Доступність посилання

ТОП новини

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Уряд збільшив бюджет Фонду соцстрахування для підтримки тих, хто втратив роботу

Кабінет міністрів України збільшив бюджет Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на 500 мільйонів гривень для допомоги громадянам, які залишилися без роботи, повідомила пресслужба уряду.

«Додаткові кошти дозволять збільшити кількість клієнтів державної служби зайнятості, які можуть скористатись соціальними програмами, що є важливим для підтримки безробітних», – йдеться в повідомленні.

Ляшко: 21% хворих на COVID-19 в Україні – люди від 30 до 39 років

Відсоток людей від 30 до 39 років серед хворих на коронавірусну інфекцію COVID-19 в Україні приблизно дорівнює відсотку хворих передпенсійного віку – такі дані озвучив на брифінгу 30 березня заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

З його слів, сукупно понад 60% хворих – молодші за 60 років.

«Якщо ми подивимося по віковій групі, то у відсотковому співвідношенні серед захворілих 22% – це люди віком від 50 до 59 років, 21% – це люди віком від 30 до 39 років і 20% – люди від 40 до 49 років. Більше в Україні наразі хворіють, за офіційною статистикою, жінки – 52%, чоловіків 48%», – сказав Ляшко.

Він також зазначив, що найбільше випадків зафіксовано в Києві – 102 людини.

Літні люди та люди з супутніми захворюваннями від початку поширення коронавірусної хвороби вважалися основними групами ризику. Водночаc, наприклад, другою померлою від захворювання в Україні стала 33-річна жінка.

Україна чекає ще 100 тисяч тестів для перевірки на COVID-19 – Ляшко

30 березня Україна очікує ще 100 тисяч тестів для діагностики шляхом полімеразної-ланцюгової реакції, заявив на брифінгу заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко. При цьому, додав він, наразі немає можливості проводити ПЛР-дослідження в усіх областях.

«Сьогодні очікується поставка ще 100 тисяч тестів для ПЦР-діагностики, і в подальшому очікується близько 20 тисяч наборів, які дозволять провести 2 мільйони досліджень для ПЛР-діагностики. Чи у всіх областях? Ні, ми сьогодні бачимо, що деякі області не можуть проводити дослідження, але до кінця тижня до нас приїде 12 нових ампліфікаторів для ПЛР-діагностики, які будуть розподілені по тих регіонах, де сьогодні застаріле обладнання або відсутня можливість проведення тестування, щоб забезпечити покриття в усіх областях», – заявив він.

За словами Ляшка, МОЗ також залучає додаткові лабораторії для досліджень.

«Ми долучаємо до проведення досліджень три пересувні ПЛР-лабораторії, які є в розпорядженні Міністерства оборони, плюс ми долучаємо до цих досліджень приватні лабораторії. Вчора буквально в Києві була зустріч із великою мережею приватних лабораторій, яка готова забрати собі низку досліджень і проводити їх безкоштовно, але на реактивах і ПЛР-системах, які надасть держава. Плюс ми плануємо забезпечити мобільні пункти для забору зразків для ПЛР-досліджень, тому стратегія тестування існує», – запевнив він.

Випадків COVID-19 у ЗСУ не зареєстровано – Міноборони

У Збройних силах України випадків інфікування коронавірусом серед військовослужбовців на ранок 30 березня не зареєстровано, повідомляє пресслужба Міністерства оборони.

«На ізоляції (в тому числі самоізоляція) перебуває 164 особи. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція у найближчі чотири доби – 55 осіб», – йдеться в повідомленні.

Понад 144, 5 тисячі українців повернулися з-за кордону – МЗС

«Станом на 21:00 29 березня: 144 698 громадян вже повернулись в Україну за сприяння дипломатичних установ», – йдеться в повідомленні.

За даними МЗС, 174 громадян України перебувають на карантині за кордоном, 27 – проходять лікування, вісім – одужали. Чотири українки померли за кордоном, повідомили в МЗС.

МОЗ: за ніч в Україні – п’ять нових випадків COVID-19, один летальний

Станом на ранок в Україні зафіксовано 480 випадків коронавірусного захворювання COVID-19, з них 11 летальних, повідомляє МОЗ.

«За даними ЦГЗ, станом на 10:00 30 березня в Україні 480 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 11 летальних, 6 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 62 нових випадки», – йдеться в заяві МОЗ.

Уряд запровадив обов’язкову самоізоляцію для хворих на COVID-19 та контактних людей – МОЗ

Зокрема, постанова уряду передбачає обов’язкову самоізоляцію для людей, які контактували з хворим на COVID-19, та для самих хворих, які не потребують госпіталізації.

«Особи, які відвідували країни/регіони з місцевою передачею вірусу в громаді відповідно до ситуаційних звітів ВООЗ, підлягатимуть обсервації (ізоляції) протягом 14 днів з метою недопущення занесення нових випадків хвороби на територію України. Обласні та Київська міська державні адміністрації мають забезпечити облаштування спеціальних закладів для організації обсервації, транспортування до них осіб, що їй підлягають, а також медичне спостереження за ними», – йдеться в заяві МОЗ.

Росія з 30 березня повністю закриває кордони через коронавірус

Прем’єр-міністр Росії Михайло Мішустін розпорядився з 30 березня повністю закрити кордони через ситуацію з коронавірусом. Відповідний документ опублікований на сайті російського уряду.

Рух буде обмежено через автомобільні, залізничні, пішохідні, річкові і змішані пункти пропуску, а також через сухопутну ділянку російсько-білоруського державного кордону.

Виняток зроблять для дипломатів і членів їхніх сімей, екіпажів різних суден і росіян, що виїжджають з країни у зв’язку зі смертю близького родича.

У Москві з 30 березня починають діяти суворі карантинні заходи.

Станом на 29 березня кількість лабораторно підтверджених випадків коронавірусу в Росії зросла до 1500, за останню добу було зафіксовано 270 нових хворих, повідомили медики. Вісім людей померли.

Верховна Рада збирається на позачергове засідання

Позачергове засідання Верховної Ради України відбудеться 30 березня о 14:00, йдеться в розпорядженні спікера парламенту, оприлюдненому на сайті ВРУ.

Згідно з документом, на засіданні депутати мають розглянути 13 питань, зокрема, щодо кадрових змін в уряді: звільнення міністрів охорони здоров’я і фінансів і призначення нових очільників Мінфіну, МОЗ і Міненергетики.

На засіданні також планують розглянути проєкти закону щодо забезпечення лікування коронавірусної хвороби і щодо забезпечення додаткових соціальних й економічних гарантій у зв’язку з поширенням COVID-2019, а також криміналізації вивезення через митний кордон України товарів протиепідемічного призначення.

Згідно з розпорядженням Дмитра Разумкова, депутати планують розглянути урядовий законопроєкт про зміни до держбюджету.

Угорщина: Орбан може отримати одноосібну владу під приводом протидії коронавірусу

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан може отримати широкі повноваження та право керувати країною через укази. Це станеться, якщо парламент 30 березня проголосує за розширення його влади на період надзвичайного стану, пов’язаного з пандемією коронавірусної інфекції.

Парламент Угорщини на дві третини складається з представників правої партії «Фідеш», яку очолює Орбан. В разі ухвалення рішення Орбан отримує можливість керувати одноосібно, а його уряд зможе подовжувати надзвичайний стан, не потребуючи схвалення парламенту.

29 березня чотири угорські правозахисні організації, в тому числі Гельсінська спілка з прав людини, закликали уряд внести в законопроєкт зміни, які передбачатимуть автоматичний збіг терміну його дії. Інакше Орбан «матиме повністю необмежений мандат на управління», побоюються вони.

Уряд спростив отримання допомоги з безробіття на період карантину – Шмигаль

«Відтепер реєстрація безробітних буде здійснюватися з першого дня після подання відповідної заяви в Центр зайнятості. Призначення виплати у такому разі так само здійснюватиметься з першого дня реєстрації», – написав у телеграмі прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Позачергове засідання Ради планують на 14:00 30 березня

«Зараз чекаємо лист від президента про скликання позачергового засідання. З керівниками депутатських фракцій і груп було досягнуто домовленості, що відбудеться позачергове о 14:00. Об 11:00 буде погоджувальна рада. Вона буде в обмеженому режимі, ми не будемо запрошувати туди представників комітетів», – повідомив після наради лідерів фракцій і керівництва парламенту спікер Дмитро Разумков.

За його словами, депутатам запропонують засоби захисту: маски, рукавички.

На засіданні планують розглянути проєкти закону щодо забезпечення лікування коронавірусної хвороби і щодо забезпечення додаткових соціальних й економічних гарантій у зв'язку з поширенням COVID-2019, а також кадрові питання щодо змін в уряді.

Разумков також зазначив, що депутати планують розглянути урядовий законопроєкт про зміни до держбюджету.

Водночас щодо законопроєктів про ринок землі і про банки, які в сьогоднішньому зверненні згадував президент, то, за словами Разумкова, з цього приводу згоди між фракціями поки що немає.

МОЗ визначив 240 лікарень, які першими прийматимуть пацієнтів із COVID-19

Це – лікарні першої хвилі, які першими прийматимуть пацієнтів з коронавірусом, повідомило 29 березня Міністерство охорони здоров'я.

За повідомленням, список цих лікарень буде збільшуватись у разі необхідності.

«Вибір цих лікарень є спільною позицією голів обласних державних адміністрацій, МОЗ та НСЗУ. Пріоритетним критерієм вибору визначено безпеку пацієнтів. Щоб госпіталізовані з COVID-19 пацієнти отримували всі необхідні медичні послуги без необхідності переведення до іншої лікарні при погіршенні стану. А ті пацієнти, які потрапили до лікарні з приводу інших захворювань, не перетинались з інфікованими коронавірусом пацієнтами та безпечно проходили лікування», – йдеться в повідомленні.

За даними МОЗ, у цих 240 закладах передбачено 4,1 тисяча місць для ізоляції хворих, 67 тисяч ліжок-місць. Кількість апаратів ШВЛ складає понад 1800 одиниць. В лікарнях працює 5855 лікарів – інфекціоністів, анестезіологів, терапевтів і педіатрів.

У МОЗ наголосили, що перелік лікарень сформований для госпіталізації пацієнтів, стан яких погіршується. Пацієнти, які відчувають симптоми COVID-19, не можуть звертатися самостійно до цих закладів охорони здоров’я. При виявленні симптомів COVID-19 пацієнтам потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю. А при наявності важких симптомів – температура вище 38, яка не збивається, та утруднене дихання – дзвонити до 103.

Трамп подовжив карантин у США через COVID-19

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп подовжив дію федеральних рекомендацій, які радять громадянам залишатися вдома, ще на 30 днів, до кінця квітня, аби сповільнити поширення коронавірусної хвороби COVID-19.

На брифінгу 29 березня у Вашингтоні Трамп зазначив, що смертність від захворювання у США, ймовірно, сягне свого піку протягом найближчих двох тижнів.

«Ситуація має піти на спад – і, сподіваюся, дуже відчутно – починаючи з цієї точки», – припустив президент США.

Він додав, що подовжив дію вказівок щодо соціальної дистанції, аби зупинити поширення хвороби. Тим часом у країні набирає темпів масове тестування, щоб встановити більш точну статистику хворих.

Спочатку усіх впустили, а тепер заявили про обов’язкову обсервацію

Кабінет міністрів ухвалив рішення про обов’язковість дотримання режиму обсервації для тих українців, які повертаються з-за кордону, повідомив 29 березня міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Раніше сьогодні президент Володимир Зеленський заявив, що українці, які не встигли повернутися додому до 28 березня, повертатимуться в Україну «максимально безпечно для оточуючих» і перебуватимуть два тижні в обов'язковій обсервації.

Перелік локацій, де відбуватиметься обсервація, зараз готують, додав президент.

Десятки тисяч українців повернулися з-за кордону в Україну після того, як влада вирішила від 28 березня закрити кордон у рамках боротьби з коронавірусом.

Зеленський: є три сценарії розвитку епідемії, два з них Україна не витримає

Президент України Володимир Зеленський висловився на своій сторінці у мережі Фейсбук щодо двох таких проблем, як епідемія коронавірусу і можливий дефолт.

«Сьогодні є фактично три сценарії розвитку подій. Перший: від 3% до 5% одночасно хворих через коронавірус. Це болючі цифри. Але такий сценарій не є катастрофою. Тож маємо бути зібраними і дисциплінованими: продовжити самоізоляцію, дотримуватися правил гігієни і не виходити на вулицю без потреби. Тоді ми переживемо цей шторм. Другий сценарій – 25% хворих. Третій – більше 50% одночасно хворих на коронавірус. Другого і тим паче третього сценарію наша медична система не витримає. Наші лікарі не витримають одночасного напливу такої кількості хворих», – заявив Зеленський.

А що президент сказав про економічні питання – читайте тут:

Зеленський у зверненні розповів про три сценарії розвитку ситуації з коронавірусом і загрозу дефолту

Усім хворим на COVID-19.лікуватися амбулаторно, окрім важких випадків – МОЗ

Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що з 29 березня Україна працюватиме за оновленими медичними стандартами надання медичної допомоги хворим на COVID-19.

Зокрема, МОЗ України оновив алгоритми амбулаторно-поліклінічної допомоги пацієнтам з підозрою на COVID-19, за якими пацієнтів із легкою формою захворювання, що не мають ризику ускладнень, а також пацієнтів, що одужують та вже не потребують цілодобового нагляду лікарів, рекомендовано лікувати амбулаторно, тобто в домашніх умовах.

Читайте більше тут: МОЗ: пацієнтів із легкою формою COVID-19 лікуватимуть вдома

Коронавірус виявили ще в одного народного депутата України

Про це повідомила у фейсбуці депутатка зі «Слуги народу» Євгенія Кравчук.

За словами Кравчук, позитивним виявився тест одного з її колег по фракції, який перебуває в інфекційній лікарні в Хмельницькому.

МОЗ заявляє, що госпіталізовувати треба тільки людей у важкому стані.

Низка країн висловила сумнів у якості китайських експрес-тестів. А Україна?

У Китаї перевіряють компанію Shenzhen Bioeasy Biotechnology після скарг на якість тестів, які виробляє ця фріма. Іспанія виявила суттєву неточність у тестах, а Грузія відмовилася від поставок цього виробника. Тести Bioeasy продовжують замовляти українські лікарні, раніше про поставку цих тестів повідомив мер Києва.

Так що встановлюють експрес-тести і що діагностують тести ПЛР?

Читайте більше тут:

У Китаї перевіряють виробника експрес-тестів, які використовують в Україні

Потяг із Росії привіз українців, які захотіли повернутися на час карантину

Майже 700 українців повернулися до Києва поїздом із Москви, повідомила Державна прикордонна служба України.

29 березня о восьмій ранку поїзд зустрічали прикордонники разом із медиками.

«Для його оформлення прикордонники зі співробітниками нацполіції перекрили периметр території з обмеженим режимом доступу. Співробітники Держприкордонслужби спільно з співробітниками санітарно-карантинного пункту піднялися у вагони для проведення всіх необхідних заходів направлених на недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19. Зокрема, абсолютно усім пасажирам здійснили температурний скринінг та у кожного цікавилися станом їхнього здоров’я», – йдеться в повідомленні.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG