COVID-19: Молдова проголошує надзвичайний стан
Молдова проголосила 60-денний надзвичайний стан, щоб сповільнити поширення коронавірусу SARC-CoV-2. За відповідне рішення одноголосно висловилися депутати парламенту Молдови 17 березня.
Таким чином вони підтримали пропозицію прем’єр-міністра Йона Кіку. Раніше країна вже закрила свої кордони та зупинила всі міжнародні авіарейси, починаючи з 17 березня.
МОЗ обмежує доступ до адмінбудівель і вимагає проводити засідання відеозв’язком
В рамках карантину міністр охорони здоров’я Ілля Ємець підписав наказ про обмеження допуску в адміністративні будівлі, повідомляє пресслужба МОЗ 17 березня.
«Допуск в адміністративні будівлі тимчасово обмежено, за винятком народних депутатів України, їхніх помічників, членів Уряду, працівників Секретаріату Кабінету Міністрів України, керівників та заступників керівників центральних та інших органів виконавчої влади, посадових осіб організацій, що належать до сфери управління МОЗ України, та працівників міністерства», – повідомляють у міністерстві.
COVID-19: у «ЄС» вимагають скасувати зупинку метро
Опозиційна партія «Європейська солідарність» заявляє про підтримку карантинних заходів, але виступає проти заборони роботи метро.
Партія, заснована п’ятим президентом України Петром Порошенком, стверджує, що влада не змогла обґрунтувати закриття метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі.
На Одещині 11 людей чекають на результати перевірки на коронавірус
11 мешканців Одеської області чекають на результати перевірки на коронавірус, ще три випадки вже не підтвердились. Про це на брифінгу повідомив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Куций.
«Матеріали 11 осіб були відправлені до Києва на аналіз для перевірки на коронавірус. Також на даний момент ще дві особи знаходяться в Одеській інфекційній лікарні чекають на результати аналізів на розповсюджені штами грипу. Якщо результати не підтвердяться, то їх матеріали також відправлять для перевірки в Київську референс-лабораторію», – заявив голова ОДА.
Київ: міська влада забороняє роботу всіх ринків на час карантину
Київська міська державна адміністрація забороняє роботу ринків усіх типів на період карантину, повідомив на брифінгу 17 березня перший заступник міського голови Микола Поворозник.
За його словами, комісія з технічної безпеки та надзвичайних ситуацій змінила своє попереднє рішення про максимальне обмеження роботи ринків.
«Уточнення, які були зроблені на комісії ТБНС міста: продуктовим ярмаркам та ринкам заборонено проводити роботу у період обмежувальних та профілактичних заходів», – сказав Поворозник.
Коронавірус: КМДА просить університети обмежити студентам доступ до гуртожитків
Київська міська державна адміністрація планує звернутися до вищих навчальних закладів з проханням обмежити студентам доступ до гуртожитків, заявив на брифінгу 17 березня перший заступник міського голови столиці Микола Поворозник.
За його словами, відповідне рішення ухвалила міська комісія з техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій. Представник міської адміністрації пояснив це тим, що після запровадження карантину в навчальних закладах студенти продовжують залишатися в столиці.
На Дніпропетровщині на обсервацію відправили трупу оперного театру, яка повернулася з Європи
На Дніпропетровщині на обсервацію відправили трупу оперного театру, яка повернулась з Європи. Інформацію про це підтвердила Радіо Свобода заступниця директора театру Ганна Бойченко.
За її словами, співробітники театру вже під наглядом медиків. Вони забезпечені всім необхідним, сам же театр працює в режимі карантину.
«Перший емоційний день минув і зараз всі заспокоїлись. І обласна рада, й облдержадміністрація допомагають, люди не почуваються покинутими, вони знають, що їм зараз приділяється особлива увага», – сказала Бойченко.
У Львові перевіряють 14 осіб із підозрою на коронавірус
14 людей шпиталізовані у Львівську інфекційну лікарню з симптомами гостро-респіраторної вірусної інфекції. У них взяли аналізи і відправили на обстеження на коронавірус у Київ. Про це розповів виконувач обов’язки директора департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Андрій Васько, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
«Усі пацієнти різного віку, всі вони повернулись з ГРВІ з-за кордону. Тяжких пацієнтів, які перебувають на штучній вентиляції легень немає. Щодобово маємо 12-20 звернень із підозрою на короновірус, після перевірки пацієнти відупскаються під нагляд сімейного лікаря. Всіх пацієнтів з епідомологічного вогнища з наявними ГРВІ шпиталізуємо в інфекційну лікарню», – зазначив Васько.
На кордоні зі Словаччиною в Ужгороді будуть пропускати додому українців до 22 березня
Сьогодні з 9:00 на Закарпатті, на словацько-українському кордоні у пункті пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке» розпочалося оформлення та пропуск громадян України, які прямують з Європи додому. Триватиме пропуск до 19.00 22 березня. Про це на брифінгу повідомив Олексій Гетманенко, в.о. голови Закарпатської ОДА, передає кореспондент Радіо Свобода.
Українці переходять словацький кордон пішки, на українському кордоні їх організовано забирають автобуси. «Ми звернулися до наших перевізників і дуже їм вдячні, що вони швидко відгукнулися і надали автобуси для транспортування українців. Громадяни, які пройшли словацький контроль, з українського боку, перед посадкою у автобуси, проходять температурний скринінг і заповнюють «Зобов’язання про самоізоляцію», – повідомив Гетманенко.
Карантин у Харкові: метро зупинять о 20:00
В Харкові відсьогодні, 17 березня, почали запроваджувати карантинні заходи. Як повідомили Радіо Свобода у Харківській міській раді, метрополітен повністю припинить свою роботу о 20:00 17 березня.
За словами заступника міського голови Євгена Водовозова, також будуть скореговані схеми руху наземного транспорту.
УЄФА переніс Євро-2020 на 2021 рік
Чемпіонат Європи з футболу відбудеться влітку 2021 року. Таке рішення ухвалив Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА).
Ігри відбудуться з 11 червня до 11 липня 2021 року.
Пізніше 17 березня УЄФА ухвалить рішення про долю Ліги чемпіонів, Ліги Європи і національних чемпіонатів сезону 2019/2020 років.
Чемпіонат Європи мав відбутися з 12 червня до 12 липня 2020 року. Ігри передбачалося проводити в 12 містах усієї Європи. Збірна України виборола путівку на це змагання.
У двох співробітників ВООЗ діагностували коронавірус
Про це у вівторок повідомив офіційний представник організації Крістіан Ліндмаєр.
Це перші випадки захворювання у ВООЗ, зазначає агентство Reuters.
Зазначається, що симптоми захворювання на COVID-19 у них проявилися вдома, після тесту хворобу підтвердили.
Чи були задіяні ці співробітники у боротьбі з коронавірусом, не уточнюється.
За словами Ліндмаєра, у женевській штаб-квартирі ВООЗ працює близько 2400 співробітників і консультантів, і більшість з них наразі працюють з дому, щоб зменшити можливість поширення вірусу.
Швейцарія наразі повідомила про понад 2200 випадків інфікування, 21 людина померла.
Естафета олімпійського вогню в Японії відбудеться без глядачів
Естафета олімпійського вогню в Японії відбудеться в запланований термін, але церемонія початку в префектурі Фукусіма буде проведена 26 березня без глядачів через коронавірус. Про це 17 березня заявив голова оргкомітету Олімпіади Тошіро Муто. Він підкреслив, що організатори ігор гарантують безпеку естафети в усій країні.
Щоб дістатися з Фукусіми до Токіо, факел перетне 47 префектур. Усі заходи під час проходження вогню або скасовані, або відбудуться в закритому для публіки режимі.
Людям поки що дозволено спостерігати за естафетою з узбіччя доріг, але Муто звернувся з проханням не робити цього і вдома подивитися відеотрансляцію забігу. Організатори можуть змінити маршрут естафети, якщо люди почнуть масово збиратися в тому чи іншому місці.
Бігунів не стануть змушувати використовувати маски, але зобов’яжуть обробляти руки антисептичними засобами на спиртовій основі.
Естафета передачі олімпійського вогню Ігор-2020 стартувала 12 березня в Стародавній Олімпії. Її зупинили на вимогу грецької сторони. Олімпійський вогонь передадуть оргкомітету «Токіо-2020» 19 березня на афінському стадіоні «Панатінаїкос» без глядачів.
Олімпіада в Токіо має пройти з 24 липня до 9 серпня. Японська влада стверджує, що коронавірус не завадить проведенню змагань.
У Дніпрі громадські заклади, крім продуктових магазинів, лікарень, аптек, АЗС, тимчасово припинять роботу, йдеться на сайті Дніпровської міської ради:
«17 березня міська комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила рішення про тимчасове зупинення роботи ресторанів, кафе, розважальних і фітнес-центрів, закладів культури. Такі заходи допоможуть містянам убезпечитися від можливого захворювання на коронавірус. Крім цього, масові заходи, котрі передбачають зібрання понад десять людей, перенесуть або скасують. Обмеження набувають чинності після опівночі і діятимуть до кінця загальнодержавного карантину, запровадженого урядом по всій Україні.
Усі поліклініки, лікарні, магазини, котрі продають продукти харчування, товари особистої гігієни, а також зоомагазини, аптеки, АЗС і станції технічного обслуговування, продовжать працювати.
Співробітники таких закладів повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту.
Також відсьогодні з 15:00 дніпровський метрополітен припинить роботу до кінця карантинного режиму в країні. Решта міського транспорту працюватиме без змін.
За виконанням обмежувальних заходів стежитимуть правоохоронці».
«Укрзалізниця» уточнила перелік скасованих пасажирських поїздів і вказала дати
Акціонерна компанія «Укрзалізниця» на виконання урядової постанови щодо запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 уточнила дати останніх рейсів пасажирських поїздів.
Ідеться про пасажирські поїзди: 1/2 Івано-Франківськ – Костянтинівка, 4/3 Запоріжжя – Ужгород, 5/6 Ужгород – Херсон, 7/8 Одеса – Харків, 10/9 Маріуполь – Київ, 12/11 Київ – Новоолексіївка, 12/11 Львів – Одеса, 15/16 Харків – Рахів, 17/18 Харків – Ужгород, 20/19 Київ – Лисичанськ, 26/25 Одеса – Львів, Рахів, 29/30 Київ – Ужгород, 38/37 Київ – Запоріжжя, 738/737 Київ – Запоріжжя, 41/42 Дніпро – Трускавець, 43/44 Івано-Франківськ – Київ та інші.
Загалом компанія скасовує курсування понад 100 пар пасажирських поїздів.
«Укрпошта» під час карантину не стягуватиме плату за зберігання посилок навіть після закінчення терміну безкоштовного зберігання. Про це повідомили у Міністерстві інфраструктури України:
«З 17 березня 2020 року і до закінчення карантину в усіх об’єктах поштового зв’язку плата за зберігання реєстрованих поштових відправлень, зокрема «Укрпошта Експрес», «Укрпошта Стандарт» та «Укрпошта SmartBox» не стягується».
Не стягуватимуть плату і за зберігання посилок з-за кордону.
Глава «Укрпошти» Ігор Смілянський напередодні повідомив, у відділеннях з’явилися жовті лінії для черги.
НБУ надав банкам рекомендації на час карантину
Національний банк України на своєму сайті 17 березня повідомив, що надав рекомендації банкам «для мінімізації негативного впливу поширення коронавірусу на фінансову стабільність, банківську систему та економіку України». Про це йдеться у листі, який Національний банк розіслав усім банкам країни.
«Банківська система продовжує працювати в звичайному режимі, і така ситуація зберігатиметься і надалі, у тому числі і у регіонах, в яких запроваджено надзвичайну ситуацію. Фінансова система сьогодні є достатньо стійкою, має запас капіталу та ліквідності. Тому вкрай важливим є ще й подолання вірусу панічних настроїв», – відзначають в НБУ.
Регулятор рекомендує комерційним банкам:
1. Забезпечити безперебійну роботу всіх дистанційних систем обслуговування та контакт-центрів.
2. Тимчасово знизити тарифи на дистанційні/безготівкові послуги для заохочення населення до їх використання.
3. Проводити роз’яснювальну роботу з клієнтами щодо переваг використання дистанційних сервісів та безготівкових платежів.
4. Для збереження здоров’я працівників банків та їх клієнтів передбачити:
можливість дистанційної роботи персоналу на тих ланках операційного процесу, де це можливо; чіткий графік роботи банківських відділень з обов’язковими перервами протягом дня на дезінфекцію та провітрювання.
Коронавірус і світові політики: чому вірус особливо «полюбляє» високопосадовців?
На тлі поширення коронавірусу COVID-19 з’являється дедалі більше повідомлень про зараження політиків у різних країнах світу від Ірану до Канади. У провідних світових ЗМІ намагаються розібратися: як так виходить, що у такої великої кількості високопосадовців виявляють зараження?
Директор державного центру кібернетичної безпеки (NCSC) Пол Чічестер заявив, що шкідлива діяльність кіберзлочинців з «ворожих держав» на зразок Росії, Китаю чи Північної Кореї нині становить стратегічну загрозу Великій Британії. Чічестер також наголосив, що саме зі спалахом пандемії коронавірусу кіберзлочинці помітно активізувалися, використовуючи загальні острахи населення перед обличчям загрози коронавірусу.
«Нам відомо, що кіберзлочинці з «ворожих держав» є чіткими опортуністами, які намагаються використовувати для свого зиску атмосферу страху, пов’язану з коронавірусом, яка панує у суспільстві», – сказав Пол Чічестер.
Прикладами діяльності кіберзлочинців з «ворожих держав» у світлі розповсюдження коронавірусу можуть слугувати випадки, коли шахраї удавали з себе представників Всесвітньої організації охорони здоров’я або британської державної служби охорони здоров’я NHS. При цьому жертвам шахрайства розсилалась фейкова інформація щодо устаткування та ліків, які нібито мали б допомогти у боротьбі з коронавірусом. При цьому кіберзлочинці вимагали фінансової допомоги для ведення досліджень у напрямку вироблення вакцини проти цього вірусу.
МОЗ: в Україні перевіряють 42 підозри на коронавірус
«Всього з початку 2020 року до Центру громадського здоров’я надійшло 140 повідомлень про підозру на COVID-19 (7 випадків – підтверджені лабораторно, 89 – негативні, коронавірусу немає, 42 – досліджується). З початку року вірусологічна референс-лабораторія ЦГЗ протестувала близько 500 зразків на нову коронавірусну інфекцію COVID-19», – повідомило Міністерство охорони здоров’я України у своєму Telegram-каналі «Коронавірус_інфо».