Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Кількість виявлених хворих у Києві знижується, проте госпіталізують більше – Кличко

У Києві за попередню добу виявили 24 нових хворих на COVID-19, повідомив мер міста Віталій Кличко. Відтак кількість підтверджених випадків у столиці, за його словами, зросла до 1 535 людей. Протягом доби одна людина померла.

«За минулу добу хворобу підтвердили в 15 жінок віком від 27 до 81 року та восьми чоловіків від 19 до 74 років, і у хлопця, якому 17 років. До лікарень столиці госпіталізували 10 пацієнтів, інші лікуються на самоізоляції під контролем медиків. Кількість людей, у яких виявили вірус, трохи зменшується, але разом з тим зростає кількість інфікованих, яким потрібна госпіталізація. Сьогодні у стаціонарах міських лікарень з діагнозом на коронавірус перебувають 215 пацієнтів, зокрема і четверо дітей», – сказав міський голова.

Він додав, що наразі кількість хворих зростає в Дарницькому районі, де виявили 256 випадків. Найбільше випадків у Печерському районі – 333 хворих.

«Повідомлю, що в лабораторіях, яких у столиці чотири, за минулу добу досліджено 390 зразків матеріалу, всього в Києві дослідили понад 13 600 ПЛР-тестів. Такі тести роблять винятково людям з підозрою на коронавірус за рекомендацією лікарів та хворим на пневмонію. Сьогодні в столиці є 14 тисяч тестів, ми чекаємо на українські ПЛР-тести та ведемо переговори про закупівлю тестів за кордоном», – додав Кличко.

Кількість хворих на COVID-19 серед військових зросла до 48 – Медичні сили ЗСУ

Станом на 4 травня серед українських військовослужбовців виявлено 48 хворих на коронавірусну інфекцію COVID-19, повідомляє командування Медичних сил Збройних сил України.

«На ізоляції (в тому числі самоізоляція) – 311 осіб. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція у найближчих три доби – 107 осіб. За минулу добу зареєстровано два нових випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19», – йдеться в зведенні.

Один з двох нововиявлених хворих перебуває в лікарні у Чернівецькій області, другий – лікується вдома. За даними Медичних сил, обидва військових не мають симптомів захворювання.

«Аналіз захворювань серед військових та цивільного населення свідчить про те, що найчастіше інфекція поширюється під час епізодичних зустрічей з найближчими людьми (друзями та рідними), що не входять до кола осіб, з якими ви спілкуєтеся щодня або мешкаєте разом. Не наражайте себе та свою родину на небезпеку зайвими контактами», – застерігають у ЗСУ.

У війну і пандемію: як українська авіація допомагає світу в боротьбі з COVID-19 і чого потребує сама

Українська авіація під час епідемії коронавірусу перевозить медичні вантажі до більшості країн Європи, США і Канади. Для українських авіаторів це не перший виклик – за роки війни на Донбасі вони втрачали людей та літаки. Як це відбувається та коли оновлять авіацію? Про це – у матеріалі журналістів спеціального проєкту Радіо Свобода «Донбас Реалії».

Степанов: в Україні знову дозволять планові операції

В Україні знову дозволять планові операції, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Він розповів, що під час урядової наради ініціював позачергове засідання Кабінету міністрів: «Було винесене одне питання, яке я вважаю дуже важливим. Це внесення змін до 211-ї постанови Кабінету міністрів. Це та постанова, якою були запроваджені карантинні заходи. Як ви знаєте, на час карантину в нашій країні були скасовані, заборонені планові операції. Час карантину вже складає близько 50 днів, і у нас, дійсно, є вже необхідність планових операцій, у тому числі за життєвими показниками».

Він прогнозує, що відповідну постанову оприлюднять 5 травня.

«Вже відразу після опублікування, думаю, що завтра, в Україні буде дозволене проведення планових операцій, планових госпіталізацій, виключно за життєвими показниками. Тобто якщо проведення цих операцій дуже необхідне тій чи іншій людині, щоб знизити ризик життю та здоров’ю», – додав міністр.

За його словами, госпіталізацію для проведення операції здійснюватимуть винятково після тестування на коронавірус методом полімеразної ланцюгової реакції, щоб знизити ризик зараження медичних працівників.

Із 17 березня на тлі загрози COVID-19 в Україні припинили планові операції, крім невідкладних та термінових.

Міністр: УЗ збирається виплачувати співробітниками допомогу у випадку захворювання на COVID-19

«Укрзалізниця» збирається виплачувати співробітникам допомогу у випадку захворювання на COVID-19, повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій у Telegram 4 травня.

«Фахівці, у яких було діагностовано та підтверджено коронавірус, отримають матеріальну допомогу в розмірі: до 10 тисяч гривень у разі важкого перебігу захворювання; до 6 тисяч гривень – якщо хвороба проходила без ускладнень», – написав Криклій.

Білорусь: Лукашенко заявив про 9-10 тисяч тестів щоденно, з них 9% дають позитивний результат

У Білорусі щоденно здійснюють 9-10 тисяч тестувань на коронавірус, з них 9% – позитивні, заявив президент країни Олександр Лукашенко. Однак, за його словами, його більше турбує кількість померлих від алкоголю та внаслідок самогубств.

«Що більше ми робимо тестів, то більше хворих отримуємо. Зараз ми вийшли на 9-10 тисяч тестів щодоби, і тим більше ми отримуємо людей з вірусом (вірусною хворобою – ред.) COVID-19. 9% тестів показують коронавірус. І що насторожує – не зажди тест дає точний результат», – заявив Лукашенко.

Він зацитував статистику з початку року: від COVID-19 в Білорусі з початку року офіційно померли 97 людей, від сердечно-судинних захворювань – 25 тисяч, від онкології – 6 377 людей.

«Ось що мене вразило – від отруєння алкоголем померли 482 людини. Від самогубств – 470. Тобто вже майже 1 тисяча людей загинула від алкоголю та самогубств. Втопилося приблизно стільки ж, скільки померло від COVID-19. Ось і рахуйте», – заявив президент Білорусі.

Він додав, що статистика захворюваності на COVID-19 його не надто тривожить.

«Я особливо не парюся на рахунок виявлених коронавірусних хворих... За два з половиною місяці померли 97 людей – це хороший результат», – сказав Лукашенко у заяві, яку транслював телеканал «Білорусь 1».

Попри пандемію коронавірусу, президент Білорусі напередодні заявив, що не скасовуватиме парад на День незалежності 9 травня.

За офіційними даними білоруської влади, число інфікованих коронавірусом у країні на 3 травня складає майже 16 тисяч людей. Померли з початку пандемії 97 людей. В останні дні кількість хворих зростає в середньому на 800-900 на день. Всесвітня організація охорони здоров’я неодноразово закликала Білорусь запровадити жорсткий карантин.

МОЗ: в Україні зафіксували 418 нових випадків COVID-19

«За минулу добу захворіло 418 осіб. З них 26 дітей та 62 медичні працівники. Було госпіталізовано 97 осіб. Зафіксовано, на жаль, 15 летальних випадків. Серед них більшість мала супутні захворювання. При цьому хороша новина – 72 пацієнти одужали. Загалом захворіла 12 331 людина. З них – 855 дітей та 2 387 медичних працівників. При цьому загалом одужали 1 619 осіб, а летальних випадків – 303», – повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Греція відновлює перевезення мігрантів із занедбаного табору на острові Лесбос, аби знизити перенаселеність під час пандемії COVID-19

Про це повідомляють західні ЗМІ.

Місцеві урядовці раніше зобов’язалися 3 травня перевезти групу з близько 395 мігрантів із відомого табору Моріа на Лесбосі на материк. За даними видання The Greek Herald, таке перевезення відбулося.

Євросоюз та правозахисні групи раніше закликали грецький уряд перемістити вразливих мігрантів, які ризикують заразитися коронавірусом, з таборів на Егейських островах на материк.

Це перший подібний трансфер із Моріа з моменту запровадження в Греції обмежень для протидії поширенню коронавірусної інфекції.

Сербія збирається скасувати надзвичайний стан через COVID-19

Сербія збирається скасувати надзвичайний стан через ситуацію з COVID-19, повідомив президент Александар Вучич в ефірі телеканалу Pink 3 травня.

За його словами, 6 травня за скасування надзвичайного стану голосуватиме парламент. Він діє з 15 березня й передбачає закриття кордонів, а також комендантську годину вночі та на вихідних.

Вучич заявив, що кількість нових хворих упродовж семи днів поспіль становить менш ніж п’ять відсотків.

З 4 травня автобуси та залізниця відновлюють роботу. Водночас пасажири змушені будуть носити маски. Торговельні центри, кафе та ресторани також відкриють.

За даними Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса, у Сербії виявили 9 464 випадки COVID-19. Унаслідок викликаних хворобою ускладнень померли 193 людини.

Трамп заявив, що вакцина від COVID-19 буде готовою до кінця року

Президент США Дональд Трамп вважає, що вакцина від коронавірусної хвороби буде готовою до кінця року. Водночас посадовці зі сфери охорони здоров’я попереджають, що лише розробка безпечної вакцини може зайняти щонайменше рік.

«Ми дуже впевнені, що будемо мати вакцину до кінця року… Зараз лікарі скажуть: «Ви не повинні так казати». Я скажу, що я думаю… Я думаю, що ми матимемо вакцину скоріше раніше, ніж пізніше», – сказав президент під час прямого ефіру з меморіалу Лінкольна у Вашингтоні.

Сотні компаній та дослідницьких інститутів у всьому світі намагаються розробити вакцину від COVID-19 та шляхи лікування хвороби. Експерти зазначають, що вакцина буде необхідною до моменту, коли життя повернеться у докоронавірусні часи без соціальної дистанції та інших обмежень.

У Запоріжжі – черговий випадок коронавірусу в гуртожитку, його мешканців тестують

В одному з гуртожитків, розташованому в Заводському районі Запоріжжя, 3 травня виявили випадок захворювання на COVID-19, повідомляє міська рада.

«Хвору відправлено до обласної інфекційної лікарні. Вже сьогодні розпочнеться перевірка контактних осіб. Жінка жила у гуртожитку на 4-му поверсі, тому в першу чергу візьмуть аналізи у всіх мешканців цього поверху. Цим займатиметься бригада медиків Центру ПМСД. На цьому поверсі проживає 45 осіб. Всі вони залишатимуться на самоізоляції, відповідне зобов’язання їм запропонують підписати під час взяття аналізу. Біля гуртожитку встановлено пост поліції», – йдеться в повідомленні.

У міськраді заявили, що на даний момент вирішили обмежити пересування саме мешканців 4-го поверху гуртожитку. Рішення про закриття на карантин всього гуртожитку наразі немає.

«За інформацією обласного лабораторного центру, результати аналізів мешканців 4-го поверху можна буде отримати вже у понеділок у середині дня. Подальші дії залежатимуть від отриманих результатів аналізів. Також перевірятимуть інших осіб з якими контактувала жінка», – йдеться в повідомленні.

25 квітня міська влада Запоріжжя закрила на карантин інший гуртожиток міста, де тест на коронавірус показав позитивний результат у 13 людей. Захворювання спочатку виявили в однієї з мешканок гуртожитку, яку шпиталізували до обласної інфекційної лікарні. Після проведення тестування осіб, які проживали з нею на одному поверсі гуртожитку, було виявлено й інших інфікованих.

У Криму втричі зросло число шпиталізованих із підозрою на коронавірус – медики

Упродовж минулої доби в анексованому Криму втричі збільшилася кількість госпіталізованих із підозрою на коронавірус, повідомила пресслужба Центру медицини катастроф і швидкої медичної допомоги півострова.

Так, згідно з опублікованою інформацією, станом на день 3 травня в Криму госпіталізували дев’ятьох людей, у яких підозрюють COVID-19.

При цьому повідомляється, що до 2 травня на півострові було троє госпіталізованих із підозрою на коронавірус.

Також у центрі уточнили, що за минулу добу в Криму госпіталізували 33 людей із ГРВІ і ще дев’ятьох – із пневмонією.

Фактична влада анексованого Криму продовжила режим підвищеної готовності через коронавірус до 11 травня включно.

За останніми даними підконтрольної Кремлю владі півострова, там зареєстровано 105 випадків коронавірусної інфекції, в Севастополі – 89, при цьому двоє людей померли.

За добу в Україні зафіксовано 502 нових випадки COVID-19 – ЦГЗ​

В Україні зафіксували 11 913 випадків захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19, повідомляє Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я 3 травня. Це на 502 більше за дані попередньої доби (зранку 2 травня ЦГЗ повідомляв про 550 нових випадків хвороби в Україні).

«Хворобу підтверджено у 829 дітей та 2 325 медиків. Усього в Україні досліджено 129 723 зразки методом ПЛР. На амбулаторному лікуванні 8 348 пацієнтів, з них 680 дітей та 1 924 медпрацівники. Усього потребували госпіталізації 3 565 осіб, з них 149 дітей та 401 медик. Підключення до апарату штучної вентиляції легенів потребували 158 людей, зокрема одна дитина та 14 медиків», – йдеться в повідомленні.

За даними ЦГЗ, від ускладнень, викликаних COVID-19, померли 288 людей, загалом 1547 пацієнтів одужали.

Офіційних даних щодо хворих на окупованих частинах Донецької і Луганської областей та в анексованому Криму ЦГЗ не має.

За даними Університету Джонса Гопкінса, станом на 3 травня загальна кількість випадків захворювання на COVID-19 у світі сягнула майже 3 з половиною мільйонів (3 428 490), понад мільйон людей одужали (1 095 873), майже 244 тисячі померли (243 837).

У Росії за день виявлено понад 10 з половиною тисяч хворих на COVID-19

Станом на ранок 3 травня в Росії зареєстрували 10 тисяч 633 нових випадки зараження коронавірусною інфекцією. Це на 1010 більше, ніж 2 травня.

Загальна кількість інфікованих зросла до 134 тисяч 687 людей, повідомляє оперативний штаб боротьби з вірусом. За цим показником Росія вийшла на сьоме місце у світі, випередивши Туреччину.

Найбільше хворих у Москві, де лише за останню добу COVID-19 виявлений у 5 тисяч 948 людей.

За минулу добу померли ще 58 пацієнтів, за весь період поширення хвороби в Росії померли 1280 людей.

За офіційними даними, в Росії проведено вже понад 4,1 мільйона лабораторних досліджень на наявність коронавірусу.

За добу в Україні зафіксовано 502 нових випадки COVID-19 – ЦГЗ

За даними Університету Джонса Гопкінса, станом на 3 травня загальна кількість випадків захворювання на COVID-19 у світі сягнула майже 3 з половиною мільйонів (3 428 490), понад мільйон людей одужали (1 095 873), майже 244 тисячі померли (243 837).

Таджикистан повідомив про перші смерті від COVID-19

Таджикистан повідомив про перші дві смерті від COVID-19. Відповідну інформацію поширило таджицьке державне телебачення.

Інших деталей там не повідомили.

30 квітня президент Емомалі Рахмон заявив про перші випадки хвороби у країні. Як передає Радіо Озоді, служба Радіо Свобода у Таджикистані, 2 травня кількість інфікованих досягла 76.

Влада Таджикистану довгий час заперечувала, що у країні є заражені коронавірусом чи померлі від COVID-19. У країні довгий час не закривали школи і не скасовували масові заходи: проводився навіть чемпіонат країни з футболу, який призупинили лише кілька днів тому. При цьому в період з 1 лютого по 30 квітня на території Таджикистану на карантин відправили понад 10 тисяч людей.

Ляшко: за прогнозом KSE, повне скасування карантину – це 120-140 тисяч смертей цього року

Повне скасування карантину може коштувати 120-140 тисяч життів до кінця цього року, повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко з посиланням на дані «Київської школи економіки».

«Повне скасування карантину без запровадження обгрунтованих профілактичних заходів це 120-140 тисяч смертей до кінця вже цього року. Такий от прогноз отримав від Kyiv School of Economics», – написав Ляшко.

За його словами, наразі Міністерство охорони здоров’я фіналізує тимчасові вимоги до профілактичних заходів при здійсненні обслуговування в перукарнях та салонах краси, при торгівлі господарчими товарами, роботі кав’ярень, автомийок, адвокатських та нотаріальних послуг. Їх планують опублікувати на вихідних.

Якщо вас вже нудить від словосполучення «карантин через коронавірус» і від домашнього режиму, мери українських обласних центрів мають для вас кілька свіжих ідей, як урізноманітнити життя.

Що саме вони пропонують робити? Хто з них демонструє поганий приклад? І в яких обласних центрах міські голови, не дочекавшись офіційної постанови Кабміну, вже пішли на послаблення карантину?

Про усе це в третій частині огляду того, як українські мери воюють з коронавірусом (попередні дві шукайте тут і тут) .

Кличко повідомив про інфікування коронавірусом ще двох священників із УПЦ

Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що за минулу добу кількість хворих на COVID-19 у столиці зросла на 41 людину, в тому числі захворіли двоє священнослужителів.

«Захворіли 22 жінки віком від 29 до 83 років. Та 19 чоловікiв від 21 до 84 років. Один з них – iз Києво-Печерської Лаври і один – священник із храму преподобного Феодора Освяченого, що вулиці Овруцькій у столиці (УПЦ (МП) ­– ред.)», – повідомив мер Києва у фейсбуці.

Він повторив прохання про дотримання правил безпеки в час пандемії коронавірусу, «особливо, під час послаблення обмежень, щоб увесь цей час карантину не виявився марним».

В уряді Росії виявлені нові випадки COVID-19 – захворіли міністр ЖКГ і його заступник

Слідом за офіційним оголошенням про зараження коронавірусом прем’єр-міністра Росії Михайла Мішустіна, 1 травня державні російські ЗМІ повідомили, що COVID-19 підтверджено у міністра будівництва і житлово-комунального господарства Володимира Якушева і його заступника Дмитра Волкова.

Згідно з повідомленнями, Якушева напередодні госпіталізували в лікарню у Москві і він отримує «лікування під наглядом лікарів».

Наразі виконує обов’язки міністра ЖКГ Росії заступник Якушева Микита Стасишин.

Шокуюче відео домашнього насильства під час карантину

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG