Росія «підійшла до пом’якшення режиму обмежень», запроваджених через епідемію коронавірусної інфекції, передають 11 травня російські інформагенції слова лідера цієї країни Володимира Путіна на нараді з урядом. На думку Путіна, запровадження так званого режиму самоізоляції та неробочих днів дозволило загальмувати поширення інфекції. Російський лідер сказав, що з 12 травня повинна відновитися робота промислових підприємств.
Путін також оголосив про пакет заходів підтримки громадян і бізнесу. Зокрема, удвічі буде підвищений мінімальний розмір допомоги по догляду за дитиною, він складе понад 6 тисяч рублів (це близько 2400 гривень). Всім сім’ям з дітьми до 3 років протягом 3 місяців виплачуватимуть по 5 тисяч рублів (це майже 2 тисячі гривень). Сім’ям з дітьми від 3 до 16 років виплатять одноразову допомогу в розмірі 10 тисяч рублів (майже 4 тисячі гривень).
За даними статистики, станом на ранок 11 травня Росія вийшла на третє місце у світі за числом інфікованих, у цій країні впродовж попередньої доби було виявлено найбільше за весь час число нових хворих на СOVID-19 – 11 тисяч 656. Загальне число інфікованих у Росії сягнуло понад 221 тисячі, померли понад 2 тисячі людей.
Співвідношення інфікованих і померлих у Росії є аномальним порівняно з країнами зі співставним числом хворих. За даними університету Джонса Гопкінса, в Іспанії, де нині 224 тисячі інфікованих, померли майже 27 тисяч людей, у Великій Британії, яка впродовж дня 11 травня витіснила Росію з третього місця, на 224 тисячі інфікованих припадає понад 32 тисячі смертей, в Італії на 219 тисяч – понад 30 з половиною тисяч померлих.
Білоруські політичні партії, які позиціонують себе як опозиційні до чинного голови держави Олександра Лукашенка, виступили із заявами про свою відмову від участі в чергових президентських виборах, які пройдуть 9 серпня 2020 року.
Партія «Білоруський народний фронт» (БНФ) заявила, що не висуватиме свого кандидата на президентських виборах. Засідання керівного органу партії, Сойму, з цієї нагоди пройшло у форматі онлайн через коронавірус.
«Сойм Партії «БНФ» ухвалив рішення про неучасть партії в президентських виборах 2020 року. Партія не буде висувати свого кандидата і не підтримуватиме інших кандидатів», – овиться в заяві партії.
Своє рішення в ній пояснили пандемією COVID-19 і тим, що білоруська влада проігнорувала рекомендації щодо зміни виборчого законодавства, запропоновані міжнародними й білоруськими спостерігачами на попередніх виборах.
«Проведення виборчої кампанії в умовах пандемії вкрай безвідповідальне і небезпечне, у той час як інші європейські країни ухвалюють обґрунтовані рішення відкласти вибори, навіть з набагато меншим числом хворих», – заявили в партії.
Схоже рішення ухвалила і Білоруська партія лівих «Справедливий світ».
«Білоруська партія лівих оцінює дане рішення як безвідповідальне і злочинне. Проведення в найближчі три місяці виборчої кампанії в Білорусі в умовах стрімкого поширення коронавірусної інфекції ставить під загрозу здоров’я і життя величезної кількості людей», – мовиться в заяві центрального комітету «Справедливого світу».
Раніше опозиційні партії ухвалили колегіальне рішення відмовитися від подальшого проведення «праймеріз» для вибору єдиного кандидата від опозиції на президентських виборах.
Державна прикордонна служба України повідомила про продовження обмежень на перетин лінії розмежування через рішення уряду продовжити загальнодержавний карантин до 22 травня.
Ці обмеження, які вводяться наказом командувача Об’єднаних сил, будуть діяти далі до окремого розпорядження, звернули увагу прикордонники.
«За дії цих обмежень перетнути лінію розмежування можливо лише за окремим рішенням командувача Об’єднаних сил при вагомих причинах гуманітарного характеру або за критичних життєвих обставин. Так, із 22 березня командувач Об’єднаних сил надав 283 такі індивідуальні дозволи. Основна частина – 236 позитивних рішень – були надані для перетину лінії розмежування в КПВВ «Станиця Луганська», – додали в ДПСУ.
У Німеччині кількість нових заражень коронавірусом продовжує знижуватися кілька днів поспіль.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на останні дані Інституту Роберта Коха.
За даними Інституту Роберта Коха, за останні 24 години від коронавірусу у Німеччині померли 22 хворих – майже стільки ж, як 26 напередодні.
Виявили 357 нових випадків захворювання, що вдвічі менше, ніж 667 вчора. Одужали за добу близько 1300 осіб.
У Франції від сьогодні почалися перші значні послаблення жорсткого карантину, запровадженого майже 2 місяці тому.
Відкривається більшість закладів торгівлі (окрім ресторанів) та інші підприємства, а також невеликі музеї і бібліотеки – з дотриманням суворих заходів безпеки. Водночас, усіх, хто за типом зайнятості може дозволити собі працювати дистанційно, просять і надалі працювати з дому.
Від сьогодні людям більше не потрібно носити з собою спеціальну форму, де вказана причина виходу з дому. Але це зобов’язання залишається для тих, хто збирається користуватися транспортом в годину пік у столичному регіоні – таким чином, пріоритет надається людям, які їдуть на роботу або у невідкладних справах. У перші дні наявність форми збираються суворо контролювати та штрафувати порушників на 135 євро.
У громадському транспорті запроваджено «масковий режим». У громадських місцях це не обов’язково, але наполегливо рекомендується.
У Збройних силах України подали нові дані щодо захворюваності на коронавірусну хворобу COVID-19 станом на 7-у ранку 11 травня.
Як повідомило командування Медичних сил, на цей час хворих у Збройних силах – 41 особа, при цьому за минулу добу нових випадків не зареєстровано.
Також за період пандемії в Збройних силах одужали 54 особи і 2 людини померли.
Таким чином, порівняно з попереднім днем нових видужалих і померлих немає. Назагал у Збройних силах відтак зареєстровано 97 випадків COVID-19.
Світова преса пише про боротьбу в Україні з коронавірусом і які перешкоди стоять перед українцями на тлі пандемії:
Київ став лідером за COVID-19 за добу, Кличко лякає суворим карантином
У Києві за добу виявлено 66 нових випадків коронавірусу, в тому числі у 6 медиків, повідомив мер Києва Віталій Кличко в Telegram.
Загалом станом на 11 травня у столиці вже 1871 підтверджений випадок COVID-19.
За добу коронавірус виявлено у 32 жінок віком від 27 до 79 років, 29 чоловіків віком від 28 до 84 років, 2 дівчаток віком 1 і 3 років і 3 хлопчиків віком 4, 12, 16 рокiв.
До лікарень столиці госпіталізували 26 пацієнтів. Інші лікуються на самоізоляції, під контролем лікарів.
«Можна не вірити в небезпеку і розповідати, що це, мовляв, – міфи... Але ситуація, насправді, непроста. Особливо – напередодні дати, коли ми збираємося запроваджувати послаблення обмежувальних заходів.
І, якщо динаміка захворювання так зростатиме, будь-які послаблення будуть нелогічними і можуть призвести до інфекційного вибуху. І тоді доведеться запроваджувати більш суворий карантин», – сказав мер Києва.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів про можливі дії місцевих органів влади в час, коли в Україні за рішенням уряду дещо послаблюється карантин.
Він наголосив, що 11 травня починає працювати концепція адаптивного карантину. «Це означає, що місцева влада, з огляду на епідемічну ситуацію в кожному конкретному регіоні, зможе залишати в силі певні обмеження», – звернув він увагу в фейсбуці 10 травня.
«Простий приклад: уряд дозволив відкрити магазини в ТРЦ, а також салони краси. Міська влада Києва вирішила почекати з відкриттям ТРЦ, а міська влада Львова вважає, що відкривати перукарні поки зарано. Це відповідальна позиція керівників міст. Вони керуються цифрами МОЗ та динамікою поширення хвороби», – написав Шмигаль.
При цьому він додав: «Зараз настає найбільш відповідальний момент, адже послаблення карантину не означає, що коронавірусу більше немає або він став менш небезпечним. Ми маємо навчитися жити та працювати в нових умовах. Це ключова умова, за якої карантин не буде посилено, а наступний етап послаблень настане швидше».
В Україні за минулу добу, 10 травня, зафіксовано 416 випадків коронавірусу, всього з початку епідемії – 15 648.
За добу від COVID-19 померло 17 осіб, одужало – 228.
У Києві виявлено найбільше нових випадків в Україні – 66, однак не зафіксовано випадків смертей або одужань.
У Чернівецькій області підтверджено 56 випадків, у Рівненській – 52, у Львівській – 45.
Найбільше летальних випадків (по п’ять) зафіксовано у Чернівецькій та Рівненській областях. Ще 3 смерті від коронавірусу зафіксовано на Харківщині.
Веселі історії про те як працювати з дому під час карантину:
Уряд України про те, що буде дозволено в рамках послаблення карантинних заходів з 11 травня і які обмеження ще залишатимуться чинними:
З 11 травня можуть повернутися до роботи згідно з рішенням українського уряду:
Після майже двох місяців від початку запровадження карантину Кабмін починає знімати деякі обмеження з 11 травня:
Ляшко назвав умови, за яких метро зможе відновити роботу
Для того, щоб метрополітени в містах України відновили роботу, кількість нових хворих на коронавірусну хворобу протягом 10 днів поспіль не повинна перевищувати п’ять людей у кожній області – про це головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко сказав в інтерв’ю виданню «РБК-Україна».
«Метро ми передбачали відкрити на четвертому етапі, коли протягом 10 днів поспіль кількість нових не пов’язаних між собою випадків захворювання буде менше ніж п’ять на область. Оскільки ми говоримо про метро, то це місто Київ, Харків та Дніпро», – цитує Ляшка видання.
Він додав, що такий рівень захворюваності означатиме спад епідемії.
«Подивимось, як вийде, чи зможемо ми так довго не відкривати метро з економічної точки зору. Знову ж таки, це буде питанням дискусії та відслідковування кількості випадків, готовності системи охорони здоров’я їх приймати», – каже представник МОЗ.
До України за попередню добу прилетіли понад 560 громадян – прикордонники
Протягом доби 9 травня до України повернулися літаками більше ніж 560 її громадян, повідомляє Державна прикордонна служба за даними Окремого контрольно-пропускного пункту «Київ».
Аеропорти Києва, за даними пункту, протягом доби оформили вісім чартерних та спеціальних рейсів.
«Цими літаками із Бейрута, Абу-Дабі, Дубаю, Кувейта, Праги, Мюнхена та Риги в Україну прибули більш ніж 560 громадян України. Всі вони в обов’язковому порядку пройшли процедуру температурного скринінгу. Осіб з підвищеною температурою тіла прикордонники не виявили. Також жоден з пасажирів не скаржився на погане самопочуття», – йдеться в заяві ДПСУ.
Прикордонники уточнюють, що всі пасажири встановили собі на телефони застосунки «Дій вдома», через які правоохоронці зможуть контролювати дотримання ними режиму самоізоляції.
Загалом протягом попередньої доби Держприкордонслужба оформила на в’їзд та виїзд з України 15,4 тисячі людей.
17 березня Україна припинила міжнародне авіасполучення, щоб запобігти поширенню коронавірусу.
Із 28 березня влада України заявила, що повністю закриває державний кордон та припинила всі пасажирські перевезення. При цьому деякі пункти пропуску на кордоні залишилися відкритими, і в МЗС пояснили, як повернутися в Україну після 28 березня.
У МЗС України заявляють про відсутність обмежень для виїзду громадян України за кордон
У Міністерстві закордонних справ України заявляють про відсутність додаткових обмежень виїзду громадян України за кордон.
«Чинним законодавством не встановлено жодних додаткових обмежень виїзду громадян України за кордон. В умовах протидії поширенню епідемії коронавірусу в Україні уряд ухвалив рішення про закриття окремих пунктів пропуску через державний кордон, зокрема для повітряного сполучення», – йдеться в поясненні, оприлюдненому пресслужбою українського зовнішньополітичного відомства в неділю.
У МЗС зазначають, що поінформували іноземні дипломатичні представництва в Україні про перелік цих пунктів: «Іншої інформації про обмеження виїзду за кордон або необхідність отримання від Міністерства закордонних справ України дозволів на виїзд громадян України, зокрема тих, які мають посвідки на проживання за кордоном, МЗС не давало».
Крім того, у зовнішньополітичному відомстві зазначили, що в умовах пандемії коронавірусу виконують комунікаційну функцію між центральними органами виконавчої влади, які здійснюють свої повноваження у сфері забезпечення перевезення пасажирів та охорони державного кордону, та іноземними дипломатичними представництвами в Україні.
Таке роз’яснення від МЗС з’явилося після того, як у ЗМІ повідомили, що днями посольство Великої Британії у соцмережі спочатку повідомило, що українці повинні отримати дозвіл для виїзду до Британії від МЗС України, але пізніше змінило своє формулювання, вказавши, що статус громадян із дозволом на проживання у Великобританії просто має бути підтверджений.
29 квітня стало відомо, що громадяни України, які планували полетіти на заробітки до Великої Британії і прибули до аеропорту «Бориспіль», не можуть вилетіти. Пізніше з’ясувалося, що рейс був затриманий через порушення з боку авіакомпанії.
«Свій до свого по своє: купуй українське, відпочивай в Україні» – письменник Андрій Любка
«Шість років тому ми навчилися принципово не купувати російські товари. Посткарантинна криза має виробити в нас нову звичку: за кожної нагоди купувати саме український продукт...».
«Саме час придивитися до українських курортів. На щастя, ми маємо два моря й чудові гори, красиві міста і цікаві, самобутні регіони..».
Tesla подала до суду на владу з вимогою відкрити завод компанії у Каліфорнії
Американський виробник автомобілів і електроенергії – компанія Tesla 9 травня подала до суду на владу каліфорнійського округу Аламіда з вимогою відновити роботу закритого через карантин заводу в місті Фрімонт. Засновник компанії Ілон Маск пригрозив у твіттері перенести штаб-квартиру компанії з Каліфорнії в інший штат.
Днями компанія планувала, що принаймні 30 відсотків співробітників вийдуть на роботу з 8 травня, однак це не вдалося зробити. Компанія Tesla запевняла, що розробила детальний план повернення до роботи, який передбачає перегородки робочої зони, температурний контроль, вимоги до засобів захисту, суворі протоколи щодо дезінфекції.
Влада округу Аламіда заявила про чинність карантинних обмежень щонайменше до кінця травня, вказавши, що тільки критично важливим підприємствам дозволять працювати. Спочатку адміністрація округу заявила, що не вважає Tesla таким важливим для життєдіяльності бізнесом. Після того, як Ілон Маск заявив, що питання, чи збереже Tesla свою фабрику в Фрімонті, буде залежати від того, «як до Tesla поставлять в майбутньому», влада округу заявила, що разом з компанією розробляє план гарантування безпеки для тисяч співробітників фабрики. Чиновники висловили сподівання, що досягти угоди вдасться найближчим часом.
На сьогодні у США підтверджено 1 309 541 випадок COVID-19, майже 79 тисяч людей померли.
Мільярдер Ілон Маск раніше називав паніку через коронавірус «дурістю», а введені владою карантинні заходи «фашизмом».
Кличко назвав райони-лідери з поширення коронавірусу в Києві
Мер Києва Віталій Кличко заявив, що останнім часом найбільша динаміка захворюваності на COVID-19 спостерігається в Дарницькому та Деснянському районах столиці: «Ці райони – густонаселені і чимало людей не дотримуються правил безпеки».
Він додав, що кількість киян, у яких лабораторно підтвердили коронавірусне захворювання, збільшилася за минулу добу на 34 людини. Померли за минули добу – 3, одужали – 4.
«На сьогодні в столиці 1805 підтверджених випадків захворювання на COVID-19. 37 випадків – летальні. Серед тих, що захворіли: 23 жінки віком від 22 до 79 років. Та 11 чоловікiв від 22 до 74 років. До лікарень столиці госпіталізували 15 пацієнтів. Інші лікуються на самоізоляції, під контролем лікарів», – додав мер Києва.