Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Продуктові ринки знову закривають на карантин – Ляшко

З 14 квітня в Україні знову закривають продуктові ринки на карантин. Про це в ефірі телеканалу ICTV повідомив головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко.

За його словами, ринки дозволили відкрити, бо це нібито впливало на ціни на продукти у супермаркетах. Втім, як сказав Ляшко, були виявлені «зловживання органів місцевого самоврядування», коли ринки відкрили в «антисанітарних умовах».

«Ми маємо шалені порушення. З 14 квітня моя постанова, котра прописувала умови, як відкриватися ринкам, буде визнана як така, що втратила чинність», – наголосив Ляшко.

МВФ затвердив звільнення від боргів для 25 країн

Міжнародний валютний фонд ухвалив рішення про звільнення від боргу для 25 своїх бідніших країн-членів, щоб вони могли зосередити більше фінансових ресурсів на боротьбі з пандемією коронавірусу.

Як повідомила директор-розпорядник МВФ Кристаліна Георгієва, виконавчий комітет фонду 13 квітня ухвалив рішення про першу групу країн, які отримають гранти на покриття своїх зобов'язань з обслуговування боргу перед МВФ протягом найближчих шести місяців.

Серед цих країн – Афганістан і Таджикистан, а також зруйнований війною Ємен і країни Африки й Азії.

У Вірменії надзвичайний стан через пандемію коронавірусу продовжили до 14 травня

Уряд Вірменії продовжив до 14 травня надзвичайний стан, введений через пандемію коронавірусу 16 березня.

Уряд розширив свої повноваження на час дії НС, зокрема тепер він може реквізувати готелі чи інші приватні об’єкти, щоб розміщати людей на карантин. При цьому уряд зняв майже всі обмеження для новин про коронавірус.

«Якщо подальший моніторинг виявить швидке поширення так званих фейкових новин, ми можемо повернутися до цих обмежень», – попередив міністр юстиції Вірменії Рустам Бадасян.

Віцепрем’єр-міністр Тігран Авініан заявив, що запроваджені у країні обмеження працюють і мають продовжувати сповільнювати поширення хвороби у наступні тижні.

За офіційним підрахунком, на ранок 14 квітня у країні було зареєстровано понад 1000 підтверджених випадків зараження коронавірусом, 14 людей померли.

Лукашенко заявляє, що в Білорусі ніхто не помре від коронавірусу, при цьому 29 людей уже померли

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що в його країні ніхто не помре від коронавірусу. Заяву 13 квітня цитували державні ЗМІ. При цьому в країні, за даними Міністерства охорони здоров’я, померли 29 людей, інфікованих коронавірусом.

Лукашенко висловив упевненість у тому, що білоруси, яким поставили діагноз COVID-19, померли не від коронавірусу, а «від букету хронічних хвороб, які у них були» – зокрема, від серцево-судинної, дихальної та легеневої недостатності, цукрового діабету.

«Коронавірус – це та атмосфера, в якій розвиваються хронічні захворювання», – підкреслив він.

Лукашенко також заявив, що «виходячи з китайського, американського і європейського досвіду, влада Білорусі бачить, як працювати, і вже знайшла комбінації ліків, щоб рятувати людей». На думку президента, якщо пацієнт «не опустив руки, він обов’язково видужає».

Раніше Лукашенко, який довгий час взагалі заперечував поширення коронавірусу, вже відзначався висловлюваннями про ситуацію з пандемією, що йдуть врозріз зі світовим лікарським співтовариством. Зокрема, керівник Білорусі назвав найкращими ліками від коронавірусу роботу на тракторі в полі, а також розкритикував ізоляцію громадян як міру проти поширення епідемії.

Росія випробовує у Севастополі технології глобального стеження і розпізнавання облич

Вийшов з під'їзду ‒ потрапив під спостереження, зайшов до магазину ‒ про це дізнається кожен охочий. Стеження, переслідування та розпізнавання облич ‒ це вже не фантастика, а реальність, яку активно використовує, наприклад, Китай. Правозахисники вважають такі системи стеження протизаконними, але у російських чиновників щодо цього своя думка. Анексований Севастополь ‒ одне з міст, де Росія випробовує технології глобального стеження. Більше про це – Крим. Реалії

Більше читайте тут

Китай закриває кордон із Росією через інфікованість коронавірусом тих, хто повертається в країну

Консульство Китаю у російському Владивостоці повідомило, що 243 громадяни Китаю, у яких виявили коронавірус, прибули в країну останнім часом через пункти пропуску на кордоні з Росією.

У зв'язку із цим Китай посилив обмеження на кордоні і оголосив про закриття із понеділка 13 квітня останнього наземного пункту пропуску на кордоні з Росією – у містечку Суйфенхе.

Російська матрьошка у китайському прикордонному з Росією місті Суйфенхе. Китай, весна 2020 року
Російська матрьошка у китайському прикордонному з Росією місті Суйфенхе. Китай, весна 2020 року

Італійський тенор Андреа Бочеллі на католицький Великдень співав під акомпанемент органу у порожньому Міланському кафедральному соборі. Спочатку спів Бочеллі слухали у прямому ефірі, а тепер концерт в інтернеті уже набрав 25 мільйонів прослуховувань. (Репортаж Reuters)

Життя після епідемії: яким стане світ, коли вийде з карантину. Інтерв’ю із футурологом

Епідемія COVID-19 матиме наслідки для людства. Мова не лише про медицину, а й про політику, економіку, екологію. Що довше триватимуть обмеження, яких ми наразі зобов’язані дотримуватися, тим вищі шанси, що тимчасові зміни у нашому житті закріпляться назавжди.

Що ж конкретно зміниться – для кожної людини окремо і для країни та світу в цілому? Про це Радіо Свобода поговорила з футурологом, доктором економічних наук Андрієм Длігачем.

Карантин с пользой. Краматорские учителя шьют медикам защитные костюмы (рос)

Защитные костюмы для врачей Краматорска начали шить учителя в школах города, пока те на карантине. Комплекты состоят из халата, шапочки и бахил. Педагоги планируют изготовить более 200 таких наборов.

Первые выкройки для защитных костюмов начали поступать в школы Краматорска в пятницу. Сегодня уже десятки учителей сели за швейные машинки, чтобы изготовить халаты, шапочки и бахилы для медиков города. Нина Васильевна Яртым преподает уроки технологий детям, пока ученики на карантине, женщина вместе с другими педагогами шьет медицинские комплекты защиты.

Перші випадки COVID-19 серед дітей виявили на Дніпропетровщині

На Дніпропетровщині виявили перші випадки захворювання на коронавірусну інфекцію серед дітей, повідомили в пресслужбі обласної ради. За даними з облради, станом на вечір 13 квітня зафіксовано 11 нових випадків COVID-19 в області, серед пацієнтів двоє дітей – 6 і 15 років.

Шість із 11 нових випадків зафіксовані в Павлограді, Петропавлівському й Павлоградському районах.

Прийом хворого на COVID-19. Україна. 9 квітня 2020 року
Прийом хворого на COVID-19. Україна. 9 квітня 2020 року

Києво-Печерську лавру оточили нацгвардійці – фоторепортаж

Києво-Печерську лавру, яку на правах оренди використовує УПЦ (Московського патріархату), із 13 квітня закривають на карантин. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив міський голова Києва Віталій Кличко. Таке рішення ухвалила комісія із надзвичайних ситуацій КМДА.

Контроль над дотриманням карантинних заходів глава столиці поклав на поліцейських.

За минулу добу в Лаврі було зафіксовано 63 нових випадки захворювання на COVID-19. Всього у Лаврі вже понад 90 підтверджених випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

Чи є загроза для ЧАЕС і сховищ радіоактивних відходів через пожежі у зоні відчуження?

Чорнобильська зона продовжує горіти, попри намагання вогнеборців загасити загорання сухої трави. Вітер та бездощова погода сприяють поширенню вогню. ДСНС запевняє, що загрози для ЧАЕС та сховища радіоактивних вдходів немає.

Державна служба із надзвичайних ситуацій запевняє, що вогнеборці контролюють ситуацію і загрози для Чорнобильської «атомної станції, сховища відпрацьованого палива та іншим критичних об’єктів у зоні відчуження немає».

«Так, пожежа складна! Але над її ліквідацією працюють 310 наших рятувальників, близько 60 одиниць техніки, у тому числі – три літаки і три вертольоти, які здійснили вже сотні вильотів і скинули 460 тонн води», – повідомив директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Володимир Демчук

Натомість, голова «Асоціації чорнобильських туроператорів» стверджує. що ситуація критична.

За словами голови «Асоціації чорнобильських туроператорів», члена громадської ради при Держагентстві з управління зоною відчуження Ярослава Ємельяненка, вогонь у Чорнобильській зоні дістався до Прип’яті, зараз він у двох кілометрах від сховищ радіоактивних відходів.

Більше читайте тут

Як католики зустрічали Великдень в умовах пандемії

«Виженіть егоїзм». Папа Римський у неділю 12 квітня під час пасхального послання Urbi et Orbi в порожньому соборі Святого Петра у Ватикані, закликав світ об'єднатися у боротьбі з коронавірусом. Він назвав цьогорічне свято Воскресіння «Великоднем самотності». (Відеорепортаж Reuters)

Через порушення карантину відкрили 56 кримінальних проваджень – МВC

Через порушення карантину відкрили 56 кримінальних проваджень, повідомило Міністерство внутрішніх справ.

30 з них відкрили за статтею 325 Кримінального кодексу України (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам), ще 26 проваджень пов’язані з порушенням карантинних заходів.

Путін визнав, що ситуація з коронавірусом у Росії «змінюється на гірше»

Президент Росії Володимир Путін визнав 13 квітня, що ситуація з коронавірусом у Росії «змінюється на гірше», і додав, що можливе залучення ресурсів міністерства оборони для подолання кризи.

Загальне число виявлених інфікованих у Росії станом на ранок 13 квітня становить 18 тисяч 328, цей показник зріс за останню добу на 2 тисячі 558. Померли в Росії від коронавірусної інфекції, за останніми даними, 148 людей. Критики в Росії та за кордоном припускають, що справжнє число є вищим за цифри офіційної статистики.

Болгарія: прокурори розслідують заклики лідера проросійської партії до порушення карантину

Болгарські прокурори розпочали розслідування через заяви лідера проросійської націоналістичної партії «Атака» Волена Сідерова, який закликав людей порушувати обмежувальні заходи з метою уповільнення поширення нового коронавірусу.

Волен Сідеров
Волен Сідеров

Прокуратура Софійського округу заявила 13 квітня, що Сідерова підозрюють у підбурюванні до злочину, коли він «неодноразово закликав порушити наказ міністра охорони здоров’я». Серед іншого, Сідеров у телеефірі 12 квітня закликав ігнорувати заходи соціальної дистанції та не носити маски під час святкування Великодня, щоб «довести, що Бог» сильніший.

Болгарія перебуває в режимі надзвичайної ситуації з 13 березня, всі школи, університети, дитячі садки та непродовольчі магазини закриті, ходити в парки також заборонено

У Львові експрес-тестування на коронавірус проводять серед священників

У Львові розпочали експрес-тестування на коронавірус серед священників. Це відбувається в межах масового тестування всіх, хто контактує з великою кількістю людей. Представники церкви самостійно погоджуються пройти тест на COVID-19.

Із 220 священників, які вже протестовані, ні у кого немає позитивного результату.

За інформацію Львівської міськради, тестування пройдуть близько 500 духівників усіх християнських конфесій міста. Також мерія передала 280 тестів для медичних капеланів.

У мерії пояснюють, що міська влада запропонувала священникам пройти тестування задля їхньої безпеки і безпеки тих людей, з якими вони контактують. Ініціативу підтримала Рада церков міста, яка також видала рекомендації священникам і вірним щодо освячення пасок і проведення великодніх богослужінь. Людей закликали залишатися вдома і дивитися церковні відправи онлайн.

Поширення коронавірусу в Одеській області можна відслідковувати онлайн

В Одесі розробили інтерактивну мапу поширення COVID-19 в регіоні. Її наповнюють працівники Одеської обласної державної адміністрації, не розголошуючи особистих даних пацієнтів і місця їхнього проживання.

«Це допоможе людям зрозуміти, яким чином розповсюджується вірус, а місцевій владі – сконцентрувати максимальну увагу на процесах дезінфекції, щоб унеможливити подальше поширення. Ми розмістили цю карту на нашому офіційному сайті, щоб кожна людина могла ознайомитися з наявністю хворих у тому чи іншому районі Одещини та мала достовірну інформацію саме з наших офіційних джерел», – зазначив голова ОДА Максим Куций.

Перший летальний випадок від COVID-19 в Одеській області зафіксований у місті Подільск, померла жінка 1959 року народження. Вона жила одна, не зверталася ані до сімейного лікаря, ані до швидкої допомоги. Пацієнтку в непритомному стані знайшли троє сусідів, жінка була доправлена до лікарні у вкрай тяжкому стані з попереднім діагнозом «дисциркуляторна енцефалопатія». У неї знайшли двосторонню пневмонію, перевели на апарат штучної вентиляції легень, але приблизно через 12 годин вона померла. Сусіди, які її знайшли, були обстежені та перебувають під медичним наглядом.

Станом на 9:00 13 квітня в Одеській області зафіксовано 69 випадків захворювання на COVID-19, з них 30 в Одесі, в тому числі троє дітей та п’ятеро медичних працівників. Госпіталізовано 55 осіб, в Одеській інфекційній лікарні перебувають 33 пацієнти, 4 людини – в Подільській районній лікарні, 3 – в Біляївській районній лікарні, решта - в інших районних лікарнях.

В Україні втричі збільшили кількість тестувань на коронавірус – МОЗ

В Україні втричі збільшили кількість тестувань на коронавірус, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За його словами, зараз щодня методом полімеразної ланцюгової реакції тестують від 2,5 до 3 тисяч осіб.

За новим алгоритмом в Україні тестують всіх пацієнтів, у яких є запалення легень, та всіх контактних осіб.

Станом на ранок 13 квітня в Україні виявили 3 102 випадки коронавірусної хвороби COVID-19. При цьому 97 людей одужали, 93 пацієнти померли.

На Дніпропетровщині через контакт з двома інфікованими медпрацівницями в самоізоляцію відправили сотню їхніх колег

На Дніпропетровщині через контакт з інфікованими колегами в самоізоляцію відправили понад сотню медиків. Про це Радіо Свобода повідомила начальниця відділу санепіднагляду Держпродспоживслужби в області Неля Полюхович.

За її даними, один з випадків стався в діагностичному центрі Кривого Рогу: через виявлення коронавірусу в його медпрацівниці довелось відправити на самоізоляцію 31 медпрацівника за місцем її роботи. Крім того, на самоізоляцію пішли 16 медпрацівників лікарні, де її лікували.

Ще один випадок – у райцентрі Петропавлівка, там через виявлення COVID-19 у медсестри первинної ланки в самоізоляцію пішло 53 її колеги.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG