Під Львовов спалах інфікування коронавірусом
На Львівщині у селі Давидів перекрили кілька в’їздів, створивши символічні блок-пости. Такі дії пов’язані зі спалахом коронавірусу в цьому населеному пункті, де 20 інфікованих та ще 86 людей, які з ними контактували, інформує з місця подій кореспондент Радіо Свобода.
«У селі виявили вісім вогнищ, це сім’ї. Де могли заразитися, не можу сказати. За нашими даними, люди приїхали з Італії, Іспанії, хто, де працював, є ті, які працюють у лікарнях у Львові. Інфікована і наша головна лікарка, яка зараз перебуває у лікарні, але одужує», – говорить голова Давидівської об’єднаної територіальної громади Володимир Керницький.
Спершу підтвердили коронавірус у головної лікарки Давидівського центру первинної медико-санітарної допомоги. Медик приймала хворих у захисному костюмі, стверджують в ОТГ.
У зв’язку зі спалахом захворювання місцева влада вирішила перекрити окремі дороги, які ведуть у село. Два з них залишили для в’їзду, на них з 7 до 10 і 16 до 19 години проводять температурний скринінг.
Таджикистан офіційно підтвердив 15 випадків коронавірусу в країні
Міністерство охорони здоров’я і соціального захисту Таджикистану 30 квітня офіційно підтвердило наявність в країні коронавірусу. Відомство повідомило про 15 підтверджених випадків COVID-19, зокрема про 10 у Согдійської області і п’ять – у Душанбе, зазначають місцеві державні ЗМІ.
У зв’язку з цим Республіканська комісія з профілактики коронавірусної інфекції оголосила в країні з 4 травня 2020 року літні канікули для студентів 1-го, 2-го і 3-го курсів вузів Таджикистану і ухвалила рішення, що населення країни має обов’язково носити медичні маси.
Вранці перед офіційним оголошенням глава Ради директорів клініки Ібн Сіно у Душанбе Абдухаліл Холікзод повідомив у соцмережах, що «кілька співробітників клініки захворіли інфекційною хворобою, яка поширюється в країні», але при цьому не уточнив, про яке захворювання йдеться.
Влада Таджикистану довгий час заперечувала, що у країні є заражені коронавірусом чи померлі від COVID-19.
Боррель про коронавірус в Україні: проблема не у фінансах, а в доступі до зони конфлікту
Євросоюз готовий і надалі допомагати Україні протистояти пандемії коронавірусу, однак основною проблемою є доступ гуманітарної допомоги до території, враженої конфліктом. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода сказав верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
«Ми надали достатньо суттєві ресурси для протидії пандемії в Україні. Ми реструктурували підтримку не лише України, а й багатьох інших країн, щоб подолати пандемію. Я вважаю, що вони ефективно протидіятимуть цій новій загрозі, і ми готові збільшити нашу допомогу, якщо знадобиться, але що непокоїть нас найбільше зараз – це можливість доправити гуманітарну та медичну допомогу в регіони, де бойові дії створюють чимало складнощів», – сказав він.
У Дніпрі підприємці провели автомітинг «Ні подвійним стандартам!»
У Дніпрі підприємці, представники малого бізнесу, провели автомітинг «Ні подвійним стандартам!» з вимогами дозволити відновити роботу 30 квітня, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
За інформацією організаторки Наталії Ешонкулової, колона з близько 70 авто проїхала містом до мерії, а потім до обласної державної адміністрації, де посадовцям передали вимоги учасників акції протесту.
За словами Наталії Ешонкулової, представники малого бізнесу Дніпра потерпають від збитків через карантин.
На Запоріжжі закривають на травневі свята в’їзд до курортів на Азовському узбережжі
На Запоріжжі на вихідні дні 1-3 травня та 9-11 травня запроваджують додаткові карантині заходи в курортних зонах Азовського узбережжя, аби запобігти скупченню людей та поширенню коронавірусу. На в’їзді до курортних населених пунктів працюватимуть додаткові карантині пости. Про це повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
«Так як однією з властивостей Запорізької області є курортна частина, Азовське узбережжя, буде обмежений доступ до прибережної зони Азовського моря. А саме будуть встановлені додаткові карантині пости в Якимівському, Приморському, Бердянському районі та місті Бердянськ. Також буде обмежений доступ до цих курортних зон», – розповів під час спеціального брифінгу перший заступники голови Запорізької облдержадміністрації Іван Федоров.
В’їзд до населених пунктів області, розташованих уздовж узбережжя, дозволять лише певним видам транспорту і громадянам, що там мешкають.
«Будуть перевірятися документи і пропускатися до проїду на узбережжя лише окремі категорії транспортам та окремі категорії громадян. Зокрема, це буде весь великовантажний транспорт, який доставляє продукти, а також товари для критичної інфраструктури. Це звичайно буде транспорт всіх екстрених служб та транспорт, який обслуговує критичну інфраструктуру безпосередньо на цих зонах. Також матимуть змогу проїхати всі жителі України, які зможуть довести свою прописку або власність на території, на яку буде обмежений доступ», – пояснив Федоров.
Паралельно з обмеженнями виїзду до курортних зон, на їх території працюватимуть спеціальні мобільні групи перевірятимуть готельні та курортні заклади на узбережжі щодо дотримання вимог карантину.
Також на території Запорізької області у вихідні дні 1-3 травня та 9-11 травня буде обмежено рух громадського транспорту у містах. Він ходитиме лише у години «пік» – з 5:00 до 10:00 та з 15:00 до 20:00 години.
Кличко: 10% киян, які захворіли на COVID-19 – медичні працівники
10% жителів Києва, які захворіли на коронавірусну хворобу COVID-19 – лікарі та інші медичні працівники, повідомив мер столиці Віталій Кличко на онлайн-брифінгу 30 квітня.
«10% з киян, що захворіли – саме медики: лікарі, медсестри, інший медичний персонал. 148 медиків комунальних медзакладів мають підтверджений діагноз на коронавірус. Серед них зокрема і лікарі Олександрівської лікарні, що першою прийняла удар, бо була першою, яка почала приймати хворих на коронавірус. Це і медичний персонал інфекційних відділень лікарень №4, №9, №5, в 6-й лікарні та інших медзакладів столиці, які в першій хвилі прийому хворих на коронавірус взяли на себе все навантаження», – повідомив міський голова.
За словами Кличка, серед хворих є й лікарі закладів, які не є профільними для COVID-19, в тому числі сімейні лікарі, які обстежували інфікованих пацієнтів, не знаючи, що вони інфіковані. Захворіли також співробітники приватних лікарень.
«Сьогодні в стаціонарах перебувають 22 медики, інших хвороба зачепила у більш легкій формі, вони лікуються вдома на самоізоляції», – зазначив мер.
Він додав, що, на додачу до зарплат із державного бюджету, Київ виділяє з міського бюджету кошти на доплати лікарям, медичним сестрам та молодшому медичному персоналу.
Загалом в Києві наразі зареєстрований 1401 випадок хворих на коронавірусну інфекцію. 75 з них одужали, 25 людей померли.
Степанов просить українців лишатися вдома на травневі свята
«Що ми спостерігаємо останні дні, принаймні в місті Києві? Спостерігаємо мітинги, вихід людей на вулиці, затори, збільшення людей в парках. Я розумію, що перебувати в карантині вже п’ятий, шостий тиждень дуже важко. Але повірте мені, ніхто не збираєтся продовжувати карантин, якщо для цього не буде підстав. Ніхто не збирається тримати людей і не пускати в парки або тримати зачиненими ті чи інші магазини, стримувати малий бізнес», – сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
Він нагадав, що уряд планує розглянути послаблення карантину з 11 травня, а від сьогодні можуть відновлювати роботу ринки.
«Ми розуміємо, що треба реанімувати економіку, що треба її відновлювати, але, коли на кону стоїть життя і здоров'я громадян України, ми вважаємо, що це найвища цінність, яка взагалі існує. Я прошу вас залишатися вдома на травневі свята, прошу дотримуватися карантину. Я прошу це задля того, що дуже хочу, щоб зранку, коли я зачитую статистику, в нас було нуль хворих і нуль померлих», – заявив міністр.
1 травня в Україні – державний вихідний з нагоди Дня праці.
