Два гуртожитки і соціальний центр для дітей – Кличко повідомив про нові місця спалахів коронавірусу в Києві
Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що у столиці виявлено нові осередки спалаху коронавірусної інфекції. Як повідомляє сайт КМДА з посиланням на Кличка, йдеться про гуртожитки на вулиці Серповій та на вулиці Михайла Бойчука, а також про Центр соціально-психологічної реабілітації дітей №1 – на вулиці Маяковського.
Повідомляється, що в гуртожитку на вулиці Серповій мешкають 340 людей, серед яких виявлено трьох інфікованих і 7 контактних осіб, а в гуртожитку на вулиці Бойчука мешкають 55 людей, з яких 2 хворих і 10 контактних осіб. Гуртожитки закрили на карантин.
Уряд встановив адаптивний карантин до 22 червня
«Також осередок захворювання виявили в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей №1 – на вулиці Маяковського. Там захворіла медсестра. Серед контактних осіб – 38 людей з числа персоналу та 62 дитини. Їх обстежують медики та здійснюють забір матеріалу для ПЛР-тестів. Заклад закрили на карантин», – повідомив Кличко.
Станом на 20 травня в Києві 2410 підтверджених випадків захворювання на COVID-19, 54 людини померли, 306 – одужали.
Рада скасувала два засідання через коронавірус в одного з депутатів
Верховна Рада запланувала роботу в комітетах, комісіях і фракціях замість пленарних засідань 21 і 22 травня. Таке рішення пов'язане з виявленням коронавірусу в депутата Олега Мейдіча з фракції «Батьківщина». Депутати підтримали його 311 голосами.
Вранці 20 травня депутати від фракції «Батьківщина» не прийшли на засідання парламенту, бо ухвалили рішення про самоізоляцію через виявлений у депутата Мейдіча COVID-19.
Як повідомила віцеспікер Олена Кондратюк, фракція вирішила не з'являтися у Верховній Раді, доки її депутати не пройдуть тест на коронавірус і не переконаються, що здорові.
У Києві дитсадки та школи 25 травня не відкриються – Кличко
Дитячі садки та школи в Києві будуть відкриватися для відвідування не раніше, ніж через 10–14 днів після рішення уряду, повідомив на брифінгу 20 травня столичний міський голова Віталій Кличко.
«Міська влада затвердила регламент підготовки садочків та шкіл для відкриття після карантину. Ми користувалися рекомендаціями наших колег із Китаю та Південної Кореї, які розробили максимальні заходи безпеки в дитячих закладах. Регламент передбачає чітку черговість заходів та суворе дотримання санітарних норм. Підкреслю: з моменту, коли уряд дозволить розпочати процес відкриття закладів освіти, нам потрібно буде приблизно два тижні. Щоб ретельно підготувати школи та садочки до відновлення роботи», – сказав Кличко.
За словами міського голови, це треба, щоб створити безпечні умови для дітей.
“У закладах освіти вже… перевіряють працівників на можливе захворювання. Проводять також інструктаж персоналу щодо роботи в нових умовах та дій у випадках виявлення інфікованих. Освітні установи закуповують мийні засоби та дезінфектори, інші необхідні матеріали. І дуже важливо: батьки теж повинні свідомо ставитися до ситуації, в якій працюватимуть садочки та школи. І надавати правдиву інформацію про стан здоров’я своїх дітей та інших членів родини. Садочки не повинні стати новими осередками захворювання», – наголосив Кличко.
Країни ВООЗ вирішили розслідувати пандемію коронавірусу
Всесвітня організація охорони здоров’я, до якої входять 194 країни, вирішила провести незалежне розслідування дій міжнародної спільноти і самої ВООЗ у відповідь на появу і поширення COVID-19.
Рішення схвалили одностайно на щорічній асамблеї організації за поданням Європейського союзу після того, як президент США Дональд Трамп вчергове гостро скритикував ВООЗ.
Завдання фахівців, зокрема, полягає у тому, щоб з’ясувати, як коронавірус перекинувся з тварин на людей і почав поширюватися світом, як вважають, з китайського міста Ухань наприкінці 2019 року.
Британський ветеран, який зібрав мільйони фунтів для лікарів, стане лицарем
Британський ветеран Другої світової війни Томас Мур, який зібрав на благодійність понад 32 мільйони фунтів, отримає лицарський титул. Про це клопотав прем’єр-міністр Борис Джонсон.
У квітні цього року Томасу Муру, який вийшов у відставку в чині капітана, виповнилося сто років. До ювілею йому присвоїли звання почесного полковника збройних сил Великої Британії. Королева і голова уряду направили ветерану особисті привітання.
Томас Мур став популярним після того, як на тлі пандемії оголосив збір пожертв на потреби національної системи охорони здоров'я Британії. Спочатку він планував зібрати близько тисячі фунтів, але в кінцевому підсумку отримав понад 32 мільйони фунтів. Гроші Муру перерахували понад півтора мільйона його прихильників.
«Від імені кожного, кого торкнулася ця неймовірна історія, я хочу сказати величезне дякую. Капітан Мур надихнув всю країну і по-справжньому є її національним надбанням», – заявив прем'єр Джонсон.
Є план виходу із карантину у п'ять етапів – Зеленський
Якщо ситуація із епідемією коронавірусної інфекції буде розвиватися із такою втішною динамікою, як зараз, то, за словами президента Володимира Зеленського, запрацює громадський транспорт, із понеділка почнуть працювати дитячі садочки, і почне відновлюватися активна діяльність бізнесу.
Відновити міжміське сполучення поки не є можливим, сказав Зеленський, через ситуацію із коронавірусом.
Малий та середній бізнес, а також бізнес креативної індустрії вимагав від влади чіткого плану дій виходу із карантину, а також підтримки бізнесу через доступне кредитування.
Обіцяні доплати медикам, які працюють із хворими на COVID-19, виплатили у 15 областях – Зеленський
Президент України Володимир Зеленський під час річної пресконференції заявив, що усі гроші на доплати у розмірі 300% медикам, які працюють із хворими на COVID-19, уже надійшли в регіони, а у 15 областях медперсонал уже ці доплати отримав.
Доплата нараховується тільки на ті години, коли медперсонал безпосередньо працює із інфікованими коронавірусом. До цього часу медики скаржилися, що, попри обіцянки президента та влади, вони отримали дуже невеликі суми доплат.
Число хворих на COVID-19 у Росії перевищило 300 тисяч, померли майже 3 тисячі людей
Станом на ранок 20 травня в Росії зареєстровані 8764 нових випадки захворювання коронавірусною інфекцією, загальна кількість інфікованих досягла 308 тисяч 705 осіб, повідомляє оперативний штаб боротьби з вірусом.
У цілому від COVID-19 в Росії померли 2972 людини (135 пацієнтів за минулу добу).
Одужали 85 тисяч 392 людини (9262 людини за останню добу).
Всього в країні, за офіційними даними, проведено понад 7,5 мільйонів лабораторних досліджень.
Росія за числом інфікованих за час епідемії перебуває на другому місці у світі – слідом за США, де захворіли понад півтора мільйона людей. До показників Росії стрімко наближається Бразилія, де заразилися понад 271 тисяча людей.
Порівняно з іншими країнами зі схожим перебігом пандемії в Росії набагато меншим є число померлих. Приміром, у Бразилії вже померли майже 18 тисяч людей, свідчать дані університету Джонса Гопкінса.
За добу в Україну повернулися понад 500 громадян – ДПСУ
Протягом доби аеропорт «Бориспіль» прийняв чотири пасажирських чартерних і спеціальних авіарейсів, якими до України з Єревана, Тель-Авіва, Амстердама і Риги прибули 535 осіб, повідомила Державна прикордонна служба.
«В обов’язковому порядку охоронці кордону провели температурний скринінг кожного пасажира. Осіб з підвищеною температурою тіла не виявлено. Також жоден з пасажирів не скаржився на самопочуття. Усі без винятку прибулі громадяни встановили мобільний додаток «Дій вдома» та зобов’язалися перебувати на самоізоляції за вказаними у ньому адресами», – йдеться в повідомленні.
Загалом минулої доби прикордонники оформили на в’їзд в Україну і на виїзд з України 17,3 тисяч осіб.
США допомогли Україні боротися з наслідками COVID-19
Сполучені Штати допомогли Україні в боротьбі з коронавірусною інфпекцією (COVID-19), повідомили у пресслужбі Державного департаменту США.
«Україна: загальна допомога в розмірі 15,5 мільйоніа доларів США включає 13,1 мільйона доларів на охорону здоров’я та гуманітарну допомогу для внутрішніх переселенців. Ця фінансова допомога поліпшить здатність місцевих закладів охорони здоров’я піклуватися про хворих та боротися з подальшим поширенням COVID-19», – заявили в американському відомстві.
У зовнішньополітичному відомстві США додали, що виділені кошти мають пом’якшити вторинні наслідки від епідемії, такі як втрата засобів для існування й державних послуг для вразливої групи населення, включно з постраждалими від конфлікту на сході України.
У Держдепі нагадали, що США впродовж останніх 20 років надали Києву майже 5 мільярдів доларів фінансової допомоги, включаючи близько 362 мільйонів доларів на охорону здоров’я.
У МОЗ розповіли, кому робитимуть ІФА-тести на антитіла до коронавірусу
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявляє, що МОЗ розробив алгоритм щодо ІФА-тестування для виявлення антитіл до коронавірусу, який регламентує механізм тестування. Міністр сказав про це під час онлайн-брифінгу 20 травня.
«За рахунок ІФА-тестів ми збираємося суттєво розширити групи людей, яких ми тестуємо. Цей алгоритм достатньо вивірений. У нас є категорії людей, щодо яких буде поєднано і ПЛР-тестування, й ІФА-тестування. Наприклад, є люди, в яких є клінічні прояви коронавірусної хвороби. Спочатку ми робимо ПЛР-тестування, якщо два ПЛР-тести – негативні, то ми пропонуємо ще зробити тестування ІФА на антитіла, щоб не пропустити хворобу. Також ми розширюємо за рахунок контактних осіб. Раніше це були виключно близькі особи, а зараз ми вважаємо, що треба розширювати перелік», – сказав міністр.
За словами Степанова, також до переліку тих, кому робитимуть ІФА-тестування, будуть додані безпосередньо групи ризику – медики, працівники Нацполіції і Нацгвардії.
Інших подробиць міністр не навів, додавши, що з ними можна буде ознайомитися в документі, який опублікує МОЗ.
В Україні за добу зафіксували 354 нові випадки COVID-19
Станом на 20 травня в Україні лабораторно підтверджено 19 230 випадків COVID-19. За останню добу зафіксовано 354 нових випадки, повідомив на брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
Раніше цього тижня в Україні фіксувалося зниження кількості нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, за попередню добу, станом на ранок 19 травня, нових випадків інфікування було 260.
Унаслідок ускладнень, викликаних хворобою, померли 564 людини, 5955 пацієнтів одужали. Серед померлих переважають особи віком від 50-ти років.
Президент України Володимир Зеленський мав деякі успіхи: депутати більше не користуються недоторканістю, парламент запровадив нові процедури імпічменту й ухвалив закон про банки, який не дозволить повернути націоналізований «Приватбанк» олігарху Ігорю Коломойському, йдеться у статті американської газети The Wall Street Journal. За часи Зеленського Україна також перейшла до посилення ключових антикорупційних агентств й створила новий антикорупційний суд, мовиться у матеріалі.
З іншого боку, деякі антикорупційні закони «зав’яли», а звільнення відомих реформаторів, серед яких незалежно налаштований генеральний прокурор та керівники податкових та митних органів, викликали критику, в тому числі з боку європейських чиновників, пише автор.
«Прихід Зеленського до влади був багатонадійним, але відтоді імпульс затих, і ми навіть бачимо кілька кроків назад», – сказала Дарія Каленюк, співзасновник Центру протидії корупції.
У команді Зеленського визнають: боротися з корупцією непросто, і це викликає супротив з боку корумпованих чиновників, йдеться далі у статті. Зеленський успадкував чималу корупційну спадщину, і багато українців скептично ставляться до того, що він зможе виконати свою обіцянку подолати її. Завдання ускладнює й коронавірус з його економічними наслідками, а також війна на сході України з підтримуваними Росією бойовиками, додає автор.
Південна Корея поновлює навчання в університетах
Університети в Південній Кореї відкрилися 20 травня після більш як двомісячної паузи, спричиненої пандемією коронавірусної інфекції. Студенти мають дотримуватися жорстких правил, щоб запобігти поширенню вірусу.
Це перший етап поновлення навчання, який у підсумку передбачає відкриття всіх шкіл Південної Кореї за нових умов, які передбачають носіння масок, вимогу до учнів і студентів протирати столи та ставити їх на відстані один метр один від одного.
У разі можливого позитивного тесту на коронавірус хоча б в одного з учнів школа знову переходитиме на онлайн-навчання, доки повернення до традиційної фоорми не стане безпечним.
Влада Південної Кореї повідомила 19 травня про 32 нові випадки захворювання в країні. Загалом за весь час епідемії число інфікованих сягнуло 11 тисяч 110, померли 263 людини, згідно з підрахунками університету Джонса Гопкінса.
У світі під час пандемії різко впали викиди вуглекислого газу – науковці
Щоденні викиди вуглекислого газу в світі скоротилися на 17% у квітні 2020 року, під час піку пов’язаних із пандемією COVID-19 обмежень. Про це свідчить дослідження, опубліковане міжнародною командою науковців 19 травня.
Фахівці вивчали викиди вуглекислого газу під час пандемії та встановили, що закриття бізнесів, замовлення товарів із дому та інші заходи для запобігання поширенню вірусу призвели до кардинальних змін у споживанні енергії та викидах вуглецю. Отримані результати були опубліковані в журналі Nature Climate Change.
Провідна авторка дослідження Корін Ле Кер припустила, що надзвичайний спад буде лише тимчасовим, оскільки не є результатом структурних змін в економіці, транспорті чи енергетиці.
Нинішнє скорочення буде найбільшим щорічним зниженням викидів вуглецю після Другої світової війни.
Команда показала, що за тиждень у квітні Сполучені Штати скоротили рівень вуглекислого газу приблизно на третину, а Китай у лютому скоротив таке забруднення атмосфери майже на чверть. Індія та Європа скоротили викиди на 26 і 27 відсотків відповідно під час піку обмежень у цих регіонах.
Найбільше світове падіння відбулося з 4 до 9 квітня, коли щоденний обсяг забруднення вуглецем у світі був на 17 мільйонів метричних тонн меншим, ніж було на початку року.
Майже половина скорочень викидів припадає на менше забруднення від транспортування, переважно автомобільного. Натомість різке скорочення авіаперевезень становлять лише 10 відсотків у загальному падінні викидів.
Дослідження проводилось Global Carbon Project, консорціумом міжнародних вчених, який здійснює щорічну оцінку викидів вуглекислого газу. Вони проаналізували 450 баз даних, що показують щоденне використання енергії.
Кожен четвертий випадок COVID-19 у Харкові – у медичного працівника. Обласна інфекційна лікарня переповнена пацієнтами, опорні клініки одна за одною зачиняються на карантин через спалахи всередині лікарень. Хворі, в тому числі і лікарі, лікуються власним коштом. При цьому чиновники звітують про достатню кількість вільних ліжок, засобів захисту і визначених за приписом ліків, а медичні працівники, незважаючи на умови праці, ризики для здоров'я і маленькі зарплати, побоюються говорити про проблеми вголос. Кореспондентка телеканалу «Настоящее Время» в Харкові Ганна Бровко поговорила з онучкою похилих дідуся і бабусі, які, ймовірно, заразилися в лікарні і померли від COVID-19, та з лікарями інфекційної лікарні, які щодня працюють у небезпеці заразитися.
Футбол: в англійській Прем’єр-лізі провели масове тестування на коронавірус
17-18 травня у англійській футбольній Прем’єр-лізі провели тестування гравців та персоналу клубів на коронавірус.
Загалом протестували 748 людей. У шести представників трьох клубів тести були позитивні.
Ті, у кого виявили коронавірус, мають пройти семиденну ізоляцію, після чого їм зроблять повторний тест.
На минулих вихідних відновилися ігри німецької Бундесліги. Чемпіонат України з футболу планує відновити сезон 30 травня.
МЗС повідомляє про смерть українки від COVID-19 у Великій Британії
Громадянка України померла від ускладнень, пов’язаних із коронавірусною хворобою 17 травня, повідомив журналістам директор Департаменту консульської служби Міністертва закордонних справ України Сергій Погорельцев 19 травня.
«19 травня 2020 року посольство України у Великій Британії отримало інформацію про смерть 17 травня 2020 року у місті Чертсі, графство Суррей, громадянки України 1978 року народження, інфікованої коронавірусом», – йдеться в коментарі Погорельцева.
Він додав, що посольство України у Великій Британії допомагає родичам покійної з оформленням репатріації тіла.
Відтак кількість українців, померлих від коронавірусної хвороби за кордоном, зросла до дев’яти.
Конференція ВООЗ підтримала розслідування щодо пандемії коронавірусу
Конференція Всесвітньої організації охорони здоров’я на рівні міністрів охорони здоров’я підтримала резолюцію, в якій йдеться про необхідність ретельно розслідувати заходи, введені різними країнами світу у відповідь на пандемію коронавірусної інфекції.
Проект резолюції був запропонований Євросоюзом за підтримки понад 100 країн, включаючи Китай і Росію. Його ухвалили без формального голосування, жодна країна, зокрема і США, не виступила із запереченнями.
У документі міститься заклик провести «об’єктивну, незалежну і всебічну оцінку» міжнародної реакції на поширення коронавірусу. При цьому немає закликів з’ясувати обставини появи вірусу і не згадується Китай як країна, де новий вірус був вперше виявлений.
Нарада ВООЗ проходила у форматі відеоконференції протягом двох днів. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш назвав пандемію найсерйознішим викликом нашого часу і підкреслив, що поки не вдалося знайти дієвих засобів придушення пандемії. За словами Гутерріша, «різні країни застосовують різні, іноді суперечливі стратегії проти поширення вірусу». Він наголосив, що людству доводиться платити важку ціну за недотримання рекомендацій ВООЗ.
У Харкові через хворих на COVID-19 медиків зачинили інфекційну лікарню
Кожен четвертий випадок COVID-19 у Харкові – у медичного працівника. Обласна інфекційна лікарня переповнена пацієнтами, опорні клініки одна за одною зачиняються на карантин через спалахи всередині лікарень. Хворі, в тому числі і лікарі, лікуються власним коштом. При цьому чиновники звітують про достатню кількість вільних ліжок, засобів захисту і визначених за приписом ліків, а медичні працівники, незважаючи на умови праці, ризики для здоров'я і маленькі зарплати, побоюються говорити про проблеми вголос.
Наприкінці квітня діагноз COVID-19 поставили 81-річній бабусі Олени Баженової. Сім’я не сумнівається, що жінка підхопила коронавірус в одній із лікарень: обидва медзаклади, які вона відвідувала, незабаром зачинили на карантин. Шостого травня пенсіонерка померла, а хворобу виявили і в її чоловіка, дідуся Олени.
«Після свят, після 9 травня, у нього двостороння пневмонія вже була. Одинадцятого числа його перевели спершу сюди, в реанімацію в інфекційній лікарні», – розповідає Олена Баженова.