Понад 2,8 тисячі лікарів захворіли на COVID-19 в Україні – МОЗ
В Україні підтверджено 14 710 випадків COVID-19, із них 515 – протягом останньої доби, повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ. Хворобу підтверджено у 1 026 дітей і 2 854 медиків.
«На амбулаторному лікуванні перебуває 10 082 пацієнти, з них 845 дітей і 2 343 медпрацівники. Усього потребували госпіталізації 4 628 осіб, з них 181 дитина і 511 медиків. Підключення до апарату штучної вентиляції легенів потребували 190 людей, зокрема одна дитина й 17 медиків», – йдеться в повідомленні.
США: ще один підлеглий Пенса захворів на COVID-19
У працівника офісу віцепрезидента Сполучених Штатів Майка Пенса виявили коронавірус. Цю інформацію Білий дім підтвердив 8 травня, проте не повідомив деталей.
Відомо, що це другий випадок зараження серед підлеглих Пенса з березня. Деякі працівники Білого дому почали носити захисні маски.
Напередодні стало відомо, що коронавірусну хворобу виявили в особистого помічника президента США Дональда Трампа. Зараз президента та віцепрезидента тестують на наявність коронавірусу щоденно, хоча раніше такі тестування відбувалися кожен тиждень.
Минулого місяця Центр з контролю за запобігання хворобам США рекомендував громадянам носити маски під час зустрічей з іншими людьми, щоб допомогти сповільнити поширення коронавірусу.
Однак Пенс та Трамп уникали носіння засобів захисту, з’являючись на публіці. Зокрема віцепрезидента критикували за те, що 29 квітня він відвідав лікарню і був при цьому без маски.
Новина про захворювання працівника офісу Пенса затримала поїздку віцепрезидента до Айови 8 травня. Там він планує зустрітися з представниками духовенства, щоб обговорити умови «відповідальних» масових заходів.
Наразі відомо про 1,3 мільйона випадків захворювання на COVID-19 у США, з них 76 тисяч летальних. Це найвищі показники серед держав світу.
Одеса: приватна компанія заявляє про початок випробувань ліків від наслідків COVID-19
В Одесі розпочалися клінічні випробування препарату «Біовен», який може бути долучений до протоколу лікування пацієнтів із COVID-19. Про це повідомив керівник управління клінічних досліджень виробника препарату, ТОВ «Біофарма Плазма» Андрій Рибаков.
Початок випробування також підтвердила начальниця відділу організації медичної допомоги дорослому населенню міста міського департаменту охорони здоров’я Одеса Алла Калієва, передає кореспондент Радіо Свобода. Вона також зазначила, що одеські лікарі готові до проведення випробувань.
Також очікується, що випробування пройдуть в Києві, у Львові та Білій Церкві. Планується, що в них братимуть участь 100 осіб. Більше про це читайте за лінком.
Вступна кампанія почнеться на місяць пізніше – МОН
Цьогорічну вступну кампанію в Україні перенесли на місяць. Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки України.
Усі дати кампанії зсунули на серпень з урахуванням прогнозу розвитку епідеміологічної ситуації.
«Так, для вступників на основі ПЗСО реєстрація електронних кабінетів розпочнеться 1 серпня, прийом заяв та документів триватиме з 13 до 22 серпня (для тих, хто вступає за результатами ЗНО), та до 16 серпня для вступників, що складатимуть вступні іспити в закладі вищої освіти. Творчі конкурси та вступні іспити на місця державного замовлення будуть проводитись з 1 до 12 серпня. Надання рекомендацій для зарахування на бюджет відбуватиметься не пізніше 27 серпня, а подача вступниками документів для зарахування – до вечора 31 серпня», – мовиться у повідомленні.
Раніше у МОН повідомили, що навчальний рік у школах через карантинні заходи завершиться дистанційно до 1 липня.
