Масове розповсюдження штаму «Дельта» в Україні – лише питання часу – імунолог
У світі зареєстровано найменшу кількість інфікованих коронавірусом від початку лютого цього року. Про це повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’ֹя, котра разом з тим попереджає про нову хвилю заражень штамом «Дельта». Який план дій підготувала Україна на випадок розповсюдження нового варіанту вірусу і наскільки він наразі поширений в Україні?
Про це читайте в публікації.
Вакцини Pfizer та Moderna ймовірно створюють тривалий імунітет – дослідження
Вакцини виробництва компаній Pfizer та Modernaімовірно створюють імунітет, який триватиме роками і не потребуватиме щеплень-підсилювачів. Про це повідомляє видання The New York Times, посилаючись на дослідження вчених, оприлюднене у понеділок.
«Результати дослідження посилюють наявну доказову базу, що більшість людей, щеплених mRNA вакцинами, можливо не потребують щеплень-посилювачів, за умови, що вірус та його варіанти не надто еволюціонують у порівнянні з нинішніми формами - що не гарантовано. Люди, які відновились після COVID -19 до того, як отримали щеплення, можливо не потребуватимуть щеплень-посилювачів навіть якщо вірус значно зміниться», – пише видання.
Днями урядові Центри США з контролю і профілактики захворювань (CDC) заявили, що існує ймовірний зв'язок між двома вакцинами проти COVID-19 і рідкісним захворюванням серця у хлопчиків і молодих чоловіків.
За словами відомства, у понад 1 200 осіб, які отримали вакцини Pfizer або Moderna, виявлено міокардит (запалення серцевого м'яза). Стан був більш вираженим у чоловіків, ніж у жінок, і провлявся частіше після другої дози, ніж після першої. Найбільша кількість – у групі молодих чоловіків віком від 12 до 24 років.
За даними Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) 25 червня, станом на 11 червня у Сполучених Штатах було зареєстровано понад 1200 випадків міокардиту або перикардиту на загалом близько 300 щеплень цими вакцинами.
Центри з контролю та профілактики захворювань (CDC) виявили 309 госпіталізацій через запалення серця серед осіб у віці до 30 років. Понад 95 відсотків вже одужали.
Раніше Білий дім пояснив, як розподілять 55 мільйонів доз американської вакцини від COVID-19, частку яких отримає і Україна.
Вакциновані українці можуть в’їздити до Кіпру без карантину – окрім тих, хто щепився CoronaVac
Кіпр дозволяє в’їзд без двотижневого карантину вакцинованим пасажирам, які прибувають з України – про це посольство держави повідомило 28 червня.
За повідомленням, дозвіл на в’їзд без лабораторного тесту або самоізоляції мають всі, хто отримав в Україні сертифікат про вакцинацію або ж отримав дві дози щеплення затвердженою Європейським Союзом вакциною: Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Moderna, Janssen.
До цього переліку не входить китайська вакцина CoronaVac.
При цьому кіпрська влада також дозволяє в’їзд щепленим іншим китайським препаратом Sinopharm або російським Sputnik V.
Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, в Україні щеплена 1 912 471 людина. З них отримали одну дозу – 1 912 469 людей, повністю імунізовані й отримали дві дози – 589 362 людини.
МОЗ: в Україні від COVID-19 вакцинували ще понад 17 тисяч людей
В Україні від COVID-19 за добу 28 червня вакцинували ще 17 065 людей, одну дозу отримали 7 591 людина, повністю імунізовані – 9 474 людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Протягом доби працювали 133 мобільні бригади, 230 пунктів щеплення, 30 центрів вакцинації.
Станом на 28 червня до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 751 726 людей.
Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, щеплені 1 912 471 людина, з них отримали одну дозу – 1 912 469 людей, повністю імунізовані й отримали дві дози – 589 362 людини.
В Україні за добу 28 червня виявили 182 нові випадки COVID-19 – МОЗ
В Україні за останню добу зафіксували 182 нові підтверджені випадки коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 10 дітей і троє медпрацівників, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
Також за минулу добу шпиталізували 322 людей, одужали – 582, п’ятеро людей померли.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (77), Запорізькій (16), Миколаївській (15), Київській (14) і Дніпропетровській (8) областях.
Протягом доби провели 16,6 тисячі тестувань (методами ПЛР, ІФА, експрес-тестами).
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, на COVID-19 захворіли 2 234 463 людей, 52 300 – померли.
Австралія розширює локдаун, Британія планує зняти обмеження в липні, попри штам «Дельта»
Від 29 червня ще кілька міст Австралії запровадили локдаун через поширення штаму коронавірусу «Дельта», що призвів до нового спалаху COVID-19, тим часом Гонконг заборонив рейси з Великої Британії через збільшення кількості випадків там.
Австралійські міста Перт і Брісбен приєдналися до Сіднея і Дарвіна і запровадили локдаун у той час, як влада намагається стримати поширення інфекції.
Попри те, що варіант «Дельта» призводить до зростання кількості випадків і у Великій Британії, міністр охорони здоров’я цієї країни Саджид Джавід заявив, що всі обмеження в Англії все ще планують зняти 19 липня.
Джавід сказав законодавцям, що, за намірами уряду, до того часу, коли вся країна повністю зніме карантинні обмеження, дві третини дорослого населення повинні мати дві дози вакцини.
Протягом останніх тижнів кількість випадків COVID-19 у Британії зросла в той час, як британська влада послабила обмеження. Понад 95 відсотків заражень COVID-19 у Великій Британії зараз припадає на штам «Дельта».
Вчені заявляють, що цей штам є набагато більш заразним, ніж попередні версії коронавірусу, хоча в країнах з високим рівнем вакцинації рівень шпиталізацій і смертності – відносно низький.
Гонконг заявив, що забороняє всі пасажирські рейси з Британії, починаючи з 1 липня через епідемічну ситуацію там.
Туреччина також зупинила рейси із Бангладеш, Бразилії, ПАР, Індії, Непалу та Шрі-Ланки через нові варіанти коронавірусу.
У Німеччині частка випадків COVID-19, спричинених «Деьтою», більш ніж подвоїлася за тиждень і зараз становить щонайменше 36 відсотків інфекцій, заявили представники сфери охорони здоров’я.
Очікується, що штам набере сили протягом літа, оскільки кількість випадків, спричинених цим варіантом, також зростає у низці інших країн.
Водночас Італія стала «вільною від масок» 28 червня, це означає, що маски для обличчя більше не є обов’язковими для носіння на вулиці.
Штам «Дельта» призводить до сплеску випадків COVID-19 в Азії та Африці, що змушує кілька країн оголосити про нові обмеження.
Міністр соцполітики розповіла деталі про виплату допомоги за медиків, загиблих від COVID-19
Міністр соціальної політики Марина Лазебна в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода розповіла деталі про те, яка частка медиків, що загинули внаслідок коронавірусного захворювання COVID-19, визнається для виплати допомоги їхнім родинам.
Як сказала вона в «Суботньому інтерв’ю», «в нас є спрощений механізм: сьогодні вже не Держпраці робить розслідування, чи це загибель медика [внаслідок зараження COVID-19] на робочому місці, чи ні».
«Але все одно, якщо говорити про пропорцію, десь 40% на 60%: 40% – це ті, що підтверджуються, що це на робочому місці [сталося зараження COVID-19]. Інші не підтверджуються», – заявила вона.
«Там, де підтверджені випадки, виплати йдуть, кошти є, заборгованості немає», – запевнила Лазебна.
При цьому вона звернула увагу, що право на отримання виплати мають тільки «офіційні» родичі загиблих: «Але є таке питання, що немає родичів, кому виплачувати. І я от вчора дивилася: 134 виплати ми зробили, але 75 – медики загинули, але немає родичів у розумінні Сімейного кодексу, кому ми повинні дати ці кошти».
На початку січня в іншому інтерв’ю Радіо Свобода Марина Лазебна заявляла, що на той час, за чинним тоді попереднім механізмом, коли питання вирішували через спеціальні комісії Держпраці, захворювання медиків на COVID-19 на робочому місці, що призводило до їхньої смерті, підтверджувалося тільки в 30% випадків.
Раніше в Україні лунало багато скарг на труднощі чи й неможливість отримати допомогу від родичів медпрацівників, які померли, на їхнє переконання, внаслідок COVID-19, «підхопленого» саме під час виконання професійних обов’язків.
Росія: у Москві й Петербурзі зафіксували рекордний рівень смертності від COVID-19
У Москві і Санкт-Петербурзі зафіксували рекордні добові рівні смертей від коронавірусного захворювання COVID-19 у той час, як Росія бореться з новим спалахом хвороби.
У Москві 28 червня заявили, що зареєстрували 124 смертельні випадки за попередні 24 години, через день після того, як російська столиця вперше перевищила 100 смертей щодня. Тим часом, у Санкт-Петербурзі було зареєстровано 110 смертей.
Загальна кількість смертей від COVID-19 у Росії за останні 24 години становила 611, заявила 28 червня урядова робоча група з питань коронавірусу.
Від початку пандемії в Росії, за офіційними даними, від коронавірусного захворювання померли 133 893 людей. Ці дані, як вважають, можуть бути значно вищими.
Нинішній спалах COVID-19 у Росії пов’язують із штамом коронавірусу «Дельта», який вперше був виявлений в Індії і вважається більш заразним.
За останню добу в Росії виявили 21 650 нових випадків хвороби. Загалом від початку пандемії, за даними влади, заразилися майже 5,5 мільйона росіян.
Прем’єр-міністр Люксембургу заразився COVID-19
Прем’єр-міністр Люксембургу Ксав’є Бетель заразився коронавірусним захворюванням COVD-19, це підтвердив позитивний ПЛР-тест, повідомив його офіс.
За повідомленням, у Бетеля – помірні симптоми у вигляді підвищеної температури і головного болю. Протягом 10 днів він буде на самоізоляції і продовжить працювати дистанційно.
Минулого тижня Бетель брав участь в дводенному саміті лідерів Євросоюзу в Брюсселі. Там же були канцлер Німеччини Анґела Меркель і президент Франції Емманюель Макрон, прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі та інші європейські лідери.
Коронавірус: в Україні вакцинували понад 1,9 мільйона людей – МОЗ
В Україні за останню добу проти COVID-19 вакцинували ще 18 631 людину: одну дозу отримали понад 11 тисяч людей, повністю імунізовані – 7 590, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
За даними МОЗ, загалом від початку вакцинальної кампанії (з лютого) в Україні щеплено 1 904 880 людей, із них отримали одну дозу – 1 904 878 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 579 888 осіб. Загалом проведено 2 484 766 щеплень, додали у МОЗ.
Станом на 27 червня, за повідомленням міністерства, до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 749 035 людей.
Нині Україна використовує три вакцини проти COVID-19: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, AstraZeneca різних виробників (Індії і Південної Кореї) і китайську CoronaVac від Sinovac Biotech.
МОЗ: в Україні виявили 285 нових випадків COVID-19
В Україні за добу 27 червня виявили 285 нових випадків коронавірусного захворювання COVID-19, зокрема, захворіли 19 дітей і троє медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
За даними МОЗ, минулої доби шпиталізували 384 людини, одужали – 723. Дев’ять людей померли.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (116), Дніпропетровській (24), Київській (22), Миколаївській (20) та Одеській (11) областях.
Протягом доби провели 19,4 тисячі тестувань (методами ПЛР, ІФА і експрес-тестами).
За весь час пандемії в Україні захворіли 2 234 281 людина, 52 295 – померли.
В Україні було вакциновано проти COVID-19 43 тисяч 660 осіб
За добу 26 червня в Україні було вакциновано проти COVID-19 43 тисяч 660 осіб. Із них першу дозу з двох необхідних отримали 22 тисячі 328 людей, отримали й другу дозу 21 тисяча 332 особи.
Також станом на 26 червня до листа очікування вакцинації від COVID-19 записались 745 тисяч 687 осіб.
Від початку кампанії вакцинування було прищеплено 1 мільйон 893 тисяч 839 осіб, із них отримали першу дозу 1 мільйони 893 тисячі 837 осіб, отримали обидві дози 572 тисяч 298 осіб (із них дві особи отримали першу дозу за кордоном). Загалом проведено 2 мільйони 466 тисяч 135 щеплень, повідомили в МОЗ.
Коронавірус: спалах у Фінляндії після повернення вболівальників із Росії
У Фінляндії реєструється спалах коронавірусного захворювання COVID-19, походження якого відстежили від футбольних уболівальників, які поверталися з матчів Чемпіонату Європи в російському Санкт-Петербурзі.
Директор Інституту охорони здоров’я і громадського добробуту Фінляндії Міка Сальмінен повідомив 26 червня, що на цей час виявлено понад 120 випадків захворювання серед тих, хто повернувся з Санкт-Петербургу, і це число вочевидь зросте.
Інститут закликає тих, хто побував у Росії, здати тест на коронавірус.
У Санкт-Петербурзі відбулися два з групових матчів збірної Фінляндії, проти Росії 16 червня і проти Бельгії 21 червня. На них, за оцінками, приїхало близько двох тисяч фінів.
22 червня на кордоні Росії з Фінляндією виникли довгі черги автобусів, якими фіни поверталися додому, через необхідність тестування просто на кордоні. Врешті їм дозволили в’їхати до Фінляндії без тестів із тим, що ці люди мали б тестуватися вже в країні, прибувши додому.
Китай заперечує, що шантажував Україну вакцинами через заяву про уйгурів – AP
Китай різко заперечує, що вимагав в України відмовитися від підтримки заяви про необхідність розслідування порушення прав людини в Сіньцзяні, погрожуючи інакше не надавати вакцини від COVID-19. Про це йдеться в заяві міністерства закордонних справ, яку цитує інформаційне агентство Associated Press 26 червня.
«Надання Китаєм вакцин та протиепідемічних матеріалів іншим країнам не має на меті отримувати вигоду від цихкраїн, жодні геополітичні цілі та політичні умови не залучені», – йдеться в заяві агентства.
До початку травня 2021 року тодішній міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що Україна отримала близько 1,2 мільйона доз вакцини CoronaVac від китайського Sinovac Biotech. Цей показник був значно нижче раніше запланованих 1,9 мільйона. У травні Степанова на посаді замінив його заступник Віктор Ляшко.
AP, яке раніше з посиланням на західних дипломатів, повідомило про нібито ультиматум Пекіну Києву, наводив раніше позицію китайського МЗС. Тоді відомство заявляло, що не має інформації про труднощі України з імпортом вакцин із Китаю.
Українська економіка і пандемія: досягти дна і відштовхнутися
Українська економіка починає відновлюватися після «коронакризи»: ознаки цього помітили уряд та Нацбанк. Частина економістів припускає, що це викликано передовсім збільшенням попиту на українську продукцію у світі, відтак позитивний ефект від цього може бути нетривалим. Дехто з фахівців – говорить, що оптимістичні заяви про вихід економіки з кризи є надто оптимістичними та передчасними. Що може допомогти Україні відновити економіку, а що – заважає, і коли прості українці відчують зміни на краще? Думки експертів про це зібрало Радіо Свобода.
Українська економіка починає відновлюватися: ознаки цього побачив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Зокрема, він говорить про збільшення українського експорту від початку 2021 року.
У Росії зафіксували максимум смертей від COVID-19 у 2021 році
У Росії 26 червня зафіксований максимум смертей від COVID-19 у 2021 році, свідчить статистика місцевого оперативного штабу по боротьбі з поширенням хвороби.
За добу російська влада визнала смерть 619 хворих, це максимальний показник з 25 грудня, повідомляє російська служба Радіо Свобода.
За добу виявили 21 665 нових випадків захворювання. Востаннє більше інфікованих було наприкінці січня, коли спадав пік другої хвилі пандемії. Загальна кількість виявлених випадків у країні зросла до 5 430 753. Влада неодноразово констатувала, що кількість хворих може бути в рази більше офіційно зафіксованого показника.
Офіційно від початку пандемії у Росії від COVID-19 померли 132 683 людини. Демографи вважають цю оцінку заниженою в рази, це побічно визнавала і влада. Однак зміна цього показника може показувати динаміку розвитку пандемії в Росії. За даними «Росстату», з початку пандемії і до травня 2021 року у Росії померло на 431 141 людину більше, ніж передбачалося статистикою. Переважну більшість цих смертей можна віднести до жертв пандемії, впевнені демографи.
США: регулятор повідомив про можливі рідкісні побічні ефекти вакцин Pfizer та Moderna
У США регулятор оголосив попередження щодо рідкісного побічного ефекту вакцин Pfizer та Moderna – підвищеного ризику міокардиту (запалення серцевого м’язу) та перикардиту (запалення тканин, що оточують серце).
У повідомленні, яке адресували медикам, зазначається, що частіше цей побічний ефект проявляється у молодих чоловіків.
У МОЗ повідомили про рекордну кількість щеплень від COVID-19 за добу
В Україні протягом останньої доби проти COVID-19 вакцинували 97 130 людей. Це рекордна кількість щеплень за добу, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
Першу дозу отримала 36 540 людей, повністю імунізовані – 60 590 людей.
Протягом дня працювали 623 мобільні бригади, 1 229 пунктів щеплення, 20 центри вакцинації.
Від початку вакцинальної кампанії в Україні, за даними МОЗ, щеплено 1 871 511 людей, з них повністю імунізовані й отримали дві дози – 550 966. Загалом проведено 2 422 475 щеплень.
Станом на 25 червня до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 742 181 людина.
В Україні виявили 756 нових випадків COVID-19 – МОЗ
Упродовж минулої доби, 25 червня, в Україні виявили 756 нових випадків COVID-19, зокрема захворіли 29 дітей та 12 медпрацівників. Про це повідомили у Міністерстві оборони України
За даними МОЗ, госпіталізували 526 людей, одужали – 1 835. Померли 35 людини.
Протягом доби провели тестувань: методами ПЛР – 21 715, ІФА – 8 880, експрес-тестами – 15 340.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (205), Київській (54), Харківській (44), Сумській (40) та Львівській (33) областях.
За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли понад 2,23 мільйона людей, 52 269 – померли.
Від 25 червня вакциновані українці зможуть в’їжджати до Німеччини
Громадяни України, повністю вакциновані від коронавірусної хвороби COVID-19 вакцинами, схваленими Європейським агентством з лікарських засобів (EMA), із 25 червня зможуть в’їжджати до Німеччини з метою відвідання близьких і друзів, а також із туристичною метою, повідомило посольство Німеччини в Україні.
«Безвізовий в’їзд для громадян України з біометричними паспортами буде знову можливим», – йдеться в повідомленні.
За даними посольства, право в’їзду до Німеччини матимуть ті особи, які отримали щеплення однією з вакцин, зазначених на інтернет-сторінці Інституту Пауля Ерліха (йдеться про препарати компаній BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca і Janssen), якщо з дня щеплення останньою необхідною дозою вакцини або вакциною, яка потребує однієї дози, пройшло щонайменше 14 днів.