Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

«Епіцентр» скандалу: карантин, «Мрія» і «фактор» Зеленського

Мережа будівельно-господарських гіпермаркетів, яку вважають найбільшою в Україні, за час карантину втрапила в кілька скандалів. Так, вона продовжує роботу, впродовж дня отримавши окреме роз'яснення уряду задля цього, продаючи медичні товари, які президент України Володимир Зеленський встиг назвати «гуманітарним вантажем», але в яких ще й виявляються проблеми з сертифікатами.

На думку експертів, «особливі умови», які отримують в час карантину представники великого бізнесу, стають рушієм протестів і призводять до того, що від протиепідемічних обмежень відмовляються цілі міста і регіони.

Музейники просять уряд не поспішати з відкриттям культурних закладів

Українські музейники звернулись до урядовців із проханням розробити та запровадити процедуру виходу з карантину для музеїв та заповідників залежно від типу установи, епідеміологічної і транспортної ситуації в кожному місті, а також профінансувати антибактеріальні заходи для культурних установ.

Звернення оприлюднив у фейсбуці директор Одеського художнього музею, художник Олександр Ройтбурд. Раніше він уже звертався до міністра охорони здоров’я із проханням переглянути можливість відкрити музеї до остаточного завершення карантину.

«У містах-мільйонниках відкриття музеїв без повноцінного запуску громадського транспорту не є доцільним – більшість співробітників та значна кількість відвідувачів не матимуть змоги доїхати до музею. Слід також враховувати, що частина співробітників першої лінії контакту – музейні доглядачі, прибиральники, гардеробники – це люди віком 60 і більше років. Крім того, на відміну від багатьох інших закладів, наскрізне провітрювання в низці музеїв неможливе або ускладнене з огляду на вимоги до зберігання експонатів, що підвищує ризики», – йдеться у зверненні.

Нове звернення підтримали кілька директорів музеїв, серед яких генеральний директор Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, президент ІКОМ України Катерина Чуєва, генеральний директор Національного художнього музею України, координатор з фінансових питань ІКОМ України Юлія Литвинець, генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького Тарас Возняк, директорка Дніпропетровського художнього музею Тетяна Шапаренко та інші.

Керівники музеїв наголосили, що заклади потребуватимуть значних додаткових коштів на дезінфекції та засобів індивідуального захисту для персоналу. Відсутність процедури та прописаних механізмів призведе до імітації виконання вимог, наголошують вони.

Уряд анонсував відкриття музеїв та бібліотек на етапі послаблення карантину з 11 травня.

Спецслужби Британії: російські хакери намагаються викрасти інформацію щодо протидії COVID-19

Британський національний центр кібернетичної безпеки викрив операцію російських хакерів, які здійснили напад на низку університетів Сполученого Королівства, що ведуть роботу над виробленням вакцини і устаткування у боротьбі проти коронавірусу. Представники британських служб безпеки оприлюднили дані про доволі активні спроби зламати листування електронної пошти та університетські сервери, а також проникнути у базу даних науково-дослідницьких центрів, які працюють у напрямку протидії коронавірусу. Як зазначають британські експерти, росіяни та представники інших «ворожих держав» намагаються викрасти інформацію щодо відповіді Сполученого Королівства на виклики, пов'язані з поширенням COVID-19. Більше про це читайте за лінком.

Мер Черкас і карантин: що не так із допитом Анатолія Бондаренка та його заявами про коронавірус, вибори і міністра Авакова?

Із 23 квітня Бондаренко перебуває в неоплачуваній відпусті, хоча і продовжує виконувати функції міського голови
Із 23 квітня Бондаренко перебуває в неоплачуваній відпусті, хоча і продовжує виконувати функції міського голови

За останні кілька днів мер Черкас Анатолій Бондаренко став головним героєм новин. На перші шпальти він потрапив завдяки завчасному послабленню карантину у Черкасах та різкій полеміці, яка, внаслідок цього, розгорнулась між ним та центральною владою.

Чому на одні звинувачення мер Черкас реагує, а інші пробачає? Чому із заявами Бондаренка про те, що він не вирішив, чи буде балотуватись на прийдешніх місцевих виборах, не все так однозначно? Та що змусило прихильника суворого формату карантину кардинально змінити свою думку усього за півтора місяці? Більше про це читайте за лінком.

У Львові готуються послабити карантин, але статистика щодо хворих зростає

Львів у час карантину
Львів у час карантину

На Львівщині загалом на цей час у 506 осіб підтверджено коронавірусну хворобу. За останню добу COVID-19 виявлено у 33 мешканців регіону. Зараз на стаціонарному лікуванні 200 хворих. За час епідемії від коронавірусу на Львівщині померли 15 людей. Львівська міська рада просить уряд дозволити послабити карантин і вже з 12 травня у місті хочуть відкрити багато закладів, але за умови дотримання умов карантину. Більше про це читайте за лінком.

У світі від коронавірусу померли понад чверть мільйона людей

У світі станом на 4 травня від коронавірусу померли 250 134 людини. Про це свідчать дані Університету Джонса Гопкінса.

Загалом кількість інфікованих перевищила 3,5 мільйона людей, одужали вже понад 1,1 мільйона.

В Україні станом на ранок 4 травня коронавірус виявили у більш ніж 12 тисяч людей, 303 людини померли, 1 619 одужали.

Коротко про нове довкола COVID-19 у світі

Пропонуємо вам огляд важливих світових результатів у чотирьох ключових сферах боротьби з коронавірусом: профілактика (включно з обмеженнями та тестуванням); лікування; вплив (економічний та соціальний); і вакцини (пошуки довгострокового рішення). Огляд за період від 27 квітня до 4 травня. (Відео Reuters, AP)

Коротко про нове довкола COVID-19 у світі – відео
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00

Глава ОПУ: пік захворюваності на COVID-19 очікується до середини травня

В Україні пік захворюваності на COVID-19 очікується до середини травня. Про це заявив глава Офісу президента України Андрій Єрмак під час онлайн-дискусії «Пандемія, реформа, війна і мир: погляд з Українського Білого Дому», організованої Atlantic Council.

Єрмак додав, що в Україні діагностували відносно невелику кількість інфікованих. На думку глави ОПУ, це пояснюється вчасно запровадженими карантинними заходами.

4 травня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував, що карантин продовжать до 22 травня, однак обмежувальні заходи дещо послаблять.

Щоденник пандемії. Що відбулося у Києві за тиждень – фоторепортаж

Вже майже два місяці як в Україні запровадили карантин. У столиці та регіонах діють обмеження, що запобігають поширенню епідемії коронавірусної хвороби.

Станом на ранок 4 травня в Україні зафіксували 12 331 випадок захворювання на COVID-19: одужали 1619 осіб, померли 303 людини.

Уряд продовжив карантин втретє – до 22 травня.

Утім, з 11 травня почнуться суттєві послаблення. Для відвідувань відкриють парки, сквери та зони відпочинку. Запрацюють магазини непродовольчих товарів.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що рішення Кабінету міністрів про пом’якшення карантину в Україні з 11 травня є ризикованим.

Минулий тиждень минув під знаком акцій протесту малих підприємців і активістів, а також ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?»

Як минув тиждень у Києві – у фоторепортажі Радіо Свобода.

Тестування препарату від наслідків СOVID-19 розпочнеться після наказу МОЗ – Державний експертний центр

В Україні розпочнуть тестувати на ефективність перший вітчизняний препарат від коронавірусу, повідомили Радіо Свобода в Державному експертному центрі МОЗ України, коментуючи опубліковану 29 квітня інформацію про те, що в Україні починається «багатоцентрове рандомізоване дослідження з оцінки ефективності препарату виробництва ТОВ «Біофарма Плазма».

«В Державному експертному центрі на експертизі були декілька протоколів клінічних випробувань, які можуть застосовуватися для лікування наслідків коронавірусу. І один протокол – завершено вже експертизу. Це препарат «Біовен». Матеріали на нього ми вже передали в МОЗ. І вже Міністерство буде приймати остаточне рішення щодо можливості проведення клінічного випробування саме цього лікарського засобу», – пояснила Радіо Свобода заступник директора Державного експертного центру МОЗ з клінічних питань Людмила Ковтун.

Препарат «Біовен» використовується при лікуванні синдромів первинного імунодефіциту, вторинного синдрому дефіциту антитіл, аутоімунних захворюваннях тощо. Перевірятимуть препарат у комплексній терапії пацієнтів з пневмонією, викликаною коронавірусною інфекцією.

22 квітня Офіс президента заявив, що в Україні стартують клінічні дослідження вітчизняного лікарського засобу, «який за попередніми висновками українських учених та виробників, може суттєво знижувати або повністю нейтралізувати загрозу смерті від ускладнень, які спричиняє для організму людини коронавірусна інфекція».

В Офісі президента обіцяли більш детальну інформацію, проте за два тижні жодної назви чи виробника не було названо. В Державному експертному центрі МОЗ України пояснюють, що тримати результати дослідження до останніх етапів в таємниці – нормальна практика.

«Необхідно матеріали клінічного дослідження розглянути всебічно. Для цього залучаються до цієї роботи декілька експертів з метою визначення можливості використання препарату за тими чи іншими показаннями. Тому до тих пір поки не завершаться етапи експертизи, то ми не можемо оголошувати цю інформацію. Бо наслідки цією експертизи можуть бути негативні, позитивні, можуть з'явитися якісь зауваження, і це все доробляється. Лише після остаточної експертизи, оформлюються висновки, передаються в МОЗ. Ці документи мають затверджуватися наказом МОЗ, який пізніше публікується на сайті МОЗ, тоді інформація стає доступною», – каже Людмила Ковтун.

За офіційною інформацією сайту Державного експертного центру, після наказу МОЗ у п’яти лікарнях відбудуться клінічні випробування (тобто на пацієнтах) – Київська міська клінічна лікарня №17 (відділення анестезіології та інтенсивної терапії), Білоцерківська міська лікарня №3 (ІІІ інфекційне відділення), Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня (відділення реанімації та інтенсивної терапії), Одеська міська інфекційна лікарня (інфекційне боксоване відділення №10), Київська міська клінічна лікарня №4 (відділення анестезіології та інтенсивної терапії).

В Україні запрацювала онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при СOVID-19. Він призначений інформувати громадян і лікарів щодо препаратів, які використовуються під час лікування коронавірусу.

У Запоріжжі виявлено випадок захворювання на COVID-19 в дитячому інтернаті

В дитячому психоневрологічному інтернаті Запоріжжя, підпорядкованому обласній раді, виявлено випадок захворювання на COVID-19 у 6-річного хлопчика. Про це під час спеціального брифінгу розповів директор Запорізького лабораторного центру МОЗ, головний санітарний лікар Запорізької області Роман Терехов, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Наразі обстежуються всі контактні з хворим особи, серед яких є як вихованці інтернату, так і його працівники.

«Сам заклад знаходиться на карантині з 13 березня ще. Усього в ньому перебуває 126 осіб. Найближчий контакт, завдяки якому могло бути поширення – це 116 людей. Всіх вчора обстежили. Наразі всі матеріали в роботі. З цих 116 людей 59 – це контактні діти і 57 – це працівники даного інтернату. Частину тестів опрацювали. На щастя, позитивних результатів нема», – сказав Терехов.

Наразі встановити джерело зараження епідеміологам поки не вдалося. Вони припускають, що хлопчик міг підхопити вірус від когось з рідних, хто відвідував його у закладі.

«На сьогодні ми працюємо, щоб встановити причину. Цілком можливо, що хтось приходив провідати з родичів. Хоч заклад і перебуває на жорстокому карантині, але ми розуміємо, що це не якийсь пенітенціарний заклад, де дуже жорсткі заходи охорони, тому можливо з кимось поспілкувався. Безумовно буде обстежений весь персонал. Чудес не буває. Дитина, знаходячись в умовах замкненого простору, не могла з повітря взяти інфекційний початок, тому десь він його взяв», – додав Терехов.

Станом на ранок 4 травня у Запорізькій області підтвердили 285 випадків захворювання на COVID-19.

Кличко повідомив порядок послаблення карантину в Києві

Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, який планується порядок послаблення карантинних обмежень у столиці.

Зокрема, написав він у соцмережах, першим кроком стане дозвіл продавати каву на винос із дотриманням усіх норм, правил безпеки й регламентів – рішення про це, а також про регламент роботи кав’ярень міська комісія з надзвичайних ситуацій має ухвалити вже 5 травня.

Загалом же перший етап послаблень, відповідно до рішення уряду, має початися з 12 травня. При цьому в Києві планують відкрити:

📍 Непродовольчі магазини (загальною площею до 300 м2), із вимогою присутності не більше як 1 відвідувача на 10 м2 площі приміщення і з обов’язковою санітарною обробкою приміщення двічі на день; при цьому великі торгові центри і магазини в них на першому етапі не відкриють.

📍 Перукарні й салони краси (за попереднім записом і не більше ніж 1 клієнта на кожну послугу одночасно), з вимогою санітарної обробки (або кварцування) робочого місця після кожного клієнта.

📍 Кав’ярні й ресторани (на винос), із вимогою санітарної обробки приміщення двічі на день.

📍 Парки і сквери – групами не більше від двох людей або, якщо з дітьми, – двоє дорослих, двоє дітей.

📍 Тимчасові споруди (ларки), із забороною споживання їжі й напоїв на місці.

📍 Невеликі виробництва непродовольчих товарів і підприємства побутового обслуговування (ательє, побутові послуги й інші), із дотримання вимоги не більше ніж 1 співробітника на 10 м2 і не більше як 1 клієнта на 10 м2.

📍 Адвокатські і нотаріальні бюро, аудитори, з вимогою не більше ніж 1 відвідувача на 10 м2 площі приміщення.

📍 Автокінотеатри.

При цьому, наголосив Кличко, у всіх установах і на підприємствах мають діяти такі норми:

⭕️ Обов’язкова термометрія співробітників і відвідувачів.

⭕️ Обов’язкове дотримання правил безпеки.

⭕️ Якщо клієнт без маски – його або не впускають у приміщення, або це відповідальність надавача послуг (він повинен забезпечити клієнта маскою).

Водночас, зазначив мер, на першому етапі послаблень зачиненими залишаться:

📍 школи;

📍 дитячі садочки;

📍 дитячі майданчики;

📍 спортивні майданчики;

📍 прибережні зони відпочинку.

Послаблення обмежень на відвідування їх буде наступним етапом.

Громадський транспорт, звернув увагу Кличко, на першому етапі продовжить працювати в обмеженому режимі. Приватний бізнес має сам вирішити питання підвезення своїх працівників на роботу.

Метро в столиці відкриється тоді, коли це вирішить уряд.

А роботу приміського транспорту урядовці пообіцяли відновити в першу чергу, додав Кличко.

І, як і раніше, в публічних місцях всі кияни мають дотримуватися правил безпеки і бути в масках, наголосив міський голова.

Раніше 4 травня Кабінет міністрів України вирішив продовжити карантин до 22 травня, але після 11 травня почати поступово пом’якшувати його. При цьому прем’єр-міністр України Денис Шмигаль наголосив, що плановане послаблення карантину після 11 травня не означає його повного зняття. А на нараді з приводу майбутнього пом’якшення карантинних обмежень ішлося, серед іншого, і про те, що карантинні заходи можуть бути посилені знову в разі загострення епідеміологічної ситуації.

У Білорусі кількість хворих на COVID-19 за добу зросла на 784 людини

У Білорусі кількість хворих на COVID-19 за минулу добу зросла на 784 людини, загалом померли від початку епідемії понад 100 білорусів. Про це повідомило міністерство охорони здоров’я країни.

Всього, за даними на понеділок, в Білорусі зареєстровано майже 17,5 тисячі інфікованих коронавірусом.

Білорусь – одна з кількох країн Європи, де досі не оголосили карантин. Влада також продовжує наполягати, що майже всі померлі від коронавірусу мали «низку хронічних захворювань». Вдова як мінімум одного з них повідомила, що це не так, повідомляє «Настоящее время».

МОЗ країни поінформував, що всього було проведено 211 369 тестів, підтвердилося 8,2 відсотка від загальної кількості проведених тестів. Скільки пацієнтів перебувають у лікарнях у важкому стані або на штучній вентиляції легень, а також скількох пацієнтів виписали додому для «амбулаторного лікування», білоруські чиновники не повідомляють.

Незважаючи на зростання кількості заражених, президент Білорусі Олександр Лукашенко сказав, що не скасовуватиме через коронавірус святковий військовий парад до 9 травня. Він зазначив, що ветерани «хочуть взяти участь в параді, незважаючи на епідеміологічну обстановку».

США звинувачує Китай у замовчуванні інформації про коронавірус, щоб накопичити медичні товари – AP

Лідери Китаю «навмисно приховали загрозу» пандемії від світу на початку січня 2020 року – такий висновок містить звіт Міністерства внутрішніх справ США, повідомляє інформаційна агенція Associated Press.

Аналіз міністерства не засекречений, проте позначений «тільки для офіційного використання», повідомляють журналісти. Згідно з ним, Китай применшував загрозу коронавірусу, в той же час збільшуючи імпорт і обмежуючи експорт медичних товарів. Країна також нібито «намагалася заперечити наявність обмежень на експорт, завуальовуючи та відкладаючи надання свої даних щодо торгівлі».

Звіт також стверджує, що Китай із затримкою повідомив Всесвітню організацію охорони здоров’я про те, що коронавірус є «заразною хворобою», тож мав можливість замовляти медичні вантажі з-за кордону, і в цей період обсяги імпорту захисних масок, хірургічних халатів та рукавичок різко зросли.

Китай поінформував ВООЗ про спалах 31 грудня, зв’язався з Центром контролю захворювання США 3 січня та публічно визначив патоген як новий коронавірус 8 січня.

30 квітня президент США Дональд Трамп заявив про докази, які дають йому «високу ступінь впевненості» в тому, що коронавірус був отриманий з китайської вірусологічної лабораторії.

Офіційний Пекін раніше у відповідь на звинувачення Вашингтона припустив, що то військові США могли доставити коронавірус в Китай. Також влада Китаю звинуватила американських посадовців у «брехні», щоб відвернути увагу від власної неспроможності подолати спалах.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував, на скільки буде знову продовжений карантин в Україні

Як сказав він на позачерговому засіданні уряду, карантин буде продовжений наразі до 22 травня.

Далі ж, сказав він, «ми будемо дивитись, як буде рухатись пандемія у світі і як буде відбуватись коливання кривої захворюваності у нас в Україні».

Прем’єр наголосив, що плановане послаблення карантину після 11 травня не означає його повного зняття.

Трамп озвучив збільшені прогнози кількості смертей від коронавірусу у США

Президент США Дональд Трамп оприлюднив нові прогнози кількості жертв пандемії COVID-19 у США, а також висловив упевненість в тому, що вакцину від смертоносного вірусу буде розроблено вже до кінця року.

«Ми втратимо від 75–80 до 100 тисяч людей, – заявив американський президент, виступаючи на каналі Fox News у неділю. – Це жахливо».

Минулого тижня прогнозувалось, що кількість жертв хвороби у США становитиме від 60 до 70 тисяч.

Президент висловив упевненість у тому, що США розроблять вакцину до кінця року. «Ми дуже впевнені, що матимемо вакцину до кінця року», – сказав Трамп. Раніше голова робочої групи Білого дому з протидії пандемії Дебора Біркс зауважувала, що розробка вакцини до наступного січня є теоретично можливою. Зазвичай для розробки потрібно більше від року.

«Якби не політика, підтримка населення була б на рівні 90%» – головний санітарний лікар України про карантин і його наслідки для країни

Карантин, запроваджений в Україні через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 12 березня, продовжили до 11 травня. Щоправда, працювати, дотримуючись заходів, дозволили ринкам. Далі влада планує впроваджувати послаблення карантину поступово.

Як саме це відбуватиметься і чи не призведе це до нового зростання числа хворих, а також про те, які проблеми в охороні здоров'я оголила медична реформа, в інтерв'ю телеканалу «Настоящее время» розповів головний санітарний лікар України і заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Карантин: Аваков заявив про складання протоколів щодо ресторану «Велюр» та «Епіцентру»

Поліція склала адміністративні протоколи через порушення правил карантину на ресторан «Велюр» та магазини мережі «Епіцентр», заявив на засіданні Кабінету міністрів голова Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Ми провели за останні три дні 162 будівельних супермаркетів, в тому числі «Епіцентр», «Нова лінія», інші суб’єкти. Зараз маємо протоколи про порушення, в тому числі 94 протоколи по супермаркетах, 29 протоколів мережі «Епіцентр», 140 протоколів по порушеннях об’єктів громадського харчування. В тому числі, як ви сказали, в торговельних центрах «Епіцентр» і «Нова лінія» були випадки, коли торгували меблями, предметами електроніки, іншим, що не передбачено умовами карантину. Тому буде відповідальність», – сказав міністр.

Крім того, за даними Авакова, найбільше порушень в роботі закладів громадського харчування виявлено в Рівненській області – 26.

«Донецька область – 17 (випадків порушень – ред.), Харківська – 14, Запорізька – 12 і так далі. В тому числі і ресторани в місті Києві: «Виноградний хутір», «Моншер», «Велюр», «Фабіус», всі ці ресторани порушували, на наш погляд, вимогу карантину, мають місце адміністративні протоколи, вважаю, що суди нас підтримують в цьому. Зараз всі ці заклади зачинені і виконують наші вимоги», – заявив голова МВС.

Всього за останній час поліція склала 10 303 адміністративних протоколи про порушення карантинних норм, зазначив Аваков, хоча не уточнив, про який саме період йдеться.

Шмигаль розповів, які пом’якшення карантину планує схвалити уряд

Кабінет міністрів планує пом’якшити карантинні обмеження з 11 травня, повідомив на позачерговому засіданні уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За словами Шмигаля, Україна рухається «за оптимістичним прогнозом розвитку епідемії» коронавірусу.

«Зараз, коли ми вийли на фінішну пряму, головне – не розслаблятися. З 11 травня ми починаємо зняття перших обмежень, які передбачалися в нашому плані. Ми протягом минулого тижня, протягом вихідних днів провели детальне спілкування і багато спілкувалися з представниками бізнесу, малого, мікробізнесу... Сьогодні скликали позачергове засідання і плануємо прийняти відповідний проєкт постанови власне на прохання бізнесу, який аргументує, що до 11 числа їм треба мати впевненість, що їхнім закладам буде дозволено відкритися», – розповів голова уряду.

За його словами, бізнес має підготуватися до запуску своїх закладів, в тому числі провести протиепідеміологічні заходи. Прем’єр-міністр перелічив деякі зміни, які будуть запроваджені з 11 травня.

«Це відкриття парків, скверів, зон відпочинку, відкриття перукарень, манікюрних, педикюрних салонів, салонів краси, відповідно до певних умов, які вже розроблені і будуть представлені Міінстерством охорони здоров'я щодо дотримання протиепідеміологічних заходів в усіх сферах», – сказав він.

Крім того, уряд планує дозволити роботу літніх майданчиків під відкритим небом для тих закладів громадського харчування, які зареєстровані як оператори потужності.

«Це дуже важлива прив’язка і можливість контролювати в тому числі органам місцевого самоврядування якості та протиепідеміологічних заходів, які будуть проводитися в цих закладах громадського харчування. Ми також говоримо про оптову і роздрбіну торгівлю непродовольчими товарами, звісно, окрім зон розваг та харчування, фудкортів, кінотеатрів, дитячих зон у торгово-розважальних центрах», – додав Шмигаль.

Прем’єр-міністр анонсував перехід на так званий адаптивний карантин 29 квітня.

12 березня в Україні розпочався карантин у навчальних закладах через загрозу епідемії коронавірусної інфекції і щоб не допустити її поширення. З 17 березня заборонена роботу закладів розваг та громадського харчування (окрім приготування їжі на винос), обмежений рух транспорту. Працюють магазини продуктів, побутових товарів та аптеки.

Карантин мав тривати до 3 квітня, однак згодом уряд продовжив його ще на три тижні – до 24 квітня. Відтак його продовжили до 11 травня.

Київ планує почати вихід з карантину 12 травня – Кличко

Київ почне виходити з карантину 12 травня, повідомив міський голова Віталій Кличко на брифінгу 4 травня.

За словами Кличка, про своє бачення зняття карантинних обмежень він планує розповісти під час сьогоднішнього засідання Кабінету міністрів.

«Має бути чіткий план і рівні умови дотримання та послаблення обмежень. І сьогодні на засіданні Кабміну я донесу свою позицію. Київ, наше місто, перший етап такого плану оприлюднив, і, виходячи з епідеміологічної ситуації, ми сподіваємося запроваджувати його з 12 травня. Ще раз підкреслю: треба зважувати всі ризики – соціальні ризики, економічні. Нам не потрібно діяти поспіхом, щоб не наробити помилок», – сказав мер столиці.

«Людей обурює несправедливість. Якщо працюють великі торгові мережі, окремі ресторани, чому не може працювати малий і середній бізнес, маленькі магазини чи кав’ярні, виключно дотримуючись правил безпеки? Давайте шукати і ухвалювати виважені і справедливі рішення заради безпеки і життя людей, заради економіки і розвитку міста та держави. Не погрожувати, не застосовувати силу чи кримінальні справи, не вдаватися до популізму, а думати передусім про відповідальність, яку поклали люди на владу», – заявив Кличко.​

Він також прокоментував суспільне невдоволення карантином, висловивши думку, що воно спрямоване передусім на неоднакове застосування обмежень.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG