Закриття кордонів, скасування авіасполучення та припинення роботи консульств – ці заходи, введені багатьма країнами для боротьби з поширенням COVID-19, тимчасово розлучили не одну сім'ю. Хтось із тих, кого пандемія застала в поїздці, тепер намагається будь-якими способами возз'єднатися з близькими, інші відразу вирішили переживати вірус порізно, щоб не піддавати себе додатковим ризикам, пов'язаним з подорожами. Читайте розповіді про три сім’ї, які тимчасово розлучив коронавірус, тут.
Першого травня з Нью-Йорка (аеропорт Джона Кеннеді) відправляється черговий спеціальний рейс, який поверне до Києва 135 українців. Попередній спецрейс з Нью-Йорка до Києва відлетів більше місяця тому – у кінці березня.
Як пояснив генеральний консул України у Нью-Йорку Олексій Голуб, цей рейс відрізняється від попередніх. З самого початку він мав просто доправити до США пошту «Укрпошти». «Але вдалося домовитися, щоб з Нью-Йорка авіакомпанія забрала українців, які хочуть повернутися додому», – розповів Генконсул.
Інформація про рейс стала відомою менше, ніж за дві доби до відправлення літака, тому співробітникам посольства довелось оперативно її поширювати серед тих українців, які повідомили дипломатичні установи про своє бажання повернутися додому.
У Дніпрі дещо послабили карантин: у місті дозволили роботу майстерень ремонту устаткування, СТО, хімчисток і продовольчих ринків. Таке рішення ухвалила міська комісія з техногенно-екологічної безпеки.
За ухвалою комісії, основна умова роботи цих закладів – наявність масок, рукавичок і використання антисептиків.
За рішенням комісії, також відтепер кафе й ресторани зможуть працювати не лише з адресною доставкою, а й із послугою «на винос».
А з 4 травня у Дніпрі також дозволять гуляти в частині зелених зон.
Як повідомив міський голова Борис Філатов, це ділянки набережної Дніпра, бульвар Слави та інші зони. Їх виділили на інтерактивній мапі міста, щоб містяни знали, які території вже не підпадають під дію карантину.
Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, жителі міста уже активно гуляють в зелених зонах, на дитячих та спортивних майданчиках, при цьому в захисних масках із них – одиниці.
Десятки представників малого бізнесу протестували 1 травня у Львові біля міської ради з вимогою «відновити конституційне право на працю».
Як передає кореспондент Радіо Свобода, через закриття підприємств на час карантину фізичні особи-підприємці повідомили про значні збитки і вимушене звільнення працівників та закриття бізнесу. Люди заявили, що вважають несправедливою ситуацію, коли великий бізнес при цьому лише збільшує прибутки.
І ще про мерів і коронавірус з карантином.
Якщо вас вже нудить від словосполучення «карантин через коронавірус» і від домашнього режиму, мери українських обласних центрів мають для вас кілька свіжих ідей, як урізноманітнити життя.
Що саме вони пропонують робити? Хто з них демонструє поганий приклад? І в яких обласних центрах міські голови, не дочекавшись офіційної постанови Кабміну, вже пішли на послаблення карантину?
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко повідомив 1 травня про отримання письмової повістким від поліції з вимогою з’явитися 4 травня у місцевий відділок.
«Свіжа прилетіла, влада нова, методи старі», – написав Бондаренко у фейсбуці і прикріпив зображення із текстом повістки.
Як випливає з повідомлення, міського голову Черкас хочуть бачити правоохоронці на допиті в рамках відкритого кримінального провадження.
Мер Черкас записав також відеозвернення, зокрема до глави МВС Арсена Авакова:
Раніше сьогодні Нацполіція повідомила про кримінальне провадження за статтею про «порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням». Це сталося після учорашнього рішення влади Черкас про послаблення карантинних обмежень з 1 травня.
«Поверніть людям їхню свободу», – написав один з найбагатших людей у світі, мільярдер, інженер та винахідник Ілон Маск у своєму твіттері 28 квітня, поділившись матеріалом американської газети The Wall Street Journal, який ставить під сумнів ефективність карантинних заходів.
«Звільніть Америку негайно», – закликав того ж дня в іншому дописі засновник компаній Tesla та SpaceX, після чого ділився ще кількома думками з приводу неефективності карантину.
Чому б просто не пройти повз думку засновника Tesla? І все ж чому це важливо?
Уряд готується до поступового пом’якшення карантину – ОПУ
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив про підготовку уряду до поступового пом’якшення карантинних заходів. Як йдеться в повідомленні пресслужби Офісу президента, про це голова уряду повідомив на нараді під головуванням президента Володимира Зеленського.
Повідомляється, що, за словами прем’єра, нині детально опрацьовуються всі етапи підготовки до поступового пом’якшення карантину.
Шмигаль зауважив, що кількість людей, які одужують від COVID-19, збільшується.
«Сьогодні мають відкритися продовольчі ринки, однак функціонуватимуть вони за чіткими правилами, щоб запобігти поширенню коронавірусної інфекції. Водночас було зазначено, що травневі свята – останні з небезпечних вихідних, які можуть сприяти скупченню людей», – повідомили в ОПУ.
У Росії за добу виявлено 7933 нових випадки зараження коронавірусною інфекцією, повідомляє Російська служба Радіо Свобода з посиланням на дані оперативного штабу. Згідно з повідомленням, це новий найвищий добовий показник захворюваності в країні.
Усього, за минулу добу в Росії від COVID-19 померли 96 людей.
Загальна кількість інфікованих досягла 114 тисяч, 1169 з яких померли, понад 13 тисяч одужали.
Повідомляється, що нові випадки зараження виявлені за останню добу в усіх регіонах Росії, а також в анексованих Криму і Севастополі. Найбільше хворих у Москві – понад 3,5 тисячі.
Уже понад місяць в Росії діє так званий режим неробочих днів, у багатьох регіонах запроваджені карантинні заходи.
Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов засудив, на його думку, невиправдане пом’якшення карантину, ініційоване Черкаською міською радою.
«Таке рішення ставить під загрозу життя і здоров’я людей, а також може призвести до катастрофічних наслідків щодо поширення коронавірусу», – сказав Степанов.
У відомстві нагадали, що у Черкаській області з початку пандемії зафіксовано 296 випадків коронавірусної хвороби, 9 людей померли.
Крім того, кримінальне провадження за фактом рішення влади Черкас про послаблення карантинних обмежень з 1 травня відкрила Нацполіція.
Відреагував на рішення черкаської влади щодо послаблення карантину і очільник МВС Арсен Аваков.
«Пане голово міста Черкас, ви загралися. Припиніть ризикувати здоров’ям і життям людей заради політичних ігор. Реагування буде жорстким», – написав Аваков у твіттері.
30 квітня міська рада Черкас ухвалила рішення про пом’якшення картину з 1 травня.
Пандемія COVID-19 зачепила усі туристичні напрямки у світі і стала причиною для найсуворіших обмежень на подорожі в історії. Через кризу туристична сфера постраждала чи не найбільше, адже туризм – це не лише переліт і перебування в готелі, це і ресторанний бізнес, музеї, гіди, екскурсії, розваги, круїзи та навіть магазини товарів для подорожей, а все це – робочі місця.
Як пандемія коронавірусу зачепила туристичну галузь світу та України — читайте тут:
У звільнених 16 квітня з полону проросійських бойовиків громадян завершилась обсервація і вони покинули санаторій у Святогірську, де перебували 14 днів, повідомив голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко у фейсбуці.
«Двоє з них повертаються додому вже сьогодні, більшості потрібна психологічна та медична реабілітація – вони її отримуватимуть у спеціалізованих медичних закладах. Протягом цього часу кожному провели тестування за допомогою швидких тестів та по два ПЛР- дослідження (на початку та в кінці обсервації). Отримані результати усі – негативні», – повідомив Кириленко.
Президент США Дональд Трамп заявив про докази, які дають йому «високу ступінь впевненості» в тому, що коронавірус був отриманий з китайської вірусологічної лабораторії.
Виступаючи в Білому домі 30 квітня, Трамп сказав, що бачив докази, але відмовився повідомити подробиці, додавши: «Я не можу вам цього сказати. Мені не дозволено вам це говорити».
Такі заяви американського президента, ймовірно, збільшать розбіжності між Сполученими Штатами і Китаєм щодо походження коронавірусу. Адже Трамп повторив припущення, що коронавірус міг бути запущений через помилки в лабораторії в Ухані.
Водночас Трамп відмовився сказати, чи вважає китайського лідера Сі Цзіньпіна відповідальним за, як вважають Штати, дезінформацію про появу коронавірусу.
Трамп заявив про можливість того, що Китай або не зупинив вчасно первісний спалах коронавірусу, або дозволив вірусу поширитися, і пригрозив Пекінові введенням нових мит.
У лікарнях України, де є інфіковані коронавірусом, медики ізолюються на роботі – МОЗ
У лікарнях України, куди надходять хворі з коронавірусною інфекцією, медики ізолюються на роботі, щоб не ходити додому й не наражати оточуючих на небезпеку. Про це у четвер на брифінгу сказала заступниця міністра охорони здоровя України Ірина Микитчак, відповідаючи на інформаційний запит Радіо Свобода щодо ситуації в обласній лікарні Дніпра, де заради лікування однієї пацієнтки на роботі ізолювалися 25 медиків.
За її словами, ізолювання медперсоналу обласної лікарні імені Мечникова в Дніпрі відбулося добровільно, це – рішення колективу лікарні, узгоджене з адміністрацією. Питання щодо оплати праці персоналу, який працює за такою схемою, вирішуватиме адміністрація лікарні.
«В обласній Дніпропетровській клінічній лікарні імені Мечнікова, це одна з провідних лікарень в Україні, є пацієнт, у якого підтверджено коронавірусну інфекцію. Колектив медиків обласної клінічної лікарні прийняв рішення, щоб забезпечити якісну допомогу і не ризикувати здоров’ям оточуючих і своїх рідних, залишатися на перебуванні у стаціонарі та працювати вахтовим методом. Це рішення колективу», – сказала посадовець.
Спорт і коронавірус: коли відновляться змагання і можна буде проводити турніри
Увага спортивного світу та уболівальників прикута до Німеччини та канцлера Ангели Меркель, яка разом із місцевими спортивними посадовцями вирішить, чи відновляться матчі вищої футбольної ліги країни знаменитої Бундесліги, до складу якої входять такі провідні команди як «Баварія Мюнхен» та «Боруссія Дортмунд» .
Якщо повернення Бундесліги все ж відбудеться, як планувалося, 9 травня – це стане серйозним сигналом для інших великих футбольних ліг Європи, зокрема для англійської Прем'єр-ліги, іспанської Ла Ліги та італійської Серії А. Вони також можуть відновити свої сезони 2019-2020 року, які були змушені тимчасово зупинити у березні через поширення пандемії коронавірусу.
Один мільйон пацієнтів одужав після COVID-19
Понад один мільйон пацієнтів одужав після коронавірусної хвороби COVID-19, свідчать дані на сайті Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса.
Найбільше людей одужали в Іспанії (137 984), США (124 748) та Німеччині (123 500).
За даними Центру, загалом у світі виявили 3 247 648 хворих. Найбільше – у США (1 053 036), Іспанії (239 639) та Італії (205 463).
Хвороба забрала життя 230 615 людей. Найбільшу кількість померлих пацієнтів зафіксували в Італії (27 967), Великій Британії (26 711), Іспанії (24 543) та Франції (24 087).
В Україні станом на ранок 30 квітня виявили 10 406 випадків COVID-19. 261 людина померла, 1 238 пацієнтів одужали.
Прем’єр Росії повідомив, що хворий на COVID-19
Прем’єр-міністр Росії Михайло Мішустін повідомив, що хворий на коронавірусну хворобу COVID-19.
«Щойно стало відомо, що тести, які здав на коронавірус, дали позитивний результат. У зв’язку з цим я маю дотримуватися самоізоляції, виконувати вказівки лікарів. Це необхідно зробити, щоб убезпечити моїх колег», – доповів Мішустін президенту Росії Володимиру Путіну під час відеоконференції.
Він планує бути в «активному контакті» з колегами за допомогою телефону та відеозв’язку і пропонує призначити виконувачем обов’язків прем’єра свого першого заступника Андрія Білоусова.
За даними Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса, Росія перебуває на восьмому місці у світі за кількістю виявлених випадків COVID-19. Станом на 30 квітня там діагностували 106 498 випадків коронавірусної хвороби, 1 073 людини померли.
Черкаси пом’якшили карантин для частини підприємців із 1 травня.
Відповідне рішення ухвалила Черкаська міська рада. Підприємці пообіцяли строго дотримувати всіх санітарних норм та правил: встановити антисептики при вході в приміщення, вимірювати температуру, пильнувати за кількістю людей у магазинах.
«Ми розуміємо, що через карантинні обмеження чи не найбільше страждає дрібний бізнес. Через карантин вони зазнають великих збитків. Питання відновлення роботи об’єктів торгівлі та сфери послуг у Черкас ми розглядали ще й на засіданні місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, і дійшли висновку – пом’якшити карантинні обмеження для частини підприємців», – заявив заступник міського голови Ігор Волошин
Держспоживслужба почала перевіряти ринки
Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів почала перевірку ринків, які уряд напередодні дозволив відкрити.
«Держпродспоживслужба розпочала роботу щодо контролю дотримання агропродовольчими ринками протиепідемічних заходів, встановлених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 27 квітня 2020 року № 14 «Щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 у місцях торгівлі харчовими продуктами на агропродовольчих ринках». Відповідно до рішення Уряду функціонування агропродовольчих ринків, як операторів ринку харчових продуктів відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», можливе виключно за умови дотримання вимог щодо протиепідемічних заходів, встановлених головним державним санітарним лікарем України», – мовиться у повідомленні.
Зазначається, що служба забезпечуватиме проведення щоденних позапланових перевірок, чи дотримуються ринки вимог щодо протиепідемічних заходів.
Шведський досвід боротьби із COVID-19 без карантинів: інтерв'ю із міністром охорони здоров’я Швеції
Стратегія Швеції у боротьбі з коронавірусною пандемією свідомо «розслаблена» порівняно з іншими європейськими країнами. Чи не означають такі відносно легкі обмеження, що найгірше виявиться ще попереду?
Більше читайте тут