МОЗ планує тестувати правоохоронців на COVID-19
Міністерство охорони здоров’я планує запровадити тестування співробітників Національної гвардії та Національної поліції, заявляє пресслужба МОЗ із посиланням на міністра Максима Степанова.
За повідомленням, про це Степанов сказав на зустрічі з головою представництва ЮНІСЕФ Лоттою Сільвандер.
«Уже найближчим часом ми запровадимо тестування на коронавірус для співробітників органів внутрішніх справ. Наразі МОЗ визначає, яку кількість співробітників Національної поліції та Національної гвардії необхідно тестувати», – сказав міністр.
В Україні станом на ранок 8 травня було зареєстровано 14 195 випадків COVID-19, з низ 361 людина померла, 2 706 пацієнтів одужали. За даними Центру громадського здоров’я, здійснено 159 155 тестів на коронавірусну хворобу методом полімеразно-ланцюгової реакції.
Лікарня в Дніпрі, керівниця якої оголосила голодування через брак коштів на зарплати, отримала гроші
Дніпропетровська обласна реабілітаційна лікарня, керівниця якої оголосила голодування через брак коштів на зарплати лікарям, отримала перші гроші в рамках договору з Національною службою здоров’я України. Про це у коментарі Радіо Свобода сказала керівниця Східного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров'я України Наталія Будяк.
За її словами, з лікарнею наразі підписано два договори на надання послуг з реабілітації пацієнтів. Затримку з підписанням другого договору вона пояснила помилками, яких припустилася лікарня при підготовці документів.
«Проблема Дніпропетровської обласної реабілітаційної лікарні не вирішується голодуванням керівника лікарні. Національна служба здоров’я України діє прозоро. Наразі лікарня отримала кошти на травень. Це – процедура, і ми робимо це не тому, що керівник оголосила голодування», – сказала Наталія Будяк.
Між тим гендиректорка обласної реабілітаційної лікарні Інесса Шевченко каже, що з вівторка, 5 травня, вона поступово «виходить з голодування». Вона підтвердила, що заклад вже отримав певні кошти з бюджету, але, за її даними, їх вистачить лише на мінімальні зарплати медперсоналу.
У Львові лише частково послаблюють карантинні обмеження з 11 травня
З 11 травня Львівська міськрада лише частково пом’якшує обмеження щодо карантину. Таким є рішення міського штабу з протидії коронавірусу і це пов’язано з тим, що три дні поспіль зростає число інфікованих на COVID19, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
За останню добу у Львівській області виявили 65 заражених, з яких 48 – це мешканці Львова. Однак щодня і більше людей тестують.
«Є таке бачення, що ця динаміка може зростати. Тому провели комісію з надзвичайних ситуацій і ухвалили небагато позитивних рішень для львів’ян, консультувались із фахівцями, імунологами і їхня порада – треба відкривати парки і сквери, щоб мешканці могли фізично рухатись, бути на відкритому просторі, звичайно мають бути збережені всі заходи. Бібліотеки і музеї не відкриваємо, виняток для Шевченківського гаю, музею «Територія терору» і заповідника «Личаківський цвинтар», – каже міський голова Львова Андрій Садовий.
У владній партії кажуть, що Рада може відновити роботу у звичайному режимі з 18 травня
Комітет з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради підтримав проєкт постанови про повернення парламенту до традиційного режиму роботи, повідомила у фейсбуці владна партія «Слуга народу».
«18 травня Верховна Рада повертається до звичайного режиму роботи. Але з дотриманням усіх санітарних норм і заходів безпеки. Відповідний проїкт постанови, який подав голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, підтримав сьогодні профільний комітет на своєму засіданні», – йдеться в повідломленні.
За даними партії, замінити позачергові засідання на чергові потрібно, бо «крім коронавірусних, є ще безліч важливих для країни законопроєктів».
У Росії п’ятий день поспіль фіксують понад 10 тисяч нових випадків COVID-19
За даними на ранок 8 травня в Росії зареєстровано 10 тисяч 699 нових випадків коронавірусної інфекції. Всього інфіковані 187 тисяч 859 чоловік, повідомляє оперативний штаб боротьби з вірусом.
За останню добу померли 98 пацієнтів із COVID-19, у цілому з початку епідемії в Росії померли 1723 людини.
Найбільше випадків COVID-19 виявлено в Москві – 5846.
За даними влади, за добу в Росії виконано близько 184 тисячі тестів. Всього з початку епідемії зроблено майже 5 мільйонів тестів на коронавірус.
7 травня за числом інфікованих Росія випередила Францію та Німеччину і вийшла на п’яте місце у світі. Тепер Росія наближається до показників Великої Британії (майже 208 тисяч) та Італії (майже 216 тисяч інфікованих).
Вона сподівається, що міністерство до кінця дня з’ясує, яка ситуація з виплатами в регіонах. За її словами, МОЗ готове стати «адвокатом усіх лікарів, які в березні працювали з підтвердженими випадками COVID-19».
«Ми обов’язково проконтролюємо та промоніторимо, яким чином відбувалися ці виплати в кожному з регіонів. Тому, будь ласка, якщо є якісь додаткові неточності та неузгодженості, щось відбувається на рівні головних лікарів, департаментів охорони здоров’я, обласного керівництва, будь ласка, звертайтеся, ми в Міністерстві охорони здоров’я це швидко опрацюємо», – сказала Шаталова на брифінгу.
Влада пообіцяла українським медикам ще наприкінці березня заплатити 300% окладу за роботу з пацієнтами, хворими на COVID-19. Проте медпрацівники в багатьох регіонах заявили, що доплат не отримали.
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пообіцяв, що надбавки медики отримають найближчим часом.
У Львівській області число виявлених хворих на COVID-19 зросло у півтора раза за добу
За останню добу у Львівській виявлено 65 нових інфікованих коронавірусом. Лабораторні центри провели 315 досліджень, повідомили медики. Для порівняння: 7 травня було 232 ПЛР-тести, з яких 42 – позитивні.
Це найвищий результат виявлених за добу в Україні. Ріст захворюваності у Львівській області спостерігається від 4 травня.
Зростання чисельності інфікованих у мерії Львова пояснюють тим, що проведено більшу кількість тестів, а також тим, що мешканці почали нехтувати вимогами карантину.
Всього на Львівщині підтверджено 660 випадків COVID-19, 138 людей одужали, 18 інфікованих померли.
Як повідомив міський голова Львова Андрій Садовий, 8 травня штаб швидкого реагування збереться через зростання випадків захворюваності впродовж трьох останніх днів. Експерти та представники влади проаналізують ситуацію і ухвалять рішення щодо карантинних вимог.
З 11 травня уряд пом’якшує карантинні умови в Україні. У Львові готуються до відкриття магазини, літні майданчики ресторанів і кав’ярень, також будуть доступні сквери та промислові базари.
Кількість хворих на COVID-19 перевищила 14 тисяч, за минулу добу померла 21 людина – МОЗ
В Україні станом на ранок 8 травня зареєстровано 14 тисяч 195 випадків COVID-19, за добу захворіли 504 людини, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
«За минулу добу захворіли 504 особи, з них 44 дитини та 98 медиків. Було гопіталізовано 237 осіб. За останню добу зафіксовано 21 летальний випадок (із 361 – ред.)», – сказав Степанов.
Він додав, що при цьому, 310 (із 2706 – ред.) пацієнтів одужали, що є «рекордом» за весь час.
Принцип «гроші йдуть за пацієнтом» не працює за умов епідемії – Ляшко
Епідемія коронавірусної інфекції показала, що закріплений у медичній реформі принцип «гроші йдуть за пацієнтом» непристосований до роботи системи охорони здоров’я за умов пікових навантажень. Про це в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1» заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
«Коронавірус показав: не можна фінансувати інфекційні лікарні «за пацієнтом», за хворобою. Тому, що там потрібно фінансувати готовність до реагування. Ми не можемо профінансувати, адже ми не знаємо ту кількість випадків інфекційної хвороби, яке може виникнути. Коронавірус показав: ніхто не готувався до такої кількості інфекційної хвороби», – сказав Ляшко і додав, що розвинуті європейські країни також не були готові до того, що знадобиться набагато більше місць в інфекційних лікарнях.
Заяву головного санітарного лікаря України поки не коментувала колишня очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун, яка була ініціаторкою медичної реформи.
У ніч на 8 травня на українсько-польському кордоні запрацює пункт пропуску «Рава-Руська – Гребенне»
Із 00:00 годин 8 травня відновить роботу автомобільний пункт пропуску «Рава-Руська – Гребенне» на українсько-польському кордоні, повідомила Радіо Свобода речниця прикордонної служби Рава-Руська Ярослава Мельник.
Згідно з розпорядженням від 15 квітня, Кабінет міністрів тимчасово закрив 10 пунктів пропуску, зокрема і Рава-Руську, через поширення коронавірусу.
У Львівській області на українсько-польському кордоні досі працював лише один пункт пропуску «Краковець-Корчова». Тут пропускають автомобілі, а також спеціальні автобуси Державної служби з надзвичайних ситуацій, що перевозять громадян України з польської території в Україну. На сьогодні це від 50 до 100 осіб. Наразі невідомо, чи перевозитимуть громадян України через пункт пропуску «Гребенне – Рава-Руська», повідомили Радіо Свобода.
З урахуванням змін, внесених урядовими рішеннями, на державному кордоні тимчасово закриті 123 пункти пропуску, з них у 19 тимчасово припинено пішохідне сполучення.
Посольство Польщі в Україні повідомило Радіо Свобода, що 7 травня не надходив жоден запит щодо відновлення роботи пункту «Рава-Руська – Гребенне».
Уряд оприлюднив постанову про карантин до 22 травня з його пом’якшенням із наступного понеділка
Кабінет міністрів України оприлюднив постанову про продовження до 22 травня карантину в країні з деяким його пом’якшенням із 11 травня.
Як йдеться в документі на урядовому порталі, з 11 травня буде дозволено роботу закладів громадського харчування на літніх майданчиках просто неба, за умови забезпечення відстані не менш ніж півтора метра між столиками, та розміщення не більш як двох клієнтів за одним столом без урахування дітей до 14 років. Також пом’якшення карантину стосується відвідування дитячих і спортивних майданчиків.
Знімаються також обмеження з роботи стоматологічних клінік, музеїв, зокрема просто неба, а також історико-культурних заповідників. Посановою дозволено роботу підприємств і установ, які забезпечують науково-тренувальний процес спортсменів національних збірних, а також діяльність психологів, адвокатів, нотаріусів, аудиторів.
Також із 11 травня уряд дозволив діяльність підприємств, що працюють у галузі засобів масової інформації, зокрема точок продажу преси, друкарень, редакцій, логістичних підприємств у сфері доставки паперу та друкованих видань.
З наступного понеділка буде дозволено здійснення кіно- і відеозйомки за умови обмеження кількості осіб до 50 людей. А також проведення в театрах, цирках, концертних організаціях, художніх колективах тренувань та інших заходів, які не передбачають одночасної присутності більш ніж 50 осіб, – без глядачів.
«Криза вже йде і вона жорстока, але Україні немає звідки падати» – бізнесмен про наслідки пандемії
Економічні наслідки від всесвітньої пандемії відчувають і малі підприємці, і великий бізнес. Наскільки потужною буде криза, як може постраждати Україна і що має робити влада? Радіо Свобода запитало про це у президента холдингу UBC Group Ігоря Гуменного. На прикладі своїх підприємств та філій по всьому світу бізнесмен розповідає про антикризові заходи різних країн. Відео і текст інтерв’ю – за лінком.
Комісар ЄС із розширення позитивно оцінив дії влади України щодо боротьби з коронавірусом
Єврокомісар із розширення ЄС і європейської політики сусідства Олівер Варгеї в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що, судячи з отриманих цифр, Україна дуже добре справляється з кризою коронавірусу.
«З Брюсселя дуже важко зрозуміти, як справляються з коронавірусом в Україні. Я можу лише судити з цифр, які я отримую. І судячи з них, я бачу, що Україна справляється. Україна дуже добре справляється з нинішньою кризою», – заявив єврокомісар.
В СБУ пояснили, навіщо купують «антикоронавірусне» програмне забезпечення за 50 млн грн
Служба безпеки України закуповує комп’ютерну систему Verint NowForce від ізраїльсько-американського виробника Verint Systems для того, щоб контролювати карантин, пришвидшити роботу «швидких», проводити міжвідомчі наради та збирати звітність. На цю закупівлю Кабмін виділив понад 49,8 млн гривень з резервного фонду «для здійснення заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СOVID-19» 8 квітня. Про це йдеться у відповіді СБУ на запит журналістів програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший»).
Згідно з відповіддю спецслужби, «система диспетчеризації та реагування для забезпечення мінімізації ризиків і сучасну реакцію на стихійні лиха та епідемії» Verint NowForce буде включати такі складові:
- Мобільний додаток для тих, хто перебуває на карантині, обсервації та самоізоляції;
- Додаток для співробітників системи охорони здоров’я та мобільних бригад;
- Управління ситуацією та диспетчеризація.
Кінцевими користувачами назвали центральні та місцеві органи влади, штаби протидії коронавірусній хворобі, лікарні з інфекційними відділеннями та бригади «швидкої». Підключення цих користувачів відбудеться протягом тижня з моменту закупівлі на вже існуючому обладнанні без залучення коштів державного чи місцевого бюджетів.
При цьому в СБУ не зазначили, чому програмне забезпечення закупає саме спецслужба.
Згідно з даними СБУ, ця закупівля дозволить: контролювати карантин, відслідковуючи місцезнаходження осіб, їх пересування та контакти; управляти мобільними бригадами; комунікувати (проводити наради, давати вказівки) на єдиній платформі; збирати та надавати звітність; а також управляти подіями (прогнозування розвитку обстановки, автоматичне узагальнення та доповідь керівництву штабів).
Програму Verint NowForce обрали, спираючись на закордонний досвід використання, можливості адаптації для українського ринку та українських партнерів і дистрибуторів, широкого функціоналу та вартості.
Коли саме відбудеться закупівля, в СБУ не повідомили.
Протягом останніх місяців кожен світовий лідер мав вирішити, як гарантувати безпеку та комунікацію зі своїми громадянами у ці нелегкі часи пандемії коронавірусу. Адже будь-який неправильний крок може коштувати довіри виборців. Попри те, що зазвичай у моменти кризи та невизначеності люди схильні підтримувати своїх лідерів, цього разу заробити більше балів для рейтингу зміг не кожен.
Тож кому з відомих політиків найкраще вдалося заручитися довірою своїх громадян та як працює «ефект згуртування»?
Розповідаємо про вплив пандемії на рейтинги Володимира Зеленського, Дональда Трампа, Бориса Джонсона, Володимира Путіна та Анґели Меркель.
Кількість заражених COVID-19 у Білорусі зросла на 913 за добу і складає на сьогодні 20168 хворих. Як передає держагенція «БелТа» з посиланням на Міністерство охорони здоров’я країни, 116 людей померли (4 за попередню добу).
Згідно з повідомленням, в країні одужали і виписані 5067 пацієнтів.
Повідомляється, що серед померлих – «пацієнти із низкою хронічних захворювань».
Білорусь – одна з кількох країн Європи, де досі не оголосили карантин. Попри зростання кількості заражених, президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що не скасовуватиме через коронавірус святковий військовий парад до 9 травня.
Український президент Володимир Зеленський на парад не поїде.