Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Верховна Рада проголосувала за зміни до державного бюджету на 2020 рік

Представляючи проєкт змін до бюджету, народний депутат зі «Слуги народу» Олександр Трухін заявив, видатки Фонду боротьби з COVID-19 зменшені до 64,7 млрд. гривень. Спочатку уряд пропонував наповнити Фонд 97 мільярдами гривень.

«Також Міністерству охорони здоров’я надані прямі субвенції 15,8 млрд гривень для здійснення додаткових зарплат медичних працівників», – заявив Трухін.

Офіс президента: в Україні перевіряють апарати ШВЛ двох українських компаній

В Україні проходить перевірка технічних параметрів апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ) двох українських компаній. Про це повідомили у Офісі президента за підсумками наради щодо боротьби з коронавірусом.

«На нараді обговорили можливості постачання у лікарні апаратів ШВЛ вітчизняного виробництва. Нині перевіряють технічні параметри апаратів двох українських компаній, і якщо їхні показники якості відповідатимуть закордонному обладнанню, українські лікарні отримають сотні апаратів вже у найближчі тижні», – мовиться у повідомленні.

За словами президента Володимира Зеленського, вартість таких апаратів у рази менша, ніж закордонного обладнання.

«Ми зможемо краще забезпечити наших лікарів і врятувати більше життів», – зазначив Зеленський.

СБУ: під час карантину заблокували 2 тисячі інтернет-спільнот через фейки про коронавірус

Під час карантину заблокували дві тисячі інтернет-спільнот з аудиторією в понад 700 тисяч підписників через фейки про коронавірус, повідомила Служба безпеки України. Крім того, СБУ викрила 154 агітаторів.

«Серед виявлених 154 осіб Служба вже встановила 8 інтернет-агітаторів, які цілеспрямовано діяли за завданням російської сторони. Такі агітатори працювали в Одесі, Дніпрі, Львові, Херсоні та Києві. Щодо них, то слідчі СБУ розпочали кримінальні провадження за статтями 109 і 110 Кримінального кодексу України», – заявили в СБУ.

Мова йде про дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також про посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

Інформація про інших 146 осіб спрямована до Нацполіції. Третина з них вже притягнуті до адміністративної відповідальності за поширення неправдивих чуток, які можуть викликати паніку чи порушення громадського порядку.

Опитування: 71% киян підтримують рішення закрити метро на час карантину

71% киян підтримують рішення міської влади закрити метро на час карантину, йдеться в соціологічному дослідженні групи «Рейтинг». 21% жителів столиці виступає проти.

92% киян підтримують вимогу обов’язкового носіння маски в громадських місцях. 65% – не заперечують проти обмежень на відвідування парків, лісосмуг, прибережних зон на час карантину (31% виступає проти).

Як живуть два міста, де угруповання «ЛНР» знайшло коронавірус

Тиждень окуповані Антрацит і Хрустальний (колишній Красний Луч) ізольовані через 4 випадки зараження коронавірусом, які зафіксували бойовики. Про ізоляцію двох міст жителям сказали за кілька годин до початку «обмеження». Як живуть ці міста зараз? Розповідають місцеві жителі.

Рада проводить позачергове засідання (трансляція)

Верховна Рада 13 квітня зібралася на позачергове засідання.

Народні депутати планують розглянути, зокрема, зміни закону про захист населення від інфекційних хвороб щодо запобігання поширення коронавірусу.

У Києво-Печерській Лаврі за добу виявили 63 випадки COVID-19, її закривають на карантин – Кличко

Києво-Печерську Лавру закривають на карантин рішенням комісії з надзвичайних ситуацій. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко.

«Із 79 випадків захворювання, зареєстрованих за минулу добу, 63 – у Києво-Печерській Лаврі. Всього у Лаврі вже понад 90 підтверджених випадків захворювання на коронавірус. Місто сьогодні направить до Лаври мобільні рентгени і бригаду медиків для забору зразків для ПЛР-тестування. Ми повинні мати реальну картину про вогнище захворювання», – мовиться у повідомленні.

Кличко закликав правоохоронців прослідкувати за дотриманням карантину у лаврі.

«Народний карантин» в Білорусі замість офіційного: небезпечна гра Лукашенка з COVID-19

У президента Білорусі Олександра Лукашенка є чимало рецептів від коронавірусу: «Якщо з сауни вийти і помити не тільки руки, але і всередину – сто грамів, то я, як людина непитуща, не пропагуючи це, нормально буду сприймати. Ну, принаймні, до Дня перемоги».

Крім хокею, лазні та горілки, у Лукашенка є й інші ліки: «Зараз у селі, приємно дивитися по телевізору, люди на тракторах працюють, ніхто не говорить про віруси. Трактор вилікує всіх. Поле всіх лікує».

А ось запроваджувати карантин білоруський президент поки відмовляється навідріз.

