Залишаємось і сподіваємося на краще – українські доглядальниці в Італії часів епідемії
Через епідемію коронавірусу в Італії багато українських трудових мігрантів, які працюють у сфері домашнього сектору, опинилися у скрутному, але не безнадійному становищі. Деякі роботодавці не потребують уже їхніх послуг, інші на період кризи призупинили робочі відносини, а хтось, навпаки, саме нині потребує послуги для догляду за хворими батьками. Якщо люди і залишилися без роботи, то вдається знайти іншу або нарешті легалізувати свій робочий статус. Решта особливо, якщо працювали без трудового контракту, сподіваються на економічну підтримку від держави. Поки що італійський уряд не передбачив фінансової допомоги для цієї категорії працівників. Доля багатьох – у руках родин-роботодавців.
Кличко анонсував перший етап послаблення карантину: що запрацює в Києві після 12 травня
Міський голова Києва Віталій Кличко представив план першого етапу послаблення обмежувальних заходів у столиці України.
Як повідомив Кличко 28 квітня, перший етап послаблень почнеться, якщо на 12 травня не буде різкого збільшення кількості хворих на COVID-19. Він передбачатиме:
- відновлення роботи непродовольчих магазинів площею до 300 квадратних метрів, з вимогою присутності не більше ніж одного відвідувача на 10 квадратних метрів площі і санобробкою приміщення двічі на день. Великі торгові центри і магазини на першому етапі не відкриваються.
- зможуть почати роботу і перукарні, й салони краси – виключно за попереднім записом і не більше ніж одного клієнта на одну послугу одночасно та з санобробкою чи кварцуванням приміщення після кожного клієнта.
- кав’ярні, як і ресторани, матимуть можливість працювати на виніс. Із вимогою санітарної обробки приміщення двічі на день.
- також буде дозволена робота тимчасових споруд (кіосків). Із забороною споживання їжі та напоїв на місці.
- працюватимуть і невеликі виробництва непродовольчих товарів та підприємства побутового обслуговування (ательє, побутові послуги та інші). Із дотриманням вимоги не більше ніж одного співробітника на 10 квадратних метрів. Та не більше ніж один клієнт на 10 квадратних метрів.
- буде дозволена робота адвокатських і нотаріальних бюро, аудиторів. Теж з вимогою не більше ніж одного відвідувача на 10 квадратних метрів площі приміщення.
- відкриють для відвідування парки та сквери. Їх можна буде відвідувати групами не більше ніж двоє людей або, якщо з дітьми, – двоє дорослих, двоє дітей.
- також зможуть працювати автокінотеатри.
«Ми сподіваємося, що уряд цього тижня внесе ринки до переліку об’єктів, яким дозволять працювати. Та визначить регламент їх роботи», – додав мер.
«У всіх установах і на підприємствах обов’язкова термометрія співробітників та відвідувачів. І обов’язкові правила безпеки. Якщо клієнт без маски – його або не впускають у приміщення. Або це відповідальність надавача послуг. І він повинен забезпечити клієнта маскою», – наголосив Віталій Кличко.
На першому етапі послаблень зачиненими залишаться школи і дитячі садки, дитячі та спортивні майданчики, прибережні зони відпочинку. Послаблення обмежень щодо їх відвідування буде наступним етапом, сказав Кличко.
«Громадський транспорт на першому етапі продовжить працювати в обмеженому режимі. Приватний бізнес має вирішити питання підвезення своїх працівників на роботу. Метро в столиці відкриється за рішенням уряду. А роботу приміського транспорту урядовці пообіцяли відновити в першу чергу», – зазначив Віталій Кличко.
Він також підкреслив, що в публічних місцях всі кияни мають дотримуватися правил безпеки і бути в масках.
«Одразу зазначу. Це – не зняття обмежень, а їх послаблення. Якщо за тиждень-два після їх запровадження ми не побачимо стійкої динаміки зниження захворюваності – до другого етапу не перейдемо. При погіршенні ж ситуації – повертаємося до карантину», – наголосив мер.
Кількість киян, у яких за минулу добу підтвердили захворювання на коронавірус, збільшилася на 78 людей. Загалом у столиці України вже 1298 підтверджених випадків COVID-19.
Global Film Festival: провідні кінофестивалі світу покажуть нові фільми на YouTube
Нью-йоркський кінофестиваль Tribeca Film Festival спільно з YouTube проведуть онлайн-фестиваль кіно We Are One: A Global Film Festival («Ми єдині: глобальний кінофестиваль»). Про це повідомляється на сайті Tribeca.
В онлайн-фестивалі, який відбудеться з 29 травня до 7 червня, візьмуть участь понад 20 великих міжнародних кінофорумів, включно з Каннським, Берлінським, Венеціанським, фестивалями в Торонто, Нью-Йорку, Лондоні, Локарно, Сан-Себастьяні, Карлових Варах, Токіо, міжнародним анімаційним фестивалем в Ансі тощо.
Глядачі зможуть безкоштовно подивитися фільми різних жанрів: документальні, ігрові, анімаційні та музичні. Всі вони транслюватимуться на офіційному YouTube-каналі фестивалю. Повний розклад буде опублікований пізніше.
Під час перегляду можна зробити пожертвування ВООЗ або місцевим організаціям, які допомагають медпрацівникам і співробітникам служб життєзабезпечення в період пандемії.
Цифровий формат не стане повноцінною заміною кінофестивалям, організатори яких сподіваються провести їх після закінчення пандемії.
Росія обійшла Іран за числом виявлених випадків COVID-19
У Росії за останню добу, за офіційними даними, виявлено 6 тисяч 411 випадків коронавірусної інфекції, загальна кількість інфікованих становить 93 тисячі 558. Таким чином, Росія обігнала за кількістю хворих на COVID-19 Іран і посідає тепер восьме місце за кількістю інфікованих в світі.
У російській столиці Москві, за офіційними даними, за добу захворіли 3075 осіб.
Всього в світі число підтверджених випадків COVID-19 перевищило три мільйони, померло понад 200 тисяч людей. Найбільш постраждалою від вірусу нового типу країною залишаються Сполучені Штати. Там захворювання на COVID-19 підтверджене майже у мільйона людей, померло понад 56 тисяч.
У Львові люди влаштували «тихий протест» через зупинку на карантин роботи візового центру
Біля візового центру у Львові група людей 28 квітня зібралася на мовчазний протест, вимагаючи від адміністрації установи видати їм документи. Як передає кореспондент Радіо Свобода, люди розповіли, що не можуть забрати свої паспорти, відколи візовий центр з 19 березня призупинив роботу через карантин.
«Коли зачинявся візовий центр, обіцяли, що нам надішлють документи, що це питання вирішиться. Нічого не відкривають і не висилають. Тепер телефоную і мені кажуть, що треба чекати завершення карантину. Документи здала ще 6 березня на карту побуту у Польщі. Могла б бути на карантині, де мій майбутній чоловік, але не можу виїхати через те, що паспорт не віддали мені», – розповіла одна з учасниць акції Катерина Підвисоцька.
19 березня міський штаб із подолання коронавірусу призупинив у Львові роботу візового центру через велике скупчення людей. За цим фактом на керівника установи поліцейські склали протокол про адміністративне правопорушення.
«Два місяці тому здав документи, але не встиг забрати. Це на робочу візу. Мені повідомлення не прийшло. Магазини відкриті, а тут, якби відчинили і підходили по одному люди, нічого б не було страшного. Моя дружина у Польщі на роботі, а я можу втратити працю», – розповів інший учасник акції, Віталій з Дрогобича.
Як повідомили Радіо Свобода у пресслужбі Львівської міськради, міський штаб із протидії COVID-19 наразі не розглядав питання про відновлення роботи візового центру.
Про це повідомила у відповідь на запит Радіо Свобода Державна прикордонна служба України.
За її даними, найбільше громадян України приїхали з Польщі (майже 496 тисяч), Росії (майже 185,5 тисячі) й Угорщини (трохи більше ніж 144 тисячі).
91 тисяча громадян України повернулися з Єгипту, майже 70 тисяч – приїхали з Білорусі, майже 56 тисяч – із Молдови, 44,5 тисячі – з Румунії, 42,5 тисячі – зі Словаччини, близько 33 тисяч – із Німеччини, 32 тисячі – з Туреччини, 17,7 тисячі – з Об’єднаних Арабських Еміратів, 11,5 тисячі – з Іспанії, 11,4 тисячі – з Чехії, 10,3 тисячі – з Австрії.
Світовий банк схвалив надання Україні 135 млн дол для підтримки медицини в боротьбі з COVID-19
Рада директорів Світового банку затвердила в ніч на вівторок додаткове фінансування Україні розміром 135 мільйонів доларів для проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», з яких 35 мільйонів доларів будуть скеровані на діяльність із протидії поширенню епідемії COVID-19, йдеться в повідомленні банку.
«Це додаткове фінансування допоможе Україні в оновленні близько 40 відділень екстреної медичної допомоги та інсультних відділень, забезпечуючи можливість лікарням виконувати складні медичні процедури з використанням високотехнологічного обладнання і відповідних протоколів лікування», – йдеться в коментарі в.о. директора Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Алекса Кремера.
Повідомляється, що в рамках проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» з початковою сумою інвестицій у 215 мільйонів доларів надається допомога у відновленні міських лікарень і фельдшерсько-акушерських пунктів у селах, закупівлі медобладнання і покращення якості медичних послуг.
В Іспанії рівень безробіття зріс через вплив пандемії COVID-19
Рівень безробіття в Іспанії в першому кварталі 2020 року зріс до 14,4%, свідчать дані національного інституту статистики INE, які відбивають вплив COVID-19 на четверту (після Німеччини, Франції та Італії) економіку єврозони.
Рівень безробіття в попередньому кварталі складав 13,8%, це найвищий рівень у єврозоні після Греції.
Іспанія запровадила загальнодержавні карантинні обмеження з 14 березня, це значною мірою паралізувало її економіку.
За числом зареєстрованих хворих на COVID-19 Іспанія з показником понад 230 тисяч перебуває на другому місці у світі, поступаючись лише США, де це число наближається до мільйона. Італія з її найбільшою в Європі кількістю смертей від коронавірусної інфекції за числом хворих перебуває на третьому місці – близько 200 тисяч.
Енергетичний гігант ВР повідомив про мільярди доларів збитків через вплив COVID-19
Британський енергетичний гігант ВР повідомив 28 квітня, що в першому кварталі 2020 року збитки компанії склали 4,4 мільярда доларів.
«Економічний вплив пандемії COVID-19 у поєднанні з чинниками попиту та пропозиції призвів до надзвичайно складних умов на товарних ринках», – ідеться в коментарі компанії, який рік тому, за підсумками першого кварталу 2019 року, повідомляла про прибуток у сумі 2,9 мільярда доларів.
Олімпіада в Токіо може не відбутися і в 2021 році
Відкладена на 2021 рік Олімпіада в Токіо може не відбутися і через рік, заявив 28 квітня в інтерв’ю виданню Nikkan Sports голова організаційного комітету Токіо-2020 Йошіро Морі. За його словами, головне світове спортивне змагання буде скасоване, якщо пандемія коронавірусної інфекції не буде приборкана до наступного року.
Керівник Медичної асоціації Японії Йошитаке Йококура висловив окрему думку з цього питання. Він попередив, що провести Ігри у 2021 році буде «надзвичайно складно», якщо вакцини не знайдуть.
«Я б не сказав, що їх не слід проводити, але це буде надзвичайно складно. Я сподіваюся, що вакцини та ліки будуть розроблені якнайшвидше», – сказав Йококура на брифінгу в Токіо.
В Україні зафіксували 401 новий випадок захворювання на COVID-19 – МОЗ
Кількість хворих на коронавірусну хворобу COVID-19 в Україні зросла на 401, повідомляє Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я вранці 28 квітня. Загальна кількість випадків зросла до 9410, з них 239 – летальних випадків. Водночас 992 пацієнти одужали.
«На амбулаторному лікуванні 6 430 пацієнтів, з них 1 532 медпрацівників. Усього потребували госпіталізації 2 980 осіб, з них 311 медиків. На апараті штучної вентиляції легенів знаходиться 121 людина, у тому числі одна дитина та 7 медиків», – йдеться в повідомленні.
За даними ЦГЗ, серед всіх захворілих є 639 дітей та 1843 медиків.
НАТО звинувачує Росію та Китай у кампанії дезінформації щодо COVID-19
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ звинуватив Китай і Росію в поширенні дезінформації про протидію пандемії коронавірусної інфекції. Про це Столтенберґ говорив 27 квітня на зустрічі з журналістами у форматі телеконференції, участь у якій взяв і кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк.
«Російські та китайські представники стверджували, що союзники по НАТО не підтримують один одного у протидії пандемії COVID-19, що наші країни не здатні захищати своїх людей похилого віку і що союзники по НАТО відповідальні за поширення вірусу. У нас є кілька прикладів заяв, зроблених у Москві та Пекіні, які не відповідають дійсності і при цьому є спробами завдати шкоди союзницьким зв’язкам між країнами НАТО», – твердить Єнс Столтенберґ.
«На недавній телеконференції міністрів оборони всі учасники погодилися нарощувати і прискорювати спільну роботу. Тільки спільними силами ми і можемо забезпечувати доставку хворих через кордони, перевозити матеріали та медичне обладнання. Твердження зворотного – це неправильні твердження», – заявив генеральний секретар альянсу.
Кілька запитань журналістів стосувалися присутності військ НАТО на східному фланзі Північноатлантичного союзу.
Столтенберґ підтвердив, що рішучість НАТО продовжувати розміщення своїх бойових підрозділів на території держав Балтії є безсумнівною. «Це не тільки слова, а й справи. Бойові підрозділи союзників дислоковані в Литві, Латвії, Естонії та Польщі. Авіація НАТО продовжує патрулювання повітряного простору над цими країнами. Триває патрулювання військових кораблів НАТО в Балтійському морі», – відзначив генеральний секретар НАТО.
Умови ведення бізнесу поділяться на «до COVID» і «після COVID» – Андрій Гундер
Президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер розповів, як пандемія вплинула на бізнес і як довго компанії спроможні витримати карантин:
«Скорочення валового внутрішнього продукту може становити 7-8%».
«Різні сектори по-різному відчули ситуацію, пов’язану з пандемією».
«Є такі компанії, для яких можливості зростання з’явилися саме під час кризи».
«Усе «нормальне», до чого ми в бізнесі звикли, уже не повернеться».
За кордоном допомоги дипломатів попросили понад 17 тисяч українців – МЗС
За кордоном по допомогу до українських дипломатичних установ звернулися понад 17 тисяч громадян України в межах системи «Захист», повідомила пресслужба МЗС у фейсбуці:
«17 305 громадян України звернулися по допомогу до закордонних дипустанов у рамках системи «Захист».
Повідомляється, що лікування від COVІD-19 проходять 162 українці в 15 країнах, найбільше – 121 в Італії. Одужали а кордоном 45 громадян України, померли – 7.
За даними прикордонників, кілька годин тому прибув рейс Маямі-Київ зі США із 259 пасажирами, з яких майже половина – українські учні, які потрапили до США за американською освітньою програмою FLEX.
Днями Міністерство інфраструктури України анонсувало відновлення низки спеціальних авіарейсів до України з різних країн світу, щоб українці, які перебувають зараз за кордоном і хочуть повернутися додому, мали таку змогу. Міста, з яких плануються рейси: Маямі, Гельсінкі, Неаполь, Стокгольм, Єреван, Париж, Ніцца, Софія, Ларнака, Тель-Авів, Амстердам, Дюссельдорф, Цюрих, Лісабон, Женева, Дубай, Франкфурт, Прага, Мілан, Торонто, Осло, Аліканте, Ер-Ріяд, Бангкок, Пхукет, Балі.
Кличко обіцяє представити план першого етапу послаблення карантину
Мер Києва Віталій Кличко обіцяє представити план першого етапу послаблення карантину в ефірі телеканалу «Україна-24».
«У порівнянні з минулим тижнем, коли в нас кількість заражених сягали майже 100 осіб у деякі дні, сьогодні трохи кращі цифри. І ми сподіваємося, що хвороба піде на спад. І саме виходячи з такої динаміки, будемо поступово послаблювати обмеження. Завтра, о 12:00 я представлю наш план першого етапу. В першу чергу, йдеться про зняття обмежень щодо роботи малого та середнього бізнесу. А також – відвідування парків, скверів та місць, де мінімальна загроза заразитися», – сказав Кличко.
Станом на 27 квітня в Києві виявили 1 220 випадків COVID-19. 60 пацієнтів вилікувалися, 23 – померли.
Коротко про нове довкола COVID-19
Через коронавірус понад половина всього світу живе сьогодні в умовах певних обмежень, зберігаючи фізичну дистанцію; початкові випробування багатообіцяючого препарату проти COVID-19 дали невтішні результати; а у Великій Британії розпочали перші випробування на людині в Європі потенційної вакцини проти коронавірусу. Огляд за період від 21 до 27 квітня, включно. (Відео Reuters, AP)
Світ, уражений коронавірусом, готується виходити з обмежень
У багатьох країнах світу, уражених новим коронавірусом, після більш-менш тривалих періодів суворих чи менш суворих обмежень уже планують їхнє послаблення чи й уже запроваджують легші обмежувальні заходи. Огляд ситуації в низці країн читайте за лінком.
Онлайн та друзі. Як виживає малий бізнес під час пандемії коронавірусу
Передчуття кризи, скорочення працівників, перехід в онлайн та пошук нових бізнес-моделей. Журналісти Радіо Свобода поспілкувалися з чотирма малими підприємцями про те, як пандемія коронавірусу і оголошення карантину вплинули на їхній бізнес.
Карантин і заробітчанство: на яких підставах за гроші перевозять через кордон
Поліція перевіряє, на яких умовах здійснювали приватні підприємства платні перевезення у пункті пропуску «Краковець» на українсько-польському кордоні Львівської області. Лише через цей пункт за період карантину перевезли безкоштовно і за гроші близько 40 тисяч громадян. Однак, які саме фірми перевозили людей за гроші – невідомо. Свою причетність до цих перевезень і заробітку в час епідемії заперечують обласні чиновники і прикордонники. Від 27 квітня приватні перевезення через кордон заборонені.
Підставою для перевірки стало те, що мешканець Львівської області описав на своїй сторінці у соціальних мережах, як він доїхав із Польщі в Україну. Спершу, як і всі громадяни перетинають кордон від початку карантину, він машиною доїхав у Корчову (Польща), де було 25 осіб, і вони переїхали через пункт пропуску автобусом із українською реєстрацією, заплативши це ще на польській стороні водієві 50 злотих (близько 325 гривень). Квитки за проїзд ніхто з пасажирів автобуса не отримав і, як стверджує у дописі чоловік, у транспорті було 80 осіб.
Читайте більше тут
У селі Петропавлівська Борщагівка Київської області в гуртожитку виявили масове захворювання на коронавірус, повідомляє пресслужба Київської обласної державної адміністрації (ОДА). На даний час підтверджено вже сім випадків COVID-19, всього в гуртожитку мешкають близько півтори сотні людей, переважно іноземних студентів.
«Це 20-поверхова споруда, що належить приватному ВНЗ. Система – блочна. На кожному поверсі по чотири блоки. На кожні три кімнати: кухня і санвузол. За попередніми оцінками, наразі там знаходиться 152 людини, переважно іноземні студенти. Захворіло шість із них та комендант гуртожитку», – йдеться в повідомленні.
В ОДА уточнили, що вогнище виявили випадково. «У ніч проти п’ятниці 22-річному хлопцю стало зле, і він втратив свідомість. Ніяких симптомів коронавірусу не мав. Проте, у лікарні йому зробили ПЛР-тест і за добу дізналися про позитивний результат. В неділю почали тестувати контактних осіб. На сьогодні протестували 20 людей. Увечері надійшло ще 50 зразків. Тестування триває», – додали в ОДА.
На даний час до гуртожитку не допускають сторонніх, обмежене пересування мешканців між поверхами, проводять щоденний температурний скринінг усіх мешканців, проводять дезінфекцію гуртожитку.