Глава Єврокомісії: ЄС після епідемії коронавірусу необхідний «план Маршалла»
Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн вважає, що Європейському союзу для подолання наслідків пандемії коронавірусної інфекції знадобиться новий «план Маршалла». Про це вона написала в авторській колонці в газеті Welt am Sonntag.
«Необхідно інвестувати мільярди євро сьогодні, щоб запобігти катастрофі у майбутньому», – написала фон дер Ляйєн. Перш за все глава Єврокомісії наголошує на необхідності радикального перегляду бюджету ЄС на 2021–2027 роки. На її думку, країни ЄС повинні проявити солідарність, спрямовуючи кошти у цей бюджет.
План Маршалла – за ім’ям держсекретаря США Джорджа Маршалла – передбачав допомогу з боку США країнам Європи після Другої світової війни. Він допоміг відновити європейську економіку, зруйновану після війни. Фон дер Ляйєн вживає цей термін як метафору цілеспрямованих фінансових вкладень.
На ЄС припадає близько половини усіх випадків захворювання на коронавірусне захворювання COVID-19. Найбільше уражені Італія, Іспанія та Франція: загалом там інфіковано близько 340 тисяч людей та зафіксовано майже 35 тисяч летальних випадків.
Окрім того економіка ЄС страждає від карантинних заходів, запроваджених майже у всіх країнах-членах блоку.
У Китаї відомого правозахисника звільнили з в’язниці та одразу відправили на карантин
У Китаї 5 квітня звільнили з в’язниці відомого правозахисника Ван Цюаньчжана, який провів за ґратами 4,5 роки за «підрив державної влади». Дружина юриста написала у твітері, що говорила з ним по телефону раніше сьогодні.
За словами Вана, незважаючи на те, що його звільнили, представники влади змісили його поселитися в колишньому будинку на два тижні – на карантин через пандемію коронавірусу.
Як заявила дружина правозахисника пресі, вона вважає, що влада використала епідемію як привід, тоді як її чоловік міг, відповідно до закону, повернутися додому у Пекін.
У Amnesty International зазначають, що звільнення Вана Цюаньчжана може бути лише «ілюзією свободу», оскільки влада Китаю практикує подальший моніторинг та контроль за діями правозахисників після їхнього звільнення з ув’язнення.
Ван Цюаньчжан був серед понад 200 юристів та активістів, яких затримали у 2015 році під час розгону масової акції. Він був членом юридичної фірми «Фенжуй», яка брала участь у низці делікатних справ і представляла інтереси відвертих критиків владної Комуністичної партії.
У січні 2019 року Другий проміжний народний суд Тяньцзіня на півночі Китаю засудив його до чотирьох з половиною років в’язниці та позбавлення політичних прав на п'ять років.
Як кримчани рятуються від коронавірусу?
У Криму в рази подорожчали імбир, часник та лимони. Кримська влада пояснює це COVID-19 та падінням рубля. Іспанська лікарка Оксана Фоміна, яка веде ютуб-канал fon&scop фонендоскоп, каже – коронавірус народними методами не лікується, і це не профілактика. Аптеки Криму – парацетамол закуповують пачками. Про ціни у Криму як у Європі дивіться у відеопередачі.
Коронавірус у Верховній Раді: де і як лікується Шахов та інші хворі депутати?
Народні депутати теж хворіють на COVID-19, хоча не так давно дехто з них заявляв, що «коронавірусу ніякого немає». За яких умов інфікувалися ці парламентарі? Де і як лікуються? І чи користуються привілеями депутатського мандату?
В Україні від коронавірусу померли 32 людини, 25 одужали
Станом на 10:00 5 квітня в Україні підтвердили 1251 випадок захворювання на COVID-19. Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я.
Зазначається, що 74% інфікованих – люди віком від 30 до 69 років.
«Усього зафіксовано 32 летальних випадків від COVID-19 в Україні, з яких 11 чоловіків та 21 жінка. 84% усіх померлих від COVID-19 мали важкі серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, новоутворення, захворювання нирок та легень, а в деяких осіб були поєднанні захворювання. Загалом 25 людей вже одужали – повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в організмі», – мовиться у повідомленні.
