Як отримати допомогу з безробіття: ексклюзивне пояснення від Державного центру зайнятості
Скільки офіційних безробітних через карантин? Яка допомога від держави? Чому в ній можуть відмовити і що треба, аби отримати максимальну допомогу?
Відповіді на ці питання надала Інна Бундіні, начальник управління Державного центру зайнятості.
Ми зустрілися у прямому ефірі Радіо Свобода, перед тим, як вона відправилася на роботу.
Керівниця лікарні в Дніпрі заявляє, що не припинятиме голодування проти медреформи
Гендиректорка Дніпрпетровської обласної реабілітаційної лікарні Інесса Шевченко не припинятиме голодування на знак протесту проти запровадження другого етапу медреформи, яке вона розпочала 21 квітня. Про це вона повідомила Радіо Свобода.
За словами Інесси Шевченко, Нацслужба здоров’я підписала із закладом договір на надання пакету послуг із медичної реабілітації дорослих та дітей з ураженням опорно-рухового апарату на загальну суму 2 мільйона 367 тисяч гривень, за яким у квітні лікарні було перераховано 236 тисяч гривень.
«236 тисяч – багато це чи мало? У нас на заробітну платню щомісячно йшло 1 мільйон 300 – 1 мільйон 500 тисяч гривень (більше – коли починається пора відпусток, і треба платити відпускні). А лікарня – це ж не тільки заробітна плата. Яка послуга «йде за пацієнтом»? Ну йде. Знання лікарів та руки медсестер і санітарок – це все, що зараз оплачується. А решта?» – сказала Радіо Свобода керівниця лікарні.
Зеленський: завтра в регіони України направлять 200 тисяч ПЛР-тестів вітчизняного виробництва
24 квітня в регіони України направлять 200 тисяч тестів полімеразної ланцюгової реакції українського виробництва, повідомив президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні.
«Завтра буде відвантажено та направлено в регіони України 200 тисяч ПЛР-тестів вітчизняного виробництва. Загалом є замовлення на два мільйони ПЛР-тестів, зроблених в Україні. Також до кінця травня ми очікуємо від українського виробника 200 апаратів штучної вентиляції легень», – заявив президент.
Він додав, що цього тижня до України привезли 360 тисяч захисних респіраторів та 800 тисяч реагентів для ПЛР-тестувань.
Організаторка акції протесту підприємців у Запоріжжі отримала адмінпротокол
Організаторка автопробігу на підтримку малого та середнього бізнесу в Запоріжжі Лідія Кривенко отримала адміністративний протокол за порушення вимог карантину. Як повідомила Радіо Свобода сама Кривенко, вона незгодна з висунутими поліцією обвинуваченнями щодо порушень і планує оскаржувати протокол у суді.
«Я була з юристом при врученні. Ми написали, що заперечуємо. Будемо чекати суду, бо справа в тому, що вони пишуть, що ми порушили з площі Свободи (ред. – однією з точок старту автопробігу у Запоріжжі була площа Свободи), від самого початку. Вони там стояли, могли і там протокол скласти. Інкримінують, що порушили карантинний режим, хоча їм і казала, що ви самі розумієте, що як такого карантину нема, бо порушення Конституції… Чому і в нас, і в інших містах, якщо складають протоколи, то судді не розглядають. Подивимось як тут поставляться до нашого порушення тим більш, що ми були по дві людини у машині, у масках, рукавичках, виходила передавати звернення я одна», – розповіла голова спілки підприємців «Ніка» Лідія Кривенко.
Біля Ташкенту будують лікарню на 10 тисяч ліжок для хворих на COVID-19
Біля столиці Узбекистану Ташкенту будують нову інфекційну лікарню на 10 тисяч ліжок для того, щоб допомогти в боротьбі з епідемією коронавірусу в країні, населення якої складає 32 мільйони.
22 квітня підрядник проєкту Enter Engineering заявив, що перша черга медичного закладу буде офіційно відкрита на початку травня. Остаточне відкриття буде через місяць після цього.
«Заклад розроблений як для лікування людей, заражених коронавірусом, так і для тих, хто потребує карантину після повернення з-за кордону», – сказав Шорух Саттаров, генеральний директор Enter Engineering.
Українська «Мрія» прибула із Китаю з медичним вантажем – фоторепортаж
23 квітня в Україну прибув найбільший та найпотужніший у світі транспортний літак Ан-225 «Мрія» з черговим медичним вантажем на борту: засоби дезінфекції та гігієни, маски, захисні костюми. У міжнародному вантажному аеропорту «Антонов» (селище міського типу Гостомель, Київська область) літак зустрічав президент України Володимир Зеленський.
Кількість хворих на COVID-19 в Києві зросла до 1 059 людей
Про це повідомив на брифінгу 23 квітня міський голова Віталій Кличко.
За даними мера, протягом попередньої доби в столиці виявили 70 нових хворих, в тому числі п’ятьох медиків. Одна людина померла.
«На сьогодні вже в Києві загалом 1 059 підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Захворіли (виявлені протягом доби – ред.) 34 жінки віком від 21 до 84 років, двоє дівчат віком до 17 років та 29 чоловіків від 26 до 71 року. П’ятеро хлопців до 17 років. До лікарень столиці госпіталізували 24 пацієнта, інші лікуються на самоізоляції під контролем медиків. За минулу добу одужало ще 6 людей, всього в столиці одужало 45 киян, які лікувалися від коронавірусу», – розповів Кличко.
Він нагадав, що в Києві працює моніторинговий центр з протидії поширенню COVID-19, який контролює в тому числі дотримання режиму самоізоляції тими, хто повинен його виконувати. За словами Кличка, люди, які мають приписи щодо самоізоляції, «матимуть справу з правоохоронцями» в разі відмови співпрацювати з центром.
«Поліція вже склала 66 протоколів за порушення режиму самоізоляції щодо тих людей, які нехтували правилами та наражають на небезпеку інших. Також у столиці порушили кілька кримінальних проваджень за нараження особи на небезпеку зараження вірусом та за порушення карантинних обмежень. Загалом за цей час правоохоронці склали 951 протокол щодо порушників, з них, зокрема 179 за перебування без масок у громадських місцях, 21 – за перебування групою понад дві особи», – додав міський голова.
Він також заявив, що збільшення кількості виявлених випадків – наслідок масових зібрань у Вербну неділю, і припустив, що згодом дадуться взнаки й походи вірян до церкви на Великдень. Кличко нагадав, що поминальні дні перенесені на 6 червня.
У гуртожитку в Вишневому виявили 78 хворих на COVID-19
Станом на 10:00 23 квітня у гуртожитку міста Вишневе Київської області виявили 78 хворих на COVID-19. Про це повідомили у Київській ОДА.
Зазначається, що всього зробили 224 ПЛР-тести.
Серед тих, у кого виявили коронавірусне захворювання, 16 – діти до 17 років.
Також серед хворих – двоє працівників гуртожитку.
Кабмін проведе позачергове засідання 24 квітня – Степанов
Кабінет міністрів України проведе позачергове засідання завтра, 24 квітня. Про це на брифінгу 23 квітня заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
Як пояснив міністр, урядовці мають ухвалити постанову, яка врегулює питання збільшення зарплат лікарям, що працюють з хворими на COVID-19.
«Починаючи з 1 квітня всі ті доплати також врегульовано законодавствам, передбачено кошти в державному бюджеті після внесення відповідних змін, і завтра на позачерговому засіданні уряду ми плануємо прийняти постанову, яка вже остаточно врегулює, буде введено COVID-пакет, де передбачено 300% заробітної плати всім без винятку медичним працівникам, підкреслюю: без винятку, які працюють з коронавірусною хворобою COVID-19», – розповів Степанов.
Кількість хворих на COVID-19 у Росії перевищила 62 тисячі, 555 людей померли
У Росії за останню добу зафіксували 4774 випадки COVID-19, повідомив оперативний штаб із боротьби з інфекцією.
Приріст заражених за добу скорочується: напередодні було понад п'ять тисяч нових випадків.
Всього на сьогоднішній день у Росії зареєстровано 62 773 випадки інфікування коронавірусом у 85 регіонах. Жертвами вірусу за весь період епідемії стали 555 осіб, видужала 4891 людина.
У Москві, як і раніше, фіксується найбільша кількість інфікованих, за останню добу в столиці Росії захворіли ще 1959 осіб.
Боротьба з коронавірусом сьогодні є пріоритетом для урядів країн усього світу. На протидію хворобі виділяються небувалі ресурси. Як пандемія позначиться на війні на Донбасі і як вплине вона на процес мирного врегулювання, «Голос Америки» запитав у вашингтонських експертів: колишнього посла США в Україні, нині віцепрезидента Інституту миру Вільяма Тейлора та старшого директора Центру Пенн-Байдена з дипломатії та глобального залучення Майкла Карпентера.
У ЗСУ зареєстрували ще три випадки COVID-19
Станом на ранок 23 квітня у Збройних силах України зареєстровано 46 випадків захворювання на COVID-19. Про це повідомляє Командування медичних сил ЗСУ.
За минулу добу виявлено три нові випадки захворювання.
Загалом шестеро людей вже одужали, двоє – померли. 341 людина перебуває на ізоляції.
«Двоє хворих перебувають у закладах охорони здоров’я (ВМКЦ Північного регіону – 1 військовослужбовець, Чернівецький військовий госпіталь – 1 військовослужбовець), у Львівській області – 1 військовослужбовець лікується вдома під наглядом медичної служби. Стан здоров’я пацієнтів задовільний, отримують необхідне лікування», – мовиться у повідомленні.
На початку тижня Трамп, який висувається на другий президентський термін цього року, мотивував такий крок необхідністю захиститися від «невидимого ворога» і захистити робочі місця американців.
Указ передбачає припинення видачі грін-карт іноземцям мінімум на 60 днів. Потім має бути ухвалене рішення про його скасування чи продовження.
Будь-яка спроба президента зупинити допуск законних іммігрантів у країну найімовірніше буде оскаржена в суді, оскільки імміграція у США регулюється федеральними законами.
Колишні спроби президента обмежити або тимчасово заборонити в’їзд до країни біженців та іммігрантів розглядалися судами різних інстанцій, законність більшості цих указів була підтверджена Верховним судом країни.
В останні тижні адміністрація Дональда Трампа ввела додаткові заборони на допуск в США біженців і незаконних мігрантів, посилаючись на небезпеку поширення коронавірусу в країні.
«Всі переключилися на коронавірус». Людям з онкологічними захворюваннями в Україні не вистачає ліків
Через пандемію коронавірусу в особливій групі ризику опинилися пацієнти з онкологічними захворюваннями. В Україні таких людей – близько півтора мільйона. Через низький імунітет ймовірність захворіти у них набагато вища. Через закриті кордони доставити деякі життєво важливі ліки, яких немає в Україні, практично неможливо. Скасовані також всі операції онкохворих українців за кордоном.
Понад 500 людей одужали від COVID-19 в Україні – МОЗ
В Україні станом на ранок 23 квітня підтверджено 7 170 випадків COVID-19, повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ. За цими даними, протягом 22 квітня отримано 578 повідомлень про нові підтверджені випадки.
Загалом 504 людини вже одужали – повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в організмі.
Найбільше випадків виявили у Чернівецькій області (1140), Києві (1059), Івано-Франківській області (644).
Усього госпіталізовано 2 308 людей, із них – 103 дитини і 223 медпрацівники. На апараті штучної вентиляції легенів перебуває 100 людей, у тому числі одна дитина.
Внаслідок ускладнень, викликаних хворобою, померли 187 людей, з них 94 чоловіки і 93 жінки. Серед померлих переважають особи віком від 50 років (85%), додали у МОЗ.
Коронавірус: продовження карантину (трансляція)
Кабінет міністрів України напередодні, 22 квітня, продовжив карантин до 11 травня.
Завершення карантину, за словами прем’єра Дениса Шмигаля, залежатиме від двох умов: протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні має коливатися в межах 5% та лікарні мають бути заповнені пацієнтами з COVID-19 менш ніж на 50%. Нині заповненість лікарень – 10%.
Радіо Свобода продовжує вивчати ситуацію з коронавірусом і впливом карантину на життя людей. Зокрема, у київському центрі зайнятості дізнаємося, як карантин впливає на рівень безробіття.
Почаїв: в’їзд і виїзд обмежений. Лавра УПЦ (МП) закрита, а кількість хворих на COVID-19 зростає
Почаїв, що на Тернопільщині, з 21 квітня закритий для в’їзду і виїзду транспорту. Довкола міста встановлені 4 блокпости. Такі радикальні заходи пов’язані зі зростанням чисельності хворих на коронавірус у місті, а також тим, що духовенство Почаївської лаври Української православної церкви (Московського патріархату) порушило карантинні правила на Великдень і сьогодні монастир зачинений. На 22 квітня був підтверджений коронавірус у 43 мешканців, одна людина померла, а контактними особами називають майже всіх жителів Почаєва.
Поліція заблокувала 5 тисяч посилань і виявила 284 осіб, що поширювали фейки про COVID-19
Національна поліція повідомляє, що заблокувала понад 5169 інтернет-посилань, пов’язаних із шахрайствами і поширенням неправдивих чуток про коронавірус, і 449 банківських рахунків, якими користувалися зловмисники.
«Встановлено 144 особи, які через мережу інтернет ошукували громадян, та ідентифіковано 284 особи за поширення неправдивої та провокативної інформації про коронавірус», – йдеться в повідомленні.
За даними поліції, від початку карантинних заходів там перевірили 591 повідомлення щодо вчинення онлайн-шахрайств, пов’язаних із пандемією коронавірусу і за результатами – відкрили 54 кримінальні провадження і склали 38 адмінпротоколів.
В Чехії стартує програма з вивчення колективного імунітету проти COVID-19
23 квітня чеське міністерство охорони здоров’я відкриває нову програму, метою якої є вивчення рівня колективного імунітету проти COVID-19 в країні.
Фахівці планують обстежити близько 27 тисяч дорослих осіб і дітей віком від 8 років на теренах всієї Чехії. Обстежити мають і людей з хронічними захворюваннями. Дослідження повинні дати відповідь, наскільки великою є частина суспільства, яка з вірусом COVID-19 вже зустрілась, яким є імунітет у людей різних вікових груп і які симптоми хвороба викликає.
Всі охочі дізнатись про стан свого здоров’я щодо COVID-19 матимуть можливість це зробити у спеціально для того виділених місцях, збір даних триватиме 7-8 днів, результати вивчення зібраних даних будуть відомі на початку травня.
Чи може переливання плазми стати швидким шляхом для імунітету від COVID-19?
Колишні пацієнти, які одужали від COVID-19, мають в крові антитіла, які могли б боротися з вірусом всередині тіла іншого пацієнта. Переливання плазми крові були успішно використані проти інших інфекцій, але дослідники тільки почали досліджувати, чи є це ефективною стратегією проти коронавірусу. (Відео Reuters, AFP, AP)