Київська область стала третьою в Україні, яка запровадила режим НС через коронавірус
Київська область третьою в Україні запровадила стан надзвичайної ситуації через поширення коронавірусної інфекції. Раніше це зробила влада в Чернівецькій та Житомирській областях.
«Проаналізувавши епідемічну ситуацію на території Київської області, спричинену вірусом COVID-19, вирішили класифікувати її як «медико-біологічну надзвичайну ситуацію природного характеру регіонального рівня» та тимчасово ввести на території Київської області режим надзвичайної ситуації», – йдеться у повідомленні на офіційній сторінці облдержадміністрації у фейсбуці.
Керівником штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації призначений директор департаменту охорони здоров’я КОДА Максим Іонов.
Уряд зібрався на засідання через карантин і коронавірус (трансляція)
У середу Кабінет міністрів України зібрався на своє засідання, пов’язане із дією карантинних заходів в Україні та кроків щодо запобігання поширенню коронавірусу в країні.
Головує на засіданні прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
На початку засідання він заявив, що уряд створює стабілізаційний фонд для боротьби з наслідками коронавірусної інфекції.
Також Шмигаль додав, що уряд планує виділити гроші з держбюджету на додаткові виплати медпрацівникам і представникам інших спеціальностей, які залучені для протидії поширенню коронавірусної інфекції.
Радіо Свобода веде пряму трансляцію:
Як дезінфікують тролейбуси в Слов’янську
Спочатку в салоні роблять звичайне вологе прибирання, потім співробітник тролейбусного управління обробляє його засобом для дезінфекції. Це – знезараження комунального транспорту в Слов'янську. З 18 березня тролейбуси (їх 13 на маршрутах міста) будуть дезінфікувати раз на 3-4 години. Всього на французький дезінфікуючий засіб, а також маски, рукавички, респіратори підприємство вже витратило 10 тисяч гривень. Цих запасів повинно вистачити на місяць.
У Сєвєродонецьку люди вийшли на протест через карантин на торгівлю, влада дала часу до вечора
У Сєвєродонецьку Луганської області працівники ринку «Успіх» вранці 18 березня перекрили проїжджу частину однієї з головних вулиць міста, вимагаючи дозволу працювати, попри карантин.
Як повідомляє кореспондент Радіо Донбас.Реалії (проєкт Радіо Свобода), люди поскаржились, що прийшли працювати, але їх не пустили представники поліції, тоді як напередодні в адміністрації ринку їм нібито пообіцяли, що робота не припинятиметься і продавці закупили продовольчі товари.
Зі спостережень кореспондента на місці події, жоден з торговців не був на акції протесту у масці чи респіраторі.
Через протест до торговців приїхало керівництво з обласного управління Нацполіції та Обласної військово-цивільної адміністрації. Після переговорів голова ВЦА Сергій Гайдай заявив, що сьогодні ринок ще зможе допрацювати до вечора, а вже з 19 березня торгівля на ринках регіону буде під заборонена.
Влада пропонує одеському підприємству виробляти апарати штучної вентиляції легень
Влада Одеси веде переговори щодо локального виробництва апаратів штучної вентиляції легень, повідомила під час сесії Одеської міської ради заступник міського голови-директор департаменту фінансів Світлана Бедрега.
«Сьогодні тривають перемовини із компанією «Телекарт Прилад», щоб, якщо є можливість, на базі цієї компанії почати виробництво життєво необхідних апаратів штучної вентиляції легень», – заявила Бедрега.
В самій компанії інформацію поки не коментують. Як розповіли Радіо Свобода в приймальні, генеральний директор – у відрядженні.
Одеська компанія «Телекарт Прилад» займається військовими розробками та виконує замовлення для українських військових – радіотехнічне обладнання за стандартами НАТО (STANAG), мобільні пункти зв’язку, командно-штабні машини та інші цифрові продукти. Втім медичної продукції в них немає.
За офіційною інформацією, станом на сьогодні в міських лікарнях Одеси є 60 апаратів штучної вентиляції легень. За словами Бедреги, найближчим часом планується закупити ще 50 одиниць стаціонарних та 4 пересувних апарати штучної вентиляції.
Крім цих апаратів, в міські лікарні планують закупити додаткові чотири аналізатори газів крові та електролітів, один автоклав, 21 монітор пацієнта, більш ніж дві сотні кисневих балонів і двісті пульсометрів. На це та інше обладнання витратять понад 104 мільйонів гривень з місцевого бюджету. Всього на заходи з запобігання розповсюдженню коронавірусу в Одесі запланували виділити майже 143,5 мільйони гривень, в тому числі 3,2 мільйона на 10 тисяч експрес-тестів на коронавірус COVID-19.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба:
«Україна не залишає своїх у біді. 174 громадянина України вже вилетіли «Австрійськими авіалініями» додому з Відня. Дякую за хорошу роботу посольству України та вдячний авіакомпанії за готовність іти назустріч. Продовжуємо повертати своїх».
У столиці Чехії пасажири отримали вказівку – носити захисні маски для обличчя під час поїздок у громадському транспорті. З понеділка у країні триває карантин, спрямований на стримування поширення коронавірусу.
Тисячі робітників, які повертаються із Західної Європи, приїхали на кордон Угорщини з Румунією, рухаючись усю ніч із Австрії в колоні під наглядом поліції.
За повідомленнями, близько 6 тисяч румунів були заблоковані майже 24 години на кордоні між Австрією та Угорщиною після того, як Будапешт закрив свої прикордонні переходи, щоб уповільнити поширення коронавірусу.
Більшість румунів повертаються з Італії та Іспанії, другої та четвертої у світі найбільш постраждалих країн від коронавірусу.
Наразі в Румунію пропустили близько 3 тисяч румунських та іноземних громадян та приблизно 800 транспортних засобів, які прибули до пункту пропуску Недлак ІІ. Це сталося після того, як уряд Угорщини погодився відкрити одноразовий «гуманітарний коридор» на запит Міністерства закордонних справ Румунії.
Уряд угорського прем’єра Віктора Орбана ввів обмежувальні заходи після півночі 17 березня, закривши наземні переходи для іноземців, а також прикордонні переходи в аеропортах.
В Угорщині станом на 17 березня було підтверджено 50 випадків зараження коронавірусною інфекцією, одна людина померла.
18 березня Румунія повідомила про ще 29 підтверджених випадків, загальна кількість хворих – 246, 19 людей одужали, летальних випадків немає.
Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалені Верховною Радою 17 березня закони, спрямовані на боротьбу з коронавірусом.
Вони, зокрема, передбачають значні (від 17 до 34 тисяч гривень) штрафи за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм; кримінальну відповідальність, «якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань». Якщо наслідком таких порушень стала смерть людини чи інші тяжкі наслідки, порушнику загрожує від п’яти до восьми років позбавлення волі.
Кабінет міністрів України має протягом тижня встановити доплати медикам, які «зайняті на роботах з ліквідації захворювання на коронавірусну хворобу». Доплати повинні сягати 200% від заробітної плати.
МОЗ повідомило «хороші новини» про першого хворого на COVID-19 в Україні
«Із хороших новин. Проведений у першого інфікованого в Чернівецькій області тест на коронавірус, який показав негативний результат. Це означає, що якщо повторний аналіз, який відбудеться протягом декількох наступних днів, покаже негативний результат, то ми можемо вважати, що це перший випадок одужання людини від коронавірусу в Україні», – сказав речник МОЗ Артем Дехтяренко.
Державна митна служба не планує запроваджувати додаткові заходи контролю за поштовими відправленнями, оскільки ризик поширення коронавірусу у такий спосіб відсутній, повідомив голова відомства Максим Нефьодов.
«Всесвітня організація охорони здоров’я не підтверджує перенесення вірусу на фізичних предметах довше ніж декілька годин, тому ризику в пошті ми не бачимо наразі. Якщо рекомендації зміняться, думатимемо», – сказав чиновник в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».
Водночас, за словами Нефьодова, деякі затримки в поштових відправленнях можливі через скорочення кількості рейсів і збільшення часу на проходження кордонів вантажним транспортом.
Майже 4,5 тисячі українців, які опинилися на кордоні без транспортних засобів, за добу доправили в Україну, повідомляє Державна прикордонна служба на своєму сайті.
«Прикордонне відомство налагодило роботу з органами місцевої влади України щодо залучення їхніх транспортних засобів для перевезення. Так, упродовж доби (з 17 по 18 березня) у Волинській, Львівській та Закарпатських областях прикордонники забезпечили доставку в Україну майже 4,5 тисяч наших співвітчизників. Переміщення громадян здійснювалося через пункти пропуску: «Ягодин-авто» (Волинська обл.), «Рава-Руська» та «Краківець» (Львівська обл.), «Ужгород», «Тиса», «Вилок» (Закарпатська обл.) Загалом з 00.00 16 березня забезпечено повернення додому майже 7,2 тисячі наших співвітчизників», – йдеться в повідомленні.
За даними ДПСУ, робота із вивезення українських громадян з кордону не припинятиметься.
«Прикордонники в межах наданих повноважень робитимуть все можливе, аби забезпечити повернення наших громадян додому і у будь-який час доби готові здійснювати їх оформлення на державному кордоні», – запевнили у відомстві.
Карантин: у Києві по маршрутах метро курсує наземний транспорт
Столичне підприємство «Київпастранс», яке займається комунальними перевезеннями, оприлюднило перелік маршрутів наземного пасажирського транспорту, що дублюють гілки метро, повідомляє пресслужба КМДА.
Пасажирам вказують, що Святошинсько-Броварську гілку метрополітену (Академмістечко – Лісова) можуть замінити автобуси (№ 2, 24, 46, 62, 114, 115, 118), тролейбуси (№5, 7, 43, 50), трамваї (№1, 3, 14, 15, 8), маршрутне таксі №228.
Сирецько-Печерську гілку (Червоний хутір – Сирець) можуть замінити автобуси (№51, 63, 45, 91), тролейбуси (№5, 7, 16, 19, 19Д, 23, 27А, 30, 30к, 43), трамваї (№14, 15, 18), маршрутки (№220, 516, 155, 166, 500).
Куренівсько-Червоноармійську гілку (Геров Дніпра – Теремки) замінять автобуси (№19, 51, 62, 73, 72, 119), тролейбуси (№11, 12, 42Д, 43, 45), трамваї (№11, 12, 16, 17, 19), маршрутки (№155, 166, 500).
Також у КМДА нагадали, що з 18 березня у громадський транспорт допускатимуть лише громадян у медичних масках.
Водночас користувачі у соцмережах розміщують фото і фрагменти відео, на яких видно, що не всі пасажири заходять у громадських транспорт у захисних масках, а також по більш ніж 10 осіб.
Коронавірус до Киргизстану привезли з Саудівської Аравії
У Киргизстані зафіксували три перші випадки інфікування коронавірусом. Усі хворі є жителями одного з районів Джалал-Абадської області. Вони нещодавно повернулися з поїздки в Саудівську Аравію, повідомили на засіданні штабу з попередження та недопущення розповсюдження коронавірусної інфекції, передає Радіо Азаттик.
За словами міністра охорони здоров’я країни Космосбека Чолпонбаева, інфіковані прибули з Саудівської Аравії ще 12 березня, коронавірус у них був підтверджений у ніч на 18 березня.
Влада країни виявляє громадян, з якими контактували інфіковані, повідомили в МОЗ Киргизстану. У карантин поміщено 90 людей. Деякі з них прибули разом із зараженими з Саудівської Аравії, куди вони літали на хадж. Вік хворих – 70, 62 і 43 роки. Йдуть пошуки ще 45 пасажирів.
У Киргизстані можливе запровадження режиму надзвичайного стану, повідомляє Радіо Азаттик з посиланням на джерела в уряді.
Киргизстан став третьою країною в Центральній Азії, де виявили коронавірус. У Казахстані на ранок 18 березня підтверджено 35 випадків зараження, в Узбекистані – 11.
МЗС про COVID-19 за кордоном: 5 українців одужали, 12 – на лікуванні
У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що за останніми даними, п’ятеро громадян України, які перебувають за кордоном, і про яких відомо офіційно, одужали після виявлення в них коронавірусної інфекції, ще 12 – проходять лікування від COVID-19.
«12 громадян України проходять лікування. Німеччина – 5, Італія – 2, Польща – 2, Молдова – 1, ОАЕ – 1, Домініканська Республіка – 1», – йдеться в повідомленні зовнішньополітичного відомства.
Повідомляється, що загалом 744 українці перебувають на карантині за межами України, найбільше – у Єгипті (712) у двох готелях.
Одна громадянка України померла в Італії через коронавірус (13 березня – ред.).
Кілька десятків українців третю добу затримують польські прикордонники на кордоні з Чехією – ЗМІ
Автобус, яким поверталися з Чехії до Харкова 52 українських громадянина, третю добу стоїть в місті Наход, що неподалік кордону з Польщею. Як повідомляють чеські ЗМІ, своє рішення не впустити український автобус з пасажирами до Польщі польська сторона пояснює «потребою захисту від коронавірусу».
Автобус із українськими громадянами стоїть в місті Наход неподалік торговельного центру. Як повідомила речниця поліції в Наході Магдалена Влчкова, «іноземці з цього автобусу на теренах Чеської республіки перебували на законній основі. Польська республіка, як зазначили подорожні, їх на свою територію не впустила».
Українці протягом трьох діб змушені ночувати в автобусі. Мерія Находа намагається організувати українцям допомогу, зокрема, харчами, санітарними засобами, повідомляє видання iRozhlas.
Як зазначив мер міста Наход Ян Бірке, «з боку міста ми намагаємось про пасажирів подбати, забезпечити їх їжею і напоями. Місцева поліція з’ясовує, як би було можна пасажирів перевести через кордон».
Наразі переговори з польською стороною тривають.
Чеський автомобільний гігант Škoda Auto зупиняє виробництво
18 березня о 22:00 із заводів Škoda Auto в Чехії виїдуть останні автомобілі. Як заявив 17 березня на пресконференції прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш, до 22:00 6 квітня закриються заводи в містах Млада Болеслав, Квасіни і Врхлабі. Рішення зупинити виробництво на три тижні ухвалене для боротьби з епідемією коронавірусу в Чехії. Працівникам заводів виплатять кошти в межах 70-75% місячної зарплатні.
Німецький концерн Volkswagen, до якого належить чеська Škoda Auto, також закриває свої філії у Європі.
На заводах Škoda Auto в Чехії працює близько 34 тисяч людей. Досі серед працівників було зареєстровано два випадки захворювання через коронавірус.
Віцепрезидент союзу промисловості і транспорту Чехії Ян Рафай висловив сподівання, що зупинка виробництва не буде тривалою.
Як повідомило Міністерство охорони здоров’я Чехії, станом на вечір 17 березня в країні зареєстровано 434 випадки інфікування коронавірусом, троє людей одужали, проведено понад 6 тисяч тестів на COVID-19.
Європейська рада погодилася на пропозицію Єврокомісії закрити кордони Євросоюзу на період 30 днів для запобігання поширенню коронавірусу SARS-CoV-2. Про це голова Ради Шарль Мішель заявив на спільній пресконференції з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн 17 березня.
«Аби обмежити глобальне поширення вірусу, ми погодилися посилити наші зовнішні кордони, запровадивши координоване тимчасове обмеження некритично важливих відвідин Євросоюзу на період 30 днів на основі підходу, запропонованого Комісією», – заявив Мішель.
Серед інших заходів, щодо яких домовилося керівництво Євросоюзу:
- подальший пошук рішень щодо перетину кордонів між країнами блоку, щоб забезпечити постачання ліків, продуктів та інших товарів і повернення додому для громадян ЄС;
- запровадження обов’язкового попереднього дозволу на експорт медичних товарів;
- проведення спільних закупівель необхідних засобів захисту через структурну Службу цивільного захисту;
- підтримка ініціатив Єврокомісії щодо заходів з фінансової підтримки громадян ЄС;
- спільна робота над поверненням на територію блоку громадян ЄС, які перебувають поза його кордонами.
Урсула фон дер Ляєн зазначила, що представники країн Євросоюзу підтримали пропозиції Єврокомісії і зокрема – ідею закрити зовнішні кордони.
Іншим важливим питанням, за словами фон дер Ляєн, був перетин кордонів країн у межах самого блоку.
Сотні українців чекають повернення додому зі Шрі-Ланки і Таїланду – МЗС
Кілька сотень громадян України очікують на повернення на батьківщину зі Шрі-Ланки та Таїланду, повідомляють представники Міністерства закордонних справ 17 березня.
Міністр Дмитро Кулеба заявив, що представники посольства України в Індії, Непалі та Шрі-Ланці не можуть дістатися острівної країни через обмежувальні заходи у зв’язку з пандемією коронавірусної хвороби COVID-19.
Кулеба додав, що МЗС співпрацює з авіакомпаніями Air Arabia та Flydubai щодо рейсів, які мають доставити українців зі Шрі-Ланки до України.
МОЗ заявляє про сім нових випадків COVID-19 в Україні, один летальний
В Україні зафіксовано сім нових випадків коронавірусного захворювання COVID-19, заявляє Міністерство охорони здоров’я увечері 17 березня.
«Станом на 20:00 17 березня в Україні лабораторно підтверджено 14 випадків COVID-19, з них два летальних», – йдеться в заяві.
У відомстві уточнюють, що один з нових випадків виявили в Київській області – це 44-річний чоловік, який був за кордоном. Решта шість – у Чернівецькій області, серед них троє дітей.