Випадки виявлено:
- Вінницька область — 75 випадків;
- Волинська область — 19 випадків (2 летальних);
- Дніпропетровська область — 14 випадків;
- Донецька область — 8 випадків;
- Житомирська область — 11 (2 летальних) випадків;
- Закарпатська область — 28 випадків;
- Запорізька область — 39 випадків;
- Івано-Франківська область — 105 (6 летальних) випадків;
- Київ — 225 випадків (3 летальних);
- Київська область — 82 випадки (4 летальних);
- Кіровоградська область — 37 випадків;
- Львівська область — 15 випадків;
- Луганська область — 3 випадки;
- Одеська область — 26 випадків;
- Полтавська область — 9 випадків;
- Рівненська область — 38 випадків (4 летальних);
- Сумська область — 49 випадків (2 летальний);
- Тернопільська область – 160 випадків (2 летальних);
- Харківська область — 1 випадок;
- Херсонська область — 10 випадків (1 летальний);
- Хмельницька область — 10 випадків;
- Черкаська область — 60 випадків (1 летальний);
- Чернівецька область — 220 (5 летальний) випадків;
- Чернігівська область — 7 випадків.
Один випадок в Черкаській області було знято із обліку через помилку фахівців області під час внесення даних, заявили у ЦГЗ.
У світі понад 1,2 мільйона людей інфіковані коронавірусом
Станом на 5 квітня кількість інфікованих коронавірусом у світі становить понад 1,2 мільйона людей. Про це свідчать дані Університету Джонса Гопкінса.
Від COVID-19 померли 64 784 людини, одужали – понад 247 тисяч.
Тестування на коронавірус розпочалося в поселеннях ромів у Словаччині
Лікарі, і тому числі й військові фахівці, прибули до понад 30 поселень ромів, щоб провести тестування серед їхнього населення. Як повідомляють словацькі ЗМІ, серед отестованого наслення наразі не було підтверджено осіб, інфікованих коронавірусом.
Учасницею тестування була також представник ромської меншини в уряді Словаччини Андрея Бучоква. «Мова не про загальне тестування, йдеться про проведення тестування тільки серед тих людей, які повернулись додому протягом останніх 14 днів».
В разі підтвердження інфікації коронавірусом будуть проведені стандартні заходи, які проводяться для всіх інших громадян Словаччини. Інфіковані роми «будуть переведені до карантину, забезпеченням якого займатимуться представники поселень. Таким чином ми хочемо запобігти запровадженню владних заходів, як то закриття ромських поселень чи їхніх частин», зазначила Андрея Бучкова.
Ромська меншина друга, після угорської, найбільша національна меншина у Словаччині, нараховує близько 90 тисяч осіб. Роми переважно живуть на сході країни в Кошіцькому, Банскобистрицькому і Пряшівському районах.
Кличко розповів про плани відновлення роботи транспорту в Києві після закінчення обмежень
Міський голова Києва Віталій Кличко розповів в ефірі Радіо Свобода плани відновлення роботи київського транспорту після завершення нинішньої надзвичайної ситуації через пандемію коронавірусного захворювання.
Як сказав він у «Суботньому інтерв’ю» для Радіо Свобода, над цим уже працюють.
При цьому мер Києва звернув увагу: «На сьогодні ми не можемо відмовитися взагалі від маршруток, тому що вони перевозять достатньо велику кількість пасажирів».
Водночас Кличко запевнив: «Ми робимо все для того, щоб зараз «витиснути» маршрутки».
«Тому закуповуємо зараз 200 нових автобусів (за останні роки вже закупили 100 – ред.). Вони вже проплачені. І найближчим часом я буду готовий їх презентувати. Нами закуплено за останній час 63 нові, сучасні трамваї і 121 тролейбус. Тобто новим, сучасним транспортом з кондиціюванням, з низькою підлогою і з ціною (за проїзд – ред.) меншою, ніж у маршрутках, ми зробимо все для того, щоб ці маршрутки витіснити з міста Києва. І це наше завдання. Просто заборонити – це легкий шлях, але, тим не менше, вони також виконують свою функцію. Наша стратегія – це громадський транспорт, сучасний, комфортний транспорт, який зможе витіснити і замінити ті маршрутки, які на сьогодні вже морально застаріли», – сказав Віталій Кличко.
У Києві наземний громадський транспорт нині працює в обмеженому режимі і з 23 березня перевозить тільки працівників критичної інфраструктури: медиків, рятувальників, правоохоронців, працівників продуктових крамниць, аптек, стратегічних підприємств, фахівців житлово-комунальної сфери. На все місто залишилося працювати менш ніж 20 маршрутів автобусів, тролейбусів і трамваїв. Метро в Києві, як і інші метрополітени України, за рішенням уряду повністю не працює ще з 18 березня.
У Китаї вшанували пам’ять померлих від COVID-19
У Китаї вшанували пам’ять тисяч померлих від коронавірусного захворювання COVID-19 у цій країні.
День жалоби призначили на традиційний весняний день вшанування пам’яті предків «Цінмін», який цього року припав на 4 квітня. Цей день у Китаї вихідний.
По всій країні прапори спустили на пів щогли, скасували всі розважальні заходи. Пам’ять померлих вшанували трихвилинкою мовчання. Машини, потяги чи судна натомість давали гудки.
Зазвичай цього дня люди прибирають могили предків і, якщо добра погода, йдуть на природу.
Цього року через коронавірусну пандемію становище інакше. Зокрема, в місті Ухані, звідки коронавірус поширився на всю планету, влада заборонила відвідувати цвинтарі принаймні до 30 квітня. В інших місцевостях прямої заборони могло не бути, але в усьому Китаї влада закликала цього дня не йти на цвинтарі, а довірити прибирання працівникам кладовищ.
У Китаї станом на 4 квітня заявляли про приблизно 82,5 тисячі випадків захворювання і 3330 померлих від нього.
Але експерти критично ставляться до офіційних китайських даних.
Зокрема, у США Центральне розвідувальне управління ще з лютого попереджає Білий дім, що Китай значно применшує оголошену кількість коронавірусних інфекцій.
Загалом у світі, за інформацією Центру даних про коронавірус Університету імені Джонза Гопкінза у США, на цей час підтверджені 1 192 028 випадків коронавірусного захворювання, з них 64 316 людей від нього померли, 245 981 уже видужав.
Військові оприлюднили нові дані про кількість хворих на COVID-19 у ЗСУ
Командування Медичних сил Збройних сил України оприлюднило нові дані про кількість хворих на коронавірусне захворювання COVID-19 у ЗСУ.
За повідомленням, станом на 17-у годину у Збройних силах зареєстровано третій випадок захворювання. Це також другий випадок, підтверджений у військовослужбовця Київського гарнізону.
Цей військовослужбовець, мовиться в повідомленні, з кінця березня був на лікуванні вдома з симптомами ГРЗ, потім тести виявили в нього коронавірус.
«Наразі стан здоров’я військовослужбовця задовільний. Він проходить лікування у домашніх умовах під наглядом медичної служби. Військовослужбовців, що мали з ним контакти під час виконання службових обов’язків, відправлено на самоізоляцію. Найближчим часом у них буде взято проби для проведення дослідження на можливе захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19», – повідомили в командуванні.
Перші два випадки захворювання в Збройних силах, у Хмельницькому і в Київському гарнізоні, виявили 2 квітня.
В МЗС повідомили нові дані про українців із COVID-19 за кордоном
У Міністерстві закордонних справ України повідомили оновлені дані про українських громадян, у яких виявили коронавірусне захворювання COVID-19 за межами держави.
Як мовиться в новій оперативній інформації МЗС, на цей час відомо про 170 громадян України, які проходять лікування від COVID-19 у 20 країнах світу.
Попереднього дня, 3 квітня, було відомо про 166 таких громадян.
П’ять громадян від цього захворювання померли за кордоном, 11 одужали – ці цифри з попереднього дня залишилися незмінними.
А 2 квітня було відомо тільки про 34 українських громадян, які лікувалися в 18 іноземних країнах. На той день померлих було 4, видужалих 10.
У Кривому Розі працівники меткомбінату «АрселорМіттал Кривий Ріг» зібрались під будівлею адміністрації комбінату, щоб отримати спецперепустки для проїзду громадським транспортом на роботу. За словами працівників, через це під будівлею в суботу зранку утворилась черга з кількох сотень людей.
Із понеділка, 6 квітня, в Кривому Розі через посилення карантинних заходів перевезення пасажирів у міському транспорті здійснюватиметься лише за наявності спеціальної перепустки, й упродовж 4–5 квітня робітники мали отримати спецдокументи.
Як повідомив Радіо Свобода керівник первинної організації Всеукраїнської профспілки «Свобода праці» на підприємстві Євген Алістранський, 4 квітня зранку робітники нічної зміни, відпрацювавши, кинулись отримувати спецперепустки.
Люди в черзі не дотримувалися рекомендованої дистанції, не всі були в масках чи респіраторах.
У пресслужбі поліції Кривого Рогу поінформували, що після повідомлення про порушення правил карантину й неналежну організацію видачі спецперепусток склали адмінпротокол на керівника відділу кадрів підприємства за статтею 44-3 Кодексу про адмінпорушення (порушення правил карантину). Протокол спрямують до суду.
Водночас на підприємстві «АрселорМіттал Кривий Ріг» повідомили, що, аби уникнути черг і порушення карантинних вимог, уже ухвалили рішення щодо видачі спецпропусків по цехах та інших підрозділах.
У пресслужбі комбінату Радіо Свобода поінформували, що адміністрація комбінату отримала спецперепустки встановленого зразка ввечері 3 квітня. Відповідно до загальних правил, видача спецперепусток має здійснюватись індивідуально, в руки кожному. Таким чином підприємство опинилося в умовах, коли за два вихідні, до 6 квітня, необхідно було видати працівникам 21 тисячу спецперепусток.
«Було ухвалене рішення видавати спецперепустки централізовано в службі «Єдиного вікна» підприємства 4 і 5 квітня з 8:00 і до 19:00. Для цього в суботу на роботу вийшли 25 спеціалістів «Єдиного вікна», в приміщенні якого була забезпечена дезінфекція і дотримання всіх правил в умовах карантину», – пояснили на підприємстві.
Як поінформували в комбінаті, видачу спецперепусток розпочали о 7:40. Через 40 хвилин усі присутні їх отримали і розійшлися, звільнивши площу. Подальшу видачу документів уже організували по цехах.
Станом на 4 квітня на Дніпропетровщині було лабораторно підтверджено 14 випадків коронавірусної інфекції, у тому числі 5 у Кривому Розі. Четверо людей уже одужали.
У ЦГЗ навели статистику щодо померлих від COVID-19 в Україні
Як мовиться в повідомленні, станом на ранок 4 квітня 86% людей, що померли від COVID-19 в Україні, мали вік старший за 50 років. Більшість померлих мала важкі серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, новоутворення, захворювання нирок, легень і ожиріння. У 30% померлих із наявністю супутньої патології були поєднанні захворювання.
Загалом частка хвороб складала (одна або кілька):
- 61% – серцево-судинні захворювання;
- 40% – цукровий діабет;
- 13% – новоутворення;
- 4% – захворювання нирок;
- 9% – захворювання легень;
- 4% – ожиріння.
Загалом станом на ранок 4 квітня 2020 року від COVID-19 в Україні померли 28 людей: 19 жінок (68%) і 9 чоловіків (32%).
За віковим розподілом:
- 30–39 років – 2 людини;
- 40–49 років – 2 людини;
- 50–59 років – 9 людей;
- 60–69 років – 9 людей;
- 70–79 років – 5 людей;
- 80–89 років – 1 людина.
П’ятеро з числа померлих мали в анамнезі поїздки за кордон протягом останніх 14 діб до появи клінічних симптомів.
Середня тривалість від появи симптомів захворювання до настання смерті склала 9 діб, а від моменту госпіталізації до смерті – 4 дні.
Усі 28 пацієнтів були госпіталізовані. Із них 64% отримували лікування у відділеннях інтенсивної терапії і перебували на штучній вентиляції легень чи екстракорпоральній мембранній оксигенації.
Також усі люди, які померли від COVID-19, мали позитивний результат лабораторного дослідження на наявність збудника цієї хвороби, повідомили в ЦГЗ.
Станом на ранок 4 квітня в Україні були виявлені 1096 випадків захворювання COVID-19. Із них 28 людей померли, 23 особи вилікувалися.
Загалом у світі, за інформацією Центру даних про коронавірус Університету імені Джонза Гопкінза у США, на цей час підтверджені 1 170 159 випадків 5коронавірусного захворювання, з них 63 831 людина від нього померла, 225 400 вже видужали.
В Україні підтверджено 1225 випадків COVID-19 станом на 22-у годину 4 квітня
Як повідомили в Центрі громадського здоров’я України, за результатами досліджень вірусологічної референс-лабораторії цього Центру і обласних лабораторних центрів підтверджено 1225 випадків COVID-19.
Усього отримано 32 повідомлення про летальні випадки від цього захворювання. 25 людей уже одужали – повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в організмі, мовиться в повідомленні.
Уранці 4 квітня в Україні повідомляли про 1096 випадків, із них тоді було 28 смертельних і 23 видужання.
Загалом у світі, за інформацією Центру даних про коронавірус Університету імені Джонза Гопкінза у США, на цей час підтверджені 1 181 825 випадків 5коронавірусного захворювання, з них 63 901 людина від нього померла, 244 246 уже видужали.
Мер Києва розповів про втрати бюджету міста через коронавірус
Міський голова Києва Віталій Кличко розповів в ефірі Радіо Свобода про втрати міського бюджету через нинішню пандемію коронавірусного захворювання і пов’язані з нею обмеження.
Як сказав він у «Суботньому інтерв’ю» для Радіо Свобода, за попередніми оцінками, ці втрати становлять 1 мільярд 600 мільйонів гривень. І «це не остання цифра», додав Кличко.
«Це не жарти. Це дуже серйозно. І тому, вибачте, ми будемо втрачати. Це вимушені кроки. Це непопулярні кроки. Це зупинка київська транспорту, це зупинка бізнесу. Але коли стоїть питання здоров’я та життя, то здоров’я і життя, без сумніву, є пріоритетом. Так, дійсно, місто втрачає. Так, дійсно, на сьогодні не тільки Україна втрачає, а й всі країни зараз рахують збитки, які обраховуються трильйонами доларів тільки у США. Ніхто не може наперед прорахувати. І всі говорять зараз про велику фінансову кризу, найбільшу після Другої світової війни», – сказав мер Києва.
Кличко, зокрема, розповів: «Ми провели зараз засідання Київради, переглянули бюджет. Зараз перекинули на медичну галузь 894 мільйони. Це додаткові гроші на зарплату працівникам медичної сфери, особливо інфекційних відділень – від 5 до 10 тисяч гривень додатково до зарплати. Вкрай важливо підтримати тих людей, які на сьогодні на передовій. Це не перебільшення. Люди ризикують своїм здоров’ям, здоров’ям своїх рідних. І вони повинні отримувати нормальну зарплату. Незважаючи на складні умови, ми зробили такі кроки, розуміючи, що повинні підтримувати наших медиків. Якщо ми втратимо наших медиків, я навіть не хочу говорити про наслідки».
«Ми зараз переглядаємо бюджет у зовсім інших умовах. І немає сумнівів, що буде недовиконання бюджету, надходження в бюджет те, яке ми планували. Ми повинні жити вже в нових реаліях», – наголосив Віталій Кличко.
Італія дякує українським медикам за жест солідарності
На військовому летовищі Pratica di Mare біля Риму високі посадовці Італії зі словами подяки зустріли бригаду українських лікарів, яка прибула для допомоги італійським медикам у лікуванні хвороби COVID-19, від епідемії якої значно потерпають Апенніни.
Літак із Києва зустрічали міністр закордонних справ Італії, очільники Департаменту цивільного захисту, представники обласної адміністрації Марке й українські дипломати.
«Щиро дякуємо Україні й її медикам за цей жест солідарності і міжнародної підтримки. Італія цього ніколи не забуде», – заявив під час зустрічі міністр закордонних справ Луїджі Ді Майо.
Італійська сторона високо оцінила допомогу й підтримку України, надану «за покликом душі і серця», зазначив для Радіо Свобода радник-посланник посольства України в Італії Дмитро Воловників.
Про прибуття українських лікарів повідомили багато італійських видань і державні телеканали. Вони зауважують, що, після Албанії і Польщі, Україна стала черговою країною Східної Європи й Західних Балкан, яка надає конкретну підтримку Італії.
Продовження цієї історії читайте тут.
В Одеській ОДА спростовують інформацію про буцімто недостачу апаратів ШВЛ у місцевій лікарні
Заступник голови Одеської облдержадміністрації Віталій Свічинський повідомив, що в Одеському клінічному медичному центрі є 12 апаратів штучної вентиляції легень, а не менше, як повідомляли місцеві медпрацівники. Про це Свічинський заявив у прямому ефірі на Радіо Свобода 3 квітня.
«Я поїхав туди разом з пресою і порахував кожен цей апарат. Там дійсно 12 апаратів, два з яких – дитячі, 10 – для дорослих», – сказав Свічинський.
Посадовець додав, що у клінічному медичному центрі не вистачає анестезіологів, але у влади ще є час це виправити, поки у цю лікарні не доставляють пацієнтів, хворих на COVID-19, чи з підозрою на захворювання.
Раніше у соцмережах кілька осіб, які назвались працівницями Одеського клінічного медичного центру, у відео повідомили, що інформація в одеській пресі про те, що заклад має 12 апаратів штучної вентиляції легень, не відповідає дійсності. Жінки стверджували, що насправді у лікарні лише 6 апаратів ШВЛ.
За даними МОЗ, станом на ранок 4 квітня в Одеській області лабораторно підтвердждені 26 випадків захворювання на COVID-19.
Після інциденту в готелі «Козацький» місця обсервації узгоджуватимуть з владою Києва – мер
Київський міський голова Віталій Кличко заявив, що після подій довкола готелю «Козацький», з якого утекли кількадесят людей, які були поміщені туди на обсервацію, будь-які рішення щодо масової ізоляції людей у зв’язку із заходами щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції будуть узгоджуватися зі столичною владою. Про це Віталій Кличко у режимі онлайн сказав в програмі «Суботнє інтерв’ю» на Радіо Свобода.
«Для нас також було несподіванкою, що для всіх людей, які прийшли на обсервацію, був виділений готель «Козацький», що на майдані Незалежності. Це центр міста. І питання багатьох було: це логічно чи ні, робити обсервацію в центрі міста, якщо там може бути вогнище захворювання? Готель «Козацький» – не є муніципальною власністю, це не власність міста. І з нами, на жаль, консультації не велися. Я після цього зателефонував. І мені пообіцяли, що про наступні кроки всі будуть інформувати нас. Ми готові надати допомогу. У нас для обсервації є місця в лікарнях, а не в готелях», – сказав Кличко.
Мер Києва додав, що вважає причиною непорозумінь в окремих питаннях, зокрема щодо визначення місць обсервації, між центральною і міською владою, брак ефективного комунікування.
«Я переконаний, що це брак комунікації. І звернувся до всіх міністрів: однозначно потрібно інформувати місто Київ щодо тих кроків, які робить держава. Я вдячний, що Кабмін прислуховується до наших порад. Багато речей, які ми пропонуємо, були вже зроблені керівництвом країни», – сказав Кличко.
Кількість інфікованих коронавірусом у Києві перевищила 200 – Кличко
1 квітня ЗМІ повідомляли, що у Києві з обсервації у готелі «Козацький» в центрі Києва втекли понад 60 людей, які повернулись з-за кордону. Згодом у МВС повідомили, що за порушення режиму самоізоляції оштрафовані 130 громадян, які приїхали з інших країн.
Після закриття кордонів у зв’язку з обмежувальними заходами країн через пандемію коронавірусу в Україну з-за кордону повернулись десятки тисяч людей.
За даними МОЗ, станом на ранок 4 квітня, в Україні 1092 лабораторно підтверджених випадки COVID-19, з них 28 летальних, 23 пацієнти одужали.
Обов’язкова обсервація громадян постановою Кабміну є порушенням Конституції – правозахисник
Обов’язкова обсервація українців, які прибули з-за кордону, є порушенням Конституції України, оскільки обмеження не зафіксоване у законодавстві, а регламентується лише постановою Кабінету міністрів. Таку думку в ефірі Радіо Свобода 3 квітня висловив правозахисник, виконавчий директор громадської організації «Центр спільних дій» Андрій Андрушків.
«Ця адміністративна відповідальність, її в українській нормативно-правовій реальності можна вводити лише в умовах надзвичайного стану. А в інших умовах, в умовах, в яких ми є зараз, сьогодні, такі обмеження є заздалегідь неконституційними», – сказав Андрушків.
Правозахисник також зазначив, що адвокатам буде легко оскаржувати протоколи, які правоохоронці матимуть змогу складати від 6 квітня, коли набере чинності заборона на прогулянки у парках та зонах відпочинку.
Чи є правдивими офіційні дані щодо пандемії коронавірусу?
Статистика лякає. В усьому світі кількість підтверджених випадків коронавірусу з кожним днем збільшується. Станом на 2 квітня, кількість досягла понад 930 тисяч, згідно з даними Університету Джона Гопкінса. Але раптом реальні показники вищі? Читайте про це за лінком.