Про коронавірус закликають не жартувати навіть 1 квітня, а подекуди погрожують в’язницею
Серед корпорацій, які цього року відмовилися від жартів 1 квітня – компанія Google, яка раніше підтримувала традицію.
Але в газеті New York Post, яка виходить у найбільш ураженому коронавірусом американському місті, підкреслюють, що саме тепер «є потреба у нешкідливих розвагах, які викликають усмішку».
Під гаслом «Корона – це не жарт» Міністерство охорони здоров’я Німеччини також закликало громадськість утриматися від вигадування жартів про вірус.
4 мільйони гривень на інновації – Мінцифри оголосило конкурс Hack Corona
Міністерство цифрової трансформації оголосило національний конкурс IT-проєктів та ідей Hack Corona для полегшення життя громадян і бізнесу під час пандемії коронавірусу.
«Це можуть бути як абсолютно нові продукти, так і вдосконалені наявні рішення. Найкращі ідеї отримають фінансування на реалізацію. Загальний призовий фонд для переможців становить 4 мільйони гривень. Також учасники отримають менторську підтримку та можливість втілити свій проєкт протягом наступного місяця», – йдеться в повідомленні.
Учасники можуть подати проєкти за такими напрямками:
- Протидія коронавірусу. Електронні сервіси, спрямовані на протидію поширення епідемії COVID19.
- Е-послуги для громадян. Соціальні, освітні, адміністративні та інші публічні послуги для громадян, які особливо актуальні під час карантину.
- Соціальне підприємництво. Інноваційні ідеї для розвитку цифрового соціального підприємництва в умовах карантину, які можуть бути реалізовані шляхом дистанційного залучення вразливих громадян.
- Взаємодопомога. Сервіси, спрямовані на підтримку та забезпечення життєдіяльності найбільш груп населення в умовах карантину.
Заявки приймають до 6 квітня, 9 квітня члени журі оберуть переможців.
Болгарія: членів парламенту перевірять на коронавірус після зараження колеги
Усі члени парламенту Болгарії пройдуть тест на коронавірус 1 квітня після того, як в одного з їхніх колег виявили COVID-19, повідомила спікер Національної асамблеї Цвета Караянчева.
Депутат, в якого виявили хворобу, перебуває в лікарні, але про його стан не повідомляють.
Парламент, до складу якого входять 240 законодавців, 2 квітня має зібратися на сесію, щоб розглянути зміни до бюджету. Наразі невідомо, чи відбудеться засідання.
У Білорусі фанати відмовилися ходити на футбол, бо не вірять офіційній статистиці щодо COVID-19
У Білорусі фанати клубу «Німан» з міста Гродно заявили про бойкот національного чемпіонату з футболу через недовіру до офіційної статистики щодо поширення коронавірусної інфекції. Про це повідомляє білоруська служба Радіо Свобода.
«Білоруський чемпіонат з футболу не був припинений, попри епідемію коронавірусу. Ігри транслюють там, де раніше й не подумали б цього робити. І здебільшого дивуються з нас, сміються», – ідеться в заяві фанатів футбольного клубу.
У зверненні до інших активних вболівальників вони зазначають: доки суспільству брехатимуть про реальну картину поширення захворювання, гродненські вболівальники не відвідуватимуть як домашні, так і виїзні матчі своєї команди. Фанати «Німана» закликають приєднатися до своєї акції також уболівальників інших клубів. Цей заклик уже підтримали ультрас солігорського «Шахтаря».
Гродненці також закликали Білоруську федерацію футболу призупинити чемпіонат, як це зробили у всьому світі.
Білорусь залишилася єдиною країною Європи, де національний футбольний чемпіонат та інші масові спортивні заходи не були призупинені в зв’язку з епідемією.
Як Німеччина рятує своїх від COVID-19?
Кримчанка й журналістка Анастасія Магазова перебуває в Берліні і добровільно дотримується карантину. Раз на 3-4 дні виходить з дому за покупками. Цього разу ввімкнула камеру на телефоні, щоб розповісти, чи дотримуються німці карантину. Вона пройшлася парком, зазирнула на спортивні майданчики, проїхалася в метро і, звичайно, зайшла до супермаркету. Чому жителі Берліна досі виходять на прогулянки і чому смертність від коронавірусу в Німеччині – одна з найнижчих в Європі – розповідає Анастасія Магазова.
«Масок вистачить усім». У Празі в'єтнамські ресторани перетворилися на швейні фабрики
У Чехії вже більше двох тижнів не працюють ресторани через введення карантину. У столиці країни, Празі – не можна вийти на вулицю, не прикривши обличчя. Однак медичних масок в аптеках досі знайти практично неможливо. Чехам на допомогу прийшла в’єтнамська громада. Власники азійських ресторанів перепрофілювали свої заклади на період карантину у невеличкі швейні фабрики.
МОЗ: найбільше летальних випадків після коронавірусу реєструється у хворих на цукровий діабет
Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що сьогодні в статистику летальних випадків потрапляють усі люди, у яких діагностували коронавірусну хворобу:
«Це не значить, що у всіх 17 випадках коронавірусна хвороба призвела до летального наслідку. Проводиться аналіз. Розглядаючи кожен конкретний випадок, ми відслідковуємо, що смерть відбувається і з інших причин Тому найближчим часом на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я ми покажемо детальну розбивку по кожному із 17 випадків. Звертаємо увагу, що найбільша кількість летальних випадків сьогодні реєструється у хворих на цукровий діабет».
МВС більше не дасть згоди на жоден чартерний рейс – Аваков
Міністерство внутрішніх справ більше не дасть згоди на здійснення чартерних авіаперельотів для повернення громадян України з-за кордону під час карантину, заявив міністр Арсен Аваков.
«Пасажирське авіасполучення закрите. Винятки будуть рідкісні і тільки окремим рішенням – зі 100% обсервацією під контролем санітарних лікарів з подальшим тестом ПЛР. Тільки так – і не потрібно прокльонів, що мені надсилають з-за кордону – заради безпеки мільйонів – ми підемо на незручності для кількох тисяч», – написав Аваков у фейсбуці в ніч на 1 квітня.
Він додав, що такого висновку дійшов після «авіа-чартерної істерії й інцидентів», що сталися впродовж останніх днів.
В Україні виявили ще 24 хворих на COVID-19, загальне число – 669
За пів доби, від 22:00 31 березня до 10:00 1 квітня, в Україні зафіксовано 24 нових випадки захворювання на коронавірусну інфекцію, свідчать дані Центру громадського здоров’я МОЗ України. Всього тепер є 669 хворих на COVID-19,
Аваков назвав можливу дату послаблення карантину
Початок скорочення карантинних обмежень в Україні можливий не раніше 15 травня, вважає міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.
«Моя точка зору: країна почне повертатися до нормального життя не раніше 15 травня. І це припущення оптиміста», – написав міністр у фейсбуці.
Аваков стверджує, що «зараз дуже відповідальний момент атаки епідемії»: «Якщо не будемо масово обніматися і «шашличити» в парках, нагороджуючи один одного вірусом, можемо збити пік вірусу, не доходячи до рівня трагічних втрат. Усе в наших руках і руках Бога, звичайно», – додав Аваков.
Він обіцяє, що вже найближчими днями «незабезпечені громадяни почнуть отримувати допомогу держави грошима». «Одна категорія людей отримуватиме гроші зовсім скоро, інша – після затвердження парламентом поданих Кабміном змін до бюджету на позачерговому засіданні (кілька днів)», – твердить Аваков.
Карантин: ситуація в Києві – трансляція
Радіо Свобода розповідає, як у Києві дотримуються карантину.
1 квітня кореспонденти Радіо Свобода перевірять ринок автозапчастин, пункти шиномонтажу та СТО і побувають у ботанічному саду та столичних парках.
29 медпрацівників захворіли на COVID-19 у Монастириському районі Тернопільщини – влада
«На 17:00 (31 березня – ред.) у Монастириському районі інфікованих коронавірусом 68 осіб… В їх числі медперсоналу – 29 (8 лікарів, 13 медсестер, 8 мол.медсестер), 5 дітей, 2 держслужбовці, 2 поліцейські, 1 священик, 1 завдитсадком, 1 вчитель, 1 рятівник НС», – написав заступник голови Монастириської районної держадміністрації Павло Дронь у фейсбуці ввечері 31 березня.
За його словами, четверо людей перебувають у районній лікарні в тяжкому стані. Стан інших – середній або легкий, частина перебуває на самоізоляції під наглядом лікарів.
Як повідомив Дронь, до районної лікарні Монастириська після інфікування медиків доправили «100 захисних костюмів, 180 респіраторів, 500 масок, 100 пробірок, 50 шпателів для забору зразків, 1000 рукавиць».
Крім того, місцева влада розраховує на допомогу з-за кордону.
Понад 100 військових моряків США хворіють на COVID-19 на борту авіаносця «Теодор Рузвельт»
Понад 100 американських військових моряків захворіли на коронавірусну інфекцію на борту авіаносця «Теодор Рузвельт», який зараз перебуває на стоянці на острові Гуам (володіння США в Тихому океані). Про це першим повідомило видання San Francisco Chronicle, а згодом і інші американські засоби інформації.
Капітан авіаносця Бретт Крозьє написав до Пентагона листа з проханням про термінову допомогу для порятунку екіпажу, який складається із понад 4000 людей.
«Ми не на війні. Моряки не мають гинути», – написав капітан у рапорті. Бретт Крозьє вважає за необхідне помістити в карантин майже весь екіпаж, але наголошує, що в невеликих каютах, де живуть моряки, ізоляція хворих неможлива.
Представник ВМС США, відповідаючи на запитання агентства Reuters, заявив, що вживаються термінові заходи для порятунку екіпажу авіаносця «Теодор Рузвельт».
Білий дім: від 100 тисяч до 250 тисяч американців можуть загинути від COVID-19
Через пандемію коронавірусної інфекції в Сполучених Штатах можуть загинути від 100 тисяч до 250 тисяч людей. Таким є офіційний прогноз американських урядових експертів, оприлюднений 31 березня Білим домом. Він підготовлений з урахуванням уже ухвалених превентивних заходів: заборони масових зборів, закриття шкіл і багатьох фірм та самоізоляції.
Адміністрація Трампа досі відмовлялася робити публічні прогнози, посилаючись на брак достовірних статистичних даних. Фахівці прогнозують значне зростання числа заражених. До вечора вівторка в США було виявлено близько 174 тисяч випадків зараження, загинули 3433 людини.
«Марш на Крим» перенесли через пандемію COVID-19 – Чубаров
«Марш на Крим» перенесли на невизначений час через пандемію COVID-19. Про це повідомив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
«Штаб міжнародної ненасильницької акції «Світ проти насильства і окупації. Марш гідності» – організованої пішої ходи з території материкової України на територію тимчасово окупованого Російською Федерацією Криму – оголошує про перенесення дати її проведення, раніше призначеної на 3 травня 2020 року. При цьому нова дата проведення міжнародної ненасильницької акції «Світ проти насильства і окупації. Марш гідності» буде визначена з урахуванням епідеміологічної ситуації в Україні», – мовиться у повідомленні.
Чубаров запевнив, що штаб продовжить підготовку до акції у «режимі віддаленого спілкування та у форматі локальних зустрічей».
22 січня голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомляв, що 2 травня цього року кримські татари планують масово перетнути адмінкордон із анексованим Кримом в пункті пропуску «Чонгар».
6 грудня 2019 року Рефат Чубаров анонсував підготовку і проведення ходи з материкової частини України до анексованого Росією Криму. За словами голови Меджлісу, організатори мають намір також звернутися до низки країн і міжнародних організацій, щоб вони взяли участь в марші. Чубаров додав, що вже створено штаб, склад якого назвуть після консультацій, а дата акції буде відома пізніше, бо підготовка «може зайняти не один і не два місяці».
За добу в Україні підтверджено майже 100 нових випадків COVID-19
Станом на 22:00 31 березня в Україні підтверджено 645 випадків інфікування коронавірусом. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я. Зранку було відомо про 549 хворих.
«Усього зафіксовано 17 летальних випадків від COVID-19 в Україні. Загалом 10 людей вже одужали – повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в організмі», – мовиться у повідомленні.
У ЦГЗ нагадали, що позитивний результат експрес-тесту на COVID-19 не є підтвердженням діагнозу – хворобу можна встановити лише на підставі лабораторного дослідження.
ВООЗ: спалах коронавірусу у Європі може бути близьким до піку
Всесвітня організація охорони здоров’я заявляє про ознаки того, що спалах коронавірусу у Європі наближається до свого піку. Про це повідомляє агентство Bloomberg.
Зазначається, що у найбільш кризовому регіоні Європи, Італії, зафіксовано найменшу кількість нових випадків зараження за останні два тижні.
Майк Раян, голова відділу надзвичайних ситуацій в галузі охорони здоров’я в ВООЗ, заявив у понеділок, що до піку захворюваності наближаються Італія та Іспанія, але це буде наслідком інфікування двотижневої давності.
Поліція склала понад 3000 адмінпротоколів за порушення правил карантину
У Нацполіції повідомили, що за минулу добу правоохоронці склали 152 адміністративні протоколи про порушення правил щодо карантину.
«Загалом із початку карантинних заходів працівники поліції склали 3120 адмінпротоколів. Також відкрито 33 кримінальні провадження: 19 за ч. 1 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України і 14 – пов’язані з порушенням карантинних заходів», – мовиться в повідомленні.
У Чернівецькій області 31 березня померли двоє пацієнтів з коронавірусом
У Чернівецькій області у вівторок, 31 березня, померли двоє інфікованих коронавірусом пацієнтів. Про це повідомляє Чернівецька обласна державна адміністрація.
«Жінка (1955 р.н.) потрапила до Хотинської центральної районної лікарні 25 березня. До того три дні лікувалася вдома. 30 березня після обіду їй розпочали неінвазивну вентиляцію легень. Ввечері вона отримала позитивний результат тесту на COVID-19. 31 березня стан недужої різко погіршився, жінка померла», – мовиться у повідомленні.
Ще один померлий – чоловік 1962 року народження. Його госпіталізували 24 березня. З 27 березня чоловік перебував у реанімації, наступного дня у нього підтвердили COVID-19. Стан пацієнта погіршився у ніч проти 30 березня. Зазначається, що у померлого також був цукровий діабет.