Коронавірус у 10 цитатах: в очікуванні вакцини
- «Цей вірус може стати ще одним ендемічним вірусом… і він може ніколи не зникнути»
- «Понад 30 років минуло відтоді, як вчені виявили ВІЛ, вірус, що викликає СНІД, і у нас все ще немає вакцини... Найшвидша вакцина, яка була коли-небудь розроблена, була проти паротиту – на її розробку знадобилося чотири роки»
- «Вся дезінформація, яку ми вже побачили до цього часу, така, як неправдиві чутки про те, що вежі мобільного зв’язку 5G «підживлюють коронавірус», що вживання відбілювачу або дія ультрафіолету «може вилікувати коронавірус»…, це може бути лише розминка для набагато більшої інформаційної війни, коли ефективна вакцина стане доступною для громадськості»
Влада Харкова назвала «успішним» запуск метро після 2-місячної перерви
Запуск метро у Харкові після двомісячної перерви пройшов успішно, заявив заступник міського голови з питань інфраструктури Євгеній Водовозов.
«Ми запустилися без будь-яких збоїв – це результати роботи тих двох місяців, які ми були на карантині. Весь цей час метрополітен працював, звичайно, не в тому обсязі, як раніше, але у нас курсували потяги, це необхідно за технологією, працювала вентиляція, проводилися регламентні роботи», – повідомив Водовозов.
Він зазначив, що городяни в підземку допускаються тільки в захисних масках.
Як повідомила представниця харківської поліції Оксана Біликовська, на кожній станції цілодобово чергують один або кілька патрульних, виводити насильно з метро порушників маскового режиму поліцейські не будуть.
«Нам рекомендується попросити людину вийти з метро і купити маску або скористатися іншими видами транспорту. Ми маски не видаємо. У той же час виводити насильно людей без масок ми не можемо, а можемо тільки попередити їх про небезпеку», – зазначила вона.
За даними КП «Харківський метрополітен», дезінфекція вагонів у підземці проводитиметься чотири рази на добу, всі співробітники метро забезпечені термометрами і можуть, у разі підозри на погане самопочуття, перевірити температуру у пасажирів. У харківському метро кожні 15 хвилин на станціях звучить оголошення щодо необхідності дотримання маскового режиму і дистанції між пасажирами.
В УПЦ (МП) повідомили, що Києво-Печерська лавра відкрилася після карантину
Свято-Успенська Києво-Печерська лавра відкрилася після карантину, повідомила пресслужба Української православної церкви, яка перебуває в єдності з Московським патріархатом.
«Сьогодні з 09:00 наша головна святиня – Києво-Печерська лавра відкрита. Карантинний режим знято», – йдеться в повідомленні.
Києво-Печерська лавра, за рішенням київської влади була ще 13 квітня закрита на карантин через те, що в ній десятки її ченців та інших мешканців виявилися зараженими новим коронавірусом.
Із 22 травня вірянам в Україні дозволили збиратися на релігійні заходи і в храмах, але з певними обмеженнями. До того більшість конфесій, щоб убезпечити своїх вірян від загрози зараження коронавірусом, з початком карантину почали відправляти літургії онлайн. Втім, поліція фіксувала і випадки порушення обмежувальних заходів, про такі, серед інших, повідомляли – в Києво-Печерській лаврі у Києві, Почаївській – на Тернопільщині, Святогірській – на Донеччині.
Тимошенко: ПЛР-тести усіх депутатів «Батьківщини», крім Мейдича, виявилися негативними
Результати тестів на коронавірус усіх народних депутатів «Батьківщини», крім Олега Мейдича, виявилися негативними, повідомила лідер парламентської фракції Юлія Тимошенко у Facebook.
«Самоізоляцію завершено − «Батьківщина» повертається до роботи. ПЛР-тести всіх депутатів фракції, які ми здали після підтвердження COVID-19 у нашого колеги, негативні. Наша команда відновлює роботу за звичним графіком. Олегу Мейдичу бажаємо якнайшвидшого одужання», – написала Тимошенко.
20 травня Тимошенко повідомила, що в її однопартійця Олега Мейдича діагностували коронавірус. Після цього фракція пішла на ізоляцію до отримання результатів тестування на COVID-19.
Вісім областей не відповідають критеріям готовності переходу на другий етап карантину – МОЗ
У Дніпропетровській, Донецькій, Луганській та Львівській областях зафіксоване недостатнє охоплення тестуваннями, повідомило Міністерство охорони здоров’я України. У Волинській, Закарпатській, Рівненській та Чернівецькій областях кількість випадків COVID-19 перевищує 12 на 100 тисяч населення. Крім того, Чернівецька область має занадто високу завантаженість ліжок у лікарнях.
У ЗСУ на COVID-19 хворіють понад 60 людей – командування
У Збройних силах України станом на 25 травня хворіють 62 людини, повідомило командування Медичних сил ЗСУ.
«Всього за час пандемії одужала 91 особа та 2 летальних випадки. На ізоляції (в тому числі самоізоляція) перебуває 262 особи. Кількість військовослужбовців у яких закінчується ізоляція найближчих три доби – 38 осіб», – йдеться в повідомленні.
Повідомляється, що за минулу добу нових випадків захворювання на COVID-19 у ЗСУ не зареєстровано.
Трамп заявив, що перераховує свою зарплату на боротьбу з коронавірусом
Президент США Дональд Трамп заявив, що перераховує всю свою зарплату, яка складає від 400 до 450 тисяч доларів на рік, на боротьбу з коронавірусом.
«Я віддаю і з самого початку віддавав всю свою зарплату – від 400 до 450 тисяч доларів на рік – назад уряду. Останній чек – на зусилля Міністерства охорони здоров’я і соціальних служб США з реагування на COVID-19. Це велика честь», – написав Трамп у твіттері.
До свого допису Трамп долучив посилання з інформацією, що він перерахував 100 тисяч доларів, усю свою зарплату за перший квартал поточного року, на розробку ліків проти COVID-19.
За даними Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса, США перебувають на першому місці у світі за кількістю уражених коронавірусом громадян – понад 1 мільйон 600 тисяч.
Степанов розповів, коли можуть дозволити концерти в Україні
Про відновлення концертів в Україні зможуть говорити ближче до 22 червня, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу.
«Взагалі проведення масових заходів не передбачене на тих етапах, які в нас є сьогодні... Ми можемо про це говорити ближче до 22 червня – які саме, у який спосіб можливо дозволити ті чи інші великі заходи, у які строки і за яких умов», – сказав Степанов.
Кількість померлих через COVID-19 у столиці Росії перевищила 2 тисячі
Кількість померлих у столиці Росії Москві через коронавірусну інфекцію за минулу добу зросла на 41, повідомляють в понеділок російські ЗМІ з посиланням на дані оперативного штабу з контролю і моніторингу за COVID-19.
Згідно з повідомленнями, наразі кількість смертей у Москві через коронавірус складає 2034.
Повідомляється, що це не найнижчий показник з 7 травня, коли померли 39 осіб.
За даними Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса, Росія перебуває на третьому місці у світі за кількістю уражених коронавірусом громадян – майже 344,5 тисячі, понад 3,5 тисячі людей померли, більш ніж 113 тисяч – одужали.
В Україні виявили 259 нових випадків COVID-19 – дані РНБО
Загалом в Україні зареєстрували 21 245 випадків COVID-19. Через викликані хворобою ускладнення 623 людини померли, 7 234 – одужали.
У Києві після двомісячного закриття через карантинні обмеження відновив роботу метрополітен
Вранці 25 травня у Києві відновив роботу метрополітен. Станції столичної підземки запрацювали у звичайному режимі після більш ніж двомісячного закриття через карантинні обмеження, введені для протидії поширенню коронавірусу.
За декілька годин до відкриття міський голова Києва Віталій Кличко звернувся до киян із проханням дотримуватися у підземці обов’язкового маскового режиму і соціальної дистанції.
Раніше у КМДА видали розпорядження про те, що вагони метрополітену мають дезінфікувати під час заходу поїздів у електродепо та на пункти технічного обслуговування. Так само дезінфекційні заходи кожні три години повинні здійснюватися на зупинках, у приміщеннях станцій для пасажирів, на платформах, у вестибюлях та приміщеннях станцій метрополітену.
«Не повинні допускати у метро пасажирів із температурою тіла вище 37,2 або з ознаками інфекційного захворювання. У підземці також мають забезпечити санітарні відстані не менше ніж 1,5 метри між пасажирами у чергах до кас та терміналів самообслуговування, на платформах та у вестибюлях станцій. У разі скупчення пасажирів – обмежуватимуть кількість пасажирів на станціях метрополітену (повне або часткове закриття на вхід) із метою дотримання санітарних відстаней», – повідомляли у КМДА.
Колишній спікер парламенту Киргизстану помер від COVID-19
Колишній спікер парламенту Киргизстану Мукар Чолпонбаєв помер після інфікування коронавірусом. 24 травня в інфекційній лікарні в столиці Бішкеку повідомили, що 70-річний політик помер від численних ускладнень, пов’язаних з коронавірусом. До того Чолпонбаєва підключили до апарату ШВЛ.
Чолпонбаєв обіймав посаду спікера парламенту та міністра юстиції в 1990-х роках і відтоді брав активну участь в політичному житті країни.
У березні, коли коронавірус поширювався по всій земній кулі, Чолпонбаєв виступав на мітингу в Бішкеку з вимогою відставки уряду і ухвалення конституційних змін.
За офіційними даними влади Киргизстану, в країні від COVID-19 померли 15 людей, всього зафіксовано 1403 випадків інфікування.
Дизайн, розробки й винаходи, на які вплинув коронавірус – фотогалерея
Коронавірусна пандемія вплинула чи не на кожну людину в світі, у декого життя кардинально змінилося, а дотримання дистанції стало обов’язковою умовою співіснування. Хтось розробляє винаходи, які б полегшили життя, а у когось виникли ідеї нових дизайнів власних виробів. Що вигадали в різних країнах світу, дивіться у фотогалереї.
Битва вірусу і Шенгену. Як Європа відкриває кордони
«Ми йдемо на розрахований ризик, усвідомлюючи, що кількість інфікованих знову може почати рости. Потрібно визнати, що в іншому випадку у нас немає шансів повернутися до нормального життя».
Сказавши це, прем'єр-міністр Джузеппе Конте оголосив про те, що з 3 червня Італія, до недавніх пір – один з головних європейських осередків коронавірусної інфекції, відкриває свої кордони. І не вона одна. Червень загалом може стати місяцем відкриття внутрішньоєвропейських кордонів, закритих із середини березня. Як це буде відбуватися і що принесе?
Пр це у матеріалі Радіо Свобода.
До Чехії можна в’їхати лише з довідкою про відсутність COVID-19
При в’їзді до Чехії іноземці повинні мати довідку про негативний тест на коронавірусну хворобу COVID-19, видану не довше, як за чотири дні перед поїздкою. Таку норму містить постанова уряду про закінчення надзвичайного стану в країні від 17 травня.
Деякі правила карантину для запобігання поширенню коронавірусної хвороби в Чехії змінили, інші залишаються в силі. Зокрема, стосовно іноземців, в тому числі громадян України, постанова передбачає, що при перетині кордону, крім чинної візи, потрібно обов’язково мати з собою довідку про негативний тест на COVID-19 видану не раніше як за чотири дні перед в’їздом до Чехії. У довідці повинна бути вказана інформація про медичний заклад, який провів тестування, що в разі потреби дає можливість перевірити чи уточнити зазначені в довідці дані. Іноземці з такою довідкою звільняються від карантину.
Довідку про негативний тест на COVID-19 іноземець забезпечує і сплачує сам. На сайті міністерства внутрішніх справ Чехїі оприлюднений зразок довідки про негативний тест на COVID-19 чеською, англійсько, а також українською мовами.
«Нове звичне» в час коронавірусу
Погляд на фізичне дистанціювання й інші офіційні заходи, які зараз формують повсякденне життя в багатьох країнах світу. Деякі з них почали послаблювати обмеження, запроваджені у зв’язку з намаганням зупинити поширення пандемії COVID-19.
Люди знову почали відвідувати ресторани, школи, а також заповнювати літаки. Та скільки б вони не намагалися повернутися до звичного до появи коронавірусу життя, сьогодення виглядає цілком інакше.иття в багатьох країнах світу. Деякі з них почали послаблювати обмеження, запроваджені у зв’язку з намаганням зупинити поширення пандемії COVID-19.
Facebook та Instagram запускають послуги онлайн-магазинів, щоб допомогти малому бізнесові
Найбільша соціальна мережа світу запускає нову послугу під назвою Facebook Shops, яка, як заявляє компанія Facebook, має допомогти малому бізнесові впоратися з економічним впливом коронавірусної пандемії. Оглядачі переконані: засновник соцмережі Марк Цукерберґ може скласти конкуренцію компанії Amazon, яка значно виграла від кризи через COVID-19.
«Це найбільший крок, який ми наразі зробили [у сфері електронної комерції]», – заявив засновник найбільшої соціальної мережі у світі Марк Цукерберґ у вівторок, 19 травня, анонсуючи запуск послуги онлайн-магазинів на платформі мережі Facebook.
Нова функція Facebook Shops дозволятиме підприємцям продавати свої товари прямо з соцмережі – причому також і з мережі Instagram, яка теж належить компанії. Створення магазину при цьому безплатне, соцмережа нібито зароблятиме свої гроші з реклами.
New York Times на першій шпальті опублікувала імена жертв COVID-19
Газета New York Times у неділю, 24 травня, опублікувала на першій шпальті уривки з некрологів близько тисячі жертв коронавірусної інфекції. Так газета вирішила вшанувати пам’ять померлих. «Число смертей у США наближається до 100 тисяч, неоціненна втрата», – ідеться в заголовку.