застосування «паспорта здоров’я», тобто підтвердження повної вакцинації, недавнього видужання від COVID-19 чи негативного результату свіжого тесту на коронавірус, також для відвідин ресторанів, барів і ще деяких об’єктів. Нині це вимагається в музеях, кіно й театрах чи туристичних об’єктах.
Більшість дорослого населення Франції вже повністю вакцинована. За опитуваннями, новий закон має широку підтримку.
Останніми днями у Франції реєструється близько 20 тисяч нових випадків COVID-19 щодня, порівняно з лише кількома тисячами на день на початку місяця.
Так само в Італії тисячі людей протестували в Римі, Мілані, Вероні й інших містах проти рішення уряду розширити застосування «зеленого паспорта», як документ, аналогічний до французького, називається в цій країні. З початку серпня цей документ буде необхідним для відвідин внутрішніх просторів закладів харчування, стадіонів, кіно й театрів і інших місць масового зібрання людей.
Дехто з демонстрантів порівнював вимоги щодо «зелених паспортів» із «фашистською диктатурою».
В Італії нині повністю вакцинована майже половина населення, яке потрапляє під вакцинацію. Після того, як уряд ухвалив своє рішення, в країні різко зросло число записів на щеплення.
У Греції поліція подразливим газом і водометами розганяла демонстрантів, які в столиці Афінах протестували проти вимог обов’язкової вакцинації для деяких категорій працівників, закидаючи поліцію пляшками з займистою рідиною.
Близько 4 тисяч людей зібралися біля будівлі парламенту, щоб уже втретє за місяць виступити проти обов’язкової вакцинації, зокрема, працівників системи охорони здоров’я і органів догляду за людьми.
У багатьох європейських державах останніми тижнями знову наростає захворюваність на COVID-19. Цього разу нову хвилю спричиняє штам «дельта», раніше відомий як «індійський», що є значно заразнішим, ніж поширені досі штами.
Причиною став позитивний тест на коронавірус однієї з тварин, 9-річного снігового барса Раміля, який зробили після того, як у нього зауважили кашель і нежить. Такий результат тесту в зоопарку підтвердила і лабораторія штату.
У зоопарку вважають, що ще три леопарди, які перебували разом із захворілим, теж мають ризик підхопити хворобу. Відтак їхній вольєр закрили для глядачів, а за тваринами, як повідомив зоопарк, уважно стежать ветеринари. Ніяких інших проблем, крім кашлю й нежиті, Раміль не має, а зоопарк чекає на результат третього тесту з лабораторії Міністерства сільського господарства США, повідомив 24 липня директор зоопарку.
У закладі вже почали застосовувати експериментальну вакцину від COVID-19 для тварин, але до Раміля вона ще не дійшла.
Причина зараження тварини наразі не відома. В зоопарку немає вимоги обов’язкової вакцинації для доглядачів тварин, але від невакцинованих працівників вимагається носити маски.
У січні в іншому закладі зоопарку Сан-Дієго, його сафарі-парку, COVID-19 підхопила група горил від доглядача, який виявився безсимптомним носієм коронавірусу. Ці мавпи, які відтоді вже видужали, вважаються першими підтвердженими мавпами, які захворіли на COVID-19.
Майже 800 людей за добу – Росія оновила рекорд смертності від COVID-19
У Росії за добу 23 липня від коронавірусної інфекції нового типу померли 799 людей, це добовий рекорд смертності від цієї хвороби.
Число підтверджених випадків зараження COVID-19 в Росії зросло за добу на 23 947, до 6 102 469.
До Росії прийшов штам коронавірусу «дельта», який швидко поширюється. Понад 10 регіонів оголосили обов’язкову вакцинацію для окремих груп працівників. Майже 30 мільйонів росіян (це понад 20% населення) отримали перший компонент вакцини, повідомив міністр охорони здоров’я Михайло Мурашко.
У МОЗ оновили добовий рекорд щеплень – понад 152 тисячі за добу
У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що минулої доби в Україні проти COVID-19 вакцинувалася 152 675 людей. У відомстві це назвали новим рекордом щеплень за добу.
«Одну дозу отримали 90 072 людини, повністю імунізовані – 62 603 людини.
Протягом доби працювали 802 мобільні бригади, 2 692 пункти щеплення, 267 центрів вакцинації», – йдеться в повідомленні.
За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплення отримали 3 010 140 людей, з них одну дозу – 3 010 138, повністю імунізовані та отримали дві дози – 1 681 734.
У Токіо виявили COVID-19 у шести чеських олімпійців
У збірній Чехії на Олімпійських іграх у Токіо були виявлені інфіковані COVID-19. Зокрема, позитивні тести були підтверджені у Павла Щиручка (настільний теніс), пляжних волейболістів Ондржея Перушици і Маркети Науш-Слукової, велосипедиста Міхаела Шлегедя. Діагноз також підтверджений у одного з тренерів і лікаря збірної.
Як повідомляють ЗМІ, інфекція між членами чеської команди, ймовірно, поширилася під час перельоту з Праги до Токіо, який тривав 14 годин. Захворювання були виявлені після перевірки на летовищі в Токіо.
Голова Олімпійського комітету Чехії Їржі Кейвал сподівається, що більше захворювань серед спортсменів не буде, однак «у цьому не переконаний». Стурбованість ситуацією висловив чеський прем’єр Андрей Бабіш, зокрема, випадком, що стосується лікаря збірної, який жодного разу не був вакцинований. «Насамперед це нечесно щодо тих спортсменів, які, на жаль, взагалі не зможуть виступити», – зазначив Андрей Бабіш.
Міністр охорони здоров’я Адам Войтєх пообіцяв докладно вивчити епідеміологічну ситуацію в олімпійській збірній, зі свого боку чеський Олімпійський комітет повідомив, що у термін до двох тижнів будуть оприлюднені результати аналізу ситуації.
Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін прогнозує повернення України до «червоної зони» епідемічної небезпеки, в якій мають діяти найсуворіші карантинні обмеження, вже восени.
«До «червоної зони», я впевнений, ми точно повернемося. Це лише питання часу», – сказав Кузін у телепередачі «Сніданок із «1+1».
За його словами, до цього призведе, зокрема, особливо заразний штам «дельта» нового коронавірусу, який викликає великі і швидкі спалахи в тих державах, де він уже поширений, і який реєструється вже й на території України.
«Було ухвалене рішення про відкриття усіх трьох тисяч пунктів щеплень. Вакцина буде доступна для кожного громадянина, тому що вона буде перебувати у найближчій амбулаторії чи поліклініці», – додав Кузін.
А якщо ресурсів наявної інфраструктури щеплень, разом із центрами масової вакцинації, не буде вистачати, сказав він, уряд буде розглядати «альтернативні варіанти» – аж до організування вакцинації в аптеках і торговельних центрах.
Кузін нагадав, що загальний план – до кінця літа пройти критичну точку – десять мільйонів щеплень. Він не уточнив, чи йдеться про тих, хто має до того часу отримати обидві необхідні для повного щеплення дози вакцини, чи залічує в це число й тих, хто отримає тільки першу дозу і ще не буде захищений від COVID-19.
Коронавірус: в ЄС вакцинували понад половину дорослого населення
В Європейському союзі повідомили, що 200 мільйонів європейців повністю вакциновані від коронавірусного захворювання COVID-19. Це понад половина дорослого населення ЄС. При цьому на літо в Євросоюзі планували досягти рівня вакцинації в 70%, пише агентство AFP.
Представниця Європейської комісії Дана Спінант заявила 22 липня, що на основі останніх даних Європейського центру з контролю захворювань «54,7 відсотка дорослого населення повністю вакциновані або двома дозами, або однією дозою у випадку вакцини Johnson & Johnson».
Вона додала, що 68,4 відсотка дорослих в ЄС отримали першу дозу вакцини.
«Ми зараз серед регіонів світу, які щепили найбільше, але важливо, щоб цей прогрес розподілявся більш збалансовано, щоб не було осередків, де вірус може поширюватися і мутувати», – додала речниця Єврокомісії.
10 липня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС доставив державам-членам достатньо препаратів, щоб вакцинувати щонайменше 70% дорослого населення.
У МОЗ повідомили, що минулої доби в Україні проти COVID-19 вакцинувалася 139 441 людина
У відомстві це назвали новим рекордом щеплень за добу.
«Одну дозу отримали 76 169 людей, повністю імунізовані - 63 272 людини. Протягом доби працювали 743 мобільні бригади, 2 672 пункти щеплення, 171 центр вакцинації», – йдеться в повідомленні.
За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щеплення отримали 2 920 068 людей, з них дозу – 2 920 066, повністю імунізовані та отримали дві дози – 1 619 131.
У МОЗ повідомили про 763 нових випадки COVID-19 за минулу добу в Україні
Згідно з повідомленням, захворіли 57 дітей та 15 медиків.
За минулу добу госпіталізовано – 446 людей, 21 – померла і 639 – одужали.
За добу протестовано методом ПЛР – 18 411 осіб, методом ІФА – 7 630, експрес-тестами – 14 016.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (226), Донецькій (79), Харківській (67), Дніпропетровській (39), та Херсонській (37) областях.
За даними МОЗ, за весь час пандемії в Україні захворіли 2 247 419 людей, померли – 52 811.
ЄС планує надати біднішим країнам понад 200 мільйонів доз від COVID-19 до кінця року
Європейська комісія вирішила надати понад 200 мільйонів доз від коронавірусної хвороби COVID-19 країнам із середнім і низьким доходом до кінця 2021 року. Про це йдеться в повідомленні виконавчого органу Євросоюзу 22 липня.
За повідомленням, «команда Європи», тобто всі 27 членів Євросоюзу, вирішила збільшити свої початкові цілі щодо поширення вакцини.
«Команда Європи бере на себе відповідальність за те, щоб допомогти світу впоратися з вірусом усюди. Вакцинація є ключем – ось чому критично важливо забезпечити доступ до вакцин від COVID-19 для країн по всьому світу. Ми надамо понад 200 мільйонів доз від COVID-19 країнам із низьким або середнім країнам до кінця цього року», – йдеться в коментарі президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.