Зеленський підписав закон щодо соціальних та економічних гарантій під час епідемії коронавірусу
Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», ухвалений парламентом на позачерговому засіданні 30 березня. Про це повідомляє Офіс президента.
«Документом передбачені додаткові соціальні та економічні гарантії для підтримки громадян і бізнесу в умовах протидії поширенню коронавірусу в Україні. Закон, зокрема, передбачає доплату в розмірі до 300% заробітної плати медикам та іншим працівникам, задіяним у лікуванні хворих на COVID-19, а працівникам соціального захисту населення, які надають послуги громадянам, котрі перебувають удома, – до 100% заробітної плати», 0 мовиться у повідомленні.
Зазначається також, що уряд отримує право під час карантину встановлювати граничні ціни на товари протиепідемічного призначення та соціально значущі товари. Від ПДВ звільняється ввезення в Україну ліків, медвиробів та обладнання, необхідного для боротьби з епідемією. Документом встановлено нульовий акциз та спрощено адмінпроцедури виробництва і закупівель спирту для дезінфекторів.
«Документом передбачено й виплату допомоги з часткового безробіття працівникам малих і середніх підприємств, для яких будуть збережені робочі місця під час карантину. Крім того, спрощується оформлення дистанційної роботи – працівники мають право розподіляти робочий час на свій розсуд, а виконання дистанційної роботи не призводить до будь-яких обмежень трудових прав чи зменшення зарплати. Всі соціальні виплати на період карантину будуть продовжені автоматично – громадянам не потрібно наражати себе на небезпеку та з’являтися у відповідні установи», – мовиться у повідомленні ОП.
Законом заборонено підвищувати відсоткові ставки за кредитами, а споживчі кредити, взяті до 2017 року, тимчасово звільняються від штрафів та пені.
«Документом передбачено і збільшення лімітів для груп платників єдиного податку фізичних осіб – підприємців: перша група – з 300 тис. до 1 млн грн, друга група – з 1,5 млн до 5 млн грн, третя група – з 5 млн до 7 млн грн», – проінформували в ОП.
Станом на 22:00 1 квітня в Україні підтверджено 794 випадки коронавірусного захворювання COVID-19, 20 людей померли, 13 одужали.
У США кількість інфікованих коронавірусом перевищила 200 тисяч
У США станом на 1 квітня підтверджено понад 203 тисячі випадків захворювання на COVID-19. Про це свідчать дані Центру системних досліджень та інжинірингу Університету Джонса Гопкінса.
У Штатах зафіксовано 4 476 смертей від COVID-19. При цьому одужали 8 400 хворих.
Понад 110 тисяч випадків COVID-19 підтвердили в Італії, та більш ніж 102 тисячі – в Іспанії.
Станом на 22:00 1 квітня в Україні підтверджено 794 випадки коронавірусного захворювання COVID-19, 20 людей померли, 13 одужали.
В Україні підтверджено майже 800 випадків захворювання на COVID-19
Станом на 22:00 1 квітня в Україні підтверджено 794 випадки коронавірусного захворювання COVID-19. Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я.
«Усього зафіксовано 20 летальних випадків від COVID-19 в Україні. Загалом 13 людей вже одужали – повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в організмі», 0 мовиться у повідомленні.
УЄФА переніс матчі Ліги чемпіонів та Ліги Європи на невизначений термін
Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) переніс матчі головних клубних турнірів – Ліги Чемпіонів та Ліги Європи, на невизначений термін через пандемію коронавірусу. Про це повідомляє УЄФА.
Також переносяться матчі збірних, заплановані на червень.
17 березня УЄФА переніс на рік чемпіонат Європи з футболу, який мав відбутися цього літа.
Станом на 1 квітня, підтверджено понад 911 тисяч випадків коронавірусного захворювання, 45 371 людина померла, понад 190 тисяч одужали.
Адвокат просить перевірити, чи забезпечені масками політв’язні у СІЗО окупованого Сімферополя
Адвокат Назім Шейхмамбетов направив запити в СІЗО Сімферополя і ФСВП Росії з проханням перевірити, чи забезпечені фігуранти кримських «справ Хізб ут-Тахрір» Шабан Умеров, Рустем Сейтмеметов, проукраїнський активіст Олег Приходько засобами захисту від коронавірусу. Про це повідомляє «Кримська солідарність».
«Мене цікавить, чи забезпечені мої підзахисні індивідуальними засобами захисту від зараження COVID-19, медичними виробами, які закривають рот і ніс людини, і забезпечують бар’єр для прямої передачі інфекційних частинок. Чи проводиться антисептична обробка камер, чи проводиться огляд медичними працівниками? Вимірюється чи температура тіла? Чи проводиться тестування на предмет наявності симптомів інфекційного захворювання, в тому числі COVID-19?», – розповів Шейхмамбетов.
Адвокат стурбований тим, що в антисанітарних умовах сімферопольського ізолятора, про які раніше неодноразово заявляли правозахисні організації та адвокати політв’язнів, неможливо гарантувати безпеку людей.
«Чи перебувають разом у камерах особи, які мають симптоми інфекційного захворювання, зокрема «коронавірусу», чи є умови для ізоляції та лікування осіб, у разі їх інфікування цим небезпечним захворюванням, я не знаю. І хочу прояснити для себе, своїх підзахисних і їх сімей. Це питання життя людини, якщо враховувати нинішню епідеміологічну ситуацію і швидкість поширення даної інфекції на території Криму», – резюмував адвокат.
1 квітня рідні арештованого проукраїнського активіста Олега Приходько повідомили, що його етапували з анексованого Криму до сусідньої Росії. Адвокат Назім Шейхмамбетов повідомив проєкту РадіоСвобода Крим.Реалії, що поки не має офіційного підтвердження етапування Приходька. Він з’ясовує інформацію в адміністрації СІЗО. Раніше Приходьку продовжили арешт до 15 вересня.
Шабан Умеров є фігурантом сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір», Рустем Сейтмеметов – бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».
Зеленський: з Китаю прибув вантаж з 300 тисячами експрес-тестів на коронавірус
Із Китаю до Києва прибув черговий вантаж для боротьби з коронавірусом. Про це 1 квітня повідомив президент України Володимир Зеленський.
«До Києва прибув черговий вантаж із Китаю – це кілька десятків тисяч респіраторів, стільки ж костюмів захисту, 300 тисяч експрес-тестів, а також 40 тисяч пар захисних окулярів. Крім цього, окремою доставкою до України вже прибули 100 тисяч ПЛР-тестів», – заявив він.
Зеленський додав, що всі вантажі рівномірно розподіляються та відправляються до кожного регіону України.
30 березня з Південної Кореї до України прибув літак зі 100 тисячами ПЛР-тестів для виявлення COVID-19. Про ще один вантаж з Китаю у Офісі президента повідомили 31 березня.
30 березня ЄС виділив 80 мільйонів євро на підтримку України у боротьбі з коронавірусом. А 31 березня стало відомо, що США виділили Україні медичну й гуманітарну допомогу на суму 1,2 мільйона доларів, щоб обмежити розповсюдження COVID-19 на території країни.
30 березня Міністерство охорони здоров`я дозволило роботу продуктових ринків в Україні на період карантину за умови дотримання низки вимог. Водночас мер Києва Віталій Кличко 1 квітня заявив, що столичні ринки поки не відкриватимуться. Чи справді це так?
Як зараз працюють церкви і шиномонтажні сервіси?
Як зараз виглядає київський ботсад без численних відвідувачів?
Та чи дотримуються працівники МОЗ вимог карантину?
Про це – у репортажі Радіо Свобода.
Коронавірус: Wimbledon скасували вперше з часів Другої світової війни
Найпрестижніший турнір серії «Великого Слему» Wimbledon, який традиційно проходить влітку у Лондоні, цього року не відбудеться через пандемію коронавірусу. Про це повідомили організатори турніру.
«Натомість 134-й чемпіонат відбудеться з 28 червня по 11 липня 2021 року», – мовиться у повідомленні.
Тим, хто вже придбав квитки на турнір, обіцяють повернути кошти.
Турнір не відбудеться вперше з часів Другої світової війни.
Покинутий завод із випуску апаратів ШВЛ в Україні – фоторепортаж
Зі спалахом коронавірусної інфекції в Україні звернули увагу на військовий завод, де за радянських часів випускали апарати штучної вентиляції легенів. Він простояв занедбаним багато років. Дивіться фотогалерею на сайті Радіо Свобода.
Громадяни України, які через закриття КПВВ на карантин опинилися заблокованими в окупованих районах, можуть повернутися додому на підконтрольну Україні територію. Про це у коментарі Радіо Свобода сказав Олексій Рєзніков, віцепрем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
«Карантинні заходи важливі, і їх запроваджує не тільки український уряд, а уряди всіх країн, які потерпають – їх більш ніж 158. Але всі громадяни України сьогодні мають право повернутися в країну, це стосується всіх: як з-за кордону, так і з тимчасово окупованих територій. Їх зобов’язані пропустити без жодних сумнівів, Державна прикордонні служба і командування ООС це знають і пропускають їх», – сказав міністр.
Водночас Олексій Рєзніков нагадав, що після повернення на контрольовану територію ці люди мають пройти двотижневу обсервацію.
Голові Запорізької ОДА погрожують висловленням недовіри через недофінансування медицини
Депутати Запорізької облради вимагають від керівництва Запорізької ОДА негайно перерозподілити кошти обласного бюджету на користь медичних закладів та боротьбу з коронавірусом у регіоні. Відповідний проєкт на сесію облради має негайно подати облдержадміністрація, інакше депутати погрожують оголосити недовіру голові Запорізької ОДА Віталію Туринку та відправити його у відставку. Про це повідомляє кореспондент Радіо Свобода у Запоріжжі.
«Багато вже міських, обласних рад виділили кошти саме на боротьбу з коронавірусом, підтримку медичних закладів. У нас обласна державна адміністрація з цього питання повністю мовчить щодо розподілу цих коштів. Тому десь тижні три тому вже виникало це питання щодо необхідності розподілу бюджету на користь медичних закладів. Збиралися підписи за проведення позачергової сесії. Але питання в тому, що проєкт рішення про перерозподіл бюджету має право тільки вносити обласна державна адміністрація. Це її повноваження», – розповів депутат Запорізької облради Дмитро Майстро.
Уряд хоче посилити карантинні заходи
Кабінет міністрів планує запровадити більш жорсткі заходи безпеки на період карантину в Україні – до 24 квітня 2020 року для боротьби з поширенням коронавірусної хвороби.
Як повідомляє пресслужба уряду, Кабмін доопрацьовує зміни до відповідної постанови, зважаючи на щоденне зростання кількості хворих на COVID-19 в Україні більше, ніж на 10%, та враховуючи рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і досвід міжнародної практики.
«З метою унеможливлення поширення коронавірусної хвороби пропонується запровадити ефективну комбінацію профілактичних немедикаментозних заходів, серед яких: домашня ізоляція, соціальне дистанціювання осіб віком старших 60 років, обмеження відвідування парків та зон відпочинку та інше», – сказав на засіданні уряду міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Зеленський пропонує направити в Італію бригаду українських лікарів, Аваков – надати спирт
Президент України Володимир Зеленський запропонував надіслати на допомогу Італії, яка найбільше в Європі постраждала від епідемії коронавірусу, бригаду українських лікарів.
Як повідомляє Офіс президента, Зеленський сказав про це у відповідь на слова міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, який повідомив, що Італія звернулася до України з проханням допомогти з бригадами медиків. За його словами, низка країн уже надала італійській стороні таку підтримку.
«Було б добре надати Італії бригаду з кількох наших фахівців, скажімо анестезіологів, до того, як у нас настане пік хвороби. Тоді вони повернуться з неоціненним досвідом боротьби з пандемією. Однак ми повинні забезпечити їхню повну безпеку та найкращі умови роботи в Італії», – сказав Зеленський.
На нараді в ОП розглядали можливість режиму «усі в масках» від 6 квітня
На нараді з приводу боротьби з поширенням коронавірусної інфекції в Офісі президента України йшлося про можливість запровадження додаткових, більш жорстких карантинних заходів, зокрема режиму «всі у масках».
Як повідомляє пресслужба ОП, під час наради за участі Володимира Зеленського і представників уряду, сторони запропонували запровадити такий режим від 6 по 24 квітня й обмежити кількість людей при перебуванні на вулиці.
«Адже саме на Великодні свята очікується пік захворюваності на коронавірус», – йдеться в повідомленні.
Для запобігання цьому влада провела переговори з усіма телевізійними групами щодо трансляції великодніх богослужінь. Поки що лише три телеканали не дали відповіді щодо таких показів, але перемовини з ними тривають, додали в Офісі президента.
Одужати від коронавірусу і не збанкрутіти: Європа витрачає трильйони євро
Найбільший пакет підтримки національної економіки затвердила Німеччина – 750 мільярдів євро. Це майже вдвічі більше, ніж видатки бюджету країни на 2020 рік, який довелося терміново коригувати.
30 березня Єврокомісія оголосила, що витратить 140 мільйонів євро на підтримку країн «Східного партнерства», включно з Україною.
Більше – тут
Влада анексованого Криму встановлює блокпост на кордоні з Росією
Російська влада анексованого Криму оголосила про встановлення блокпосту на мосту через Керченську протоку. На кордоні оглядатимуть усіх, хто прибуває з Росії, заявив голова російської адміністрації окупованого півострова Сергій Аксьонов.
За його словами, оглядатимуть «кримчан і громадян Росії».
Огляд запроваджується з 2 квітня як один із карантинних заходів через загрозу поширення коронавірусної інфекції. Станом на 1 квітня в Криму зафіксували 20 випадків захворювання на COVID-19.
43% українців виходять з дому раз на кілька днів – соціологи про дотримання карантину
Соціологічна група «Рейгтинг» за підсумками проведеного опитування українців повідомила, що в умовах запровадженого карантину 43% респондентів кажуть, що виходять лише раз на кілька днів із дому, при цьому 18% опитаних виходять з дому декілька разів на день, 31% – один раз на день, 7% – взагалі намагаються не виходити.
Згідно з опитуванням, частіше про високий рівень обмежень виходу з дому вказують жителі міст, жінки та літні люди.
«Головною причиною виходу на вулицю опитані зазначили похід в магазин за продуктами (73%). 28% – виходять через необхідність роботи, стільки ж – через похід в аптеку. По 5-7% зазначили, що виходять на вулицю щоби прогулятися з дітьми, заради занять спортом, прогулянок з домашніми тваринами. По 3-4% виходять через зустрічі з друзями та знайомими, або задля візиту до лікаря. 52% заявили, що готові залишатися вдома, не виходячи на вулицю більше 5-ти днів, за умови запровадження заборони на вихід з дому», – йдеться в повідомленні соціологів.
За даними групи «Рейтинг», дві третини респондентів зазначили, що мали роботу до запровадження карантину. Серед них, 35% зазначили, що продовжують працювати в звичному режимі після запровадження обмежень. 29% – працюють дистанційно, 32% – у відпустці за власним бажанням і 4% – втратили роботу.
«74% вважають, що потрібно запровадити штрафи для людей за порушення карантину. 19% – проти такої ініціативи», – додали соціологи.
Під Одесою перебуватимуть на обсервації 15 людей, що прибули з Грузії
Це 14 громадян України та один іноземець з посвідкою на постійне проживання, повідомив у своєму фейсбуці голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Куций.
Всі вони приїхали до порту Чорноморськ Одеської області на паромі.
«Спеціалістами лабораторного центру на водному транспорті МОЗ було проведено обстеження стану здоров’я всіх пасажирів. Симптомів захворювання немає. Після цього українців доправили на базу обсервації під Одесою. Проживання та харчування буде безкоштовним, а за їх станом постійно спостерігатимуть медики», – написав голова ОДА. Всі люди з розумінням поставилися до правил карантину та самоізолювалися, зазначив він.
Місце обсервації людей, що прибули з Грузії, не повідомляється.
Київ поки що не відкриватиме ринків – Кличко
Київ не має наміру на даний час відкривати продуктові ринки, попри наміри Міністерства охорони здоров’я дозволити місцевій владі це зробити, заявив міський голова Віталій Кличко.
«Тим, хто обговорює тему можливості відкриття ринків, заявлену Міністерством охорони здоров’я, зазначу: Київ поки ринків не відкриватиме! Це відбудеться тільки за умови поліпшення ситуації у столиці. У Києві працюють продуктові магазини і супермаркети. Нестачі продуктів сьогодні немає», – сказав Віталій Кличко 1 квітня під час онлайн-брифінгу.
Інститут молекулярної біології: готові виготовляти тести на коронавірус, але чекаємо на фінансування
Інститут молекулярної біології та генетики НАН України заявляє про готовність виготовляти тести на коронавірус методом полімеразної ланцюгової реакції, але чекає на державне фінансування.
«За наявності коштів Інститут уже зараз міг би реалізовувати угоди з виробниками реактивів, які ми використовуємо для виготовлення тест-систем. Не всі реактиви може виготовити вітчизняний виробник, окремі ми змушені замовляти в Естонії, Німеччині та інших країнах. Попри цей логістичний ланцюжок, собівартість наших ПЛР-тестів (250 гривень) є майже вдвічі меншою за зарубіжні аналоги. А з огляду на вартість авіадоставки зарубіжних тестів до України їхня реальна ціна для держбюджету стає дуже високою», – заявили в інституті.
Там готові виготовляти близько 10-20 тисяч ПЛР-тестів на наявному обладнанні та до 50 тисяч тестів щотижня у випадку залучення додаткових спеціалістів.