Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Туреччина повернула обов’язкові ПЛР-тести для українців

Українцям доведеться робити ПЛР-тест на COVID-19, щоб відвідати Туреччину. Про це повідомляє МЗС України.

«З 1 червня Туреччина вводить обов’язкову вимогу наявності негативного ПЦР-тесту COVID-19 при перетині кордону для осіб, які прямують з України», – мовить в описі в’їздних вимог.

Нове навколо COVID-19 у світі (відео)

Нових випадків захворювання COVID-19 в Індії продовжує меншати, і будівельникам-заробітчанам із інших регіонів країни дозволено повертатися до столиці Нью-Делі;

Китай заявляє, що прискорює свою програму вакцинації, зараз введено майже 640 мільйонів доз вакцин; Південноафриканська Республіка продовжує нічний комендантський час і додатково обмежує масові зібрання через зростання захворюваності; британський прем’єр-міністр Боріс Джонсон перед самітом G7 закликає вакцинувати всіх людей у всьому світі до кінця 2022 року. (Відео Reuters)

Вакцинація для вчителів може бути обов’язковою – Шкарлет

Вакцинація проти COVID-19 може стати обов’язковою для українських учителів, повідомив 1 червня на форумі «Україна 30. Освіта та наука» міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.

«Можливо, як допуск до професії буде обов’язковим елемент вакцинації», – сказав Шкарлет, але додав, що вакцинація в Україні не є примусовою, оскільки у частини людей можливі алергічні реакції або інші протипоказання.

За підрахунками, які навів Шкарлет, 65% населення України дотичні до освітнього процесу – це власне освітяни, учні та студенти, а також їхні батьки та члени родин.

Минулого місяця Міністерство охорони здоров’я повідомило, що з 24 травня розпочне вакцинацію працівників закладів освіти – дитячих садків, шкіл, коледжів, закладів вищої освіти.

Ідеться не лише про вчителів, а про весь персонал освітніх закладів: охоронців, бухгалтерів, кухарів, технічних працівників тощо. Їх будуть щеплювати вакциною Pfizer, котра прибуває в Україну в рамках ініціативи COVAX.

Туреччина – 2021: що чекає на мандрівників із України?​

Від початку 2021 року Туреччина стала найпопулярнішим туристичним напрямком для українців, і влітку її привабливість зростатиме – визнають експерти та представники турфірм. Додатковими стимулами для мандрівників з України стали скасування ПЛР-тестів на в’їзд до цієї країни, а також припинення потоку російських туристів. Радіо Свобода розпитало фахівців і зібрало найважливіше, що варто знати мандрівнику, який пакує валізи або наплічника до Туреччини.

Росія відновлює авіасполучення з 9 країнами. Заборону на польоти до Туреччини продовжили

Влада Росії з 2 червня відновлює авіасполучення з Великою Британією, а з 10 червня – з Австрією, Угорщиною, Ліваном, Люксембургом, Маврикієм, Марокко, Хорватією, а також чартерне авіасполучення з Албанією. Про це йдеться в повідомленні на сайті уряду з посиланням на рішення оперативного штабу по боротьбі з коронавірусом.

Крім того, Росія з 10 червня збільшить число рейсів у десять країн: до Греції, Азербайджану, Вірменії, Катару, Узбекистану, Таджикистану, Єгипту, Сербії, Білорусі й Німеччини. Буде відновлене авіасполучення з Німеччиною за маршрутом Москва – Мюнхен.

Росія вирішила не відновлювати авіасполучення з Туреччиною з 1 червня, як очікувалося раніше. Обмеження на польоти до Туреччини, а також до Танзанії продовжили до 21 червня.

Авіасполучення з Великою Британією було призупинене в грудні 2020 року через поширення більш заразної мутації коронавірусу.

В Україні завершили вакцинацію менш як 0,4% населення – дані МОЗ

В Україні завершили вакцинацію проти коронавірусної інфекції нового типу менш як 0,4% населення, свідчать дані Міністерства охорони здоров’я.

«Від початку вакцинальної кампанії щеплено 1 032 038 осіб, з них отримали 1 дозу – 1 032 036 осіб, повністю імунізовані та отримали 2 дози – 129 482 особи (із них двоє осіб отримали одну дозу закордоном). Загалом проведено 1 161 518 щеплень», – відзначають у МОЗ.

Темпи вакцинації в Україні є одними з найнижчих у Європі. Чисельність населення на підконтрольній уряду частині території (де відбувається вакцинація) становить від 38 до майже 40 мільйонів людей, від цього числа майже 124 тисячі повністю вакцинованих і становить менш як 0,4%.

Дані, які на 1 квітня наводить Державна служба статистики, враховують населення підконтрольних угрупованням «ЛНР» і «ДНР» частин Луганської та Донецької областей і не враховують населення окупованого Криму. За цими підрахунками, в Україні живе 41 мільйон 488 тисяч людей. Дані про кількість населення в ОРДЛО суттєво різняться – від 1,6 мільйона до 3,7 мільйона людей.

МОЗ: за добу виявили понад 2 тисячі нових випадків COVID-19, 163 людини померли

В Україні за останню добу виявили 2 137 нових випадків захворювань на COVID-19, зокрема, захворіли 91 дитина і 56 медпрацівників, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

За даними МОЗ, минулої доби шпиталізували 579 людей, померли – 163. Одужали 12 085 осіб.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (434), Запорізькій (176), Київській (138), Дніпропетровській (137) та Рівненській (117) областях.

За добу провели майже 52 тисячі тестувань: методом ПЛР – 26 468, методом ІФА – 11 271, експрес-тестами – 14 225.

За весь час пандемії в Україні, за даними МОЗ, захворіли 2 204 631 людина, померли – 50 699.

У Євросоюзі дві країни 1 червня розпочинають вакцинацію проти COVID-19 серед підлітків

Румунія та Італія стали першими країнами Євросоюзу, які з 1 червня розпочинають щеплення проти COVID-19 серед підлітків. Раніше Європейська комісія схвалила використання вакцини BioNTech/Pfizer для дітей віком від 12 років.

Це сталося 31 травня, через тиждень після того, як Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило цю вакцину і для такої вікової групи. Кожна з 27 країн-членів ЄС тепер може вирішити, чи розширювати свої кампанії вакцинації до підлітків.

Очікується, що й інші європейські країни наслідуватимуть приклад Румунії та Італії, хоча деякі спершу можуть продовжити надавати пріоритет дорослим і дітям із проблемами зі здоров’ям.

Вакцина BioNTech/Pfizer уже схвалена для використання серед дітей віком від 12 років у США та Канаді. Це відбувається на тлі того, як Сполучені Штати та Європа успішно реалізують свої кампанії щодо вакцинації, це дозволяє країнам поступово знімати обмеження разом із падінням кількості нових інфікувань.

МОЗ: у центрах вакцинації за два дні вакцинували майже 5 тисяч людей

У перших пілотних центрах вакцинації, відкритих у Києві, Одесі та Львові, за вихідні від COVID-19 вакцинували 4849 людей, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

«Вакцинація проводилася вакциною CoronaVac, виробленою компанією Sinovac. Працювала загалом 21 мобільна бригада. У Києві центр відкрився на базі Міжнародного виставкового центру, у Львові – стадіону «Арена Львів», в Одесі – стадіону Одеської юридичної академії», – йдеться в повідомленні.

У МОЗ додали, що центри масової вакцинації на перших етапах працюватимуть у вихідні дні, у них вакцинуватимуть громадян, які записалися до листа очікування вакцинації проти COVID-19 в додатку чи через сайт «Дія» або через контакт-центр МОЗ.

Організації людей з інвалідністю просять Раду про підтримку через коронакризу – Кондратюк

Громадські об’єднання людей з інвалідністю звернулися до парламенту через фінансові складнощі – про це 31 травня заявила заступниця голови Верховної Ради, представниця «Батьківщини» Олена Кондратюк.

«На адресу керівництва Верховної Ради надійшло колективне звернення від провідних організацій осіб із інвалідністю. Їх також дуже сильно зачепила коронавірусна криза, вони опинилися в дуже скрутному фінансовому становищі. Цим організаціям не вистачає ресурсів для надання якісних послуг приблизно 1 мільйону громадян із інвалідністю», – розповіла вона на засіданні погоджувальної ради.

Читайте також: Уряд пропонує збільшити до 50 тис грн виплату при народженні або усиновленні дитини – Шмигаль

Кондратюк послалася на рекомендації Організації Об’єднаних Націй, за якими такі проблеми вирішує інституційна підтримка організацій на конкурсних засадах.

«У нас є відповідні законодавчі ініціативи. Зокрема, громадськість занепокоєна тим, що зареєстрований законопроєкт №4607, який стосується внесення змін до бюджетного кодексу стосовно цього питання, і, на превеликий жаль, він не розглядається комітетом і не виноситься до зали, хоча всі висновки є», – заявила віцеспікерка.

Вона закликала голову бюджетного комітету та фракцію «Слуга народу», яка має більшість, прискорити процес розгляду документу.

Читайте також: Пенсія через пошту буде в тих регіонах, де пенсіонерів неможливо перевести на картки – Шмигаль

Законопроєкт №4607 був зареєстрований у Верховній Раді в січні 2021 року. Згідно з його пояснювальною запискою, він передбачає щорічне надання фінансової підтримки близько 500 громадським організаціям, які представляють інтереси людей з інвалідністю, за рахунок місцевих бюджетів.

Підтримка має бути спрямована як на виконання відповідних проєктів, так і на «інституційну підтримку громадських об’єднань осіб з інвалідністю та їхніх соціальних об’єктів, які надають послуги особам з інвалідністю».

Коронавірус: у МОЗ розповіли, скількох студентів і лікарів-інтернів залучили для допомоги хворим

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли Радіо Свобода про кількість студентів, залучених до надання допомоги хворим на COVID-19.

Загалом по Україні залучено 1 140 студентів різних курсів і 673 лікарів-інтернів.

Серед лідерів за кількістю – Київ та Черкаська область. А от Волинська, Рівненська та Сумська область не залучали ні студентів, ні лікарів-інтернів.

  • Київ: 389 студентів (другий-шостий курси), 113 лікарів-інтернів;
  • Вінницька область: сім студентів, 63 лікарі-інтерни;
  • Волинська область: не залучали ні студентів, ні лікарів-інтернів;
  • Дніпропетровська область: 61 студент (четвертий-шостий курси), 68 лікарів-інтернів;
  • Донецька область: 45 студентів (другий-шостий курси), 126 лікарів-інтернів;
  • Житомирська область: шість студентів (п’ятий-шостий курси), 10 лікарів-інтернів;
  • Закарпатська область: 33 студенти, 20 лікарів-інтернів;
  • Запорізька область: 66 студентів (перший-шостий курси), 20 лікарів-інтернів;
  • Івано-Франківська область: студентів не залучали, 26 лікарів-інтернів;
  • Київська область: 15 студентів (перший-шостий курси), 32 лікарі-інтерни;
  • Кіровоградська область: 22 студенти (другий-п’ятий курси), сім лікарів-інтернів;
  • Луганська область: дев’ять студентів (п’ятий курс), вісім лікарів-інтернів;
  • Львівська область: 44 студенти (третій-шостий курси), 16 лікарів-інтернів;
  • Миколаївська область: два студенти (п’ятий курс), 18 лікарів-інтернів;
  • Одеська область: 51 студент (другий-шостий курси), 45 лікарів-інтернів;
  • Полтавська область: 33 студенти (четвертий-шостий курси), 37 лікарів-інтернів;
  • Рівненська область: не залучали ні студентів, ні лікарів-інтернів;
  • Сумська область: не залучали ні студентів, ні лікарів-інтернів;
  • Тернопільська область: 65 студентів (четвертий-шостий курси), два лікарі-інтерни;
  • Харківська область: дев’ять студентів (четвертий-шостий курси), 23 лікарі-інтерни;
  • Херсонська область: студентів не залучали, сім лікарів-інтернів;
  • Хмельницька область: студентів не залучали, три лікарі-інтерни;
  • Черкаська область: 283 студенти (другий-четвертий курси), вісім лікарів-інтернів;
  • Чернівецька область: студентів не залучали, дев’ять лікарів-інтернів;
  • Чернігівська область: студентів не залучали, 12 лікарів-інтернів.

За весь час пандемії в Україні на коронавірусну хворобу, за даними МОЗ, захворіли понад 2,2 мільйона людей, 50 536 – померли.

За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії (з 24 лютого) від коронавірусу щеплено 1 021 806 людей, із них більшість отримали одну дозу вакцини, повністю імунізовані (отримали дві дози) – 125 777 осіб.

Голова МОЗ прогнозує послаблення карантину влітку

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко прогнозує послаблення карантинних обмежень в Україні влітку.

«Так, на літній період. Вже є карантинна втома, пандемічна втома. Тому коли у нас стабілізація епідситуації, можна трохи-трохи відкрити, зробити певні послаблення», – сказав міністр в інтерв’ю ТСН.

За його словами, послаблення карантину можливе через те, що немає масштабного спалаху коронавірусної хвороби COVID-19, «тому ми говоримо про золоту середину – між спроможністю медичної системи лікувати і економічними іншими речами».

Які саме обмеження будуть зняті – міністр не уточнив.

26 травня Міністерство культури та інформаційної політики повідомило, що пропонує пом’якшити карантинні вимоги для культури і туризму.

Коронавірус: в Україні за добу вакцинували 6 168 людей

6 168 людей вакцинували проти COVID-19 за добу 30 травня в Україні, повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Одну дозу отримали 5 828 людей, повністю імунізовані – 340.

Протягом доби працювали 60 мобільних бригад, 120 пунктів щеплення.

Чому в Україні пробуксовує вакцинація проти коронавірусу?

Станом на 31 травня до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 610 168 людей, додали у міністерстві.

За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії (з 24 лютого) щеплено 1 021 806 людей, із них більшість отримали одну дозу вакцини, повністю імунізовані (отримали дві дози) – 125 777 осіб.

За весь час пандемії в Україні на коронавірусну хворобу, за даними МОЗ, захворіли понад 2,2 мільйона людей, 50 536 – померли.

Британський прем’єр прагне, щоб G7 домовилася про паспорти вакцинації проти COVID-19

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявляє, що прагне досягнення на майбутньому саміті «Групи семи» (G7) домовленості щодо паспортів вакцинації проти COVID-19.

«Ми повинні мати домовленості щодо таких питань, як паспорти вакцинації, сертифікація статусу COVID та інших», - заявив Джонсон в інтерв’ю канадському громадському мовнику CBC 30 травня.

Джонсон також зазначив, що надзвичайно важливо, щоб розвинені країни ділилися вакцинами з країнами з низьким рівнем доходу.

Британія знімає більшість обмежень, пов’язаних із пандемією COVID-19

Велика Британія була однією з країн, що найбільше постраждали від пандемії, але широка кампанія вакцинації дозволила радикально скоротити число інфікувань і дозволила більшій частині економіки знову працювати.

Джонсон виступив зі своїми пропозиціями напередодні саміту в Англії 11–13 червня, на який прибудуть лідери США, Канади, Японії, Великої Британії, Франції, Німеччини та Італії.

В Одесі відкрили центр вакцинації від COVID-19

30 травня в Одесі відкрили центр вакцинації від COVID-19, повідомила Одеська обласна державна адміністрація.

На території стадіону Національного університету «Одеська юридична академія» центр вакцинації населення працюватиме з 9:00 до 17:00.

Директор Департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА Наталія Одарій-Захар’єва зазначила, що очікувана кількість щеплень за один день саме у цьому центрі – 250-300. Щеплення вакциною Coronavac отримуватимуть люди віком 60 років і старше, які попередньо були зареєстровані в листі очікування на порталі або в додатку «Дія».

Центр вакцинації запрацював на одеському стадіоні – відео

В Одесі запрацював центр вакцинації на стадіоні – такі самі центри працюють у Львові і Києві. Ці три регіони увійшли до пілотного проєкту, в рамках якого на спортивних аренах вакцинують китайським препаратом Coronovac. Отримати вакцину в рамках дорожньої карти зможуть ті громадяни, які зареєструвались в додатку «Дія». Базою вакцинації став спортивний комплекс Національного університету «Одеська юридична академія». Поряд із ним розташований медичний пункт, де зберігаються резервні порції вакцини на випадок, якщо бажаючих буде більше, аніж є ліків на базі центру. Вакцину ставлять медичні працівники Центру первинної медико-санітарної допомоги №3. Стадіонний центр вакцинації працюватиме неділями. За один вихідний день лікарі планують робити по кілька сотень щеплень. Локації таких центрів вакцинації також можуть змінювати. За офіційною інформацією, в регіоні вакцини різних типів отримали близько 49 тисяч мешканців, майже п’ять тисяч з них отримали другу дозу. Запасів Coronovac в регіоні – 7800 доз.​

«Укрзалізниця» з 1 червня запускає міжнародний рейс, який з’єднає Київ, Будапешт і Відень

«Укрзалізниця» повідомила про запуск із 1 червня міжнародного рейсу, який з’єднає Київ, Будапешт і Відень.

«У зв’язку із стабілізацією ситуації з коронавірусом, Укрзалізниця відновлює міжнародне сполучення за сприяння залізничних адміністрації Австрії та Угорщини. Перший рейс з Києва до Відня відправиться вже 1 червня, тож у пасажирів Укрзалізниці є чудова нагода розпочати своє літо з візиту до Австрії. Надалі потяг курсуватиме щоденно за наступним графіком: він відправлятиметься з Центрального київського вокзалу о 14:07, проходитиме через Будапешт (прибуття о 8:20) і прибуватиме до Відня об 11:21 наступного дня. У зворотному напрямку (з 2 червня) потяг відправлятиметься о 16:42 і прибуватиме до Києва о 17:22 наступного дня», – йдеться в повідомленні.

За даними УЗ, квитки на поїзд Київ-Відень можна придбати в міжнародних квиткових касах вокзалів.

«Актуальну інформацію щодо правил в’їзду українських громадян на територію Австрії та Угорщини, а також громадян цих країн до України, пасажири можуть дізнатися через офіційні джерела посольств України у Австрії та Угорщині й посольств цих країн в Україні», – додає перевізник.

Коронавірус: понад 8,5 тисяч людей зробили щеплення від COVID-19 за добу

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що минулої доби 8 592 людей отримали щеплення від COVID-19.

Повідомляється, що одну дозу отримали 7 119 людей, повністю імунізовані 1 473 людини.

За даними МОЗ, станом на 30 травня до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалась 604 651 людина.

«Від початку вакцинальної кампанії щеплено 1 015 978 осіб, з них отримали 1 дозу – 1 015 976 осіб, повністю імунізовані та отримали 2 дози – 125 437 осіб (із них двоє осіб отримали одну дозу закордоном). Загалом проведено 1 141 413 щеплень », – йдеться в повідомленні МОЗ.

В Україні виявили 1 703 нових випадки COVID-19 – МОЗ

Протягом доби 29 травня в Україні виявили 1 703 хворих на коронавірусну хворобу COVID-19 – такі офіційні дані Міністерства охорони здоров’я.

Згідно з повідомленням, за минулу добу 1 330 хворих на COVID-19 госпіталізували, 5 733 – одужали, 84 – померли.

«За добу протестовано методом ПЛР – 15 199 осіб, методом ІФА – 3 289 осіб, експрес-тестами – 14 002 особи», – ідеться в повідомленні.

За даними МОЗ, за останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Дніпропетровській (257) Харківській (143), Миколаївській (127), Київській (122) областях та Києві (96).

Кожне українське місто може відкрити центр масової вакцинації – Ляшко

Кожне українське місто може відкрити центр масових щеплень громадян проти коронавірусної інфекції нового типу, повідомив очільник Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Ми не обмежуємо. Будь ласка, хоч кожне місто може відкрити масові точки для вакцинації. Ми розробили алгоритм і провели декілька тренінгів. Говорили, що на перших етапах команда МОЗ готова допомогти в організації. На вівторок ще ніхто не хотів. У вівторок провели додаткову селекторну нараду і захотіло одне місто. А згодом досить швидко приєдналися ще два», – сказав Ляшко.

За словами міністра, остаточне рішення про відкриття масового центру вакцинації ухвалює місцева влада.

«Я як міністр дав вакцину на кожну область для проведення вакцинації людей, хто стоїть у черзі в додатку «Дія». Ми проаналізували «Дію» і запитали готовність – хто готовий відкритися на вихідних? Алгоритм прописаний чітко: ви знаєте свої спроможності, ви продзвонюєте всіх людей з черги «Дії», формуєте список і вакцинуєте», – зазначив очільник МОЗ.

За словами міністра, поки що такі центри працюватимуть на вихідних, а далі у МОЗ є «певні стратегії».

Перші центри масової вакцинації проти COVID-19 розпочали роботу 29 травня у Києві на базі Міжнародного виставкового центру, у Львові на базі стадіону «Арена Львів», в Одесі на базі стадіону Одеської юридичної академії. Наразі в центрах масових щеплень використовуватимуть вакцину китайського виробника CoronaVac від Sinovac Biotech та вакцинують тих громадян, хто записався у чергу на щеплення через додаток «Дія», незалежно від віку.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG