У США двоє котів захворіли на COVID-19
У штаті Нью-Йорк у двох котів виявили зараження новим коронавірусом, що робить їх першими хворими на COVID-19 домашніми тваринами у США. Про це повідомляє агентство Associated Press.
У міністерстві сільського господарства США та Центрі з контролю та профілактики захворювань США припускають, що тварини могли заразитися від господарів або сусідів.
У першого кота симптоми хвороби з’явилися через тиждень після того, як його господар переніс респіраторне захворювання. При цьому у хазяїна COVID-19 не виявили. На думку господарів, кіт міг заразитися, коли виходив на вулицю.
У господаря другого хворого кота діагностували COVID-19.
За словами ветеринарів, у хворих котів спостерігаються симптоми респіраторного захворювання, однак вони сподіваються, що тварини невдовзі одужають.
У лютому у Всесвітній організації охорони здоров’я повідомляли, що новий китайський коронавірус може переноситися домашніми тваринами в якості проміжного господаря.
Вакцина проти COVID-19: праця об'єднує як ніколи, але перешкоди залишаються
Вакцини – штука складна. І як кажуть ті, хто намагається їх створити, вони складніші, ніж тести чи навіть ліки. А для того, щоб побороти глобальну пандемію COVID-19, потрібні всі три медичні складові, а ще фізична дистанція, яка дає час вченим для розробки ліків. Розробники вакцин мають дати відповідь на багато питань щодо ефективності, довгострокового та короткострокового імунітету, надмірної реакції та потенційно смертельних реакцій у здорових людей. Більше про це читайте за лінком.
У Дніпрі заборонили відвідування кладовищ – мерія
У Дніпрі заборонили відвідування кладовищ, окрім випадків поховання. Таке рішення 22 квітня ухвалила міська спецкомісія з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.
За даними з мерії, дозволять тільки поховання. Умовою є дотримання карантинних норм – «проведення ритуальних обрядів за участю не більше ніж 10 осіб і з дотриманням дистанції не менш ніж 1,5 метра».
Раніше міська влада Дніпра заявляла, що традиційні поминальні дні будуть перенесені на інший день – 6 червня. А 26–27 квітня до цвинтарів міста не їхатиме жодний громадський транспорт.
Водночас голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко повідомив, що місцева влада всіх населених пунктів області має ухвалити рішення про закриття доступу до кладовищ до завершення карантину. Він послався на рішення обласної комісії з надзвичайних ситуацій.
«Аби не допустити скупчень людей на цвинтарях у поминальні дні, органи місцевого самоврядування мають закрити кладовища для відвідування. Виняток – тільки поховання», – зазначив Бондаренко.
За даними обласної влади, 21 квітня в Дніпрі стався спалах коронавірусу – виявили 19 випадків коронавірусної хвороби за добу.
Станом на 21.00 22 квітня в обласному центрі виявили додатково п’ять випадків, ще 20 у передмісті Дніпра – Підгородному.
Німеччина розпочинає тестування вакцини від COVID-19 на добровольцях
У Німеччині розпочинають тестувати на добровольцях вакцину проти коронавірусу, повідомило видання Die Welt. На це дав дозвіл Інститут Пауля Ерліха – інститут вакцини і біомедичних лікарських засобів. Творець вакцини – компанія BioNTech з Майнца. На першій стадії досліджень у тестуванні візьмуть участь приблизно 200 добровольців.
Перспективні препарати спочатку мають показати свою ефективність у клітинних культурах, після цього у тварин і лише згодом допускаються клінічні дослідження на людях. Ці дослідження складаються ще з трьох етапів. Німецька вакцина готується пройти перший із них, перевірку на безпеку. Фактичне дослідження ефективності робиться на заключному і найбільш масштабному третьому етапі.
Фахівці спочатку оцінювали розробку BioNTech як досить перспективну. Препарат створюється спільно з фармацевтичною корпорацією Pfizer. У компаній вже є вдалий спільний досвід розробки щеплення від грипу.
Німецька вакцина належить до категорії мРНК-вакцин. Це перспективний тип препаратів, які фактично складаються з ділянок генетичного коду вірусів. Потрапляючи в організм, вони провокують вироблення вірусного білка силами самих людських клітин. Білок у свою чергу викликає імунну відповідь. Такі вакцини відносно дешеві і можуть вироблятися швидко і у великих кількостях, що дуже важливо за умов пандемії. Однак ще жодна мРНК-вакцина в світі не отримала офіційного допуску в клінічну практику.
Раніше навесні Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що всього в світі розробляється близько 20 вакцин. Тоді ж стало відомо, що перші випробування на людях почалися у США і Китаї. Однак, на думку фахівців, для масового застосування вакцина від коронавірусу буде готова не раніше початку 2021 року.
У Росії місця в лікарнях для хворих на COVID-19 закінчаться за 3-4 тижні – мер Москви
У разі збереження нинішніх темпів поширення коронавірусної інфекції в Росії місця в лікарнях закінчаться через три-чотири тижні, сказав на засіданні координаційної ради при уряді Росії мер Москви Сергій Собянін.
За словами Собяніна, загальна кількість місць у російських лікарнях становить 80 тисяч. Але за умови збереження сьогоднішнього темпу поширення вірусу найближчим часом може знадобитися 30 тисяч ліжок.
«За сьогоднішній день ми заповнили додатково 600 ліжок. 600 ліжок – це лікарня в Комунарці (одна з головних лікарень для прийому хворих на COVID-19 у Москві – ред.), образно висловлюючись. І такий темп зберігається», – пояснив Собянін.
Станом на 22 квітня в Росії зареєстрували 57,9 тисячі випадків захворювання на COVID-19, за останню добу – 5236 нових випадків, з них 2548 в Москві.
Голова ВООЗ каже, що вчасно оголосив надзвичайну ситуацію з COVID-19
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) 22 квітня заявила, що своєчасно оголосила спалах COVID-19 глобальною надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я.
«Озираючись назад, я думаю, що ми оголосили надзвичайну ситуацію в потрібний час», – заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адхан Гебреєсус, додавши, що світ отримав «достатньо часу для реагування».
ВООЗ 30 січня оголосила поширення коронавірусної інфекції COVID-19 глобальною надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я. На той момент епіцентр захворювання був у Китаї.
Нині кількість інфікованих коронавірусом у світі становить майже 2,6 мільйона, свідчать дані Університету імені Джонса Гопкінса. Від COVID-19 померли понад 180 тисяч людей, одужали понад 700 тисяч.
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку малого та середнього бізнесу
22 квітня у Запоріжжі відбулася акція на підтримку малого та середнього бізнесу, який був змушений тимчасово припинити роботу на час карантину. Щоб не порушувати вимоги карантину, захід відбувся у формі автопробігу, а учасники акції протесту не виходили з машин. До «мітингу» долучилася понад сотня підприємців на власних авто.
Учасники акції проїхалися центральним проспектом міста, зробивши зупинки біля будівель Запорізької ОДА та мерії. Там представник протестувальників передала офіційне звернення учасників протесту до органів влади.
«Якби працювали наші продуктові ринки, то гроші, які платять підприємці, єдиний податок йшли б в бюджет міста. А так всі наші супермаркети – з інших місті, і гроші підуть туди, де вони зареєстровані. Це найстрашніше, що покинули напризволяще саме своїх, тисячі підприємців, які залишились без коштів для існування», – розповіла одна з організаторів акції протесту, голова спілки підприємців «Ніка» Лідія Кривенко.
Анімована графіка: коронавірус день за днем
Зображення локацій з найбільшою кількістю підтверджених випадків COVID-19 з 21 січня до 22 квітня.
Уряд вирішив виплачувати допомогу на дітей для ФОП на час карантину
Кабінет міністрів України на період карантину запровадив виплату допомоги на дітей для фізичних осіб-підприємців, повідомляє 22 квітня пресслужба уряду.
«Рішенням уряду запроваджено виплату допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які належать до першої і другої групи платників єдиного податку і сплачували єдиний соціальний внесок, на період карантину і на один місяць після дати його відміни», – йдеться в повідомленні.
Таку допомогу отримає близько 300 тисяч сімей, додали в Кабміні. Вона надаватиметься на кожну дитину до 10 річного віку в розмірі прожиткового мінімуму (для дітей віком до 6 років – 1 779 грн; для дітей віком від 6 до 10 років – 2 218 гривень).
