У Швеції сподіваються на відкриття кордону з Данією не пізніше, ніж Данія погодить відповідний крок з іншими своїми сусідами, та вважатимуть інше рішення дискримінаційним кроком, завила міністр закордонних справ Щвеції Анн Лінде.
У Швеції сподіваються на відкриття кордону з Данією не пізніше, ніж Данія погодить відповідний крок з іншими своїми сусідами, зазначила Лінде.
«З боку Швеції, ми наголошуємо, що Єврокомісія також зазначила, що [у питанні відкриття кордонів] не має бути дискримінації щодо певних країн, має бути спільний підхід, коли це робити… Ми можемо сказати, що у Сконе [регіон на півдні Швеції] заражень значно менше, ніж у районі Копенгагену, і в Данії багато хто теж звернув на це увагу», – зазначила шведський міністр.
Минулого тижня міністр Швеції з нордичної співпраці Анна Халлберг зазначила, що буде «прикрістю», якщо Данія застосує дискримінуючий підхід.
«Ми не думаємо, що дискримінаційне ставлення однієї країни щодо іншої у питанні відкриття внутрішніх кордонів є прийнятним», – зазначила вона.
Данія збирається оголосити свої плани щодо відкриття кордонів 1 червня.
Громадяни Данії можуть і зараз подорожувати до Швеції, але мають залишатися 14 днів на самоізоляції після повернення.
У Швеції кількість госпіталізованих з коронавірусом пацієнтів в рази більша, ніж у її сусідів – це понад 2000 пацієнтів, тоді як у Данії – 147, Норвегії – 61, Фінляндії – 117.
Португалія сьогодні вступила в другу фазу плану щодо скасування карантинних обмежень, відкривши ресторани, кафе, великі магазини і музеї.
Про це повідомляє видання Publico.
У ресторанах діють суворі правила гігієни, і вони можуть обслуговувати тільки половину своїх столів.
Прем'єр-міністр Антоніо Кошта почав свій день з повернення в улюблене кафе біля свого будинку в лісабонському районі Бенфіка. «Я дійсно сумував за ранковою кавою на терасі - це бонус», – сказав він журналістам.
Кошта запланував обід в ресторані зі спікером парламенту.
Шкільні заняття поновилися для дітей в останніх двох класах старшої школи, щоб дати їм можливість підготуватися до іспитів. Також відновили роботу дитячі садки.
У Греції в понеділок в рамках нової фази карантинних пом’якшень відкрили знаменитий Акрополь в Афінах та інші визначні археологічні місця.
Про це повідомляє газета Ekathimerini.
Понад 200 археологічних пам'яток, зачинених через пандемію, відкриваються 18 травня, заявило Міністерство культури Греції.
Археологічні пам'ятки стали першими серед культурних об'єктів, які повертаються до нормальної роботи. За ними слідують літні кінотеатри, що працюватимуть з 1 червня, музеї - з 15 червня та мистецькі заходи - з 15 липня.
Пам’ятки будуть працювати з 8 ранку до 8 вечора з вимогою дотримання усіх необхідних заходів безпеки відповідно до інструкцій Національної організації охорони здоров'я.
Лікування на животі допомагало пацієнтам із COVID-19 справлятися із симптомами захворювання та дихати. Про такі попередні висновки лікування COVID-19 журналістам розповів головний позаштатний анестезіолог Одеської обласної державної адміністрації Олександр Буднюк, професор медичних наук, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
Буднюк очолив групу експертів медицини катастроф, яку відрядили для роботу в Подільськ – місто Одеської області, де стався величезний спалах COVID-19. Наразі місто зачинено на карантин, там хворіє більше 300 людей. Буднюк працював там два тижні.
«Дуже гарно себе зарекомендувала прон-позиція, коли людину кладуть на живіт під час лікування. Всі пацієнти, які знаходились на кисневій терапії, в нас лежали на животах – по 10-12 годин. Ми бачили гарні результати лікування, кров насичувалась киснем. Навіть тих, хто знаходився на апараті штучної вентиляції легень, ми їх клали на живіт», – розповів лікар-анестезіолог.
За словами Буднюка, в прон-позиції розгортаються ті зони легень, які не розправляються під час лежання на спині, і які знаходяться поза зоною запалення. Раніше про такі висновки ЗМІ повідомляли із посиланнями на американських лікарів.
Життя у 2020-му: як виглядатиме туризм, робота та навчання, поки не винайдуть вакцину від коронавірусу?
У відповідь на запит України до Євросоюзу, Словаччина запропонувала надати Україні захисні маски, засоби дезинфекції, ковдри та інше майно, необхідне для боротьби з пандемією коронавірусу. Про це повідомили у Єврокомісії.
«Пандемія коронавірусу має бути подоланою на всіх фронтах по усьому світу. Я вдячний Словаччині за допомогу сусідній Україні. Лише разом ми можемо подолати цей вірус. ЄС готовий спрямовувати подальшу допомогу», – наголосив єврокомісар з кризового менеджменту Янез Ленарчич.
Доставлять вантаж за координації та фінансування ЄС.
Уряд розглядає можливість запуску громадського транспорту під час чергового етапу послаблення карантину, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час наради із президентом Володимиром Зеленським.
«Якщо вже вирішили відкривати транспорт, то треба дозволяти місцевій владі відкривати його там, де вони бачать можливість дотримання безпеки. Люди виходять на роботу, і їм треба дати можливість добиратися. Головне – пам’ятати про безпеку», – сказав Зеленський.
Кабмін передбачив п’ять етапів виходу України з карантину, який був запроваджений у березні через загрозу COVID-19. 11 травня почався перший етап.
За минулу добу у Києві діагностували коронавірус ще у 41 людини, одна людина померла – Кличко
За минулу добу, 17 травня, у Києві підтвердили 41 випадок коронавірусу, одна людина померла. Про це повідомив під час онлайн-брифінгу мер Києва Віталій Кличко.
«Кількість жителів Києва, у яких за минулу добу підтвердили захворювання коронавірусом, збільшилася на 41 особу. Серед них п’ятеро медиків. За минулу добу в столиці від коронавірусу померла одна людина. Загалом за цей час 49 летальних випадків. На сьогодні в столиці вже 2 321 підтверджений випадок захворювання на COVID-19», – зазначив мер.
Він додав, що найбільше нових випадків виявили у Дарницькому районі – 11, у Святошинському – дев’ять, у Деснянському та Оболонському районах – по шість випадків.
У Росії заявляють, що «зупинили зростання» COVID-19
Прем’єр-міністр Росії Михайло Мішустін заявив 18 травня, що його країні вдалося зупинити зростання числа нових випадків коронавірусної інфекції.
«Ситуація з поширенням коронавірусної інфекції залишається складною, але ми можемо визнати, що нам вдалося зупинити зростання числа заражень», – сказав Мішустін на засіданні уряду.
Зранку 18 травня російський штаб боротьби з епідемією повідомив, що число випадків захворювання на коронавірусну інфекцію сягнуло 290 тисяч 678.
За останню добу інфікування коронавірусом виявлене у 8926 росіян, це на 783 випадки менше, ніж добу тому. Раніше у травні в окремі дні число нових інфікованих перевищувало 11 тисяч.
Кличко: з 22 травня в Києві почнуть працювати спортзали та великі магазини
З 22 травня в Києві відновлять роботу спортзали та великі магазини, повідомив столичний мер Віталій Кличко:
«Після 22 травня столиця, як і інші регіони країни, почне наступний етап послаблення обмежень. Зокрема, з дотриманням регламентів та умов безпеки розпочнуть працювати промислові ринки, великі магазини площею до 1 тисячі квадратних метрів, спортзали, фітнеси, окрім басейнів».
За його словами, місто планує відновити роботу наземного громадського транспорту у звичайному режимі.
«Зараз ми поступово збільшуємо кількість одиниць рухомого складу та кількість маршрутів», – зазначив Кличко.
Він наголосив, що Київ готовий з 25 травня відновити роботу метро й чекає на відповідне рішення уряду.
Кабмін передбачив п’ять етапів виходу України з карантину, який був запроваджений у березні через загрозу COVID-19. 11 травня почався перший етап.
Папа Римський провів першу після карантину месу
Папа Римський Франциск провів першу з березня месу в капелі собору святого Петра у Ватикані. Богослужіння було присвячене 100-річчю від дня народження Івана Павла II.
День його пам’яті відзначається сьогодні, 18 травня. Собор, у якому похований святий, майже 70 днів був закритий через загрозу поширення коронавірусу.
На месі були присутні 30 людей. Усі вони дотримувалися правил соціального дистанціювання.
Відсьогодні в італійських храмах поновлюються служби. Всі парафіяни будуть зобов’язані носити маски та дотримуватися дистанції під час меси. Сьогодні ж в Італії відкрилися бари, ресторани і перукарні.
Ляшко заявив, що українські тести на коронавірус працюють
«Українські тести працюють. Нещодавно була інформація про те, що в певних лабораторія не було верифіковано тести для полімеразної ланцюгової реакції українського виробника. На днях ми отримали висновки Інституту епідеміології та інфекційних хвороб, який підтвердив, що вони верифікували систему шляхом порівняння її роботи з тест-системами виробництва країн Європейського союзу», – заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
Він зазначив, що перевірка українського виробника Державною службою з лікарських засобів триває: «Але в нас є підтвердження, що тест-системи, які були розвезені до наших лабораторій, працюють. Зараз будемо розглядати кожну конкретну лабораторію, шукати причини, якщо раптом в якійсь певній лабораторії тести були неверифіковані».
Увечері 12 травня видання LB.ua повідомило, що Центр громадського здоров’я «забраковував» тест-системи виробництва компанії «Укргентех». Згідно з оприлюдненим листом Центру громадського здоров'я, тест-система «визнається не верифікованою». Чутливість і специфічність тест-системи не відповідають значенням, які заявлені виробником.
Понад 120 країн закликають до розслідування причин пандемії
Всесвітня асамблея охорони здоров’я, яка в цьому році через пандемію коронавірусної інфекції вперше відбудеться онлайн, розгляне питання розслідування дій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в боротьбі з COVID-19.
До ретельного розслідування джерела походження і масового поширення нового вірусу закликають Європейський союз і Австралія. Цю пропозицію підтримали вже 122 країни, серед яких і Україна.
Вони хочуть отримати відповіді на запитання про те, чи все було зроблено, щоб запобігти пандемії, яка спричинила зараження понад 4,7 мільйона людей у світі і смерті понад 315 тисяч хворих.
У цій пропозиції конкретно не згадується Китай або місто Ухань, де, як вважають, почався спалах хвороби. Однак Пекін виступив категорично проти ініціативи розслідування, звинувативши Австралію в політичній атаці.
Вашингтон поки також не підтримав ініціативу. США наполягають на більш жорсткому формулюванні, яка б закликала до розслідування походження вірусу, починаючи саме з Китаю. Раніше президент США Дональд Трамп неодноразово звинувачував Китай у приховуванні інформації про вірус, а ВООЗ, на його думку, допомагала в цьому Пекіну. Влада США не виключила, що витік вірусу стався з лабораторії в місті Ухань. Офіційно розвідувальне співтовариство США не заявляло про наявність доказів цього. Китай таку можливість категорично заперечує.
США є найбільш постраждалою від COVID-19 країною. За останніми даними, там зафіксовано майже півтора мільйона випадків коронавірусної інфекції. Померли майже 90 тисяч пацієнтів.
Число випадків COVID-19 у Росії перевищило 290 тисяч
У Росії станом на ранок 18 травня число випадків захворювання на коронавірусну інфекцію становить 290 тисяч 678, повідомляє російський урядовий сайт, присвячений боротьбі з COVID-19.
За останню добу інфікування коронавірусом виявлене у 8926 росіян, це на 783 випадки менше, ніж добу тому.
За минулу добу помер ще 91 пацієнт з COVID-19, а в цілому в Росії зафіксована смерть 2722 людей від цієї хвороби.
Влада Росії стверджує, що вже проведено понад 7,1 мільйона лабораторних досліджень на виявлення коронавірусу.
За числом виявлених інфікованих Росія обіймає друге місце у світі, поступаючись лише США.
В Україні дозволять відкрити пляжний сезон – Ляшко
«Розпочну з приємної новини. У цьому сезоні ми зможемо купатися. Ми провели певні консультації з Інститутом епідеміології та інфекційних хвороб Національної академії медичних наук. Ці фахівці, спеціалісти підтвердили, що морська сіль спільно із сонячним ультрафіолетовим випромінюванням знищує збудника коронавірусної хвороби, тому буде дозволено відкрити пляжний сезон в Україні», – повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
Він наголосив: навіть незважаючи на те, що в прісній воді збудник хвороби може виживати, у річках з проточною водою інфікуватися «досить складно, лише таке може бути при близькому контакті».
При цьому Ляшко закликав дотримуватися безпечної дистанції та не відвідувати пляжі людям з групи ризику.
В Україні виявили 325 нових хворих на COVID-19 – РНБО
В Україні за добу виявили 325 нових хворих на COVID-19, свідчать дані моніторингу Ради національної безпеки та оборони України. Це найменша кількість нових випадків з 20 квітня.
160 людей одужали, 21 пацієнт помер.
Загалом тепер в Україні 18 616 виявлених випадків. 535 людей померли, 5 276 – одужали.
В Україні не обговорюють ідею «паспорта здоров’я» для туристів і тих, хто перетинає кордон
Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю агентству «РБК-Україна».
«На міжнародному рівні є такі ідеї, але поки вони не матеріалізовані. З практичних рішень там поки схиляються до таких, що при в'їзді потрібно буде, наприклад, показати довідку про те, що у людини за певну кількість днів був негативний ПЛР-тест на коронавірус. І потім, після повернення додому, людина має посидіти у самоізоляції, зробити ще один тест», – сказав Кулеба.
Він припускає, що «це все заспокоїться, вийде на свою колію і будуть знайдені якісь формати найменш болючого життя в умовах пандемії коронавірусу».
Наприкінці квітня Греція виступила з ініціативою запровадити «паспорт здоров’я» для туристів, який підтверджуватиме, що людина не є носієм коронавірусу.
У США офіційно затвердили тест на коронавірус у домашніх умовах
Американська адміністрація контролю за харчами та ліками схвалила у терміновому порядку тест на коронавірус, що дозволить людям брати мазок з носа в домашніх умовах та висилати в лабораторію для діагностичного аналізу.
Дозвіл на випуск тестів отримала компанія ЕverlyWell.
За даними компанії, від моменту замовлення тесту до отримання результату мине від 3 до 5 днів. Замовити тест можуть ті особи, що заповнили онлайн-анкету, яку перевірив лікар.
Мазок пацієнта з носа поміщається у спеціальний розчин та відправляється в ліцензовану лабораторію. Пізніше результати направляють пацієнту онлайн через незалежну мережу компанії ЕverlyWell, на їх власний портал.
Тест коштуватиме 135 доларів та поступить в продаж вже в кінці травня. Втім, деякі науковці стверджують, що домашні тести є менш точними, ніж тести, які роблять безпосередньо в медичних закладах.
У Кам’янці-Подільському на ізоляцію відправили відділення перинатального центру – мер
У Кам’янці-Подільському Хмельницької області на ізоляцію відправили відділення перинатального центру, повідомив мер міста Михайло Сімашкевич у Facebook.
«Сьогодні увага мобільних медичних бригад зосереджена й на перинатальному центрі. Вчора, нагадаю, коронавірус було виявлено в молодшої медичної сестри пологового. За рішенням оперативного штабу на ізоляції перебуватиме відділення патології вагітних. А медики обстежуватимуться поетапно. Нині це близько 50 осіб, в яких візьмуть аналізи для дослідження обласним лабораторним центром», – написав Сімашкевич.
Єнін: за час карантину МЗС сприяло поверненню понад 230 тисяч українців
За час карантину за сприяння Міністерства закордонних справ до України повернулися понад 230 тисяч українських громадян, повідомив заступник голови МЗС Євген Єнін в інтерв’ю Радіо Свобода.
«Попри певні складнощі перехідного періоду, я вважаю, що ми впоралися, впоралися гідно. За оцінками і наших громадян, і багатьох наших партнерів, евакуація, яка була здійснена, у тому числі і за активної участі МЗС України, вважається однією зі зразкових. Загалом за сприяння Міністерства закордонних справ до України повернулося понад 230 тисяч громадян України. І цей процес продовжується», – сказав Єнін.