Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Коронавірус у Запоріжжі: гуртожиток закрили на карантин через спалах COVID-19 – фоторепортаж

25 квітня міська влада Запоріжжя закрила на карантин один із гуртожитків міста, де тест на коронавірус показав позитивний результат у 13 людей.

У мерії міста повідомили, що «відбулося масове зараження в одній точці, 13 випадків з 35 перевірених. Майже 50% дали позитивний результат на тест. Це була лише перевірка одного поверху – п’ятого поверху п’ятиповерхового гуртожитку. Гуртожиток повністю закрили для відвідування. Всіх, хто отримав позитивний тест, відправили до лікарні на лікування. Тестування мають пройти всі мешканці гуртожитку». Поліція огородила стрічками майданчик довкола входу до закритого на карантин гуртожитку. На місці чергують представники правоохоронних органів, які пропускають до будівлі лише його мешканців та медиків. Міська влада зобов’язалася забезпечити закритий на карантин гуртожиток продуктами харчування.

В Україні підтвердили майже 500 нових випадків захворювання на COVID-19

В Україні станом на 26 квітня підтвердили 8617 випадків захворювання на COVID-19. Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я. Протягом 25 квітня підтвердили 492 нових випадки.

Загалом в Україні зробили понад 89 тисяч тестів ПЛР на виявлення коронавірусу.

Найбільше випадків захворювання підтвердили у Чернівецькій області (1 341) та Києві (1 188).

«На амбулаторному лікуванні 5 867 пацієнтів, з них 471 дитина та 1 391 медпрацівник. Усього госпіталізовано 2 750 осіб, з них 115 дітей та 284 медики. На апараті штучної вентиляції легенів знаходиться 107 людей, у тому числі одна дитина та семеро медиків», – мовиться у повідомленні.

Померли від COVID-19 209 людей (108 чоловіків та 101 жінка), одужали 840.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) потрапила під часом дуже гостру критику за свою відповідь на пандемію коронавірусу, від якої вже померло майже 200,000 людей по цілому світу. Але в той час як ця агенція ООН обвинувачується в нечіткій відповіді на початках епідемії, що була спершу зафіксована в Китаї в кінці грудня, інші поспішають на захист ВООЗ, говорячи, що вона не мала знарядь і що вона не повинна бути наглядачем за прозорістю, не повинна змушувати інших боротись з хворобами і що вона не є польовим шпиталем, як дехто вважає.

Про критику на адресу ВООЗ та аргументи на її захист читайте тут.

Проведення свят для випускників шкіл залежить від того, коли закінчиться карантин, пов’язаний з пандемією коронавірусу – про це в інтерв’ю Радіо Свобода сказала виконувачка обов’язків голови Міністерства освіти і науки Любомира Мандзій.

«Це (питання випускних – ред.) залежить від того, коли закінчиться карантин. Найважливіше – це забезпечити безпеку житті здоров’я людей, громадян, випускників, вчителів, батьків», – каже вона.

Мандзій вказала на те, що Міністерство освіти і науки в своєму рекомендаційному листі радило навчальним закладам відмовитися від масових заходів.

«Поки в нас є карантин, ми ні про які масові заходи, які пов’язані зі святом останнього дзвоника чи проведенням випускного, поки що говорити не можемо», – підсумувала вона.

Фотогалерея з різних країн про те, як на шпиталі переробляють різні об’єкти в час світової пандемії коронавірусу:

Що буде із шоу-бізнесом після карантину? Чи зможе він бути таким динамічним, як раніше? У тих, хто до нього причетний поки є лише сподівання на це, але поступово приходять думки, що робити, якщо «ні». Ольга Комарова досліджувала тему:

У Херсонській області повністю закривають на в’їзд і виїзд три населені пункти у зв’язку зі зростанням випадків захворювання на коронавірус, повідомляє поліція регіону. За повідомленням, таке рішення ухвалила комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

«Це місто Олешки, а також села Ліві Солонці Олешківського району і Малі Копані Голопристанського району. У вказаних населених пунктах зафіксовано збільшення кількості хворих на коронавірус, тому цими днями проводитимуться тимчасові обмеження та додаткові дезінфікуючі заходи з недопущення поширення коронавірусної хвороби», – йдеться в повідомленні.

У поліції попередили, що, починаючи з 13:00 години 25 квітня і до 06:00 години 27 квітня ці населені пункти будуть закриті.

У вересні наступного навчального року у всіх школах буде передбачене так зване коригуюче навчання: вчителі пройдуть з учнями матеріал, вивчення якого припало на карантин, повідомила в інтерв’ю Радіо Свобода виконувачка обов’язків міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

«Щоб вчителі мали можливість з’ясувати, який матеріал, в якому об’ємі опанували їхні учні, узагальнити цей матеріал, підсумувати. Тобто вони мають «діагностувати» ситуацію з тим матеріалом, з яким учні працювали під час карантину. І це буде той час, коли вчителі зможуть, зрозумівши ситуацію, пояснити, повторити та узагальнити окремі теми для того, щоб вирівняти ситуацію з опанованим навчальним матеріалом», – сказала Мандзій.

Любомира Мандзій
Любомира Мандзій

За словами очільниці МОН, навчальний рік у школах у дистанційній формі має завершитися у кінці травня.

«У червні точно не буде навчального процесу, буде закінчення навчального року, оформлення шкільних документів. МОН рекомендувало зберегти звичну структуру навчального року. Навчальний процес в закладах освіти закінчувався в останній тиждень травня. Так і цього року. Уроки з використанням дистанційних технологій будуть відбуватися до кінця травня», – заявила вона.

Україна встановила рекорд з кількості пацієнтів, які одужали за добу, – 181 людина, повідомив під час онлайн-брифінгу 25 квітня міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«181 пацієнт одужав, у тому числі 19 дітей, це наш такий чудовий рекорд, і за нього я в першу чергу хочу подякувати нашим медичним працівникам», – сказав він.

За даними МОЗ, станом на ранок 25 квітня в Україні зафіксовано 8125 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. 201 людина померла, одужали загалом 782 людини.

Глава МОЗ України Максим Степанов
Глава МОЗ України Максим Степанов

На даний час в Україні немає потреби залучати студентів медичних вишів та інтернів до протидії коронавірусній інфекції, заявив під час онлайн-брифінгу 25 квітня міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За його словами, студентів-медиків планували залучати на добровільній основі, для цього вона мали заповнити спеціальні документи.

«На сьогодні такої потреби немає. У нас повністю вистачає наших медпрацівників... Але якщо виникне така потреба, то у нас є всі дані щодо наших добровольців, які вони заповнили, і тоді їх залучатимуть», – сказав міністр.

Станом на ранок 25 квітня в Україні виявили понад вісім тисяч випадків COVID-19.

Понад 8 тисяч людей захворіли на COVID-19 в Україні – МОЗ

В Україні станом на ранок 25 квітня підтверджено 8 125 випадків COVID-19, повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Протягом 24 квітня отримали 478 повідомлень про нові підтверджені випадки.

Найбільше випадків захворювання у Чернівецькій області (1308), Києві (1159), Івано-Франківській області (700).

«На амбулаторному лікуванні перебувають 5 498 пацієнтів, із них – 433 дитини та 1 301 медпрацівник. Усього госпіталізовано 2 627 осіб, з них 112 дітей і 273 медики. На апараті штучної вентиляції легенів знаходиться 104 людини, у тому числі одна дитина», – йдеться в повідомленні.

Внаслідок ускладнень, викликаних хворобою, померла 201 людина, з них 105 чоловіків і 96 жінок. Серед померлих переважають особи віком від 50 років (86%).

Загалом 782 людини вже одужали, з них 145 медиків, – повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в організмі.

У зв'язку з епідемією в Україні до 11 травня діє карантин.

Шмигаль не назвав дати завершення карантину, але запропонував план із 5 етапів

Уряд має план виходу України з карантину, який складається з п’яти етапів, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, «стартова точка реалізації цього плану може настати 11 травня за умови сприятливої епідемічної ситуації».

«Кожен етап має чіткі індикатори й залежить від динаміки поширення захворювання. Урядова дорожня карта виходу із карантину дасть можливість зберегти життя українців і водночас поступово відновити економічну стабільність», – твердить очільник уряду.

Запропонований план не має чітких часових критеріїв.

22 квітня прем’єр Денис Шмигаль заявляв, що завершення карантину залежатиме від двох умов: якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні не змінюється або коливається в межах 5% і якщо лікарні заповнені пацієнтами з COVID-19 менш ніж на 50%.

12 березня в Україні розпочався карантин у навчальних закладах через загрозу епідемії коронавірусної інфекції і щоб не допустити її поширення. З 17 березня заборонена робота закладів розваг і громадського харчування (окрім приготування їжі на винос), обмежений рух транспорту. Працюють магазини продуктів, побутових товарів і аптеки.

Карантин мав спершу тривати до 3 квітня, але уряд уже двічі продовжував його терміни.

А це вже напівжарт: у столиці Чехії Празі десятиліттями, а подеколи й століттями, незалежно від нинішньої пандемії «самоізолюються» скульптурні постави на дахах чи в верхніх частинах будівель, на які не завжди й звертають увагу туристи й місцеві перехожі.

Для вірян ісламу цими днями, залежно від країни чи й громади, вже почався чи нині починається священний місяць Рамадан за традиційним мусульманським календарем. Його початок визначає або астрономічне обчислення настання молодого Місяця, або й фізичне спостереження серпика Місяця-молодика в небі. Це місяць особливо ревних молитов і повного, навіть без краплі рідини, посту протягом світлої частини доби, від світанку до заходу сонця, – але з настанням сутінків надходить і час традиційної спільної вечері, іфтара. Але цього року, через карантинні обмеження у зв’язку з коронавірусною пандемією, для дуже багатьох мусульман Рамадан відбувається не як завжди. Ось подивіться.

Як карантин випробовує нас на стійкість до алкоголю?

Хочете знати? Почитайте:

На Дніпропетровщині відкрили справу через спалах коронавірусу в реабілітаційних центрах

На Дніпропетровщині відкрили справу через виявлення коронавірусу в реабілітаційних центрах міста Підгородне, що в передмісті Дніпра. Про це повідомили в пресслужбі обласної прокуратурі.

За даними відомства, серед людей, які живуть у трьох реабілітаційних центрах міста, виявили 26 випадків зараження.

Наразі медики беруть аналізи в усіх людей, які перебувають у цих реабілітаційних центрах. Також здійснили дезінфекцію приміщень.

Провадження відкрили за статтею 325 Кримінального кодексу України (порушення санітарних норм).

Разом із тим голова обласної ради Святослав Олійник повідомив, що коронавірусну інфекцію виявили в мешканців реабілітаційних центрів, які діють за підтримки релігійної організації, і їхні представники були присутні на біблійній школі ХЦ «Нове покоління» в місті Першотравенську, де раніше стався спалах коронавірусу.

За даними голови облради, станом на 23 квітня в реабілітаційних центрах Підгородного виявили 24 випадки зараження: одна людина шпиталізована, стан інших не потребує доправлення до лікарні.

В одному з реабілітаційних центрів – «Здорове суспільство», з яким вдалося зв’язатися Радіо Свобода, – кажуть, що не поінформовані про те, скільки позитивних проб на коронавірус виявили в їхніх мешканців. Загалом у центрі проживає 42 людини, зараз будівля центру ізольована й охороняється правоохоронцями, сказав керівник центру Дмитро Ігошин. Він також підтвердив, що представники центру брали участь у біблійній школі в Першотравенську.

Станом на 24 квітня на Дніпропетровщині підтвердили 195 випадків COVID-19. Одна людина померла, 11 одужали.

В Одеському будинку для людей похилого віку спалах коронавірусу – санітарний лікар

В Одесі в одному з будинків для людей похилого віку зареєстровано вогнище коронавірусу – п’ять випадків одразу. Про це на брифінгу повідомив головний санітарний лікар Одеської області Віталій Гончаров.

«Епідситуація ускладнюється реєстрацією сімейних вогнищ та вогнищ у лікувально профілактичних закладах та закладах закритого типу. Так зареєстровано в будинку для людей похилого віку в Одесі – п’ять осіб, в тому числі три медичних працівники. Перший випадок захворювання у закладі був зареєстрований 17 квітня 2020 року, проведено обстеження всіх контактних осіб. У чотирьох з них підтверджено коронавірусну інфекцію», – повідомив Гончаров.

За його даними, вірус потрапив у заклад через недотримання персоналом карантинних заходів.

Також в області зареєстровано 15 сімейних вогнищ в селищах поблизу Одеси та в самій Одесі і п’ять вогнищ у лікувально-профілактичних закладів.

Всього в Одеській області зареєстровано 169 випадків захворювання на COVID-19, наймолодшому пацієнту 9 місяців, найстарішому – 87 років. В Одесі хворіє 50 осіб, в Подільску – 46. Друге місто закрили на карантин на 2 тижні. В регіоні одужало вісім людей та померло три.

«Я не відчувала ускладнень від хвороби» – лікарка з Монастириська, в якої діагностували COVID-19

На 24 квітня в Тернопільській області, за результатами досліджень методом ПЛР, у 532 людей підтверджений коронавірус. 7 осіб померли. Найбільше хворих надалі у Монастириському районі – 170, зокрема 11 лікарів, 32 медсестри і фельдшери. У Монастириському шпиталі на лікуванні – 32 особи. У лікарні, повідомили медики, немає пробірок для забору аналізів для проведення тестів ПЛР, їх довелось позичити.

31-річна Олена Гаврилюк – лікар Монастириської районної лікарні, надавала медичну допомогу своїй колезі – медсестрі, яка першою захворіла на коронавірус, але ще тоді про діагноз ніхто не знав. Олена Гаврилюк – на самоізоляції з підтвердженим COVID 19 і очікує чергового результату тестування.

Медики складають 10% хворих на коронавірус у Києві – Кличко

Майже 10 відсотків із тих, хто захворів на коронавірус у Києві, становлять медики: лікарі, медсестри, молодший медичний персонал, повідомив міський голова Віталій Кличко.

Загалом, за його словами, це 111 людей, 16 із яких лікуються у стаціонарах.

«Це до того, коли ви говорите, навіщо карантин і як він набрид. Подумайте: якщо буде великий спалах хвороби, хто нас лікуватиме? Чи вистачить місць у лікарнях? Чи не станеться колапсу медичної системи, як це відбулося в деяких інших країнах?», – сказав мер.

Він також повідомив, що загалом на сьогоднішній день у стаціонарах столичних медзакладів лікуються 217 хворих на коронавірус. 39 дорослих перебувають у тяжкому стані. Двоє з них підключені до апаратів штучної вентиляції легень. Ще 57 людей перебувають у лікарнях з підозрою на COVID-19.

За даними Київської міської держадміністрації, в столиці підготовлені 14 лікарень першої і другої хвилі для прийому хворих на коронавірус. Це – понад 1 700 ліжок. За цими даними, у лікарнях Києва є 400 апаратів штучної вентиляції легень.

За даними МОЗ, в Україні станом на 24 квітня зафіксували 7647 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них у Києві – 1122 випадки.

Загалом по Україні інфікованих понад тисяча лікарів.

Лідери ЄС домовилися про створення фонду для подолання наслідків пандемії

Лідери країн Європейського союзу домовилися про створення фонду обсягом близько 1 трильйона євро для подолання економічних наслідків пандемії коронавірусної інфекції.

Окрім цього, 540 мільйонів євро виділять на екстрені заходи з підтримки економіки, використовуючи існуючі механізми ЄС.

Наразі не вдалося домовитися про механізм фінансування нового фонду.

Поки, проте, не досягли домовленості про механізм фінансування нового фонду. На його створення наполягала, зокрема, Італія – одна з найбільш постраждалих від епідемії країн. Проти ряду пропозицій Італії, однак, заперечували країни північної Європи, зокрема Нідерланди за підтримки Німеччини. Франція та Іспанія, в свою чергу, підтримують позицію Італії.

Лідери ЄС продовжать дискусії у режимі відеоконференції 6 травня.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG