Карантин послаблений: 11 місць в Україні, куди варто поїхати відпочити
Карантин послаблений, весна завершується, а літо ще певний час входитиме в повну силу і пляжного сезону доведеться трохи почекати. Однак з іншого боку, на дворі все ж не зима і погода може бути приємною. Відтак, з усього розмаїття видів відпочинку та туристичних місць України, Радіо Свобода пропонує звернути увагу на ті, як передбачають багато прогулянок та спілкування з природою: від приборканої і впорядкованої, до практично дикої і незайманої.
Як, наприклад, озеро Синевір у Карпатах, яке отримало народну назву – Морське око. А на півострівці височить вирізана із червоного дерева 13-метрова скульптурна композиція місцевих майстрів «Синь і Вир».
Через пандемію COVID-19 обсяг міжнародного торгівельного судноплавства скоротився на чверть. Актуальні станом на середину квітня дані наведено в інформаційній довідці Світової організації торгівлі (World Trade Organization). Загальну кількість моряків світового торговельного флоту WTO оцінює в 2 мільйони. Більшість із них за місяці карантинних обмежень так або інакше відчули негативний вплив пандемії на умови роботи, на її наявність взагалі. Не стали винятком і українські моряки.
Як українським морякам не втратити роботу через пандемію COVID-19: поради експертів морської галузі – читайте у репортажі.
Росія оновила максимум за числом смертей від COVID-19 за добу
За минулу добу в Росії зафіксовано 153 випадки смерті від коронавірусної інфекції COVID-19. Це найвище число за весь час епідемії, попереднє максимальне значення складало 150 померлих за добу
Нових випадків інфекції виявлено майже на тисячу менше, ніж станом на ранок 23 транвя – 8599. Понад 5,5 тисяч пацієнтів визнані здоровими, такі дані призводить оперативний штаб.
Бразилія випередила Росію за числом інфікованих коронавірусом
Бразилія випередила Росію і вийшла на друге місце у світі за числом людей, інфікованих коронавірусом. За даними університету Джонса Гопкінса (США), який використовує офіційні статистичні дані, станом на ранок 24 травня в Бразилії на COVID-19 захворіли 347 тисяч 398 людей, у Росії число інфікованих становило 335 тисяч 882 (ці дані ще оновлюються 24 травня, але впродовж останніх днів у Росії фіксувалося менш як 10 тисяч нових заражень за добу).
Також Бразилія наближається до четвірки європейських країн за смертністю від COVID-19. У цій країні померли через коронавірусну інфекцію понад 22 тисячі людей (Росія офіційно визнала померлими від цієї хвороби 3388 людей).
В Україні число нових хворих на COVID-19 за добу удвічі перевищило число одужань
Станом на ранок 24 травня в Україні лабораторно підтвердили ще 406 випадків COVID-19 за добу, при цьому одужали 179 людей, а 12 заражених людей померли. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України
Протягом минулої доби виявили на 26 випадків менше нових інфікованих, ніж днем раніше. Загальна кількість заражень з початку епідемії в Україні складає 20 986.
Загалом від початку епідемії в Україні від вірусу загинули 617 людей; одужали 7 099.
Кадиров, нібито госпіталізований через COVID-19, оприлюднив звернення
Від імені намісника Володимира Путіна у Чечні Рамзана Кадирова оприлюднили записане послання до мусульман із нагоди закінчення священного місяця Рамадан.
Відео- і аудіоповідомлення було опубліковано 23 травня на Telegram-каналі Кадирова.
43-річний Кадиров на самому відео не фігурує, його привітання звучать за кадром відеоряду із зображенням центральної площі Грозного. Кадиров дякує народу Чечні за підтримку заходів з протидії коронавірусу і закликає дотримуватися порад медиків.
Місце перебування Кадирова досі невідоме, хоча 21 травня російські ЗМІ повідомили, що його госпіталізували в московську клініку з підозрою на COVID-19. Речник чеченського парламенту Магомед Даудов 23 травня заперечив повідомлення про хворобу Кадирова. Офіційні російські ЗМІ це не підтвердили.
У Дніпрі запустять транспорт без спецперепусток, хоча область вказана у списку МОЗ як «не готова»
Із неділі, 24 травня, у Дніпрі запустять громадський транспорт без спецперепусток. Інформацію про запуск транспорту Радіо Свобода підтвердив голова профспілки автомобілістів й автоперевізників Дніпра Михайло Тонконогий.
Водночас на сайті Міністерства охорони здоров’я станом день 23 травня область позначена як така, що не готова до послаблення карантинних обмежень через показник тестувань на 100 тисяч населення, який не відповідає нормативу МОЗ.
За інформацією пресслужби Дніпропетровської ОДА, яка посилається на дані голови адміністрації Олександра Бондаренка, на Дніпропетровщині другий етап послаблення карантину – розпочався. Зокрема, в області дозволили пасажирські перевезення автотранспортом у міському, приміському, внутрішньообласному та міжнародному сполученнях. Дозволили також спортивні змагання без глядачів, коли в них беруть участь до 50 людей. У храмах можна проводити служби, вимога – не більше однієї людини на 10 квадратних метрів.
Вранці 22 травня МОЗ оприлюднило список регіонів, не готових до послаблення карантину, куди увійшла й Дніпропетровщина. Голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко тоді заявив, що регіон не включили до списку готових через «формальний показник» – невідповідність встановленій міністерством нормі ПЛР-тестів на день на 100 тисяч населення. Ввечері на сайті МОЗ була оновлена інформація – за нею Дніпропетровська область вже була готова до послаблення.
Станом на ранок 23 травня, в області виявили COVID-19 у 865 людей, 188 – одужали, 16 померли.
В’язниці України та COVID-19. Епідемія спонукає до вирішення кількох проблем
Епідемія COVID-19 та введення карантину в Україні зачепили не лише пересічних громадян, а й тих, хто перебуває в місцях позбавлення волі. Це, в першу чергу, стосується в’язнів та працівників кримінально-виконавчих служб. Реалізація та захист їхніх прав і свобод у будь-якому разі має повністю забезпечувати держава.
Під час поширення епідемії місця позбавлення волі стали особливо небезпечними для здоров’я людей. Це було виявлено в рамках дослідження The Marshall Project. Здавалося, що США має високий рівень забезпечення тюрем всіма необхідними умовами якісного функціонування. Але там ситуація з ув’язненими все ж стала критичною: більше від 25 тисяч хворих на коронавірус в’язнів по всій країні, і ця цифра зростає щодня.
Більше читайте тут
МОЗ: до послаблення карантину не готові 9 областей
Станом на ранок 23 травня дев’ять областей України не готові перейти до другого етапу послаблення карантину. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.
За даними МОЗ, зняти частину обмежень не готові Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Київська, Луганська, Львівська, Рівненська та Чернівецька область.
Натомість, на сайті президента України мова іде про тільки 6 областей.
«Шість областей ще не готові до пом'якшення заходів безпеки. Це Чернівецька, Рівненська, Львівська, Київська області, а також Закарпаття та Волинь. Ці регіони не відповідають критеріям щодо показників захворюваності, заповненості ліжок у лікарнях та кількості тестувань, які дали б змогу перейти до адаптивного карантину на нинішньому етапі», – повідомляє сайт президента Володимира Зеленського.
Станом на 23 травня, за даними МОЗ, в Україні зафіксували:
- понад 20 тисяч випадків інфікування коронавірусом;
- від COVID-19 померли 605 людей;
- 6929 – одужали;
- минулої доби підтвердили 432 нових випадки;
- кількість отриманих Центром громадського здоров’я підозр на Covid-19 – 51686 (+1050);
- кількість проведених ПЛР-тестувань від початку пандемії: 277712 (+10527).
Загалом найбільше хворих на COVID-19 у Чернівецькій області –- близько 3 тисяч людей, і в Києві – 2,5 тисячі.
