Жіноча тенісна асоціація (WTA) продовжує скасовувати турніру через коронавірусну епідемію
Цього разу асоціація вирішила скасувати змагання у Бостаді, Лозанні, Бухаресті і Юрмалі, які мали відбутися в липні.
Рішення стосовно турнірів, запланованих на кінець липня, початок серпня, асоціація ухвалюватиме у червні.
Тенісні турніри скасовують з середини березня, коли коронавірусна епідемія сягнула масштабів пандемії.
У Києві в будинку-інтернаті для дівчат на COVID-19 захворіли понад 80 людей – Кличко
Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що у столиці в Дарницькому будинку-інтернаті для дівчат підтвердили захворювання на COVID-19 у 81 особи.
«Там спочатку виявили хвору жінку-працівницю. І після цього зробили ПЛР-тести всім вихованцям і персоналові закладу. Загалом протестували 182 особи», – сказав Віталій Кличко.
Він додав, що, за результатами тестів, серед хворих 53 вихованки будинку-інтернату віком від 7 до 35 років, а також інфіковані 28 осіб із персоналу інтернату – 26 жінок і 2 чоловіків.
Повідомляється, що у лікарні столиці госпіталізували трьох пацієнтів із числа персоналу. Інша частина персоналу – на самоізоляції вдома, під контролем лікарів. Інфіковані вихованки закладу перебувають у задовільному стані і отримують медичну допомогу в інтернаті.
«Як з’ясували, вірус занесла одна жінка – молодша медсестра однієї з груп інтернату. Зазначу, що такі інтернати працюють у закритому режимі. Крім персоналу, їх ніхто не відвідує», – наголосив Кличко.
За його словами, наразі Дарницький будинок-інтернат для дівчат повністю закритий на карантин. Там здійснюють заходи посиленої дезінфекції і медичне обстеження. На в’їзді на територію чергують рятувальники й поліція.
«Ми перевіримо і протестуємо також вихованців та персонал Святошинського будинку-інтернату для хлопчиків, два міські заклади для людей похилого віку і 4 спеціалізовані заклади для жінок і чоловіків. Я ще раз закликаю всіх бути обережними та дотримуватися правил», – сказав Кличко.
Балтійські країни відкрили поміж собою кордони на тлі послаблення обмежень через COVID-19
Литва, Латвія і Естонія з 15 травня відкрили кордони між собою, закриті раніше через спалах коронавірусу. Жителі цих країн можуть вільно переміщатися між ними, за умови що протягом останніх 14 днів вони не виїжджали за межі країн Балтії і не контактували з інфікованими. Приїжджі з інших країн повинні, як і раніше, пройти двотижневий карантин.
Ситуація з коронавірусом у трьох країнах Балтії відносно спокійна – жодна з трьох країн не повідомила про більш ніж 7 нових випадки захворювання за минулу добу. В регіоні в цілому зареєстровано менш ніж півтори сотні летальних випадків через коронавірус.
Ініціативу з відкриття внутрішніх кордонів назвали «Baltic Travel Bubble» («Балтійська туристична бульбашка»). В уряді Литви вказали, що це – «можливість для бізнесу знову відкритися і проблиск надії для людей, що життя налагоджується».
Цього тижня були частково зняті обмеження на поїздки між Фінляндією і Естонією, а також між Польщею і Литвою. Але поки ні Польща, ні Фінляндія не поспішають долучатися до туристичної ініціативи зі своїми балтійськими сусідами, попри запрошення зробити це. Крім того, Австралія і Нова Зеландія розглядають можливість відкриття своїх кордонів одне для одного.
Прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте, чия країна одна з найбільш постраждалих від COVID-19 у світі, раніше навіть пригрозив виходом Італії з ЄС, якщо практика «туристичних бульбашок» і «зелених коридорів» буде поширюватися.
Регулятор вимагає від Google заблокувати новину на сайті російського видання щодо COVID-19
Російське агентство нагляду за зв’язком і комунікаціями («Роскомнагляд») зажадало від Google заблокувати новину з посиланням на The Financial Times на сайті незалежного онлайн-видання «МБХ медиа» про те, що кількість померлих від COVID-19 в Росії може бути вищою за офіційні дані.
У повідомленні «Роскомнагляду» йдеться, що відомство діє за рішенням Генеральної прокуратури від 13 травня, де визнали, що в новині є «заклики до масових безладів, здійснення екстремістської діяльності, участі в масових (публічних) заходах, що проводяться з порушенням встановленого порядку».
У «МБХ медиа» заявили, що отримали повідомлення від Google днем раніше про запит на блокування статті. За повідомленням онлайн-видання, Google попросив видалити статтю зі свого веб-сайту або зробити її недоступною в Росії. Повідомляється, що безпосередньо до редакції видання «Роскомнагляд» з вимогою не звертався.
Нещодавно західні видання The Financial Times і The New York Times на своїх шпалоьтах повідомили про те, що смертність від коронавірусу в Москві і Санкт-Петербурзі може бути на 70% вищою від офіційної статистики. У МЗС Росії назвали ці публікації «безпідставними спекуляціями» і «черговим сенсаційним антиросійським фейком». Офіційна Москва пригрозила виданням ймовірністю позбавлення акредитації на роботу в Росії.
За офіційними даними, станом на 15 травня в Росії коронавірус виявлено у 262 843 людей, понад 58 тисяч – одужали, 2418 людей померли.
Масове тестування на антитіла до COVID-19 в Україні можуть почати вже наступного тижня – нарада в ОП
Масову ІФА-діагностику (імуноферментний аналіз) в Україні для виявлення антитіл до коронавірусної інфекції COVID-19 можуть розпочати вже наступного тижня, заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на нараді в Офісі президента.
Як повідомляє пресслужба голови держави, МОЗ готується затвердити алгоритм діагностики і зможе почати тестування наступного тижня, «якщо все відбуватиметься згідно з планами».
Яким чином можна буде пройти тестування, на нараді не уточнили.
Всередині ЄС починають частинами відкривати кордони
Балтійські країни: Латвія, Литва та Естонія 15 травня відкрили між собою кордони, послаблюючи обмеження на пересування, запроваджені під час карантину у зв’язку з пандемією коронавірусу.
Громадяни тих трьох країн знову можуть перетинати кордони вільно, але ті, які прибули з інших держав, зобов’язані проходити 14-денну самоізоляцію.
Керівники Європейського союзу висловили надію, що найближчим часом інші країни ЄС, де ситуація з епідемією схожа, зможуть також відкривати кордони.
Словенія першою в ЄС заявила про подолання епідемії коронавірусу
Словенія стала першою країною Європейського союзу, яка офіційно заявила про подолання епідемії коронавірусу.
Європа, особливо її західна частина, є одним із двох найбільш постраждалих від коронавірусу регіонів світу – тут померли 151 749 людей. В Італії і Великій Британії зафіксовано більше ніж по 30 000 смертей, а у Франції й Іспанії разом – 27 000 смертей.
Уряд Словенії, населення якої складає два мільйони, повідомив 15 травня, що поширення COVID-19 перебуває під контролем, і потреби в надзвичайних медичних заходах більше немає. За останні два тижні у Словенії виявляли менше ніж сім нових випадків коронавірусу щодня.
Жителі країн ЄС можуть в'їжджати до Словенії з Австрії, Італії й Угорщини через визначені пункти пропуску, тоді як більшість громадян, які не є членами ЄС, повинні пройти обов'язковий 14-денний карантин, заявив уряд.
Загальнонаціональна епідемія була проголошена у Словенії 12 березня. До 13 травня в країні зафіксували 1467 випадків інфікування коронавірусом і 103 смерті.
В’їзд великогабаритного транспорту в Київ обмежать – Кличко
Від 18 травня до Києва обмежать в’їзд великогабаритного і великовантажного транспорту, повідомив міський голова Віталій Кличко.
За його словами, обмеження діятимуть вранці – з 7:00 до 10:00, і ввечері – з 17:00 до 20:00.
«Оскільки в місті складна транспортна ситуація, ми посилюємо контроль за в’їздом у столицю вантажного транспорту. З понеділка, 18 травня, в’їзд великогабаритного та великовантажного транспорту в місто буде обмежений. Нагадаю, ми запроваджували такі заходи, але контроль за ними недостатній. Я звернувся до поліції посилити цю роботу», – сказав Кличко 15 травня на онлайн-брифінгу.
За його словами, це необхідно для стабілізації трафіку в місті під час пікового навантаження на дороги. Обмеження діятиме до повного відновлення роботи громадського транспорту, коли на дорогах міста стане менше приватного транспорту.
«Ми поступово збільшуємо кількість наземного громадського транспорту, щоб після 22 травня він вже працював у звичайному режимі. Але хочу підкреслили: дотримання правил безпеки в ньому ніхто не відміняв. Бо, за словами медиків, понад 30 відсотків заражень відбуваються саме в громадському транспорті. Коли люди не тримають дистанцію, не одягають маску і рукавички», – сказав мер.
З послабленням карантину від 12 травня в Києві стало більше заторів на дорогах: люди, виїжджаючи на роботу, більше користуються приватним транспортом, поки громадський працює в обмеженому режимі.
Кількість нових випадків коронавірусу в Росії знову перевищила 10 тисяч
Про це повідомив 15 травня оперативний штаб із боротьби з розповсюдженням коронавірусної інфекції.
Згідно з повідомленням, приріст хворих за минулу добу склав 10 598 осіб, з них 4748 – у Москві.
Усього в Росії від початку спалаху хвороби коронавірус виявлено у 262 843 людей, понад 58 тисяч – одужали, 2418 людей померли.
У ЗСУ за минулу добу від COVID-19 більше одужало військових, аніж захворіло
У командуванні Медичних сил ЗСУ повідомили, що станом на 15 травня в українській армії на COVID-19 хворіють 46 осіб, із них за минулу добу було зареєстровано два нових випадки, водночас чотири людини одужали.
«На ізоляції (в тому числі самоізоляція) – 266 осіб. Кількість військовослужбовців у яких закінчується ізоляція найближчих три доби – 36 осіб. У закладах охорони здоров’я лікується – одна особа (Рівненський військовий госпіталь – 1 військовослужбовець). У Харківській області один військовослужбовець лікується вдома під наглядом медичної служби. Стан здоров’я пацієнтів задовільний. Отримують необхідне лікування», – йдеться в повідомленні.
За даними ЗСУ, всього за час пандемії в армії через COVID-19 дві людини померли і 65 – одужали.
За кордоном на COVID-19 хворіють 145 українців – МЗС
За кордоном від COVID-19 лікуються 145 громадян України – такі дані станом на вечір 14 травня наводить пресслужба Міністерства закордонних справ.
Найбільше хворих українців в Італії – 121 особа, шестеро – лікуються в Чехії, по троє – в Австрії, Білорусі й Росії. У Швеції і США виявлено по два випадки коронавірусу у громадян України. У Молдові, Німеччині, Таїланді, Уругваї і на Мальті – по одному хворому.
За даними МЗС, 68 українців за кордоном одужали після перенесеного коронавірусу, вісім людей померли.
За минулу добу в Україні захворіли 483 людини, 20 – померли – МОЗ
Міністерство охорони здоров’я повідомило, що за минулу добу в Україні на COVID-19 захворіли ще 483 людини, 168 були госпіталізовані.
При цьому за попередню добу було зафіксовано 20 летальних випадків, 330 людини одужали.
Від початку епідемії коронавірусною інфекцією в Україні заразилися 17330 осіб, 4473 одужали, 476 людей померли.
«Усього в Україні досліджено 211 614 зразків методом ПЛР. На амбулаторному лікуванні 11 842 пацієнти, з них 1004 дитини та 2797 медпрацівників. Усього потребували госпіталізації 5488 осіб, з них 216 дітей та 623 медика. Підключення до апарату штучної вентиляції легенів потребували 225 осіб, зокрема одна дитина та 19 медиків», – йдеться в повідомленні МОЗ.
Суди призначили 275 адмінстягнень за порушення умов карантину – ДСА
За час карантину в Україні суди ухвалили 275 рішень про накладення адміністративних стягнень за порушення обмежувальних заходів, повідомила Державна судова адміністрація. Дані наведені станом на 14 травня.
За повідомленням, всього було розглянуто 2199 справ.
Найбільше рішень про адмінстягнення ухвалили у Дніпропетровській області – 65.
Залишилося розглянути ще 4864 справи.
При цьому, як повідомила судова адміністрація у відповідь на запит Радіо Свобода, вони не можуть надати інформацію про кількість засуджених за статтею 325 Кримінального кодексу («Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням») за період з 12 березня, «оскільки звітність складається лише за рік».
У Південному окружному військовому суді російського Ростова-на-Дону видали фігурантам другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» на час участі в судових засіданнях 13-14 травня одну маску на кожного і три пари рукавичок на вісім осіб, розповіла 14 травня проєктові Радіо Свобода Крим.Реалії адвокат Ліля Гемеджі.
«Наші підзахисні беруть участь в судових засіданнях другий день поспіль, і в перший день, 13 травня, їм усім видали по масці і 3 пари рукавичок на вісьмох людей. Другий день вони так беруть участь в суді. Тобто їх не змогли належним чином забезпечити засобами індивідуального захисту на час участі в засіданні, в період пандемії», – розповіла Гемеджі.
Також, за словами адвоката, фігурантам справи видали сухпайок з вмістом свинини.
«Зараз наші підзахисні дотримуються посту в місяць Рамадан, але їм продовжують видавати їжу зі свининою. До складу сухпайка входить паштет зі свининою і гречка зі свинячими шкурками. Сьогодні через погану якість зв’язку я не змогла уточнити, чи дозволяють їм забрати сухпай в камеру після засідання, однак, в будь-якому випадку, їсти вони його не можуть», – додала адвокат.
Генконсульство України в Мілані відновить прийом громадян із 25 травня
Генеральне консульство України в Мілані повідомляє, що від 25 травня відновлює прийом громадян за умови дотримання протиепідемічних вимог.
«До зняття обмежувальних заходів, пов’язаних з пандемією COVID-19, прийом буде здійснюватись виключно за попереднім записом на сайті www.consmilano.com.ua. Запис на оформлення «білого паспорта» та видачу готового закордонного паспорта за електронною адресою gc_itm@mfa.gov.ua», – йдеться в повідомленні консульства у фейсбуці.
У консульстві відвідувачі повинні будуть дотримуватися таких вимог до зняття обмежувальних заходів:
- використання захисних масок і, за можливості, рукавичок;
- дотримання необхідної безпекової дистанції (не менше ніж 1 метр), як у приміщенні консульства, так й зовні;
- максимальна одночасна кількість відвідувачів у приміщенні консульства: 1 особа/1 родина на кожному з 5 віконець/місць прийому.
У разі недотримання зазначених вимог консульство залишає за собою право відмовити у наданні консульських послуг, у перебуванні заявника у приміщенні консульства і може припинити прийом до відновлення необхідного противірусного режиму.
Консульство зупиняло прийом громадян і видачу документів 16 березня через ситуацію з поширенням коронавірусу.
У ВООЗ закликали Європу готуватися до нової хвилі коронавірусу
Європі слід готуватися до нової хвилі епідемії коронавірусу. Про це в інтерв’ю британському виданню The Independent сказав директор Європейського бюро Всесітньої організації охорони здоров’я Ганс Клюге.
«Я дуже стурбований з приводу подвійної хвилі: восени у нас може бути друга хвиля захворювання на COVID-19 та ще одна – сезонного грипу та кору», – зазначив Клюге.
Він наголосив, що європейським країнам слід бути обережними під час скасування карантинних обмежень.
Експерт з надзвичайних ситуацій ВООЗ Майк Раян раніше заявив, що новий коронавірус, можливо, не вдасться повністю подолати, і наразі неможливо передбачити, як довго він буде циркулювати.
Кількість жертв коронавірусу у світі перевищила 300 тисяч
Кількість смертей, пов’язаних з коронавірусним захворюванням COVID-19, у світі станом на 14 травня сягнула вже 300 074. Про це свідчать дані Університету Джонса Гопкінса.
Найбільше жертв зафіксували у США – понад 85 тисяч. 33 692 людини померли від COVID-19 у Британії, В Італії – 31 368.
Загалом у світі інфіковано вже більш ніж 4,4 мільйона людей, одужали понад 1,5 мільйона.
ПАРЄ застерегла Баку від тиску на опозицію через коронавірус
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) застерегла Азербайджан від використання епідемії коронавірусу для боротьби з опозицією.
Спостерігачі ПАРЄ повідомили, що понад 15 азербайджанських активістів та журналістів були заарештовані на терміни до 30 днів за порушення карантинних обмежень і непокору поліції. ПАРЄ побоюється, що життя політичних опонентів Баку в ув’язненні може опинитися в небезпеці через загрозу зараження інфекцією.
Асамблея закликала владу Азербайджану дотримувати свободу вираження думок і не зловживати заходами з боротьби з пандемією COVID-19 для тиску на політичних опонентів.
У рейтингу свободи слова організації «Репортери без кордонів» за 2020 рік Азербайджан перебуває на 168-у місці з 180. Роком раніше країна займала 166 рядок рейтингу.
Пара американських історій
Ще майже три мільйони американців звернулися по допомогу з безробіття через коронавірус
За останній тиждень майже 3 мільйони американців подали заявку на виплату допомоги з безробіття. Загальне число громадян США, які втратили внаслідок спалаху коронавірусної інфекції, сягнуло близько 36 мільйонів, свідчать дані Міністерства праці США.
І ще таке: