Карантин потрібний до масового спалаху – головний санлікар
Вивчаючи досвід інших країн, Міністерство охорони здоров’я України дійшло висновку, що карантин потрібно впроваджувати до появи масових спалахів COVID-19. Про це головний санітарний лікар Віктор Ляшко сказав 2 квітня у відповідь на запитання Радіо Свобода про те, чи доцільний італійський варіант суворих карантинних заходів, якщо при ньому в Італії реєструється велика кількість нових заражень щодоби. Водночас, він не виклав точку зору МОЗ про те, чому один із найсуворіших у ЄС карантинів не зупиняє масову передачу захворювання.
«Ми не повинні чекати великих спалахів, бо коли відбувається великий спалах, то відбувається велика кількість контактів. І друга хвиля спалаху відбувається вже через 14 днів. Тому карантин було розпочато до того, як у нас були зафіксовані масові спалахи», – відповів Віктор Ляшко. Він закликав експертів, які з сумнівом ставляться до запропонованих МОЗ заходів, переглянути своє ставлення до них.
«МОЗ вживає превентивних заходів, аналізуючи розвиток спалахів в інших країнах. Ми вивчаємо досвід усіх країн, робимо динаміку і порівняння», – зазначив головний санітарний лікар. Він додав, що міністерство зробить публічними ці порівняльні графіки темпів інфікування інших країн та України.
СБУ: в «Євролабі» вилучили документи та інформацію
Співробітники СБУ вилучили в товаристві з обмеженою відповідальністю «Євролаб» документи та інформацію в межах розслідування за фактом можливого вчинення «дій, які спрямовані на поширення епідемії COVID-19 та заподіяння шкоди здоров’ю населення України». Пресслужба СБУ повідомила про такий результат обшуків, які 1 квітня відбулися в «Євролабі».
«Зокрема, мова йде про навмисне неповідомлення відповідним державним органам інформації про позитивні результати тестів на коронавірус у окремих осіб», – ідеться в повідомленні спецслужби.
За інформацією СБУ, документи опрацюють із залученням фахівців Міністерства охорони здоров’я України, після чого «будуть прийняті відповідні процесуальні рішення у кримінальному провадженні».
У справі триває досудове розслідування, відбуваються слідчі й розшукові дії.
Міністр охорони здоров’я Ізраїлю захворів на COVID-19
У міністра охорони здоров’я Ізраїлю Яакова Ліцмана діагностували спричинене коронавірусом захворювання COVID-19, повідомляє МОЗ країни.
Тести на коронавірус 71-річного міністра і його дружини дали позитивний результат. Вони перебуватимуть в ізоляції.
Самопочуття Літцмана і його дружини – задовільне.
В Ізраїлі повідомили про щонайменше 25 смертей від коронавірусу, всього заразилися понад шість тисяч людей.
МОЗ припускає, що наступного тижня в Україні почнеться серійне виробництво тестів на COVID-19
Наступного тижня в Україні розпочнеться серійне виробництво тестів на коронавірусну хворобу COVID-19, припустив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко у відповідь на питання Радіо Свобода на щоденному онлайн-брифінгу.
«Міністерство охорони здоров’я працює над цим питанням, і в указі президента було, що треба виділити кошти на виробництво тест-систем. Ми працювали і з Інститутом молекулярної біології, ми працювали і з іншими виробниками вітчизняних тестів. Я думаю, на наступному тижні в нас буде серійне виробництво і будуть поставки вітчизняних тестів до ПЛР-лабораторій. І ми спокійно забезпечимо всіх, хто цього потребує, лабораторними дослідженнями», – сказав Ляшко.
Пандемія коронавірусу: міністри країн НАТО вперше зустрічаються онлайн
Міністри закордонних справ країн НАТО 2 квітня обговорять заходи реагування на пандемію коронавірусу, наголошуючи при цьому, що альянс зберігає готовність захистити себе від будь-якої загрози.
Зустріч відбудеться в режимі відеоконференції – вперше за 70-річну історію НАТО. Віртуальний формат зустрічі обрали через заборону пересування і великих зустрічей, пов’язану з протидією коронавірусу.
«Наша головна мета – гарантувати, щоб ця криза в охороні здоров’я не стала кризою в обороні», – сказав 1 квітня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ.
Альянс вже допоміг доправити необхідні засоби до найбільш уражених коронавірусом країн-членів: Італії й Іспанії.
Альянс працює над тим, щоб запобігти поширенню дезінформації навколо пандемії, у чому звинувачують Росію і Китай.
Влада Китаю повідомила про шістьох померлих від COVID-19 за добу
Національна комісія з охорони здоров’я Китаю повідомила 2 квітня про шість нових смертей від коронавірусної інфекції COVID-19 за минулу добу. Це стільки ж, скільки і попереднього дня, 31 березня.
У Китаї 1 квітня зафіксовано 35 нових випадків захворювання, і всі вони були завезені з-за кордону, твердять китайські фахівці.
В Україну минулої доби повернулися майже 6,5 тисяч українців – прикордонники
За повідомленням ДПС, загалом протягом доби 1 квітня прикордонники здійснили оформлення в обидва напрямки 12,4 тисячі осіб.
«Зранку в пунктах пропуску черг із тих, хто подорожує власним транспортом, та пішоходів немає. Упродовж минулої доби без власного транспорту в Україну прибуло майже 2,5 тис. осіб. Для їх перевезення залучалися транспортні засоби, надані місцевою владою та ДСНС», – повідомили прикордонники.
За даними ДПСУ, впродовж доби Україну залишили понад 4,3 тисячі осіб, у тому числі майже 1,7 тисячі іноземців.
Хто опинився на вулицях через карантин?
У Києві благодійники продовжують надавати допомогу безпритульним. Утім, серед них з’явилися й ті, хто втратив свою тимчасову роботу через карантин, й тому притулку доводиться шукати на вулицях столиці. Хто це і чому вони на вулицях? Дивіться про це у відео Радіо Свобода.
Перший випадок COVID-19 зафіксували в ЗСУ
«Працівник ЗС України, лікар Хмельницького військового госпіталю, з кінця березня поточного року перебувала на амбулаторному лікуванні з приводу ГРЗ. 1 квітня після погіршення стану – госпіталізована до Хмельницької інфекційної лікарні з діагнозом «пневмонія». Того ж дня, методом ПЛР діагностовано захворювання на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом типу COVID-19. Хвора отримує лікування, згідно з протоколами МОЗ України, стан здоров’я задовільний», – повідомило у фейсбуці командування медичних сил ЗСУ, захворіла лікар Хмельницького військового госпіталю.
За даними командування, на ізоляції (в тому числі самоізоляції) перебуває 140 осіб. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція у найближчі три доби – 72 особи.
«У госпіталі визначено коло контактних осіб (10 військовослужбовців), яким на 2 квітня заплановано проведення лабораторного обстеження методом ПЛР. Усі контактні особи оглянуті та направлені на самоізоляцію, у місцях перебування хворої проведена дезінфекція», – йдеться в повідомленні.
За добу в Україні виявили ще 135 хворих на COVID-19, загальне число – 804
Станом на 10:00 2 квітня в Україні зафіксовано 804 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію, свідчать дані Центру громадського здоров’я МОЗ України.
Померли в Україні 20 людей, одужали – 13.
Як і раніше, жодного випадку захворювання не зафіксовано в Миколаївській області, найбільше хворих – у Києві (160). Також значна кількість інфікованих у Чернівецькій (143), Тернопільській (106), Івано-Франківській (74), Київській (64), Черкаській (54) та Вінницькій (51) областях.
«Вижити у карантин»: як рятується малий і середній бізнес і чого очікує від держави
Найвідчутніше карантин уже вдарив по малому і середньому бізнесу. Більшості підприємців, які працювали у сфері обслуговування та продажу товарів, довелося закрити свої заклади, відправити у відпустки, а то і звільнити працівників. Особливо важко тим, хто орендує великі приміщення, дороговартісну техніку, має зобов'язання із виплати кредитів.
Радіо Свобода поставило однакові запитання представникам бізнесу із різних сфер. Ми запитали: «Що ви зробили після оголошення карантину для порятунку вашого бізнесу?»; «Чи вдасться відновити бізнес після приборкання епідемії?»; «Що може зробити держава, щоб підтримати бізнес у цих умовах?».
США придбали у Росії апарати ШВЛ та інше обладнання для боротьби з COVID-19
У Держдепартаменті повідомили, що Сполучені Штати закупили у Росії медикаменти та медичне обладнання, доставлені 1 квітня до Нью-Йорка російським транспортним літаком.
У заяві речниці зовнішньополітичного відомства США Морган Ортагус ідеться: «Після телефонної розмови, що відбулася 30 березня між президентами Дональдом Трампом і Володимиром Путіним, Сполучені Штати погодилися придбати у Росії необхідне медичне обладнання, включаючи апарати штучної вентиляції легенів».
У заяві вказано, що раніше обидві країни також надавали одна одній гуманітарну допомогу в кризових ситуаціях і мають намір діяти так і надалі. У заяві нічого не йдеться про обсяги закупівель і їхню вартість.
Чи готові українці до посилення карантину – трансляція
Кабінет міністрів планує запровадити більш жорсткі заходи безпеки на період карантину в Україні – до 24 квітня 2020 року для боротьби з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19.
Радіо Свобода з’ясовує, чи готові українці до посилення карантину.
2 квітня кореспондент Радіо Свобода відвідають Вишгород Київської області, а в Києві поспілкуються з людьми на оптовому сільгоспринку і у будівельному супермаркеті.
У США понад 80% населення залишається вдома, щоб зупинити поширення COVID-19
Чотири американських штати 1 квітня приєдналися до вже понад 30, де влада наказала жителям залишатися вдома для приборкання пандемії COVID-19. Жертвами коронавірусної інфекції у США стали вже понад 5000 людей.
Губернатори штатів Флорида, Джорджія, Міссісіпі та Невада тепер також вимагають від жителів обмежити виїзд і вихід за межі помешкань, дозволяється залишати місце проживання лише для купівлі продуктів чи ліків. Такої політики дотримуються тепер 39 штатів і округ Колумбія, де загалом проживають понад 80% населення США.
Число загиблих у США все ще є нижчим, ніж в Італії, де вже 13 тисяч 155 людей померли від коронавірусної інфекції, а також Іспанії, де 9 тисяч 387 жертв. Але Сполучені Штати лідирують за числом інфікованих, таких випадків на території країни майже 217 тисяч, свідчать дані Університету Джона Гопкінса.
Американські медичні експерти прогнозують, що навіть у разі дотримання карантинних обмежень від респіраторного захворювання COVID-19, спричиненого коронавірусом, може померти від 100 тисяч до 240 тисяч людей у США.
Світова гонка за вакциною проти коронавірусу: коли чекати та які перешкоди?
Приблизно 35 компаній та академічних дослідних установ у світі змагаються в перегонах щодо створення вакцини проти коронавірусу. Чотири з цих компаній вже випробують свої версії вакцин на тваринах, а одна з цих вакцин буде вже зараз випробовуватись на людях. Але до масового застосування успішної вакцини в масштабах цілого світу ще досить далеко, попереджають фахівці.
Розвідка США: Китай приховав реальні масштаби пандемії COVID-19
Офіційні китайські дані про кількість заражених і померлих у результаті пандемії коронавірусної інфекції є сфальсифікованими, повідомляє агенція Bloomberg із посиланням на секретну доповідь американської розвідки, надану Білому дому.
Джерела Bloomberg не надали жодної додаткової інформації про доповідь. Китайська влада повідомила про 82 тисячі випадків зараження і 3 тисячі 300 смертей у результаті епідемії, що почалася, згідно з версією Пекіна, наприкінці грудня в Ухані.
Станом на ранок 2 квітня у Сполучених Штатах виявлено понад 215 із половиною тисяч заражених, загинули понад 4 тисячі людей. «Суть у тому, що ситуація була б кращою, якби Китай був більш відкритим. Зараз очевидно, що задовго до того, як світ дізнався, що Китай зіткнувся з інфекцією, можливо, за місяць до цього епідемія була реальністю в Китаї» , – сказав в інтерв'ю CNN 1 квітня віцепрезидент США Майк Пенс. За словами президента Трампа, він не отримував звіту американської розвідки, але дані, надані Пекіном, виглядають щонайменше неповними.
Реальна картина розвитку епідемії в Китаї важлива для моделювання поширення коронавірусу в світі і оцінки ефективності заходів боротьби з ним. Як заявила 31 березня імунолог Дебора Біркс, що є радником адміністрації Трампа з проблеми коронавірусу, інформація, надана Пекіном, вплинула на висновки і дії урядів різних країн.
В останні дні з'явилася інформація, що похоронні будинки в Ухані отримали незвично велику кількість урн для поховання. Є повідомлення, що за отриманням праху родичів стоять черги, що може свідчити про значно вищий рівень смертності в результаті пандемії. За деякими підрахунками, число померлих може перевищити 40 тисяч. Офіційне число померлих в Ухані – 2,5 тисячі.
Скульптури в масках та графіті про любов: як коронавірус вплинув на мистецтво
Коронавірус надихає митців на створення нових та переосмислення старих витворів.
Як боротися з коронавірусом: успіхи й провали
Коронавірус влаштував країнам світу один із найтяжчих викликів століття. Але чітких правил, як можна швидко зупинити його розповсюдження, немає. І країни самі обирають свій шлях – хтось кращий, хтось не дуже. Читайте про це за лінком.
Трамп визнав свою помилку щодо коронавірусу: переконали прогнози експертів та громадська думка
З огляду на те, що кількість заражених коронавірусом у США перевалила за 200 тисяч, а шпиталі Нью-Йорку не справляються з навантаженнями, президент Дональд Трамп різко змінив свою риторику щодо коронавірусу. Він уже не закликає чимшвидше повертатися до нормального життя, не обіцяє повернення до звичайної ділової активності до Великодня (12 квітня), а попереджає про можливі сотні тисяч смертей вже протягом найближчих двох місяців, навіть незважаючи на ухвалені заходи, і надає слово експертам.
Більше про це читайте за лінком.
У Чернівецькій області запровадили особливий режим в’їзду та виїзду
У Чернівецькій області 1 квітня запроваджено особливий режим в’їзду та виїзду через епідемію коронавірусу. Про це повідомив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук
«Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій підтримала звернення обласної комісії ТЕБ та НС щодо введення особливого режиму в’їзду і виїзду у Чернівецьку область», – мовиться у повідомленні.
Зокрема передбачається заборона пасажирських перевезень. Буде дозволено лише рух вантажного транспорту.
Повідомляється, що у Чернівецькій області підтверджено 39 випадків зараження коронавірусом, загальна кількість випадків у області – 143, одужали вісім людей.