Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Як перекрили в’їзд в Умань через коронавірус – у 16 фото

Рішенням міської влади, Умань Черкаської області закрили на в’їзд для іногородніх. Відтак в місто не можуть потрапити ті, хто у ньому не живе. На чотирьох в’їздах правоохоронці спільно з ДСНС перевіряють у водіїв температуру, а іногородніх розвертають додому. Тим часом вулиця Пушкіна, де розташована могила цадика Нахмана, – пуста. У центрі міста набагато жвавіше. Чи дотримується Умань карантину і як живе місто в умовах ізоляції у фотогалереї Радіо Свобода.

Число хворих на COVID-19 у США перевищило пів мільйона

Число хворих на коронавірусну інфекцію COVID-19 у Сполучених Штатах перевищило пів мільйона. Про це свідчать дані університету Джонса Гопкінса.

Станом на 17:20 за Києвом у США зафіксовано 501 тисяча 680 інфікованих. В Іспанії хворих майже 162 тисячі, в Італії – понад 147 з половиною, у Франції – майже 126 тисяч, у Німеччині – понад 122 з половиною тисячі.

За кількістю смертей США майже зрівнялися з Італією, де жертвами COVID-19 стали 18 тисяч 849 людей. Далі в списку йде Іспанія (16 тисяч 353), Франція (13 тисяч 197) та Велика Британія (8 тисяч 958).

Нацполіція: рішення місцевої влади про обмеження пересування на вихідних – рекомендаційні

Рішення місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій про обмеження свободи пересування носять рекомендаційний характер, зазначають у Національній поліції України.

Як роз’яснюють у правоохоронному органі, в умовах надзвичайно ситуації влада може обмежувати роботу громадського транспорту та підприємств, але не запроваджувати комендантську годину.

«У кількох регіонах місцеві комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ухвалили рішення про тимчасову заборону громадянам виходити з дому (з 13-ї години 11 квітня до 06-ї години ранку 13 квітня). Утім, це рішення комісії носить виключно рекомендаційний характер, адже комендантська година можлива лише за умови введенння правового режиму надзвичайного стану», – нагадують у Нацполіції.

У Кривому Розі через контакт з хворою на коронавірус ізолювали понад 100 людей, в тому числі лікарів

У Кривому Розі через контакт з хворою на коронавірус ізолювали понад сто людей – лікарів та пацієнтів лікарні, де її спершу лікували, а також людей з місця її роботи та з кола спілкування. Інформацію про це Радіо Свобода 11 квітня підтвердили в пресслужбі Криворізької міськради.

За даними пресслужби, жінка була шпиталізована до лікарні №3 6 квітня за рекомендацією сімейного лікаря з діагнозом ГРВІ й почала отримувати лікування.

Діагноз коронавірусної інфекції був підтверджений лабораторно методом полімеразно-ланцюгової реакції тільки ввечері 10 квітня. Того ж дня жінку перевели до базової інфекційної лікарні.

Україна отримала 10 тонн гуманітарної допомоги від ОАЕ – СБУ

До України 10 квітня прибула перша партія гуманітарної допомоги з Об’єднаних Арабських Еміратів, повідомляє Служба безпеки України 11 квітня. Літак приземлився в міжнародному аеропорту «Бориспіль».

Зокрема, уточнюють у правоохоронному органі, Київ отримав 15 тисяч медичних халатів, 20 тисяч захисних масок, 500 тисяч рукавичок, 30 тисяч пар захисного взуття, 15 тисяч комбінезонів та 6 тисяч літрів дезинфікуючого засобу.

МОЗ заявляє про готовність приєднатися до глобальних випробувань для пошуку ліків від COVID-19

Міністерство охорони здоров’я готове приєднатися до глобальних клінічних випробувань «Солідарність» Всесвітньої організації охорони здоров’я для пошуків ліків від коронавірусної інфекції COVID-19. Про це голова МОЗ Максим Степанов заявив під час зістрічі з головою представництва ВООЗ в Україні Ярно Хабіхтом, повідомляє відомство 11 квітня.

За словами Степанова, Україна готова вивчити «технічні та технологічні можливості щодо приєднання до випробувань», а МОЗ вже визначив коорданиторів проєкту зі свого боку.

«Також нам цікаві й інші напрями взаємодії, зокрема щодо збільшення кількості проведених тестів на виявлення COVID-19», – цитує голову МОЗ пресслужба.

В Україні не лишилося областей без підтверджених хворих на COVID-19 – Ляшко

В Україні вже немає областей, де не було б зафіксовано випадків коронавірусної хвороби COVID-19 – про це на брифінгу 11 квітня повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами, перші випадки захворювання офіційно підтвердили в Миколаївській області.

«Сьогодні перші два випадки коронавірусної хвороби зафіксовано в Миколаївській області, це безпосередньо у Вознесенському районі, в людей, які повернулися з Польщі. Вони не увійшли в статистику за попередню добу, але щойно повідомили, що випадки є, і Миколаївська область – для мене, на жаль – увійшла у число тих областей, які мають випадки коронавірусної хвороби», – сказав Ляшко.

«Тут народ знає, що таке війна». Розповідь уродженця Криму про боротьбу Ізраїлю з пандемією

Хайфа, Ізраїль. Тут сонячний день, співають птахи, а наш співрозмовник долучається до ефіру з паркової зони. Вулицями ходять люди, біля магазинів стоять черги, містяни роблять великі закупівлі ‒ так було вдень 7 квітня. Наступного дня в Ізраїлі відзначали велике свято Песах, і з цього дня країна опинилася в умовах суворого карантину.

Як змінилося життя Ізраїлю в умовах боротьби з коронавірусом, Радіо Крим.Реалії розповів кримчанин, який більше ніж 25 років живе в іншій країні, але не втратив зв'язок із рідним півостровом. Юрій Вайнбрун, житель Хайфи, сам зв'язався з нашою редакцією і запропонував поділитися інформацією. Текст інтерв’ю читайте за лінком.

МОН: до перевірки відеоуроків долучаться незалежні експерти

До перевірки відеоуроків «Всеукраїнської школи онлайн» долучаться незалежні експерти, повідомило Міністерство освіти та науки України.

У відомстві нагадали, що в низці відеоуроків, що вийшли впродовж останніх п’яти днів, були помилки, які не вилучили з відео на етапі виробництва. Міністерство назвало «неприпустимою» ситуацію, коли в ефір виходить матеріал з помилками.

«Основна причина цього – брак часу. Від ідеї створення курсу до першого виходу в ефір пройшло всього два тижні. Усі уроки виходили з продакшну вночі напередодні виходу в ефір – близько 30 відео на добу. За таких термінів на обов’язкову експертну перевірку уроків не вистачило часу. Наразі всі, хто залучений до підготовки уроків, максимально працюють над тим, щоб з наступного тижня уникнути таких ситуацій», – повідомили в МОН.

6 квітня в Україні стартувала «Всеукраїнська школа онлайн» для учнів 5-11 класів. Уроки транслюють з понеділка до п’ятниці на українських телеканалах та ресурсах Міністерства охорони здоров’я на YouTube. Через низку помилок учителів під час відеоуроків проєкт зазнав критики в соціальних мережах.

Міністр: 334 медики заразилися COVID-19 в Україні

334 медики заразилися COVID-19 в Україні, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі телеканалу «Інтер».

«Справді, у нас із 2 203 захворювань на сьогодні 334 медичних працівників. Ми щодня займаємося тим, щоб максимально забезпечувати засобами індивідуального захисту. Щодня прилітають літаки з десятками, сотнями тисяч і респіраторів, і костюмами біозахисту, окулярами – все це одразу постачається до лікарень», – розповів Степанов.

Станом на ранок 10 квітня в Україні зафіксували 2203 випадки COVID-19. 61 людина одужала, 69 – померли. При цьому в Миколаївській області жодного випадку коронавірусної хвороби наразі не виявили.

Кількість смертей від коронавірусу у світі перевищила 100 тисяч

Кількість смертей від коронавірусу 10 квітня досягла 100 тисяч, а кількість випадків перевищила 1,6 мільйона, свідчать дані агентства Reuters.

Зазначається, що офіційно перша смерть від коронавірусного захворювання COVID-19 була зафіксована в Ухані 9 січня. Через 83 днів кількість смертей вже становила 50 тисяч, і знадобилося ще лише вісім днів, щоб досягти позначки у 100 тисяч.

Напередодні, 9 квітня, у світі було зареєстровано близько 7300 смертей від COVID-19, інформує агентство.

За даними Університету Джонса Гопкінса, станом на 20:30 за Києвом жертвами коронавірусу стали 100 376 людей при 1,65 мільйона випадків зараження. Одужали більше, ніж 368 тисяч людей.

МОЗ України станом на ранок 10 квітня повідомляло про 2 203 підтверджених випадків зараження коронавірусом, з них 69 – летальних. 61 людина одужала.

СБУ перевіряє можливу службову недбалість Миколаївської ОДА під час протидії COVID-19

Служба безпеки України перевіряє можливу службову недбалість посадовців Миколаївської обласної державної адміністрації під час протидії коронавірусній хворобі COVID-19.

У Службі безпеки розповіли, що позачергова сесія обласної ради 27 березня 2020 року затвердила рішення про внесення змін до бюджету для придбання медичного обладнання, дезінфікуючих засобів. Рішення передбачає надання регіональним закладам охорони здоров’я додаткового фінансування на суму 109 мільйонів гривень.

«Посадовці Миколаївської ОДА в умовах стрімкого поширення пандемії та необхідності реалізації термінових заходів, визначених керівництвом країни, не вжили реальних заходів для виконання рішення облради. За попередньою версією слідства, дії чиновників могли заподіяти значну шкоду життю та здоров’ю мешканців області через розповсюдження COVID-19», – розповіли в СБУ.

Станом на ранок 10 квітня в Україні зафіксували 2203 випадки COVID-19. 61 людина одужала, 69 – померли. При цьому в Миколаївській області жодного випадку коронавірусної хвороби наразі не виявили.

Кличко: у Києві не запроваджуватимуть комендантську годину

У Києві не будуть запроваджувати комендантську годину, як у деяких регіонах України. Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко.

Він наголосив, що введення подібних обмежень не входить до компетенції місцевої влади.

«Для контролю за дотриманням обмежень цими вихідними правоохоронці нестимуть посилену службу в столиці. Збільшать кількість нарядів поліції для патрулювання у парках і скверах, у публічних місцях Києва», – зазначив Кличко.

Мер столиці закликав киян не ходити в місця, де можна бути оштрафованим за порушення правил карантину.

«На сьогодні правоохоронці склали вже 705 адмінпротоколів щодо порушників. І стягнули до бюджету понад 130 тисяч гривень», – сказав міський голова.

Емоційні звернення мерів італійських муніципалітетів з елементами лайки і закликами залишатись вдома набирають тисячі переглядів у соцмережах. Багато хто захоплений їхньою реакцією.

А як мери українських обласних центрів протидіють коронавірусу?

Що для боротьби з COVID-19 роблять Віталій Кличко, Борис Філатов, Геннадій Кернес, Геннадій Труханов, Андрій Садовий та інші?

У низці областей України запроваджують режим максимального обмеження пересування на великодні свята

У Волинській, Закарпатській та Чернівецькій областях влада вирішила максимально обмежити пересування людей у вихідні дні 11 та 12 квітня. А на Київщині ще й 18–21 квітня. Жителів цих областей просять не виходити з дому з 13:00 суботи до 6:00 понеділка та придбати необхідні продукти та ліки заздалегідь. Обмежувати в’їзд та виїзд людей повинні і додаткові КПП на межах областей.

Такі нові обмеження місцеві чиновники пояснюють реакцією на епідемічну ситуацію, яка складається в регіонах і посилаються, в тому числі, на рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 9 квітня 2020 року. Додатковою причиною є й святкування Великодня вірянами низки конфесій.

Обмеження на вихідні і свята на Київщині

Київська обласна державна адміністрація рекомендує органам місцевого самоврядування обмежити перебування людей в громадських місцях у період вихідних і святкові днів.

«Епідемічна ситуація ускладнюється з кожним днем. Фахівці очікують пік захворювань в області з 11 по 20 квітня. Щоб стримати цю хвилю, комісія вирішила: рекомендувати органам місцевого самоврядування Київської області обмежити пересування та перебування людей в громадських місцях у період вихідних і святкових днів (з 13:00 11 квітня до 6:00 13 квітня та з 13:00 18 квітня до 6:00 21 квітня)», – заявили в ОДА.

Більше читайте тут.

Поліція перевіряє доцільність переміщення під час карантину. Квітень 2020 року
Поліція перевіряє доцільність переміщення під час карантину. Квітень 2020 року

Не виходити з дому з 13:00 суботи до 6:00 понеділка – на Закарпатті і Волині

У Волинській і Закарпатській областях влада вирішила максимально обмежити пересування людей у вихідні дні.

Про це обласні державні адміністрації регіонів повідомили на своїх сторінках у фейсбуці.

Жителів цих областей просять не виходити з дому з 13:00 суботи до 6:00 понеділка.

В Одеській області перевірятимуть на коронавірус COVID-19 всіх, хто перетинатиме кордон України або зараз знаходиться на обсервації.

Про це на брифінгу заявив директор Одеського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я Віталій Гончаров, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

«Ухвалене рішення про проведення дослідження на коронавірус COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) для осіб, які знаходяться на обсервації, та осіб, які перетинають державний кордон. Це зроблено, щоб максимально виявити хворих на COVID-19 і щоб своєчасно провести протиепідемічні заходи для локалізації осередку інфекційного захворюванння», – повідомив Гончаров.

Більше читайте тут: В Одеській області будуть перевіряти на коронавірус всіх, хто в’їжджає в країну

Що робить місцева влада на Полтавщині, щоб протидіяти епідемії

Пройшовши через випробування Новими Санжарами, влада Полтавщини, принаймні, за її словами – зробила висновки:

  • головне більше робити ПЛР- тестувань, а після підтвердження діагнозу COVID-19 - ретельно відстежити коло контактних осіб;
  • усіх контактних відправляти на самоізоляцію і тримати з ними зв'язок;
  • виізди на виклики за симптомами інфікування коронавірусом мають здійснювати спецбригади (їх 36), вони і беруть матеріал для ПРЛ-тестів;
  • не чекати централізованих закупівель, а вирішувати питання разом із місцевим бізнесом для забезпечення медпрацівників спецзахистом, лікарень апаратами ШВЛ і запуску в роботу 3-х лабораторій (одна працює, друга запускається, третя готується);
  • щоденне кількаразове інформування ЗМІ і населення: оперативна інформація на сторінці ОДА у ФБ, щоденні брифінги із журналістами;
  • обмін досвідом із іншими областями. між медиками в Україні і вивчення закордонного досвіду;

Читайте тут: Від Нових Санжар до лабораторій ПЛР-діагностики: як місцева влада протидіє поширенню коронавірусу

Евакуйовані з Китаю в одному з автобусів під час виїзду з Міжнародного аеропорту Харкова на Полтавщину, 20 лютого 2020 року
Евакуйовані з Китаю в одному з автобусів під час виїзду з Міжнародного аеропорту Харкова на Полтавщину, 20 лютого 2020 року

Президент України Володимир Зеленський закликає «негайно розібратися» з ситуацією в Миколаївській області.

Там не зафіксовано жодного випадку захворювання на COVID-19 і центральна влада підозрює, що там не проводять тестування.

Зеленський сказав про це 10 квітня на нараді щодо боротьби з коронавірусом.

Радіо Свобода провело своє длслідження, зокрема, поговорило із міським головою Миколаєва Олександром Савченком.

Більше читайте тут:У пошуках коронавірусу: комісія в Миколаївській області

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG