Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Коронавірус в Україні 9 квітня. Як виживають малі підприємці під час карантину?

Карантин в Україні став випробуванням для малих підприємців, яким в умовах поширення коронавірусу нині заборонено працювати. Як вони виживають та яких збитків зазнають через це?

Чи дотримуються кияни заборони гуляти у парках?

Та як пенсіонери пересуваються Києвом за відсутності спецперепусток на громадський транспорт?

Про це – у репортажі Радіо Свобода за 9 квітня.

У пошуках коронавірусу: комісія в Миколаївській області

Відсутність офіційно підтверджених випадків захворювання на коронавірус у Миколаєві та Миколаївській області викликало інтерес та бажання у вищого керівництва країни перевірити регіон. Про результати перевірки читайте за лінком.

Борис Джонсон залишив палату інтенсивної терапії

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, хворий на коронавірусну інфекцію, був переведений з палати інтенсивної терапії в лондонській лікарні до звичайної палати. Про це повідомляють британські ЗМІ з посиланням на повідомлення канцелярії прем'єра.

Раніше 8 квітня міністр фінансів британського уряду Ріші Сунак повідомив, що стан Джонсона поліпшується, він може сидіти в ліжку і спілкуватися з медиками.

Джонсона забрали до лікарні з високою температурою і кашлем увечері 5 квітня. Наступного дня його перевели до відділення інтенсивної терапії. В уряді повідомили, що прем’єрові надають кисневу підтримку, але його не під’єднували до апарату штучної вентиляції легень.

Станом на 8 квітня кількість померлих від коронавірусу в Британії сягнула 7097. Всього захворіли понад 60 тисяч людей.

«Укрпошта» і церкви домовилися про доставку освячених пасок додому – міністр інфраструктури

«Укрпошта» та українські церкви домовилися про доставку освячених пасок додому, щоб за умов пандемії коронавірусної інфекції люди на Великдень залишалися вдома, повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода міністр інфраструктури Владислав Криклій. За його словами, вже є понад тисяча замовлень на таку доставку.

«Укрпошта» це організаційно опрацювала спільно з церквами. Більше того домовилися, що можна буде освятити ці пасочки... Це про те, що ми маємо наближати певні речі до громадян, щоб була можливість отримати як продукти харчування, так і паски на Великдень. І віднедавна ще і лікарські препарати і медикаменти», – розповів міністр.

За його словами, доставка пасок «включена у вартість продукту, тобто та націнка, яка є, вона має забезпечити дві речі: компенсацію логістичних витрат і заробітку, який отримує поштар».

«Ми не хочемо, щоб зайвий раз люди відвідували стаціонарні відділення, саме для цього такі мобільні доставки ми будемо здійснювати якомога більше. Також в «Укрпошти» є і мобільні пункти, саме тому поштарі можуть у тому числі на мобільні пункти доставляти це», – додав Владислав Криклій.

Раніше цього тижня глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук закликав вірян залишатися вдома на Великдень і дивитися онлайн-трансляцію служінь. Він закликав не приносити на освячення вербну лозу й великодні кошики на Великдень. Також він попросив вірян не наполягати на причасті. «Прошу вас: не наполягайте. У нинішніх обставинах прошу сповідатися лише в небезпеці смерті», – сказав глава УГКЦ і закликав вірян і священнослужителів суворо дотримуватися правил карантину.

З аналогічними змінами погодилися і в Православній церкві України.

COVID-19: на Львівщині облаштували контрольно-пропускні пункти на дорогах

У Львівській області облаштували контрольно-пропускні пункти на дорогах у напрямку Волинської, Тернопільської, Івано-Франківської, Рівненської, Закарпатської областей. Вже діють шість, а до ранку 10 квітня запрацюють усі 13 або ж 14 таких пунктів, повідомили Радіо Свобода у пресслужбі Нацполіції у Львівській області.

На постах водіям транспортних засобів вимірюють температуру. На них цілодобово чергують поліцейські, медики, рятувальники. Кількість залежить від завантаженості на дорозі, щоб не створювати затори.

Радіо Свобода побувало в контрольно-пропускному пункті на межі Львівської та Івано-Франіквської областей, неподалік міста Моршин. Тут проводять контроль медик, двоє поліцейських і рятувальник.

«Це для запобігання в’їзду людей, які у хворобливому стані. Наш пункт на межі з Івано-Франківською областю, це і дорога з Чернівецької області. Багато транзитних машин. Більша увага зосереджена на тих водіях, які здійснюють в’їзди в область. А якщо немає насиченого руху зі Львівщини, то теж перевіряємо, інформуємо людей, щоб були обережні, менше контактували. Наразі ми не маємо алгоритму дій, щоб, для прикладу, витягувати водія з машини, якщо він відмовляється виміряти температуру. Просто пояснюємо і запрошуємо», – каже патрульний зі Стрийського району Степан Антіш.

Лікар Любов Заєць розповіла: якщо у водія підвищена температура тіла, то вона виходить на зв’язок із сімейним лікарем амбулаторії, і тоді приїжджає спеціальна медична бригада, яка вже вирішує, куди скерувати водія.

«За час моєї зміни, а я тут від восьмої години ранку сьогодні, ні в кого не виявила підвищеної температури. Я запитую людину про стан здоров’я, дивлюсь на неї. 97% водіїв реагують нормально, а 3% не дуже. Були такі, що поліцейських обзивали. Один заблокував вікна в машині і не хотів спілкуватися ні з ким. Дістав аркуш паперу і написав: «Яка причина зупинки?» У нас є маски, які ми змінюємо, підвезли нам воду. Працюю на зміні 12 годин», – говорить Любов Заєць.

У Львівській обласній державній адміністрації наголошують, що хочуть на короткий термін обмежити рух приватного транспорту на Львівщину, щоб не допустити поширення коронавірусу.

На сьогодні у Львівській області підтверджено 61 випадок коронавірусної інфекції, троє людей померли.

Дніпропетровщина: поліція відкрила кримінальне провадження через спалах коронавірусу в біблійній школі

На Дніпропетровщині поліція відкрила кримінальне провадження через порушення санітарних норм у біблійній школі однієї з релігійних організацій Першотравенська. Про це повідомила речниця обласної поліції Ганна Старчевська.

За її даними, поліцейські вилучили в школі відеореєстратор, журнал відвідування, документацію та інше.

Справа відкрита за частиною 1 статті 325 Кримінального кодексу України (порушення санітарних правил щодо запобігання інфекційним захворюванням).

Поліція разом з медиками встановлюють людей, які могли контактувати з зараженими у Пешотравенську.

Шмигаль: потрібно підготувати норми для виходу з карантину

Уряд розробити норми для виходу з карантину, введеного для боротьби з пандемією коронавірусу. Про це заявив прем’єр-міністр України Деним Шмигаль під час селекторної наради з мерами міст та очільниками ОДА.

«Постановою Уряду визначено, що карантин діє до 24 квітня. Скоріш за все він буде продовжений до початку травня. І лише тоді ми зможемо скасувати частину обмежень. Водночас, ми розуміємо, що хвороба швидко не відступить. Тому маємо підготувати нові соціальні стандарти життя після жорстких карантинних заходів: розробити нові транспортні норми, норми соціальної дистанції, перебування у закритих приміщеннях та закладах. На це у нас є небагато часу. І дуже важливо працювати разом», – заявив Шмигаль.

Він додав, що спільними зусиллями центральної та місцевої влади «вдалося максимально знизити навантаження на медичну систему і врятувати десятки тисяч життів».

У базі даних поліції є інформація про 50 тисяч українців, які перебувають на самоізоляції

Станом на 9 квітня у базі даних поліції є інформація про понад 50 тисяч українців, які перебувають на самоізоляції. Про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» розповів голова Національної поліції Ігор Клименко.

«На прикордонному контролі у цих людей відбирали згоду на 14-денну самоізоляцію, їх дані вносили до інформаційного порталу Нацполіції. На сьогодні понад 50 тисяч людей перебувають у цій базі даних. Тобто, кожен поліцейський за допомогою планшета може перевірити кожного громадянина, чи перебуває він у тому місці, яке зазначив в інформаційному повідомленні», – зазначив Клименко.

За його словами, наразі в Україну повертається вже набагато менша кількість людей, ніж на початку карантину, коли тільки за добу прибувало до країни 24-26 тисяч українців та іноземців.

Клименко запевнив, що всіх людей, які тікали з місць обсервації, туди повернуто.

«Наразі ухвалюються рішення про примусову обсервацію всіх громадян, які заїжджають на територію України», – сказав голова Нацполіції.

Він повідомив, що загалом в Україні визначено понад 250 місць обсервації.

8 квітня уряд України ухвалив постанову, яка визначає порядок проходження обсервації громадянами, які повернулися з-за кордону.

Карантин в Україні став випробуванням для малих підприємців, яким в умовах поширення коронавірусу нині заборонено працювати. Як вони виживають та яких збитків зазнають через це?

Чи дотримуються кияни заборони гуляти у парках?

Та як пенсіонери пересуваються Києвом за відсутності спецперепусток на громадський транспорт?

Про це – у репортажі Радіо Свобода.

У базі даних поліції є інформація про 50 тисяч українців, які перебувають на самоізоляції

Станом на 9 квітня у базі даних поліції є інформація про понад 50 тисяч українців, які перебувають на самоізоляції. Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» розповів голова Національної поліції Ігор Клименко.

«На прикордонному контролі у цих людей відбирали згоду на 14-денну самоізоляцію, їхні дані вносили до інформаційного порталу Нацполіції. На сьогодні понад 50 тисяч людей перебувають у цій базі даних. Тобто кожен поліцейський за допомогою планшета може перевірити кожного громадянина, чи перебуває він у тому місці, яке зазначив в інформаційному повідомленні», – сказав Клименко.

За його словами, наразі в Україну повертається вже набагато менша кількість людей, ніж на початку карантину, коли тільки за добу прибувало до країни 24–26 тисяч українців та іноземців.

Клименко запевнив, що всіх людей, які тікали з місць обсервації, туди повернуто.

«Наразі ухвалюються рішення про примусову обсервацію всіх громадян, які заїжджають на територію України», – сказав голова Нацполіції.

Він повідомив, що загалом в Україні визначено понад 250 місць обсервації.

8 квітня уряд України ухвалив постанову, яка визначає порядок проходження обсервації громадянами, які повернулися з-за кордону.

А ось почитайте про те, як дії Міністерства охорони здоров’я нинішнього уряду зривають закупівлі вкрай необхідного для боротьби з пандемією:

Тільки-но почало здаватися, що Європейський союз знову перехопив ініціативу в боротьбі з пандемією коронавірусу, аж раптом все повернулося на круги своя цього тижня з відставкою чільного посадовця, незрозумілою стратегією виходу з карантину і зустріччю міністрів фінансів Єврогрупи, яка все не може завершитись і яка мала би дати відповіді як ЄС буде фінансово підтримувати економіки на тлі епідемії.

Глава УГКЦ закликав вірян не приходити до церкви на Великдень

Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук закликав вірян залишатися вдома на Великдень і дивитися онлайн-трансляцію служінь.

«УГКЦ вводить диспензу (звільнення – ред.) від церковної заповіді, яка нам каже щонеділі і кожного свята брати участь у богослужінні в храмі. У зв’язку з цими надзвичайними обставинами церква знімає цей обов’язок і кличе вас залишатися вдома та дивитися онлайн-трансляцію… Друга диспенза стосується особливого обов’язку в час Великого посту – готуючись до Пасхи, обов’язково приступати до святих таїнств сповіді і причастя. Дбаючи про ваше здоров’я, наша церква проголосила диспензу, звільнення і від цього обов’язку. Його можна буде виконати впродовж місяця після закінчення часу карантину», – зазначив Шевчук.

Він закликав не приносити на освячення вербну лозу й великодні кошики на Великдень.

«Там, де неможливо брати участі в Пасхальному богослужінні, батько родини може свяченою водою покропити ці страви. І будьте певні, ви зможете гідно відсвяткувати свято Христового Воскресіння», – наголосив Шевчук.

Також він попросив вірян не наполягати на причасті.

«Але я прошу вас: не наполягайте. У нинішніх обставинах прошу сповідатися лише в небезпеці смерті», – сказав глава УГКЦ і закликав вірян і священнослужителів суворо дотримуватися правил карантину.

Вербну неділю віряни УГКЦ і християни східного обряду цього року святкуватимуть 12 квітня. За нею йде Страсний тиждень, який завершиться святкуванням Великодня 19 квітня.

Весь світ чекає на день, коли пандемія коронавірусного захворювання COVID-19 остаточно піде на спад, люди перестануть хворіти і вмирати і нарешті закінчиться карантин. Тим часом деякі міста і країни з обережністю починають послаблювати суворі умови карантину, посилаючись на певні успіхи у стримуванні вірусу. Деякі оглядачі помітили у цьому ознаки надії.

Україна отримає 320 тисяч таблеток препарату, необхідного для лікування COVID-19 – МОЗ

Міністерство охорони здоров’я України отримає як допомогу лікарські засоби з діючою речовиною гідроксихлорохін, внесені у національний протокол лікування COVID-19. Як повідомляє пресслужба МОЗ, компанії «Санофі» і «Сандоз» поставлять в Україну 320 тисяч таблеток цього препарату.

«Ми звернулися до виробників із проханням надати нам гуманітарну допомогу. Цієї кількості препарату вистачить для лікування понад 22 тисяч хворих на COVID-19», – заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

«Цей препарат прописаний у нашому протоколі лікування хворих на COVID-19 і застосовується для важких пацієнтів виключно в умовах стаціонарів, а також під пильним наглядом лікарів і за письмової згоди пацієнтів. Він буде безплатним для тих пацієнтів, кому він справді необхідний за медичними показами», – сказав Степанов.

У МОЗ нагадали, що препарати з діючою речовиною гідроксихлорохін використовуються для лікування хворих на COVID-19 у США, Японії, Німеччині та інших західних країнах із розвиненою медициною.

Загалом в Україні станом на ранок 9 квітня підтвердили 1892 випадки коронавірусу. Найбільше – в Чернівецькій області (302), Києві (300) та на Івано-Франківщині (218). Жодного випадку не виявили в Миколаївській області.

При цьому 45 людей одужали, 57 – померли.

У Мелітополі посилили карантин, на в’їздах у місто поставили КПП

Із 8 квітня в Мелітополі Запорізької області посилили карантин, на в’їздах у місто поставили п’ять контрольно-пропускних пунктів, повідомила Мелітопольська міська рада.

Право на проїзд матимуть п’ять категорій транспорту:

  • вантажні автомобілі, які перевозять продукти харчування, промислові товари, товари першої необхідності, сільськогосподарську продукцію, будівельні матеріали;
  • автомобілі, які їхатимуть через місто транзитом;
  • автомобілі підприємств і організацій, які забезпечують життєдіяльність Мелітополя;
  • транспортні засоби фізичних осіб, які зареєстровані на території міста й повертаються додому;
  • транспортні засоби фізичних осіб, які працюють на об’єктах життєзабезпечення Мелітополя й живуть за його межами.

За даними Міністерства охорони здоров’я, у Запорізькій області виявили 47 випадків COVID-19. Сім людей одужали.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG