Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Уряд продовжить карантин до 11 травня – Шмигаль

Кабінет міністрів України продовжує карантин до 11 травня, заявив на засіданні уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль 22 квітня.

За його словами, підрахунки Національної академії наук України та Міністерства охорони здоров’я свідчать, що пік захворюваності в Україні наразі не настав.

«Виходячи з цього, уряд сьогодні ухвалить рішення про продовження карантину до 11 травня, оскільки за розрахунками Академії наук ми очікуємо піку в період між 3 і 8 травня», – заявив Шмигаль.

Він додав, що уряд має «чіткий план» виходу з карантину, який почне реалізовувати, щойно складеться сприятлива епідеміологічна ситуація. Наразі прогнози Кабміну свідчать, що така ситуація складеться 11 травня.

У Києві закривають на карантин ще один монастир

Покровський Голосіївський чоловічий монастир УПЦ (МП) у Києві закривається на карантин через спалах коронавірусу, повідомив міський голова Віталій Кличко.

«Серед тих, у кого за минулу добу підтвердили захворювання на коронавірус – один монах Києво-Печерської лаври та 12 монахiв Покровського Голосiївського чоловiчого монастиря. У цьому монастирі зараз відбувається дезінфекція всіх приміщень. І ми закриваємо його на карантин», – сказав Кличко під час онлайн-брифінгу 22 квітня.

Раніше на карантин через спалах COVID-19 закрили Києво-Печерську лавру й Іонинський монастир.

Карантин: Кабмін зібрався на засідання (трансляція)​

Кабінет міністрів України під головуванням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля зібрався на засідання 22 квітня.

На цьому засіданні уряд може продовжити карантин до 12 травня. Водночас в уряді не виключають послаблення карантинних обмежень – після 24 квітня можуть відкрити парки, музеї, бібліотеки.

Радіо Свобода транслює засідання уряду наживо.

Соціологи відзначають «незначне зростання депресії» в українців під час карантину

Кількість українців, в яких є ознаки депресії, дещо зросла, свідчать дані соціологічного опитування, яке опублікувала соціологічна група «Рейтинг» 21 квітня.

Дані групи базуються на третій хвилі дослідження психоемоційного стану українців, яка тривала з 10 по 12 квітня. Перша і друга хвилі відбулися 27-28 березня і 3-4 квітня відповідно. Участь в третьому опитуванні взяли 1 627 респондентів віком від 18 років.

Автори дослідження визначили такі діапазони індексів, які свідчать про наявність ознак розладів у населення (якщо значення менше – ознак немає, якщо більше – вони виражені):

  • депресія: 1,7 – 3,0
  • тривога: 2,1 – 3,4
  • паніка: 1,5 – 2,4
  • втома: 1,9 – 3,0
  • розлад сну: 1,9 – 3,0

Порівняно з попередньою хвилею, зріс індекс депресії – з 2,3 до 2,4. Індекси втоми та розладів сну не змінилися – 2,5, так само як і рівень паніки – 1,5. Індекс тривожності навіть знизився – з 2,7 до 2,6.

Збільшення проявів депресії соціологи пов’язують із обмеженням фізичної активності та відсутністю нових вражень.

У Вірменії через пандемію коронавірусу змінюють церемонію вшанування пам’яті жертв масових убивств вірмен в Османській імперії в 1915 році

Традиційну смолоскипову ходу, яку щороку проводять в Єревані 23 квітня, скасували «в інтересах безпеки і збереження здоров’я громадян», повідомив 21 квітня речник уряду Едуард Аґаджанян.

Натомість 23 квітня, напередодні 105-х роковин трагедії, будуть вимкнені вуличні ліхтарі, а по всій країні лунатимуть церковні дзвони.

Штат Міссурі подав позов до Китаю через пандемію коронавірусу

Генпрокурор американського штату Міссурі подав позов у суд США проти Китаю. Ерік Шмітт звинувачує Пекін у приховуванні інформації про новий коронавірус, що, на його думку, завдало шкоди населенню штату.

У позові йдеться про те, що саме Китай несе відповідальність за виникнення пандемії, якій можна було запобігти. Шмітт вважає, що китайській владі слід було швидше закрити країну. Він також звинувачує китайську владу в тому, що вона змусила замовкнути інформаторів, які намагалися попередити про способи передачі коронавірусу від людини до людини.

Міссурі, як наголошено в позові, ситуація завдала, в тому числі, економічних збитків, викликавши різке зростання безробіття.

У Сполучених Штатах проти Китаю подано ще кілька приватних позовів, повідомляє агентство Reuters. Крім цього, телерадіомовна компанія ABC повідомила, що троє жителів Нью-Йорка звернулися до суду зі скаргою на Всесвітню організацію охорони здоров’я. Вони звинуватили її в змові з Пекіном – при інформуванні про пандемію.

Раніше президент США Дональд Трамп оголосив про тимчасове припинення фінансування ВООЗ, звинувативши організацію в «провалах управління» у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції. На думку Трампа, ВООЗ надмірно довіряла Китаю й упустила можливість зупинити пандемію на початку її розвитку.

У ВООЗ ці твердження пізніше відкинули. Американський президент також попередив Китай, що його чекають наслідки, якщо з’ясується, що він свідомо допустив спалах, який переріс у пандемію. Трамп не раз підкреслював, що не довіряє офіційній китайській статистиці щодо хворих на COVID-19.

Шмигаль: транспорт запускатимуть поетапно і не раніше 11 травня

Роботу громадського транспорту будуть відновлювати поетапно, але наразі невідомо, коли це станеться. Про це в інтерв’ю «РБК-Україна» заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Транспорт, скоріше за все, буде запускатися поетапно. Тобто спочатку – полегшення обмежень функціонування міського транспорту, але за певних умов та соціальної дистанції. Потім перейдемо до міжміського, аж потім до міжобласного сполучення, і, напевно, в самому кінці будемо розглядати відновлення авіаперевезень чи глобальних залізничних перевезень», – пояснив Шмигаль.

Прем’єр наголосив, що поки не може сказати, коли почнуть знімати обмеження.

Шмигаль: наступні два роки будемо жити в умовах протистояння коронавірусу

«ВООЗ передбачає, і ми з цим погоджуємося, що наступні два роки ми будемо жити в умовах протистояння цій хворобі і збереження життя та здоров’я наших людей. Тому тут не має бути ілюзій, що в травні місяці закінчився карантин і ми всі вийшли і все забули», – в інтерв’ю «РБК-Україна» заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Він зазначив, що країни, де минув перший пік захворюваності, «сьогодні стоять на порозі наступних піків».

«В тому числі в Китаї є повторні хвилі. І в інших країнах, які ніби першу хвилю пройшли і ніби вже її здолали, сьогодні вже спостерігають за початком другої хвилі захворюваності. Тому ілюзії, що Україні вдалося втримати першу хвилю і все в порядку, немає. Потрібно вчитися жити в нових умовах», – заявив прем’єр.

У Росії за добу виявили понад 5 тисяч нових випадків COVID-19

У Росії за останню добу виявили 5 236 нових випадків інфікування коронавірусом, повідомив оперативний штаб із боротьби з розповсюдженням коронавірусної інфекції.

З початку спалаху хвороби вірус на території країни виявлено у 57 999 осіб.

Більшість інфікованих – у Москві. Число жителів російської столиці, що заразилися коронавірусом, за добу зросло на 2 548 до 31 981.

У місті запровадили карантин і заборонені поїздки на громадському транспорті без поважної, з точки зору влади, причини.

За минулу добу в Росії померли 57 людей, у яких підтвердили коронавірусну інфекцію. Загальна кількість померлих з початку епідемії COVID-19 в Росії – 513. Одужали 4420 осіб.

У Києві за минулу добу зафіксували 97 нових випадків COVID-19

Про це свідчать дані МОЗ.

На сьогодні у столиці 989 людей інфіковані коронавірусом, напередодні їх було 892.

Кількість випадків коронавірусу у ЗСУ зросла до 43

У Збройних силах України станом на ранок 22 квітня зареєстровано 43 випадки захворювання на COVID-19. Про це повідомили у командуванні Медичних сил ЗСУ.

Зазначається, що четверо людей вже одужали. Два випадки захворювання були летальними.

«На ізоляції (в тому числі самоізоляція) – 289 осіб. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція у найближчих 3 доби – 140 осіб», – мовиться у повідомленні.

Як уточнили у командуванні Медсил, за минулу добу зареєстрували чотири нових випадки захворювання.

«Двоє хворих перебувають у закладах охорони здоров’я (ВМКЦ Південного регіону – 1 працівник ЗС України, Мукачівський військовий госпіталь – 1 військовослужбовець), у Вінницькій та Закарпатській областях – по одному військовослужбовцю лікуються вдома під наглядом медичної служби. Стан здоров’я пацієнтів задовільний, отримують необхідне лікування», – наголосили у ЗСУ.

424 людини одужали від COVID-19 в Україні – МОЗ

В Україні станом на ранок 22 квітня підтверджено 6 592 випадки COVID-19, повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ. За цими даними, протягом 21 квітня отримано 467 повідомлень про нові підтверджені випадки.

Загалом 424 людини вже одужали, з них 27 дітей, — повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в організмі.

Внаслідок ускладнень, викликаних хворобою, померли 174 людини, з них 90 чоловіків і 84 жінок. Серед померлих переважають особи віком від 50 років (85%).

За даними МОЗ, на амбулаторному лікуванні перебувають 4 466 пацієнтів, із них 334 дитини. Усього госпіталізовано 2 126 осіб, з них 97 дітей.

На апараті штучної вентиляції легенів перебуває 92 людини.

Найбільше випадків виявили у Чернівецькій області (1053), Києві (989), Івано-Франківській області (589).

МОЗ повідомляє: в Україні зафіксовано 6592 випадки коронавірусної хвороби COVID-19

За даними ЦГЗ, станом на 9:00 22 квітня в Україні 6592 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 174 летальні, 424 пацієнти одужали. За добу зафіксовано 467 нових випадків.

