У Росії вперше від початку епідемії кількість хворих на COVID-19 перевищила за добу 11 тисяч
Кількість інфікованих коронавірусом в Росії від початку спалаху захворювання наблизилося до 210 тисяч. Вперше з початку епідемії за добу виявлено понад 11 тисяч хворих, повідомив оперативний центр з боротьби із розповсюдженням коронавірусної інфекції в Росії.
Повідомляється, що на сьогодні в Росії одужали понад 34 тисячі людей, 1915 – померли.
В Україні підтверджено 522 нових випадки захворювання на COVID-19 – РНБО
Кількість хворих на коронавірусну хворобу COVID-19 в Україні зросла на 522, повідомляє 10 травня сайт Ради нацбезпеки і оборони. Згідно з даними інтерактивної мапи відомства, загальна кількість випадків зросла до 15 232, з них 391 – летальний випадок. Водночас 3060 пацієнтів одужали.
За даними РНБО, за минулу добу 15 людей померли, 151 – одужали.
«Станом на ранок 10 травня 2020 року до Центру громадського здоров’я України надійшло 1084 повідомлення про підозру на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 39263 повідомлення про підозру на COVID-19», – додали у МОЗ.
Поліція у Німеччині затримала десятки людей, які протестували через карантинні обмеження
Поліція Німеччини повідомила, що десятки людей були затримані 9 травня в кількох містах країни під час акцій протесту проти обмежень, запроваджених через пандемію коронавірусу.
Поліція Берліна повідомила, що 86 людей були затримані після того, як почали жбурляти пляшки в правоохоронців під час демонстрації на Александерплац. Повідомляється, що принаймні один поліцейський був поранений.
У Дортмунді поліція заявила, що 23-річний чоловік напав на знімальну групу під час акції протесту. Нападдника затримали.
У Кельні поліція зафіксувала випадки, коли протестувальники закликали покупців знімати маски при вході в магазини.
У Мюнхені поліція через гучномовці зверталася до протестувальників з проханням дотримуватися правил соціального дистанціювання, щоб мінімізувати ризик зараження коронавірусом.
Протести у Німеччині тривають попри поступове послаблення карантину в останні тижні.
За даними Університету Джонса Гопкінса, станом на 10 травня загальна кількість випадків захворювання на COVID-19 в Німеччині перевищила 171 тисячу, 7,5 тисяч людей померли, понад 144 тисячі одужали.
МЗС: 145 українців лікуються від COVID-19 за кордоном
Станом на вечір 9 травня за кордоном від COVID-19 лікуються 145 українців, 63 вже одужали. Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ України.
За даними МЗС, найбільше хворих українців в Італії – 121 людина.
Восьмеро українців померли від коронавірусної хвороби.
Як зазначили у міністерстві, 17 658 українців звернулися до дипустанов у рамках системи «Захист», яка передбачена для громадян України, які зараз лишаються за кордоном через обмеження подорожей.
Станом на ранок 9 травня в Україні підтверджено 14 710 випадків COVID-19, із них 515 – протягом останньої доби. Внаслідок ускладнень, викликаних хворобою, померли 376 людей, одужали 2 909.
Як пройшло 9 травня в українських містах в умовах карантину – огляд
9 травня в Україні на державному рівні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Пізно увечері 8 травня 1945 року о 22:43 за центральноєвропейським часом представники нацистської Німеччини, союзники та СРСР підписали Акт про капітуляцію Німеччини. За московським часом це відбулося 9 травня о 0:43.
Через карантин Україна відмовляється від масових заходів, а ветеранів вітатимуть індивідуально, заявляв напередодні прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Проте, за підрахунками Нацполіції, 9 травня в Україні відбулося 290 заходів із покладанням квітів і 50 автопробігів. Публічну безпеку і порядок під час них забезпечували близько восьми з половиною тисяч працівників поліції та Національної гвардії.
Як в Україні відзначили 75-у річницю перемоги над нацизмом – читайте в огляді Радіо Свобода.
9 травня у Києві: квіти, ветерани, Онуфрій, поліція і дезінфекція – фоторепорта
Перемогу СРСР і союзників над нацистською Німеччиною у Другій світовій війні Росія використовує як козир у своїй внутрішній і зовнішній політиці. Тому, після анексії Криму і початку російської агресії на Донбасі, день капітуляції гітлерівської армії – 9 травня – в Україні сприймається по-різному. Хтось вважає, що правильніше вшановувати пам'ять загиблих у тій війні 8 травня, а хтось традиційно – 9-го. Проте, щороку, на День перемоги у всіх містах України, і у Києві, люди несуть квіти до меморіалів із вічним вогнем. Політики завжди намагаються використати ці дня для того, щоб нагадати про себе. Однак, цього року епідемія коронавірусу внесла свої корективи у відзначення 75-ї річниця перемоги над нацизмом.
Пандемія і духовне життя. Чи повернуться вірні у храми після карантину?
Римо-католицька церква (РКЦ) просить уряд врахувати інтереси парафіян і дозволити перебувати на літургії більшій кількості людей, враховуючи розмір храму і карантинні вимоги. Адже уряд, запровадивши з 11 травня послаблення карантину, ні словом не згадав про церкву. Які виклики переживають церкви в час карантину? Як пандемія змушує змінитись священнослужителів і вірних? Чи повернуться люди у храми після карантину?
Москва продовжує тиснути на Рим після «гуманітарної підтримки»: допоможіть зняти санкції
На тлі пандемії COVID-19 Італія стала ареною змагання геополітичних інтересів Росії і Китаю. Новим інструментом впливу вважають гуманітарну допомогу виснаженій вірусом країні НАТО, окрім давньої кампанії дезінформації особливо з боку Москви. На думку одних оглядачів, у гонитві «гуманітарок» Кремль проявив себе у звичному амплуа пропагандиста, опинившись у потрібному місті в потрібний час, і використав цю можливістю на свою користь. Інші вважають дискусії довкола підтримки Італії зайвою полемікою: по-перше, за допомогу треба дякувати, по-друге, кожна країна-донор переслідує свої політичні цілі стосовно країни-отримувача, тому про альтруїзм чистої води годі говорити. Тим часом Москва політичний рахунок Риму вже пред’явила, хоч і неофіційно.
9 травня у столиці Білорусі пройшов військовий парад, присвячений 75-річчю закінчення Другої світової війни. Урочистості та масові заходи до Дня Перемоги проходять і в інших містах Білорусі, незважаючи на пандемію коронавірусу. Лише за офіційними даними, у Білорусі захворіли понад 21 000 людей, а 116 -- померли.
Більше читайте тут
У німецьких лабораторіях тестують українські медпрепарати проти СОVID-19 – посол Мельник
У німецьких лабораторіях тестують українські препарати, які можуть застосувати для лікування коронавірусу. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів посол України у Німеччині Андрій Мельник.
«Ми дуже активно працюємо над тим, і я сподіваюся, що будуть спільні ініціативи у розвитку вакцини, таким чином ми намагаємося звести наші наукові установи Академії наук з провідними центрами, які працюють у Німеччині», – зазначив посол.
Влада Сеулу закрила клуби та бари після повторного спалаху коронавірусу
Влада Сеулу закрила клуби та бари в центрі міста після повторного спалаху коронавірусної інфекції. Про це повідомляє агентство «Ренхап».
З кінця квітня у Південній Кореї послаблюються карантинні заходи, проте в місті зафіксований новий спалах хвороби.
У суботу в країні зафіксовали 18 нових випадків інфікування коронавірусом, з них 17 влада пов’язує з відвідувачами нічних клубів. При цьому за даними властей місця, де відпочивали заражені, відвідали до півтори тисячі осіб.
Спалах пандемії коронавірусу став серйозною проблемою, яка виявила «недоліки» у системі охорони здоров’я та способі реагування на надзвичайні ситуації у Китаї. Про це заявив 9 травня заступник директора китайської національної комісії з охорони здоров’я Лі Бін.
Ця заява є однією з найбільш відвертих визнань від китайської влади щодо можливих помилок у боротьбі з поширенням коронавірусу.
«Новий спалах коронавірусу став серйозним випробуванням, який продемонстрував, що у Китаю все ще є недоліки в його основних системах запобігання епідеміям і боротьби з ними, системах охорони здоров’я та інших аспектах реагування (на надзвичайну ситуацію, – ред.)», – заявив Лі Бін.
Глобальне тиск на Пекін посилюється, міжнародна спільнота вимагає безперешкодного міжнародного розслідування походження вірусу SARS-CoV-2, що лежить в основі глобальної пандемії.
