Виявляють у тих, кого протестували: в Україні найбільше коронавірусу у молоді
В Україні найбільше на COVID-19 хворіють люди віком від 31 до 40 років, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
«Якщо розглядати вікову структуру пацієнтів із лабораторно підтвердженими випадками захворювання на COVID-19 за минулу добу, то більше захворіло людей віком від 31 до 40 років. Це 22% від загальної кількості», – заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
Крім цього, за даними МОЗ, зафіксовані випадки захворювання на коронавірусну інфекцію дітей до 10 років – це 5,4% від усіх осіб, які захворіли на COVID-19.
В Україні зафіксовано 418 випадків COVID-19, 9 людей померли – останні дані МОЗ
Станом на 10:00 29 березня в Україні 418 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 9 летальних, 5 пацієнтів одужали, повідомляє в суботу пресслужба МОЗ.
«Протягом доби отримано 109 позитивних результатів ПЛР-дослідження на нову коронавірусну інфекцію», – ідеться в повідомленні.
Угруповання «ЛНР» заявило про перший випадок коронавірусу на окупованій частині Луганщини
Підконтрольне Росії угруповання «ЛНР» підтвердило перший випадок коронавірусу на окупованій території Луганської області, яку контролюють російські гібридні сили. Про це заявила самозвана «міністр охорони здоров’я ЛНР» Наталя Пащенко в ефірі телеканалу бойовиків.
«Виявлений перший позитивний тест у нашого пацієнта. Я хочу сказати, що це ще не остаточний діагноз, але це перший дзвінок, який має насторожити населення. Нам потрібно буде кільки діб, щоб підтвердити або спростувати цей діагноз, але такий пацієнт у нас є, і заходи, які були вжиті, показали свою ефективність», – заявила представниця угруповання.
Вона сказала, що стан пацієнта вже задовільний, і його температура нормалізувалась. Чоловік перебуває в інфекційному боксі 4-ї лікарні Луганська.
Росія закриває кордони через коронавірус, але не для всіх
У Росії вирішено закрити кордони країни через пандемію коронавірусного захворювання, але з певними винятками, зокрема й для мешканців ОРДЛО на сході України, яким було незаконно надане російське громадянство.
Пропуск через російський кордон має бути тимчасово закритий із початку доби 30 березня, мовиться в розпорядженні уряду Росії.
Винятки з рішення стосуються, серед іншого, дипломатів, працівників транспорту, тих, хто їде на похорони близького родича (що треба довести), чи мешканців Калінінградської області – ексклаву, до якого треба діставатися через територію Литви, за умови, що вони їдуть залізницею.
Окремим пунктом у розпорядженні вказано, що воно не стосується також тих мешканців окупованої частини українського Донбасу, яким Росія вже встигла видати документи про своє громадянство. В Україні і в світі це надання громадянства вважають незаконним.
В МЗС повідомили, як повертатися до України через закритий кордон
У Міністерстві закордонних справ України повідомили, як громадяни і постійні мешканці України можуть повернутися до країни за нинішніх умов, коли українські кордони закриті для перетину.
Як повідомили в спеціальному телеґрам-каналі МЗС для інформування в час пандемії, це буде можливо тільки автотранспортом.
При цьому в міністерстві наголосили, що ситуація змінюється дуже динамічно, тому варто слідкувати за оновленнями інформації, зокрема на сайті Державної митної служби щодо контрольно-пропускних пунктів, на яких буде можливий перетин кордону.
Також в МЗС радять при плануванні поїздки зв’язуватися з відповідним консульством України.
Як минув тиждень карантину в Києві у 17 фото
У Києві тривають обмежувальні заходи, покликані подолати пандемію коронавірусу. Уже 10-й день поспіль столиця на карантині. Який нині має вигляд місто, і що змінилося – у фоторепортажі Радіо Свобода.
Станом на 10:00 28 березня в Україні зафіксовано 311 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 8 летальних, 5 пацієнтів одужали (4 дорослих, 1 дитина), повідомляє в суботу пресслужба МОЗ.
Згідно з повідомленням, за добу було зафіксовано 93 нові випадки.
Голова митниці розповів, навіщо медичні вантажі супроводжують посадовці
Голова Митної служби Максим Нефьодов розповів, навіщо медичні вантажі, що прямують із-за кордону до України для протистоянню пандемії коронавірусного захворювання, супроводжують посадовці.
Як сказав він програмі «Суботнє інтерв’ю» на Радіо Свобода, він дуже вдячний українським дипломатам, колегам із Офісу президента тощо, які забезпечують можливості цього імпорту.
У Сербії через коронавірус продовжили комендантську годину
Кабінет міністрів Сербії вирішив продовжити комендантську годину й на вихідні, повідомляє кореспондент Радіо Свобода. Міністр охорони здоров’я Златибор Лончар заявив, що в суботу і неділю комендантська година триває від 15.00 до 5.00 наступного дня.
Міністр уточнив, що станом на 28 березня в країні зафіксовано 659 хворих на COVID-19 (на 131 більше, аніж день тому) і що від захворювання померли вже 10 людей. У важкому стані перебувають кілька десятків осіб.
Громадянам, які повернулися з-за кордону, рішенням уряду продовжена самоізоляція з 14 на 28 діб. За порушення передбачені штрафні санкції на суму від 1500 євро або вирок до трьох років увʼязнення.
В умовах карантину понад 10 тисяч митників продовжують працювати – Нефьодов
Голова Митної служби Максим Нефьодов повідомив, що в умовах запровадженого з метою запобігання поширенню коронавірусу карантину в Україні продовжують нести службу понад 10 тисяч митників. Про це він сказав в програмі «Суботнє інтерв’ю» на Радіо Свобода.
«На митниці зараз штатна чисельність реально наявних людей більш ніж 10 тисяч. Ми намагаємося тих людей, яких можна перевести на дистанційну роботу, на гнучкий графік, або тих людей, які готові добровільно піти у відпустку, спонукати скористатися своїм законним правом на відпустку в цей час, максимально це зробити. Але все-таки треба зрозуміти, що митниця у цьому плані є однією з організацій, які забезпечують життєдіяльність держави. Це і питання наповнення бюджету, і фінансування тієї ж самої медицини, це і питання критичного імпорту, тих же ж самих масок, тестів на коронавірус, апаратів штучної вентиляції легенів», – повідомив Нефьодов.
У Києві через ситуацію з коронавірусом обмежили надання стоматологічних послуг
У Києві тимчасово обмежили надання стоматологічних послуг, крім невідкладних випадків, повідомила 28 березня пресслужба Київміськадмінстрації.
«Діяльність суб’єктів господарювання, яка передбачає надання стоматологічних послуг, а саме: ортодонтія, ортодонтична стоматологія, хірургічна стоматологія, терапевтична стоматологія, дитяча стоматологія, має бути тимчасово обмежена. Звичайно ж, крім невідкладних випадків», – йдеться в повідомленні.
Місце зародження коронавірусу відновлюється: Ухань в Китаї скасовує жорсткі двомісячні обмеження
Китайське місто Ухань, яке стало епіцентром коронавірусу, і звідки інфекція поширилась на увесь світ, почав повертатися до нормального життя після двомісячного жорсткого карантину.
28 березня деякі транспортні послуги, а також межі міста, були знову відкриті в Ухані, столиці центральної провінції Хубей, де було зареєстровано 3177 з 3299 випадків смерті через коронавірус.
Раніше влада застосувала жорсткі заходи щодо жителів міста із населенням 11 мільйонів, від заборони виходити на вулицю – до закритого транспортного сполучення.
Керівники федерацій звернулися до влади через фінансові загрози для спорту в умовах коронавірусу
Представники національних спортивних федерацій України звернулися з відкритим листом до керівництва держави через фінансові та іншого роду виклики, з якими може стикнутися галузь уктраїнського спорту в умовах пандемії коронавірусу.
«Шановний пане голово Верховної Ради України, шановні пані та панове народні депутати України. Ми, представники національних спортивних федерацій України звертаємося до вас через надзвичайну стурбованість, викликану пропозицією Кабінету міністрів України щодо безпрецедентного скорочення запланованого на 2020 рік фінансування спорту у нашій країні. Слід зазначити, що спортивна галузь України, особливо у сегменті спорту найвищих досягнень, вже зазнала значних втрат через пандемію коронавірусу COVID-19. Скасовано багато національних та міжнародних змагань, відтерміновано проведення Олімпійських та Паралімпійських Ігор, відмінені тренувальні збори, взагалі порушено весь тренувальний процес. Для відновлення – необхідні час та адекватна фінансова підтримка», – йдеться у зверненні.
Депутатка Скороход повідомила, що захворіла на COVID-19
Народна депутатка України (позафракційна) Анна Скороход повідомила про підтверджений у неї діагноз інфікування коронавірусною інфекцією. Про це вона повідомила на сторінці у Telegram.
«Для того, щоб більше не ходили чутки, хочу повідомити, що сьогодні мені підтвердили позитивний тест на короновірус COVID-19. Через це, прошу всіх, хто близько спілкувався зі мною останнім часом, піти на самоізоляцію на 14 днів. Основна ознака у мене – не відчуваю ніяких запахів. Бережіть себе і своїх близьких. І будьте добрішими один до одного», – повідомила Скороход.
Із 30 березня на Львівщині громадян, які повернулись з-за кордону, тестуватимуть на COVID-19
Із 30 березня у Львові та області почнуть діяти виїзні бригади, які проводитимуть тестування на COVID-19 громадян України, які повернулись із-за кордону, а також тих осіб, які контактували з ними. Про це Радіо Свобода повідомив голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький.
«З понеділка, 30 березня, плануємо запустити тестування, щоб відпрацювати алгоритм, а вже 31 березня буде задіяно більше людей і бригад. Почнемо у кількох районах і до кінця тижня охопимо всі. У мобільній групі будуть медик, представник ДСНС, поліцейський. Це будуть експрес-тести, це спільний проєкт Львівського ІТ Кластеру, обласної адмінстрації і міста Львова. З нашого боку, забезпечення людьми у групах, машини, проведення тестування, а самі тести – це допомога ІТ Кластеру. Стараємося охопити якомога більше людей, які повернулись із-за кордону. Кожній людині на кордоні видали пам’ятку-згоду, що вони розуміють, що у зоні ризику. Ми маємо контактні дані, їх збирає прикордонна служба. Далі вони передаються в обласний лабораторний центр. Будемо організовувати виїзні бригади для тестування», – розповів Максим Козицький.
У Росії – нова смерть від коронавірусу і збільшення кількості інфікованих
Влада Росії 28 березня повідомила про нову смерть через коронавірус на своїй території. За даними державних ЗМІ, помер житель Оренбурзької області. Провідомляється, що в чоловіка було хронічне захворювання.
Станом на 28 березня кількість загиблих від COVID-19 в Росії офіційно складає 4 людини, зафіксовано 228 нових інфекцій з-поміж загалом 1264 випадків. Одужали 49 людей.
Російські чиновники раніше попередили, що в найближчі дні очікується різке збільшення числа випадків захворюваності на COVID-19 в країні через проведення масових тестувань в Москві.
Минулої доби пасажиропотік збільшився вдвічі, в Україну прибули майже 40 тисяч людей – ДПСУ
За минулу добу, у порівнянні з попереднім днем, пасажиропотік на державному кордоні зріс майже в два рази, а на територію держави прослідувало 37,3 тисяч громадян, повідомила Державна прикордонна служба на своєму сайті.
«Основний потік складали громадяни України, які поверталися додому. Так, учора український кордон на в’їзд та виїзд загалом перетнули майже 49 тисяч осіб. З яких понад 37 тисяч осіб – це українці, які повернулися із-за кордону (для порівняння, попередньої доби в Україну повернулося 18 тисяч українців). Найбільше наші співвітчизники вчора поверталися прибувши до кордону без транспортних засобів. Саме тому в пунктах пропуску суміжних країн фіксувалося значне скупчення людей, які очікували на перетинання кордону», – повідомили у ДПСУ.
Влада у Харкові розповіла про першу хвору на COVID-19 людину в регіоні
Голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер 28 березня повідомив, що на Харківщині зафіксований перший випадок COVID-19.
«Особа перебуває на ізоляції, хвороба протікає у легкій формі, коло осіб, що контактували із інфікованою людиною встановлено, вони – під контролем лікарів», – сказав Кучер у фейсбуці.
США: Трамп підписав закон про 2,2 трильйона доларів на підтримку економіки
Президент США Дональд Трамп 27 березня підписав закон про безпрецедентні заходи щодо порятунку американської економіки від наслідків кризи, пов’язаної з пандемією коронавірусу. Це сталося після того, як перед тим Палата представників схвалила цей пакет на суму 2,2 трильйона доларів.
Закон, зокрема, дозволить протягом трьох тижнів скерувати прямі виплати всім американським платникам податків: 500 мільярдів доларів підуть на допомогу компаніям, що постраждали від кризи, 290 мільярдів доларів – на виплату американським сім’ям у вигляді разової грошової допомоги у приблизно 3000 доларів на сім’ю з чотирьох осіб.