Днями впливові французькі блогери повідомили, що їм запропонували гроші за розміщення контенту, що критикує західні вакцини проти COVID, такі як Pfizer. Майже одночасно про подібні пропозиції до британських блогерів розповідати про «смертельну небезпеку» від щеплення цією вакциною повідомила британська газета Guardian. Далі виявилося, що таємниче PR-агентство зверталося з сумнівною пропозицію і до німецьких блогерів.
Журналісти Радіо Свобода дослідили зв'язки компанії, що пропонувала гроші за брудну роботу, і привернули увагу до нових методів інформаційних операцій впливу, пов’язаних із Росією.
У Києві розпочав роботу Центр вакцинації проти COVID-19
У Києві 29 травня розпочав роботу Центр вакцинації проти COVID-19, створений на базі Міжнародного виставкового центру. Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.
«Сьогодні в Центрі вакцинації працюють 16 бригад. Проте, якщо кількість охочих буде зростати, а МОЗ виділить столиці більше доз вакцини, то ми готові збільшити кількість бригад удвічі. Однак наразі такої необхідності немає, адже за перші дві години фахівці провакцинували всіх, хто прийшов зранку», – сказала Валентина Гінзбург.
Вона нагадала, що щеплення вакциною CoronaVac роблять киянам, які зареєструвалися у додатку «Дія». Для того, щоб вакцинуватися, необхідно при собі мати паспорт, ідентифікаційний код, мобільний телефон для підтвердження запису на вакцинацію у додатку «Дія» та бажано – копію декларації з лікарем, якщо її підписано.
Директорка Департаменту підкреслила, що у Центрі створені усі умови для безпечного процесу вакцинації, а для надання екстреної медичної допомоги, якщо така знадобиться, чергує бригада «швидкої».
Вакцинація в Києві триватиме в суботу та неділю з 10:00 до 18:00 години за адресою: просп. Броварський, 15 (корпус 4, вхід 4-А).
В Україні завершили вакцинацію 0,3% населення, отримали першу дозу – понад мільйон
В Україні завершили вакцинацію проти коронавірусної інфекції нового типу трохи більш як 0,3% населення, свідчать дані Міністерства охорони здоров’я.
«Від початку вакцинальної кампанії (три місяці тому, наприкінці лютого – ред.) щеплено 1 008 859 осіб, з них отримали 1 дозу – 1 008 857 осіб, повністю імунізовані та отримали 2 дози – 123 964 особи (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 1 132 821 щеплення», – відзначають у МОЗ.
Темпи вакцинації в Україні є одними з найнижчих у Європі. Чисельність населення на підконтрольній уряду частині території (де відбувається вакцинація) становить від 38 до майже 40 мільйонів людей, від цього числа майже 124 тисячі повністю вакцинованих і становить близько 0,3%.
Дані, які на 1 квітня наводить Державна служба статистики, враховують населення підконтрольних угрупованням «ЛНР» і «ДНР» частин Луганської та Донецької областей і не враховують населення окупованого Криму. За цими підрахунками, в Україні живе 41 мільйон 488 тисяч людей. Дані про кількість населення в ОРДЛО суттєво різняться – від 1,6 мільйона до 3,7 мільйона людей.
В Україні минулої доби виявили 3 096 нових випадків COVID-19 – МОЗ
Протягом доби 28 травня в Україні виявили 3 096 хворих на коронавірусну хворобу COVID-19 – такі офіційні дані Міністерства охорони здоров’я.
Згідно з повідомленням, за минулу добу 1 309 хворих на COVID-19 госпіталізували, 10 199 – одужали, 156 – померли.
«За добу протестовано методом ПЛР – 25 401 особу, методом ІФА – 10 963 особи, експрес-тестами – 21 020 осіб», – ідеться в повідомленні.
За даними МОЗ, за останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована в Києві (377), Дніпропетровській (261), Львівській (231) та Київській (197) областях.
За весь час пандемії в Україні на COVID-19 захворіли 2 199 769 людей, одужали – 2 030 415, померли – 50 388.
Коронавірус: регулятор ЄС дозволив використовувати вакцину Pfizer для підлітків
Європейський регулятор лікарських засобів EMA схвалив застосування вакцини проти коронавірусу Pfizer-BioNTech для дітей віком від 12 до 15 років.
У березні Pfizer і BioNTech оприлюднили дані випробувань, які показали 100-відсоткову ефективність вакцини в захисті підлітків від коронавірусної інфекції. У випробуванні взяли участь 2260 підлітків.
Тепер країни Європейського союзу повинні самостійно вирішити, чи пропонувати вакцинацію підліткам. 27 травня, ще до рішення ЕМА, Німеччина заявила про рішення почати вакцинацію підлітків із 7 червня.