9 травня у Києві: люди прийшли до Парку Слави попри карантинні обмеження (відео)
Рятувальники проводять дезінфекцію в місцях масових акції у Києві – ДСНС
На Алеї Героїв Крут і в парку Слави у Києві, де 9 травня відбуваються заходи з масовою участю людей, рятувальники проводили дезінфекцію, щоб не допустити поширення коронавірусу, повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій.
«Заходи з дезінфекції здійснюються щогодини на Алеї Героїв Крут та на території парку Вічної Слави. Для обробки використовувалася спеціальна дезактивуюча суміш», – йдеться в повідомленні.
Вранці 9 травня очільник Української православної церкви (Московського патріархату) митрополит Онуфрій і близько 10 священників і ченців поклали квіти до Вічного вогню в Парку Слави у Києві та відслужили там пам’ятний молебен з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
У Словаччині не зафіксували нових випадків COVID-19, вперше з початку березня
Влада Словаччини оголосила, що в країні за добу 8 травня вперше за два місяці не виявили нових випадків інфікування коронавірусною інфекцією.
Влада заявила про це 9 травня, через три дні після того, як уряд скасував частину запроваджених раніше обмежень. Зокрема, в країні відкрилися крамниці, за винятком великих торговельних центрів, галереї і музеї, зачиненими залишаються школи.
Карантин і самоізоляція у Криму. Шостий тиждень обмежень – у фото
У Криму і Севастополі добігає кінця шостий тиждень режиму карантину і самоізоляції. Із 12 травня російська влада півострова планує ввести масковий режим. Крім того, пересування по території Криму дозволено за наявності довідки від працедавця, діяльність підприємства якого не припинена указом. Як минув шостий тиждень в режимі самоізоляції на півострові, дивіться у фоторепортажі наших колег із Крим.Реалії.
Дивіться тут
УПЦ (МП) і ченці Києво-Печерської лаври провели молебень у Парку Слави, попри карантин
Вранці 9 травня очільник Української православної церкви (Московського патріархату) митрополит Онуфрій і близько 10 священників і ченців цього підрозділу РПЦ поклали квіти до Вічного вогню в Парку Слави у Києві та відслужили там пам’ятний молебень з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Як передає кореспондент Радіо Свобода, до них долучився, зокрема, й опозиційний народний депутат Вадим Новинський, а після завершення богослужіння всі вони пішли до Києво-Печерської лаври.
Кількість випадків COVID-19 у Росії наблизилася до 200 тисяч
Число виявлених випадків інфікування коронавірусом у Росії з початку спалаху наблизилося до 200 тисяч, повідомляє оперативний штаб по боротьбі з розповсюдженням коронавірусної інфекції.
На даний час хворі, за офіційними даними, 164 933 особи. За добу зареєстрували майже 11 тисяч нових випадків.
31 916 людей одужали. 5308 з них – за останню добу, це найвищий показник з початку епідемії. 1 827 померли.
Країни Європи 8 травня відзначили 75-річчя з дня поразки нацистської Німеччини у Другій світовій війні. Заходи були обмеженими, зважаючи на продовження боротьби з поширенням коронавірусу на континенті.
Понад 146 тисяч людей померли від COVID-19 в Європі, приблизно стільки ж сил союзників загинули під час висадки у Нормандії.
У Німеччині президент Франк-Вальтер Штайнмаєр, канцлер Анґела Меркель і голови парламенту і Конституційного суду поклали квіти до меморіалу жертв війни і насильства у Берліні.
«Пандемія коронавірусу змушує нас вшановувати пам'ять на самоті – окремо від тих, хто для нас важливий і кому ми вдячні», – сказав Штайнмаєр. Він закликав німців «думати, відчувати і діяти, як європейці» на тлі коронакризи.
Як уберегти медперсонал від коронавірусу: секрети головного лікаря інфекційної лікарні
Кожен п’ятий інфікований коронавірусом в Україні є медичним працівником. Лише за добу, що передувала 5 травня, зафіксували 92 нових випадки зараження серед медперсоналу, повідомив міністр охорони здоров’я. На COVID-19 загалом захворіли 2 479 медичних працівники, із них 18 людей померли. Чому ж інфікуються ті, хто краще за всіх мав би захищатися від інфікування? І що треба робити, щоб вберегти медперсонал від зараження? Про це у розмові із Михайло Поляком, головним лікарем Ужгородської обласної інфекційної лікарні, в якій на цей момент не діагностовано жодного випадку інфікування коронавірусом серед медперсоналу.
Більше читайте тут