У Німеччині почнуть випробування вакцини від коронавірусу
Німеччина дала добро на перші клінічні випробування вакцини від коронавірусу.
Інститут Пауля Ерліха 21 квітня оголосив, що видав перший дозвіл на тестування вакцини на людях. Йдеться про вакцину, розроблену німецькою біотехнологічною компанією Biontech й американським фармацевтичним гігантом Pfizer.
Випробування буде проведено на 200 здорових добровольцях віком від 18 до 55 років на першій стадії, а на другій стадії до випробувань долучатимуть людей, які мають вищий ризик захворіти, повідомили в інституті.
У Миколаївській області COVID-19 виявили у 23 лікарів
У Миколаївській області, де до 11 квітня не було зафіксовано жодного випадку коронавірусу, станом на 22 квітня COVID-19 виявили у 99 людей, зокрема у 23 медпрацівників, повідомляє обласний штаб із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
За повідомленням, за останню добу виявлено 16 підтверджених випадків.
Загалом від COVID-19 у Миколаївській області померла одна людина.
Діти вдома: як 42 тисячі вихованців інтернатів переживають карантин з родинами, куди їх повернули
Через карантин 42 тисячі дітей, які виховувалися в інтернатах, повернули додому без попередньої перевірки здатності сімей забезпечити їм належний догляд. Така ситуація може становити небезпеку для життя та здоров’я дітей із проблемних родин. Уже є випадки, коли деяких дітей були змушені повернути назад в інтернати, розповів уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба.
У Нідерландах скасували королівський парад кораблів, що проходить раз на 5 років
Королівський парад вітрильників і кораблів SAIL Amsterdam, що проходить раз на п’ять років у столиці Нідерландів, скасовано. Цьогоріч подія була запланована на 16-22 серпня.
Організатори повідомили, що згідно з рішенням уряду, заборона на масові заходи через пандемію коронавірусу діятиме в країні принаймні до 1 вересня цього року. Після консультацій із мерією міста, портом Амстердама та головами провінції Північна Голландія було вирішено знову організувати SAIL Amsterdam у 2025 році.
«Ми були змушені ухвалити це рішення з важким серцем, тим не менш, ми впевнені, що це єдине правильне рішення», – повідомив на офіційному сайті параду співорганізатор події, голова амстердамського фонду SAIL Аріє Ян де Ваард.
Також він попросив всіх, хто з нетерпінням очікував на цей парад, зокрема екіпажі, волонтерів і партнерів, поставитися з розумінням до його скасування.
«Ми докладемо всіх зусиль, щоб SAIL Amsterdam повернувся у 2025 році у всій своїй красі. Тоді це буде однією з головних подій під час святкування 750-річчя Амстердама. Також пройде рівно пів століття з моменту проведення найпершого параду кораблів», – зазначив він.
Традиційно SAIL Amsterdam відкриває король або королева Нідерландів. Це один із найбільших і видовищних парадів морських суден у світі.
У Дніпрі зафіксували спалах COVID-19 – 19 випадків за добу
У Дніпрі за добу 21 квітня виявили 19 випадків нових випадків коронавірусної інфекції, досі було по кілька випадків на добу. Такі дані оприлюднили в Дніпропетровській облдержаміністрації та облраді.
Загалом в області за добу виявили 28 нових випадків.
Голова облради Святослав Олійник заявив, що є два джерела поширення хвороби в Дніпрі: 12 нововиявлених хворих – це люди, які контактували з релігійною громадою «Нове покоління», яка попри карантин збиралася у Першотравенську.
Другим джерелом він назвав пацієнтів, які перебували на лікуванні в 21-й інфекційній лікарні й були переведені до інших лікарень.
«За незрозумілих обставин хворі були переміщені в інші лікарні міста, і, таким чином, стали джерелом зараження для інших людей», – вважає Олійник.
Він заявив, що ситуація потребує «аналізу з боку медиків і, можливо, розслідувань».
Водночас голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко заявив, що 28 випадків коронавірусу за минулу добу в області – «не спалах епідемії, а результат ретельного виявлення та масового тестування контактних осіб». За його даними, зокрема, ретельно обстежують людей, які контактували з хворими на коронавірус у Першотравенську.
Міський голова Дніпра Борис Філатов вранці на своїй сторінці у Фейсбуці писав про 20 нових випадків у місті.
За даними обласної влади, станом на ранок 22 квітня на Дніпропетровщині виявили 150 випадків коронавірусної інфекції. Ці дані збігаються з даними МОЗ.
В Україні стартують клінічні дослідження ліків, які можуть знижувати загрозу COVID-19 – ОП
Стартують клінічні дослідження українського лікарського засобу, який попередньо може «суттєво знижувати або повністю нейтралізувати» загрозу смерті через COVID-19, повідомив Офіс президента України.
За даними ОП, вивчається можливість комплексного використання цього засобу як для лікування коронавірусної хвороби, так і для профілактики захворювання.
В Офісі президента не вказали назву препарату та пообіцяли надати більш детальну інформацію згодом.
День «К»: Шмигаль назвав умови для завершення карантину
Завершення карантину залежатиме від двох умов, заявляє прем’єр-міністр Денис Шмигаль. На засіданні уряду 22 квітня він заявив про подовження карантину до 11 травня, посилаючись на прогнози Національної академії наук України та Міністерства охорони здоров’я.
Шмигаль назвав день завершення карантину «Днем К», зазначивши, що він настане «за сприятливої епідеміологічної ситуації».
«Основні умови настання першого дня, який буде символізувати початок виходу з карантину, це має бути як мінімум протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання в країні має не змінюватися, мав би коливатися в межах +- 5%, не більше. Друга умова: лікарні заповнені пацієнтами з COVID-19 менше ніж на 50%. До речі, зараз ті лікарні, які готові прийняти, заповнені хворими на COVID-19 на 10%. Важливий показник, тому що це означає, що ми сьогодні йдемо помірним сценарієм, тому що це означає, що медицина абсолютно готова приймати хворих на коронавірус», – сказав Шмигаль.
Він додав, що після завершення карантину уряд виконуватиме чотири етапи виходу з цього режиму, хоча не вказав, які саме.
Карантин офіційно продовжили до 11 травня – рішення уряду
Кабінет міністрів продовжив карантин до 11 травня. Відповідне рішення уряд ухвалив на своєму засіданні.
«Передбачається продовження терміну дії карантину до 11 травня 2020 року. Разом з цим пропонується перевезення в міському транспорті осіб, що виявили бажання бути донорами крові, тому що в нас у країні склалася напружена ситуація із запасами крові», – сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов перед ухваленням рішення.
Також уряд хоче залучати до роботи окремі категорії працівників без проходження обов’язкового медогляду, термін якого припав на період карантину.
«Тобто ми кажемо про певні категорії працівників, які зобов’язані проходити медичний огляд, але, на жаль, в умовах карантину вони не мають змоги це робити, тому ми дозволяємо прийти пізніше», – уточнив міністр.
За його словами, уряд розширює «можливості самоізоляції» – через додаток «Дія» контролювати людей, які мають ізолюватися.
Прем’єр Денис Шмигаль заявив, що завершення карантину залежатиме від двох умов: якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні не змінюється або коливається в межах 5% та якщо лікарні заповнені пацієнтами з COVID-19 менш ніж на 50%.
ЄС вирішив надати Україні 1,2 млрд євро для протидії коронавірусу – Офіс президента
«Це безпрецедентна за обсягом макрофінансова допомога. Рішення ЄС – це не лише вияв солідарності у важкі часи. Це свідчення, що Україна не помилилася, зробивши європейський вибір. Адже справжні друзі пізнаються в біді», – зазначив президент Володимир Зеленський.
На думку Офісу президента, кошти допоможуть гарантувати макроекономічну стабільність України. Завдяки такій підтримці держава зможе звільнити додаткові ресурси для захисту громадян та пом’якшення негативних наслідків пандемії для людей.
Загалом ЄС виділяє близько трьох мільярдів євро десятьом країнам-сусідам.
Пропозицію Європейської комісії надалі мають схвалити Європейський парламент та Рада ЄС.
«Єврокомісія розраховує на швидке схвалення, з огляду на нагальність проблеми. Щойно це станеться, перший транш може бути виділений якнайшвидше без додаткових умов. Другий транш може бути наданий після виконання узгодженого з ЄС переліку індикаторів вже у четвертому кварталі 2020-го чи першій половині 2021 року. Як і у випадку зі звичайною макрофінансовою допомогою ЄС, транші залежатимуть також від задовільного прогресу країни-партнера у виконанні програми МВФ та використанні коштів фонду», – заявили в Офісі президента.
НСЖУ пропонує уряду і президентові схвалити програму антикризової підтримки ЗМІ
Національна спілка журналістів України пропонує владі країни схвалити програму антикризової підтримки українських незалежних медіа, які страждають через кризу, викликану епідемією коронавірусу й карантинними обмеженнями.
«У співпраці із майже 100 редакціями напрацьовано Програму антикризової підтримки онлайн та друкованих ЗМІ, яка передбачає податкові, економічні та організаційні заходи. При цьому в НСЖУ наголошують, що варіанти антикризової підтримки ЗМІ й журналістів не просто напрацьовуються, а вже реалізовуються у різноманітних країнах – Литві, Канаді, Бельгії, Італії. В Україні ж досі не вирішене навіть питання з дозволом на роботу точок роздрібного продажу преси», – повідомили Радіо Свобода в НСЖУ.
За даними спілки журналістів, 82% українських редакцій зіткнулися з економічними труднощами, зокрема, втратою рекламодавців. Медіа змушені згортати реалізацію нових проектів, скорочувати обсяги виробництва або припиняти діяльність на час карантину. Почалися звільнення співробітників ЗМІ, зменшення заробітних плат, поширеною є практика масових неоплачуваних відпусток, наголошують у НСЖУ.
«НСЖУ пропонує невідкладно зменшити навантаження на фонд оплати праці редакцій ЗМІ. Зокрема, скасувати чи знизити удвічі ЄСВ; скасувати податок на доходи фізичних осіб для офіційно працевлаштованих працівників друкованих та онлайн-медіа; передбачити дотації на заробітну плату працівників редакції протягом карантину або відшкодування 40% фонду заробітної плати; запровадити податкові канікули для друкованих медіа до кінця 2020 року. Крім цього, пропонується встановити інші податкові пільги і продовжити їх після карантину», – йдеться в заяві.
Крім цього, НСЖУ наголошує на необхідності підтримати місцеві газети, які нещодавно були роздержавлені, передбачивши для них фінансову допомогу в розмірі 100 тисяч гривень, а також надавши пільгові кредити.
«Критична ситуація на медіаринку, пов’язана з економічною кризою, прямим чином впливає на інформаційну безпеку держави і потребує негайного реагування з боку влади. Українські друковані та онлайн-медіа опинилися перед загрозою закриття. Якщо це станеться, кількість альтернативних джерел інформації, якими користуються українці, різко зменшиться. Політики та влада мають невідкладно прийти на допомогу українським медіа», – наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко.
У спілці повідомили, що напрацьовану програму антикризової підтримки друкованих і онлайн ЗМІ передали президентові, Кабінету міністрів і керівникам фракцій парламенту і профільних парламентських комітетів.
«Відкривати музеї ще передчасно» – директор Національного художнього музею
Наміри відкрити музеї в частині послаблення карантинних обмежень є передчасними. Про це заявила Юлія Литвинець, директор Національного художнього музею, в ефірі Радіо Свобода.
«Для кого ми відкриємо музей? Як ми будемо добиратися до роботи? Більшість співробітників музею живуть достатньо далеко і для того, аби дістатися до роботи їм потрібно змінити один-два, а то і три види транспорту. Тобто потрібні додаткові перепустки. Але з іншого боку – коли лікарі не можуть дістатися до своїх робочих місць, віддавати перепустки музейникам для того, щоб вони відкрили музей, в який ніхто не прийде, це також, мені здається трошки передчасно», – зазначила Литвинець.
Крім того, 90% доглядачів – це люди похилого віку, зазначає вона.
«Головне, щоб вони знаходилися вдома. Запрошувати цих людей працювати з відвідувачами – небезпека», – зазначає Литвинець.
Вона додала, що зараз співробітники музею отримують 2/3 від зарплати, але не менше за прожитковий мінімум.