Вакцинація дітей і молоді вважається важливим кроком для досягнення «колективного імунітету» і стримування пандемії. Директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге попередив, що пандемія COVID-19 не закінчиться, поки не будуть вакциновані 70 відсотків всього населення.
У світі вже зробили більше ніж 1,5 мільярда щеплень від COVID-19, лідерами за кількістю застосованих доз вакцини є Китай, США та Індія.
11 травня у США дозволили використання вакцини Pfizer-BioNTech для підлітків віком від 12 років. А перед цим Канада стала першою країною, де санкціонували вакцинацію підлітків вакциною Pfizer-BioNTech.
«29 травня на базі Міжнародного виставкового центру почне працювати великий центр вакцинації від COVID-19. Це приклад взаємодії соціально відповідального бізнесу з містом», – сказав Кличко.
За його словами, у центрі у вихідні дні щеплення вакциною CoronaVac робитимуть киянам, які зареєструвалися у додатку «Дія».
За даними КМДА, загалом у столиці вакцинувалися понад 113 тисяч людей.
«Це переважно медики, соціальні працівники, вчителі, залучені до проведення ЗНО, паралімпійці та маломобільні громадяни. Вони отримали щеплення вакцинами, які раніше надало Міністерство охорони здоров’я: Covishield, CoronaVac, Pfizer та AstraZeneca. На сьогодні всі дози для первинної вакцинації використані. І триває ревакцинація», – йдеться в повідомленні.
За повідомленням КМДА, наразі в Києві на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги районів працюють 98 додаткових стаціонарних пунктів щеплення і 15 мобільних бригад.
Усього за період пандемії в столиці від COVID-19 померли 5070 людей з-поміж 205 901 підтвердженого випадку захворювання.
ЗНО і коронавірус: що змінилося, що треба вдосконалити
В Україні триває зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) – загальнонаціональне тестування, за підсумками якого українська молодь вступає до закладів вищої освіти. Другий рік поспіль пандемія вносить свої корективи у проведення ЗНО: так, для зменшення скупчення людей змінили систему допуску до виконання завдань, а ще тестування стало необов’язковим для дітей з окупованих територій і для тих, хто наразі не планує вступати до вишів. Експерти визнають, що Центр оцінювання якості освіти проводить ЗНО на високому рівні, попри недофінансування. Водночас вони закликають уряд заздалегідь ухвалювати рішення, потрібні для проведення ЗНО, та вдосконалювати саму систему оцінювання.
Коронавірус: до листа очікування вакцинації в Україні записались майже 600 тисяч людей
Станом на 28 травня до листа очікування вакцинації від COVID-19 в Україні записались 595 635 людей, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.
«16 293 людини щеплено проти COVID-19 за добу 27 травня 2021 року. Одну дозу отримали 6 883 людини, повністю імунізовані – 9 410 людей. Протягом доби працювали 254 мобільних бригад та 1485 пунктів щеплення», – йдеться в повідомленні.
За даними МОЗ, від початку вакцинальної кампанії щепилися 999 074 людини, повністю імунізовані та отримали дві дози – майже 117 тисяч.
У пошуках джерел коронавірусу: США вимагають розслідування, Китай говорить про політизацію
Посольство Китаю в Вашингтоні різко відреагувало на рішення президента США Джо Байдена доручити спецслужбам країни «подвоїти зусилля» в дослідженні джерела походження нового коронавірусу, що викликає захворювання COVID-19. Читайте про це за лінком.
Ляшко обговорив зі США співпрацю щодо постачання та власного виробництва вакцин
Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко повідомив, що обговорив із посольством Сполучених Штатів Америки можливість співпраці щодо постачання та власного виробництва вакцин.
Він розповів у фейсбуці, що мав честь зустрітися з тимчасово повіреною у справах США в Україні, пані Крістіною Квін, директором Всесвітнього підрозділу з ВІЛ СНІД в Україні, директора українського офісу Центру контролю та профілактики захворювань США, Езрою Барзілай та партнерами міжнародної місії USAID в Україні, Джеймсом Хоупом, Беном Зіннером та Паолою Павленко.
«Обговорили спільну співпрацю в боротьбі з пандемією COVID-19, питання вакцинації в Україні та стратегічні напрямки роботи у сфері охорони здоров’я. У ході розмови наголосив, що моїм пріоритетом є отримання вакцини проти COVID-19 для здійснення вакцинації усіх бажаючих до кінця 2021 року, зокрема, щеплення щонайменше 5 млн українців до кінця літа. Також поділилися баченням розвитку біокластерів, зокрема можливості трансферу технологій імунобіологічних препаратів, не обмежую
За час вакцинальної кампанії в Україні щеплення від COVID-19 зробили понад 992 тисячі людей.
Президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови домовився з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн активізувати зусилля щодо надання Україні необхідної кількості вакцин, повідомив Офіс президента.
«Президенти домовилися про потребу активізувати зусилля щодо надання Україні необхідної кількості вакцин, обговорили перспективи створення в ЄС механізму розподілу вакцин та позитивно оцінили роль програми COVAX, у роботу якої Євросоюз робить суттєвий внесок. Лідери також домовилися продовжувати співпрацю з метою забезпечення взаємного визнання цифрових сертифікатів для відновлення непріоритетних подорожей громадян України та ЄС», – розповіли в Офісі президента.
Урсула фон дер Ляєн повідомила, що висловила підтримку реформам та територіальній цілісності України. Вона розповіла про 25,4 мільйона євро допомоги, яку мають надати людям, які постраждали внаслідок збройного конфлікту на Донбасі.
Байден чекає від розвідки США нові дані про коронавірус, що призвів до пандемії
Президент США Джо Байден звернувся до розвідки щодо даних про походження коронавірусу, який призвів до пандемії.
Байден дав 90 днів, щоб отримати більше інформації про те, чи причетна лабораторія в китайському місті Ухань до появи вірусу, що спричиняє хворобу COVID-19.
У Білому домі розповіли, що в попередньому звіті, який на початку місяця отримав президент, думки фахівців щодо природи коронавірусу розділилися. Дві спецслужби вважають, що джерелом зараження були тварини, але одна не виключає що вірус є штучною розробкою.
Заява Байдена з’явилася незабаром після того, як газета The Wall Street Journal опублікувала інформацію про доповідь американської розвідки. У ньому мовиться, що як мінімум три співробітники Уханьского інституту вірусології були госпіталізовані з ознаками COVID-19 у листопаді 2019 року – за місяць до початку пандемії.
Китай всі звинувачення в приховуванні інформації про вірус відкинув.
Початкові підозри про те, що вірус був об’єктом вивчення в інституті вірусології в Ухані і міг поширитися в результаті необережного поводження були відкинуті більшістю експертів в різних країнах.
Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я, які відвідали Ухань на початку нинішнього року, також дійшли висновку, що найбільш імовірним була передача вірусу від тварин людині.
США закликають до подальшого розслідування походження COVID-19
Адміністрація Байдена долучилася до нової хвилі вимог, щоб китайська влада була більш відкритою щодо COVID-19 – хвороби, яку вперше виявили в китайському місті Ухань наприкінці 2019 року.
Президент Сполучених Штатів Джо Байден наказав американським розвідувальним службам «подвоїти зусилля» у намаганнях з'ясувати, як з'явився коронавірус, що спричинив пандемію, і очікує звіту через 90 днів.
Напередодні міністр охорони здоров’я США Хав’єр Бесерра на міністерській нараді Всесвітньої організації охорони здоров’я закликав провести новий етап міжнародного розслідування і забезпечити його прозорість.
Сполучені Штати також далі працюватимуть з партнерами-однодумцями повсюди у світі, щоб домагатися від Китаю повної участі у прозорому, базованому на доказах міжнародному розслідуванні...
У заяві президента Байдена, поширеній Білим домом, сказано, що він попросив про подальші розслідування «у напрямках, включно з певними питаннями стосовно Китаю».
Пекін неодноразово засуджував будь-які припущення про китайську провину у появі чи поширенні коронавірусу, і натомість з Китаю лунали натяки на можливу появу вірусу з американської лабораторії.
Посольство Китаю у США заявило, що йдеться про нову хвилю «політизації» питання.
У березні цього року Всесвітня організація охорони здоров’я оприлюднила звіт про походження COVID-19, в якому зокрема сказано, що шанси штучного походження коронавірусу «дуже малоймовірні».
Але представники ВООЗ також визнали потребу подальших досліджень цього питання.
Байден зокрема вказує на те, що міжнародні фахівці не мали можливості дослідити становище в Китаї на ранніх стадіях того, що спочатку стало епідемією, а потім переросло у пандемію.
Перший в Україні центр вакцинації населення відкриють на «Арена Львів» 29 травня – ОДА
Перший в Україні центр вакцинації населення відкриють у Львові 29 травня на території стадіону «Арена Львів», повідомив у фейсбуці голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький.
«У Львівській області відкриють перший в Україні центр вакцинації населення. Вже цієї суботи жителі області, які зареєструвалися через застосунок «Дія», зможуть отримати вакцину проти коронавірусної інфекції в центрі вакцинації населення», – повідомив Козицький.
За його словами, в центрі працюватимуть медики, реєстратори, вакцинатори, бригада швидкої допомоги, а також відповідальні за протипожежну і протиепідемічну безпеку.
«Метою відкриття ЦВН є забезпечення стійкої здатності проводити щеплення зараз та в майбутньому, створюючи своєчасний доступ до вакцин від COVID-19 для якомога більшої кількості дорослого населення», – написав посадовець.
У квітні Міністерство охорони здоров’я анонсувало відкриття центрів вакцинації у великих містах. Тодішній головний санлікар, а нині очільник МОЗ Віктор Ляшко казав, що такі центри з’являться у містах-мільйонниках – Києві, Львові, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та Одесі, і розташовуватимуться на базі великих інфраструктурних об’єктів – виставкових центрів чи стадіонів. Як вказував Ляшко, в одному такому центрі можна буде прощепити 10 тисяч людей за добу.
За даними МОЗ, станом на 27 травня до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалась 593 041 людина.
Всі області України перебувають у «жовтій» карантинній зоні – МОЗ
Станом на 27 травня в Україні всі області перебувають у «жовтій» карантинній зоні, сім областей частково відповідають «зеленій». Про це свідчать дані Міністерства охорони здоров’я.
За коефіцієнтом виявлених випадків інфікування до «зеленої» зони можна віднести: Київ, Вінницьку, Луганську та Одеську області.
За відсотком від епідемпорогу «зеленими» є: Київ, Закарпатська, Полтавська та Хмельницька області.
У МОЗ повідомили, що минулої доби 15 131 людина отримала щеплення від COVID-19
Повідомляється, що одну дозу отримали 4 998 людей, повністю імунізовані 10 133 людини.
За даними МОЗ, станом на 27 травня до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалась 593 041 людина.
«Від початку вакцинальної кампанії щеплено 992 191 особу, з них отримали 1 дозу – 992 189 осіб, повністю імунізовані та отримали 2 дози – 107 524 особи (із них двоє осіб отримали одну дозу закордоном). Загалом проведено 1 099 713 щеплень», – йдеться в повідомленні МОЗ.
«Трохи надії»: глобальний онлайн-конкурс дає танцюристам віртуальну сцену (відео)
Після того, як пандемія закрила концерти, танцюристи та інші артисти по всьому світу щосили намагалися заробити собі на життя.
Кількість смертей від COVID-19 в Україні від початку пандемії перевищила 50 тисяч – МОЗ
Протягом доби 26 травня в Україні виявили 3 509 хворих на коронавірусну хворобу COVID-19, 183 людини померли. Як свідчать офіційні дані Міністерства охорони здоров’я, Кількість смертей від COVID-19 в Україні від початку пандемії перевищила 50 тисяч і на сьогодні становить 50 067.
Згідно з повідомленням, за минулу добу 1 402 хворих на COVID-19 госпіталізували, 16 867 – одужали, 183 – померли.
«За добу протестовано методом ПЛР – 29 280 осіб, методом ІФА – 12 440 осіб, експрес-тестами – 25 844 особи», – йдеться в повідомленні.
За даними МОЗ, за останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (454), Дніпропетровській (284), Львівській (278), Харківській (233) та Київській (194) областях.
За весь час пандемії в Україні на COVID-19 захворіли понад 2 мільйона людей, приблизно стільки ж – одужали.
У МОЗ назвали відсоток побічних реакцій на щеплення від COVID-19
В Україні виявили менш ніж один відсоток побічних реакцій на щеплення від COVID-19, повідомило державне підприємство «Державний експертний центр МОЗ України».
0,22% побічних реакцій від загальної кількості щеплених виявили після вакцини Covishield (AstraZeneca індійського виробництва), 0,049% – після вакцини CoronaVac, 0,034% після вакцини Comirnaty (вакцина Pfizer та BioNTech), 0,083% – після вакцини AstraZeneca.
У відомстві розповіли, що загалом в Україні виявили 1 436 побічних реакцій після щеплення.
Від початку вакцинальної кампанії в Україні щеплення від COVID-19 отримали 987 193 людини.
МОЗ: до України прибула ще одна партія вакцини CoronaVac
До України прибула ще одна партія вакцини CoronaVac, повідомило Міністерство охорони здоров’я.
«Ще одна партія у 500 тисяч доз вакцини CoronaVac виробництва Sinovac Biotech прибула в Україну 26 травня 2021 року. Зараз ця вакцина відповідно до чинного законодавства відправляється на лабораторний контроль», – розповіли в МОЗ.
Вакцина надійшла до України в однодозних флаконах. Для повної імунізації від COVID-19 потрібно дві дози, інтервал введення яких складає 28 днів.
До цього Україна отримала 1,2 млн доз CoronaVac з законтрактованих 1,9 млн доз цієї вакцини.
Щеплення препаратом CoronaVac розпочалося в Україні 13 квітня.