«Згідно з недавнім опитуванням компанії «Сатіо», майже половина білорусів так чи інакше скорегували свій спосіб життя: стали рідше відвідувати громадські місця – кафе, бари, ресторани, торговельні центри. Батьки побоюються водити дітей до шкіл. Власне, під тиском таких настроїв канікули в школах продовжили ще на тиждень – всупереч початковій позиції Олександра Лукашенка. Все це можна назвати, так би мовити, «народним карантином», – розповів журналіст телеканалу «Белсат» Ігор Ільяш.​

У Києві та області підтвердили 16 випадків захворювання на COVID-19 у медпрацівників

Станом на ранок 13 квітня у Києві та Київській області підтвердили 16 випадків захворювання на COVID-19 у медичних працівників. Про це повідомили у Департаменті охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації.

«Випадки COVID-19 підтверджено в 16 медичних працівників, з яких 12 працюють у медичних закладах міста Києва, чотири в закладах охорони здоров’я Київської області (Біла Церква, Вишневе, Боярка)», – мовиться у повідомленні.

У департаменті зазначили, що інфікування коронавірусом підтвердили у водія «швидкої» у Броварах.

Загалом станом на ранок 13 квітня у Київській області підвердили 216 випадків захворювання на COVID-19, 13 хворих – діти. Зафіксовано шість летальних випадків.

Аваков: поліція склала три адмінпротоколи на священників за порушення карантину у Вербну неділю

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков прокоментував скупчення людей у церквах у Вербну неділю 12 квітня. За його словами, поліція склала кілька адміністративних протоколів на служителів церков і розглядає ще 12 справ.

«Безвідповідальність і неповага до людського здоров’я не мають до Бога жодного стосунку! Церковникам у трьох випадках поліцією винесені адміністративні штрафи (протоколи про адміністративне правопорушення, за якими штраф стягує суд – ред.). Ще за 12-ма – матеріали вивчаються», – заявив голова МВС.

Він не уточнив, про які конкретно церкви йдеться.

«Медичні закупівлі» домовляються про першу централізовану купівлю засобів захисту – Степанов

Державне підприємство «Медичні закупівлі України» отримало завдання почати централізовані закупівлі засобів індивідуального захисту для протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, повідомив на ранковому брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За його словами, частина закупівель здійснюється державним коштом обласними департаментами охорони здоров’я та самими лікарнями.

«Окрім того, є закупівля бюджетним коштом, яка відбувається на центральному рівні. Була певна проблема на час мого приходу до МОЗ закупівлею через державне підприємство «Медичні закупівлі», зараз вся ця проблематика прибрана, є відповідні кошти в цього підприємства. Керівник підприємства Арсен Жумаділов отримав завдання терміново закупити засоби індивідуального захисту, передусім костюми біозахисту, респіратори, те, чого потребують наші лікарі, лікарі швидкої допомоги», – заявив голова МОЗ.

Він прогнозує, що 13 чи 14 квітня голова «Медичних закупівель» доповість про укладання договорів.

«Попередньо він повідомив мені, що є в нього можливість і буде сьогодні укладений договір на закупівлю 90 тисяч костюмів біозахисту, які вже наприкінці цього тижня почнуть постачатися», – додав Степанов.

Станом на ранок 13 квітня у ЗСУ зареєстровано 19 випадків захворювання на COVID-19

Про це повідомили у командуванні Медичних сил ЗСУ.

Зазначається, що одна людина одужала і одна людина померла.

На ізоляції (в тому числі самоізоляція) – 214 людей. У 25 військових термін ізоляції закінчиться у найближчі три доби.

«Так станом на вечір 12.04 в ЗС України, за допомогою ПЛР тестування, було підтверджено ще один випадок захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, у працівника ЗС України, що 08.04.2020 року був госпіталізований до Львівської обласної інфекційної лікарні з діагнозом позагоспітальна двобічна пневмонія. Стан здоров’я стабільний важкий», – мовиться у повідомлення.

Коронавірус в Україні: кількість хворих зросла до 3 102 осіб, з них 530 – медики

Кількість лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19 в Україні зросла до 3 102 осіб, з них 201 дитина і 530 медичних працівників, заявив на ранковому брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За словами голови МОЗ, протягом доби виявили 325 нових випадків.

«Лабораторно підтверджено методом ПЛР 325 осіб, з них 12 дітей. Із них 85 медичних працівників. Госпіталізовано 77 осіб, з них одна дитина та сім медичних працівників. На апарати штучної вентиляції легенів переведно три особи. Одужало вісім осіб, одна дитина, в тому числі чотири медичних працівники. Повідомлено про 10 померлих осіб», – сказав Степанов.

Він уточнив, що переважна кількість померлих – люди похилого віку або такі, які мали супутні захворювання.

Степанов зауважив, що після зміни алгоритму тестування кількість лабораторних досліджень методом полімеразно-ланцюгової реакції в Україні зросла і становить від 2,5 до 3 тисяч за добу.

«Ми за новим алгоритмом тестуємо всіх без винятку пацієнтів, в яких є запалення легень, також суворо дотримується всіх алгоритмів, нами затверджених, починаючи від сімейних лікарів, закінчуючи медичними працівниками для того, щоб ми максимально тестували, максимально виявляли цю хворобу і потім вже вживали відповідних заходів», – сказав він.

З урахуванням нових даних МОЗ, кількість летальних випадків в Україні зросла до 93, кількість випадків одужання – до 97.

Передова під час епідемії: як коронавірус впливає на бойові дії на Донбасі

«Періодично вони стріляють. Стріляють, як сьогодні показало з ПТКР, гранатометами – ручними гранатометами протитанковими, стріляють крупнокаліберними кулеметами, це класика. Автомати просто так хаотично стріляють по нашій позиції. І міномети», – розповідає журналістам проєкту «Донбас Реалії» військовослужбовець ЗСУ з позивним «Авер».​

«З цивільними особами там контактує мінімальна кількість людей. Всі машини на виїзді, при в'їзді проходять дезінфекцію. Люди, які контактують, виїжджають за межі військової частини, за межі, грубо кажучи, обсервації, мають захисні маски, рукавиці, вони мають антисептики при собі. Ми просто чекаємо цих 2 тижні карантину, щоб перевірити цей підрозділ на наявність коронавірусу. Якщо він відсутній – приймається рішення на проведення ротації», – зауважує менеджер по роботі з військовими благодійного фонду «Повернись живим» Андрій Римарук.

«За даними Головного управління розвідки, ми чітко знаємо, що в різних лікувальних закладах зараз перебуває 5 військовослужбовців окупаційних військ, які перебувають не тільки на лікуванні, а на моніторингу і на чіткому контролі», – зауважує спікер ГУ розвідки Міноборони Вадим Скібіцький.

Чехія подовжила карантин, проте запровадила послаблення

Уряд Чехії подовжив дію надзвичайного стану до 30 квітня, однак запровадив низку послаблень, зокрема – нові винятки з правила щодо обов’язкового носіння масок, повідомив міністр охорони здоров’я країни Адам Войтех.

Захисні маски можна не вдягати водіям та пасажирам в одному автомобілі, якщо вони є членами одного домогосподарства, водіям громадського транспорту, якщо вони перебувають у повністю ізольованій кабіні, дітям до двох років, людям із ментальними розладами та розладами аутичного спектру.

З 9 квітня уряд дозволив відновити роботу велосипедним крамницям та майстерням з ремонту велосипедів, магазинам товарів для дому та садівництва, а також будівельних матеріалів.

Влада планує відкрити більше магазинів протягом наступного тижня, однак наразі не уточнює, які саме.

За даними Міністерства охорони здоров’я Чехії, станом на 13 квітня в країні зафіксовано 5 991 підтверджених випадків захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19, черед них 138 летальних. 464 людини одужали.

МОЗ повідомляє: в Україні зафіксовано 3102 випадки коронавірусної хвороби COVID-19

«За даними ЦГЗ, станом на 9:00 12 квітня в Україні 3102 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 93 летальні, 97 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 325 нових випадків».

Кількість випадків інфікування коронавірусом станом на 13 квітня становить понад 1,85 мільйона

Про це свідчать дані Університету Джонса Гопкінса.

Жертвами коронавірусу стала 114 251 людина. Одужали понад 430 тисяч людей.

У Миколаївській області виявили п’ять підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Про це заявляє пресслужба місцевої обласної державної адміністрації:

«Першими захворіли дві жінки пенсійного віку, мешканки села Воронівка Вознесенського району. На даний час вони перебувають на стаціонарному лікуванні в КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційний хвороб». За фактом виявлення цих випадків проведено епідеміологічне розслідування із застосуванням лабораторних методів досліджень, виявлено три позитивних результати серед контактних. З них дві особи мешкають у селі Воронівка, одна у місті Вознесенську».

Коронавірус «переслідуватиме людство», доки не винайдуть вакцину – посадовець ВООЗ

Пандемія коронавірусу SARS-CoV-2 триватиме, доки науковці не розроблять вакцину проти коронавірусного захворювання, заявив спеціальний представник Всесвітньої організації охорони здоров’я з питань хвороби COVID-19 Девід Набарро 12 квітня. Про це він сказав в інтерв’ю каналу NBC News 12 квітня.

На думку Набарро, природа коронавірусної хвороби відрізняється від природи сезонного грипу.

«Ми не впевнені, що це (COVID-19 – ред.) відбуватиметься хвилями, як грип. Ми думаємо, що цей вірус буде переслідувати людство ще доволі довгий час, доки ми всі не отримаємо вакцину, здатну нас захистити», – заявив він.

Як зазначає представник ВООЗ, навіть попри зниження кількості хворих у Європі, захворювання поширюється іншими частинами світу, тож всі країни повинні мати відповідну інфраструктуру.

«Ключовою щодо цього конкретного вірусу є наявність в кожної спільноти певного захисного бар’єру, який може фіксувати хворих, щойно вони з’являються, ізолювати їх і запобігати спалахам. Необхідно, щоб у кожної країни була така можливість», – додав Набарро.

У МОЗ показали динаміку поширення коронавірусу по регіонах

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG