У світі уже нарахували три мільйони хворих на COVID-19
Кількість зареєстрованих захворілих на COVID-19 перейшла позначку в три мільйони, повідомив Центр системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса. Про перші два мільйони хворих стало відомо 15 квітня.
Хвороба забрала життя 208 131 людини. 878 813 пацієнти одужали.
Найбільше хворих виявили в Сполучених Штатах (майже 973 тисячі), Іспанії (близько 230 тисяч) та Італії (близько 200 тисяч).
В Україні зафіксували понад 9 тисяч випадків COVID-19. 220 людей померли, 864 людини одужали.
На антикоронавірусному хакатоні переміг «чат-бот» для протидії депресії – посольство США в Україні
На антикоронавірусному хакатоні перемогла команда, яка запропонувала комплексний «чат-бот», повідомила посольство США в Україні.
В онлайн-заході взяли участь понад 400 українських розробників, дизайнерів, медичних фахівців та вчених. Вони об’єдналися у 80 команд в період з 23 до 26 квітня.
Переможці отримають п’ять тисяч доларів на комплексний «чат-бот» з алгоритмами реагування, які засновані на когнітивно-поведінковій терапії для позбавлення від самотності та депресії під час карантину.
Фіналісти отримають доступ до хмариних сервісів вартістю в тисячу доларів.
Кладовища в Україні в поминальні дні на даний час відвідали 13 тисяч людей порівняно з 5-7 мільйонами в попередні роки. Про це йдеться в повідомленні на сайті президента за підсумками наради під головуванням Володимира Зеленського з питань запобігання поширенню коронавірусу.
«Українці дуже відповідально ставляться до карантину – як на католицький і православний Великдень, так і в поминальні дні більшість із них дослухалися до закликів дотриматися обмежень. За даними Міністерства розвитку громад та територій України, цьогоріч поки лише 13 тисяч людей відвідали кладовища для вшанування померлих, тоді як у минулі роки ця цифра дорівнювала 5-7 мільйонам», – йдеться в повідомленні.
Мільярдери проти коронавірусу: наскільки охоче вони відкривають свої гаманці
У світі понад дві тисячі мільярдерів. Дехто з них охоче й широко відкриває свої гаманці для боротьби з пандемією коронавірусу у світі, інші – не дуже, за що наражаються на критику.
Джек Дорсі, засновник Twitter
Директора та засновника соціальної мережі Twitter Джека Дорсі називають найбільш щедрим меценатом. Сьомого квітня він оголосив про виділення одного мільярда доларів на допомогу в боротьбі з пандемією.
Таким чином Дорсі перерахував у свій фонд під назвою Start Small більше чверті свого статку.
Більше читайте тут
Вакцина від COVID-19, сльози як спосіб передачі коронавірусу й інші новини медицини
- собак можуть використовувати в боротьбі проти коронавірусу;
- передача небезпечної інфекції через сльози можлива протягом трьох тижнів;
- прогноз синдрому нічних апное на основі світлини людини;
- найстарші «молоді батьки» на африканському континенті – новини медицини.
Велика Британія розпочала клінічні випробування вакцини від COVID-19
Учені з Інституту Дженнера Оксфордського університету розпочали клінічні випробування нової вакцини, призначеної для захисту від коронавірусної інфекції COVID-19.
Росія в час пандемії COVID-19: мешканці комуналок жаліються на «пекельні умови»
У російському Санкт-Петербурзі, на 6-й Радянській вулиці, пенсіонерка за допомогою плакатів намагається розповісти про умови своєї ізоляції. В їхній комунальній квартирі і у сусідів зверху немає душу. А вийти з дому жінка не має права. Та й йти, загалом, нікуди: міські лазні зачинені на час карантину. Як виживати в цих умовах і чим загрожує таке ув'язнення? Це з'ясовував кореспондент телеканалу «Настоящего времени», створеного Радіо Свобода з участю «Голосу Америки».
Ті, хто прибув з-за кордону, зможуть піти на самоізоляцію із застосунком «Дій вдома» – МВС
Люди, які прибувають з-за кордону, зможуть на кордоні погодитися на самоізоляцію за умови використання застосунку «Дій вдома», повідомило Міністерство внутрішніх справ України.
«Відтепер на кордоні можна визначитися щодо самоізоляції з додатком «Дій вдома» чи обсервації. Особам, які прибувають з-за кордону чи з окупації у пунктах пропуску уже не доведеться заповнювати бланк добровільної згоди на самоізоляцію. Натомість, якщо особа, яка в’їжджає, не хоче їхати до обсерватора, вона має завчасно завантажити на свій смартфон відповідний додаток», – повідомили в МВС.
У відомстві зазначили, що застосунок можна завантажити на контрольному пункту в’їзду-виїхду, відсканувавши QR-код.
Станом на ранок 27 квітня в Україні виявили понад 9 тисяч випадків COVID-19. 220 людей померли, 864 людини одужали.
Другий, третій або четвертий етапи виходу з карантину можуть початися одночасно
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Facebook.
«Минулого тижня ми презентували дорожню карту виходу країни з карантину. Сподіваємося, що стартова точка настане 11 травня. Наступні етапи не прив’язані до конкретних дат, а їх запуск залежить від динаміки захворювання. Тобто якщо уряд бачитиме, що кількість захворілих знижується, то другий, третій або четвертий етап можуть початися одночасно», – повідомив Шмигаль.
За його словами, якщо в країні спостерігатиметься значне збільшення кількості захворілих, то карантинні заходи можуть знову бути посилені.
Він додав, що доручив кожному міністерству та відомству доручив сформувати детальні роз’яснення, за яких умов мають працювати об’єкти, що будуть відкриватися.
«Так, Мінекономіки та МОЗ вже розробили чіткі критерії роботи та алгоритми контролю продовольчих ринків. Це дасть можливість цієї середи ухвалити рішення про відкриття більш ніж 280 ринків по всій Україні. Цей перелік може бути розширений, якщо й інші ринки зможуть забезпечити належні умови роботи», – зазначив прем’єр.
Він додав, що на окремих етапах передбачається відкриття з обмеженнями деяких закладів.
МОЗ: кожен п’ятий інфікований коронавірусом в Україні – медик
Станом на 27 квітня в Україні коронавірусне захворювання COVID-19 підтверджено у 1749 медпрацівників, що становить 19,4% від усіх підтверджених випадків.
Таким чином інфікований фактично кожен п’ятий медпрацівник, повідомив Центр громадського здоров’я МОЗ.
Станцію екстреної медичної допомоги у Мукачеві закрили через виявлення COVID-19
У Мукачеві на Закарпатті тимчасово закрили станцію екстреної медичної допомоги через виявлення там спалаху коронавірусного захворювання COVID-19, повідомляє Мукачівська міська рада.
«Із 25 працівників, які вже пройшли тестування методом ПЛР, у 16 діагноз підтвердився. Також COVID-19 виявлено у трьох контактних осіб… Працівників швидкої відправлено на самоізоляцію, усі вони пройдуть в найближчі ПЛР-тестування. Всіх працівників буде протестовано методом ПЛР, і до роботи будуть допускатися лише здорові працівники», – йдеться в повідомленні.
Станція швидкої допомоги не працюватиме доти, поки не будуть відомі результати досліджень.
У Міністерстві охорони здоров’я вранці 27 квітня повідомили про збільшення на 392 кількості підтверджених за минулу добу випадків COVID-19 в Україні. Таким чином кількість хворих сягнула 9009.
Сербія закрила тимчасову лікарню через скорочення числа випадків інфікування коронавірусом
Влада Сербії закрила тимчасову лікарню у південному місті Ніш після скорочення числа діагностування нових випадків інфікування коронавірусом. Працівники продезінфікували місцевий спортивний центр, який був перетворений на тимчасову лікарню для пацієнтів із легкими симптомами COVID-19. Поки центр триматимуть у режимі очікування.
Британський прем’єр Джонсон вийшов на рботу, одужавши від COVID-19
Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, який перехворів на спричинене коронавірусом захворювання COVID-19, 27 квітня повернувся до роботи.
Джонсон повернувся на Даунінг-стріт через місяць після того, як стало відомо про його хворобу. На початку квітня прем’єр-міністр був госпіталізований, три дні він провів у палаті інтенсивної терапії.
Вийшовши з лікарні через тиждень, Джонсон подякував лікарям і медсестрам за те, що вони врятували його життя. Після виписки він ще два тижні проходив реабілітацію.
Вранці 27 квітня прем’єр-міністр вперше після одужання виступив із заявою. За словами Джонсона, Британія, ймовірно, подолала пік епідемії – в останні дні число госпіталізованих із коронавірусною інфекцією зменшується.
«Є певна психологічна втома» – Зеленський про карантин
Президент України Володимир Зеленський визнав, що багато українців утомилися від карантинних обмежень, запроваджених владою для протидії поширенню коронавірусної інфекції.
«Ми розуміємо, що є певна психологічна втома. COVID-19 втомив не тільки українців. Оскільки продовольчі ринки надзвичайно важливі для виживання та харчування багатьох громадян, потрібно думати, як дати їм можливість працювати безпечно», – заявив Зеленський на онлайн-нараді 27 квітня.
Як повідомило Радіо Свобода, можливість відновлення роботи 281 продовольчого ринку в Україні на своєму засіданні 29 квітня планує розглянути Кабінет міністрів.
Уряд дозволить працювати «деяким продовольчим ринкам». Це сталося після протестів підприємців
Уряд України має намір 29 квітня розглянути питання про відновлення роботи деяких продовольчих ринків, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час онлайн-наради з президентом України Володимиром Зеленським щодо питань боротьби з COVID-19.
За словами Шмигаля, це стало можливим завдяки тому, що Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розробили чіткі критерії роботи та алгоритм контролю.
«Йдеться про відкриття 281 продовольчого ринку по всій території України, які зможуть функціонувати в режимі не гірше, ніж супермаркети. Тобто з дотриманням жорстких санітарних норм, порушення яких будуть суворо каратися, аж до закриття роботи ринків на певний період», – повідомив Денис Шмигаль.
Минулого тижня в кількох українських містах відбулися протести підприємців, які вимагали реалізації свого конституційного права на працю. Зокрема, Радіо Свобода повідомляло про такі акції в Одесі та Запоріжжі. У Запоріжжі на ініціаторку протесту Лідію Кривенко співробітники поліції склали адміністративний протокол, який вона має намір оскаржити.
Президент України Володимир Зеленський визнав, що багато українців утомилися від карантинних обмежень, запроваджених владою для протидії поширенню коронавірусної інфекції.
«Ми розуміємо, що є певна психологічна втома. COVID-19 втомив не тільки українців. Оскільки продовольчі ринки надзвичайно важливі для виживання та харчування багатьох громадян, потрібно думати, як дати їм можливість працювати безпечно», – заявив Зеленський на онлайн-нараді 27 квітня.
Як повідомило Радіо Свобода, можливість відновлення роботи 281 продовольчого ринку в Україні на своєму засіданні 29 квітня планує розглянути Кабінет міністрів.
Літак забрав із Маямі 259 українців, зокрема дітей з освітньої програми – дипломати
Спеціальний комерційний літак авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» 27 квітня здійснює спецрейс Маямі – Київ, щоб забрати на батьківщину охочих повернутися українців. Як повідомило посольства України в США, спецрейс організували за підтримки дипломатів.
«Саме цей рейс з Маямі став таким собі «першовідкривачем». За його прикладом буде організована низка інших спеціальних рейсів, які будуть здійснені за оголошенням уряду України під час карантинного періоду наприкінці квітня і у травні, та які нададуть можливість громадянам повернутись на батьківщину з різних куточків світу. Цим спецрейсом з Маямі додому також повертається 119 учнів з України, які перебували в США за американською освітньою програмою FLEX», – йдеться в повідомленні посольства у фейсбуці.
За даними дипломатів, станом на 27 квітня за сприяння посольства в Україні з США повернули близько 1200 людей. Зокрема, було здійснено два комерційні спецрейси з Нью-Йорка та один безкоштовний евакуаційний рейс із Вашингтона.
Дзвінків зі скаргами на домашнє насильство за час коронавірусу збільшилось на третину:
Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що за минулу добу в столиці коронавірус підтвердили у 32 осіб, 20 з них – семінаристи Києво-Печерської Лаври, всього у Києві захворіли 1220 людей.
Про це він заявив на брифінгу 27 квітня
«Із чоловіків, у яких за минулу добу підтвердили захворювання на коронавірус – 20 семінаристів з Києво-Печерської Лаври», – сказав мер столиці.
Станом на ранок 27 квітня Росія випередила Китай за кількістю хворих на нову коронавірусну інфекцію. За офіційними даними, в Росії з початку епідемії захворіли 87 тисяч 147 осіб, у Китаї було зареєстровано 83 тисячів 912 випадків захворювання на COVID-19.
За останню добу в Росії зафіксовані 6 тисяч 198 нових випадків інфекції, померли 50 людей. Всього з моменту початку епідемії в країні померли 794 людини.
Влада повідомила про 44 випадки COVID-19 у ЗСУ, 11 – серед прикордонників
Командування Медичних сил Збройних сил України повідомило про 44 випадки захворювання серед військовослужбовців на COVID-19 станом на ранок понеділка, зокрема шість – за минулу добу.
«За період пандемії одужали 18 осіб та 2 летальні випадки», – повідомили у командуванні, вказавши, що кількість тих, хто одужав, і тих, хто помер, за добу не змінилася.
На самоізоляції перебуває 361 людина з лав ЗСУ, додали військові.