Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

У Росії вперше від початку епідемії кількість хворих на COVID-19 перевищила за добу 11 тисяч

Кількість інфікованих коронавірусом в Росії від початку спалаху захворювання наблизилося до 210 тисяч. Вперше з початку епідемії за добу виявлено понад 11 тисяч хворих, повідомив оперативний центр з боротьби із розповсюдженням коронавірусної інфекції в Росії.

Повідомляється, що на сьогодні в Росії одужали понад 34 тисячі людей, 1915 – померли.

В Україні підтверджено 522 нових випадки захворювання на COVID-19 – РНБО

Кількість хворих на коронавірусну хворобу COVID-19 в Україні зросла на 522, повідомляє 10 травня сайт Ради нацбезпеки і оборони. Згідно з даними інтерактивної мапи відомства, загальна кількість випадків зросла до 15 232, з них 391 – летальний випадок. Водночас 3060 пацієнтів одужали.

За даними РНБО, за минулу добу 15 людей померли, 151 – одужали.

«Станом на ранок 10 травня 2020 року до Центру громадського здоров’я України надійшло 1084 повідомлення про підозру на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 39263 повідомлення про підозру на COVID-19», – додали у МОЗ.

Поліція у Німеччині затримала десятки людей, які протестували через карантинні обмеження

Поліція Німеччини повідомила, що десятки людей були затримані 9 травня в кількох містах країни під час акцій протесту проти обмежень, запроваджених через пандемію коронавірусу.

Поліція Берліна повідомила, що 86 людей були затримані після того, як почали жбурляти пляшки в правоохоронців під час демонстрації на Александерплац. Повідомляється, що принаймні один поліцейський був поранений.

У Дортмунді поліція заявила, що 23-річний чоловік напав на знімальну групу під час акції протесту. Нападдника затримали.

У Кельні поліція зафіксувала випадки, коли протестувальники закликали покупців знімати маски при вході в магазини.

У Мюнхені поліція через гучномовці зверталася до протестувальників з проханням дотримуватися правил соціального дистанціювання, щоб мінімізувати ризик зараження коронавірусом.

Протести у Німеччині тривають попри поступове послаблення карантину в останні тижні.

За даними Університету Джонса Гопкінса, станом на 10 травня загальна кількість випадків захворювання на COVID-19 в Німеччині перевищила 171 тисячу, 7,5 тисяч людей померли, понад 144 тисячі одужали.​

МЗС: 145 українців лікуються від COVID-19 за кордоном

Станом на вечір 9 травня за кордоном від COVID-19 лікуються 145 українців, 63 вже одужали. Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ України.

За даними МЗС, найбільше хворих українців в Італії – 121 людина.

Восьмеро українців померли від коронавірусної хвороби.

Як зазначили у міністерстві, 17 658 українців звернулися до дипустанов у рамках системи «Захист», яка передбачена для громадян України, які зараз лишаються за кордоном через обмеження подорожей.

Станом на ранок 9 травня в Україні підтверджено 14 710 випадків COVID-19, із них 515 – протягом останньої доби. Внаслідок ускладнень, викликаних хворобою, померли 376 людей, одужали 2 909.

Як пройшло 9 травня в українських містах в умовах карантину – огляд

9 травня в Україні на державному рівні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Пізно увечері 8 травня 1945 року о 22:43 за центральноєвропейським часом представники нацистської Німеччини, союзники та СРСР підписали Акт про капітуляцію Німеччини. За московським часом це відбулося 9 травня о 0:43.

Через карантин Україна відмовляється від масових заходів, а ветеранів вітатимуть індивідуально, заявляв напередодні прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Проте, за підрахунками Нацполіції, 9 травня в Україні відбулося 290 заходів із покладанням квітів і 50 автопробігів. Публічну безпеку і порядок під час них забезпечували близько восьми з половиною тисяч працівників поліції та Національної гвардії.

Як в Україні відзначили 75-у річницю перемоги над нацизмом – читайте в огляді Радіо Свобода.

9 травня у Києві: квіти, ветерани, Онуфрій, поліція і дезінфекція – фоторепорта

Перемогу СРСР і союзників над нацистською Німеччиною у Другій світовій війні Росія використовує як козир у своїй внутрішній і зовнішній політиці. Тому, після анексії Криму і початку російської агресії на Донбасі, день капітуляції гітлерівської армії – 9 травня – в Україні сприймається по-різному. Хтось вважає, що правильніше вшановувати пам'ять загиблих у тій війні 8 травня, а хтось традиційно – 9-го. Проте, щороку, на День перемоги у всіх містах України, і у Києві, люди несуть квіти до меморіалів із вічним вогнем. Політики завжди намагаються використати ці дня для того, щоб нагадати про себе. Однак, цього року епідемія коронавірусу внесла свої корективи у відзначення 75-ї річниця перемоги над нацизмом.

Пандемія і духовне життя. Чи повернуться вірні у храми після карантину?

Римо-католицька церква (РКЦ) просить уряд врахувати інтереси парафіян і дозволити перебувати на літургії більшій кількості людей, враховуючи розмір храму і карантинні вимоги. Адже уряд, запровадивши з 11 травня послаблення карантину, ні словом не згадав про церкву. Які виклики переживають церкви в час карантину? Як пандемія змушує змінитись священнослужителів і вірних? Чи повернуться люди у храми після карантину?

Москва продовжує тиснути на Рим після «гуманітарної підтримки»: допоможіть зняти санкції

На тлі пандемії COVID-19 Італія стала ареною змагання геополітичних інтересів Росії і Китаю. Новим інструментом впливу вважають гуманітарну допомогу виснаженій вірусом країні НАТО, окрім давньої кампанії дезінформації особливо з боку Москви. На думку одних оглядачів, у гонитві «гуманітарок» Кремль проявив себе у звичному амплуа пропагандиста, опинившись у потрібному місті в потрібний час, і використав цю можливістю на свою користь. Інші вважають дискусії довкола підтримки Італії зайвою полемікою: по-перше, за допомогу треба дякувати, по-друге, кожна країна-донор переслідує свої політичні цілі стосовно країни-отримувача, тому про альтруїзм чистої води годі говорити. Тим часом Москва політичний рахунок Риму вже пред’явила, хоч і неофіційно.

Лукашенко на майбаху: у Мінську пройшов єдиний у Європі парад до Дня перемоги під час пандемії COVID-19

9 травня у столиці Білорусі пройшов військовий парад, присвячений 75-річчю закінчення Другої світової війни. Урочистості та масові заходи до Дня Перемоги проходять і в інших містах Білорусі, незважаючи на пандемію коронавірусу. Лише за офіційними даними, у Білорусі захворіли понад 21 000 людей, а 116 -- померли.

Більше читайте тут

У німецьких лабораторіях тестують українські медпрепарати проти СОVID-19 – посол Мельник

У німецьких лабораторіях тестують українські препарати, які можуть застосувати для лікування коронавірусу. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів посол України у Німеччині Андрій Мельник.

«Ми дуже активно працюємо над тим, і я сподіваюся, що будуть спільні ініціативи у розвитку вакцини, таким чином ми намагаємося звести наші наукові установи Академії наук з провідними центрами, які працюють у Німеччині», – зазначив посол.

Влада Сеулу закрила клуби та бари після повторного спалаху коронавірусу

Влада Сеулу закрила клуби та бари в центрі міста після повторного спалаху коронавірусної інфекції. Про це повідомляє агентство «Ренхап».

З кінця квітня у Південній Кореї послаблюються карантинні заходи, проте в місті зафіксований новий спалах хвороби.

У суботу в країні зафіксовали 18 нових випадків інфікування коронавірусом, з них 17 влада пов’язує з відвідувачами нічних клубів. При цьому за даними властей місця, де відпочивали заражені, відвідали до півтори тисячі осіб.

Представник китайської служби охорони здоров’я визнав «недоліки» відповіді країни на спалах коронавірусу

Спалах пандемії коронавірусу став серйозною проблемою, яка виявила «недоліки» у системі охорони здоров’я та способі реагування на надзвичайні ситуації у Китаї. Про це заявив 9 травня заступник директора китайської національної комісії з охорони здоров’я Лі Бін.

Ця заява є однією з найбільш відвертих визнань від китайської влади щодо можливих помилок у боротьбі з поширенням коронавірусу.

«Новий спалах коронавірусу став серйозним випробуванням, який продемонстрував, що у Китаю все ще є недоліки в його основних системах запобігання епідеміям і боротьби з ними, системах охорони здоров’я та інших аспектах реагування (на надзвичайну ситуацію, – ред.)», – заявив Лі Бін.

Глобальне тиск на Пекін посилюється, міжнародна спільнота вимагає безперешкодного міжнародного розслідування походження вірусу SARS-CoV-2, що лежить в основі глобальної пандемії.

9 травня у Києві: люди прийшли до Парку Слави попри карантинні обмеження (відео)

Рятувальники проводять дезінфекцію в місцях масових акції у Києві – ДСНС

На Алеї Героїв Крут і в парку Слави у Києві, де 9 травня відбуваються заходи з масовою участю людей, рятувальники проводили дезінфекцію, щоб не допустити поширення коронавірусу, повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій.

«Заходи з дезінфекції здійснюються щогодини на Алеї Героїв Крут та на території парку Вічної Слави. Для обробки використовувалася спеціальна дезактивуюча суміш», – йдеться в повідомленні.

Вранці 9 травня очільник Української православної церкви (Московського патріархату) митрополит Онуфрій і близько 10 священників і ченців поклали квіти до Вічного вогню в Парку Слави у Києві та відслужили там пам’ятний молебен з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У Словаччині не зафіксували нових випадків COVID-19, вперше з початку березня

Влада Словаччини оголосила, що в країні за добу 8 травня вперше за два місяці не виявили нових випадків інфікування коронавірусною інфекцією.

Влада заявила про це 9 травня, через три дні після того, як уряд скасував частину запроваджених раніше обмежень. Зокрема, в країні відкрилися крамниці, за винятком великих торговельних центрів, галереї і музеї, зачиненими залишаються школи.

Карантин і самоізоляція у Криму. Шостий тиждень обмежень – у фото

У Криму і Севастополі добігає кінця шостий тиждень режиму карантину і самоізоляції. Із 12 травня російська влада півострова планує ввести масковий режим. Крім того, пересування по території Криму дозволено за наявності довідки від працедавця, діяльність підприємства якого не припинена указом. Як минув шостий тиждень в режимі самоізоляції на півострові, дивіться у фоторепортажі наших колег із Крим.Реалії.​

Дивіться тут

УПЦ (МП) і ченці Києво-Печерської лаври провели молебень у Парку Слави, попри карантин

Вранці 9 травня очільник Української православної церкви (Московського патріархату) митрополит Онуфрій і близько 10 священників і ченців цього підрозділу РПЦ поклали квіти до Вічного вогню в Парку Слави у Києві та відслужили там пам’ятний молебень з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Як передає кореспондент Радіо Свобода, до них долучився, зокрема, й опозиційний народний депутат Вадим Новинський, а після завершення богослужіння всі вони пішли до Києво-Печерської лаври.

Кількість випадків COVID-19 у Росії наблизилася до 200 тисяч

Число виявлених випадків інфікування коронавірусом у Росії з початку спалаху наблизилося до 200 тисяч, повідомляє оперативний штаб по боротьбі з розповсюдженням коронавірусної інфекції.

На даний час хворі, за офіційними даними, 164 933 особи. За добу зареєстрували майже 11 тисяч нових випадків.

31 916 людей одужали. 5308 з них – за останню добу, це найвищий показник з початку епідемії. 1 827 померли.

Країни Європи і США вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні в умовах карнтину у зв'язку із коронавірусом

Країни Європи 8 травня відзначили 75-річчя з дня поразки нацистської Німеччини у Другій світовій війні. Заходи були обмеженими, зважаючи на продовження боротьби з поширенням коронавірусу на континенті.

Понад 146 тисяч людей померли від COVID-19 в Європі, приблизно стільки ж сил союзників загинули під час висадки у Нормандії.

У Німеччині президент Франк-Вальтер Штайнмаєр, канцлер Анґела Меркель і голови парламенту і Конституційного суду поклали квіти до меморіалу жертв війни і насильства у Берліні.

«Пандемія коронавірусу змушує нас вшановувати пам'ять на самоті – окремо від тих, хто для нас важливий і кому ми вдячні», – сказав Штайнмаєр. Він закликав німців «думати, відчувати і діяти, як європейці» на тлі коронакризи.

Як уберегти медперсонал від коронавірусу: секрети головного лікаря інфекційної лікарні

Кожен п’ятий інфікований коронавірусом в Україні є медичним працівником. Лише за добу, що передувала 5 травня, зафіксували 92 нових випадки зараження серед медперсоналу, повідомив міністр охорони здоров’я. На COVID-19 загалом захворіли 2 479 медичних працівники, із них 18 людей померли. Чому ж інфікуються ті, хто краще за всіх мав би захищатися від інфікування? І що треба робити, щоб вберегти медперсонал від зараження? Про це у розмові із Михайло Поляком, головним лікарем Ужгородської обласної інфекційної лікарні, в якій на цей момент не діагностовано жодного випадку інфікування коронавірусом серед медперсоналу.

Більше читайте тут

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG