Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

«Роздати гроші, аби запустити економіку» – експеримент у чеському Кийові для підтримки локального бізнесу внаслідок COVID-19

Як відродити місцеву економіку, яка постраждала від наслідків пандемії коронавірусу? Зробити знижку у 50 відсотків на товари місцевого виробництва. Принаймні такий експеримент провели в одному з невеликих чеських містечок Кийові (не плутати із Києвом). Там ввели свою власну віртуальну валюту «коррент» і якщо розраховуватися нею у локальних магазинах за хліб, каву або навіть масаж – кийовці платять лише половину ціни. Іншу ж половину місцевому підприємцю доплатять зі спеціального фонду, який під пілотний проєкт зібрали його ініціатори. За задумом, можливість купити все вполовину дешевше має стимулювати людей більше ходити в магазини та користуватися послугами. Для місцевого бізнесу, відповідно, більше клієнтів, грошей і можливість оговтатися після кількох місяців локдауну. Чи спрацював експеримент та як саме працює проєкт «все вдвічі дешевше» у Кийові дізнавалися кореспонденти Радіо Свобода.

Розпочався запис на вакцинацію проти COVID-19 для громадян із окупованих територій – МОЗ

Міністерство охорони здоров’я розпочало запис на вакцинацію проти COVID-19 громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також в Криму, повідомляє пресслужба міністерства.

Згідно з повідомленням, на вакцинацію записують громадян, що належать до пріоритетних груп, вакцинація яких наразі відбувається в Україні (насамперед люди літнього віку – 65 років і старше).

«Запис відбувається за номером контакт-центру МОЗ з питань протидії COVID-19: 0 800 60 20 19. Під час розмови, оператору необхідно повідомити, з якого ви населеного пункту (уточнивши, що наразі він є тимчасово окупованим), вказати ваші дані та обрати найзручніший пункт щеплення. Оператор здійснить запис на вакцинацію та надішле вам СМС-повідомлення з унікальним ідентифікатором, якщо у вас є український номер телефону, або листа на електронну пошту – у разі його відсутності. Цей ідентифікатор також передадуть до Держприкордонслужби України, щоб вас безперешкодно пропустили на підконтрольні Уряду України території», – пояснили у МОЗ.

Половина дорослого населення Британії закінчила вакцинацію від COVID-19

У Великій Британії обидві дози вакцини від COVID-19 отримала половина дорослого населення. Про це повідомив міністр з питань вакцинації Надхім Захаві.

«Ще одна важлива віха сьогодні. 50% всіх дорослих у Великій Британії отримали захист у дві дози. Дякую геніальній команді. Ми продовжуємо», – написав він у твітері.

На Донеччині готові вакцинувати жителів непідконтрольних Україні територій – ОДА

У Донецькій області передбачили три пункти щеплень від коронавірусу для жителів непідконтрольних Україні територій. Їх розташували у амбулаторіях села Бугас, селища Новотроїцьке та селища міського типу Ольгинка, повідомив директор департаменту охорони здоров’я Донецької обласної державної адміністрації Володимир Колесник. Про це передає кореспондент Радіо Свобода.​

Хорватія пом’якшує умови в’їзду – посол

Хорватія пом’якшує умови в’їзду до країни, повідомив посол України в Хорватії Василь Кирилич.

«Тепер негативний ПЛР-тест буде взято до уваги, якщо він не давніший, ніж 72 години (замість 48). Перепусткою служитимуть також підтвердження про вакцинування», – написав він у твіттері.

За даними українського посольства, крім того, підставою для в’їзду до Хорватії може бути:

  • швидкий тест на антиген, зроблений не пізніше ніж за 48 годин до моменту перетину хорватського кордону;
  • сертифікат про щеплення, який підтверджує вакцинацію особи від COVID-19, яка була щеплена другою дозою вакцини (Pfizer, Moderna, AstraZeneca) не пізніше ніж за 14 днів від моменту в’їзду в Хорватію.

Якщо особа одужала від COVID-19 протягом останніх 180 днів, має відповідне підтвердження (медичну довідку, чи позитивний ПЛР-тест чи швидкий тест на антиген (RAT)) і була вакцинована принаймні однією дозою вакцини, вона звільняється від необхідності пред’явлення негативного ПЛР-тесту або швидкого тесту на антиген на шість місяців після вакцинації.

У КМДА повідомили про зміну процесу вакцинації записаних у додатку «Дія» киян

Для мінімізації черг цими вихідними процес вакцинації від COVID-19 записаних у додатку «Дія» киян буде змінений, повідомив перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник. Йдеться про вакцинацію жителів міста, яка проходить у Міжнародному виставковому центрі.

«Зважаючи на досвід попередніх вихідних, охочих щепитися від COVID-19 серед зареєстрованих у мобільному додатку «Дія» виявилося більше, ніж тих, хто надав попередню згоду під час запрошень, які медичні працівники здійснювали телефоном. Із близько семи тисяч киян підтвердили бажання вакцинуватися лише 560 осіб. З одного боку така активність киян тішить відповідальним ставленням до імунопрофілактики. Та з іншого – хочеться максимально скоротити час очікування у чергах», – цитує слова Поворозника пресслужба КМДА.

За його словами, для оптимізації процесу вакцинації у виставковому центрі вирішили розмежувати потоки людей, які прийдуть на щеплення.

Організатори Олімпіади в Токіо виключають її скасування

Глава оргкомітету Олімпійських ігор у Токіо Сейко Хашимото виключив варіант зі скасуванням чи ще одним перенесенням змагань після повідомлення, що 10 тисяч волонтерів відмовилися виконувати свою роботу через пандемію.

Хашимото запевнив що Ігри відбудуться, якщо пандемія не стане на заваді участі більшості команд.

2 червня виконавчий директор оргкомітету Тоширо Муто заявив, що близько 10 000 з 80 000 волонтерів Олімпійських та Паралімпійських ігор в Токіо, життєво важливих для нормального проведення Ігор, пішли, в основному через побоювання з приводу коронавірусу.

Ігри мають стартувати 23 липня на фоні боротьби Японії з четвертою хвилею пандемію. Досі значна частина країни, зокрема й Токіо, перебувають у режимі надзвичайного стану.

Польща випереджає Україну за числом повністю вакцинованих у 53 рази – статистика

Польща випереджає Україну за числом людей, які завершили вакцинацію, майже в 53 рази. Про це свідчать дані, оприлюднені 3 травня.

Польща випереджає Україну за числом повністю вакцинованих у 53 рази – статистика

«На сьогоднішній день у Польщі проведено понад 20,5 мільйона щеплень проти COVID-19. Понад 7,3 мільйона людей повністю вакциновані, тобто отримали дві дози препаратів від Pfizer/BioNTech, Moderna та AstraZeneca або одноразовою вакциною від Johnson&Johnson», – мовиться в повідомленні польської радіостанції RMF24, яка використовує відомості польської влади.

В Україні, за офіційними даними, завершили вакцинацію проти коронавірусної інфекції нового типу близько 0,4% населення, або 138 090 людей.

У цілому в Польщі зроблено понад 20,5 мільйона щеплень проти COVID-19 (і лише за останню добу, 2 червня, – понад 450 тисяч). В Україні цей показник у 17 разів менший – 1 214 883 (за добу – 34 481 людина).

Населення України та Польщі майже однакове. У Польщі живе до 38 мільйонів людей.

Чисельність населення на підконтрольній уряду частині території України (де відбувається вакцинація) становить від 38 до майже 40 мільйонів людей.

Дані, які на 1 квітня наводить Державна служба статистики, враховують населення підконтрольних угрупованням «ЛНР» і «ДНР» частин Луганської та Донецької областей і не враховують населення окупованого Криму. За цими підрахунками, в Україні живе 41 мільйон 488 тисяч людей. Дані про кількість населення в ОРДЛО суттєво різняться – від 1,6 мільйона до 3,7 мільйона людей.

США оголосять про надання 80 мільйонів доз вакцини в межах програми COVAX – Блінкен

Сполучені Штати вже 3 червня можуть оголосити подробиці плану експорту 80 мільйонів доз вакцин проти коронавірусної інфекції нового типу, це станеться межах програми COVAX, яка передбачає розподіл препаратів для допомоги бідним країнам. Про це повідомив 2 червня держсекретар США Ентоні Блінкен, виступаючи в американському посольстві в Сан-Хосе, Коста-Ріка.

За словами очільника зовнішньополітичного відомства, подробиці цього плану оголосить президент США Джо Байден.

Понад 34 тисячі людей вакцинували від COVID-19 за останню добу – МОЗ

Протягом доби 2 червня в Україні проти COVID-19 вакцинували ще 34 481 людину, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Одну дозу отримали 28 899 людей, повністю імунізовані – 5 582 людей, йдеться в повідомленні.

Станом на 3 червня до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 625 073 людини.

Від початку вакцинальної кампанії (з лютого) щеплено 1 076 795 людей, із них більшість отримали одну дозу вакцини, повністю імунізовані й отримали дві дози – 138 090 людей.

Коронавірус: в Україні виявили понад 2,5 тисячі нових хворих

В Україні за останню добу зафіксували 2581 новий випадок захворювання на COVID-19, зокрема, захворіли 122 дитини і 129 медпрацівників, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Минулої доби, за даними МОЗ, шпиталізували 1 059 людей, 9 405 – одужали. 102 людини померли.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (529), Запорізькій (182), Дніпропетровській (177), Львівській (154) та Київській (143) областях.

Протягом доби провели 58,7 тисячі тестувань: методом ПЛР – 26 468, методом ІФА – 11 308, експрес-тестами – 20 953.

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли 2 209 417 людей; 50 959 – померли.

Нові умови в’їзду до Туреччини діятимуть з 4 червня – МКІП

Починаючи з 4 червня 2021 року для всіх іноземних громадян, зокрема і для українців, діятимуть нові умови для в’їзду до Туреччини у зв’язку зі змінами санепідемічної ситуації у країні, повідомляє Міністерство культури й інформаційної політики України.

«Тепер для перетину турецького кордону туристам необхідно показати негативний результат ПЛР-тесту, зробленого не більше, ніж за 72 години до перетину кордону. Або швидкого тесту на антиген, зробленого протягом останніх 48 годин», – йдеться в повідомленні.

За даними МКІП, надавати ПЛР-тест і проходити карантин не потрібно буде в тому разі, якщо пасажири, які прямують до Туреччини, пред’являть документ, виданий офіційними органами відповідної країни, що свідчить про їхню вакцинацію принаймні за 14 днів до прибуття до Туреччини та/або що вони вилікувалися від хвороби за останні шість місяців.

«Це означає, що скасування необхідності ПЛР-тесту, яке було введено з 15 травня 2021 року для осіб, що прибували до Туреччини наземним, повітряним або морським шляхом з Гонконгу, Китаю, Тайваню, В’єтнаму, Австралії, Нової Зеландії, Сінгапуру, Таїланду, Південної Кореї, Японії, Великої Британії, Латвії, Люксембург, України та Естонії, тимчасово призупиняється і діятиме до 3 червня включно», – наголосили у МКІП.

Напередодні в МЗС України повідомили, що українцям доведеться робити ПЛР-тест на COVID-19, щоб відвідати Туреччину. При цьому в МЗС додали, що правило починає діяти з 1 червня.

Переважна більшість країн, які нині допускають до себе українців, просять зробити перед перетином кордону ПЛР-тест, а в деяких випадках – ще один тест після прибуття на курорт. З 15 травня Туреччина скасувала вимогу про тестування на коронавірус.

Коронавірус: в Україні виявили 2 205 нових випадків, 158 людей померли

В Україні за останню добу виявили 2 205 нових випадків захворювання на COVID-19, зокрема, захворіли 104 дитини і 85 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Протягом минулої доби шпиталізували 1 262 людей, одужали – 9 405, померли – 158.

За добу здійснили 64,8 тисяч тестувань, зокрема: методом ПЛР – 27 936, методом ІФА – 11 348, експрес-тестами – 25 592.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (473), Київській (178), Харківській (139), Запорізькій (124) і Донецькій (112) областях.

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли 2 206 836 людей, померли – 50 857.

У листі очікування вакцинації перебуває понад 620 тисяч українців – МОЗ

У листі очікування вакцинації станом на 2 червня перебувають 620 024 людини, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За даними відомства, 18 884 людини щеплено проти COVID-19 за добу 1 червня. «Одну дозу отримали 15 858 людей, повністю імунізовані – 3 026 людей», – ідеться в повідомленні.

Із даних МОЗ випливає, що в Україні повністю завершили вакцинацію менш як 0,4% населення.

«Від початку вакцинальної кампанії щеплено 1 047 896 осіб, з них отримали 1 дозу – 1 047 894 особи, повністю імунізовані та отримали 2 дози – 132 508 осіб (із них двоє осіб отримали одну дозу закордоном). Загалом проведено 1 180 402 щеплення», – вказують у МОЗ.

Схвалення ВООЗ наявної в Україні вакцини CoronaVac дозволить видати щепленим міжнародне свідоцтво – МОЗ

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що сьогоднішнє схвалення Всесвітньою організацією охорони здоров’я вакцини CoronaVac виробництва Sinovac Biotech для екстреного застосування дозволить видавати міжнародне свідоцтво про проведення вакцинації, всім, хто пройшов повний курс щеплення.

«ВООЗ підтвердила, що ця вакцина відповідає міжнародним стандартам безпечності, ефективності та якості. Схвалення ВООЗ вакцини CoronaVac дозволяє видавати міжнародне свідоцтво про проведення вакцинації, всім, хто пройшов повний курс щеплення», – повідомив міністр у фейсбуці.

Ляшко зазначив, що Україна закупила 1 913 000 доз вакцини CoronaVac, та наразі щеплює нею осіб 65+, маломобільні групи населення та осіб, які доглядають за маломобільними, спортсменів, працівників освіти, які були залучені до проведення ЗНО, представників ЗСУ, МВС, працівників підприємств критичної інфраструктури, а також тих, хто записаний на вакцинацію через портал або застосунок «Дія».

Раніше сьогодні ВООЗ схвалила для екстреного застосування використання вакцини CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Організація рекомендувала щепити вакциною дорослих від 18 років за схемою з двох доз із інтервалом від двох до чотирьох тижнів.

Рекомендація ВООЗ дає можливість спростити імпорт вакцини, а також дозволить долучити її до програми постачання вакцин до бідніших країн (COVAX). Наразі в ній задіяли тільки вакцини від AstraZeneca та Pfizer. За даними AFP, вакцини Sinovac вже використовують у 22 країнах світу.

ЄС запускає систему перевірки цифрового COVID-сертифікату

У семи країнах Європейського союзу запустили систему EU Gateway, яка перевірятиме цифрові COVID-сертифікати. Це сталося за місяць до запланованого офіційного запуску системи.

Зазначається, що сертифікати будуть безкоштовними і доступними для всіх жителів ЄС у цифровому чи паперовому форматі. Вони засвідчуватимуть, що людина була вакцинована від COVID-19, отримала негативний результат тесту або видужала від цієї коронавірусної хвороби.

Система зчитуватиме QR-код для перевірки дійсності сертифікатів. У ЄС наголошують, що при цьому особисті дані не передаватимуться і не будуть зберігатися повторно.

Загалом з 10 травня систему протестували вже 22 країни. Хоч за затвердженим регламентом запуск EU Gateway запланований на 1 липня, всі держави ЄС, які провели технічні випробування і готові видавати та перевіряти сертифікати, можуть почати використовувати систему вже тепер.

На сьогодні до системи вирішили підключитися сім країн: Болгарія, Чехія, Данія, Німеччина, Греція, Хорватія і Польща. Очікується, що найближчими днями до них почнуть приєднуватися інші крани-члени ЄС.

Економіка світу покаже рекордне зростання завдяки вакцинації – прогноз

Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD) істотно покращила прогноз зростання економіки світу.

Завдяки вакцинації і стримуванню пандемії, економіка світу зросте на 5,8% в 2021 році, що є найшвидшим показником росту із 1973 року, прогнозують в OECD.

ВООЗ схвалила китайську вакцину виробництва Sinovac

Всесвітня організація охорони здоров’я 1 червня схвалила до екстреного використання вакцину від коронавірусу виробництва китайської компанії Sinovac.

ВООЗ рекомендує щепити вакциною дорослих від 18 років за схемою з двою доз з інтервалом від двох до чотирьох тижнів.

«Результати тестування ефективності вакцини показали, що вона запобігла симптоматичному захворюванню у 51 відсотка вакцинованих і запобігла важкій формі COVID-19 та госпіталізації у 100 відсотків досліджуваних», – заявили у ВООЗ.

Французькі театри у пандемію (відео)

Французькі актори окупували театри – так вони виступають проти планів уряду зменшити виплати безробітним.

Франція поступово виходить з локдауну і вже відкрила всі культурні заклади, зокрема театри. Актори і технічний персонал кажуть, що локдаун тривав майже сім місяців, і після такої довгої паузи простого відкриття театрів недостатньо. Вони вимагають подовжити їм виплати з безробіття, бо зараз, за їхніми словами, роботи все одно небагато, а влітку більшість театрів зачинена.

Туреччина – 2021: що чекає на мандрівників із України?

Із наближенням літа дедалі більше українських туристів бронюють тури до Туреччини, або вирушають у самостійну мандрівку цією країною. Про це говорять туроператори та профільні експерти, це можна простежити і за кількістю чартерних рейсів, які сполучають турецькі курорти та найбільші українські міста.​

Про відпочинок у Туреччині в умовах пандемії більше тут

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG