США відправлять до Росії 200 ШВЛ – Голос Америки
США пожертвують Росії 200 апаратів штучної вентиляції легень після тамтешнього спалаху захворюваності на COVID-19, повідомляє Голос Америки з посиланням на урядові документи, які є в розпорядженні редакції.
Перші 50 ШВЛ відправлять до Москви наступного тижня за допомогою військової авіації. Решту мають відправити 26 травня. Росія наразі не підтверджує цю інформацію.
За даними Голосу Америки, уряд США повністю оплатить виробництво та доставку апаратів. На це мають витратити 4,7 мільйона доларів
8 травня президент США Дональд Трамп запропонував ці ШВЛ президенту Росії Володимиру Путіну під час телефонної розмови.
У квітні США заявили, що купили в Росії апарати штучної вентиляції легень через їхню нестачу в містах на кшталт Нью-Йорка.
За даними Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса, Росія перебуває на другому місці у світі за кількістю виявлених випадків COVID-19 (майже 282 тисячі). На першому місці – США (майже 1,5 мільйона випадків).
В окупованому Луганську лікарям пропонують тимчасові контракти в Москві для боротьби з COVID-19
У непідконтрольному Україні Луганську лікарям, які працюють з хворими на коронавірусну хворобу, почали пропонувати тимчасові контракти у Москві. Про це йдеться у матеріалі Радіо Донбас.Реалії, проєкту Радіо Свобода.
За словами медика луганської лікарні, пропозиції надходять від адміністрації, лікарям пропонують ставку в близько 100 тисяч рублів (близько 36 тисяч гривень) та доплати: лікарям 80 тисяч, медсестрам – 50, санітарам – 30.
Як раніше писало Радіо Свобода, медики у Луганську повідомляють про дефіцит засобів захисту. Наприкінці квітня у 4-й лікарні, профільній для прийому хворих на COVID-19, стався спалах захворювання.
За даними підконтрольних Росії адміністрацій, в ОРДЛО зафіксовали 537 випадків COVID-19. Водночас, за даними Міністерства з питань реінтеграції окупованих територій України, захворюваність на цих територіях вища.
Компанія МАУ закрила продаж квитків на міжнародні рейси до 1 липня – Дихне
Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» закрила продаж квитків на міжнародні рейси до 1 липня, повідомив президент компанії Євгеній Дихне у Facebook.
«Ми аналізуємо те, що відбувається в країнах нашої потенційної маршрутної мережі, а також ситуацію в Україні (право на свободу переміщення по туристичних візах і загальний економічний стан населення країни). Наш прогноз плачевний, і Україна є частиною глобального тренду», – написав Дихне.
Він прогнозує, що авіаринок повернеться до рівня планів на 2020 рік не раніше, ніж у 2023 році. Цьогоріч дохід авіакомпаній має знизитися на 314 мільярдів доларів.
Кількість хворих на COVID-19 у Білорусі за добу зросла майже на тисячу – влада
Міністерство охорони здоров’я Білорусі повідомило, що станом на 17 травня в країні зареєстровано 29 650 випадків COVID-19, із яких 969 – за минулу добу.
«За весь період поширення інфекції на території країни померли 165 пацієнтів з низкою хронічних захворювань із виявленою коронавірусною інфекцією», – повідомили у відомстві.
За офіційною статистикою, з лікарень у Білорусі виписали 9932 пацієнти, що мали коронавірусну інфекцію, дослідили – 350 515 тестів.
Приріст у майже тисячу хворих в Білорусі фіксували і напередодні. В країні не запроваджені жодні обмежувальні заходи у зв’язку з епідемією.
За добу в Росії зафіксували 9709 випадків зараження коронавірусом
Влада Росії в неділю оновила дані про кількість інфікованих коронавірусом – другу добу поспіль виявлено менш ніж 10 тисяч нових випадків зараження – 9709, із них у Москві – 3855.
За офіційними даними, за минулу добу у Росії від COVID-19 померли 94 людини.
Усього кількість інфікованих перевищила в Росії 281 тисячу (це друге місце в світі), померла 2631 людина, одужали понад 67 тисяч.
Дарницький і Солом’янський райони Києва тримають першість із захворюваності на COVID-19 – Кличко
За кордоном станом на вечір 16 травня лікується від коронавірусної хвороби 141 українець, 73 людини одужали, повідомила пресслужба українського МЗС.
За даними дипломатів, найбільше хворих українців в Італії – 121 людина. Також по троє інфікованих – в Австрії, Білорусі та Росії, по двоє – у США, Чехії та Швеції, по одному – в Ірландії, Німеччині, Уругваї та на Мальті.
Восьмеро українців померли від ускладнень, викликаних COVID-19, за кордоном.
За даними Держприкордонслужби, упродовж минулої доби аеропорт «Бориспіль» прийняв три пасажирських чартерних та спеціальних авіарейси – літаками з Нью-Йорка, Ларнаки та Гельсінкі прибули 184 людини.
Організатори «Євробачення» влаштували альтернативне шоу
Організатори конкурсу популярної пісні «Євробачення», який цього року був скасований через коронавірусну пандемію, влаштували замість нього альтернативне шоу.
Цей двогодинний концерт, що не мав елементу змагання, транслювали чотири десятки громадських телеканалів у Європі 16 травня – в день, коли в нідерландському Роттердамі мав би був початися конкурс.
У перебігу концерту, серед іншого, плановані було учасники цьогорічного конкурсу через відеозв’язок співали «Любов дає світло». В концерті також узяла участь низка переможців конкурсу попередніх років.
Планований було на цей рік конкурс через коронавірусну пандемію перенесений на наступний рік. Але, як вирішив організатор конкурсу, Європейський союз телерадіомовлення, країни-учасниці муситимуть подати наступного року нові пісні, хоча учасники можуть лишитися ті самі.
У Німеччині знову протестували проти обмежень через коронавірус
У кількох містах Німеччини другий кінець тижня поспіль відбулися нові протести проти обмежень, запроваджених із метою обмежити поширення коронавірусної пандемії.
Зокрема, кілька тисяч людей вийшли на кілька окремих акцій у столиці Берліні. Їх супроводжували близько тисячі працівників поліції, які стежили головно за дотриманням протикоронавірусних заходів.
У перебігу акцій сталися сутички – поліція затримала близько 200 осіб.
У Мюнхені на півдні країни організатори подали заявку на протест із 10 тисячами учасників у центрі міста; місцева влада дозволила участь однієї тисячі, щоб вони могли дотриматися належної відстані між собою.
У Штутґарті на південному заході Німеччини, де попередніх вихідних учасники протесту порушували дистанціювання і приходили без захисних масок на обличчі, цього разу зібралося понад п’ять тисяч демонстрантів.
А у Франкфурті-на-Майні в центральній частині країни і в Гамбурзі на півночі на демонстрації вийшло приблизно по тисячі осіб.
Смертність через коронавірусну інфекцію в Німеччині нині нижча, ніж у деяких інших європейських країнах. Канцлера Анґелу Меркель переважно хвалять за те, як країна проходить пандемію.
У Німеччині, яка є федеративною державою, практично всі обмежувальні заходи перебувають у компетенції влад федеральних земель, але центральний уряд Меркель домовлявся з ними про координацію дій.
Останнім часом Меркель пристала на вимоги впливових регіональних лідерів, і деякі обмежувальні заходи в Німеччині почали послаблюватися. Зокрема, в країні поступово поновлюють роботу навчальні заклади, крамниці, ресторани і навіть відновлює змагання футбольний чемпіонат країни.
Але Меркель не раз попереджала про можливість другої хвилі заражень. А цього тижня справді сталося зростання числа нових випадків захворювання, і це спричинило нове занепокоєння щодо перебігу епідемії в країні.
За інформацією Центру даних про коронавірус Університету імені Джонза Гопкінза у США, на вечір 16 травня в Німеччині підтверджено майже 176 тисяч захворілих на коронавірусне захворювання, з яких майже вісім тисяч померли.
Росія: у Москві різко знизилося число нових інфікованих коронавірусом
У Москві за добу виявлено 3505 інфікованих коронавірусом, це найменший показник у столиці Росії з 30 квітня, свідчить статистика оперативного штабу по боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції.
Від початку травня в місті зазвичай виявляли близько п’яти – шести тисяч інфікованих на добу.
Загалом у Росії за минулу добу зареєстровані ще 9 200 випадків інфікування коронавірусом. У статистиці російська влада враховує і анексований Крим.
У Росії рахують смертність від COVID-19 не за рекомендаціями ВООЗ
Всього з початку епідемії в країні вірус виявлений у 272 тисяч людей. Понад 63 тисячі – вже одужали. 2 537 – померли, в тому числі 119 людей за останні 24 години.
Майже в 45 відсотках нових випадків захворювання протікає безсимптомно і було виявлене тільки за допомогою тестування. Крім того, вперше з початку епідемії на Москву і Московську область припадає менше ніж половина хворих.
Кількість інфікованих коронавірусом у світі перевищила 4,5 мільйона.
У Білорусі кількість хворих на COVID-19 зросла майже на тисячу за добу
У Білорусі за останню добу виявили 951 новий випадок захворювання на COVID-19, повідомляє Міністерство охорони здоров’я країни.
Загалом станом на 16 травня зареєстровано 28 тисяч 681 випадок коронавірусної хвороби, 160 людей померли.
9498 пацієнтів одужали.
Про те, скільки пацієнтів перебувають у критичному стані або на ШВЛ і скільки пацієнтів було виписано додому для «амбулаторного лікування», не повідомляють.
Коронавірус у Білорусі. Чому Лукашенко діє всупереч решті світу?
У столиці Білорусі Мінську попри епідемію коронавірусу 9 травня відбувся масштабний військовий парад. ВООЗ закликала владу Білорусі до «альтернативи» святкуванню Дня перемоги, щоб «не ризикувати людськими життями». Однак Лукашенко відмовився скасовувати парад.
У Білорусі не запроваджені ніякі обмежувальні заходи у зв'язку з епідемією.
Понад 500 нових випадків COVID-19 виявили в Україні – МОЗ
В Україні за останню добу виявили 528 нових випадків коронавірусного захворювання COVID-19, повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ.
За весь період епідемії в Україні підтверджено 17 858 випадків COVID-19, із них 4906 людей вже одужали, 497 – померли.
«Загалом захворіли 1269 дітей і 3512 медиків. На амбулаторному лікуванні 12 189 пацієнтів, з них 1043 дитини і 2869 медпрацівників. Усього потребували госпіталізації 5669 осіб, з них 226 дітей та 643 медика. Підключення до апарату штучної вентиляції легенів потребувала 231 особа, зокрема одна дитина та 19 медиків», – йдеться в повідомленні.
У МОЗ уточнили, що серед померлих переважають люди віком від 50 років (86%).
Найбільше випадків COVID-19 виявили у Чернівецькій області (2647), Києві (2221), Київській (1143) й Івано-Франківській областях (1200).
У світі кількість інфікованих людей перевищила 4,5 мільйона. Померли від COVID-19 понад 300 тисяч людей.
Кількість інфікованих коронавірусом у світі перевищила 4,5 мільйона
Станом на 15 травня понад 4,5 мільйона людей у світі інфіковані коронавірусом. Про це свідчать дані Університету Джонса Хопкінса.
Найбільше хворих, більш ніж 1,4 мільйона зафіксували у США. На другому місці опинилася Росія – майже 263 тисячі хворих. Понад 238 тисяч випадків інфікування діагностували у Великій Британії.
Померли від COVID-19 понад 300 тисяч людей.
Асоціація анестезіологів України розкритикувала вітчизняні розробки апаратів ШВЛ
Асоціація анестезіологів України розкритикувала українські розробки апаратів штучної вентиляції легень. Про це мовиться у відкритому листі до президента України Володимира Зеленського та Кабінету міністрів.
«Останнім часом багато «інженерів» розробляють та закликають до масового виробництва своїх винаходів, які начебто можуть замінити апарати ШВЛ. Апофеозом цієї діяльності стало отримання дозволу на виробництво одного з «апаратів ШВЛ» на базі ручного дихального мішка «Амбу». Проте будь-який анестезіолог розуміє, що вентиляція мішком Амбу можлива лише на короткий час при проведенні заходів реанімації пацієнта із зупинкою дихання. Адекватна вентиляція пацієнта неможлива без наявності сучасних режимів з контролем за об’ємом або тиском та синхронізації апарату з пацієнтом», – мовиться у листі.
Як наголосили в асоціації, фахівці називають деякі з цих розробок «вбивцями».
Члени асоціації вимагають враховувати їхню професійну думку при ухваленні рішень щодо закупок апаратів ШВЛ, оснащувати лікарні якісними апаратами і враховувати можливості обслуговування та навчання лікарів при виборі виробника та постачальника цих апаратів.
Керівництво державного підприємство «Новатор» із міста Хмельницького повідомило Радіо Свобода, що готове виготовити 10 тисяч апаратів штучної вентиляції легень за чотири тижні. «Наш апарат ШВЛ пройшов випробування та отримав сертифікацію МОЗ. Ми плануємо розгорнути серійне виробництво. Після проведення підготовки та налагодження всіх виробничих процесів готові виготовити 10 000 апаратів за чотири тижні. Наразі необхідно дочекатися отримання коштів», – розповів керівник підприємства Олексій Свістунов.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявляв, що МОЗ надав підприємству дозвіл на виготовлення апаратів ШВЛ. За його словами, пропонований заводом із Хмельницького прилад – це «модернізований мішок Амбу, який може бути використаний в екстреній медичній допомоги на нетривалий період, щоб довезти тяжкохворого до лікарні».
За словами Степанова, «Новатор» має перспективи експорту своєї медичної продукції.
Колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун розкритикувала таке рішення, заявивши про «чергове схвалення витрачання коштів платників податків та новий простір для проведення корупційних оборудок».
«Виглядає так, що МОЗ України разом зі своїми «експертами» фактично дали дозвіл на виробництво обладнання, яке не потрібне, а його використання може бути небезпечним для пацієнтів», – зазначила вона.
Швеція своїм нетиповим підходом до боротьби з коронавірусом із мінімумом обмежень продовжує викликати дискусії
Через карантинні обмеження в Україні застрягли іноземні діти, народжені за допомогою сурогатних матерів
Грузія вийде з режиму надзвичайного стану наступного тижня, але обмеження зніматимуть поступово
Уряд Грузії повідомив, що не продовжить термін дії надзвичайного стану, запровадженого в спробі приборкати поширення коронавірусу. Прем’єр-міністр Ґіорґі Ґахарія заявив, що його уряд не проситиме президента і парламент продовжувати особливий режим після 22 травня.
Водночас очільник уряду сказав, що обмеження будуть зняті поступово.
Надзвичайні заходи діють у Грузії з 21 березня. Вони передбачають нічну комендантську годину і закриття частини закладів, включно з багатьма магазинами, ресторанами й кафе.
Поліція відкрила провадження через спалах коронавірусу в київському інтернаті
Національна поліція почала провадження за фактом порушення санітарних норм у одному з будинків-інтернатів у Києві, внаслідок чого там виник спалах коронавірусу.
«Слідчі Дарницького управління поліції розпочали кримінальне провадження за фактом захворювання на коронавірус у вихованців і персоналу», – мовиться у повідомленні столичної поліції.
Раніше 15 травня міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що у столиці в Дарницькому будинку-інтернаті для дівчат підтвердили захворювання COVID-19 у 81 особи.
За результатами тестів, серед хворих 53 вихованки будинку-інтернату віком від 7 до 35 років, а також інфіковані 28 осіб із персоналу інтернату – 26 жінок і 2 чоловіків.
Зеленський підписав закон, який посилює тестування на COVID-19
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який вносить низку змін, пов’язаних із коронавірусною пандемією, які діятимуть під час карантину і ще два місяці після нього.
«Закон передбачає обов’язкове тестування на амбулаторному і стаціонарному рівнях усіх осіб із ознаками коронавірусної хвороби, а також тих, хто контактував із хворими на COVID-19. Крім того, обов’язкове тестування поширюється на медиків, які працюють у медзакладах із такими хворими, працівників Національної поліції, Національної гвардії та інших працівників, залучених до здійснення протиепідемічних заходів, незалежно від того, чи мали вони контакт із хворим на коронавірусну хворобу. Міністерство охорони здоров’я України повинно регулярно оновлювати алгоритм тестування з узгодженням із рекомендаціями ВООЗ і Центру контролю і профілактики захворювань США», – мовиться у повідомленні.
Закон передбачає можливість залучати на волонтерських засадах до протидії поширенню коронавірусу лікарів-інтернів, а також лікарів-спеціалістів, які ще не мають кваліфікаційної категорії, з урахуванням обмежень щодо такого залучення.
Зазначається, що держава планує виплачувати людям, які лікуються у медзакладах або перебувають на самоізоляції, допомогу з тимчасової непрацездатності у розмірі 50 відсотків середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.
Закон набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Україна запустить авіаперевезення до тих країн, які прийматимуть українців
Запуск регулярних міжнародних авіаперевезень залежить від готовності інших держав приймати громадян України і епідеміологічної ситуації в кожній окремій країні. Про це в Одесі заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
«Впродовж цього тижня зустрілись з усіма перевізниками, в тому числі національними, проводили спілкування стосовно відкриття міжнародного і внутрішнього авіасполучення. Ситуація може відрізнятись по регіонах – в залежності від епідеміологічної ситуації в регіонах і від того, як будуть інші країни відкриватись для громадян України», – заявив міністр.
Європейські країни починають відкривати кордони з кінця травня, наголосив Криклій, і відкриття авіаперевезень із української сторони буде дзеркальним. Точної дати запуску регулярних авіаперевезень у міністерстві ще немає, переговори із міжнародними партнерами веде Міністерство закордонних справ.
«Чеські авіалінії» 9 травня оголосили, що з 18 травня відновлять перельоти між Прагою і Амстердамом, Франкфуртом, Парижем і Стокгольмом, з 24 травня – з Києвом і Одесою й Бухарестом – із 25 травня. Також про готовність відкрити авіарейси з Києва в червні 2020 року заявила німецька авіакомпанія Lufthansa.