Телемедицина – це не Кашпіровський. Українські лікарі у США розповіли про віртуальні візити

У США телемедицина – поширена практика у системі охорони здоров’я, яка стала особливо актуальною сьогодні, під час пандемії коронавірусу COVID-19. Центр контролю та профілактики захворювань США рекомендує лікарям призначати більше візитів із хворими за допомогою відео- та аудіозв’язку. І саме таким чином дізнаватися про симптоми, які можуть бути пов’язані із COVID-19.

Коронавірус: карантин продовжать, але послаблять? (Трансляція)

22 квітня уряд на своєму засіданні може продовжити карантин до 12 травня. Водночас в уряді не виключають послаблення карантинних обмежень – після 24 квітня можуть відкрити парки, музеї, бібліотеки.

Опитуємо людей у Києві про те, з яких сфер потрібно починати послаблювати карантин.

Також кореспонденти Радіо Свобода побувають у місті Вишневе, де в гуртожитку на COVID-19 захворіли кілька десятків людей і двоє померли. Тепер триста мешканців гуртожитку перебувають на обсервації.

Допомогти планеті під час карантину: 10 простих порад

Карантин вже неабияк допоміг планеті: закриття заводів у поєднанні з меншим використанням автівок та літаків сприяло відновленню довкілля по всьому світу. До міжнародного Дня Землі Радіо Свобода разом з громадською організацією «Еколтава» зібрали кілька простих порад для кожного, хто хоче зробити свій внесок у здоров’я планети під час карантину.

У суді оскаржують закриття кордону України через коронавірус

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження у справі щодо оскарження пункту 1 розпорядження Кабінету міністрів України від 14 березня 2020 року «Про тимчасове обмеження перетинання державного кордону, спрямоване на запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Як ідеться в повідомленні порталу «Судова влада України», неназваний позивач «просить суд визнати протиправним та скасувати вказане розпорядження уряду в частині, що стосується тимчасового закриття пунктів пропуску через державний кордон для міжнародного пасажирського залізничного, повітряного, автомобільного (для автобусів) сполучення».

Суд ухвалив розглядати справу за правилами загального позовного провадження та призначив підготовче засідання у справі на 18 травня 2020 року.

12 березня в Україні почався карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції і з метою не допустити її поширення. Він мав тривати до 3 квітня, але згодом уряд продовжив його ще на три тижні – до 24 квітня.

25 українських медиків погодились на добровільний карантин заради однієї пацієнтки

У Дніпропетровській обласній лікарні імені Мечникова, відділення для коронавірусних хворих, обслуговують три бригади медиків з восьми осіб: реаніматологи, анестезіологи, медсестри і санітарки. У відділенні поки лише одна пацієнтка. Але, щоб знизити ризик зараження оточуючих, всі лікарі, які заходять в «небезпечну зону», пішли в добровільний карантин. Вони не залишають лікарню і не спілкуються зі своїми рідними та близькими. Більше про це читайте за лінком.

МЗС: Південна Корея надасть Україні 700 тисяч доларів для боротьби з COVID-19

Південна Корея надасть Україні 700 тисяч доларів для боротьби з поширенням коронавірусної інфекції. 300 тисяч доларів із цієї суми будуть надані «у вигляді партії лабораторних корейських тестів або коштів на закупівлю таких тестів», повідомив 21 квітня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Це не кредит, а безповоротна гуманітарна допомога. 400 тисяч доларів Корея передасть ООН в Об’єднаний фонд гуманітарної допомоги Україні», – передає слова міністра офіційний сайт МЗС.

В Україні станом на ранок 21 квітня підтвердили 6 125 випадків захворювання на COVID-19, померла 161 людина, одужали 367.

Трамп і лідери Конгресу домовилися про пів трильйона для бізнесу і лікарень

Лідери республіканців і демократів у Конгресі США досягли згоди з Білим домом про виділення американській економіці пакету допомоги на суму 500 мільярдів доларів. Ця допомога призначена для ліквідації наслідків епідемії коронавірусної інфекції.

Президент США Дональд Трамп закликав лідерів Конгресу схвалити новий пакет, щоб не затримувати обговорення наступних рішень у нинішній кризовій ситуації, повідомила агенція Reuters.

Новий законопроєкт передбачає програму допомоги малому бізнесу на суму 321 мільярд доларів. Малому бізнесу адресована і ще одна кредитна програма допомоги на 60 мільярдів доларів, призначена для компенсації втрат, викликаних «катастрофічними обставинами». 75 мільярдів доларів мають бути виділені на потреби лікарень і госпіталів, а 25 мільярдів – для розгортання національної програми тестування на коронавірус.

Голосування в Сенаті відбудеться 28 квітня, а в Палаті представників – ще через два дні.

Законопроєкт, погоджений 21 квітня в Білому домі, стане четвертим великим законодавчим актом, спрямованим на пом’якшення шкоди, завданої пандемією. У США жертвами епідемії станом на 21 квітня стали 42 тисяі людей, без роботи залишилися 22 мільйони американців.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG