Чиновниця Херсонської міської ради, активістка Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року. Це сталося через три місяці після того, як її облили концентрованою сірчаною кислотою у Херсоні. У справі про замах на Гандзюк були затримані підозрювані у виконанні і організації нападу, але замовників офіційно не встановили.
То хто ж все-таки «замовив» Катерину Гандзюк? Це питання вже неодразово ставили активісти по всій країні. 18 травня відбулася масштабна акція у 40 українських містах. Радіо Свобода зібрало найцікавіші публікації та заяви активістів.
«Нас не можна вбивати. Ми не будемо мовчати», – пишуть на своїх сторінках активісти. 18 травня на вулиці вийшли на лише через справу Гандзюк, а й і з вимогою знайти винних у багатьох інших нападах.
«Ми вийдемо в пам’ять про тих активістів, які загинули від рук безкарних злочинців. Ми вийдемо, щоб захистити живих», – заявляють організатори акції.
Такий вигляд має акція в Києві.
До акції долучилась також українська діаспора.
Акція в Дніпрі.
У Маріуполі активісти скаржаться на те, що місцева типографія відмовилась друкувати плакати для акції через їхній зміст.
«Українське суспільство має знати, що його світла та активна частина громадян щоденно – від Києва до Одеси, від Маріуполя до Ужгорода – живе в страху», – пише сумський активіст Дмитро Тищенко. Він також публікує маніфест акції.
Так акція пройшла в Кривому Розі.
У місті Броди Львівської області акція стала одиничним пікетом. Активістка Ірина Мокрицька про це пише: «Краще одиничний, ніж ніякий».
Акція в Житомирі:
Акція в Харкові:
Акція в Ужгороді:
А так акція пройшла у Вінниці:
Полтава:
Міський суд Херсона почне розглядати справу про напад на Катерину Гандзюк 27 травня. Про це повідомляється на сайті Судової влади України.
Суддя у справі – Юлія Бочко.
Потерпілою стороною виступають батьки загиблої та її чоловік Сергій Денисов.
У нападі на Гандзюк обвинуватили п’ятьох людей – Володимира Васяновича, В’ячеслава Вишневського, Микиту Грабчука, Віктора Горбунова та Сергія Торбіна.