Понад два мільйони людей в Україні отримали хоча б одну дозу вакцини від COVID-19 – МОЗ
За добу 1 липня в Україні щеплення отримали 90 959 людей. Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я, одну дозу отримали 35 472 людей (із загальної кількості у 2 001 130).
«Повністю імунізовані (за минулу добу – ред.) 55 487 людей. Протягом доби працювали 572 мобільні бригади, 1 546 пунктів щеплення і 22 центри вакцинації. Станом на 1 липня 2021 року до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 765 181 людина», – йдеться в повідомленні.
МОЗ: в Україні виявили 696 нових випадків COVID-19
В Україні за останню добу виявили 696 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 36 дітей і 33 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
За даними МОЗ, шпиталізували минулої доби 439 людей, 1 197 – одужали, 33 – померли.
Протягом 1 липня зробили понад 44 тисячі тестувань (методами ПЛР, ІФА, експрес-тестами).
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (194), Одеській (53), Київській (50), Львівській (49) та Донецькій (39) областях.
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли 2 236 497 людей, 52 391 – померли.
Лукашенко дозволив громадянам 73 країн без віз в’їжджати до Білорусі для вакцинації
Олександр Лукашенко підписав указ, що дозволяє громадянам 73 країн без віз в’їжджати до Білорусі для вакцинації від COVID-19.
Як повідомляє МОЗ Білорусі, згідно з підписаним указом, безвізовий в’їзд для охочих зробити щеплення діятиме з 15 липня.
Іноземці, які прибули в Білорусь із цією метою, зможуть перебувати на території країни п’ять діб. При цьому для щеплення вакцинами, які потребують введення двох доз, необхідний інтервал у два-три тижні.
Вводити препарат від коронавірусу планують на платній основі в медичних організаціях, визначених МОЗ, йдеться в повідомленні відомства.
На даний час у Білорусі роблять щеплення російською вакциною «Спутнік V» і китайським препаратом Vero Cell.
Раніше Лукашенко називав пандемію «масовим психозом», у країні не запроваджували обмежень. Через відсутність карантину Білорусь продемонструвала високі темпи зараження коронавірусом.
Австрія і Нідерланди відкрилися для в’їзду українців – Кулеба
Австрія і Нідерланди з 1 липня відновили в’їзд для українців за умови повної вакцинації перед поїздкою, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у твіттері.
Згідно з інформацією на сайті МЗС, від 1 липня в’їзд з України в Австрію можливий для всіх цілей подорожей.
В’їзд без реєстрації і без карантину можливий із сертифікатом (доказом) про повну вакцинацію проти COVID-19, якщо остання вакцинація, необхідна для повної імунізації, була зроблена більше ніж за 14 днів до в’їзду і проведена не довше ніж 270 днів тому. Сертифікат має бути англійською або німецькою мовами із зазначенням кількості зроблених доз і типу вакцини та/або лікарським підтвердженням із найменуванням вакцини і кількості зроблених доз.
Австрія і Нідерланди відкрилися для в’їзду українців – Кулеба
Австрія і Нідерланди з 1 липня відновили в’їзд для українців за умови повної вакцинації перед поїздкою, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у твіттері.
Згідно з інформацією на сайті МЗС, від 1 липня в’їзд з України в Австрію можливий для всіх цілей подорожей.
В’їзд без реєстрації і без карантину можливий із сертифікатом (доказом) про повну вакцинацію проти COVID-19, якщо остання вакцинація, необхідна для повної імунізації, була зроблена більше ніж за 14 днів до в’їзду і проведена не довше ніж 270 днів тому. Сертифікат має бути англійською або німецькою мовами із зазначенням кількості зроблених доз і типу вакцини та/або лікарським підтвердженням із найменуванням вакцини і кількості зроблених доз.
Коронавірус: усі схвалені в ЄС вакцини ефективні і проти штаму «дельта» – агентство
Усі чотири зареєстровані нині в Європейському союзі вакцини від COVID-19 надають захист від усіх штамів вірусу, серед того й від найзаразнішого на цей час, відомого як «дельта», який швидко поширюється в усьому світі, заявили в Європейському агентстві медпрепаратів (EMA), що є регуляторним органом Євросоюзу в цій галузі.
Як сказав на брифінгу керівник вакцинних стратегій EMA Марко Кавалері, дані, що надходять із усього світу, свідчать, зокрема, що дві дози вакцини захищають і від штаму «дельта» (раніше він був відомий як «індійський», за місцем виявлення).
За його словами, лабораторні аналізи дають знати, що антитіла, які виникають внаслідок дії вакцин, здатні нейтралізувати «дельту».
Але в агентстві закликали розробників вакцин бути напоготові і активно стежити за подіями. «За останні місяці була вже ціла низка штамів, і ми очікуємо, що їх буде ще більше», – сказав Кавалері.
Наразі в ЄС схвалені вакцини розробки компаній Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca і Johnson & Johnson. Перші три з них для повної вакцинації потребують двох доз, остання діє як однодозова.
Коронавірус: у Словаччині підбили підсумки провалу вакцинації «Спутніком V»
Органи охорони здоров’я Словаччини підбили підсумки невдалої спроби вакцинації від коронавірусного захворювання COVID-19 не зареєстрованою ні в Європейському союзі, ні в самій Словаччині російською вакциною «Спутнік V», реєстрацію на щеплення якою через брак зацікавленості закрили попереднього дня, 30 червня.
За даними Інституту санітарно-епідемічних аналізів Міністерства охорони здоров’я Словаччини, загалом на щеплення цією вакциною зареєстрована 15 тисяч 681 особа – 8108 на першу дозу з двох необхідних і 7573 вже на другу. Даних про те, скільки осіб уже отримали обидві дози російської вакцини, окремо не публікують, але, за деякими повідомленнями, загалом тих, хто забажав прищеплюватися саме російською вакциною, на всю майже 5,5-мільйонну Словаччину знайшлося лише близько 20 тисяч.
Іншими, зареєстрованими вакцинами в Словаччині на цей час прищеплені майже 1 мільйон 800 тисяч людей (обома дозами), а принаймні першу дозу з двох необхідних отримали понад 2 мільйони.
Запис на щеплення російською вакциною відкрили 1 червня, а щеплення почали з 7 червня. Але вже 16 червня міністр охорони здоров’я Словаччини Владімір Ленґварський заявив, що запис на щеплення цією вакциною закриють уже 30 червня через вкрай низьку зацікавленість у ній. Через те, що вакцина не зареєстрована ні в ЄС, ні в самій Словаччині, її застосовують у цій країні тільки в порядку винятку, наданого МОЗ країни, причому охочі мають підписати перед вакцинацією свою поінформовану згоду на щеплення нереєстрованим препаратом.
Коли стало ясно, що з 200 тисяч закуплених Словаччиною доз близько 160 тисяч залишаться невикористаними, причому термін придатності першого компонента двокомпонентної російської вакцини збігає кінцем липня, а другого кінцем серпня, Братислава говорила про те, що ці невикористані дози сподівається продати або в крайньому разі дарувати іншим країнам, зокрема на Західних Балканах, де використовують російську вакцину. Нині Ленґварський говорить про те, що решту 160 тисяч доз відкупить назад Росія. Більше про це читайте за лінком.
Вакцинальний рекорд у Києві – за добу зробили майже 16 тисяч щеплень
У Київміськадміністрації повідомили, що за минулу добу в столиці зробили 15 984 щеплення.
«Київ стабільно утримує лідерські позиції у загальноукраїнській вакцинальній кампанії. Зокрема, з її початку в місті було зроблено 344 219 щеплень. Першу дозу отримали майже 263 тисячі киян, а повністю імунізованих осіб – уже більше ніж 80 тисяч», – повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.
Вона зауважила, що, крім центру вакцинації на базі МВЦ, працює також 97 пунктів щеплення при центрах первинної допомоги та 53 мобільні бригади.
Представництво України при ЄС взаємодіє із європейською стороною задля включення України до переліку країн для вільного в’їзду під час його наступного перегляду за два тижні. Про це заявив в коментарі Радіо Свобода речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.
«В рекомендації Європейської комісії немає політики. Раз на два тижні держави-члени ЄС переглядають перелік третіх країн для вільного в’їзду на територію Євросоюзу. Рекомендація формується, зокрема, на основі чотирьох факторів: коефіцієнту повідомлень про нові випадки COVID-19 на 100 тисяч населення за попередні 14 днів, кількості тестів за 7 днів, рівня позитивних тестів та природи вірусу, зокрема наявності більш небезпечних штамів», – повідомив Ніколенко.
За його словами, показники в Україні за період, коли Європейська комісія здійснювала оцінку, ще перевищували норму.
«Тут варто враховувати, що оцінка показників здійснювалась не за останні дні, а за попередні кілька тижнів, коли вони були вищими. Оскільки зараз ми все більше наближаємося до встановленої Єврокомісією норми, на доручення міністра закордонних справ Дмитра Кулеби Представництво України при ЄС взаємодіє із європейською стороною задля включення України до згаданого переліку під час його наступного перегляду», – зазначив речник МЗС.
Він додав, що рекомендація Єврокомісії щодо відкриття кордонів ЄС для певного переліку країн не є юридично обов’язковою.
Україні з 1 липня розпочалася пілотна експлуатація «ковідних сертифікатів», повідомив гендиректор Центру громадського здоров’я Роман Родина.
За його словами, документ генерується застосунком «Дія» на основі даних, які внесені до системи електронного здоров’я під час вакцинації від COVID-19. При цьому сертифікат може бути згенерований лише після введення двох доз вакцини.
«30 червня міжнародні COVID-сертифікати, які будуть видаватися в Україні, внесені до Європейського репозитарію сертифікатів. Тобто їх зміст буде відповідати тому, що зараз прийнято в Євросоюзі», – сказав Родина.
Родина наголосив, що кожна країна самостійно визначає перелік документів, які необхідні для в’їзду до неї, тому у деяких країнах може бути достатньо «ковідного сертифіката», а в деяких країнах можуть знадобитися результати тестів. Україна має з кожною країною укласти двосторонню угоду, яка регламентуватиме порядок в’їзду, додав посадовець.
Гендиректор Центру громадського здоров’я зауважив, що українські сертифікати видаватимуть за трьома ознаками – тим, хто пройшов повний курс вакцинації, наступного дня можуть згенерувати сертифікат у застосунку «Дія», ці сертифікати діятимуть 180 днів; сертифікат може видаватися тим, хто має негативний результат ПЛР-тесту (дія – 72 години з моменту забору матеріалу; тим, хто перехворів на COVID-19 і відповідні дані були введені в електронну систему (сертифікат діятиме 180 днів).
Коронавірус: понад 93 тисячі людей вакцинували в Україні за минулу добу
В Україні минулої доби проти COVID-19 вакцинували 93 186 людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я. Одну дозу отримали 31 714 людей, повністю імунізовані – 61 472.
Протягом доби працювали 528 мобільних бригад, 1 236 пунктів щеплення, 13 центрів вакцинації.
Станом на 29 червня до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 759 982 людини.
Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, щеплено 1 965 660 людей, з них отримали одну дозу – 1 965 658 людей, повністю імунізовані й отримали дві дози – 710 996. Загалом проведено 2 676 654 щеплення.
Лідери світових організацій закликають країни G20 вакцинувати хоча б 40% населення до кінця 2021-го
Голови Світового банку, Міжнародного валютного фонду, Всесвітньої організації охорони здоров’я та Світової організації торгівлі сформували оперативну групу з реагування на ситуацію з поширенням нових варіацій коронавірусної хвороби.
Про це організації повідомили в спільні заяві 30 червня. Перша зустріч цієї групи відбулася сьогодні ж і пов’язана з «третьою хвилею захворювань на COVID-19», як робить це більш критично важливою вакцинацію.
«Ми глибоко стурбовані обмеженим доступом до вакцин, лікування, діагностики та підтримкою постачання у країнах, що розвиваються. Необхідно діяти негайно, аби стримати дедалі більшу смертність через пандемію і зупинити ріст нерівності в економічному відновленні між розвиненими економіками та рештою країн», – вважають голови міжнародних організацій.
Як пояснюють в установах, створена оперативна група слугуватиме «командним пунктом» для координації дій із протидії поширенню COVID-19.
За підсумками першої зустрічі організації закликали країни «Групи двадцяти»:
- поставити собі за мету вакцинувати щонайменше 40% населення кожної країни до кінця 2021 року або щонайменше 60% до кінця першого пів річчя 2022-го
- збільшити кількість вакцин, наданих біднішим країнам, забезпечивши як мінімум 1 мільярд доз до кінця 2021 року
- надати фінансування, в тому числі ґранти або кошти на пільгових умовах, аби закрити залишкові прогалини у тому числі в рамках Акселератора доступу до інструментів протидії COVID-19
- усунути всі перешкоди для експорту вакцин
«Аби збільшити прозорість, ми домовилися об’єднувати дані про запити на кількість доз (за типом і кількістю), контракти, постачання (в тому числі на благодійних засадах) та надання вакцин від COVID-19 до країн із середнім чи низьким доходом – і зробити їх доступними у дашборді на рівні кожної країни», – йдеться в спільній заяві.
У травні прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Європейський інвестиційний банк надасть Україні 50 мільйонів євро на проведення вакцинації від COVID-19.
Китай нібито шантажував Україну погрозами заблокувати плановане постачання китайських вакцин від COVID-19 – і таки домігся відкликання підпису Києва з-під багатосторонньої заяви в Раді з прав людини ООН у Женеві про становище з правами людини в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі Китаю, де пекінська влада грубо утискає уйгурську меншину. Про це заявило агентство Associated Press із посиланням на дипломатів двох західних країн у Женеві, які просили не називати їхніх імен. Китай, природно, заперечив такий зв’язок. А офіційний Київ досі мовчить із цього приводу. Правозахисники закликають його повернути свій підпис. Більше про це читайте за лінком.
В Івано-Франківській міськраді розповіли, чому було втрачено кілька сотень доз вакцини Covishield
В Івано-Франківську вакцинували 9 осіб на 10 доз вакцини Covishield. Про це повідомили в Івано-Франківській міській раді у відповідь на запит Радіо Свобода щодо втрачених доз вакцини.
«Дотримуючись мінімального розливу, дози розливу росли в геометричній прогресії( 4433 осіб провакциновано, розлив – 317 доз, що становить 1,07), так як працівники вакцинували 9 осіб на 10 доз ( в одному флаконі – 10 доз вакцини), рештки утилізували», – мовиться в повідомленні.
У міськраді додали, що працівники пунктів щеплення вже розпочали вакцинувати у співвідношенні 1:1, тобто 10 осіб на 10-тидозний флакон.
У МОЗ у відповідь на запит Радіо Свобода повідомили, що в Івано-Франківській області станом на 30 травня 2021 року було втрачено 533 дози вакцини
У Міністерстві охорони здоров’я розповіли Радіо Свобода, що станом на 30 травня було утилізовано 742 дози вакцини в рамках кампанії з вакцинації проти COVID-19.
Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, щеплені 1 912 471 людина, з них отримали одну дозу – 1 912 469 людей, повністю імунізовані й отримали дві дози – 589 362 людини.
Україна завершує підготовку до впровадження «ковід-сертифікатів» – Шмигаль
Україна завершує підготовку до впровадження «ковід-сертифікатів», які повністю відповідатимуть вимогам Єврокомісії, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
«Його (сертифікат – ред.) можна буде згенерувати в застосунку чи на порталі «Дія». В перспективі документ також можна буде отримати в сімейного лікаря. Ми вже ухвалили необхідну постанову Кабінету міністрів, яка визначає порядок використання таких сертифікатів. Все готово до запуску документів, і вже з 1 липня почнеться їх бета-тестування. Наша мета – повернути українцям можливість безперешкодно подорожувати світом», – сказав Шмигаль.
У свою чергу, як додав віцепрем’єр, міністр цифровий трансформації Михайло Федоров, вже відкрита реєстрація на бета-тестування «ковідних сертифікатів» у «Дії».
«Якщо ви вакцинувалися двома дозами від СOVID-19 на території України, реєструйтеся за посиланням: https://team.diia.gov.ua», – написав Федоров у Telegram-каналі.
За його словами, Україна у своїх «ковід-сертифікатах» враховуватиме вимоги EU Digital COVID Certificate Єврокомісії та Smart Vaccination Certificate ВООЗ.
Раніше в уряді заявляли про намір з 1 липня запустити так звані «ковідні сертифікати» – документ, який міститиме дані про вакцинацію, негативні ПЛР-тести або одужання від COVID-19. Така посвідка може відкрити українцям шлях для подорожей світом, фактично заблокованих пандемією COVID-19.
Коронавірус: понад 81,5 тисяч дюдей вакцинувалися в Україні за минулу добу
В Україні від COVID-19 за минулу добу вакцинували 81 637 людей, одну дозу отримали 21 475 людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
«Станом на 29 червня 2021 року до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 756 424 людини. Від початку вакцинальної кампанії щеплено 1 933 946 людей, з них отримали 1 дозу – 1 933 944 людини, повністю імунізовані та отримали 2 дози – 649 524 особи (із них двоє осіб отримали одну дозу закордоном). Загалом проведено 2 583 468 щеплень», – йдеться в повідомленні.
За даними МОЗ, протягом доби працювали 1 336 пунктів щеплення і два центри вакцинації.
В Україні за останню добу виявили 633 нові підтверджені випадки коронавірусної хвороби COVID-19.
Гватемала просить Росію повернути десятки мільйонів доларів за недоставлену вакцину
Уряд Гватемали попросив Росію повернути десятки мільйонів доларів, які центральноамериканська країна заплатила за непоставлені мільйони доз російської вакцини «Спутнік V», повідомляє інформаційне агентство Reuters.
29 червня міністр охорони здоров’я Гватемали Амелія Флорес також оголосила, що уряд країни вимагає від Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ), який займається маркетингом вакцини за кордоном, у 20-денний термін доставити вакцину для завершення вакцинації тих, хто вже був щеплений першою дозою.
На початку квітня Гватемала сплатила близько 80 мільйонів доларів за вісім мільйонів доз російської вакцини. Поки що вона, згідно з даними уряду Гватемали, отримала лише 150 тисяч доз у той час, як число нових заражень COVID-19 досягло найвищого за час пандемії рівня.
Reuters цитує коментар представника РФПІ Олега Брянського, в якому він повідомляє, що на нинішній і наступного тижня в Гватемалу прибудуть два літаки з вантажем вакцини для «виконання контрактних зобов’язань».
За даними на травень цього року Росія фактично виконала лише близько 8% своїх експортних зобов’язань із поставки вакцини від COVID-19 в інші країни, випливає з матеріалу Forbes, журналісти якого зібрали і проаналізували дані російських посольств, а також російських й іноземних ЗМІ.
Росія домоглася схвалення «Спутніка V» в 64 країнах світу, і в багато з них вже поставила хоча б одну партію. У Forbes підрахували, що до 21 травня Росія направила за кордон близько 16,3 мільйона доз вакцини.
КМДА: центр вакцинації у Києві працюватиме 5 днів поспіль – від 30 червня до 4 липня
Центр вакцинації проти COVID-19 на базі Міжнародного виставкового центру у Києві працюватиме цього тижня 5 днів – від 30 червня до 4 липня, повідомила пресслужба КМДА.
«Впродовж 24-27 червня на території Міжнародного виставкового центру від COVID-19 було вакциновано 7588 містян. Щеплення там проводять вакциною CoronaVac. Зокрема, вакцинують тих, хто зареєструвався в додатку «Дія». Для мінімізації черги охочим щепитися пропонують також записатися через сервіс Helsi.me та прийти на конкретний час», – повідомили в столичній адміністрації.
Повідомляється, що з цих вихідних містяни, зареєстровані на щеплення у «Дії», зможуть щепитися не лише у МВЦ, а й у пунктах вакцинації в Центрах первинної медико-санітарної допомоги.
Днями повідомлялося, що у Центрі від початку його створення вакцинувалися майже 20 тисяч людей.
За даними МОЗ, в Україні за останню добу виявили 633 нові підтверджені випадки коронавірусної хвороби COVID-19.
У світі зробили понад 3 мільярди щеплень від COVID-19
У світі зробили понад три мільярди щеплень проти коронавірусного захворювання COVID-19.
Такого числа досягли 29 червня – трохи більше ніж через пів року після того, як перші вакцини ввели у Великій Британії, Росії, США та інших країнах.
Згідно з підрахунками Bloomberg, на 27 заможних країн припадає 23 відсотки всіх щеплень.
У США, де живе 4,3 відсотка населення світу, ввели 11,1 відсотка доз, тоді як Китай має близько 19 відсотків населення світу і 40 відсотків вакцин.
Тим часом, у більшості країн Африки рівень вакцинації є нижчим за один відсоток, і багато бідних країн потрапляють у подібну ситуацію із незначним числом щеплень.
«Світ зазнає невдачі. Ми зіткнулися з пандемією, підживленою несправедливістю», – заявив керівник Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адганом Гебреєсус.
Вакцинальна кампанія відбувається на тлі поширення у світі нового більш заразного, за даними вчених, штаму коронавірусу «Дельта», вперше виявленого в Індії. Це змушує країни посилювати обмеження.
МОЗ: в Україні за добу 29 червня виявили 633 нових випадки COVID-19, 40 людей померли
В Україні за останню добу виявили 633 нові підтверджені випадки коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 31 дитина і 19 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я. За день до цього повідомляли про 182 нових випадки.
За минулу добу шпиталізували 360 людей, одужали – 2 294. Померли 40 людей.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (225), Донецькій (48), Харківській (34), Луганській (32) і Львівській (30) областях, повідомили у міністерстві.
Протягом доби провели понад 45,7 тисяч тестувань, зокрема методом ПЛР – більше ніж 22,5 тисяч.
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли 2 235 096 людей, 52 340 – померли.