COVID-19: порівняння ситуації в Україні, Білорусі і Росії
Станом на 23 травня 2020 року у світі від початку пандемії коронавірусу:
- на COVID-19 захворіло понад 5,3 мільйони людей;
- понад 340 тисяч померли
- більше 2,16 мільйонів вилікувалися
Пропонуємо порівняти ситуацію у сусідніх Україні (запроваджувався жорсткий карантин), Білорусі (не запроваджувався карантин) і Росії (запроваджувалися карантинні заходи).
Більше читайте тут
У Росії кількість нових випадків захворювання на COVID-19 знову перевищила 9 тисяч за добу
За добу у Росії виявили 9434 нових випадки захворювання на COVID-19, повідомляється на сайті оперативного штабу по боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції.
Найбільше нових випадків за добу виявили у Москві (3190), Підмосков’ї (846), Петербурзі (363), та Ростовській (353) області.
При цьому деякі регіони Росії поступово заявляють про ослаблення карантинних обмежень, введених через пандемію. Так, у Московській області з 23 травня скасували дію електронних перепусток. Мер Москви Сергій Собянін заявив, що в столиці обмеження поки збережуться.
Загальна кількість хворих в країні сягнула 335 882, Росія посідає другу сходинку у світі за розповсюдженням коронавірусу.
На тлі коронавірусної епідемії російські лікарі опинилися перед страшним вибором – неспроможні допомогти всім пацієнтам, вони мусять вирішувати, кого рятувати, а кого залишити помирати. При цьому лікарів роблять відповідальними за проблеми, які виникають, щоб звітувати, що ситуація під контролем.
«У нас 18 апаратів ШВЛ на 18 ліжок, хоча тільки три сучасні, які придатні для пацієнтів із COVID… У нас у реанімації 2–3 вільні місця. Якщо раптом щось – як я уявляю, можна відкрити пост в операційній, але вони теж лічені: у нас 9 операційних, тобто там 9 апаратів, і все», – каже в інтерв’ю Російській службі Радіо Свобода Микола Осадчий, реаніматолог міської клінічної лікарні № 4 міста Перм, що за 1400 кілометрів на схід від Москви.
Кореспонденти Російської редакції Радіо Свобода поговорили з двома десятками медиків із різних кінців Росії про те, як медична система країни готова протистояти коронавірусній пандемії, в результаті якої в Росії офіційно нараховується вже понад 330 тисяч хворих і понад 3 тисячі померлих.
Більше читайте тут
МОЗ все ж дозволило Києву почати другий етап пом’якшення карантину
Міністерство охорони України дозволило Києву перейти до другого етапу пом’якшення карантинних обмежень. Про це у «Фейсбуці» повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
«Гарна новина для киян. Нещодавно мені надійшли нові дані щодо показників готовності регіонів до послаблень карантину. Рівень захворюваності по місту Київ зараз становить 11,7 на 100 тисяч населення при нормі 12. Це означає, що Київ може переходити на другий етап виходу з карантину. Далі – справа за рішенням міської комісії ТЕБ та НС», – написав він.
Під час ранкового брифінгу Степанов заявляв, що подальше пом’якшення карантину у Києві неможливе через незадовільні показники інцидентності.
Степанов заявив, що пом’якшення карантину у Києві неможливе
Статистика щодо Covid-19 у Києві робить неможливим пом’якшення карантину у столиці. Про це на брифінгу 23 травня заявив глава Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов.
«Зараз в Києві показник інцидентності перевищує 12 і перебуває на рівні 15. Звичайно, якщо ми говоримо про сьогоднішній день, перехід до другого етапу пом'якшення поки неможливий», –наголосив Степанов, відповідаючи на питання щодо запуску метро у Києві 25 травня.
Очільник МОЗ додав, що найближчими днями ситуація в столиці може змінитися і тоді рішення щодо пом’якшення карантину ухвалюватимуть регіональні комісії ТЕБ та НС.
У Києві сьогодні, 23 травня, відбулося засідання постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації, за результатами якої було ухвалене рішення про запуск о 12-й годині цього ж дня наземного пасажирського транспорту. Незмінними лишилися і плани запустити метро 25 травня.
У Києві з 12:00 23 травня запрацює наземний пасажирський транспорт. Про це під час онлайн-брифінгу повідомив виконувач обов’язків першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський.
При цьому зазначається, що регулярні пасажирські перевезення відновлюються за умови перевезення пасажирів лише на сидячих місцях.
«Сьогодні проведено засідання постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації. Ми врахували зміну показників для послаблення протиепідемічних заходів. Так, у столиці загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тис. населення становить менше ніж 12 осіб, а саме 11,7 %. Завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менш як 50% а саме: 35%», – заявив Мондриївський.
Метро, як і планувалося, мають запустити 25 травня.
В Україні від COVID-19 померли понад 600 людей – МОЗ
В Україні станом на 23 травня підтвердили 20 580 випадків захворювання на COVID-19, одужали 6929 людей, померли – 605. Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я МОЗ України.
Минулої доби підтвердили 432 нових випадки.
За час епідемії було проведено 277,7 тисяч ПЛР-тестів.
«Загалом захворіли 1494 дитини та 4000 медиків. На амбулаторному лікуванні 14 141 пацієнт, з них 1244 дітей та 3268 медпрацівників. Усього потребували госпіталізації 6439 осіб, з них 250 дітей та 732 медики. Підключення до апарату штучної вентиляції легенів потребували 256 осіб, зокрема одна дитина та 22 медики», – мовиться у повідомленні.
Найбільше хворих на COVID-19 у Чернівецькій області (2964) та Києві (2569).
У світі станом на ранок 23 травня зафіксовано понад 5,2 мільйона випадків інфікування коронавірусом. Померли більш ніж 338 тисяч людей, одужали понад 2 мільйона.
Дніпропетровщині дозволили пом’якшити карантин і запустити громадський транспорт
На Дніпропетровщині готуються пом’якшити карантин. Увечері 22 травня на селекторній нараді керівництва області з Кабміном і МОЗ ухвалене рішення про те, що Дніпропетровська область відповідає критеріям і тепер входить до переліку територій, які можуть переходити до другого етапу послаблення карантину, підтвердили Радіо Свобода в пресслужбі обласної ради.
Рішення обласної спецкомісії з питань надзвичайних ситуацій вже готове, зокрема в ньому йдеться про запуск громадського транспорту, поінформували в облраді.
Воно буде розповсюджено після оприлюднення рішення МОЗ, повідомив голова облради Святослав Олійник.
Наразі на сайті МОЗ уже оновлена інформація про готовність регіонів. Якщо вранці в списку було 12 регіонів, не готових до послаблення карантину, серед яких була й Дніпропетровщина, то до вечора вона зникла з цієї категорії, як і Миколаївська й Хмельницька області.
Голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко заявляв, що регіон не включили до первісного варіанту списку готових до послаблення карантину через «формальний показник» – невідповідність встановленій міністерством нормі ПЛР-тестів на день на 100 тисяч населення.
«Проте цей показник досить формальний. Наприклад, якщо в регіоні мало контактних осіб, то і великої кількості тестувань не буде», – сказав Олександр Бондаренко.
У пресслужбі ОДА також повідомляли, що обласна влада веде переговори з МОЗ.
У нинішній версії списку на сайті МОЗ цей показник у Дніпропетровської області вже став ледь більшим за мінімальну норму, на відміну від вранішньої версії.
Напередодні міська влада Кривого Рогу вирішила запустити громадський транспорт у звичному режимі – без спецперепусток, – попри те, що рішення про пом’якшення карантину в області ще не було. У п’ятницю транспорт запрацював без спецперепусток. Водночас в обласному центрі спецперепустки, як і раніше, ще діяли.
Із 11 травня у Дніпрі відновили роботу усіх маршрутів трамваїв і тролейбусів й запустили більшість автобусних маршрутів. Транспорт не ходив у звичному режимі близько двох місяців після запровадження карантину – тільки для працівників критичної інфраструктури, за наявності спецквитка, маски й рукавичок.
А ось відеоверсія другого сюжету з попереднього допису: