6 квітня на тлі попередніх заяв Китаю про поліпшення ситуації з COVID-19 усередині країни у заяві Національної комісії з охорони здоров’я мовиться, що станом на кінець дня у неділю було виявлено 78 нових безсимптомних випадків інфікування, порівняно з 47 випадками днем раніше, повідомляє інформаційна агенція Reuters.
У дослідженні медичного журналу Lancet сказано, що надзвичайні обмеження щодо Уханю допомогли контролювати спалах і скасування цих заходів призведе до другої хвилі у серпні.
На Тернопільщині помер хворий на COVID-19 священник – МВС
На Тернопільщині у віці 56-років помер хворий на COVID-19 священник Олег Вінницький, повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко у Facebook. У нього першого діагностували коронавірус у Тернопільській області.
«Не знаючи про те, що він вже інфікований, отець Олег проводив релігійні обряди, бував на похоронах, спілкувався з вірянами. Загалом до встановлення діагнозу він встиг поспілкуватись з біля 500 людьми. Тернопільщина є одним із епіцентрів розвитку епідемії в Україні. Сьогодні там зареєстровано 160 підтверджених випадків захворювання на коронавірус», – написав Геращенко.
Він наголосив, що священник «ні в чому не був винний».
«Він не знав, що він заражений такою небезпечною хворобою як коронавірус. Але його приклад демонструє, що священнослужителі є в групі найбільшого ризику зараження вірусом, разом з медиками, поліцейськими, прикордонниками, касирами супермаркетів та аптек. Тих, хто продовжує за своїми обов’язками та покликанням спілкуватись з великою кількістю людей, незважаючи на небезпеку», – зазначив Геращенко.
З Туреччини до порту Чорноморськ прибув пором із 35 українцями на борту
«Громадяни України змогли повернутися на Батьківщину за сприяння МЗС та, зокрема, генерального консульства України в Стамбулі. Першими на борт судна піднялись спеціалісти Лабораторного центру МОЗ України на водному транспорті, які провели обстеження стану здоров’я всіх пасажирів та членів екіпажу. Симптомів захворювання не виявлено. Після цього прикордонники розпочали оформлення пасажирів та водіїв», – ідеться в повідомленні.
Відповідно до рішення уряду, ці люди мають пройти обов’язкову обсервацію протягом 14 днів, про що всі громадяни підписали інформаційні згоди. Обсервацію вони будуть проходити в одному з визначених Одеською обласною державною адміністрацією місць. Пасажирів порому у супроводі співробітників Нацполіції доправили до бази обсервації, де за станом їхнього здоров’я постійно будуть спостерігати медичні працівники.
У Києві не збираються вимикати ліфти для боротьби з COVID-19 – Кличко
«Міська влада не вимикає ліфти. Ми не збираємося цього робити. Зрозуміло, що на ліфтових кнопках збирається багато бактерій. Комунальні управлінські компанії згідно з графіком обробляють ліфтові кабіни дезінфікувальними засобами. Якщо ліфт у вашому будинку не працює, це не означає, що його вимкнули комунальні служби. Це означає, що є несправність і її усувають. Із заявкою про несправність ліфта звертайтеся за телефоном 1551 чи 1557», – сказав мер столиці Віталій Кличко.
У Києво-Печерській лаврі зафіксували чотири випадки коронавірусу – Кличко
«Захворіли п’ять жінок віком від 29 до 71 року. 16 чоловіків від 24 до 82 років. В їхньому числі два медики. Також захворів восьмирічний хлопчик. Чотири випадки захворювань у Києво-Печерській лаврі», – повідомив мер Києва Віталій Кличко.
Загалом у столиці зафіксували 267 випадків COVID-19. Чотири людини померли, 12 одужали.
4 квітня Києво-Печерська лавра повідомила, що буде здійснювати богослужіння в закритому режимі (з онлайн-трансляцією).
Хроніки коронавірусу в окупованому Донецьку. Ексклюзив «Донбас Реалії»
Ще тиждень тому в окупованому Донецьку практично не звертали уваги на коронавірус. Працювали ринки, торгові центри, кафе, ресторани. Але тепер навіть контрольоване Росією угруповання «ДНР» визнало – у них COVID-19. Що ж змінилося в житті людей на окупованих територіях за цей час? Розбиралися кореспонденти проєкту Радіо Свобода «Донбас Реалії».
Особливості поховання померлих після коронавірусу
Люди, які контактують з тілом померлого після коронавірусної хвороби COVID-19, повинні мати низку засобів індивідуального захисту, повідомив головний санітарний державний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.
«У разі значного виділення фізіологічних рідин з тіла померлої людини вона повинна бути вкладена в герметичний мішок. Після цього кладеться в труну. Усі, хто контактує з тілом померлої людини, повинні бути одягнені в засоби індивідуального захисту. У першу чергу це водонепроникні ізоляційні халати, рукавички, якщо є можливість утворення бризк й аерозолю. Кожен, хто контактує з тілом, повинен мати захисний щиток або окуляри і засоби захисту органів дихання. Це респіратори з класом захисту не нижче FFP2», – сказав Ляшко.
Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко, в якого запитали, чи можна вбити коронавірус за допомогою «холодного туману», яким таксисти дезінфікують машини.
«Ми рекомендуємо використовувати тільки ті засоби і методи дезінфекції – як поточної, так і заключної, – які зареєстровані в Україні. У разі, якщо в «холодному тумані» використовуються засоби для дезінфекції, які внесені до реєстру дезінфікуючих засобів, їх можна використовувати для дезінфекції автомобілів, приміщень, поверхонь й інших матеріалів, щоб знешкодити вірус, який може бути на поверхні», – зазначив Ляшко.
Він нагадав, що коронавірус передається в тому числі і контактним шляхом, коли руками торкаються поверхні зі збудником, а потім, не помивши руки, підносять їх до слизових оболонок.
До державного реєстру дезінфекційних засобів за 2019 рік внесли 222 засоби.
COVID-19: 1319 випадків в Україні. Інтерактивна мапа
Станом на ранок 6 квітня в Україні лабораторно підтвердили 1319 випадків захворювання на коронавірус COVID-19: 38 людей померли, 28 – одужали. Загалом за добу було зафіксовано 68 нових випадків.
Дані з окупованих територій Донбасу та Криму відсутні.
Постійне посилання на мапу тут.
Ляшко: в Україні є 250 тисяч ПЛР-тестів на коронавірус, питання з тестуванням не є проблемою
В Україні є 250 тисяч тестів на коронавірус методом полімеразної ланцюгової реакції, повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.
«Ми аналізуємо ситуацію. Ми повинні розуміти, що Європа вже на 15-20 днів попереду в розвитку епідемії… Якщо ви проаналізуєте кількість тестувань, які проводилися в країнах Європи в той період часу розвитку епідемії, в якій перебуває Україна, то в Україні не набагато менша кількість тестувань, які здійснюються і проводяться в інших країнах європейського регіону. Сьогодні ми маємо близько 250 тисяч тестів для ПЛР-діагностики, тому питання з тестуванням не є проблемою. Україна готова тестувати, готова буде тестувати», – сказав Ляшко.
За його словами, Україна отримає 22 тисячі ПЛР-тестів від українського виробника, які дозволять протестувати близько двох мільйонів досліджень.
«Тести вже повинні бути на наступному тижні. Український виробник готовий виробляти близько тисячі ПЛР-тестів на добу. Це дозволить нам покрити всю потребу в проведенні тестування, яка необхідна для реагування на епідемію коронавірусної хвороби на території України», – повідомив заступник міністра.
Безкоштовні «3D-маски» для лікарів: як це працює?
У Києві розгорнули цех із виготовлення захисних масок для лікарів. Спеціальний захист друкують на 3D-принтерах, яких у лабораторії близько 50 одиниць. Крім того, фахівці запевняють, що готові виготовляти і необхідні комплектуючі для апаратів штучної вентиляції легенів. 3D-лабораторія уже перейшла на цілодобовий режим роботи, а захист замовляють лікарні з усіх куточків України. Для лікарів такий захист – безкоштовний. Деталі у відеорепортажі Радіо Свобода.
В ООН заявляють про спалах домашнього насильства за умов карантину
За умов карантину та режиму самоізоляції, запроваджених у багатьох країнах для боротьби з поширенням коронавірусної інфекції, значно зросла кількість випадків домашнього насильства. Про це йдеться у відеозверненні генерального секретаря ООН Антоніу Ґутерріша, розміщеному в твітері.
«В останні тижні на тлі посилення економічного і соціального тиску і страху ми стаємо свідками жахливого глобальної спалаху насильства в сім’ї», – сказав Ґутерріш. За його словами, через необхідність ізоляції деякі жінки опинилися в «пастці» з партнерами, схильними до жорстокого поводження. У деяких країнах кількість звернень жінок у служби підтримки подвоїлася. При цьому співробітники правоохоронних органів і медичних установ перевантажені роботою, а місцевим групам підтримки жертв насильства не вистачає ресурсів, зазначив Ґутерріш.
Для вирішення проблеми генеральний секретар ООН запропонував владі країн світу збільшити фінансування некомерційних організацій, що опікуються підтримкою жертв насильства, встановити аварійні системи повідомлення про загрозу в аптеках і продуктових магазинах, а також прирівняти притулки для жертв насильства до об’єктів життєзабезпечення.
Нью-Йорк: у тигра в зоопарку діагностували коронавірус
У тигра в зоопарку американського Нью-Йорка діагностували новий коронавірус. Вважається, це перший підтверджений випадок інфікування тварини в США.
Тигр, ймовірно, підхопив вірус від співробітника зоопарку, який був інфікований, але не мав симптомів, повідомили в адміністрації зоопарку. Шість інших тигрів та левів також захворіли, але їхня хвороба наразі не встановлена.
У зоопарку вирішили взяти аналізи в однієї з тварин після того, як у левів і тигрів з’явилася низка симптомів, включно із сухим кашлем, хрипами та втратою апетиту.
Зоопарк взяв аналізи лише в однієї тварини, оскільки для того, щоб отримати зразки, необхідно застосувати анестезію і нейтралізувати звіра.
За словами ветеринарки та посадовиці Міністерства сільського господарства США докторки Джейн Руні, наразі немає свідчень, що захворювання передається зворотнім шляхом – від тварини до людини.
Центр контролю та запобігання захворюванням не рекомендує тестувати тварин на коронавірус і радить людям обмежити взаємодію з ними й мити руки після контакту.
Нью-Йорк – найбільш уражене коронавірусом місто у США. Там підтвердили понад 100 тисяч випадків.
В Україні посилили карантин. Трансляція
6 квітня в Україні почали діяти більш жорсткі карантинні правила. Радіо Свобода показує, як виконують нові вимоги у Фастові та на залізничному вокзалі Києва, що відбувається на вулицях та в парках столиці.
6 квітня набувають чинності нові карантинні обмеження
Відтепер у громадських місцях не можна з’являтися без маски чи респіратора. Також заборонено ходити групами понад дві особи, за винятком супроводу дітей (яким до 14 років тепер не можна перебувати в громадських місцях самим). Радіо Свобода оглядає ці та інші зміни, запроваджені урядом.
Протокол лікування COVID-19 розширять – МОЗ
Затверджений МОЗ України державний протокол лікування хворих на спричинене коронавірусом захворювання COVID-19 найближчим часом буде розширений переліком нових лікарських препаратів, заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
«Група лікарів, які працюють над протоколом, подовжують розглядати різні варіанти і слідкують за тим, що відбувається у світі. Я думаю, що на цьому тижні він буде ще доповнений відповідними лікарськими засобами, схемами лікування», – сказав міністр в ефірі телеканалу «1+1».
За словами міністра, у створенні протоколу лікування випадків коронавірусної інфекції брали участь фахівці з різних галузей медицини, зокрема, реаніматологи, кардіологи.
«Взяли протоколи країн Європейського союзу, Сполучених Штатів, Китаю і створили той протокол лікування, який ми всі бачили і який був затверджений моїм наказом. Наразі у світі не існує жодного препарату, в якому були б покази до COVID-19. Все це лише доказова сучасна медицина», – сказав Степанов.
Кличко про утилізацію захисних матеріалів інфекційних лікарень: «все дезінфікується і спалюється»
Одноразові захисні костюми і маски, які використовують київські лікарі, що працюють із людьми, в яких виявили COVID-19, утилізують, згідно з протоколом, повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода міський голова Києва Віталій Кличко.
«Я можу сказати, що є багаторазові спеціальні захисні костюми. Що стосується масок, то також є спеціальні маски чи окуляри багаторазові. Все інше, те, що одноразове, є спеціальний протокол утилізації, для того, щоб не було розповсюдження інфекції. І можу заспокоїти всіх тих, хто думає, що десь, кудись це викидають на вулицю. Все дезінфікується і спалюється», – сказав Кличко.
Авіакомпанії США скорочують рейси до Нью-Йорка через коронавірус
Авіакомпанії США скорочують рейси до Нью-Йорка та з цього американського міста через зниження попиту на такі польоти на тлі спалаху коронавірусних захворювань у фінансовій столиці світу.
З 9 квітня до 6 травня кількість рейсів із аеропортів JFK та LaGuardia в Нью-Йорку, а також із сусідніх Ньюарка у штаті Нью-Джерсі становитиме лише 13 на день. У квітні 2019 року кількість внутрішніх американських рейсів із цих трьох аеропортів складала 271.
Нью-Йорк найбільше постраждав від нової спалаху коронавірусної інфекції, в місті нині близько 123 тисяч підтверджених випадків зараження та 4160 померлих.
Прем’єра Британії, в якого у березні виявили коронавірус, доправили до лікарні
Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон доправлений до лікарні для обстеження, повідомив його офіс. За повідомленням, Джонсону зроблять додаткові тести через 10 днів після того, як у нього виявили коронавірус.
В офісі прем’єр-міністра такий крок назвали запобіжним заходом.
Джонсон працював з дому з 27 березня, коли стало відомо, що він інфікувався.
Єлизавета II виступила зі спеціальним зверненням до народу через епідемію коронавірусу
Королева Великої Британії Єлизавета II ввечері 5 квітня виступила зі спеціальним зверненням до народу – у зв’язку з епідемією коронавірусу. Телезвернення заздалегідь записали у Віндзорському замку, куди 93-річна королева переїхала з Лондона після початку епідемії.
За словами королеви, країна зараз переживає непрості часи, які «декому принесли горе, багатьом – фінансові труднощі, а всім нам – величезні зміни в нашому повсякденному житті».
Вона закликала британців зберігати бадьорість духу і солідарність, і висловила надію на те, що країна з «гордістю» перенесе випробування, «і ті, хто прийде нам на зміну, скажуть, що нинішнє покоління британців було настільки ж сильним, як і колишні».
Королева також звернулася зі словами подяки до медиків і всіх, хто допомагає постраждалим від епідемії.
За майже 68 років, які королева перебуває на троні, вона лише уп’яте звернулася до народу з подібною промовою. Востаннє це було в 2012 році з нагоди 60-го ювілею її перебування на престолі.
Також Єлизавета II зверталася до народу в 2002 році, коли померла мати королеви, після смерті принцеси Діани в 1997 році і під час війни в Перській затоці в 1991 році.
Під час Другої світової війни в 1940 році принцеса Єлизавета, якій тоді було 14 років, разом зі сестрою зверталася по радіо до британських дітей.
У Великій Британії, за офіційними даними, понад 45 тисяч заражених коронавірусом і майже п’ять тисяч померлих.
Від коронавірусної інфекції вилікувався принц Чарльз – син королеви, спадкоємець британського престолу. Коронавірус був виявлений і у прем’єр-міністра Бориса Джонсона.
У країні дещо пізніше, ніж в більшості інших країн Європи, запровадили карантин. Всім британцям віком від 70 років – а отже і королеві – влада рекомендувала самоізоляцію протягом 12 тижнів, щоб знизити ризик зараження коронавірусною інфекцією, яка особливо небезпечна для людей похилого віку.