Народний депутат від «Слуги народу» Андрій Холодов, який залишив Україну та полетів на Кіпр після того, як президент Володимир Зеленський анонсував закриття кордонів, заявив, що перехворів ймовірно на короновірус і тому не зміг швидко повернутись. Він додав, що місцеві лікарі не робили йому тест, але зобов’язали його самоізолюватися та залишатися вдома. Про це він повідомив на своїй сторінці Facebook 30 квітня.
Холодов підтвердив, що півтора місяці тому, 15 березня, він дійсно вирушив на Кіпр, оскільки наступного дня в його сина була запланована операція. Однак пізніше він відчув погіршення стану здоров’я і запідозрив у себе COVID-19, оскільки він сидить у Раді поруч з депутатами Русланом Горбенком і Володимиром Ватрасом, які одними з перших отримали позитивні тести на коронавірус, написав Холодов.
Однак, за його словами, тесту йому так і не зробили – «оскільки людей із симптомами коронавірусу не впускали до лікарень». Водночас, як зазначив депутат, кіпрські лікарі зобов’язали його самоізолюватися і письмово заборонили йому поїздки. Таким чином Холодов пояснює, чому пропустив евакуаційний рейс з Кіпру 20 березня: «щоб не порушувати заборону лікарів на пересування і не піддавати небезпеці зараження сотні громадян України в літаку».
Крім того, він додав, що колеги по фракції «Слуга народу» і президент Зеленський були поінформовані про його ситуацію. А також анонсував, що планує повернутися в Україну 30 квітня рейсом Ларнака-Київ.
Парламент Сербії на позачерговій сесії підтвердив запровадження надзвичайного стану та декрети й укази уряду, які були ухвалені від 15 березня, повідомляє кореспондент Радіо Свобода 30 квітня.
Надзвичайний стан був запроваджений спільним рішенням президента Александра Вучича, спікера парламенту Майї Ґойкович й голови уряду Ани Брнабич. Влада тим часом ухвалила 44 декрети, якими обмежуються права громадян, ребаланс бюджету, укази про надання фінансової допомоги господарським суб’єктам.
Ухвалили й рішення надати всім повнолітнім громадянам одноразову донацію на суму 100 євро. Депутати від опозиції бойкотували голосування, хоча деякі з них взяли участь у дебатах й піддали критиці більшість заходів уряду.
Влада тим часом послабила деякі заходи спрямовані для захисту від коронавірусу. Відкриті парки, базари, перукарні й фітнес-центри. Починаючи з 4 травня будуть відкриті кавʼярні, великі торгові центри й міський транспорт, з 11 травня – дитячі садочки.
Президент Вучич заявив, що надзвичайний стан ймовірно буде скасований наприкінці наступного тижня.
На пропозицію глави держави уряд виніс рішення, згідно з яким в час першотравневих свят комендантська година буде тривати від 18.00 години 30 квітня до 5.00 години 2 травня. Раніше виголосили, що «домашній арешт» триватиме до ранку 4 травня. Це викликало масові протести на суспільних меражах та у вечірніх годинах на балконах будинків.
Людям, старшим від 65 років, допускають 60-хвилинну прогулянку під час комендантської години, щонайбільше 600 метрів від помешкання.
Станом на 29 квітня на COVID-19 в Сербії захворіли 8724 особи, померли 173 людини.
У Росії число померлих від CОVID-19 перевищило тисячу, понад 100 – лише за останню добу
Станом на ранок 30 квітня в Росії число померлих від нової коронавірусної інфекції сягнуло 1073, лише за останню добу захворювання на COVID-19 забрало життя 101 людини.
За минулу добу в Росії виявлено 7099 нових випадків хвороби. Загальна кількість інфікованих сягнула 106 тисяч 498 людей, повідомляє оперативний штаб боротьби із вірусом.
За числом інфікованих Росія йде восьмою в світі, співставне число позитивних тестів на COVID-19 має Туреччина (понад 117 з половиною тисяч). Загалом у світі, за даними університету Джонса Гопкінса, майже 3,2 мільйона інфікованих, майже 228 тисяч людей померли.
В МОЗ прокоментували питання пацієнтів, які потребують лікування за кордоном під час карантину
Низка пацієнтів потребує лікування за кордоном, але клініки наразі не працюють через карантин в інших країнах так само, як і в Україні, повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак. Про це вона сказала на онлайн-брифінгу 30 квітня.
«Є низка пацієнтів, які потребують лікування, яке поки що не проводиться в Україні, це насамперед трансплантація кісткового мозку. Кошти на лікування таких пацієнтів у зарубіжних клініках передбачені в бюджеті охорони здоров’я МОЗ, вони зарезервовані в достатній кількості, принаймні, станом на сьогодні», – сказала Микичак.
За її словами, при МОЗ працює постійна комісія під керівництвом першої заступниці міністра охорони здоров’я Ірини Теряєвої, яка ухвалює рішення щодо скерування пацієнтів на лікування за кордонів.
«Станом на сьогоднішній день практично всі європейські клініки, які приймають наших пацієнтів, зачинені на прийом планових пацієнтів аналогічно, як і в Україні. Щойно клініки будуть відкриті, а це насамперед клініки Білорусі, Польщі, Італії, Туреччини – наші пацієнти зможуть отримати допомогу в цих клініках. Наразі питання протокольної терапії, їм забезпечується супровід у спеціалізованих клініках в Україні», – додала представниця міністерства.
Британський ветеран, який зібрав мільйони для медиків, святкує 100-річний ювілей
Британський ветеран Другої світової війни, який зібрав понад 29 мільйонів фунтів (36 мільйонів доларів) для медиків, 30 квітня святкує свій сотий день народження. Капітан армії у відставці Том Мур призначає зібрані кошти для медичних сестер та лікарів, які протистоять COVID-19, хворобі, спричиненою коронавірусом.
Мура, який став національним героєм у Британії, привітають у небі над його будинком у Бедфордширі літаки Королівських Військово-повітряних сил. Пенсіонер також отримав понад 125 тисяч вітальних листівок з усього світу. Мур служив в Індії, М'янмі та Індонезії під час Другої світової війни.
Прем'єр-міністр Борис Джонсон, який повернувся до роботи 27 квітня після одужання від COVID-19, закликав британців виявити таку ж рішучість, як і старий солдат, щоб допомогти перемогти вірус.
Лікар-анестезіолог Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, учасник бойових дій на Донбасі Роман Собко був у групі українських медиків, які у квітні допомагали італійському медичному персоналу у лікуванні коронавірусної інфекції COVID-19. Зараз львів’янин – на самоізоляції, опісля повернеться до своїх маленьких пацієнтів. Як досвід Італії у подоланні коронавірусу знадобиться лікареві? Що саме радить змінити МОЗ України, з огляду на італійські методи лікування?
Ринки відновлюють роботу з дозволу Кабінету міністрів (трансляція)
30 квітня, вдруге за час карантину, поновлюється робота низки ринків. За рішенням Кабінету міністрів, право на відновлення роботи отримують 872 ринки.
Напередодні прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що ринки мають працювати «з дотриманням жорстких санітарних норм, порушення яких будуть суворо каратися, аж до закриття ринків на певний період».
Наприкінці березня в Україні вже намагалися відкрити ринки, але згодом рішення скасували. Де працюють ринки, а де тільки готуються до відкриття, досліджують кореспонденти Радіо Свобода у Києві, Харкові, Львові, Одесі, Вінниці, Херсоні.
Коронавірус: в Україні за добу 540 нових випадків, 11 летальних
Протягом доби 29 квітня в Україні виявили 540 нових хворих на коронавірусну хворобу COVID-19, повідомляє Міністерство охорони здоров’я вранці 30 квітня.
Відтак загальна кількість хворих зросла до 10 406 офіційно підтверджених випадків, всього померла 261 людина, одужали – 1 238.
За даними МОЗ, найбільше випадків зафіксовано в Чернівецькій області, (1 571 випадок), у Києві (1 401), Івано-Франківській (862), Тернопільській (779) областях.
За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, за добу 29 квітня в Україні здійснили 7 315 досліджень методом полімеразно-ланцюгової реакції. Загальна кількість тестів – 111 859.
Уряд США заявляє про обнадійливі результати випробувань ліків від COVID-19
Експериментальні ліки дають підстави для оптимізму щодо скорочення часу одужання від коронавірусної хвороби COVID-19, заявляє уряд Сполучених Штатів.
Масштабне дослідження препарату Remdesivir, згідно з заявою уряду 29 квітня, показує, що препарат може скоротити час відновлення хворих на чотири дні – з 15 до 11. Також зафіксовано нижчу смертність серед групи, яка отримувала препарат.
Голова Національного інституту з питань алергій та інфекційних хвороб США Ентоні Фаучі назвав розробку «дуже значущою». За його словами, дослідження є «дуже важливим доказом концепції» того, що ліки можуть блокувати коронавірус.«Це стане стандартом лікування», – припустив Фаучі, який очолює групу фахівців при президенті Дональді Трампі.
Дослідження провів Національний інститут здоров’я США, до нього залучили 1 063 пацієнтів, яких госпіталізували із діагнозом коронавірусної інфекції по всьому світу.
Водночас Фаучі розкритикував нещодавнє дослідження Китаю, назвавши його «неадекватним». Китайські лікарі в рамках експерименту випробували ліки на 237 пацієнтах та порівняли результати з контрольною групою. Вони не виявили позитивного ефекту, окрім як для тих пацієнтів, які потребували підключення до апарату штучної вентиляції легень.
«Залізна завіса». Що відбувається з правом заробітчан на виїзд з України
Заява МЗС, що воно не забороняє заробітчанам виїздити з України через карантин, швидко підтвердилася. Як виявилося, натомість заборонити або принаймні затримати рейс може Держава авіаційна служба, принаймні про це заявили в «МАУ». Напередодні українські заробітчани дев’ять годин чекали дозволу на виліт до Великої Британії. Про формальну заборону на виїзд не йдеться. Проте, коли перетин кордону обмежений, блокування чартерного рейсу фактично означає неможливість залишити Україну для декого із тих, хто звик працювати за кордоном.
Ілон Маск назвав коронавірусні обмеження «недемократичними»
Керівник американської корпорації Tesla Ілон Маск назвав недемократичними запроваджені владою обмеження, покликані запобігти поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.
«Сказати (людям), що вони не можуть залишати свій будинок, а якщо вони зроблять це, то їх заарештують, це фашизм. Це недемократично, це не свобода, поверніть людям їхню свободу», – сказав Маск 29 квітня на пресконференції, де представив результати роботи компанії Tesla в першому кварталі 2020 року.
Маск заявив, що розпорядження влади змусило Tesla 23 березня закрити завод у Фремонті (штат Каліфорнія). Наказ був продовжений до кінця травня, і незрозуміло, коли Tesla зможе відновити виробництво на цьому підприємстві.
Експерти з охорони здоров’я вважають, що накази залишатися вдома є важливими для зменшення кількості нових випадків коронавірусної інфекції. Жодний штат у США не заборонив жителям залишати будинки, але в багатьох штатах наголосили, що жителі можуть вирушати лише у гранично необхідні поїздки, приміром, купити продукти чи ліки.
Коментарі Маска щодо обмежень затьмарили оголошення про прибуток компанії Tesla, яка також робить сонячні панелі. Компанія заявила, що отримала прибуток 16 мільйонів доларів у першому кварталі.
У Європейському союзі минулого тижня вирішили надати Україні 1,2 мільярда євро для протидії коронавірусу. Загалом ЄС виділяє близько трьох мільярдів євро десятьом країнам-сусідам, серед них Грузія, Молдова, Чорногорія, Албанія, Північна Македонія. Пропозицію Європейської комісії мають ще схвалити Європейський парламент та Рада ЄС. Що собою становить цей пакет макрофінансової допомоги ЄС, на яких умовах вона надається, в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода прокоментував віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс. Читайте про це за лінком.
МОЗ збирається закупити 200 апаратів штучної вентиляції легень українського виробництва
Міністерство охорони здоров’я збирається закупити 200 апаратів штучної вентиляції легень українського виробництва, повідомив голова МОЗ Максим Степанов. Уряд на це передбачив 100 мільйонів гривень.
За словами Степанова, ці апарати ШВЛ відповідають необхідним технічним критеріям і можуть бути використані для надання допомоги пацієнтам з COVID-19.
Очільник міністерства стверджує, що апарати одразу поставлять в лікарні по всій країні.
За даними Національної служби здоров’я України, станом на початок квітня конкретно для хворих на COVID-19 в Україні виділили 1 870 апаратів ШВЛ. Вони розподілені серед визначених для таких хворих лікарень по всій країні.