Скільки насправді тестів на COVID-19 в регіонах України?
Виявилось, що дані, оприлюднені 9 квітня Кабміном щодо кількості тестів, неповні і частково суперечать інформації, отриманій за запитами напряму з обласних департаментів охорони здоров’я. Так, наприклад, за даними уряду, в більшості областей досі немає тестів ПЛР. Хоча раніше ці області надали Радіо Свобода іншу інформацію.
Радіо Свобода публікує аналіз даних, отриманих на офіційні запити з різних регіонів України.
МОЗ їде з інспекцією на Івано-Франківщину, де найвища смертність від COVID-19
Як повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко на брифінгу 10 квітня, представники МОЗ розглянуть кожен летальний випадок у регіоні й дадуть рекомендації.
«У комісії перебуває заступник міністра охорони здоров’я, професори, які займаються інфекційними хворобами, анестезіологією та реаніматологією. Буде розглянутий кожен конкретний випадок і надані конкретні рекомендації за необхідності щодо покращення ситуації з надання медичної допомоги», – сказав Ляшко.
За останніми даними МОЗ, на Івано-Франківщині станом на ранок 10 квітня виявили 254 випадки COVID-19, 15 людей померли.
«Причина в тому, що міська влада нібито не виконала постанову Кабінету міністрів щодо зупинення громадського транспорту в місті. Коли мені передали повістку, я спитав, як бути з людьми, які мають їздити на життєво необхідні процедури, зокрема гемодіаліз? Що робити запоріжцям, які повинні доглядати за паралізованими чи хворими літніми батьками? Й таких людей сотні. Відповіді я не отримав, але передав силовикам ваші повідомлення та коментарі, які ви мені з цього приводу писали», – написав Буряк на своїй сторінці у фейсбуці.
Кличко: 150 киян, що повертаються з-за кордону, помістять на обсервацію
Сьогодні в столицю прибуде кілька авіарейсів з-за кордону. Серед громадян, що повернуться в Україну, будуть і кияни. Майже 150 людей Київ розмістить на двотижневу обсервацію», – повідомив 10 квітня міський голова Києва Віталій Кличко.
Карантин не завадив офіційним заходам з участю одеського міського голови та УПЦ (МП)
Річницю звільнення Одеси від нацистів відзначили із порушенням карантинних норм про безпечну дистанцію та масові заходи, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
Зокрема, квіти до одеських меморіалів 10 квітня та Стели невідомому матросу на Алеї слави поклав міський голова Геннадій Труханов. Разом із ним відзначити річницю прийшли декілька депутатів міської ради та представники Української православної церкви (Московського патріархату) на чолі з митрополитом Агафангелом.
ЗМІ не запрошували на заходи, були присутні тільки працівники пресслужб. І на Алеї Слави, і на площі 10 квітня була присутня велика кількість правоохоронців.
В українців буде можливість придбати експрес-тест на коронавірус в аптеці, заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
«Змога така буде, оскільки будь-які аптеки сьогодні можуть закуповувати експрес тест-системи... В аптеках можуть продаватися експрес-тести, і це питання суб’єкта господарювання, що володіє аптекою», – сказав Ляшко на брифінгу 10 квітня. Він не уточнив, коли саме з'явиться така можливість.
Заступник міністра додав, що приватні лабораторії також можуть проводити тестування на коронавірус.
У травні 2020 року Україна отримає від Світового банку 50 мільйонів доларів для підтримки вразливих верств населення в період спалаху коронавірусної хвороби COVID-19, заявляє Міністерство соціальної політики з посиланням на результати зустрічі представників Кабінету міністрів та Світового банку.
Крім того, Київ має отримати ще 100 мільйонів доларів «для поліпшення рівня соціального захисту загалом», зазначають у відомстві.
«Україна отримає 50 мільйонів доларів для посилення соціальної підтримки населення під час заходів, спрямованих на подолання пандемії COVID-19. Ці кошти будуть направлені на виплати пенсіонерам, отримувачам соціальної допомоги у зв’язку з інвалідністю. Також за рахунок цих коштів на час карантину буде підвищено розмір субсидії і знято обмеження на призначення цього виду підтримки тим, хто через карантин втратив роботу», – пояснюють у міністерстві.
При цьому кошти будуть перераховуватися до державного бюджету України, якщо уряд зможе підвищити ефективність та адресність підтримки найбільш вразливих громадян та впровадити додаткові соціальні послуги.
«Передбачається розширення програми допомоги малозабезпеченим сім’ям з метою сприяння всебічному та справедливому охопленню вразливих верств населення, здійснення заходів для зниження залежності одержувачів від соціальних виплат, підвищення адресності програми житлових субсидій шляхом посилення контролю за правильністю їх надання», йдеться в повідомленні.
Позачергове засідання Верховної Ради України пройде 13 квітня і почнеться орієнтовно о 14:00, повідомив після засідання погоджувальної ради парламенту спікер Дмитро Разумков.
За його словами, на засіданні депутати планують розглянути, зокрема, медичні питання, пов’язані з коронавірусом і протидією йому.
Кадри Януковича, гравці фармринку, фігуранти розслідувань: гості МОЗ в часи пандемії
Міністерство охорони здоров’я нині виконує ключову функцію в координації боротьби країни з епідемією коронавірусу, створений антикоронавірусний штаб МОЗ щодня звітує про підготовку до піку епідеміологічної кризи, на потреби системи охорони здоров’я перерозподіляються бюджети. Від початку карантину «Схеми» спостерігали за життям, що вирує довкола Мінздоров'я. І зафіксували, що туди регулярно навідуються «гості з минулого»: кадри часів президента Януковича і міністерки Богатирьової, фігуранти кримінальних проваджень і журналістських розслідувань про лобізм, «великі акули» фармбізнесу і просто «друзі» керівництва МОЗ. Розслідування Валерії Єгошиної.
Державна прикордонна служба повідомляє про «невелике зростання» пасажиропотоку на кордоні України
«За минулу добу прикордонники здійснили понад 11,9 тисяч пропускних операцій. 9 квітня на в’їзд в Україну оформлено 6,3 тисячі наших співвітчизників. Учора Україну залишили понад 3,4 тисячі осіб, з них понад 1,3 тисячі іноземців», – йдеться в повідомленні.
За даними ДПСУ, прикордонники разом із представниками санітарно-карантинних підрозділів провели температурний скринінг й опитування про стан здоров’я понад 8,5 тисяч осіб, які прямували в Україну.
За кордоном залишається 15 369 громадян України, які звернулися по допомогу до дипломатичних представництв, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на онлайн-брифінгу 10 квітня.
«6 230 громадян готові залишатися за кордоном, вони перебуватимуть на постійному зв’язку з посольствами, консульствами і будуть отримувати необхідну допомогу. 8 850 людей наполягають на поверненні в Україну. Як ви знаєте, уряд ухвалив рішення, що повернення буде відбуватися за умови проходження обсервації, мої колеги з Міністерства розвитку громад та територій, Міністерства інфраструктури, Міністерства внутрішніх справ завершують побудову архітектури обсервації, щоб все працювало злагоджено і створювало мінімальний дискомфорт для наших громадян після повернення», – зазначив міністр.
Він також уточнив, що це лише ті українці, які звернулися до дипломатів.
Що робити, якщо на вас склали адмінпротокол за порушення карантину
У перший день посилення карантину поліція склала 192 адміністративних протоколи за недотримання обмежень. Водночас значна частина цих протоколів не доходить до штрафу за рішенням суду – такого висновку дійшли юристи на основі аналізу судових рішень. Радіо Свобода запитало в правозахисників, як діяти в разі претензій з боку правоохоронців під час карантину.
Всім пацієнтам лікарень із пневмонією робитимуть тест на COVID-19 – Ляшко
«Від сьогодні ми тестуємо всі пневмонії, які перебувають в інфекційних лікарнях, а також лікарнях іншого профілю, але є діагноз пневмонія», – повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
В Україні зафіксували 2203 випадки COVID-19 – МОЗ
311 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксували в Україні 9 квітня, повідомив Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я.
Загалом в Україні підтвердили 2203 випадки коронавірусу. Найбільше – в Чернівецькій області (366), Києві (348) та на Івано-Франківщині (254). Жодного випадку не виявили в Миколаївській області.
При цьому 61 людина одужала, 69 – померли.
У МОЗ додали, що всього в Україні досліджено 23 522 зразки на нову коронавірусну інфекцію методом ПЛР (лабораторна діагностика).
Країни ЄС домовилися виділити 500 мільярдів євро на підтримку економіки блоку в умовах кризи
Міністри фінансів країн Євросоюзу 9 квітня дійшли згоди про план стимулювання на 500 мільярдів євро, який має підтримати паралізовані національні економіки в умовах кризи, спричиненої коронавірусною пандемією.
Після кількох тижнів суперечок, які виявили глибокі розбіжності всередині єврозони, міністри домовилися про заходи на підтримку працівників, підприємців та держав, які мусять реагувати на спалах.
Комісар ЄС з питань економіки Паоло Джентілоні у своєму Твітері описав угоду як «пакет безпецедентного обсягу підтримки системи охорони здоров’я, фондів допомоги безробітним, ліквідності бізнесу та фонду плану відновлення».
Основною складовою пакету є дешевий кредит на подолання наслідків надзвичайної ситуації на 240 мільярдів євро від фонду екстреної допомоги єврозони – Механізму європейської стабільності. Він спрямований на фінансування країн, обтяжених боргами, зокрема Італії та Іспанії.
Пакет також передбачає більше гарантій від Європейського банку інвестицій щодо збільшення позик компаніям та схему субсидіювання заробітних плат, щоб компаніям доводилося скорочувати години роботи, а не працівників.
МВФ попереджає про «найгірший економічний спад від часу Великої депресії»
Глобальна пандемія коронавірусної інфекції спричинить найгіршу після Великої депресії 1929–1933 років економічну кризу та потребуватиме масштабної реакції для відновлення, попередив 9 квітня Міжнародний валютний фонд (МВФ).
Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що 170 зі 180 країн-членів фонду зазнають зниження доходу на душу населення. На пресконференції у Вашингтоні перед запланованими на наступний тиждень весняними зустрічами МВФ та Світового банку Георгієва сказала, що «існує величезна невизначеність прогнозів» щодо тривалості пандемії та можливого погіршення ситуації.
МВФ розраховує лише на «часткове відновлення» в 2021 році, навіть якщо припустити, що вірус буде подоланий упродовж 2020-го, і це дозволить відновити нормальне ведення бізнесу та скасувати більшість обмежень.
Заплановані на наступний тиждень збори МВФ та Світового банку відбудуться без фізичної присутності більшості учасників, тобто в режимі відеоконференції. Це станеться у зв’язку з обмеженнями, накладеними через COVID-19.
Карантин стимулює дигіталізацію державних послуг в Україні
Через пандемію коронавірусу багато сервісів змушені переходити в онлайн-формат. Деякі з них до транзиту готувалися і раніше, а карантин лише пришвидшив цей перехід. Інших пандемія застала зненацька, але і вони розмірковують над тим, аби лишитися онлайн і після зняття обмежувальних заходів.
Державні послуги не мають стати винятком: до цього закликає і бізнес-середовище, і громадяни. Власне обмежувальні заходи можуть стати непоганим тестовим майданчиком для концепції «держави у смартфоні», яку впроваджує Міністерство цифрової трансформації. Радіо Свобода розповідає, як карантин стимулює дигіталізацію медицини, судочинства та надання державних послуг в Україні. Читайте про це за лінком.
«Гості з минулого»: хто під час пандемії коронавірусу відвідує МОЗ? (розслідування)
Від середини березня в Україні – тотальний карантин. Громадяни ретельно стежать за кожним кроком та рішенням влади задля подолання епідемії в Україні. У центрі уваги – система охорони здоров'я та профільне міністерство. Створений антикоронавірусний штаб МОЗ щодня звітує про підготовку до піку епідеміологічної кризи. Йде перерозподіл бюджетів на боротьбу з вірусом.
Майже від самого початку карантину «Схеми» спостерігали за життям, що вирує довкола Міністерства охорони здоров'я у Маріїнському парку в центрі Києва. Хто допомагає керувати системою – у розпал кризи?
Читайте про це за лінком.
Від Нових Санжар до лабораторій ПЛР-діагностики: як місцева влада протидіє поширенню коронавірусу
Інцидент у Нових Санжарах, куди привезли на обсервацію громадян України, евакуйованих із епіцентру коронавірусної інфекції китайського Уханю, довго не виходив із поля уваги ЗМІ та соціальних мереж. Яким уроком стали Нові Санжари для місцевої влади та яким чином зараз на Полтавщині діють – в умовах карантину та небезпеки епідемії? Про це Радіо Свобода розпитало першого заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації Дмитра Луніна.
Текст інтерв’ю читайте за лінком.
Спалах коронавірусу чи спалах релігійної нетерпимості: що сталося в місті на Дніпропетровщині?
У шахтарському містечку Першотравенську на Дніпропетровщині – спалах коронавірусу. За три дні медики діагностували інфекцію в 26 людей, це половина всіх випадків, лабораторно підтверджених в області. Хворобу виявили також у чотирьох людей з інших населених пунктів Дніпропетровщини, які контактували з хворими першотравенцями.
Влада й правоохоронці пов’язують спалах із діяльністю однієї з протестантських церков, яка, попри карантин, організувала заняття в біблійній школі, зібравши на них не тільки сотні українців, а й людей із-за кордону. У церкві звинувачення відкидають і заявляють про тиск. Поліція відкрила провадження. Між тим рятувальники й медики вживають безпрецедентних заходів, аби не допустити поширення інфекції в місті: тотальна дезінфекція вулиць, масове тестування людей.
Більше про це за лінком.