Росія: РПЦ не збирається закривати храми через пандемію COVID-19
Храми Російської православної церкви, розташовані в Москві, не будуть закриті, попри пандемію коронавірусної інфекції, заявили в пресслужбі РПЦ.
Раніше мер Москви Сергій Собянін закликав жителів міста «утриматися від відвідування релігійних об’єктів». У РПЦ відзначили, що з розумінням ставляться до рекомендацій цивільної влади, але разом з тим наголосили, що «пастирський обов’язок духовенства буде в повному обсязі виконуватися щодо віруючих людей, які знаходять для себе за необхідне в нинішній важкий час прийти в храм для молитви про своїх близьких і про наш народ».
Із 28 березня до 5 квітня, після оголошення Володимиром Путіним цих днів вихідними, влада в багатьох регіонах Росії тимчасово закриває всі непродовольчі магазини, салони краси, ресторани, кав’ярні та парки. Заборона на роботу при цьому не стосується релігійних установ, громадянам лише рекомендовано не відвідувати їх.
Натомість влада Петербурга 26 березня заборонила «відвідування фізичними особами об’єктів релігійних організацій, за винятком служителів і релігійного персоналу». У РПЦ цю заборону поки не коментували.
Зеленський: Україна отримає 200 тисяч ПЛР-тестів для діагностики COVID-19
Упродовж наступної доби Україна отримає 200 тисяч ПЛР-тестів, необхідних для діагностики коронавірусної інфекції COVID-19, повідомив президент України Володимир Зеленський.
«Уночі із Південної Кореї вилітає літак, який має доставити 100 тисяч тест-систем ПЛР. Завтра чекаємо прибуття з Китаю близько двохсот тисяч спеціальних медичних респіраторів, захисних костюмів для лікарів, ста тисяч ПЛР-тестів, апаратів штучної вентиляції легень, великої кількості масок для аптек. Після повернення, відстою та відпочинку екіпажу літак одразу вилетить у Китай за наступною партією. І подальша доставка буде здійснюватися саме в такому режимі», – поінформував Зеленський увечері 26 березня.
Тест-системи із застосуванням методу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) дозволяють точніше і швидше діагностувати захворювання на COVID-19, ніж експрес-тести, які можуть не показувати наявність коронавірусної інфекції на ранніх етапах хвороби.
«Мільйони можуть померти» – директор ВООЗ про небезпеку COVID-19
Голова Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреєсус попередив лідерів «Групи двадцяти», що «без агресивних дій у всіх країнах мільйони можуть померти» від спалаху коронавірусної інфекції COVID-19. Про це керівник ВООЗ сказав у відеозверненні, яке показали 26 березня лідерам 20 найбільш розвинених країн світу.
«Ми знаємо, що ціна, яку ми зрештою сплатимо, залежить від вибору, який ми зробимо зараз. Це глобальна криза, яка вимагає глобальної реакції», – наголосив Гебреєсус, відзначивши «жертви», на які довелося наважитися значній кількості країн. Ідеться про закриття шкіл і підприємств та заклики до громадян залишатися вдома.
«Ці заходи частково зменшать вплив епідемії, але не погасять її. Ми повинні зробити більше. Дії, до яких ми вдаємося зараз, матимуть наслідки для наступних десятиліть», – вказав голова ВООЗ.
Представники країн з найбільшими еконоіками, які входять до «Групи 20», провели термінову відеоконференцію 26 березня через кризу, спричинену пандемією коронавірусної хвороби. Нині понад третина населення світу живе в умовах карантину, поки уряди намагаються швидко зреагувати на соціальні та економічні виклики, спричинені хворобою.
У Європі найгостріша криза триває в Італії, Іспанії та Франції. Коронавірусна хвороба також поширюється Близьким Сходом – кількість померлих в Ірані сягнула 2 тисяч – та Африкою.
Лідери G20 зобов’язалися спільно боротися з наслідками пандемії коронавірусу
Лідери 20 найбільших економік світу («Групи двадцяти» або G20) 26 березня заявили про серйозну стурбованість через пандемію коронавірусу і зобов’язалися спільно боротися з її наслідками.
Через те, що кількість випадків захворювання на COVID-19 по всьому світу склала майже пів мільйона, лідери «Групи двадцяти» заявили, що «глобальні дії, солідарність і міжнародне співробітництво» необхідні, як ніколи раніше.
Вони зробили заяву після проведення екстреного саміту шляхом відеодзвінка замість фізичних зборів, взявши на себе зобов’язання виступити єдиним фронтом проти пандемії. Світові лідери також заявили, що в нинішніх умовах будуть спільно працювати над тим, щоб вкласти понад 5 трильйонів доларів в світову економіку.
Лідери G20 також заявили, що стурбовані ризиками через пандемію коронавірусу для найменш розвинених країн, виклики через це для біженців і переміщених осіб.
Також 26 березня європейська лідери провели свій третій «саміт» за три тижні, борючись з поширенням коронавірусу. Лідери ЄС заявили, що працюють над пакетом економічних стимулів і програмами для обміну медичним обладнанням та гарантуванням безпеки поставок предметів першої необхідності на тлі обмежень з рухом на кордонах.
У Сполучених Штатах законодавці досягли компромісу щодо пакету допомоги у 2 трильйони доларів для відновлення економіки і надання допомоги сектору охорони здоров’я. Законопроєкт про надання економічної допомоги одноголосно схвалив Сенат пізно ввечері 25 березня. Очікується, що Палата представників США схвалить його 27 березня. Президент США Дональд Трамп сказав, що підпише документ.
Майже всі країни світу вжили на сьогодні жорстких заходів убезпечення через коронавірус на своїх кордонах, зупинили активну бізнес-діяльність і запровадили карантин.
Мільярди людей у світі нині стикнулися з обмеженнями у різній формі, від дотримання соціальних дистанцій і до комендантської години.
Кличко: у Києві сім нових випадків COVID-19 за день, захворів 10-річний хлопчик
У Києві число хворих на коронавірусну інфекцію сягнуло 47, повідомив міський голова столиці Віталій Кличко ввечері 26 березня.
«Сьогодні ми отримали від Державної установи «Київський міський лабораторний центр МОЗ України» ще 7 лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірус. Захворіли 4 жінки віком від 22 до 39 років, двоє чоловіків – 48 та 62 роки і десятирічний хлопчик. Двоє пацієнтів госпіталізовані до Олександрівської лікарні столиці. П’ятеро – на самоізоляції, лікуються вдома під контролем лікарів», – вказав Кличко.
Зранку 26 березня міський голова Києва повідомляв, що кількість підтверджених випадків захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19 у столиці зросла до 40 людей. Тоді ж Кличко інформував, що столичний лабораторний центр перевіряє аналізи ще понад 30 людей.
На Закарпатті зафіксували перший випадок захворювання на COVID-19
Лабораторія Міністерства охорони здоров’я підтвердила перший випадок захворювання на COVID-19 на Закарпатті, повідомили 26 березня в пресслужбі облдержадміністрації.
68-річну мешканку Мукачева протестували на наявність вірусу ще 23 березня в одному з медичних закладів міста. Результат, за даними пресслужби Мукачівської міськради, виявився позитивним. Для підтвердження даних біоматеріал для аналізу надіслали до Києва.
Жінка з 23 березня перебуває в обласній інфекційній лікарні. За інформацією директора інфекційної лікарні Михайла Поляка, хвора могла перебувати вдома на самоізоляції під наглядом дільничного лікаря. «Але зважаючи, що це в області перший випадок, її направили в інфекційну лікарню», – повідомив Михайло Поляк.
Зранку 23 березня жінка звернулась до сімейного лікаря телефоном. У результаті розмови було ухвалене рішення про необхідність тестування. Чоловік хворої повернувся 20 березня з Італії. За словами , результати аналізу в чоловіка пацієнтки показав відсутність коронавірусу.
У Закарпатській облдержадміністрації запевняють, що всі контактні особи встановлені. Їм рекомендовано знаходитися на 14-тиденній самоізоляції. У під’їзді будинку та на прилеглій території проведено дезінфекцію.
«Ощадбанк» запровадив кредитні канікули для малого і середнього бізнесу терміном до 3 місяців
Державний «Ощадбанк» запровадив кредитні канікули для малого і середнього бізнесу терміном до трьох місяців, повідомила пресслужба банку в четвер.
«Підприємці можуть скористатись відстроченням платежів за тілом кредиту до трьох місяців за кредитами у формі невідновлюваної кредитної лінії та строкового кредиту», – йдеться в повідомленні.
За даними банку, фінустанова вже надала кредитні канікули 17 представникам мікро- і малого бізнесу з різних галузей для зниження фінансового навантаження на них в умовах карантину.
Раніше сьогодні кредитні канікули для малого і середнього бізнесу до кінця травня запровадив «Приватбанк».
20 березня Національний банк повідомляв, що затвердить стандартні правила кредитних канікул в Україні для всіх без винятку в умовах карантину і обмежувальних заходів через пандемію коронавірусу.
Кредитні канікули передбачають відтермінування сплати кредиту, що дозволяє уникнути проблем з банком-позичальником у випадку неспроможності вчасно виконати боргові зобов’язання.
В ООН вважають, що Україні на гуманітарні цілі з подолання коронавірусу треба 165 млн дол
Для реалізації Плану гуманітарного реагування з подолання пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні від ООН необхідно 165 мільйонів доларів, повідомило Представництво ООН в Україні.
«Поки уряд України мобілізує власні ресурси, у представленому сьогодні Плані гуманітарного реагування 2020 року з подолання COVID-19 в Україні зазначено необхідність залучити 165 мільйонів доларів США на підтримку реагування протягом наступних дев’яти місяців. У плані враховуються як наслідки епідемії для здоров’я населення, так і її значний опосередкований вплив на добробут людей і громад, який стосується не лише розповсюдження захворювання, але й охоплює різні сфери життя: від освіти, засобів до існування, психічного здоров’я людей до можливості реалізації основних прав людини», – повідомили у представництві ООН.
В ООН висловлюють занепокоєність, що схід України, «виснажений протягом шести років збройного конфлікту, з послабленою системою охорони здоров’я та значною часткою літніх людей, може стикнутися з особливими складнощами щодо подолання спалаху COVID-19».
«Значна частка літніх людей у постраждалих унаслідок конфлікту районах – близько 36 % – ще більше підвищує вразливість до коронавірусної інфекції COVID-19», – заявили у представництві.
Уряд повідомив про часткове полегшення умов карантину
Департамент комунікацій секретаріату Кабінету міністрів України 26 березня роз’яснив, які зміни уряд вніс у карантинні заходи в постанові №239 від 25 березня. Рішення дозволяє певні види діяльності «з обов’язковим дотриманням правил безпеки та відповідних санітарних і протиепідемічних заходів, а також використанням засобів індивідуального захисту».
До дозволених раніше видів торгівлі додалася торгівля «ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом».
Також унормоване перевезення в громадському транспорті (в тих містах, де він ще працює). «Перевезення у трамваях, тролейбусах, автобусах, маршрутних таксі дозволяється кількості пасажирів, яка одночасно не перевищує половини кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу та визначених у реєстраційних документах», – вказано в роз’ясненні.
25 березня Кабінет міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та продовжив карантин до 24 квітня. Він передбачає заборону роботи громадських закладів, окрім закладів харчування на винос, обмеження роботи громадського транспорту. Карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції розпочався в Україні 12 березня. Він мав тривати до 3 квітня.
Як розповсюджується коронавірусна інфекція COVID-19. Інтерактивна мапа оновлюється щогодини
Житель Дніпропетровщини, шпиталізований з підозрою на коронавірус, помер від грипу
45-річний житель Дніпропетрвщини, шпиталізований з підозрою на коронавірус, помер від грипу А (пандемічного), повідомила 26 березня речниця Дніпропетровської обласної ради Ганна Рибченко.
За її даними, причину смерті встановили на підставі лабораторних аналізів.
За інформацією з обласної ради, родину чоловіка також обстежили на коронавірус, тести – негативні.
В облраді пояснили, що грип А пандемічний – це гостре респіраторне інфекційне захворювання, що викликається одним з декількох вірусів свинячого грипу А. Вірус поширюється повітряно-крапельним шляхом, при прямому та непрямому контакті. Симптоми вірусу схожі з симптомами сезонного грипу, але клінічна картина варіюється.
45-річного жителя Кам’янського доправили до 21-ї інфекційної лікарні Дніпра 23 березня. Тиждень тому він прибув з Єгипту, відчув симптоми нездужання, але до лікарів не звертався. Чоловіка шпиталізували у важкому стані, спершу в нього діагностували пневмонію. Наступного дня він помер.
Брифінг Міносвіти: робота шкіл під час карантину, ЗНО та вступна кампанія
У Львові через карантин у 10 разів менше донорів крові. Людей закликали допомогти
У Львові стартувала соціальна акція «Підвези донора здати кров», ініційована однією з релігійних організацій. Адже в Львівському обласному центрі служби крові критична ситуація з запасом крові. До десяти разів зменшилося число охочих здати кров у час карантину, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
«У середньому ми беремо кров у 60 донорів у день. А останні дні приходили 7-9 осіб. Люди бояться заражень і це зрозуміло – людський фактор. Ми стараємося всіх правил карантину дотримуватись і здати кров – це безпечно. Донори практично захищені, тому що всі речі одноразові і зараження донора – неможливе. Перестали йти донори і ми забили тривогу. До того ж ВООЗ може запровадити карантинізацію донорської крові. Якщо це введуть це практично буде двотижневий пробіл у забезпеченні крові. Поки немає пандемії в Україні, ми хочемо запастись кров’ю, щоб протриматись на цей час», – розповів Мирослав Дяків, в.о. директора Львівського обласного центру служби крові.
Перш ніж взяти кров у донора, медики обстежують його, вимірюють температуру. У разі запровадження карантинізації крові у зв’язку з поширенням коронавірусу, зазначив Дяків, два тижні кров не будуть використовувати, допоки не дізнаються, що донор не захворів на коронавірус.
Кожен донор може скористатися послугою безкоштовного транспорту. Знаходиться вільний водій, який підвозить до центру служби крові і назад додому.
«Ми організували таку акцію, щоб допомоги людям. Я привіз людину і сам здав кров. Допомагаємо підвозити донорів, якщо потрібно більше залучимо водіїв», – розповів Тарас Колівошка.
У Львівському обласному центрі служби крові зазначають, щоб мати необхідний запас крові для хворих, потрібно у день приймати до 40 донорів із різними групами крові.
Уряд анонсує повернення громадян України з восьми країн
На 27 березня КМУ запланував рейси з 8 країн світу, які мають повернути українців додому.
Мінінфраструктури закликає громадян не зволікати з поверненням до України.
«На 27 березня 2020 року заплановані рейси з Казахстану (Алмати), Польщі (Варшава), Ізраїлю (Тель-Авів), Австрії (Відень), Литви (Вільнюс), Катару (Доха), Франції (Парижу), Німеччини (Франкфурт)», – повідомляє уряд.
Рейси здійснюють авіакомпанії «МАУ» та «SkyUp». Кабінет міністрів нагадує, що всі літаки з громадянами України прибувають до карантинного терміналу, де працюють лікарі-епідеміологи.
«Пасажири проходять експрес-тести на COVID-19, всіх попереджають про необхідну самоізоляцію на 14 днів», – йдеться в заяві.
Кличко: через заходи з протидії коронавірусу Київ втратив 1 мільярд гривень
Київ має переглянути кошториc з урахуванням витрат на боротьбу з поширенням коронавірусної лікарні, повідомив на брифінгу Віталій Кличко.
За його словами, з цією метою на 26 березня скликане позачергове засідання Київської міської ради.
«Нам потрібно внести суттєві корективи в бюджет і перенаправити більше коштів на медичну галузь, бо сьогодні місто витрачає багато грошей на заходи з упередженням пандемії. За попередніми розрахунками, втрати для столиці вже сягають одного мільярда гривень, і ця цифра може в разі зрости в разі загострення ситуації», – сказав Кличко.
Водночас міський голова Києва, який також очолює Асоціацію міст України, закликав уряд не забирати кошти в місцевих громад, які й так мають витрачатися на запобігання спалаху хвороби.
«(Громади – ред.) і так ледве витримують ситуацію в нинішніх умовах, коли мають фінансові заходи у боротьбі з поширенням коронавірусу, а уряд планує позбавити громади місцевих акцизів і додаткових субвенцій на суму майже 13 мільярдів гривень. Це колосальна сума. В таку кризу уряд має підтримувати місцеве самоврядування, а не пускати його з торбинкою по світу», – стверджує мер столиці.
Він додав також, що Київ закуповує усе необхідне для столичних лікарень – тести, маски, захисні костюми для медичного персоналу, медичне обладнання – за кошти міського бюджету.
Кличко: через заходи з протидії коронавірусу Київ втратив 1 мільярд гривень
Київ має переглянути коштори з урахуванням витрат на боротьбу з поширенням коронавірусної лікарні, повідомив на брифінгу Віталій Кличко.
За його словами, з цією метою на 26 березня скликане позачергове засідання Київської міської ради.
«Нам потрібно внести суттєві корективи в бюджет і перенаправити більше коштів на медичну галузь, бо сьогодні місто витрачає багато грошей на заходи з упередженням пандемії. За попередніми розрахунками, втрати для столиці вже сягають одного мільярда гривень, і ця цифра може в разі зрости в разі загострення ситуації», – сказав Кличко.
Читайте також: Банки, курс і карантин: що змінилося для простого українця?
Водночас міський голова Києва, який також очолює Асоціацію міст України, закликав уряд не забирати кошти в місцевих громад, які й так мають витрачатися на запобігання спалаху хвороби.
«(Громади – ред.) і так ледве витримують ситуацію в нинішніх умовах, коли мають фінансові заходи у боротьбі з поширенням коронавірусу, а уряд планує позбавити громади місцевих акцизів і додаткових субвенцій на суму майже 13 мільярдів гривень. Це колосальна сума. В таку кризу уряд має підтримувати місцеве самоврядування, а не пускати його з торбинкою по світу», – стверджує мер столиці.
Читайте також: Зростання цін на продукти, відсутність масок, черги біля «Ощадбанку» – провінційне містечко Львівщини у час карантину
Він додав також, що Київ закуповує усе необхідне для столичних лікарень – тести, маски, захисні костюми для медичного персоналу, медичне обладнання – за кошти міського бюджету.
25 березня Кабінет міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та продовжив карантин до 24 квітня. Він передбачає заборону роботи громадських закладів, окрім закладів харчування на винос, обмеження роботи громадського транспорту. Карантин через загрозу епідемії коронавірусної інфекції розпочався в Україні 12 березня. Він мав тривати до 3 квітня.
Кількість хворих на COVID-19 у Києві зросла до 40 людей – Кличко
Кількість підтверджених випадків захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19 у Києві зросла до 40 осіб, повідомив на брифінгу 26 березня міський голова Віталій Кличко.
За його словами, наявність хвороби ще у шістьох людей 26 березня підтвердив Київський міський лабораторний центр МОЗ України.
«Захворіли одна жінка 35 років і п’ятеро чоловіків віком від 28 до 70 років. Четверо пацієнтів ізольовані до Олександрівської лікарні, один перебуває вдома на самоізоляції. Один 70-річний військовослужбовець (госпіталізований – ред.) до військового госпіталю. Сьогодні експрес-тестами та лабораторними дослідженнями протестовані 1437 киян», – повідомив Кличко.
Він додав, що столичний лабораторний центр перевіряє аналізи ще понад 30 людей. Зокрема, мер Києва звернувся до правоохоронних органів із закликом «жорстко контролювати дотримання законних процедур приватними клініками» – за його заявою, деякі заклади не повідомляють державні органи про позитивні результати тестів на коронавірусну інфекцію.
«А ми їх (результати – ред.) потім отримуємо через Німеччину, або взагалі не отримуємо. Я вважаю це неприпустимим. Всі результати повинні надходити до Київського міського лабораторного центру МОЗ України, щоб ми мали реальну картину і статистику поширення коронавірусу», – сказав міський голова.
Станом на ранок 26 березня дані Центру громадського здоров’я МОЗ свідчили про 34 виявлених випадки коронавірусної хвороби в Києві.
«Раніше «Арсенал» повідомляв про імовірні зміни, однак вірив, що вжиті державою заходи сприятимуть боротьбі з вірусом і уможливлять проведення культурних подій. Однак 25 березня уряд України продовжив карантин до 24 квітня. Для команди фестивалю це є надзвичайно непростим рішенням, та безпека відвідувачів і учасників завжди на першому місці», – повідомили організатори.
Попередньо фестиваль мав відбутися 20-24 травня. Його тема – «оптимісти скептики». Куратором цьогорічного «Книжкового арсеналу» став літературознавець Ростислав Семків.
COVID-19: Іран забороняє поїздки між містами і подовжує карантин
Подорожі між містами Ірану з 26 березня заборонені через побоювання щодо другої хвилі захворювань на коронавірусну хворобу COVID-19.
«Ті, хто подорожував на свята з нагоди іранського Нового Року, мають негайно повернутися до рідних міст, не зупиняючись в інших дорогою додому», – заявив член національного штабу Ірану з протидії коронавірусу Хоссейн Зольфагарі.
Урядовці скаржаться, що чимало іранців проігнорували заклик влади залишатися вдома та скасувати заплановані подорожі з нагоди перського Нового року, який почався 20 березня.
«Закриття університетів та шкіл, так само як і заборона зібрань, були подовжені», – заявив Заольфагарі, додавши, що для порушників обмежень будуть правові наслідки.
25 березня кількість померлих від коронавірусної хвороби в Ірані перевищила 2 тисячі людей.
Водночас президент Хассан Роугані висловив думку, що Іран зможе стримати спалах коронавірусу протягом двох тижнів, додавши, що влада вжила додаткових заходів, аби полегшити наслідки для економіки для громадян із невисоким доходом.
Уряд Росії заборонив регулярні та чартерні рейси за межі країни з 27 березня
Відповідне доручення уряд цієї країни дав Федеральному агентству авіаційного транспорту (Росавіація) в рамках протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.
Виняток становитимуть літаки, які повертають з-за кордону громадян Росії, а також польоти «за окремими рішеннями уряду».
Передбачено, що всі пасажири після прибуття з країн, де зафіксовані випадки коронавірусної інфекції, мають пройти тестування в аеропорту, а потім провести два тижні на карантині.
Водночас доручення «Росавіації» не містить згадок про внутрішнє авіасполучення на території Росії та незаконно анексованого Криму.