COVID-19: в Україні зафіксували 11 нових випадків
Кількість підтверджених хворих на коронавірусну інфекцію зросла до 156, повідомляє Міністерство охорони здоров’я вранці 26 березня.
«За даними Центру громадського здоров’я, станом на 10:00 26 березня в Україні 156 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 5 летальних, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. За добу було зафіксовано 43 нові випадки», – йдеться в заяві.
Понад третина світу опинилася в ізоляції через COVID-19, країни G20 збираються на відеосаміт
Представники країн з найбільшими економіками, які входять до «Групи 20», проведуть термінову відеоконференцію 26 березня через кризу, спричинену пандемією коронавірусної хвороби. Таку ж зустріч планують 27 лідерів Євросоюзу.
Понад третина населення світу живе в умовах карантину, поки уряди намагаються швидко зреагувати на соціальні та економічні виклики, спричинені хворобою.
Загалом близько 2,9 мільярда людей по всьому світу змушені залишатися вдома.
Карантин: ситуація у столиці та селі (трансляція)
Через загрозу епідемії коронавірусу COVID-19 уряд 25 березня запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та продовжив карантин до 24 квітня
Як живуть місто і село в умовах карантину, досліджують кореспонденти Радіо Свобода на прикладі Києва та одного із сіл Київської області.
Коронавірус: Франція виводить свої війська з Іраку через потребу у військових
Франція відкликає свій контингент з Іраку через дедалі більшу потребу у військових для протидії поширенню коронавірусної пандемії. Про це рішення Міністерства оборони Франції стало відомо 25 березня.
Французькі військові є частиною об’єднаної місії на чолі зі Сполученими Штатами, учасники якої тренують та консультують іракські війська, а також допомагають здійснювати контртерористичні операції проти екстремістського угруповання «Ісламська держава» в Іраку.
За заявою Міноборони Франції, Париж «ухвалив рішення репатріювати до наступних повідомлень свій особовий склад, відряджений на операцію «Шаммаль» в Іраку».
Рішення торкнеться близько сотні солдат. Французька армія продовжить здійснювати повітряні операції проти «ІД».
Франція заявляє, що продовжить підтримувати роботу військових об’єктів у Кувейті та Катарі, а також місії військово-повітряних сил у Сирії.
Президент країни Емманюель Макрон наказав почати спеціальну військову операцію, щоб підтримати людей, які захворіли на коронавірусну інфекцію COVID-19. Вона передбачає, зокрема, постачання гелікоптерами до заморських володінь Франції, а також транспортування постраждалих на борту військових літаків та авіаносця в Середземному морі.
Станом на ранок 26 березня Франція підтвердила понад 25 600 випадків захворювання на COVID-19 та 1 333 смерті.
Чи можуть українські військові лишитись без харчів через карантин?
Коронавірус – чи провал реформи харчування Збройних сил? Чи дійсно з дня на день українські військові можуть відчути проблеми з продовольством, а обласні адміністрації – тягар харчового забезпечення військових частин за власний рахунок? Це питання виникло через лист заступниці голови Офісу президента, у якому вона просить ОДА бути готовими допомогти війську з харчами. Чому так сталось і яку роль у цьому відіграє пандемія?
Сенат США 25 березня схвалив історичний законопроект про підтримку економіки під час боротьби з коронавірусом на суму 2 трильйони доларів. 96 сенаторів проголосували «за», жодного голосу проти не було.
Тепер документ має схвалити Палата представників США, а потім підписати президент Дональд Трамп.
Документ передбачає прямі виплати більшості американців, розширення допомоги по безробіттю і і програму підтримки малого бізнесу на 367 мільярдів доларів. Також передбачається допомога лікарням, які потребують нового обладнання через зростаюче число пацієнтів з коронавірусом.
Авіаційна промисловість США має отримати допомогу в розмірі 58 мільярдів доларів, половина з яких піде на покриття зарплат близько 750 тисяч співробітників. Інші галузі, в тому числі туристичний сектор, також повинні отримати допомогу.
Станом на ранок 26 березня коронавірус виявили у понад 69 тисяч американців, 1 050 людей померли, 616 одужали.
Хліба і видовищ на виніс. Український бізнес адаптується до роботи в час пандемії
Хліба і видовищ на виніс – нова реальність, до якої звикають громадяни України. (Відео Reuters)
Митці закликають уряд Шмигаля зберегти видатки на культуру за умов епідемії COVID-19
Керівники українських культурних інституцій звернулися до уряду України та прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з листом, у якому закликають зберегти витрати на культуру – попри поширення епідемії коронавірусу й впровадження карантину на території України.
«Просимо дослухатися до пропозицій Українського культурного фонду (УКФ) та Українського інституту книги (УІК) щодо переформатування їхніх програм через виклики, пов’язані з епідемією коронавірусу. Відтак, зберегти фінансування проектів Українським культурним фондом, бюджет якого спрямований в першу чергу на підтримку самих продуцентів культури, і таким чином допомогти їм подолати кризу. Важливо зберегти і сприяти програмам УІК щодо підтримки української книговидавничої галузі, яка досягла значних успіхів упродовж останнього десятиліття. Те саме стосується і виробництва кіно: успіх останніх років був можливим завдяки сталості підтримки через механізми Держкіно, оскільки створення фільму – це багатолітній процес. Різке припинення підтримки знецінить уже зроблені інвестиції (зокрема, співфінансування від міжнародних партнерів), спровокує декваліфікацію і втрату кадрів», – ідеться у зверненні, відкритому для підписання іншими діячами культури.
Станом на вечір 25 березня під документом стоять підписи виконавчої директорки Українського культурного фонду Юлії Федів, директорки «Мистецького Арсеналу» Олесі Островської-Лютої, директорки Українського інституту книги Олександри Коваль, генерального директора Національного центру Олександра Довженка Івана Козленка та генерального директора Українського інституту Володимира Шейка.
Раніше 25 березня депутатка Верховної Ради з владної фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук оприлюднила заяву парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. В ній ідеться, що «Міністерство фінансів сьогодні вносить зміни в бюджет, зокрема, урізає фінансування всіх напрямків діяльності Міністерства культури, молоді та спорту. Залишаються лише видатки на утримання – тобто зарплатню».
За даними комітету, фінансування хочуть позбавити, серед інших Держкіно (на 750 мільйонів гривень), Український культурний фонд (на 500 мільйонів гривень), Інститут книги (на 150 мільйонів гривень). «Крім того, витрати на програму «зшивання країни», реставраційні роботи по захисту історико- культурної спадщини, програм інформполітики – на суму понад 500 мільйонів гривень. Невідомо наразі, як уріжуть фінансування спорту», – йдеться у заяві.
Депутати закликають Міністерство фінансів утриматися від прийняття рішень до проведення консультацій. Про реакцію уряду й міністерства на оприлюднені заяви на цей момент інформації немає.
Українські тести на коронавірус – «швидші і дешевші»: чи знайде уряд гроші
Після хвилі негативних реакції у соціальних мережах та повідомлень у ЗМІ – уряд України вирішив профінансувати Інститут молекулярної біології та генетики НАН України, науковці якого розробили тест-системи діагностування коронавірусу. Що це за тест-системи? Чому їхніх розробників відправили у відпустки за власний рахунок? Скільки грошей тепер обіцяє виділити влада і коли чекати на українські тест-системи у кожній лікарні? Читайте про це за лінком.
Коронавірус зараз у фазі адаптації до людей. Що далі? Інтерв’ю з вірусологинею
Кабмін продовжив карантин до 24 квітня та запровадив надзвичайну ситуацію на території всієї України, а в Нідерландах низку нових обмежень ввели аж до 1 червня. У боротьбі з коронавірусом, у світі забороняють громадські зібрання, закривають навчальні заклади, ресторани, розважальні центри, обмежують рух громадського транспорту, а подекуди – узагалі забороняють виходити на вулицю.
Попри певні уявлення про те, як поширюється вірус та яким є перебіг хвороби, знань про нього досі дуже мало, каже завідувачка відділом вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб Алла Мироненко. Вона – доктор медичних наук, професорка медицини, яка уже 30 років вивчає масові інфекційні захворювання. В інтерв’ю Радіо Свобода вірусологиня розповіла, коли слід очікувати спаду захворюваності, чи ефективно дезінфікувати зупинки та де в Україні вже були випадки хантавірусу, від якого нещодавно померла людина в Китаї.
Текст інтерв’ю за лінком.
COVID-19 в Україні: п'ята смерть, 32 нових випадки за добу, всього – 145
Станом на 22:30 25 березня в Україні підтверджено 145 випадків COVID-19, інформує Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я. Зафіксовано п'яту смерть від цієї хвороби, в Івано-Франківській області померла жінка, яка занадто пізно звернулася до лікарів.
«На жаль, урятувати пацієнтку вже не вдалося, вона померла за добу. Інфікування на COVID-19 було лабораторно підтверджено вже після смерті. МОЗ висловлює співчуття рідним померлої. Її чоловік наразі продовжує перебувати в лікарні, його стан середнього ступеня тяжкості», – інформує МОЗ.
«Протягом дня підтверджено 32 нових випадки», – повідомляють фахівці і вказують, що найбільший добовий приріст показала Івано-Франківська область, де зафіксовано 16 випадків захворювання (з них 11 – за останню добу), на Прикарпатті вже двоє померлих від COVID-19.
Чотири нових випадки коронавірусної інфекції зафіксовані в Тернопільській області (всього ж на Тернопіллі вісім випадків), п’ять нових пацієнтів додалося на Запоріжжі (всього сім), три – в Києві (всього 34), три – на Одещині (всього 4), два – в Київській області (всього 24).
Хвороба зареєстрована вже в 16 регіонах України.
Усього зафіксовано 5 летальних випадків від COVID-19 в Україні. Один пацієнт одужав.
Як може завершитися пандемія COVID-19
Коли закінчується будь-яка пандемія? Коротка відповідь така: коли статистика покаже, що один хворий заражає в середньому менше 1 людини. Інакше кількість інфікованих ростиме лавиноподібно. Саме так, як зараз відбувається в багатьох країнах світу, де, як зазначає ВООЗ, одна людина заражає коронавірусом SARS-CoV-2 в середньому двох з половиною. Більше інформації за лінком.
Чи готова медична система України до спалаху коронавірусу? Сім історій медиків
25 березня по всій території України ввели надзвичайну ситуацію, аби запобігти поширенню коронавірусу. Карантинні заходи подовжили ще на місяць. Усе це необхідно, аби система охорони здоров’я України витримала навантаження, які можливі на піку епідемії. А з цим можуть виникнути проблеми – кажуть і лікарі, і вірусологи, і сам президент Володимир Зеленський.
У неділю в Україну мали прибути нові експрес-тести, тести для лабораторної діагностики, дезінфікатори та маски. Однак, поки кількості засобів, які наводять в Офісі президента, Міністерстві охорони здоров’я та на місцях різняться. Ми зв’язалися із сімома медичними працівниками з різних регіонів, аби дізнатися, чи готові медичні заклади боротися з новим вірусом. Читайте про це за лінком.
Кличко: VIP-палат в Олександрівській лікарні Києва немає
В Олександрівській лікарні Києва немає окремих палат для високопосадовців, сама лікарня також приймає пацієнтів із підозрою на інфікування коронавірусом без урахування їхнього статусу. Про це, коментуючи повідомлення про наявність VIP-палат, заявив увечері 25 грудня міський голова Києва Віталій Кличко.
«Кажуть, що Олександрівська - це, нібито, VIP-лікарня. Олександрівська лікарня є базовою. І, переважно, всіх хворих чи з підозрою на короновірус сьогодні відправляють туди. Якщо збільшуватиметься кількість хворих, ми будемо лікувати їх і в інших визначених і підготовлених для цього лікарнях. Таких сьогодні в столиці 7, включно з Олександрівською», – повідомив Кличко у фейсбуці.
Він уточнив, що особливі умови лікування в разі потреби матимуть лише три перші особи держави – президент, голова Верховної Ради та прем’єр-міністр.
«Окремі палати і щоб поряд знаходилася державна охорона. Така практика завжди була. І, до речі, не тільки в Україні», – твердить міський голова столиці.
В Україні число хворих на COVID-19 зросло до 136 – Кузін
Кількість заражень коронавірусом в Україні сягнула 136, повідомляє Українське радіо.
«Це лабораторно підтверджені випадки», – сказав в ефірі Українського радіо ввечері 25 березня виконувач обов’язків генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ Ігор Кузін.
Зранку Центр громадського здоров’я оприлюднив офіційне повідомлення про 113 випадків захворювання COVID-19.
Зранку влада також інформувала, що четверта людина в Україні померла від коронавірусної хвороби COVID-19. «За (минулу) добу було зафіксовано 29 нових випадків. Виявлено перші випадки інфікування у Волинській, Одеській, Луганській та Запорізькій областях», – йшлося в ранковому повідомленні Центру громадського здоров’я.
Військові Сербії перетворили виставковий зал Белграду в тимчасову лікарню
Сербські військові продовжують облаштовувати імпровізовану лікарню на 3000 ліжок для можливих хворих на COVID-19 у виставковому залі Белграду. Станом на 25 березня Сербія повідомила про 384 підтверджені випадки зараження і три смерті від цієї коронавірусної хвороби.
Одеситу з коронавірусом зробили експрес-тест тільки на п’ятий день
Результати ПЛР-тестування одесита, в аналізах якого знайшли коронавірус, стали відомі тільки через 12 днів після взяття змивів. Про це він сам повідомив у соціальній мережі Інстаграм. У розлогому повідомленні Максим Г. розповів, що прибув до України зі Сполучених Штатів 13 березня, а з Києва до Одеси їхав машиною. І в літаку, і в машині, за його словами, він був у масці.
Під час поїздки Максиму було зле, тому в Одесі він поїхав зробити знімок легенів. Той показав легку форму пневмонії, і Максим Г. вирушив до інфекційної лікарні.
«Там у мене взяли змиви на коронавірус, двічі виміряли температуру, яка була 36,7, послухали легені фонендоскопом і сказали, що хрипів немає. Мені призначили лікування і запропонували на вибір: самоізоляція або госпіталізація. Я вибрав самоізоляцію і дотримувався її на всі 100%. Мій родич забрав мене до свого гостьового будинку (саме його адресу я повідомив у лікарні, а не фальшиву адресу, як повідомляють ЗМІ; за цією адресою я перебував насправді в зв'язку з карантином, і ми були абсолютно ізольовані від усіх). Також я залишив свій контактний номер, за яким мене можна було знайти в будь-який час», – пише Максим.
Він знову приїхав до лікарні 14 березня та попросив зробити експрес-тест, але таких тестів не було. 18 березня пацієнту зателефонували з лікарні та запросили на експрес-перевірку, яка виявилася негативною. Також експрес-тест зробили родичу Максима, який зустрів його в аеропорту та потім супроводжував до лікарні. Цей тест також був негативний.
Після отримання негативного екпрес-тесту Максим поїхав додому. Він стверджує, що дотримувався самоізоляції, а температура в нього не піднімалася. Після отримання позитивних результатів ПЦР-аналізу пацієнт планує зробити ще один експрес-тест і продовжуватиме самоізоляцію.
Раніше Радіо Свобода повідомляло, що перевіркою контактів пацієнта займається поліція. 25 березня, коли стало відомо про позитивний результат ПЛР-аналізу Максима Г., епідеміологи звернулися до поліції, тому що не змогли самостійно знайти пацієнта.
За даними МОЗ, станом на ранок 25 березня в Україні є 113 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 4 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні.
«Укрзалізниця» заявила, що в умовах продовження карантину компенсує 100% вартості квитків
«Укрзалізниця» повідомила, що пасажири можуть повернути квитки на усі поїзди, що мали відправитись після 18 березня, при цьому їм буде компенсовано 100% вартості квитка. Відповідне повідомлення з’явилося після того, як уряд до 24 квітня продовжив в Україні дію карантину.
«Наразі в Україні продовжує діяти заборона на перевезення пасажирів залізничним транспортом у будь-якому сполученні у зв’язку з карантином, спричиненим спалахом гострої респіраторної хвороби COVID-19. Залізничне пасажирське сполучення буде відновлене після ухвалення відповідного рішення урядом України», – повідомили в УЗ.
Згідно з повідомленням, повернення здійснюватиметься протягом 90 діб для внутрішнього сполучення та 180 діб – для міжнародного.
17 березня «Укрзалізниця» також повідомляла, що вартість квитків на всі скасовані поїзди через запроваджений з 12 березня карантин відшкодовуватиметься в повному обсязі, без додаткових зборів.
25 березня Кабінет міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та продовжив карантин до 24 квітня.
УГКЦ та ПЦУ повідомили, як зустрінуть Великдень за умов карантину
Українські церкви повідомляють про зміни, яких зазнають їхні ритуали на свято Великодня (у 2020 році відзначатиметься 19 квітня) за умов продовження карантинних та інших обмежувальних заходів через епідемію COVID-19.
«Священний Синод Православної Церкви України ухвалюватиме відповідні практичні рекомендації для духовенства і мирян, зокрема, про порядок звершення богослужінь в ці дні, в міру наближення відповідного часу… Закликаємо всіх у надії на Боже милосердя продовжувати свої молитви до Господа про подолання згубної пошесті та її наслідків», – ідеться в повідомленні Православної церкви України.
Українська греко-католицька церква заявила, що «якщо у Страсний тиждень і на свято Воскресіння Христового в країнах нашого проживання триватиме карантин, то пасхальні богослужіння слід проводити в такий самий спосіб, як ми молилися в неділі Великого посту, тобто зараз».
«У неділю Пасхи служити, по змозі, надворі. Не робити процесій – ні в храмі, ні довкола храму. Якщо владики вважатимуть за можливе, відповідно до санітарних норм певної країни, служити в храмі, то в ньому мають перебувають лише священнослужителі та співці. Усі інші повинні залишитися надворі. При цьому їм треба забезпечити можливість брати участь у богослужіннях, слухаючи відправи через гучномовці або переглядаючи їх на екранах. Слід просити людей не скупчуватися, а перебувати на встановленій санітарними нормами відстані», – рекомендує предстоятель УГКЦ Святослав.