Франція вдягає маски: уряд представив план виходу з карантину
Париж – Із 11 травня Франція вдягає маски і виходить на роботу – почнуть працювати усі магазини, невеликі музеї і бібліотеки. Дітей чекатимуть у яслах, дитячих садках і в початковій школі. Більше про це читайте за лінком.
Місцеві посадовці в усій Росії намагаються визначити та застосувати необхідні заходи щодо боротьби з поширенням коронавірусу. На додаток до закликів залишатися вдома, фізичного дистанціювання та інших обмежень, багато регіонів ввели або поки що розглядають можливість обмеження на продаж алкоголю. Більше про це читайте за лінком.
Кабмін планує на наступному засіданні розглянути послаблення карантинних обмежень – Шмигаль
На наступному засіданні уряд планує розглянути низку рішень щодо послаблення карантинних обмежень. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
«Я вже доручив міністерствам і відомствам розробити критерії для об’єктів, які будуть поступово відкриватися. Адже ми не просто маємо відкрити магазини, перукарні та кав’ярні, ми маємо створити умови, за яких перебування там людей не загрожуватиме новим спалахом хвороби», – зазначив Шмигаль.
Він уточнив, що кожен етап зняття обмежень передбачає відкриття закладів із чіткими вимогами до дотримання санітарних норм.
Раніше Шмигаль нагадав, що дорожню карту по виходу з карантину, яка складається з п’яти етапів, презентували минулого тижня.
Станом на ранок 29 квітня в Україні виявили 9 866 випадків COVID-19. 250 людей померли, понад тисяча – одужали.
Пілотажні групи ВПС і ВМС США влаштували авіашоу на честь борців із коронавірусом – відео
Пілотажні групи ВПС США Thunderbirds («Буревісники») і ВМС США Blue Angels («Сині Ангели») здійснили 28 квітня демонстраційний проліт над Нью-Йорком. Так вони висловили подяку всім, хто бореться з пандемією коронавірусу. (Відео Reuters)
Арешт за чутки про коронавірус
В Ірані заарештували 3 600 людей за поширення чуток про коронавірус, повідомив речник збройних сил Ірану Аболфазл Шекарчі.
За його словами, «вороги» Ірану мають «елементи» всередині країни, які виконують їхні завданні.
Іран – один з «лідерів» за кількістю виявлених випадків COVID-19. Там зафіксували 94 тисячі хворих, майже шість тисяч пацієнтів померли. Експерти припускають, що реальне число хворих може бути значно вищим.
За даними Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса, у світі виявили понад 3,1 мільйона випадків COVID-19. 219 611 людей померли.
У Тернополі вирішили не відновлювати роботу ринків
У Тернополі керівники місцевих ринків відмовилися відкривати їх, незважаючи на офіційний дозвіл уряду. Відповідне рішення ухвалили на засіданні місцевого штабу для боротьби з коронавірусом.
«Зважаючи на ріст захворюваності на коронавірус, керівники ринків наголосили, що не хочуть ризикувати здоров’ям як своїх працівників, так і тернополян. Тому прийняли рішення: до 11 травня продовольчі ринки у Тернополі не відкривати», – мовиться у повідомленні штабу.
За даними Центру громадського здоров'я, станом на ранок 29 квітня у Тернопільській області зареєстровано 708 випадків захворювання на COVID-19.
Як живе закрите село на Харківщині, де в психіатричній лікарні спалах коронавірусу?
Спалах коронавірусу зафіксували в психіатричній лікарні в Харківській області. Лікарня розташована в невеликому селі Стрілеча на кордоні з Росією. Коронавірусною інфекцією заразилися і медики, і пацієнти. Чиновники вирішили закрити на карантин увесь населений пункт, але місцеві жителі обурилися: тут не було навіть аптеки.
У прикордонному українському селі Стрілеча живуть близько тисячі людей. Ще стільки ж працюють або лікуються в психіатричній лікарні. Перші випадки зараження коронавірусом у селі зафіксували 23 квітня у медсестри і двох санітарок лікарні. Щоправда, суворі обмеження ввели тільки тоді, коли коронавірус виявили і у пацієнтів. Сьогодні їх уже 12.
Мітинг під Кабіміном за рівні вимоги для всіх під час карантину – фоторепортаж
Під будівлею уряду України у Києві 29 квітня представники малого бізнесу влаштували акцію протесту. Мітингувальники вимагають забезпечення рівності у вимогах до роботи під час карантину для усіх: від відомих торговельних мереж до ресторанів і кафе. Під час акції протестувальники на авто перекривали рух по вулиці Грушевського. По завершенню, вулицю звільнили для проїзду.
Дивіться тут
Типові правопорушення поліцейських під час карантину за версією правозахисників
Правоохоронні органи під час карантину вдаються до порушень, зокрема, норм Конституції України. Це випливає з результатів моніторингу проведеного правозахисними організаціями Центр громадянських свобод та Асоціація УМДПЛ. Кабінет Міністрів України передбачив перелік обмежувальних заходів, які мали б допомогти в боротьбі з коронавірусом. Але після ухвалення урядом постанови «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» 11 березня 2020 року до документу неодноразово вносились зміни, якими суттєво посилювався режим ізоляції та обмежувались права людини, зауважують правозахисники.
Найбільший у світі транспотний літак Ан-225 «Мрія» активно використовують під час пандемії
Необхідність повітряного перевезення великої кількості засобів індивідуального захисту під час пандемії коронавірусу викликала великий попит на український транспортний літак-рекордсмен Ан-225 «Мрія».
Фотогалерея тут
Німецька економіка переживає найгірший спад за 50 років
Економіка Німеччини скоротиться на 6,3% у 2020 році через вплив коронавірусної інфекції. Такий прогноз оприлюднив 29 квітня міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр, відзначивши, що це буде найбільший спад у провідній економіці Європи з 1970 року.
«Наслідки пандемії коронавірусу підштовхнуть нашу економіку до рецесії після 10-річного зростання», – вказав Альтмаєр. Він додав, що уряд очікує на відновлення вже в 2021 році.
Раніше Німеччина продовжила дію попередження щодо закордонних подорожей до 14 червня, оскільки в багатьох країнах залишаються чинними обмеження для запобігання пандемії коронавірусної інфекції. Найбільша економіка Європи за останні чотири тижні повернула додому 240 тисяч туристів, і міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас відзначив, що «ми не збираємося знову вдаватися до таких дій улітку».
В Україні 30 квітня зможуть відкритися 872 ринки – уряд
Завдяки ухваленому Кабінетом міністрів рішенню, в Україні 30 квітня зможуть відкритися 872 ринки. Про це повідомляє пресслужба Кабміну.
«За даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, вже завтра відновити роботу зможуть 872 продовольчі ринки», – мовиться у повідомленні.
За словами міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка, урядову постанову опублікують 30 квітня.
Контроль за дотриманням ринками протиепідемічних вимог здійснюватиме Державна продспоживслужба.
Уряд дозволив знову відкрити низку продовольчих ринків
Уряд вдруге за час карантину дозволив відновити роботу продуктових ринків. Відповідне рішення ухвалили на засіданні 29 квітня.
Як зазначав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, ринки мають працювати «з дотриманням жорстких санітарних норм, порушення яких будуть суворо каратися, аж до закриття роботи ринків на певний період».
Про намір знову відкрити ринки Шмигаль повідомив 27 квітня під час онлайн-наради з президентом України Володимиром Зеленським. Це сталося після того, як минулого тижня в кількох українських містах відбулися протести підприємців, які вимагали реалізації свого конституційного права на працю. Тоді прем’єр говорив про відкриття 281 ринку.
Карантин призвів до зростання рівня домашнього насильства
Рівень домашнього насильства під час карантину зріс по всьому світу, заявляють в ООН. До пандемії коронавірусу, за даними дослідників, третина жінок на планеті в тій чи іншій формі переживали насильство. Тепер тільки домашнього насилля стало ще більше. Україна не стала винятком – від початку карантину кількість звернень на національну гарячу лінію із попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації зросла приблизно в півтора раза.
«Ми можемо констатувати, що в умовах карантину кількість випадків домашнього насильства зросла. Такі випадки стали ще гострішими, жорстокішими та частішими. У докарантинний період ми отримували 1100-1300 звернень на місяць. Із 12 березня по 12 квітня ми отримали 2051 звернення», – розповідає директорка департаменту Національних гарячих ліній ГО «Ла Страда-Україна» Альона Кривуляк.
Читайте більше тут
Німеччина до середини червня продовжила застереження щодо закордонних поїздок
Німеччина продовжила дію попередження щодо закордонних подорожей до 14 червня, оскільки в багатьох країнах залишаються чинними обмеження для запобігання пандемії коронавірусної інфекції, заявив 29 квітня міністр закордонних справ Гайко Маас.
«Ми ще не дійшли до того, що можемо порекомендувати безтурботні подорожі», – сказав Маас.
Найбільша економіка Європи за останні чотири тижні повернула додому 240 тисяч туристів, і Маас відзначив, що «ми не збираємося знову вдаватися до таких дій улітку».
Уряд після 11 травня хоче використовувати інструмент «адаптивного карантину»
Кабінет міністрів після 11 травня використовуватиме інструмент адаптивного регіонального карантину, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 29 квітня.
За його словами, це означає, що в разі спалахів інфекції в окремих регіонах карантинні обмеження будуть посилюватися саме там, а не по всій країні.
«Але це наступні наші кроки після 11 травня», – зазначив голова уряду.
За його словами, Україна сьогодні має порівняно невелику кількість тих, хто захворів на коронавірусну інфекцію COVID-19 завдяки тому, що вчасно були введені обмежувальні заходи.
«Я хочу звернутись до всіх українців та особливо до представників бізнесу. Те, що у нас менше хворих у порівнянні з іншими країнами, – це завдяки вчасно вжитим карантинним заходам та вашій відповідальній позиції по цих заходах. Ми вчасно зайшли в карантин і вчасно з нього вийдемо», – заявив прем’єр-міністр.
Уряд дозволив знову відкрити низку продовольчих ринків
Уряд вдруге за час карантину дозволив відновити роботу продуктових ринків. Відповідне рішення ухвалили на засіданні 29 квітня.
Цього разу мають відкрити 281 продовольчий ринок. Як зазначав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, ці ринки мають працювати «з дотриманням жорстких санітарних норм, порушення яких будуть суворо каратися, аж до закриття роботи ринків на певний період».
Про намір знову відкрити ринки Шмигаль повідомив 27 квітня під час онлайн-наради з президентом України Володимиром Зеленським. Це сталося після того, як минулого тижня в кількох українських містах відбулися протести підприємців, які вимагали реалізації свого конституційного права на працю.
Прокуратура АРК відкрила справу через неналежні умови в тюрмах Криму у час пандемії коронавірусу
Прокуратура Автономної республіки Крим розпочала кримінальне провадження за фактом «невжиття державою-окупантом заходів для протидії розповсюдження СОVID-19 серед кримчан, у тому числі, щодо ув’язнених, які перебувають у місцях несвободи», повідомила пресслужба відомства.
Повідомляється, що справу відкрили за статтею про порушення законів та звичаїв ведення війни.
«Встановлено, що на території «Слідчого ізолятора №1 Управління Федеральної служби виконання покарань» в «карантинну камеру» поміщають людей з підозрою на COVID-19 або ГРВІ, проте, ув’язненим не проводять кваліфіковане обстеження та тестування на наявність коронавірусної інфекції, не видають засоби індивідуального захисту, а камера не забезпечена необхідними санітарно-гігієнічними умовами», – йдеться у повідомленні.
Крім того наголошується, що деяких кримчан продовжують етапувати з анексованого Криму до Ростова-на-Дону, що в умовах пандемії коронавірусу потенційно небезпечно для життя та здоров’я людей.
«Вказані дії держави-окупанта, яка має забезпечувати належні умови утримання в місцях несвободи, свідчать про порушення нею ст. 56 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, статей 10, 14 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів», – йдеться в повідомленні.
300 українців повернулися до України з Єревана, Неаполя і Стокгольма – прикордонники
Літаками з Єревану, Неаполя і Стокгольма в Україну повернулися понад 300 українців, повідомляє Державна прикордонна служба.
Три евакуаційні рейси 28 квітня прийняв аеропорт «Київ», йдеться в повідомленні.
«Після приземлення прикордонники провели температурний скринінг пасажирів. Підвищеної температури не виявлено, жоден з пасажирів на самопочуття не скаржився. Під час проведення контрольних процедур прикордонники перебували в засобах індивідуального захисту», – повідомили у прикордонній службі.
Усі пасажири, крім одного, за словами прикордонників, встановили мобільний додаток «Дій вдома» і будуть перебувати на самоізоляції вдома. Один із пасажирів, який не встановив відповідний додаток, буде проходити обсервацію у Києві.
Відповідно до нормативних нововведень, особи, які перетинають державний кордон України, можуть обрати між обсервацією й самоізоляцією за місцем проживання (з використанням застосунку «Дій вдома»).
У випадку порушення самоізоляції особу чекає штраф у 17 тисяч гривень.
У прикордонній службі зауважили, що минулої доби передали поліцейським інформацію щодо двох порушників карантину.
Український мегалітак «Мрія» працює понаднормово через пандемію коронавірусу
Необхідність повітряного перевезення великої кількості засобів індивідуального захисту під час пандемії коронавірусу викликала великий попит на український транспортний літак-рекордсмен Ан-225 «Мрія».