Літня спека та коронавірус збільшують ризики для здоров’я – метеоролог
Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) попереджає, що спекотне літо в поєднанні з поширенням коронавірусної інфекції може становити особливі ризики для здоров’я людей.
Як зазначає AFP, рекомендовані зазвичай за умов спеки громадські простори з кондиціонованим повітрям суперечать санітарним рекомендаціям при епідемії COVID-19.
Офіційний представник ВМО Клер Нулліс на пресконференції в Женеві 26 травня заявила, що 2020 рік «буде одним із найбільш спекотних в історії метеоспостережень». За її словами, «для багатьох COVID-19 посилює санітарні ризики, пов’язані зі спекою».
Раніше, в середині травня, ВМО попередила, що влітку 2020 року на Землі можливі аномальні погодні явища – підвищена температура поверхні океану в тропічних широтах і опадів на території Південної Америки і півострова Індостан, повідомляє Міжнародне французьке радіо.
Українські працівники повертаються до Польщі на тлі послаблення карантинних заходів – відео
Українських заробітчан 25 травня чартерним рейсом доправили з Києва на територію Польщі. Трудові мігранти вирушили на заробітки, коли уряди обидвох держав послабили карантинні заходи. (Відеорепортаж Reuters)
Центр пандемії COVID-19 перемістився на американський континент
Центр пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 зараз перемістився на американський континент, заявила на брифінгу Всесвітньої організації охорони здоров'я 26 травня голова Панамериканської організації охорони здоров’я Кларисса Етьєн.
Вона висловила стурбованість особливо ситуацією в Бразилії, яка впродовж останнього тижня була переважно на першому місці за кількістю смертей від COVID-19 за добу в світі, випереджаючи навіть США, які залишаються на першому місці за числом виявлених за добу інфікованих.
Але в Сполучених Штатах число нових жертв хвороби і нових випадків захворювання поступово знижується, а в Бразилії зростає.
На думку представниці ВООЗ, для країн Латинської Америки ще не настав час послаблювати карантинні обмеження. Десятки заражених коронавірусом виявлені в таких країнах, як Перу, Чилі, Еквадор, Колумбія.
У Бразилії, за даними на 26 травня, виявлено понад 370 тисяч інфікованих, це друге місце в світі. Фахівці вважають, що реальне число є істотно вищим. Померли в Бразилії від COVID-19 понад 20 тисяч людей.
Президент Бразилії Жаїр Болсонару раніше недооцінював загрозу, порівнював COVID-19 sз грипом і висміював карантинні заходи, вжиті урядами інших країн. Губернатори штатів Бразилії, яка є федеративною республікою, мають чималу владу і можуть самі ухвалювати рішення, пов’язані з карантинними обмеженнями. У кількох регіонах такі обмеження діють, але не по всій країні.
ВООЗ оголосив пандемію в березні, після того, як коронавірус поширився з Китаю на інші країни. Наступним після Китаю центром епідемії була названа Європа, в березні перші місця у світі за кількістю заражень і смертей обіймали Італія та Іспанія. Наприкінці березня стрімко стало зростати число випадків інфекції у США, а в квітні – в Росії.
«Укрзалізниця» відкрила продаж квитків на перші 5 поїздів
«Укрзалізниця» відкрила продаж квитків на перші п’ять поїздів, повідомив у своєму Telegram-каналі міністр інфраструктури Владислав Криклій.
«Через онлайн-сервіси вже можна придбати квитки на п'ять потягів «Інтерсіті+»: №721/722 і №726/725 Київ-Харків, №763/764 Київ-Одеса, №711/712 Київ-Костянтинівка і №740/739 Київ-Кривий Ріг», – повідомив він.
За словами Криклія, поїзди почнуть курсувати з 1 червня, а залізничні каси працюватимуть з 27 травня.
20 травня Кабінет міністрів України ухвалив рішення про перехід до другого етапу послаблення карантину з 22 травня.
ДУС просить Шмигаля виділити понад 23 мільйони гривень на протидію COVID-19
Державне управління справами звернулося до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням виділити медичним закладам для високопосадовців додаткові 23,4 мільйона гривень на протидію поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. Про це йдеться у листі, оприлюдненому 26 травня неурядовою організацією StateWatch.
«Просимо доручити Міністерству фінансів України разом із заінтересованими органами розглянути зазначені пропозиції щодо виділення додаткового фінансування з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19… та її наслідками за бюджетною програмою ДУС «Надання медичних послуг медичними закладами» на загальну суму 23,4 млн грн», – ідеться у листі.
Окрім лікарні «Феофанія», в документі йдеться також про поліклініку №2, Науково-практичний центр профілактичної та медичної медицини та Центр превентивної медицини, які також підпорядковуються ДУС.
За офіційними повідомленнями, 26 травня президент України Володимир Зеленський на традиційній щоденній нараді, присвяченій боротьбі з COVID-19, доручив «зібрати документи, які дадуть змогу зрозуміти, коли будуть застраховані лікарі», що працюють із хворими на коронавірусну інфекцію.
Крім того, Зеленський висловився за залучення волонтерів для допомоги у дотриманні заходів безпеки під час виходу з карантину, як це роблять в Італії.
«Це дуже хороша ідея. Підтримую її втілення в Україні. Волонтери могли б нагадувати людям про потребу соціальної дистанції, носіння масок. Таким чином, виходячи з карантину, ми пам’ятали б, що загроза все ще існує й треба дотримуватися правил безпеки», – сказав президент.
За даними МОЗ, понад чотири тисячі медпрацівників в Україні захворіли на COVID-19. Це близько 20% від усіх інфікованих.
20 травня Кабінет міністрів України ухвалив рішення про перехід до другого етапу послаблення карантину з 22 травня.
Чорногорія відкриває кордони, бо поборола коронавірус?
Премʼєр-міністр Чорногорії Душко Маркович 25 травня заявив, що будуть відкриті кордони для громадян Хорватії, Словенії, Албанії, Австрії, Німеччини, Греції, Польщі, Чехії й Угорщини. Він додав, що рішення уряду стосуватиметься й інших країн, де кількість заражених COVID-19 людей не перевищує 25 на 100 тисяч громадян.
Сербські урядовці обурені таким рішенням влади сусідньої країни. Голова уряду Ана Брнабич заявила, що «сербські туристи небажані в Чорногорії», і що Сербія не буде закривати кордони для громадян Чорногорії, за винятком тих, що «повʼязані з мафією й кримінальними кланами».
Чорногорія 24 травня повідомила, що в країні більше немає хворих на COVID-19 й таким чином стала першою державою в Європі, яка подолала коронавірус. Загалом тут захворіли 324 людини, померли 9, вилікували 315 пацієнтів.
При цьому уряд Сербії ухвалив рішення про те, що іноземні громадяни можуть із 22 травня в’їжджати до Сербії без тестування на COVID-19 та без 14-денної самоізоляції, яка досі була обовʼязковою.
Вірусологи оцінили американські британські та китайські вакцини проти коронавірусу
Відразу кілька компаній заявили про перші позитивні результати у тестуванні вакцини проти нового коронавірусу. Зокрема, це:
- американська «Модерна» у партнерстві із Національним інститутом здоров’я США,
- Оксфордський університет, який працює із фармацевтичною компанією AstraZeneca,
- китайська CanSino Biologics.
Що це означає для людства, нажаханого COVID-19? І як вакцини можуть допомагати людині отримати імунітет від вірусу, який постійно мутує? Про це Голос Америки запитав американських вчених-вірусологів.
Більше читайте тут
Мільйони доз оксфордської вакцини проти COVID-19 можуть бути готові у вересні
Британський уряд каже, що мільйони доз оксфордської вакцини проти COVID-19 можуть бути готові вже у вересні, але вчені попереджають, що існують ризики того, щоб довести успіх вакцини. Оскільки число випадків коронавірусу у Великій Британії швидко зменшується, то врешті-решт велика кількість вакцини може виявитися марною, пишуть світові ЗМІ.
Більше читаййте тут
Київське метро у перший день роботи після карантину перевезло 310 тисяч пасажирів
За перший день роботи після карантину метрополітеном у Києві скористалися 310 тисяч пасажирів, повідомив заступник голови Київської міської держадміністрації Олександр Густєлєв.
За його словами, масковий режим є обов’язковим у громадських місцях, зокрема в метро. Пасажирам рекомендують також користуватися рукавичками, дотримуватися дистанції й оплачувати проїзд безконтактно.
Протягом місяця з дати відновлення роботи пасажири також зможуть використати раніше придбані жетони зеленого кольору.
Президент Володимир Зеленський доручив «зібрати документи, які дадуть змогу зрозуміти, коли будуть застраховані лікарі», що працюють із хворими на COVID-19. Як повідомляє пресслужба голови держави, Зеленський сказав про це 26 травня на традиційній нараді з представниками Кабінету міністрів і головних державних відомств, відповідальних за заходи із запобігання поширенню COVID-19.
«Ми говорили про хороший приклад Луганської облдержадміністрації, яка застрахувала всіх медиків, котрі працюють на передовій. Я вже наголошував, що це треба втілити по всій Україні. Будь ласка, зберіть усі документи, які дадуть зрозуміти, коли наші лікарі будуть застраховані», – звернувся президент до міністра розвитку громад і територій України Олексія Чернишова.
Керівника лабораторного центру в Дніпрі усунули від роботи через «порушення певних алгоритмів тестування» на коронавірус. Про це у вівторок на брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний санлікар України Віктор Ляшко.
«За результатами цієї перевірки були встановлені порушення певних алгоритмів тестування в певні дні в лабораторному центрі. Було ухвалене рішення про відсторонення від роботи керівника лабораторного центру і справа передана до правоохоронних органів», – зазначив Ляшко.
За його словами, ті дні, коли у центрі тривала перевірка, були виключені зі статистики, за якою розраховувався показник кількості здійснених тестів за 7 днів на 100 тисяч населення області. Цим він пояснив ситуацію з перерахунком даних щодо готовності Дніпропетровщини до послаблення карантину.
Поки не вдається залагодити скандал навколо дітей, народжених від сурогатних матерів для іноземців, що виник в Україні. Пандемія коронавірусу перешкодила батькам забрати своїх дітей. Механізм для вирішення цієї проблеми вже розроблений, але його ефективність викликає великі питання.
Близько сотні співробітників «Росатома» в Білорусі захворіли на COVID-19
Близько 100 співробітників російського атомного гіганта «Росатом» захворіли у Білорусі, де тривають будівельні роботи на БелАЕС, повідомила пресслужба корпорації з посиланням на голову Олексія Ліхачова. За його словами, заразилися не тільки російські атомники, але і співробітники білоруської компанії-замовника.
Також Ліхачов повідомив про ще один випадок зараження коронавірусом на закордонному майданчику компанії – у Єгипті.
Найбільш проблемними в «Росатомі» щодо епідситуації, пов’язаної з коронавірусом, Ліхачов назвав Десногорск, Курчатов і ЗАТЕ Зарічний.
«У Десногорську на сьогоднішній день 57 хворих, з них 42 людини – працівники Смоленської АЕС і підприємств в контурі «Росатома». Начебто все було організовано правильно: обсервація в одному з міських профілакторіїв, окремий транспорт до роботи і назад. Але очевидно, на якомусь етапі розслабилися, порушували ізоляцію і санітарні вимоги», – додав голова «Росатома».
Російський атомний гігант заявив про 11 смертей серед своїх працівників. Повідомляється, що 99 людей перебувають на лікуванні.
Керівника лабораторного центру в Дніпрі усунули від роботи через «порушення певних алгоритмів тестування» на коронавірус. Про це у вівторок на брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний санлікар України Віктор Ляшко.
«За результатами цієї перевірки були встановлені порушення певних алгоритмів тестування в певні дні в лабораторному центрі. Було ухвалене рішення про відсторонення від роботи керівника лабораторного центру і справа передана до правоохоронних органів», – зазначив Ляшко.
За його словами, ті дні, коли у центрі тривала перевірка, були виключені зі статистики, за якою розраховувався показник кількості здійснених тестів за 7 днів на 100 тисяч населення області. Цим він пояснив ситуацію з перерахунком даних щодо готовності Дніпропетровщини до послаблення карантину.
Станом на ранок 22 травня Дніпропетровщина в списку МОЗ була позначена як така, що не готова до послаблення карантину, але ввечері навпроти області вже з’явилась «галочка» готовності.
Про усунення з роботи керівника лабораторного центру в Дніпрі стало відомо у понеділок. У самому центрі це відмовились коментувати.
За даними ОДА, за останню добу на Дніпропетровщині коронавірусну інфекцію зафіксували у 20 людей. Одна людина померла.
У трьох монастирях Києва зняли карантин – Кличко
У трьох монастирях Києва зняли карантинні обмеження, повідомив міський голова столиці України Віталій Кличко.
«У столиці зняли карантин в кількох монастирях, що були закриті через спалахи захворювання. Зокрема, у Києво-Печерській лаврі, Іонинському та Свято-Покровському чоловічих монастирях. За весь період карантину зробили більше ніж тисячу лабораторних досліджень ПЛР-тестів свяженнослужителів. Завдяки вчасно проведеним протиепідемічним заходам і дотриманню суворого карантину, вдалося локалізувати осередки захворювання», – сказав Кличко 26 травня під час онлайн пресконференції.
За його словами, перед зняттям карантинних заходів у монастирях провели повну дезінфекцію.
«Як ви знаєте, уряд дозволив проводити служби в храмах – із дотриманням регламентів та санітарних вимог. Я звертаюся до служителів усіх конфесій. Бережіть своїх прихожан, дотримуйтеся правил! Не збирайте у храмах велику кількість людей, щоб не сталося нових спалахів хвороби», – додав Кличко.
Києво-Печерська лавра, за рішенням київської влади, була закрита на карантин ще 13 квітня через те, що в ній десятки її ченців та інших мешканців виявилися зараженими новим коронавірусом.
Друга хвиля коронавірусу: на якому етапі світ зараз і коли очікувати «нового піку»?
У той час, як деякі держави світу продовжують послаблювати умови карантину та навіть планують відкривати туристичний сезон, у ВООЗ попереджають про можливий «новий пік» захворюваності на COVID-19 у разі занадто ранніх скасувань карантинів.
У Києві за добу зафіксували майже 60 випадків коронавірусу – Кличко
У Києві за минулу добу, 25 травня, зафіксували 58 нових випадків захворювання на COVID-19. Про це повідомив під час брифінгу мер Києва Віталій Кличко.
«Кількість мешканців Києва, у яких за минулу добу підтвердили захворювання на коронавірус збільшилась на 58 людей. Серед них – 16 медиків. Один випадок летальний. Захворіли: 24 жінки віком від 19 до 81 року, дві дівчинки – 8 та 17 років. А також 29 чоловіків від 18 до 81 року і троє хлопчиків, яким 9, 15 і 16 років», – зазначив Кличко.
Загалом у Києві 2710 підтверджених випадків захворювання на COVID-19, померла 61 людина.
Перший випадок коронавірусу зафіксовано серед бійців ООС – штаб
У поліцейського зі складу Об’єднаних сил підтверджено випадок захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, повідомила у вівторок пресслужба штабу операції Об’єднаних сил.
«Встановлено, що правоохоронець виконував завдання на одному з блокпостів у Донецькій області. Хворий нині перебуває в інфекційному відділенні медичного закладу під наглядом лікарів, стан його здоров’я задовільний. Усі, хто контактував із ним останнім часом, ізольовані, а в службових приміщеннях проведено дезінфекцію», – йдеться в повідомленні.
У штабі зазначили, що командування Об’єднаних сил вживає всіх необхідних заходів із недопущення поширення коронавірусної інфекції серед військових.
До сьогодні штаб ООС повідомляв, що випадків захворювання на коронавірусну інфекцію серед особового складу Об’єднаних сил не було зафіксовано.
Раніше сьогодні командування Медичних сил повідомило, що в системі ЗСУ хворіє 60 осіб на COVID-19, за час пандемії одужали 96, двоє – померли.
Джонсон заявив про проблеми з зором після одужання від COVID-19
Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон поскаржився, що після одужання від COVID-19 у нього погіршився зір. Про це Джонсон заявив під час пресконференції 25 травня, повідомляє Sky News.
«Борис Джонсон заявив, що з моменту, коли перехворів на COVID-19, він знову змушений носити окуляри – вперше за довгі роки», – зазначає телеканал.
На думку Джонсона, погіршення зору пов’язане саме з коронавірусом.
У Росії за добу кількість хворих на COVID-19 стала меншою, аніж кількість тих, хто одужав
Кількість тих, хто одужав у Росії за минулу добу від COVID-19, вдруге від початку епідемії перевищила кількість хворих. За офіційними даними, минулої доби інфікуваоися 8 915 осіб, в 12 331 – були виписані з лікарень.
Водночас 174 людини за попередню добу померли в Росії через коронавірус. Загалом – 3 807 смертей.
Всього від початку епідемії в Росії виявлено 362 342 хворих на COVID-19, 131 342 людини одужали.
Офіційну статистику часто критикують дослідники, підозрюючи, що вона може бути неповною, неточною і частково сфальсифікованою.