Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

6 квітня на столичному Гідропарку відбулися сутички між відвідувачами, які намагались пройти на територію острова, та поліцією, яка заблокувала вхід через постанову КМУ у зв'язку з поширенням коронавірусу. З чого почався інцидент?

Як до нових обмежень ставляться у Фастові та Слов'янську?

І як виглядає потяг, який запустили спеціально для перевезення медиків?

Про це – у репортажі Радіо Свобода.

У Генічеську підготували місце для обсервації громадян, які прибувають з анексованого Криму

У Генічеську Херсонської області підготували місце для обсервації громадян, які прибувають з анексованого Криму через КПВВ «Чонгар». Людей розміщуватимуть у гуртожитку Вищого професійного училища №17, повідомив проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії голова Генічеської райдержадміністрації Андрій Онищенко. За його словами, в цьому місці можуть розмістити 30 осіб.

«Пропонуються два види обсервації: на безкоштовній основі – на базі навчального закладу, де ми можемо розмістити громадян. А також, якщо у людини є бажання розміститися в іншому місці, то їй пропонуються ті готелі, які згодні були взяти людей на обсервацію. Є перелік – кілька об’єктів, які на платній основі, де, можливо, кращі умови. Людина може вибрати – або там, або там», – повідомив Онищенко.

За його словами, станом на 15:00 6 квітня з КПВВ «Чонгар» ще нікого на обсервацію не направляли.

В Одесі не будуть виробляти апарати штучної вентиляції легень

Одеське підприємство ТОВ «Телекарт-прилад» не буде виробляти прилади штучної вентиляції легень, повідомили Радіо Свобода в пресслужбі підприємства.

Таке рішення у компанії пояснили тим, що підготовка до запуску такого виробництва займе багато часу.

«Ані комплектуючі, ані готові апарати ШВЛ недоступні для закупівлі. Написання програмної частини, розробка апаратної частини, клінічні випробування – все це займе тривалий час. Отже підприємство не зможе швидко вийти на результат», – повідомили в пресслужбі.

Раніше заступниця одеського міського голови Світлана Бедрега розповідала, що місцева влада вела перемови із підприємством про виробництво складної техніки в Одесі.

Одеська компанія «Телекарт Прилад» займається військовими розробками та виконує замовлення для української армії – радіотехнічне обладнання за стандартами НАТО (STANAG), мобільні пункти зв’язку, командно-штабні машини та інші цифрові продукти. Втім, медичної продукції в них немає.

За офіційною інформацією, станом на 6 квітня 2020 в міських лікарнях Одеси є 65 апаратів штучної вентиляції легень. Три тижні тому їх було 60, і представники міської влади говорили про плани закупити ще 50 одиниць цієї техніки.

Захист для медиків – потрібна річ

Київ і нові карантинні правила

У Слов’янську не всі усвідомлюють небезпеку

Влада Румунії через коронавірус вирішила продовжити надзвичайний стан ще на місяць

Президент Румунії Клаус Йоганніса заявив про намір продовжити надзвичайний стан в країні ще на 30 днів, оскільки кількість підтверджених випадків COVID-19 в країні перевищила 4000.

«Ми повинні зробити це знову. Це абсолютна необхідність. Люди повинні розуміти, що без цього заходу вірус не може бути зупинений», – заявив Йоганніс у своєму відеозверненні 6 квітня.

Румунія перебуває в режимі надзвичайного стану з 16 березня, і Йоганніс заявив, що на наступному тижні видасть указ про продовження терміну дії обмежувальних заходів до 16 травня.

Наразі в Румунії інфіковані коронавірусом 4057 людей, 162 – померли.

Поліція склала адмінпротокол на чоловіка, який уплав дістався столичного Гідпропарку

Поліція склала адміністративний протокол на молодого чоловіка, який намагався вплав дістатися спортивного майданчику на Гідпропарку, повідомляє стличне управління Нацполіції 6 квітня.

Як стверджують у пресслужбі поліції, хлопець вирішив потрапити на спортивний майданчик по воді після того, як його не пропустили поліцейські.

«Після роз’яснювальної роботи невідомий все одно проігнорував встановленні карантинні обмеження та почав пливти на інший берег річки, де його затримали поліцейські», – йдеться в повідомленні.​

Затриманого 21-річного хлопця доправили до районного управління поліції, де й склали адміністративний протокол за статтею про порушення карантину.

Ця санкція передбачає від 17 до 34 тисяч штрафу.

Карантинні обмеження уряду хочуть скасувати через Окружний суд

Окружний адміністративний суд Києва отримав позов про оскарження встановлених Кабінетом міністрів обмежень у зв’язку з протидією коронавірусній інфекції. Про це пресслужба суду повідомила 6 квітня.

Позивач, за повідомленням, просить суд визнати протиправною та скасувати постанову уряду № 211 про запобігання поширенню COVID-19 у частині таких заборон:

  • ходити групами понад двоє людей
  • відвідувати парки, сквери, зони відпочинку та спортивні майданчики
  • перебувати на вулиці без посвідчення особи

«Позивач вважає, що оскаржуваною Постановою встановлено незаконні обмеження його права на свободу вільного пересування у вказаний період. Наразі вирішується питання про відкриття провадження в адміністративній справі», – зазначають у суді.

Уряд посилив карантинні заходи з 6 квітня. Зокрема від громадян вимагають мати при собі посвідчення особи за межами дому та носити засоби захисту в громадських місцях. Також заборонено ходити групами понад дві особи, за винятком супроводу дітей (яким до 14 років тепер не можна перебувати в громадських місцях самим).

Станом на 9:00 6 квітня в Україні підтвердили 1 319 випадків COVID-19. 38 людей померли, 28 пацієнтів одужали.

Або ще таке…

У Пакистані поліція затримала медиків, які вимагали обладнання для боротьби з COVID-19

Поліція у пакистанському місті Кветта, що на південному заході країни, затримала десятки лікарів та медперсоналу, які протестували проти нестачі необхідного для боротьби з пандемією коронавірусу обладнання.

Протест медиків у Кветті, 6 квітня 2020 року
Протест медиків у Кветті, 6 квітня 2020 року

Співробітники Громадської лікарні Кветти і Медичного коледжу йшли 6 квітня колоною до будівлі уряду провінції, але їх затримали силовики.

На відео видно, як поліцейські застосували до протестувальників силу.

За даними поліції, 30 протестувальників затримані за «порушення заборони на проведення публічних зібрань» під час епідемії коронавірусу.

Протестувальники заявили, що 12 їхніх колег, які лікували пацієнтів від COVID-19, заразилися, тому вони не хочуть, щоб це повторилося з ними, і сказали, що повернуться до своїх обов’язків лише після того, як уряд надасть їм засоби індивідуального захисту.

Уряд провінції Белуджистан, столицею якої є Кветта, заявляє, що лікарні провінції повністю оснащені всім необхідним для боротьби зі коронавірусом.

Організація Amnesty International закликала негайно звільнити затриманих працівників охорони здоров’я і заявила, що «поліція повинна припинити застосовувати надмірну силу».

За офіційними даними пакистанської влади, в країні підтверджено 3469 випадків коронавірусу, 50 людей померли.

А тим часом у світі…

HRW закликає Вашингтон послабити санкції проти Ірану через кризу коронавірусу

Правозахисна організація Human Rights Watch закликає Сполучені Штати Америки послабити економічні санкції проти Ірану на тлі викликаної коронавірусом кризи, щоб дати йому змогу отримати необхідні гуманітарні ресурси під час пандемії.

Зі схожими закликами раніше виступили деякі американські законодавці, окремі країни й Організація Об’єднаних Націй.

Президент США Дональд Трамп пропонував Іранові гуманітарну допомогу, але іранські посадовці відмовилися. Вони заявили, що Вашингтон має натомість зняти «несправедливі» і «нелегальні» санкції, які були накладені після виходу США із ядерної угоди у 2018 році.

За даними Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса, Іран перебуває на сьомому місці у світі за кількістю випадків COVID-19 (60 500). Понад 3 739 людей померли, 24 236 одужали.

На Дніпропетровщині облаштували перше в Україні наметове містечко для обсервації

На Дніпропетровщині через епідемію коронавірусної інфекції розгорнули перше в Україні наметове містечко для обсервації. Про це повідомив голова обласної ради Святослав Олійник.

За його даними, містечко облаштували в селі Могилів – на в'їзді до Дніпропетровської області.

У ньому поставили 65 армійських наметів для проживання, також обладнали господарчу частину, зону санобробки, душові.

Як повідомив Святослав Олійник, табір створений за стандартами ООН, має ізольовану каналізацію, енергопостачання, дезінфекційний душ.

Тут зможуть розмістити 130 осіб. За необхідності – табір можна перепрофілювати під шпиталь.

«Цей табір – на випадок песимістичного сценарію і для тих людей, яким ніде проходити режим самоізоляції», – сказав Святослав Олійник.

За його інформацію, це пілотний для України проєкт.

В Ужгороді на самоізоляцію відправили 21 медика після контакту із хворими на CОVID-19

В Ужгороді 17 медиків міської лікарні та 4 працівники міської поліклініки відправлені на самоізоляцію після того, як у чотирьох хворих, які лікувалися у пульмонологічному відділенні міської лікарні, діагностували CОVID-19. Про це 6 квітня на брифінгу повідомив мер Ужгорода Богдан Андріїв, передає кореспондент Радіо Свобода.

Загалом в обласній інфекційні лікарні з підтвердженим діагнозом COVID-19 перебуває 11 закарпатців.

Загалом по Закарпатській області станом на 5 квітня 35 хворим встановлено діагноз COVID-19.

Боротьба з коронавірусом у східній Україні посилює жахіття війни – світова преса

Португальське видання Publico розглядає припинення пропуску людей через КПП на лінії розмежування конфлікту у східній Україні у світлі поширення коронавірусу.

Офіс президента: цього тижня очікується сім літаків зі спецзасобами для протидії COVID-19

Як повідомив заступник голови Офісу президента, секретар координаційної ради з протидії поширенню COVID-19 Кирило Тимошенко, із початком тотального маскового режиму ці засоби індивідуального захисту повністю доступні в інтернеті. Дещо повільніше маски доходять до аптек, де їх швидко розкуповують.

«Україна нині виробляє майже 900 тисяч масок на добу. До того ж, ми ще імпортуємо. Перевіряємо, як доходять маски до місцевих аптек», – зазначив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

У відповідь президент Володимир Зеленський доручив негайно зібрати дані про потреби всіх аптечних мереж та за допомогою державних структур закупити стільки масок, скільки їм потрібно.

На учасників інциденту в столичному Гідропарку склали адмінпротоколи – поліція

Київські поліцейські склали адміністративні протоколи на учасників інциденту, який стався вранці 6 квітня, повідомляє пресслужба Нацполіції.

За повідомленням, адміністративні матеріали передадуть до суду.

«Під час акції протесту щодо протиепідемічних заборон на території Гідропарку між учасниками заходу та поліцейськими виникла суперечка. Чоловіки висловлювали невдоволення через неможливість тренування на спортивному майданчику. У результаті двох найбільш активних учасників події доставили до територіального управління поліції, де встановили їх анкетні дані та відібрали пояснення», – йдеться в заяві.

Як стверджують поліцейські, чоловікам – 41 і 32 роки, один з них був на вулиці без маски, другий перебував у парковій зоні без посвідчення особи.

В ДПСУ назвали пункти пропуску, через які можна буде в’їхати до України з 7 квітня

З 7 квітня державний кордон України можна буде перетинати тільки автомобільним трансспортом через 19 кордонів пропуску, повідомляє ДПС із посиланням на рішення уряду. Обмеження запроваджені в рамках протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

«З врахуванням змін з 00.00 години 7 квітня 2020 року тимчасово закритими будуть 115 пунктів пропуску, ще у 28 пунктах пропуску тимчасово припинене пішохідне сполучення. Також нагадуємо, що іншими розпорядчими документами тимчасово закриті пункти пропуску (пункти контролю) через державний кордон для міжнародного пасажирського залізничного, повітряного, автомобільного (для автобусів) сполучення», – йдеться в повідомленні прикордонників.

Відтак перетнути кордон України з сусідніми країнами можна буде через такі пункти:

  • Польща – «Ягодин», «Краківець»
  • Словаччина – «Ужгород»
  • Угорщина – «Тиса»
  • Румунія – «Дякове», «Порубне»
  • Молдова – «Палнка – Маяки-Удобне», «Рені», «Старокозаче», «Могилів-Подільський»
  • Росія – «Гоптівка», «Юнаківка», «Бачівськ», «Сеньківка», «Мілове»
  • Білорусь – «Сеньківка», «Нові Яриловичі», «Славутич», «Виступовичі», «Доманове»

У ДПС нагадують, що з тих пунктів, які залишаються працювати, немає жодного, де здійснювалося б пішохідне сполучення. Винятки з обмежувальних заходів можуть бути стосуватися евакуаційних рейсів за рішенням органів влади.

Згідно з рішенням уряду, ті, хто приїжджає з-за кордону, має проходити обов’язкову обсервацію (це не самоізоляція у власних домівках, а перебування усіх осіб, що повернулися з однієї країни в одному місці).

Фестиваль Docudays UA відбудеться онлайн

«З 24 квітня до 3 травня включно ми підготували для вас 45 онлайн-трансляцій правозахисних заходів RIGHTS NOW! та подій майстерні документалістики DOCU/КЛАС. Щовечора на глядачів чекатиме нова серія «Села» від видатної французької режисерки Клер Сімон. Це також понад 50 стрічок у безкоштовному доступі до 10-го травня на нашій платформі DOCU/SPACE», – розповіли організатори.

Усі фестивальні кінопокази та онлайн-трансляції будуть безкоштовними. Однак, за можливості, можна буде сплатити за перегляд довільну суму або зробити благодійний внесок на сайті фестивалю.

«Спецоперація Covid-19»: для чого Путін відправив військових в Італію?

Російські літаки приземлилися на авіабазі однієї з країн-членів НАТО. Потім колона військової техніки Російської Федерації безперешкодно пересунулася територією на сотні кілометрів, а місцева влада і населення вітали і дякували військовослужбовцям. Це не сценарій фантастичного фільму, а реальність в охопленій коронавірусною інфекцією Італії. Росія вирішила допомогти країні в боротьбі з епідемією. Але чому для цього в Європу відправили військових і які приховані причини можуть стояти за цим рішенням? Про це – у матеріалі журналістів спеціального проєкту Радіо Свобода «Донбас Реалії».

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG